זוגיות ראשונה, לא מוצאים על מה לדבר

זוגיות ראשונה, לא מוצאים על מה לדבר

הי
יצאתי עם מישהו 3 וחצי חודשים, לשנינו זו הייתה הזוגיות הראשונה, ללא ניסיון מיני וזוגי לפני כן ואנחנו נושקים לגיל 30...
הכל היה טוב ויפה רק שהתקשורת בנינו ברמה האינטלקטואלית הייתה די רדודה והיינו שותקים המון.
הוא נפרד ממני בגלל זה וטען שאני מדהימה והכל אבל שאין חיבור ואין נושאים משותפים.

המצב אבסורד, שנינו נורא דומים מטעם מוזיקלי ועד פוליטי, אוהבים ספרים, ספורט, אמנות, אוכל, פוליטיקה. אפילו למדנו את אותם תארים ועבדנו באותו קום עבודה עם אידיאולוגיה מסויימת. כאילו שכפול האחד של השניה...
אני אדם דעתן באופן כללי וגם הוא.

חשבתי שאולי זה קרה כי נפגשנו יחסית מעט, דיברנו בטלפון מעט וגם ככה חדשים בזה ומפוחדים, והיה קשה להיפתח ולשתף ופשוט לדבר ולחפור... אולי זה עיניין של להתרגל ואז אין תחושה של ביקורתיות ושיפוטיות? הוא בעצמו לא היה מרבה לדבר אבל אני יודעת שהוא אדם מאוד משכיל וממולח ופעיל בכל הרמות. אולי לא איתגרתי אותו מספיק?

בכל מקרה, השבוע אחרי חודשיים בנפרד הוא הציע שננסה שוב, אנחנו חושבים על זה אבל ברור שנושא ההתאמה הזאת עדיין נמצא בראש. זה מציק כי מעבר לזה אנחנו באמת אוהבים ומסתדרים ומעריכים אחד את השניה.

יש הצעות? איך להיפתח? פעילויות מסויימות... מקומות בילוי? אולי לעבוד על הביחד בתחביבים משותפים והשאר יבוא בהמשך?

NSW2

New member
לא נשמע לי שהבעיה

היא שבאמת אין לכם מה להגיד.
כי ציינת שיש לכם הרבה תחומי עניין.
לדעתי או שבאמת אין חיבור, מה לעשות תחומי עניין דומים לא מבטיחים חיבור רגשי.
אפשרות שנייה שבאמת לא נוצרה אינטימיות בגלל ששניכם או צד אחד לא הרגיש בנוח להיפתח.
לדעתי בשביל להיפתח בפני אנשים צריך לתת מקום לפגיעות שלנו לצאת החוצה.
במקום להקרין איזה דמות מושלמת צריך לחשוף את הטוב, את הפחות טוב וגם דברים שקצת מתביישים בהם (או הרבה).
זה מייצר חיבור רגשי ברמה שונה לגמרי מחיבור אינטלקטואלי.

sharpcookie

New member
אולי תנסו לצאת ביחד לפאב?

תבלו ותשתו קצת, לא בהגזמה, אבל אולי זה יעזור לכם להסיר כמה עכבות ולהיפתח יותר בקלות.

איך יהיה המשך אם לא טוב לכם או לאחד מכם עכשיו?

איך להפתח? מישהו נשכב ראשון על הגדר ומתחיל לדבר בחינם. לא מודד מה אומרים לו בחזרה, ואם הוא מקבל בחזרה מה שהוא רצה לשמוע, או תגובה מספקת כמותית וערכית
למה שהוא יזם לומר. אפשר סתם לדבר על מה אכלתם היום. קודם תתרגלו לדבר...
מן הסתם קרבה ואינטימיות תשפר את הנסיון המיני בינכם. גם תקשורת בזמן
שאתם מאוזנים חשוב שתהיה בריאה ופתוחה.
&nbsp
את אומרת משהו בלתי אפשרי. אם אתם אוהבים ומסתדרים ומעריכים הייתם מדברים
בקלות. או שאתם לא, או שהגעתם לנ"ל וסתם מציק לכם ג'וק שניפחתם, באמת...
למה אתם אוהבים אחד את השניה? סיבות. ברשימה. איך אתם מסתדרים?
&nbsp

