נושא הידידים - מה אתם חושבים עליו..

אסתר 18

New member
נושא הידידים - מה אתם חושבים עליו..

היי אני בת 24 ורוצה לשתף אתכם במשהו אישי שלי ובנוסף אשמח לשמוע את דעתכם באופן כללי על נושא הידידות
האם אתם מאמינים שיש דבר כזה?

אם את/ה נמצאים בזוגיות יפריע לך שיש לבן/בת זוג שלך ידיד/ה טוב/ה?

אני שואלת בגלל משהו שעברתי לאחרונה.. יצאתי עם בחור במשך 3 חודשים והחלטנו לחתוך את זה ונשארנו ידידים, עכשיו אנחנו בקשר מידי פעם לפעמים גם קשר יום יומי אבל רק טלפוני לא נפגשים..
גם הוא המשיך הלאה וגם אני אבל אפשר להגיד שיש מצבים שאנחנו מדברים לא ממש כמו ידידים וזה ממה מבלבל אותי, אני יודעת שאין לי רגש אליו ויודעת שלא יצא מזה כלום בגלל זה גם הסכמתי לעניין שנמשיך להיות ידידים אבל לאחרונה חשבתי שזה לא לעניין ורציתי להפסיק עם זה אבל האמת שקשה לי לוותר על זה אני יאמר ויגיד שאני מאמינה שברגע שאני אכיר בחור אחר אז פחות יעניין אותי לדבר איתו אבל בנתיים זה ממלא לי משהו שחסר לי אני מודה.

אני אשמח קודם לשמוע את דעתכם על עניין הידידים באופן כללי מבלי להתייחס למה ששיתפתי תודה

לדעתי אם היה משהו רומנטי ביניכם בעבר,

זה שונה ממצב שלא היה. לדעתי אין שום בעייה שגבר ואישה יהיו ידידים אם לא היה ביניהם מעולם שום דבר רומנטי. אם כן היה זה יותר בעייתי.

שלום

כל אדם שאוהב או מחבב אדם אחר בכל דרך שהיא, צריך להיות אתו בקשר רגשי. אם יש התאמה באופי כידידים ואוהבים כידידים, כדאי להיות בקשר כזה. חברות נוצרת כשיש התאמה רומנטית (אולי אישית יותר) שיוצרת אהבה רומנטית. לי יש כבר שנים ידידת נפש שאני אוהב אהבה עצומה כי היא שלווה ואני מתנהג אתה כמעט כמו חבר אבל לא באופן רומנטי, ולא מפריע לנו שיש לי לפעמים בנות זוג שאני אוהב בדרך אחרת. כל זמן שלא עושים מעשים אינטימיים עם האחר, זו לא בגידה.
&nbsp
&nbsp

ידידות לא פחות נפלאה מחברות!

ב"ה

יש לי מספר ידידות בשנים האחרונות
עוזרים באופן הדדי במקום העבודה, היא התקשרה אליי לשאול בשלומי
שלא הרגשתי טוב, כשהתחלתי לעבוד במחלקתה כשהמנהל אותי צירף
התחיל הקשר, גיליתי בחורה מקסימה, חביבה על כולם, נעימה ומלאה באהבה
ילדת פלא, כאן החיצוניות לא חשובה בכלל, לא תמיד גובה קומה הוא מרשים!

חיצונית בקומתה גמדה, באישיותה גדולה, מלבד שהסדרניות
נותנות לה נשיקות שפוגשות אותה, גם אחת הסוכנות, מנהל המחסן מחבב אותה

הייתה ידידה נוספת שעבדה איתנו ועזבה, אך הקשר נשאר, לידידה אחרת
הייתה יום הולדת וחגגנו איתה בחוג המצומצם!

לא מעט מעשים אצילים היא עושה, אני זוכר שבאביב היה גיבושון של העובדים
באחד ממוצאי השבת, החבר שלה הגיעה, וביחד נסענו, הודתי מאוד
על הטרמפ, שבקשה ממני להיכנס לרכב!

גם בתיכון היו לי ידידות, אך היא במיוחד ידידה גדולה
ממנה יש הרבה מה ללמוד מבחורה מקסימה וחמודה:)

Som30ne

New member
אז בניגוד לכל מה שכתבו לפני - לדעתי -

אין מצב אמיתי של ידידות אפלטונית.
תמיד יש צד אחד (לפחות) שמקווה ל/מפנטז על משהו מעבר.

בנוסף - בלא מעט מקרים, "ידידות" שכזו, דוקא מעכבת א/נשים מלמצוא מערכת יחסים יותר מלאה,
כי היא מספקת חלק, ולפעמים אפילו את רוב הצרכים שבדרך כלל מתמלאים ע"י בן/בת זוג, כך שה"לחץ" למצוא משהו ממשי יורד,
וחישובי השקעת האנרגיה/עלות-תועלת מתייצבים בצורה כזו שלא משקיעים את המשאבים הדרושים במציאת קשר זוגי מלא.

תשובתי ל - SOMEONE

כיוון שמדובר בבני אדם עם אישיות ורגשות ולא רק במינים, ושני המינים אנושיים באותה מידה, כשיש התאמה ואהבה כבני אדם רצוי וחשוב להיות בקשר רגשי שמתאים. נפש האדם יותר חשובה מהגוף. אם אוהבים לדבר ולעשות דברים מעניינים ביחד, ואוהבים את האופי, כדאי מאד להיות ידידים טובים.

yuvi777

New member
ידידות, כן? או לא?

אין ספק שלרוב בידידות,צד אחד היה בשמחה וברצון מסקרנות או מסיבה אחרת,היה מוכן "לחצות את הקו" על מנת לבחון או לחילופין למצוא את האחד/אחת. יחד עם זאת,במידה ובידידות טובה בין השורות נאמר שזה נטו ידידות וחברות טובה,אין סיבה לדאגה...לדעתי??

JackHarper

New member
אם יש נושא משותף

עבודה, לימודים, תחביב וזה מה שמחבר בינכם אז יכול להתקיים קשר אפלטוני.

כאשר סוג הקשר הוא לא סביב נושא משותף אז כנראה שצד אחד רוצה יותר, בדר"כ הגבר.

ככה נראה לי לפחות.

בדומה לג'קהאמפר

במקרה הספציפי שלך - התנאים לא יאפשרו ידידות אפלטונית (את בעצמך אומרת שזה נובע מאינטרס)

היא יכולה להתקיים כאשר היא נוצרת באופן בלתי תלוי (משהו משותף , כגון עבודה, ולא ניסיון לקשר רומנטי שהיה אצלכם), ולדעתי לפחות, כאשר כל אחד מהצדדים מצוי כבר בקשר זוגי יציב.

בנסיבות אחרות - הידידות "חשודה"

את מתבלבלת ולכן מבולבלת

ידידים זה כמו בבית ספר, עצם הסיבה והתכנות ההכרות הראשונית היתה ידידותית
למרות שלידיד יש פין ולידידה יש ...

ההכרות הראשונית שלכם היתה במטרה להכיר, יצאתם 3 חודשים אך אני מניח שגם שכבתם מאחורי דלתות סגורות בעירום.

יש מצב שזה רק יגרור אותך אחורה ולא יקדם בכלל את רצונך להכיר בחור אחר. כי את מדברת באופן קבוע וממלאת חסך רגשי/נפשי לדבר עם בחור שאינו משפחה וכו' בחייך.

כתבת הכל בהודעה שלך את מודעת אך מפחדת לעשות את הצעד שיקדם אותך הלאה.

למעלה