ייאוש

crema61

New member
ייאוש

לפני שנה הייתי בקשר עם בחור מעבודה שצעיר ממני ב-3 שנים.
מרגע הראשון שראיתי אותו נדלקתי עליו בטירוף. אפילו ראיתי בו מישהו שווה ושאני לא ראוייה לו (שמנמונת) .
להפתעתי הוא התחיל איתי ודי הופתעתי
הקשר ביננו נמשך כחודש והיה מאוד מאוד משמעותי בשבילי.
גיליתי בן אדם מצחיק , יפה תואר , שכל רגע ורגע לידו גורמים לי לאושר.
אני יודעת שהוא נמשך אלי בטירוף גם בלי שהיה אומר לי
מההתחלה הוא חשף בפניי את קורות החיים שלו.
הוא אמר שהייתה לו אהבה גדולה , שהיא בגדה בו ושמאז שנה וחצי הוא לא היה בקשר רציני עם אף אחת ושזה לא קשור אלי..
הציע לי קשר פתוח בהתחלה פסלתי את זה , אבל בגלל שהייתי שרופה עליו הסכמתי.
לאחר ששכבנו פעמיים הוא התרחק בטענה שלא מרגיש כלום ושלא יכול להיות עם אף אחת.
3 חודשים לאחר סיום הקשר הוא עזב את העבודה שלנו.
ככל שעבר הזמן רציתי אותו יותר ויותר והתגעגעתי אליו בטירוף. השתוקקתי להיות איתו.
מישהי מעבודה שיתפה אותי שהופיעה לו חברה לפני כחצי שנה.
אני חושבת שממה שחקרתי זאת ידידה ממש טובה שלו ושהוא לא מאוהב בה.
לפני חודשיים העובדת סיפרה לי שהוא נפרד מחברה שלו .
פניתי אליו התחלתי לתקשר איתו.
ההרגשה הייתה שאני שואלת והוא משיב אבל אין ממש תקשורת..
באותו הזמן הופיע מחזר בחיי ושיתפתי אותו.
הוא התעלם מההודעה ואני שנכנסתי ללחץ מזה הצטערתי ששלחתי לו הודעה על בחור אחר..
רשמתי לו שאיני מעוניית להלחיץ אותו הוא הגיב לי בסמיילי מחייך אבל מאז כלום...אני שולחת לו הודעות מה שלומו והכל והוא רק משיב , אין ממש הרגשה של רצון להיפגש..
בגלל שאני לא מיומנת חברתית ולא ממש יודעת איך לפתח קשר עם גבר, ומצפה מגבר שיוביל את הקשר תפסתי מרחק..
השבוע שלחתי לו הודעה
רשמתי לו מה קורה הוא דווקה זרם סיפר שהוא חוסך ללימודים , שהרי לימודים עולים הרבה כסף. אמר שהוא חוסך ללימודי מערכות מידע..באותו הרגע לא יודעת מה קרה מצד אחד באתי איחלתי לו שיצליח ושאין דבר העומד בפניי הרצון , אך מצד שני הופיעו לי רגשי נחיתות שהוא בחור עם רמה שאפתן ואני כלום סתם עובדת עם שכר מינימום..
גם עלתה לי המחשבה איפה הוא יפנה לי בדיוק את הזמן כשיתחיל ללמוד ושכבר עכשיו הוא עובד עד 5 וחצי בצהריים מהבוקר ולא מציע להיפגש..
אם היה נותן לי את הביטחון שהוא אוהב ורוצה אותי לא היה מפריע לי שהוא מתכוון ללמוד..
ניסיתי הפעם בניגוד לשאר הפעמים לא להיות מציקה ולדבר איתו בצורה של שיחות חולין בלבד בלי לדבר על מפגשים ורגשות..
כי לפני חודש הצעתי לו והוא ענה שאין לו זמן שכל היום הוא עובד..
אחרי יומיים אני מקבלת ממנו לראשונה מאז שסיים איתי את הקשר "ממצב"
עניתי לו בסדר שאלתי לשלומו והוא ענה שמצויין.
שאלתי אם יש לו מצב רוח והוא ענה שכן..שאלתי מה חדש ושוב ענה לי אוצה הודעה מפני יומיים אין חדש עבודה בית..
רשמתי לו חבל והוא התעלם..
אני מרגישה יאוש ענקיי
בא לי שוב לציין בצורה עדינה שיש מחזר שבאמת לא מוותר עליי למרות שאני מתנהגת אליו לא יפה לאחרונה .
אבל הפחד שלי שאולי זה לא יזיז לו..ושבמקום לנסות לפתח איתו את הקשר אני מפעילה מניפולציות..
אחרי שהוא שלח לי ממצב יש את הציפייה שהוא יחזר אבל מאז עברו כמה ימים ויש נתק ממנו..
האמת שאני מפחדת לקחת את האומץ להציע לו להיפגש כי בתוך תוכי נפגעתי ממנו אחרי ששכב ונטש אותי ואני לא רוצה להיפגש בשביל זיון..
אז אני מוצאת את עצמי חסרת אונים
גם לא ממש בא לי להכיר גברים.
כמו שהוא נכווה מהאסית שלו כך גם אני ממנו וגם לפניו היו לי הדלקויות שלא הובילו לקשר רציני..
האם יש דרך לתקשר איתו בצורה שהוא יפתח אלי יותר..?
להיות נידית , לשפוך בפניו את כל הרגשות והגעגועים זה לא דרך לקרב אותו , אבל גם כשאני מנסה סתם לשאול לשלומו ולצפות ממנו לחיזור מינימלי גם לא קורה..
האם יש דרך לאתגר אותו..?
יש לציין ש-9 חודשים לא ראיתי אותו..
ולמרות הכל יש לי רגשות

