נקודה למחשבה לאחר הרהורים ביני לבין עצמי

supersonic777

New member
לא,בכלל לא,ממש לא עושה הכללות...! זה 1.

2.כל הגברים לתפיסתך אותו הדבר,ממש אחד לאחד,כן?
3.את לא מצפה,בטח שנכנס ל"ייל מקיאז'" או נלך לאיזה מכון "ביוטי" כלשהו...

ELLA1992

New member
נקודה למחשבה לאחר הרהורים ביני לבין עצמי

אז מה היא בעצם האישה הטיפוסית והסטריאוטיפית? אילו התנהגויות נתפסות כנשיות ונפוצות בקרב העם הנשי, אילו דפוסי התנהגות שכיחים יותר בקרב נשים? אותם דפוסים שגברים כה מתעבים - אמוציונאליות יתרה, דרמטיות, בכיינות, רגישות, קבלת החלטות ממקום של רגשות ומהלב, קנאה, אובססיה וכ"ו וכ"ו וכ"ו...
גברים תמיד מתלהבים יותר מהאישה הנאורה והמגניבה זו של מקנאה, שלא עושה דרמות, מחושבת וחזקה.
א-ב-ל
גברים שמבקשים מאישה להיות נאורה ולא טיפוסית חייבים גם הם להפסיק להיות גברים טיפוסיים, מה מאפיין התנהגות גברית טיפוסית? חרמנות יתר, משיכה לכל גירוי ויזואלי שנראה טוב (חזה, ישבן וכדומה), פלרטוט, חיפוש אחר ריגושים מחוץ למערכת היחסים, פזילה לצדדים, וכ"ו וכ"ו
ואילו הגבר הנאור פחות מתרגש ממראה חיצוני ושום דבר לא יגרום לו לרצות לבגוד בבת זוגתו,
וכאן נכנסת הנקודה למחשבה שלי לאחר הרהורים רבים
אתם הגברים מבקשים אישה נאורה ולא טיפוסית- מחושבת, חזקה, חכמה, יציבה רציונאלית וקונסטורוקטיבית, אחת שלא בוכה מכל שטות, לא מקנאה ולא עושה דרמטות, אז למה שאתם לא תפסיקו להיות גברים טיפוסיים?

ואני חלילה לא מכלילה!
Just saying !!! נקודה למחשבה,
גברים שדורשים אישה נאורה וכזו שתקבל את ההתנהגויות שלהם ותבין את המוח שלהם, למה שאתם לא תבואו לקראתנו גם קצת?

ואני אומרת את זה ממקום של כאב, כל כך הרבה חברות יש לי שסופגות לאחרונה יחס מאוד מזלזל מבן זוגן, יחס שמעורר בהן קינאה, פזילה לצדדים והתנהגות לא נאמנה בעליל! שזה גברי טיפוסי!
אבל אישה שמתנהגת בנשיות טיפוסית עלולה להוות עילה לפרידה מצד הבחור!
נשמע לי עולם לא שוויוני
אנחנו נדרשות תמיד להבין ולהבין ולהבין את המח הגברי, אבל מה איתנו?
למה שהם לא יתחילו להבין אותנו?

מוזמנים לשתף, לחלוק עליי, להסכים איתי, מה שעולם לכם לראש, אני אשמח אם זה יתפתח לדיון , אני רוצה לשמוע את שני המינים ואת דעתכם בנושא!

GO

מילי1991

New member
משחר הבריאה

נשים מוותרות לגברים................
איזו תפיסה שכזו, שהם יכולים, להם מותר................
(לדוגמא: להרוויח יותר, להיות הבוס, לפרנס)

ELLA1992

New member
וזה מצב עגום בעיניי

באמת יוצא לי לחשוב על זה הרבה לאחרונה.
למה אישה צריכה לוותר לגבר כי הוא "כזה מטבעו" וכי הוא "מתגרה מגירויים ויזואליים" מסכן הוא לא אשם..
אבל אנחנו? בטבע שלנו להיות אמוציונליות וברגע שאנחנו מפגינות התנהגות כזו אנחנו אוטומטית לא בסדר, ו"נשיות טיפוסיות" וחייבות להתקדם ובלה בלה בלה
אז זה בדיוק מה שאני שואלת
למה שגם הם לא "יתקדמו"
כמה אפשר להישען על איזו סברה דבר "טבע הגבר" תיאוריה פרימיטיבית ועלובה
כמו שגברים מתעבים נשים מתנהגות באופן נשי טיפוסי
גם אני בתור אישה מתעבת ולא סובלת התנהגות "גברית טיפוסית"
למה לי לסלוח על דברים כאלה ולקבל אותם?

evanescent

New member
באמת לא כולן סולחות

מי מכריח אותך לסלוח על בגידה? אני חושבת שגברים שלא מתקדמים (כמו שאת טוענת בצדק שצריך) ולא מתגברים על יצרים גם בהרבה מקרים משלמים על זה מחיר כבד בחייהם האישיים (זוגיות ובית שהשקיעו בהם הרבה ומתפרקים למשל...), ולכן זה בעצם חסרון שלהם ולא בהכרח נקודת כח שלהם על פני נשים כמו שאת רואה את זה...

