בחיי שאני לא מבין את ההגיון שלך

oneofus

New member
בחיי שאני לא מבין את ההגיון שלך

אם למי שאת נפגשת איתו יש כל כך הרבה דברים משותפים איתך, אז איפה האתגר הזיקוקים, החלק הפרטי בזוגיות שמאפשר לייחד את הביחד לחילוקי הדעות ללימוד וההפרייה ההדדית
זה מתכון למשהו שלא ימשיך.

tal902

New member
באיזה הקשר אתה אומר את זה?

ועל מי אתה מתלונן? מי נפגשת ועם מי?

הוא מגיב "לזוגיות ראשונה לא מוצאים על מה לדבר"

והוא טועה, הפכים לא נמשכים ונשארים לאורך זמן בקלות, דומה נמשך לדומה. אנשים חושבים שזאת סיבה לחיכוכים קשיים ומריבות והם צודקים, כל עוד האחד לא רואה את שמניעיו של השני דומים ומסוגל להכיל גם את הצד השני.

oneofus

New member
אני מסתכל על עצמי

180 מעלות מאשתי, חילוקי דעות על כל נושא שני והזוגיוץ טפו טפו בטון

sharpcookie

New member
האמת איפשהו באמצע...

לא מסכימה עם תיאוריית ההפכים. אישית, לא הייתי רוצה להיות בזוגיות בה ישנם חילוקי דעות על כל נושא שני. למה לריב כל הזמן? מה רע בכך ששני בני הזוג יהנו מאותם דברים ולא יצטרכו להתפשר המון?
&nbsp
מצד שני, בני זוג צריכים לדעת להשלים אחת את השני, ולכן טיפוסי אופי זהים עלולים גם הם לא להסתדר (אם כי באופן פחות קשה מהפכים מוחלטים). במצב האידאלי בעיניי צריכים להיות תחומי עניין משותפים ודעות מספיק דומות אבל גם יכולת להכיל ולהשלים במקומות שהאחר מתקשה, למשל יכולת להיות יותר אסרטיביים כשהצד השני קצת יותר פאסיבי, יותר חברותיים כשהשני נוטה להתבודד, וכיו"ב.

זה לא נקרא להשלים.

וחלק מזה גם מתכון לבעיות אם מנסחים את הדוגמאות שלך אחרת בחי היום יום.
אסטריבי והיא לא אוהבת שהוא נדחף ומתלהם לפעמים מביש אותה בדרכיו להשיג דברים בציבור ובינהם. הוא ממש שונא אירועים ולצאת רק לשם לצאת והיא חולמת על חתונה
המונית עם קטעי ריקוד ודיבור בעוד הוא מתחיל להזיע רק מלשמוע את זה.
&nbsp

sharpcookie

New member
לא חייבים לקחת כל דבר לקיצוניות

דיברתי על השלמה בין אנשים שהם מספיק דומים, לא בין הפכים...
אסרטיבי - שוכרים דירה ואחד מבני הזוג יותר טוב בלדון על התנאים מול בעל הבית. חברותי - אחד מבני הזוג יותר טוב בלשמור על קשר עם חברים משותפים, נגיד לזכור להתקשר ולאחל "מזל טוב" לכל מיני אירועים וכיו"ב. מצבים די סטנדרטיים...

דברים כאלו קטנים הם לא משהו של אופי, או משהו שהוא דיל ברייקר

או משהו שבגינו מתפשרים כי כ"כ טוב. זה חלק אינטגרלי מחיי זוגיות משותפים ותלוי
תרבות וגייל, ודברים פחות בסיסיים ואנושיים מתכונות וסוגי תקשורת ומאפיני אופי קריטיים.

DogsPCI

New member
היי עוגיה חדה, מסכים עם מה שכתבת פה. וכיוון שאין אף-פעם

שניים זהים, אז בעצם תמיד מדובר על דומים :). וגם מבין ומסכים עם מה שאמרת לגבי היכולת להכיל ולהשלים - או בקיצור לעזור, במקומות שהצד השני פחות טוב בהם.
&nbsp
נשמע הגיוני ביותר, ואחלה גישה :).
&nbsp
&nbsp
ונ.ב. בכללית, לפחות מזכרוני... לפי המחקרים הפכים ממש לא רעיון טוב, ודומים - זה מה שנכון. שוב, גם הגיוני.
&nbsp
&nbsp
שבוע טוב.
&nbsp

אתה ואשתך למדתם איך "מתווכחים/רבים" ככה שיש זוגיות

אתה מסתכל על בת אדם אחת ומשליך על כולם. תסתכל על כולם ותקח באחוזים...
אתם במיעוט, והיו ויש כמוכם רבים שנמשכים עקב משיכה ושוני, ולא שומרים על זה.
בלי טפי ובלי טפו.

גברת ע

New member
הבעיה היא (לא רק בזוגיות אלא בכלל בין בני אדם)

שאנחנו לא מוכנים לקבל את הדעות של אחרים, או יותר נכון להגיד, לא מוכנים לקבל את זה שאנשים רואים - מבינים - מנתחים דברים שונה ממה שאנחנו, אולי הבסיס דומה אבל הרבה דברים יכולים להיות שונים.
לא חייבים להסכים עם הדעה או הראייה של מי שמולנו, אבל צריך לכבד את זה שהוא חושב אחרת ומבין/מאמין אחרת, ואנחנו לא ממש עושים את זה....

Shamy

New member
תודה על ההסבר

אשרשר למקום הנכון בעוד כמה ימים כי אני מעט עמוסה! כל הכבוד שהבנת למי התגובה שייכת!

התאמה בין אנשים מורכבת

היא מכילה דמיון ושוני. אף אחד לא הצליח לגלות לגמרי את סוד ההתאמה בין אנשים. ענין של הרגשה. כדאי לשמור בדרך כלל קשר עם אדם שאוהבים.
&nbsp

למעלה