מי משלם על הדייט?

אם היית קורא את מה שכתבתי ולא ישר משתולל

בדיוק כמו הישראלי הממוצע שאתה מדבר עליו.. היית מבין שדווקא כן הסתייגתי ממה שכתבתי.
כתבתי שברור שיש מגוון רחב של אוכלוסיות, בטח בארה"ב, על 320 מיליון תושביה. ועדיין, מחוויותי האישיות בשתי המדינות, אני רואה שהנשים בארץ הרבה יותר חלשות יחסית לנשים האמריקאיות
זו דעתי האישית שמבוססת על חוויותי. אם חווית משהו אחר, אתה מוזמן לחלוק איתנו.. אבל אני לא מבין מה הטעם לפסול על הסף את מה שאני כותב

שילת281

New member
מי משלם על הדייט?

היי כולם. יצאתי עם בחור הערב לדייט השלישי שלנו. בסוף הדייט כשהגיע החשבון הוצאתי את כרטיס האשראי כמובן מתוך נימוס, והבחור מצידו שילם את רוב הסכום וגיהץ בכרטיס שלי משהו כמו 35% מהסכום הכולל. יש לציין שהארוחה כולה לא עברה את ה 200 ש"ח כולל הטיפ. ושני הדייטים שלפני כן היו אפילו עוד יותר צנועים. והבחור מרויח כפול ממני בוודאות. מה דעתכם? אני באופן אישי לא אהבתי את ההתנהגות הזאת. הייתם מתייחסים לכך כסימן שהוא פשוט לא הכי בעניין שלי ? אני ממש שוקלת לחתוך ממנו בגלל זה. לא בגלל שאני נצלנית חס וחלילה, אני פשוט רוצה לוודא שגבר מתלהב ממני ובעל נכונות להשקיע. אשמח לשמוע את דעתכם.

למה גבר שמשלם על בחורה אמור להיות אינדיקציה להתלהבות?

את חס וחלילה לא נצלנית?
חחחחחחח
את ממש נצלנית אם את שוקלת להיפרד ממנו רק בגלל שלא שילם הכל.
כמה שהוא מרוויח, אם זה כפול או פי עשרים , זה ממש לא עניינך בשלב התחלתי ואני חושב שהוא לא חכם בלשון המעטה אם סיפר לך כמה הוא מרוויח. זה רק דורש את זה שתתחילי לעשות חשבונות.
שלא תביני. אני הד ג'נטלמניות. גם אני בתקופת הרווקות שלי תמיד הצעתי לשלם את הכל, לפחות בפגישה הראשונה והשנייה, אבל לא אהבתי את המחשבה שמסתכלים עלי כמובן מאליו. זה התבטא בזה שבחורה קלטה שאני משלם והיתה באה בפגישות הבאות רק עם מפתחות וקופסת איפור קטנה בלי ארנק (אז לא היה נייד)
הייתי מצפה לאחר הפגישה ראשונה, מקסימום שנייה שהבחורה תוציא את הארנק ותשלם. פעם אני פעם היא. או שפשוט לא תצאו לאכול ארוחות של מאות שקלים.
כשתגידו לרגע שאתם בני זוג ויהיה לכם חשבון משותף, תעשו את החשבונות בינכם מי משלם על מה.
בהצלחה בהמשך. עם גישה כזו, אל תבשקו אחר כך שוויון בין המינים.

Shamy

New member
לא נראה לי שזה הכסף

אלא פשוט הבחור הזה את לא ככ מרוצה ממנו. נשמע שאת קצת נכנסת איתו לפינות ויכול להיות שהוא ממקבל ויכול להיות שלא. מה שמשנה זה שבין השורות את אומרת בהודעות שאת לא מרגישה משהו משהו איתו כי הוא זרקן בעינייך, כי הוא משחק משחקים בעינייך, כי הוא לא משקיע כמו שאת רוצה כל כך וכי הוא לא אינטנסיבי כמו שהיית רוצה. תהא הסיבה שתהא לדעתי עדיף שתחתכי כי בסך הכל יצאתם ל3 דייטים בשלושה שבועות עד כמה שהבנתי ונראה שאין לו הרבה סבלנות וגם לא לך...אז או שתאריכי את הפתיל ותפתחי איתו את נושא המקבול בדייט הבא או שתגידי שלום ותודה ותמשיכי הלאה. לא בביקורת אלייך אלא פשוט כי נשמע שאת באמת לא רוצה ככ אותו ולא משנה מה הסיבה אם זה לא זה, זה לא זה ולא צריך בכוח. בהצלחה

לא נראה שזה יהיה שונה עם הבחור הבא

יש פה גישה שהיא מראש קטנונית ושוביניסטית.
לשיטתה יש יחס ישר בין התלהבות ממנה לבין תמיכה כלכלית.
חבל. אפשר ככה לפספס הרבה בחורים איכותיים.
אני יכול להעיד בתור גבר, מעולם לא היתה לי בעיה לשלם על מישהי שיצאתי איתה, אפילו הייתי מתעקש על זה. (אגב גם כשלא היה לי כסף)
אבל
מעצבן לראות שזה הופך להיות מובן מאליו.
תמיד יש ציפייה שאחרי כמה פגישות הצד השני תוציא את הארנק ותראה נכונות

שילת281

New member
היי

עובדה שכן שילמתי... לא עניין הכסף אלה עניין של חיזור...
אחרי פגישה שלישית אם הקשר ממשיך כמובן שגם הבחורה צריכה לשלם. עניין של ג'נטלמניות נטו

