נושא לדיון - האם יצאתם עם מישהו שעבר על החוק (פלילי) ונתפס?

• פותח הנושא Shamy
  • פורסם בתאריך

Shamy

New member
נושא לדיון - האם יצאתם עם מישהו שעבר על החוק (פלילי) ונתפס?

בעקבות פרשת ועידת השחרורים קצב ואתי אלון ששוחררה לאחר מעל 14 שנות מאסר בכלא..

קטע יום בדקה של ועדת השחרורים על אתי אלון ומשה קצב

האם יצאתם פעם עם מישהו או מישהי שעבר על החוק מבחינה פלילית? (בין אם נתפס או לא) ומה עשיתם? איך קיבלתם את זה אם בכלל?

ונניח ולא יצאתם עם מישהו שעבר עבירה פלילית על החוק - מה לדעתכם הייתם עושים עם הייתם יוצאים עם מישהו שעבר עבירה פלילית והייתם יודעים על כך (אני לא מדברת על דברים כמו לא לשלם קנס חנייה או לגנוב מסטיק במכולת, אלא על דברים באמת רציניים כמו מעילה בכספים,אולי מישהו שהטריד מינית, אולי מישהו או מישהי שתקף מישהו אחר ברחוב..משהו כזה יחסית רציני..יכול להיות שנתפס על סמים או משהו כזה)

ההודעה נכתבה בלשון זכר אך מיועדת לשני המינים

אני מקווה שזה יהיה נושא לדיון מעניין (אם יש לכם נושאים שאתם רוצים לדון בהם שלאו דווקא שאלות תמיכה או משהו כזה אתם בהחלט מוזמנים להעלותם לדיון פה בפורום)

שבוע טוב!

sharpcookie

New member
לא... למה שאדם נורמטיבי ייצא עם עבריין?

אולי רק אנשים שמחפשים ריגושים במקומות הלא נכונים. אדם שבעבר הטריד או הפעיל אלימות כלפי מישהו/י אחר/ת, יכול לחזור על אותן פעולות גם כלפיך, בעתיד.

זה מסוכן

אם האדם נענש ע"י החוק ועבר שיקום מקצועי, אולי אפשר לחזור אליו. צריך גם להיזהר מאנשים שבמשפחותיהם עבריינים קשים ואלימים.
&nbsp
&nbsp

מילקי91

New member
אם היה נודע לי שהאדם איתו יוצאת הוא עבריין

הייתי מסיימת את הקשר בו במקום .

אבל לא רק עבירה פלילית למשל עמנואל רוזן

לא הורשע אבל מה שהוא עשה זה לא מוסרי .

יחסי מרות אז גם אם אדם כזה לא הייתי רוצה לצאת

וזה לא משנה שלא הרשיעו אותו בפועל ונדמה לי

שקבעו שזה לא פלילי .עדיין זה לא מוסרי .

** שאלת למה שמישהו נורמלי ייצא עם עבריין ??

יש נשים שהתחתנו והביאו ילדים עם רוצחים ,

הכוונה לאנשים שכבר מרצים עונש על רצח .מוזר

אבל שמעתי על זה ..

אז בקיצור לא! לא הייתי רוצה מישהו כזה , עבריין,

ובכלל לא אנשים שהם לא מוסריים .

בעקרון לא הייתי מוכן, אבל ענבל אור למשל דווקא מגרה אותי...

אז אמנם מדובר באחת שיכולה להיות כמעט אמא שלי(...), אבל באישה מניפולטיבית ותחמנית מהסוג הזה יש משהו שממש עושה את זה לאחד כמוני
(אפרופו הדיון בשרשור המקביל עם הגולשת עם הניק אורח לגבי החשק להוריד את החזיה לנשים מסויימות
). אבל זה רק ברמת הפנטזיות. ממש לא הייתי יוצא עם אחת כזאת גם אם היא הייתה בגילי (ושלא ישתמע מדבריי שאני משים את עצמי חלילה במקום בית משפט. בינתיים כל מה שיש נגדה זה בגדר חשדות בלבד, וכמובן שענבל אור זכאית לחלוטין כל עוד לא הוכח אחרת)

כשהייתי צעירה יותר אני חושבת שהיתי עונה בחיוב שכן הייתי

יוצאת עם אחד עם עבר פלילי.
היום כשיש לי ילדים הסף עלה מאוד מאוד. אני לא מסוגלת לחשוב על אחד כזה בסביבת הילדים שלי. אלא אם כן ממש ממש שוכנעתי שהוא הפך להיות אדם מהשורה ושעבר שיקום והיום אפשר לסמוך עליו.
אבל יהיה לו מאוד קשה לשכנע אותי ועד שלא אשתכנע אז אין שום מצב שאתקרב אל אחד כזה בקטע רומנטי.

