אחרי חודשיים היא נפרדה ממני - התייעצות

am i am i

New member
אחרי חודשיים היא נפרדה ממני - התייעצות

שלום חברים,

אני בן 36, יצאתי בחודשיים האחרונים עם בחורה בת 37 שמאוד מוצאת חן בעיניי.
היא עובדת בחינוך המיוחד, ואחרי חודשיים שאנחנו יוצאים היא התכוננה למבחן חשוב של תואר שני, הגעתי אליה לבית בשביל שנלמד ביחד למבחן שלה.
בזמן הזה שהייתי אצלה בבית, כשהיא הלכה לשירותים ניצלתי את הזמן הזה והשתמשתי בסמרטפון, יש קבוצות בפייסבוק שאני פעיל בהם, ויש לי 2 או 3 ידידות. ברגע שהיא חזרה מהשירותים היא שאלה מה עשיתי בפלאפון, ולא הרגשתי בנוח לשתף אותה, אפילו עוד לא שכבנו וכבר היא רוצה שאשתף אותה, לא הרגיש לי נכון.
מכוון שהיא לחצה, סיפרתי לה שהייתי בפייסבוק, יש קבוצה של אתאיסטים שאני פעיל בה, וכתבתי שם. בפעם אחרת שהיא קמה לשירותים סימסתי ואז כשישבנו היא אמרה "אם אני רוצה להסתכל בפלאפון שלך ולראות מה אתה עושה, אתה תיתן לי?", לא הרגשתי בנוח, אבל לא רציתי להגיד לה לא, אז אמרתי לה בסדר.
ואז היא ראתה שאני מסתמס עם ידידה בשפה הרוסית, היא התפלאה מאיפה אני יודע רוסית, אני הרי לא רוסי, אמרתי לה שלמדתי, ושאת הידידה הכרתי באתר ללימוד שפות (הידידה רצתה ללמוד אנגלית, ואני רוסית).
סיפרתי לה שגם עם הידידה הזאת טיילתי פעמיים בחו"ל.
ומאז אותו רגע, זה שיש לי ידידות, וזה שאני לא מרגיש בנוח לשתף אותה עם כל מה שקורה בפלאפון שלי מאוד הפריע לה.
היא אמרה לי שזה לא לעניין שיש לי ידידות, ושאלה אותי למה אני מרגיש צורך לדבר איתן, אמרתי לה שאני לא אוהב את השאלה כי זה גורם לי להשמע כאדם נצלני, אך בכל זאת עניתי. והסברתי ש-2 מהידידות שלי הן מהאתר ללימוד שפות, ושאני נהנה מההתכתבויות כי ככה אני מתרגל את השפה הרוסית, והידידה השלישית היתה שכנה ויש לנו תחומים משותפים של ספורט.
היא לא האמינה והסבירה שוב שידידה זאת מישהי שאני דלוק עליה או מעוניין בה. היא שאלה אותי עם שכבתי עם הידידות שלי ואמרתי לה שלא וזאת באמת האמת.
היא שאלה אותי אם בעוד שנה כשנהיה ביחד - האם היא תוכל לקחת את הפלאפון שלי ולהסתכל בחופשיות, אז אמרתי לה שאני לא ארגיש בנוח.
היא אמרה שבזוגיות אנחנו צריכים להרגיש בנוח ולהיות בלי סודות, היא אמרה שאם אני לא מאפשר לה להסתכל בפלאפון שלי זה אומר שיש לי מה להסתיר.
ומבחינתי, זה לא עניין של להסתיר, זה יותר הרגיש לי שהיא מחפשת לראות מה קורה בפלאפון שלי ואז לבקר אותי או להחליט מה בסדר ומה לא בסדר, ואני לא רוצה שיגבילו את החופש שלי ולכן מעדיף שבת הזוג לא תסתכל בחופשיות, מבחינתי מוכן לאפשר לה להסתכל בתנאי שהיא לא מחפשת להגביל את החופש שלי, הרי מחר היא יכולה להתלונן על פוסט שרשמתי בקבוצה סגורה של אתאיסטים בפייסבוק.
בפגישה של לפני שבוע, היא אמרה לי שאם אני רוצה להיות איתה אז בלי ידידות - שאנתק את הקשרים שלי עם הידידות, והיא אמרה שמצידה לא יהיה לה ידידים, והכל יהיה פתוח ביננו, היא אמרה שאני בשבילה במקום הראשון, והיא צריכה להיות בשבילי במקום הראשון. אז שאלתי אותה אם אני במקום הראשון בשבילך אז האם תוכלי להפסיק ללכת לריקודים? (היא רוקדת פעמיים בשבוע) היא ענתה שלא. אז אמרתי לה שזה אומר שאני לא באמת במקום הראשון בשבילה, וכן זה הרגיש כמו סתם משפט כדי לגרום לי לנתק קשרים עם ידידות שבאמת זאת רק ידידות.