ומי קבע האם מתי הגבר עבר את מבחן הג'נטלמניות

אחרי שלוש או חמש או חמש עשרה פגישות?
אני לא חושב שמעבר לפגישה ראשונה שאמורה לעשות רושם, את צריכה לצפות שהגבר יוציא את הארנק בלי לתהות מדוע את לא הוצאת,
או לחליפין
את לא אמורה להיות מופתעת / כועסת / מאוכזבת שהגבר הסכים שתשלמי חלק מסויים מהשחשבון.
אבל, אני מסייג את התשובה:
אם את כתוצאה מחוסר נעימות "מושכת ליציאות זולות" של קפה ועוגה והגבר מתעקש על מסעדת יוקרה, (ראי מקרה שתואר בפוסט מעלייך) אז אין לך לדעתי מחוייבות לשלם , אולי רק את הטיפ כמחווה של רצון טוב.

viczi

New member
חבל שמעוותים את המושג ג'נטלמן

ומצמצמים אותי לכדי גבר שמשלם על אישה.
גבר מעולם לא שילם עליי, וזה כולל גם ידידים שמנסים כל פעם לשלם עליי בארוחות.
חיזור זה לא גבר שמשלם על אישה בארוחה.
חיזור זה תשומת לב, זה השקעת מחשבה בתכנון פגישות מעניין ובמחוות שכלל לא חייבות לעלות כסף (פרח אחד, הודעה יפה, ממתק שאת אוהבת במיוחד).
ג'נטלמן הוא גבר עם רמה אישית גבוהה, מנומס, מדבר בצורה שקטה ורהוטה, משכיל, מתנהג בצורה נעימה, מקדיש תשומת לב לאישה, מתייחס אליה בהערכה (גם ליידי צריכה להעריך את הג'נטלמן שלה) ועוד ועוד.
אבל אנא ממך, אל תכחידי את אחרוני הג'נטלמנים ואחרוני הגברים המחזרים על ידי ההצהרות שלך.
פשוט תצהירי שאת רוצה גבר שמשלם עד הפגישה השלישית.

tal902

New member
אחלה תשובה

הבחורה שפתחה את השירשור הזויה וחיה בסרט.

superorti

New member
אפשר להגיד מזלטוב

סוף סוף מישהי נורמלית שהבינה את העניניים! כל הכבוד על ההברה שלך לכולם
תבורכי!

S h a r k 1 8

New member
סבבה. אז הוא חושב ששני דייטים זה מספיק לשלם

ואת חושבת ששלושה.
יופי. בואי תהרסי קשר פוטנציאלי על דייט אחד שבו לדעתך לא היית צריכה לשלם ושילמת.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

שילת281

New member
הבנת נכון

הוא מוצא חן בעיני אבל אני לא יודעת מה הכוונות שלו כלפיי והאם הוא ממקבל. מאמינה שזה יתגלה בקרוב

Shamy

New member
תשאלי אותו

את לא בת 3 הוא לא בן 2...ואם הוא יבחר לשחק בקקה ולהגיד לך שהוא לא ממקבל ותגלי שהוא כן אז בזבזת טיפה זמן..אם הוא יגיד לך שהוא ממקבל כשתשאלי אותו אז זה כבר יהיה בחירה שלך מה לעשות עם זה.

S h a r k 1 8

New member
ואולי את ממקבלת?

איך הוא אמור לדעת שאת לא?
&nbsp
ונניח שהוא ממקבל, האם זה אומר שאת לא צריכה לשלם על מה שאת אכלת?
&nbsp

Annabella1

New member
אם את שולפת את זה מאמי

כדאי מאד שבאמת תהיי מוכנה להשתמש בזה. זה נכון גם לגברים. זה נכון לכל המצבים. זה תמיד נכון.

שני הפרטים היחידים שנידבת היו כמה הוא מרוויח וכמה הוא משלם

לא ציינת אם הוא חכם, מעניין, מצחיק, מושך, מוכשר, נאה, חרוץ, מתחשב, שאפתן... האם כייף לכם ביחד...
נראה שהדבר היחיד שמעניין אותך אצל גבר זה כמה כסף יש לו וכמה ממנו הוא משקיע בך. זה מבחינתך גם המדד היחיד שמעיד על העניין שיש לו בך (לא אם הוא מתקשר, מתעניין, מזמין, יוזם... רק אם הוא משלם בסוף, והכל). אגב, מה האיכויות המדהימות שאת מביאה לקשר שאמורות להצדיק מימון של 100%? האם את מעניינת, מתחשבת, יש לך ציצים מהממים או שמא את מתנשקת מדהים?
בכל זאת, אם הוא נדרש לשלם כל כך הרבה, אז שלפחות יקבל תמורה הולמת...
ולשאלתך: נהלי טקס הדייטים הבסיסי אומר שבדייט הראשון שניכם שולפים את הארנק, הבחור אומר "מה פתאום, אני מזמין" והבחורה אומרת "אז אני לפחות אשאיר טיפ", בדייטים הבאים כבר אין שום בעיה בכל סידור אחר לרבות חצי חצי, פעם את פעם הוא או כל סידור אחר.
אבל גם אם זה לא קורה והבחור מסכים לשלם חצי חצי כבר בדייט הראשון, זה לא בהכרח דיל ברייקר עבור כל אחת ולא בהכרח מעיד על קמצנות. לפעמים זה סתם מישהו שמסרב ללכת עם הזרם והטקסים המקובלים או אחד שמחפש דווקא מישהי שבאמת ובתמים מאמינה בשיוויון וגם מיישמת את האמונה הזאת בפועל. ואולי מישהו מקסים וחמוד ומושלם שכרגע נמצא בתקופה כלכלית לא טובה...

למעלה