Shamy

New member
מענה

כבר כתבת על הבחור שאת מדברת עליו בהודעות לא פעם ולא פעמיים. הסיפור אכן מורכב..אבל הנה תשובתי אלייך
1.הייתי נפרדת מהמחזר שלך כי את לא מעוניינת בו. את כתבת בעצמך שאת קשה אליו וליבך למען האמת נשמע שלא פתוח אליו אלא לגבר אחר וזה בעצם למשוך אותו בזנב ולהוליך אותו שולל -וזה לא אדיב כ"כ ועדיף כדי שלא תבזבזי לשניכם את הזמן לקטוע את העניין הזה כדי למנוע עוד כאב ותסבוכות.

2.ממה שזכור לי וניכר כי הבחור שבו את מעוניינת אינו מעוניין בך. זה אמנם קשה לשמוע אבל נשמע שלפי ההתנהגות שלו הוא לא מעוניין בקשר- כפי שאמר. (לא חושבת שזה קשור אלייך) אם הוא מעוניין במשהו זה כנראה יזיזות ונשמע על פי ההודעות שלך -שסוג של קשר כזה פתוח מאוד ונהנתני מאוד לא משהו שיעשה לך טוב על הלב ושיהיה לך קל להיות בו בצורה נפשית. על כן הייתי ממליצה לנתח כל קשר עם אותו מר בחור שגורם לך לכל כך הרבה כאבי לב , ייסורים ומכאובי נפש. עם הזמן הלב קצת שוכח והעיינים נפתחות לאופק חדש ולאנשים חדשים. לפעמים קשה לנו לשחרר נפשית מישהו ואז במצב כזה הכי טוב לשחרר אותו לחלוטין ולנתק כל קשר וכל מגע כדי להחלים את עצמנו.

אני מאחלת לך אושר וזוגיות פוריה עם מי שלא תבחרי והרבה אהבה

אייבורי

New member
אכן ייאוש

&nbsp
כיצד היית מגדירה "מיהו אדם טוב ?"
&nbsp
לאור ההגדרה הזאת
האם את אדם טוב ?
האם המחזר אדם טוב?
האם את נוהגת בהגינות במחזר?
האם הבחור הוא אדם טוב ?
&nbsp
או בלשונה החדה של אימי שתבדל לחיים ארוכים.
מה בדיוק את אוהבת בבחור ?

crema61

New member
תגובה..

