יועץ זוגי מומלץ או פניה למומחים בזוגיות

יועץ זוגי מומלץ או פניה למומחים בזוגיות

שלום לכולם,
פנה אליי חבר קרוב מאוד, בקשר לאישתו אשר מקללת אותו ומרביצה לו ומאחלת במותו. הוא מלומד ממשפחה מכובדת היא ממשפחה גרושה.
ראיתי את האשה הזו היא נראת שפויה אבל כשמשהו לא לפי רצונה ההתנהגות תוקפנית (גם כלפי כשהיתי שם). המלצתי לו להפרד לתקופה הוא לא רוצה בשביל לא לפגוע בשני הילדים (ואחד בדרך). אמרתי שהוא לא יכול להמשיך לחיות בצורה כזאת של תסכול למרות שגם היא מתוסכלת מחוסר יציבות של חברי מבחינת לימודים ועבודה (לטענתה).
האם זה נורמלי שהאישה מקללת? האם זה הייתם ממליצים לסיים את הקשר? למרות שיש ילדים בתמונה? אני המלצתי לו להשאר עם מה שיש אבל לצאת לפרק זמן מהבית בכדי שתרגיש בקשיים...

האם מאז ומתמיד היא התנהגה כך או רק לאחרונה?

האם לפני שמיהרו לעשות ילדים המצב היה בסדר בינהם?
אני לא חושב שזה נורמלי שגבר או אשה יחיו בטרור שכולל צעקות / קללות או אלימות פיזית.
והשאלה שצריכה להישאל האם אותה אשה מתנהגת כך במסגרת האווירה והתסכול שלה במערכת הזוגית או שהיא כזו באופי?
האם היא התנהגה ככה גם בתחילת הנישואין?
האם הוא זיהה אצלה תכונות אופי של אדם שאם הוא לא מקבל מה שהוא רוצה הוא ישר מתפרץ?
הייתי מייעץ לבחור קודם ללכת לטיפול לבד על מנת לקבל כלים כיצד להתמודד מולה.
אחרי זה כדאי שהיא תיפגש לבד מול אותו המטפל ותציג את הצד שלה.
לא הייתי ממליץ לצאת מהבית על מנת שהיא תרגיש בקשיים. גם אם "תלמד לקח" ותתחנן לפניו לחזור אחרי זה, הדפוס הזה יחזור על עצמו תוך כמה זמן שוב.
חשוב להבין מה הסיבות להתנהגות הזו שלה. האם הן כתוצאה מהמערכת הזוגית או שזה דפוס אופי שלה מאז ומתמיד.

Shamy

New member
תשובה

התשובה הכי טובה שיש לי אלייך היא - אין לך מה להתערב לו ביחסים. זה לא עניינך עם מי ומה הוא נכנס למיטה ולמה.

אם אתה יודע שהיא מתעללת נפשית ומרביצה לו והריבים מגיעים למצב של מריבה גופנית בינהם, אתה יכול לערב רווחה כי יש פה ילדים, וזה גם מומלץ כי ילדים לבתים הרוסים זה קטסטרופה! (מדברת מניסיון).
וזהו זה כל מה שיש לך לעשות בנידון. אני ממליצה לא להכנס ביחסים של אנשים כי זה לרב עושה יותר נזק מתועלת בטווח הארוך.

שיהיה בהצלחה ואם צריך אל תהסס לקרוא למשטרה ולערב את הרווחה במקרים שיש בהם צורך. זה למעשה אפילו סוג של חובתך כאזרח שומר חוק!

למעלה