בגלל כל הדברים האלה, היא התקשרה אליי לפני שעה ואמרה שהיא החליטה להפרד. עדיין לא שכבנו, היינו בסיטואציה אינטימית, אבל לא סקס, באיזה שהוא מקום זה גם מפריע שבחורה שעדיין לא שוכבת איתי וכבר מודיעה על זה שאני צריך לנתק קשרים עם ידידות בשביל להשאר איתה.

לא יודע האמת איך אני מרגיש בקשר לזה שהיא רוצה להפרד, רגשות אמביוולנטים ולא ברורים, אני אומנם רוצה אותה, אבל גם רוצה בחורה שתקבל אותי כמו שאני.

אני אדם בוגר, וכמובן מקבל את ההחלטה שלה ואמשיך הלאה.

מה שכן רציתי לשאול - האם אתם חושבים שהיא צודקת? כשנמצאים בקשר צריך להיות בלי ידידות/ידידים ולאפשר לבן הזוג גישה חופשית לפלאפון ולמחשב שלכם?

אשמח אם בתשובה שלכם תרשמו האם אתם דתיים, חילוניים, מה מידת הקרבה שלכם לדת. לדעתי המחשבה שידידות זה פסול זה גישה שיותר נפוצה אצל דתיים.

1Shir

New member
אני חילונית ואני לא חושבת ש"כשנמצאים בקשר צריך להיות בלי ידי

"כשנמצאים בקשר צריך להיות בלי ידידות/ידידים ולאפשר לבן הזוג גישה חופשית לפלאפון ולמחשב שלכם" אבל אני כן חושבת שאם כאשר אתם ביחד אתה מתעסק בטלפון שלך בדברים שבהם אתה לא משתף אותה (כן, גם אם אתה "מנצל את הרגע שבו היא הלכה לשירותים") זו התנהגות לא תקינה. התגובה שלה אולי לא "צודקת" אבל לדעתי התגובה שלה נובעת מהתנהגות לא נכונה מצדך.
אני לא אתייחס לכך שלא שכבתם כי אני מניחה שאתם דתיים או לפחות היא דתיה וזו הסיבה לכך.

am i am i

New member
תודה. ולגביי זה שלא שכבנו

אני לא דתי והיא לא דתיה, לוקח לה זמן, והיא טענה גם שבגלל הדברים האלה. בגלל שהיא מצאה חן בעיניי, אז הייתי מוכן לחכות, אך ברגע שהיא התחילה ללחוץ בעניין של הידידות אז זה יותר הפריע לי שעדיין לא שכבנו.

את צודקת, ואכן בשבועיים האחרונים הפסקתי לחלוטין להשתמש בפלאפון בדברים שאני לא מרגיש בנוח לשתף אותה, זה לא עזר, היא עדיין המשיכה לדבר על הידידות, ואף אמרה שאני צריך לנתק קשר עם הידידות, כשהצעתי להכיר לה את הידידות כדי שהיא תרגיש יותר בנוח היא לא רצתה כי היא אמרה שהיא רוצה שאהיה בלי ידידות.

am i am i

New member
היינו אגב בסיטואציה מינית במיטה לא מלאה,

זה הרגיש כאילו בקרוב נשכב.

am i am i

New member
אספר עוד משהו, היא אמרה שלפני שנשכב היא

רוצה שאעשה בדיקת של מחלות מין, אמרתי לה שלא שכבתי עם כמות מטורפת של בחורות.

לא ברור לי עד כמה היא היתה מתעקשת על זה, היא סיפרה שהיא לא ביקשה מכל הבחורים הקודמים שלה לעשות בדיקות של מחלות מין.

דווקא זה לגטימי ונכון (אם אתה מתעקש ללא קונדום)

זה ממש לא קשור עם כמה בחורות שכבת (מספיקה אחת כדי להיבדק), חוץ מזה- איך היא יכולה לדעת?
כמובן שזה צריך להיות הדדי- שני הצדדים צריכים להיבדק.

