מחפש מילים להגיד משהו לבחורה, בלי להעליב

תומאס

New member
מחפש מילים להגיד משהו לבחורה, בלי להעליב

אני אנסה להיות תמציתי, בלי לתת את כל סיפור הרקע הארוך והמורכב.
הסיטואציה היא כזאת: ידידה טובה שלי רוצה שניסע ביחד לנופש בחו"ל. אין לי בעיה עם זה חוץ מדבר אחד - אני רוצה שנישן בחדרים נפרדים ולא בחדר אחד (אני בכוונה לא נכנס פה להסברים, כי זה מסובך).
השאלה שלי: איך אני אומר לה את זה בלי שהיא תיעלב?
כמובן שיש גם את העניין הכלכלי שזה מייקר את כל הנופש.
אבל זה התנאי שלי לנסיעה משותפת.
אני רק רוצה להבהיר - לשנינו אין בני זוג א ב ל לשנינו אין כוונות מעבר לידידות. כלומר, אני יודע בוודאות שהרצון שלה לנסוע לנופש איתי זה לא כוונה נסתרת לשדרג את הקשר או אפילו סתם לסקס בינינו.

DogsPCI

New member
אהה... אתה לא מספק את הסיבות שעשויות להביא אותה להעלב מהצעה

&nbsp
שכזו, אז איך נוכל לדעת איך להמנע מהן?
&nbsp
&nbsp
ונ.ב. על פניו, באמת נשמע לא מובן. ככה שאם היא לא מבינה כמוך למה זה מסובך, היא בהחלט לא תבין מה מביא אותך לזה. ואם היא הייתה מבינה, אז לא הייתה בעיה עם ההצעה הזו, כן?
&nbsp
&nbsp

תומאס

New member
אוקיי. רציתי להימנע מזה אבל אני אפרט יותר

לפני מיליון שנה היינו זוג תקופה לא קצרה, ונפרדנו ומאז אנחנו ידידים.
יצא לנו כבר לישון ביחד בבתי מלון אבל כשהיינו זוג.
בגלל זה אני מתאר לעצמי שאם אני אגיד שאני מעדיף חדרים נפרדים - היא לא תבין למה.
בגדול יש לי שתי סיבות:
1. אני נוחר בלילה. ונכון שהיא יודעת את זה כי ישנו הרבה ביחד בלילה, אבל זה תמיד הפריע לה. ואני בטוח שגם עכשיו אם אני אציע שנישן בנפרד בגלל זה - היא תסרב ותגיד שזה לא מפריע עד כדי כך.
2. הסיבה העיקרית - נובעת משלושה גורמים משניים:
א. אני כבר הרבה שנים גר לבד.
ב. כבר הרבה שנים (מתוך בחירה) אין לי בת זוג קבועה, אלא בנות מתחלפות.
ג. כבר הרבה שנים לא ישנתי לילה שלם עם מישהי, שלא לדבר על להעביר שבוע-שבועיים ביחד באותו חלל.
שילוב של שלושת הגורמים המשניים האלה ביחד, מביא לסיבה הפשוטה שאני מעדיף חדר לבד במלון כדי שתהיה לי הפרטיות שלי כמו שאני רגיל אליה.
מיטה שהיא רק שלי וחדר אמבטיה שהוא רק שלי.
אני חושש שמהנקודת מבט שלה, לאור העבר שלנו, היא לא תבין את זה ולא תראה את זה כמו שאני רואה את זה.

איך? אי אפשר

אם מישהו בעיקר ישראלי ירצה, הוא יכול לבחור להעלב מכל דבר.
אם אתה מתחיל את הבקשה ב: ברור לשניכם שאתם לא הולכים לחזור בנופש להיות זוג, אבל אתה -הכנס סיבה ג ורצון לפרטיות כאן- וזה חשוב לך עד כדי הוספת כסף, באמת עשית כל שניתן מבחינתך.
&nbsp
אני לא מבין גם מה הבעיה שהיא תעלב, זה בא ממנה ורצון שלה. אם היא ירדה מהרעיון עקב כך, מה אכפת לך? אתה לא רוצה שתחזרו, אתה לא לחוץ על נופש איתה.

Shamy

New member
הנה מה שאני הייתי אומרת

×, אני אשמח לצאת איתך לטיול אבל ליבי כבד עליי שכן ישנה סוגיה שעליי לדון בה עמך. אני גר כבר הרבה שנים לבד ואני קנאי מאוד לפרטיות שלי.אני אוהב לישון באלכסון במיטה זוגית ולנהל את ההרגלים האישיים שלח באמבטיה -ולכן אני מעוניין שנשכיר חדרים נפרדים במלון בעת הטיול.אני מקווה שאת מבינה ומקבלת. ללא סימני שאלה כי אתה לא בא במטרה לפשר בכל מקרה. אם היא תתחיל לנסות להגיע לפשרה אז מסבירים בנועם שמבחינתך זה תנאי הכרחי וקיים בעבור קיום הטיול.אני מאמינה שהיא תקבל את זה ותגיד לך שבסדר;קח בחשבון שזה יכול להגמר בכך שתשנו בבתי מלון שונים כי אולי אם זה יהיה המצב היא תעדיף לישון בהוסטל זול יותר ממך או לעשות גלישת ספות ללילה.ואז אתה תאלץ לקבל סידור שכזה כי הופעת עם תנאים משלך ולכן בעניין כזה תאלץ להתפשר. זהו בגדול זה מה שאני הייתי עושה באמת ובתמים. אני מאחלת בהצלחה ומקווה שעזרתי ושיהיה לכם טיול נעים נשמח לשמוע עדכונים

