עצה

KarmaB

New member
עצה

היי לכולם,
אני 3 חודשים בתוך זוגיות מדהימה. בחור מקסים והקשר מאד רציני (גילאי 27-30).
יש רק דבר אחד שמציק לי ואשמח לעזרתכם.
אני לומדת מקצוע נחשב באוניברסיטה ורבים מחבריי לומדים איתי. אני מזמינה בשמחה את בן זוגי למפגשים אך יוצאים מצבים שבהם אנחנו מדברים על תחומי לימוד/אנשים מתחום הלימודים שלנו ובן הזוג משתעמם בצד.
אני מנסה לגרום לו בכל זאת להשתלב בשיחה, אשמח לעצות כיצד ניתן לשלב אותו גם כשמדובר בנושאים/אנשים שהוא פחות מכיר.
עצה נוספת היא שבסיטואציות כאלו הוא פשוט "נכבה" ומשתתק בצד. האם יש לי "זכות" לבקש ממנו שינסה להשתלב יותר?

תודה לעונים.

Shamy

New member
להחליף נושאי שיחה

כל פעם שמישהו מדבר על הלימודים לנושאים שמשותפים לרב האנשים כמו מוזיקה,תרבות,חדשות וכו' אופציה נוספת היא לא להזמין אותו למפגשים חברתיים מהלימודים אם רק מדברים על זה גם מחוץ לכיתה כך או כך לא ללחוץ עליו ולא להעיר,תחפשי לדבר על כל מיני נושאים עד שהוא ייפתח ויתחיל להשתתף בשיחה. אולי תלמדי על הנושאים שמעניינים אותו קצת ותדברי עליהם ואז הוא ישתתף בשיחה ואולי ילמד אותך ואת חברייך דבר או שניים וכך ירגיש נוח יותר במפגשים האלו.

ommerl

New member
אם את רוצה שישתלב תכניסי נושאי שיחה שקשורים אליו

תחשבי רגע מנקודת המבט שלו: אין לו שום נושא שיחה שהוא יכול לדבר עליו איתם.
מה את מצפה שיעשה?
&nbsp
בואי נגיד שתבקשי ממנו. בואי נגיד שהוא חדור מוטיבציה וממש רוצה. מה את רוצה שהוא יעשה? יתחיל לדבר על דברים שהוא לא יודע ועל אנשים שהוא לא מכיר?
&nbsp
המקסימום שאת יכולה לעשות זה לשנות נושאי שיחה בעצמך.
כל עוד הוא לא מרגיש בנוח איתם הוא לא יכול להיכנס בעצמו ולשנות את נושאי השיחה. זה קשה ומפחיד ודורש המון אנרגיה עם אנשים שאת לא מכירה.

את שואלת את השאלה הלא נכונה אחרי שתיארת את המצב האמיתי

רובם חברים שלך, אם מהלימודים או מלפני שזה אפילו יותר קשה לו אם כך המצב.
זה לא משנה אם שניכם הייתם בצבא, וכל שבת הוא היה בא איתך לחברים שלך
מהתיכון וכולם באותו צבא ביחד. אתם הייתם מדברים על צבא, כי זה מה שעושים
כשכולם בצבא וביחד. והוא היה מרגיש קצת בחוץ, גם אם הוא רק עכשיו חזר גם מאותו צבא.

זה העניין שאלו חברים שלך, ואתם עם הבדיחות שלכם, והפזם שלכם ביחד, וגם הלימודים. בין אם הוא לומד כרגע או לא. את יכולה להנגיש את המפגשים למישהו מבחוץ, או שתפנימי שאחרי 3 חודשים בגיל הזה זה לא יקרה בקלות כ"כ. הוא לא אמור להיות כרגע צלע מצלעך ולצחוק עם כולם ושהם יאהבו אותו. אתם יכולים בשלב הזה להתמקד בלהמשיך להכיר ולהיות מדהימים ולבסס הקשר. למעשה זה די מוקדם להתחיל להביא אותו ברציפות למפגשים עם חברים.

ולא, אין לך שום זכות. וגם אם כן ותבקשי את עושה את זה בשביל חבריך או בשבילך או בשבילו? כי אם בשבילו את לא היית מבקשת בכל מקרה.

את הזמנת אותו, ואז את כנראה לא מספיק איתו והוא
בסדר עם זה שאתם עם חבריך, אבל לא מתאמץ. הוא לא ילד או כלב, אין לו צורך
לעשות תרגילים ולהראות שהוא יכול להצחיק אנשים. הוא שם כי אכפת לו ממך ואת הזמנת אותו. וזה רוב הסיפור ולא השואו.

שלום

עניין בין אנשים צריך להיות רגשי, לא שכלי. דברי אתו על דברים שיוצרים רגשות חשובים אצלך ואצלו, כמו מסגרות, דברים שאוהבים לעשות וכולי.
&nbsp

דביאן

New member
עזבו אותו במנוחה

זכותו לא להתעניין במה שמעניין אותך, וזה נהדר אם הוא לא יבוא בכלל למפגשים שלא מעניינים אותו.

למעלה