Shamy

New member
עשתה לך טובה

למה לך להיות עם מישהי קנאית? אם מישהי לא יכולה להתמודד עם ידידה אז עדיף לך בלעדיה..גם היא בת 37 לא בת 20 כך שזה בכלל חסר שחר ההתנהגות הזו. ולכל בן אדם מגיע אמון בסיסי ופרטיות...ואם היא לא בוטחת בך מספיק כדי לתת לך פרטיות אז לשחרר. וחוץ מזה...אתם בקושי דקה ביחד מה כבר היא מכתיבה לך תנאים?? לא מתאים באף גיל ובאף סיטואציה..נשמעת לי אישה שתלטנית, קנאית ועם בעיות אמון קשות בבני אדם...בשביל מה לך בחורה שכזו? אל תרגיש רע, קח את זה כדוגמה למה לא להסכים באף מערכת יחסים ולהמשיך הלאה בראש מורם. בהצלחה

am i am i

New member
תודה. שתלטנית היא לא.

היא בחורה מאוד עדינה, לא צועקת. היא סיפרה לי שהיא ניתקה קשר עם בחור קודם שהיא היתה איתו בגלל שלבחור הייתה ידידה, ואז היא התפלאה שהייתי בצד של הבחור. היא גם רצתה שהבחור הקודם ינתק קשר עם הידידה שלו והוא סירב.

היום עברו יומיים, ופתאום אני מרגיש שאני מתגעגע, אבל כנראה שזה יעבור לי.

כנראה אגב שהקשר המשיך למרות חוסר ההתאמה הזאת, כי כל צד חשב שהצד השני ישתנה עם הזמן, ובפועל אף אחד לא השתנה, ואז זה נגמר.

sharpcookie

New member
לדעתי אין צודק ולא צודק בדברים האלו

גם בתור חילונית, לדעתי אין כאן עניין של נכון ולא נכון. אנשים יכולים להחליט באיזה סוג של קשר הם רוצים להיות.
&nbsp
מותר לה לחפש בן זוג שיסכים לחלוק איתה הכל, במיוחד שהיא מגדירה את אותם תנאים גם על עצמה. מותר לך לא להסכים או לרצות להיות בזוגיות כזאת, כי *לך* זה לא מתאים. אם היא מאוד מוצאת חן בעיניך, אפשר גם לנסות למצוא פשרה, למשל לשתף אותה קצת יותר בעולמך הפנימי ובשיחות שלך אבל להסביר שהיא לא תוכל לקבוע לך עם מי לדבר.

tal902

New member
היא לא בדיוק החליה גם על עצמה

זה מקרה קלאסי של גמל שלא רואה את הדבשת.
&nbsp
לפי מה שאמר לריקודים היא לא מוכנה להפסיק ללכת אם היה מבקש, ואני מנחש ששם יש גם גברים שהיא רוקדת איתם וסיטואצית ריקוד היא לא פחות "נפיצה" מבחינת היתכנות רומן התאהבות סקס וכדומה. לא מעט ריקודים כוללים מגע וחושניות.
&nbsp
ובלי קשר, מסכים איתך שזה לא קשור לדת אלא לסוגים של אנשים. אגב, לא מאשים אותה במה שהיא רוצה. זה יכול להיות מחוסר ביטחון, מהתנהלות שראתה בבית, פגיעה שחוותה מגבר בהקשר הזה וכדומה. יש גם גברים כאלו ואולי באמת כאלו יותר מתאימים לה אם היא לא יכולה להכיל שיש עוד חיים מסביבה ושבן הזוג בהוא גם אדם בפני עצמו ולא תמיד הכל כולל הכל חייב להיות חשוף .

sharpcookie

New member
אז אנחנו בהסכמה

לגבי הריקודים - הוא לא ציין איזה סוג, חשבתי שאם היה מדובר בסלסה או ריקוד חושני אחר, הוא היה כותב מפורשות כי זה אכן היה מוריד מהטענה שלה. לדעתי הבקשה שלו הגיעה ממקום אחר, נוסח "אם אני מוותר על הידידות בגללך, תוותרי גם את על משהו"...
&nbsp
אני לא מנסה לנתח בכלל מאיפה הגישה שלה מגיעה, זה מה יש ואלו תכונות אופי שקיימות אצל אנשים מסויימים משני המגדרים. יש בהחלט גברים שיסתדרו איתה יותר, כמו שיש נשים שיתאימו יותר לאופי של הכותב ואיתן הנושאים האלו לא יעלו בכלל. אם, למרות הכל, הבחורה מאוד מוצאת חן בעיניו והוא אינו רוצה לוותר עליה, אין מנוס מלהגיע לפשרה ולנסות לא לגלוש למשחקי כוח.

tal902

New member
משחקי כח זה הכי גרוע

ואני אפילו מסכים איתך (ואני אחד שלא מסכים יותר מדי עם אנשים, כן? אז קחי כמחמאה)
&nbsp
מתי את באה להציץ לי בסלולרי....? :)

tal902

New member
תשובה מעולה....