תומאס

New member
תודה רבה לכולכם על העזרה והתשובות! שכנעתם אותי שהכי טוב

להגיד את האמת ומה שאני מרגיש ובלי לחפש תירוצים אחרים.
בהתחלה חשבתי שזה יכול להיות מעליב כשידיד קרוב אומר שהוא לא רוצה לישון באותו חדר, אבל אני מסכים אתכם שהאמת עדיפה.
שוב תודה רבה!

Shamy

New member
שמחה שבחרת כך

זה אכן הדבר הכי יעיל לעשות. אני תמיד אומרת - honesty is the best policy מאחלת לך נסיעה טובה וברוך הבא לפורום בינו לבינה. :)

תומאס

New member
תודה רבה על היחס החם

גברת ע

New member
אני אענה רק מאיך שאני הייתי מגיבה

בעיקרון אם ידיד היה אומר לי דבר כזה לא הייתי נעלבת, אין פה משהו רע או מעליב.
עם זאת לא ממש הייתי מבינה למה וכן הייתי רוצה הסבר, הרי אם כל מה שאתה כותב זה נכון: אין לכם בני זוג, אתם לא מעוניינים אחד בשני וכו, אז אני לא מבינה מה הבעיה לישון באותו החדר ולחסוך עלויות, תמיד אפשר לבקש מיטות נפרדות או חדר עם ספה נפתחת.
&nbsp
&nbsp

תומאס

New member
ההסבר שאותו את מבקשת,זהו בדיוק ההסבר שאני רוצה להימנע ממנו

כי אני חושש שהיא לא תבין.
בכל מקרה, הרגע כתבתי אותו בתשובה להודעה.

גברת ע

New member
מה שאני לא מבינה זה

למה להמנע מההסבר הזה?
קראתי מה שכתבת וזה הסבר הגיוני לחלוטין, לי אישית בטיול זה לא קריטי, זה משהו שהוא זמני , חולף, לתקופה מסויימת וזמן מוגדר ומסיבה מסויימת, בניגוד למשהו קבוע.
אבל יש כאלו שכן רוצים בסוף היום להתפרס באלכסון על המיטה הזוגית בלי לחלוק עם אף אחד ולהיות שעה במקלחת בלי לחשוב על זה שיש עוד מישהו בחדר שצריך גם.
&nbsp
אין מה לסבך את זה יותר מידי, פשוט תהיה כנה, תגיד שאתה מעדיף חדר נפרד לכל אחד כי אתה צריך את הלבד והשקט שלך וזה מה שאתה רגיל אליו וזהו, אין פה מה להעלב או לעשות סיפור ממשהו כזה.
כנות זה תמיד הכי טוב

תומאס

New member
אני תמיד בעד להיות כנה (כל עוד זה לא פוגע באחר) אבל אני לא

בטוח שהיא לא תיעלב / תיפגע קצת.
נראה לי שהיא תגיד לעצמה: כשהיינו זוג אז ישנו הרבה ביחד וגם היינו בחופשות ביחד, אז זה כזה נורא להיות עכשיו שבוע-שבועיים ביחד?

גברת ע

New member
אם היא בוחרת להפגע

אז זה עניין שלה, אתה לא יכול לשלוט בעולם וברגשות של אנשים אחרים.
אתה מסביר לה את הצד שלך ואת הסיבות שלך, שלא קשורות אליה, אם היא חברה אמיתית (לא בת זוג) היא תבין, גם אם זה יהיה לה מוזר.
אני לא רואה סיבה לעשות ,אישיו, ממשהו כזה

שלום

אתה יכול להגיד לה את הסיבות האמתיות, אולי שאתה לא רוצה שתתפתח ביניכם קרבה מעבר לידידות.
&nbsp

תומאס

New member
אני באמת מתלבט אם להגיד את הסיבה האמית, ואם כן אז איך להגיד

אני בעד אמתיות

כמובן בלי להשתמש בהתבטאויות שיכולות להיראות כעלבון או זלזול בצד האחר.
&nbsp

גברת ע

New member
מסכימה לגמרי

כמו שהוא כתב בהסבר בהודעה הקודמת, נראות לי סיבות לגטימיות לגמרי שלא קשורות אליה ואין סיבה להפגע

למעלה