אני אדם טוב כלומר אני לא עושה שטויות בחיים, אך מצד שני גם לי לא חסר לפעמים..
המחזר הוא אדם טוב. באמת שהוא הוכיח לי חד משמעי שהוא מעוניין בי לקשר רציני ולא רק בדיבורים אלא דרך מעשים. עוד מעט יש לי יום הולדת והוא כבר דואג לי , מתעניין.
אני לא נוהגת בהגינות כלפיי מחזר כי הוא אכזב אותי עיי כך שבזמן שהיינו בקשר הוא התכתב בו זמנית עם חברה שלי כדי שהיא תעודד אותו בקשר אליי.
זה ממש הרגיז אותי שהם בקשר כי אם יש משהו שמפריע לי אצל חברה שלי ואני שופכת בפניו את הלב, הדבר האחרון שאני רוצה שהוא יתכתב איתה ובסופו של דבר ייצדיק אותה או יהיה נייטרלי.
וחוץ ממנה הוא מספר לכולם אתצ הסיפור שאני לא רוצה אותו ושאני אוהבת גבר אחר

לגבי הבחור זה שאני רוצה אפשר להגיד שאני כבר לא מאוהבת בו כמו בהחלה.
פשוט נזכרת בחיוך שלו , בכמה חמוד הוא היה ואת המשיכה שהייתה ביננו וכמה קשה לי להימשך לגבר..שרק הייתי רואה אותו הייתי מתרגשת..
אולי עם הזמן אני ישכח ממנו.
מה שכן לא בא לי להכיר מישהו חדש פשוט אין בי שום רצון

ובניגוד מופגן

ואפילו על זה שאין בי כל נימוס -
אז לבחור הזה את באה בטענות?!!!

אבל לפחות את באה בטענות . זה כבר פתח לשינוי .
את אדם אהוב , את אדם יפה , את אדם שווה.
תתחילי להפנים את זה.

שמים1

New member
יקירתי

עשי לך חוק בחיים האלה , חוק חשוב ואל תעברי עליו לעולם .
גמרת מערכת יחסים ? לא חשוב מה היתה הסיבה , לעולם , אבל ממש לעולם אל תשובי אליה בשנית , במיוחד אחרי ששכבת עם הבחור ובלשון לא כל כך עדינה הוא ניפנף אותך .
יש לעיתים נטייה לרצות דוקא את אלו שלא רוצים אותנו, זה משהו לא ברור באגו שלנו
אבל זה לא מה שבאמת היינו רוצים עבורנו .
שכחי את הבחור שנטש , שכחי את זה שאת לא רוצה והיי עם פנים חדשות להכרויות חדשות ומרגשות .
הדבר החשוב ביותר לדעתי הוא שתטפחי את את הביטחון העצמי שלך
אל תעשי חישובים של אחרים אם ישקיעו או לא ישקיעו , תחשבי שאת נהדרת ואת ראויה ומי שירצה אותך צריך להתאמץ בשבילך ומי שלא עושה כך לא ראוי לך .
אם לא תעריכי כראוי את עצמך לצערי אף אחד לא יעשה עבורך את העבודה .
ונגעת בנקודה רגישה אצלי כשציינת שאת שמנמנה ....
אז גברת שמנמונת חמודה , אני עסיסית פלוס פלוס וזה לא מונע ממני לחוש נשית ונחשקת , כאשר תרגישי כך זה מה שתשדרי וכך לדעתי יתייחסו אלייך .
יש גברים שאוהבים שדופות ויש שאוהבים גו'סיות הכוונה מלאות ועסיסיות .
קני בגדים שמתאימים לגזרה שלך , אם הגזרה מאוד מפריעה תשתדלי לעשות קצת דיאטה , תשקיעי בעצמך והאמיני לי שתקטפי את הפירות , אל תרוצי אחרי אוטובוסים שנסעו , תמיד יגיעו אחרים .

בהצלחה רבה

שילת281

New member
היי

מה שאני הולכת להגיד לך, קל להגיד אבל לא קל לבצע. ובמיוחד קל למי שמתבונן מהצד ולא נמצא בתוך הסיטואציה.
נכון שיש לך הרבה מחשבות וזכרונות מאותו בחור... תחשבי כמה מפחי נפש היו לך בשנה האחרונה בהקשר אליו. כמו שאמרתי לא טוב להיות "נידית".. אם הוא משתף איתך פעולה אין בעיה, אבל אם את מרגישה שזה חד כיווני והוא לא בעניין כמוך, לטובתך תתנתקי ויפה שעה אחת קודם. בשבוע הראשון יהיה קשה אבל הכל עניין של הרגל. ולאט לאט את תשימי לב שהראש שלך נפתח לדברים חדשים, פיתאום יצוצו לך הזדמנויות חדשות, רגשות חדשים ובאופן כללי תרגישי טוב יותר. למה? כי את ברגע שתאהבי את עצמך, תעריכי את עצמך, ותקיפי את עצמך באנשים שאוהבים אותך זה יעשה לך רק טוב. ויש משפט יפה שנתקלתי בו השבוע : " תני לעצמך אישור להתרחק מאנשים או מקומות שלא גורמים לך אושר יותר" בהצלחה מאמי

