אני והוא

אני והוא

היי,
הכרתי בחור באחת מהאפליקציות (איך נפלו גיבורים
)
דיברנו שבועיים בערך בטלפון עד לפגישה המיוחלת, מסיבות כאלו ואחרות.
נפגשנו היה אחלה, חיבור טוב כמו שהיה בטל' , מאז עברו כשבועיים ואנחנו יוצאים.
אממה....אין מושלם כידוע.
העניין הוא שיצא לי לצאת עם כמ וכמה בחורים , לתקופות קצרות וארוכות ובעבר הייתי פוסלת וחותכת על כל דבר (שהיה משמעותי בעיני ופעוט לאחרים) ומאז אני משתדלת כן לנסות ולתת צ'אנס.
השאלה שלי היא (והיא אולי תשמע כאחת שאין לה תשובה קונקרטית)
מתי לדעת להרים ידיים ומתי לנסות וכמה...
בגדול אני מרגישה שישנם דברים בהם הבחור לא מכבד אותי, אמרתי לו את זה והוא לא מבין על מה אני מדברת.
נניח אנחנו נפגשים וזה נגרר אחרי 12,1 בלילה באמצ"ש ולי זה קשה, אני קמה כל יום ממש מוקדם. אני כן מצפה מהבחור שאיתי, שיתמוך בי, שלא יעכב וימרח ללא כל התחשבות. ברור לי שמצד אחד זו מחמאה ואומר שכיף לו איתי אבל אנחנו אנשים בוגרים ואני רוצה גם לדעת שאכפת לו שאני לא ישנה 3 בלילה וקמה ליום עמוס וקשוח של 12 שעות, בפרט אחרי שהסברתי לו את זה.
מרגישה שהוא לא מייחס לזה חשיבות וזה מעצבן.
דבר שני, באחת השיחות שלנו הוא פתאום זרק שהוא חוסם את עצמו רגשית ומעולם לא באמת אהב מישהי, למרות שהיה לו קשר ארוך.
הסביר מאיפה זה נובע הכל טוב ויפה. אבל מה זה אומר? לא בא לי להיות שפן הניסיונות של איש הפח...- האם לדבר איתו על זה שיחה גלויה או "לקחת את הסיכון" כי אין גרנטי להתאהבות בכל מקרה ? כי זה נשמע לי קצת להיכנס למיטה חולה, אני לא בקטע של קשר שעשוע עם חסימות ידועות מראש....
השאלה שלי היא גם מתי אתם מחליטים לוותר על קשר מסויים שאולי נראה עם פוטנציטל (וכמה כאלה כבר באמת יש בימינו)?

שלום

בעניין ההחלטה אם להיות בקשר, עליך לבדוק עם עצמך כמה את אוהבת את האדם ונהנית מקשר רגשי אתו. בקשר לבעיות הטכניות, תצטרכי לפתור אותן כל אחת כשלעצמה. לא מוכרחים להישאר עד מאוחר בלילה, אנשים צריכים לישון בשביל הבריאות וזכותך להגיד לו בשלב מסוים שאת עוזבת את הפגישה והולכת לישון כדי שיהיה לך כוח למחרת.

Som30ne

New member
שני דברים

האחד - אם את צריכה לסיים את הפגישה - פשוט עשי את מה שצריך.
קצת אסרטיביות והחלטיות מצידך, אם כי - לא באגרסיביות.

והשני -
יכול להיות שהוא נפגע בעבר, שהוא לא סומך על בני אדם באופן כללי,
ויכול להיות שהוא יודע שאם וכאשר הוא יחליט לאפשר לעצמו להתאהב,
זה יהיה משהו טוטאלי, שבמידה ולא יצליח, יביא אותו למצב קשה.
כלומר - יש סיכוי שאחרי שילמד לבטוח בך באופן מלא, יאפשר גם לרגש להתפתח.

ובעניין מתי לוותר . . .
זו שאלה קשה.
ואם אלך על התשובה ה"בעייתית" -
היא תהייה - כאשר יש בטווח הקרוב משהו טוב יותר, בטוח יותר, וודאי יותר,
או - כאשר ה"עלות" (רגשית/אנרגטית/נפשית/פיסית/זמנית) עולה על התועלת (רגשית/נפשית/אנרגטית) -
כלומר - כאשר הסיכום של המפגש הוא תחושה של תשישות ו/או חוסר חשק במפגש נוסף.

Shamy

New member
אני הייתי מוותרת במצב הזה

אבל מצד שני תשמעי אני נכוויתי יותר מדי פעמים ואין לי רצון לשנות אף אחד. אם את רוצה זוגיות ומגיע גבר ואומר בריש גלי אני לא פתוח לרעיון אז לוותר על ה"סדנת חינוך" ולחפש מישהו בשל יותר. לי אין יותר מדי סבלנות לחכות למישהו עם תהליכים...אבל זה אני

סיגלית 2014

New member
מנהל
מתי מרימים ידיים ומתי מחליטים לנסות

זו שאלה טובה. ואת צריכה לענות עליה.
תלוי מהם הדברים שמקפיצים לך את הפיוז ואת לא מסוגלת להשלים עימם ועם אלו דברים את "יכולה להסתדר". אצל כל אחד זה שונה כי לכל אחד יש צרכים אחרים בזוגיות. עם השנים גם הראייה שלנו לדברים הללו משתנה וזו כנראה הסיבה לכך שהיום את מסכימה "להתפשר" על דברים שבעבר היית חותכת עליהם. אנחנו גם לומדים כל קשר על עצמנו ועל מה אנחנו לא מוכנים לוותר.

לגבי העניין של הכבוד, האם זה בא לידי ביטוי רק בדוגמא בה יש חוסר התחשבות לגבי שעות הפגישה, או שזה בא לידי ביטוי גם בדברים אחרים? כי את העניין של השעות אפשר לפתור, אפשר פשוט לקום וללכת.

ודבר אחרון, לגבי ה"חוסם ריגשית". מה זה אומר? אולי שהוא לא מחפש להתאהב אלא להעביר את הזמן? לא יודעת. אבל אם לא מתאים לך, למה להמשיך לצאת עם אדם כזה? לפחות הוא כן איתך ומודה. אם גם את בקטע של "להעביר את הזמן בכיף", סבבה. ואם לא, היכן כאן הפוטנציאל?

superorti

New member
חוסר התחשבות זה דבר מעצבן

לדעתי בקשר זוגי כאשר יש משהו שמפריע והצד השני לא מגלה התחשבות והבנה זה פוסל בעייני. היום זה משהו קטן ובעתיד הוא לא יתחשב או יבטל את דעתך בעניין יותר רציני. שווה לך להשקיע במישהו שלא מוכן להבין אותך ולהקשיב לך?
לי אישית, בכלל כל הכויות והכאבים שחוויתי, חשוב לי שבן זוגי ידע לכבד ולהבין את מה שמפריע לי, וביחד למצוא פתרון.

למעלה