לי נשמע שאם תחזרו זה כי זו ברירית מחדל

כנריאה שאין חיבור
כמה שנים לפני שהתחתנתי היתה לי אחת כזו. אפילו היה משיכה בינינו. היינו יושבים ושותקים. פשוט לא היה מה להגיד.
ניפרדנו אחרי חודשיים בערך. אחרי כמה חודשים חזרנו לנסות שוב.
אין לזה שום טעם גם אם אין משהו אחר כרגע ברקע, אני לא מאמין בלהתחבר עם מישהו רק כי לא רוצים להישאר לבד.

Shamy

New member
אני אתן לך עצה שכנראה הרבה יחלקו עליה

הייתי אומרת לך שלו הייתי מקומך , לא הייתי מנסה שוב. מדוע? כי כבר היה לו ניסיון והוא אמר -אין לי כימיה , אני לא מרגיש משהו משותף, אני לא מרגיש שהצלחתי להתקרב.

לא משנה מה הסיבה שבגינה הוא לא רצה להמשיך , הוא לא רצה להמשיך. וזה גרם לך לעוגמת נפש גדולה.(גם אם לא אמרת , זה צועק לי מבין השורות). ואני לא הייתי מוכנה לשלם שוב מחירים גבוהים כדי שאולי זה יעבוד (זה פשוט הימור גדול מדי)

דעתי הכנה , היא שאולי כנראה שאת בן אדם קצת סגור או פתוח מאוד והוא כנראה כמוך , ובד"כ כששני אנשים הם "נגחנים" באופי , זה יוצר CLASH טוטלי ואסון.בד"כ אנחנו מוצאים זוגיות טובה יותר עם מי שמצליח לאזן קווי אופי קצת בעייתים כי האופי שלו שונה במהותו. לדוגמה בן אדם צעקן כנראה יסתדר הכי טוב עם בת זוג סבלנית ,שקטה וכזאת שלא מתרגשת מכל דבר.יכול להיות שאולי שניכם רציתם להיות באור הזרקורים ואני ואני ואני וזה לא הסתדר.אולי את צריכה מישהו שיאזן אותך וייתן לך את התחושה שבאמת את במרכז.

הייתי ממשיכה הלאה ומחפשת בחור אחר שיותר יתאים לך.
שיהיה בצהלחה

oreldi

New member
חיבור רגשי, לא שכלי

אין ביניכם חיבור רגשי. זו הבעיה . אתם יכולים לדבר על אלף ואחד נושאים, אבל הדבר הבסיסי שיכריע אם הזוגיות תצליח היא חיבור רגשי.
לא הייתי מנסה שוב כי כבר ניסיתם. לחזור כשאין חיבור רגשי? זו נשמעת לי כמו ברירת מחדל שלא טובה לאף אחד מכם.

NuIi

New member
קודם כל

תפסיקי לחשוב שהבעיה היא אצלך, שלא אתגרת אותו מספיק. זה לא קשור. אין כאן מישהו שבסדר או לא בסדר. נשמע שאתם פשוט לא מתאימים.
נכון, לכאורה אתם אמורים להיות מושלמים ביחד. אתם מאוד דומים מהרבה מאוד בחינות. אבל בזוגיות זה לא תמיד עובד ככה.
אם במשך כ''כ הרבה זמן אתם עדיין לא מרגישים בנוח ביחד, אין זרימה, אין את הכימיה הזאת, זה גם לא יקרה.
שניכם מאוד דומים בתחומי העניין ובהשקפת העולם, אבל שניכם גם דומים בזה שאתם סגורים ולוקח לכם זמן להיפתח. ומהבחינה הזאת אתם צריכים מישהו הפוך מכם, ש"יוציא אתכם מהקונכיה" שלכם. אחרת זה ימשיך להיות תקוע.
מישהו שמצד אחד יהיה דומה לכם בהשקפת העולם ותחומי העניין אבל מצד שני יהיה יותר מוחצן ופתוח.
לסיכום, אני לא הייתי מנסה שוב. לדעתי זה פשוט לא זה.

למעלה