חביבתי, כשגבר רוצה אישה הוא מוצא דרך אליה. שום קיר בטון

או נהר סואן לא יעמוד בדרכו. הלוואי שהיה שיקוי קסמים שהיה גורם לגבר שאנחנו רוצות להתאהב בנו.
&nbsp

הפישר הקטן הוא האחרון

בשרשרת דאגותיך - את הראשונה מהן.
ואגב גם לא מרשים יותר מדי כאדם מעניין ורלבנטי ויותר מזה לא נראה לי שזה כל כך רלבנטי או משנה לך איזה אדם הוא. רמז: הוא לא הו SO כל כך מקסים.

עכשיו שהעפנו אותו- טענו שהבעיה היא את . כן את, מה שאת שומעת. לא אביר החלומות .

בואי אצטט לך כמה משפטים שקפצו מהטקסט :
"מרגע הראשון שראיתי אותו נדלקתי עליו בטירוף. אפילו ראיתי בו מישהו שווה ושאני לא ראוייה לו (שמנמונת)"- לא ראויה? כי את שמנמונת ? קיסוקוסה?

"גיליתי בן אדם מצחיק , יפה תואר , שכל רגע ורגע לידו גורמים לי לאושר."-
אני אפילו שאם ממש תנסי לאמץ את זכרונך יש לפחות פעם אחת שהוא עשה פלוץ או אפצ'י סורר או מחט אפו ואולי לרגע גם לא היית רק גוש של אושר מרחף . כי אין אדם שמקיים את זה ויותר חשוב שיכול להמשיך לשדר לך את זה לאורך זמן. כי זה דמיון .

"אני יודעת שהוא נמשך אלי בטירוף גם בלי שהיה אומר לי"- בהתחשב בנסיבות ובזה שאת לא טלפתית התשובה היא כנראה לא . לפחות לא מספיק להחשיב אותך כזיון חוזר. שזו שאל אחרת שפותחת- למה את חייבת להניח שבטירוף אם לא מטעם שמי שכותב ברטט ויראה שהסיכוי שאדם אחר ימצא אותו ראוי הוא קסום לא הוא אדם שתופס את עצמו כקקי אנושי.

"הציע לי קשר פתוח בהתחלה פסלתי את זה , אבל בגלל שהייתי שרופה עליו הסכמתי."-אז בגלל שהיית שרופה על אדם ויתרת על עקרונותיך ורצונותיך לשרתו על מנת ובידיעה מוחלטת שבכך ובזה שאת מפגינה שאת חסרת עמוד שדרה אפילו לצרכיך ורצונותיך שלך מישהו יקח אותך?

"ככל שעבר הזמן רציתי אותו יותר ויותר והתגעגעתי אליו בטירוף. השתוקקתי להיות איתו." זה בדרך כלל ואם היה מצב נורמלי שהוא בכלל נמצא שם בעבודה באמת היה יכול להיות פתח לסיפור שלגיה והנסיך על הסוס הלבן . בהתחשב במה שתיארת שעזב את העבודה ואחרי ששכב איתך גם השליך אותך כמו אבן ללא הופכין בטענה שלא יכול לחוש כלפי אחרת דבר- זה בעיקר מעיד על חשד סביר לא של אהבה רומנטית אלא מזוכיזם פנימי ועל הגבול אובססיה לא בריאה.

"אני חושבת שממה שחקרתי זאת ידידה ממש טובה שלו ושהוא לא מאוהב בה"- עדין בגדר אובססיה לא בריאה. חשד .

