נתינה במערכת יחסים

נתינה במערכת יחסים

שלום לכולם,
ברצוני להעלות נושא נתינה ואשמח לקבל את תגובותיכם, דעותיכם וחוויותיכם האישיות בתחום.
אני מדברת על האיזון שבנתינה וחשיבותה במערכת יחסים.
אני בן אדם נותן, ונהנה לתת.
כרגע נמצאת במערכת יחסים חדשה ומשתדלת מאוד שזה יצליח.
לאחרונה אני מציעה יותר מידי דברים ביוזמתי, והנתינה מתחילה לצאת מאיזון.
למשל, הצעת ארוחת ערב שהכנתי, הצעתי ארוחת צהרים, ואילו בן הזוג אמר שאינו רוצה להטריח אותי ועכשיו תורו לתת לי. הכל נכון ויפה אפילו מקסים. אבל המאבק שלי הוא פנימי. איך אני עוצרת את הנתינה שלי. לי אין בעיה לתת, לטרוח, וזו בכלל לא טרחה אלא תענוג בשבילי.
הבעיה שאם אתן דרור לנתינה שלי זה יכול מאוד להרוס, ואני צריכה לעשות את זה במשורה. אשמח לדעת מה השיטות שלכם לעצור את הנתינה הטבעית והעצמית שלכם, ואיך אני יכולה לעזור לעצמי באתגר הזה.
תודה רבה!

שלום

עשיית טוב בחברות עם אדם צריכה לבוא באופן טבעי בגלל אהבה או חיבה, ורצון אמתי לשמח את האדם כי חושבים שהוא ראוי לזה. לא מלאכותית כדי לשכנע או כדי לשמור על החברות. ככל שהרגש והבעתו במלים ובמעשים אמתיים וכנים, הוא בדרך כלל מובע ופועל יותר טוב. חברות טובה עם אדם נוצרת בטבעיות כשאוהבים, ואז גם המעשים הטובים באים באופן טבעי.
&nbsp

I SEE YOU1

New member
שלום אפרוחית קטנה

את אומרת שאת אוהבת מאד לתת ויש בעיה שאם תתני חופש לנתינה שלך, זה יכול להרוס. יכולה להרחיב מה זה יהרוס?
בנימה אישית, אספר לך שפעם חשבתי כמוך. גמני נהגתי לתת 100%+ ממני עד שהרגשתי שאני מובנת מאליו ואז הייתי מתעצבנת, כועסת ומשנה את ההתנהגות שלי באופן קיצוני. וזה - הרס.
למדתי להבין מאיפה באה ההתנהגות של הנתינה וזה מה שעזר לי להישאר גם היום בנתינה ולהרגיש שזה בונה ולא הורס.
אם תרצי לשוחח על כך בהרחבה, נדבר בפרטי.

אולי יעזור לך לזכור את ההרגשה הטובה שאת מקבלת כשאת נותנת

האם תרצי למנוע את ההרגשה הזאת מבן הזוג?
- קבלה והבעת הערכה היא הנתינה היפה מכולן.

למעלה