זה רק אתגר יותר גדול.
&nbsp
חוץ מזה, בטלפון שלי יש יותר דברים מעניינים.....

am i am i

New member
אכן טענה מעניינת שלא חשבתי עליה.

היא רוקדת בלט , ובעבר רקדה ריקוד אירי.
בריקוד אירי יש גברים, ונגיעה בגברים אחרים- אכן לא חשבתי על זה, אתה צודק.
נראה לי שבלט זה בעיקר נשים, ואין נגיעה בגברים אחרים.
זה לא מפריע לי אם יש לה ידידים או אם היא רוקדת עם גברים אחרים.
אבל כן, היא ביקשה לותר על משהו שהוא חלק ממני, מה גם שזה לא נעים ולא מרגיש לי לא נכון פתאום לסנן ידידה שאני שנים מדבר איתה או לומר לידידה שאני לא אוכל להמשיך קשר איתה. אבל כמו שאמרת, היא לא מוכנה לותר על חלקים מעצמה כך שזה לא באמת פשרה.

am i am i

New member
אני מסכים שאין צודק ולא צודק.

אבל בכל זאת יש קונצנזוס, האם רוב הבחורות החילוניות מאפשרות פרטיות וידידים או לא.

אם אני לא בקונצנזוס, וכתוצאה שוב ושוב מערכות יחסים שלי יתפקששו אז אנסה כן להיות בקונצנזוס, ואז גם במקרה הזה להגיע לפשרה איתה.

היא מאוד מוצאת חן בעיניי, אבל ברגע שאני מרגיש צריך לוותר על ידידות ולחשוף את הפלאפון שלי אליה אז אני פחות רוצה אותה. כמובן שהיא יותר חשובה בעיניי מהידידות שלי, אבל אם היא רוצה שאנתק קשר עם ידידות אז היא נהיית פחות חשובה בעיניי - כי היא פוגעת בחלקים ממני.

am i am i

New member
האם את באופן אישי תהיי מוכנה שלבן הזוג

שלך יהיו ידידות, והאם את תרצי להיות מסוגלת להסתכל מתי שבא לך בפלאפון שלו?

sharpcookie

New member
קודם כל, אל דאגה, אתה "בקונצנזוס"

אני אישית לא חושבת שיש לי זכות להכתיב לאדם אחר עם מי להתיידד, אבל באותה נשימה, גם לי יש אופי קנאי מאוד אז השתדלתי מלכתחילה לבחור בבני זוג שיותר התאימו לי - לא מוחצנים, שמים את הזוגיות במרכז. כמו כן ניסיתי להיות כנה לגבי הציפיות שלי מהקשר בשלבים המוקדמים של ההיכרות ולאפשר מסלול מילוט מהיר למי שזה לא התאים לו
. מניחה שזה קטע כמה קשרים באיבם אבל איפשר לי בסופו של דבר להכיר בחור מקסים שמתאים לי ברמה בלתי נתפסת. כשהוא קלט אותי הוא נידב לי את הסיסמא לפייסבוק שלו מבלי שאבקש בכלל. מודה שחיטטתי שם כמה פעמים אבל זה היה בהתחלה, היום אני סומכת עליו ב100% והאמת גם לא מתעניינת לקרוא את החפירות שלו בנושאי המתים המהלכים וכו' שהוא מתכתב עליהם עם ידידות באינטרנט. כמו שהוא לא מתעניין לקרוא את החפירות שלי בפורומים כאן :p. היום מבחינתו לתת לי לחטט בטלפון שלו זה סוג של משחק מקדים כי שנינו נדלקים מהאינטימיות הנובעת מהקונספט הזה.
&nbsp
הקשר שלנו ממש לא "בקונצנזוס", אבל זה היופי בקשרים, יש לכם אפשרות ליצור עולם פנימי משלכם בו אתה יכול ללכת לפי רחשי ליבך ולא לפי דעת הקהל המקובלת. בתור דוגמא מהצד השני של המשוואה, מכירה זוג שהם הפוכים מאיתנו, לא קנאים בכלל ומנהלים מערכת יחסים פתוחה. גם זה בסדר, כל עוד זה מקובל על שניהם.
&nbsp
בכל זוגיות עדיין יש לפעמים פשרות אבל אתה מחליט עם אלו אתה יכול לחיות ועם אלו לא. אם הויתור על הידידות הוא קשה לך ואתה מרגיש שזה כרוך בויתור על חלק ממי שאתה, אל תעשה את זה, במיוחד אם כבר עכשיו הבקשה הזאת יוצרת בך תחושות טינה.

למעלה