"באתי איחלתי לו שיצליח ושאין דבר העומד בפניי הרצון , אך מצד שני הופיעו לי רגשי נחיתות שהוא בחור עם רמה שאפתן ואני כלום סתם עובדת עם שכר מינימום"- אם במקרה גדלת במאה ה-19 או ברומן עלובי החיים היום נהוג לתייג את ערכו של אדם לעצמו לא כנגד מה שאחר מרוויח ולא בעד כמה שהוא עצמו סוגר בסוף החודש. נהוג לקבוע את ערכו - כי יש לו זכות לערך בסיסי כזה ואחר כך לפי האופי שיש לו . שזה למשל שאם היה לך אופי- היית מזהה שהרגע ממש אמרת שאת מה- זה -עלובה - ליד -אחר כי נזכרת ברצון החזק שלו ובכמה שלך חלש ואת כשלון מהלך. אז זהו. שזה גם אובססיה וגם מזוכיזם.

,אם היה נותן לי את הביטחון שהוא אוהב ורוצה אותי לא היה מפריע לי שהוא מתכוון ללמוד" זה לא אמור ליפול עליך כרעם ביום בהיר , אבל אדם שלא מקיים איתך שום יחסים של ממש וממש לא עסוק בלהראות שאת בכלל משנה לו בכלל לו צריך לתת את הדין או לקיים מערך בו יכול להיות שכזר מוחלט וחסר אכפתיות את אמורה להקיש מכך שתחילת או דחיית לימודיו האקדמיים הם משהו שצריך להפריע או בכלל להיות משנה לכך . אגב- גם אין לך זכות לזה וזה לא הגיוני.

"ניסיתי הפעם בניגוד לשאר הפעמים לא להיות מציקה ולדבר איתו בצורה של שיחות חולין בלבד בלי לדבר על מפגשים ורגשות.." זה לא צריך לבוא בהפתעה אבל מצב כזה כמעט שלא מתקיים במציאות . פשוט כי כשאדם מפגין בצורה מאוד ישיר שהוא לא שם קצוץ עליך , רצוי שלא תעסיקי בשאלה אם את מציקה ופשוט תשימי על עצמך קצוץ ותעברי הלאה.

"אבל הפחד שלי שאולי זה לא יזיז לו..ושבמקום לנסות לפתח איתו את הקשר אני מפעילה מניפולציות.." זה לא כזה יעזור לך במצב הזה , אם כבר רק מראה לאיזה שפל את מדרדרת את עצמך בגלל האובססיה.

"אחרי שהוא שלח לי ממצב יש את הציפייה שהוא יחזר אבל מאז עברו כמה ימים ויש נתק ממנו.." לא קרה. שחררי ציפיה .

"האמת שאני מפחדת לקחת את האומץ להציע לו להיפגש כי בתוך תוכי נפגעתי ממנו אחרי ששכב ונטש אותי ואני לא רוצה להיפגש בשביל זיון.."
בואי נהפוך את הסדר בראשותך ונשמיט חלק מסוים .
בתוך תוכי נפגעתי שהפישר שכב אותי , נטש אותי ואני לא רוצה להיות שוב זיון של אדם שמינימום כבוד לא הפגין אלי. החרא הזה.
נשמע הגיוני פתאום.

"אז אני מוצאת את עצמי חסרת אונים" אובססיה . לא תקין בעליל וחסר שום סיבה הגיונית - זאת אומרת שפויה .

"גם לא ממש בא לי להכיר גברים." עכשיו זו גם לא רק אובססיה זו אובססיה שפוגעת בתפקוד שלך , בעתיד שלך ובאפשרויות שלך .

"להיות נידית , לשפוך בפניו את כל הרגשות והגעגועים זה לא דרך לקרב אותו , אבל גם כשאני מנסה סתם לשאול לשלומו ולצפות ממנו לחיזור מינימלי גם לא קורה.." לא קרה, לא יקרה ולא משנה באיזו מניפולציה או שינוי זהות לטובת הפישר הנכסף תבחרי גם יכול לקרות.

"יש לציין ש-9 חודשים לא ראיתי אותו.." אובססיה חמורה.

"
ולמרות הכל יש לי רגשות "

בואי רק נבהיר נקודה מידית- אני חושבת שאת אדם יפה , שראוי לכבוד ואין לי ספק שבניגוד אליך שמתעקשת על ניסיון לאבד צלם אנוש וכבוד לעצמך- אני כן מעריכה אותך וזה כן נכתב מניסיון להאיר לך משהו לחיוב. צאי מהנחה שרוצה בטובתך .