זו שאלה כל כך כללית
מה זה עבר פלילי? מי שרצח, גנב, אנס, סחט באיומים?
מי שעישן מריחואנה לשימוש עצמי?
מי שהעסיק עוזר/ת בית זרה ללא אישור?
מי שסגר מרפסת בתריסים ללא היתר?
מי שנרשם כשכיר בחברה להנפקת תלושי שכר, למרות שבעצם הוא עצמאי?
&nbsp
ומנגד, מה עם מי שלא עבר שום עבירה פלילית אבל עשה דברים לא מוסריים?
בגד באשתו?
ניתק קשר עם ילדיו?
&nbsp
מה שפלילי במדינה אחת יכול להיות נורמטיבי לחלוטין במדינה אחרת.
מה שלא מוסרי בחברות מסוימות יחשב לנורמה בחברות אחרות
לדוגמא, השגת כספים לישיבות חרדיות במרמה ע"י ניפוח מספר התלמידים היא עבירה פלילית בעיני החילוניים ומצווה מבורכת בעיני החרדים. ולדוגמא יותר קיצונית, רצח ראש הממשלה יצחק רבין בידי יגאל עמיר נראה בעיני חלקים מסויימים מהאוכלוסייה כמעשה נכון ומבורך של גיבור.
&nbsp
בעוד שאני חושב שכולנו מסכימים על הרף הפלילי הגבוה, יש עוד מנעד רחב מתחתיו.
&nbsp
וכפי שנאמר, נשים התאהבו גם ברוצחים מתועבים בעודם יושבים בבתי כלא.

אולי

כן אולי לא ,
תלוי במהות המקרה ומה היה .

תקיפה מינית ואונס- ממש לא
וגם לא מעילה בכסף - לא בגלל הגנבה אלא בגלל השקר.

אבל למשל תקיפה אלימה יכולה לנבוע מהרבה מקרים , הכרתי אדם שהיה חייב להגן על אחיו מול קבוצת עבריינים ונהג באלימות כי איימו על חייו וגם ישב על זה . האם במקום בו גדל שבו אין מענה אחר למעט אלימות היה אפשרי אחרת?
אולי אבל אני יודעת שחשש ממש וקיבל איומים לחיי אחיו.
אז האם זה שהורשע הופך אותו לאדם רע?

סמים- גם תלוי מה, יש אנשים שבצעירותם עושים שטויות .
אם זה מכור להירואין מן הסתם שלא

יש כל כך הרבה מקרים ותתי מקרים , הכל תלוי באדם
כל עוד אין הכרות עם פרטי המקרה בלתי אפשרי לענות על זה.

לעובדה שאדם הורשע אין משמעות כל כך במובן הזה מבחינתי.

Shamy

New member
האדמות

חרסינה שלום רב,

אם תרצי אוריד ממך את הצבע האדום. יחד עם זאת אני מפנה אותך להודעת ההאדמות החדשות (לחצי על הלינק כדי לצפות בה).

צבע אדום מסמל אדם שיש לו חשיבות מסוימת לפורום,זה סוג של כבוד הרי ולא בושה!

קיבלת צבע אדום כי את עונה לשרשורים, חברת פורום מוערכת שעונה גם לעניין ובצורה יפה ועוזרת לגולשים וניכר כי את גולשת במידה מסוימת בקביעות בפורום.

בד"כ פעם בחודש יש האדמה של עד 5 אנשים שבעיניי הכי תרמו לפורום באותו חודש כך שכל חודש האנשים מתחלפים.

אם בכל זאת תחליטי שאינך מעוניינת בצבע אדום יותר (ואם לעולם) אנא כתבי אליי מסר אישי ואדאג לעניין.

המשך גלישה מהנה
שיימי , מנהלת פורום בינו לבינה

למעלה