עכשיו בואי נתחיל מעובדה- זה שאת מאמינה שיש לך רגשות
לא אומר
שיש לך .

יש לך קודם כל חור ענק ענק ענק בביטחון העצמי ובכבוד האישי שלך לעצמך .
זאת סופר בעיה . זה סופר לא מושך וזה סופר לא מגיע לך.
תתחילי למצוא דרך ללמוד להעריך את עצמך קודם כל.
דבר שני הדברים שאת עושה בעד הניסיון למצב שאדם כל כך - שאפילו היה - נתן לך מעט תשומת לב ואהבה הוא זוועתי . כאילו ראי לאן זה מביא אותך . אין לך עמוד שדרה , אין לך כבוד לרצונות ולצרכים שלך , אין לך כבוד עצמי , אין לך אמונה בעצמך , לא אכפת לך אפילו שהפישר הקטן הזה התייחס אליך כמו לזבל והשליך אותך בגמר השימוש- לא - דמיינתי שהוא ראה בי משהו שאני לא רואה בעצמי . יאללה אובססיה.

אז אולי רגע שחררי אובססיה? אולי תראי שהיא משפילה אותך לעפר? אולי את שווה יותר מזה לעצמך ? יותר ממה שספגת ויותר מהשקרים שהתכוונת לאמץ בשיח - המניפולציות והכי חשוב הרבה יותר מפישר מחורבן שאם להתחיב לדבר אחד - הוא לא נסיך.

אז ככה שהרוב אולי יגידו לך שהבעיה היא לשחרר , לקבל ולהמשיך.
לא .
ממש הבעיה שלך שאת ממש מתעללת בהנאה בעצמך, מחשיבה את עצמך לאפס , רודפת אחרי מישהו שאלא אם פרדי קרוגר היה בן זוגך הראשון אין לו שום פשר אלא כחרא מעצבן , יורדת על עצמך , מוותרת על רצונותיך ועמוד השדרה שלך ,עסוקה בלדחות אנשים שאפילו רואים בך משהו טוב ומחזרים אחריך , משפילה את עצמך ועוד שוקרת מניפולציות שזה סוג של שקר.

והכל בשם מה? כי לדעתך אדם ראה בך טלפתית המון משיכה- משהו טוב
ובשם זה שאת כל כך ממש מתעבת את קיומך - את תעשי הכל כדי לחרבן לעצמך את החיים רק במקום ההנחה הפשוטה שאם לרגע היית מפסיקה לעצום את עיניך זה היה גלוי לך שחור על גבי לבן. את ממש לא אוהבת אותו ואם כן - לכי לפסיכולוג.

אז בניגוד לכל האנשים מסביב ודווקא כי אני חושבת שמגיע לך הכי כבוד בעולם-
לא אזיין לך את השכל על הבחור.

לשאלה למה כולם חושבים שאת מסריחה-
זה פשוט מאוד
את לא מטפלת בעששת הנפשי שלך ויש לך ריח ממש מסריח מהפה.
אדם שהורס את עצמו , מאפשר לאחר לנהוג בו כזבל , משדר את התלות שלו בדעתו ובאישור של אחר עד רמה של מחלה ועוד חושב שבזה עשה שירות לעצמו ולאהבה- זה אדם חולה.

אבל את יכולה להבריא- שלך . יום טוב

אני מצטערת מראש על חדות התגובה והמסר

אבל איך שאת מרשה לעצמך לפגוע בעצמך ככה הוא מזעזע .
זה בדיוק מההלם והרצון שתתעורי ולא להפך.
יום טוב

את התשובה את יודעת

רק חוששת לחשוף אותה בפניך
את יודעת שאת רוצה אותו
ואת גם יודעת שהוא לא רוצה אותך
לפעמים התאהבות היא מהירה מאוד, והכאב לב לא עוזב אותנו גם אחרי שנתיים (מניסיון)
אבל אין מה לעשות הוא לא שלך כבר.
אין דבר העומד בפני הרצון אם הוא היה רוצה הוא היה מוצא דרך אליך. והוא לא.
** נ.ב יש הרבה גברים שווים שאוהבים נשים מלאות, גם זה מניסיון

למעלה