Shamy

New member
אולי התפיסה הזאת הייתה נכונה

עד המאה ה20..אבל כבר מהמאה ה19 היא השתנתה..במאה ה20 וכיום במאה ה21 למזלנו כמעט כל העולם, וכל העולם המודרני והמערבי השתחרר מהתפיסות האלה..למה אני אומרת כמעט? כי עדיין יש לנו שבטים פראיים בגיניאה החדשה ואפריקה ומדינות כמו איראן ששם עדיין יש בורקות..אבל גם שם , אפילו בבורקות - חלקן נכלאות כי הן מוכנות למרוד במוסכמות החברתיות של הממשל ולחפש אחרי האושר הפנימי..ובעיניי זה אומר שאולי כעולם חברתי נאור משהו אנחנו עושים בסדר..יש הרבה דברים שבעולם אנחנו עדיין עושים מאוד לא בסדר, אבל לדעתי אנחנו לאט לאט מתקדמים לשוויון מלא מגדרי

Shamy

New member
אני חושבת שאת מכלילה

כל כך הרבה ביטויים שובניסטים וסקסיסטיים בהודעה אחת
&nbsp
יש טיפוסים קיצוניים של נשים "קלישאתיות" וגברים "קלישאתיים" כפי שתיארת...אבל! הם במיעוט ונחשבים קיצוניים!
&nbsp
רוב הגברים והנשים שאני מכירה די שיווניים ומקבלים את הבן זוג/בת זוג כפי שהוא/היא ללא ציפיה לענות או להפריך איזהשהם קלישאות וסטיגמות וסטריאוטיפים

ELLA1992

New member
סבבה, זה מה שרציתי לשמוע, שהם מיעוט

כי הרושם שקיבלתי לאחרונה הוא אחר

שילת281

New member
מסכימה עם שיימי

יותר קל לאנשים להכליל ולהכניס דברים קטגוריות. אבל במציאות לא הכל שחור/לבן, יש הרבה אפור...
לשמחתנו. הזוגיות האידיאלית מבחינתי היא זוגיות שבה הגבר מרוצה ממה שיש לו ולאישה אין צורך בדרמות ובכי כי... טוב לה:)
אי אפשר להתעלם מההבדלים בין גברים לנשים, הנשים יותר רגישות לרוב ולגברים יש צרכים משונים משלהם :-\ כתבו על זה כמה ספרים מעניינים למשל "גברים ממאדים נשים מנגה" מומלץ.

ELLA1992

New member
השתמשתי בדוגמאות קיצוניות על מנת להמחיש

מין הסתם אני האחרונה שמאמינה בהכללות וראייה דיכוטומית של העולם, אני בעצמי מתרגזת כאשר אנשים מנסים להכניס כל דבר לפרדיגמות (תבניות)
הסיבה שהקצנתי היא כדי שתרדו לסף דעתי
שימו לב שגם החשיבה המודרנית והנאורה מעודדת אותנו לסלוח לגבר, ולהבין שהוא מתגרה גם מנשים אחרות ושזה בסדר, בעוד שאותה חשיבה מודרנית מעודדת אותנו הנשים לקבל אותם ככה ואני לא רואה שאנחנו מתקרבים לפשרה (לאמצע)
לא יודעת, משום מה בפועל אני לא רואה את האפור הזה שאתן מדברות עליו
אבל אני שמחה לשמוע שיש
מקווה שאפגוש אחד כזה ביום מן הימים

Shamy

New member
אני לא יורדת לסוף דעתך

מה? נשים לא צופות בתכנים פורנוגרפיים?..צופות גם צופות.. הרבה נשים כיום גם לא מהססות ואומרות לא רוצה מערכת יחסים תבוא לחמם לי את המיטה בלילה ותעלם בבקשה בבוקר כי אני עובדת קשה. אני גם מכירה לא מעט גברים שלא מעוניינים או נפגעים מקשרים עם בחורות שלא רוצות בלעדיות,שלא מתאים להם מחויבות.נשים גם בוגדות!זה לא סוד ויש מספיק מקרים בדיני משפחה על אישה שפירקה בית ודרשה מזונות.אפילו שבוע שעבר הביאו לרדיו מקרה על אישה שמרוויחה 17אלף בעלה מרוויח 6 וצריך לשלם לה מזונות אל עף שהילדים הם במשמורת משותפת והיא זאת שבגדה. בקיצור,לא חסרים מקרים ואני לא חושבת שיש ציפייה מנשים לסלוח על בגידה או פזילה לצדדים או משהו כזה,ממה שראיתי זה כמעט שווה בשווה;קל וחומר בישראל המודרנית של המאה ה21. אפילו בעולם הדתי התקדמנו בתפיסה הזו...וזה בעיניי מצביע על תהליך

ELLA1992

New member
אני כל כך רוצה להסכים איתך אבל נגע ללבי מקרה שקרה לחברה

מאוד מאוד טובה שלי
חבר שלה שאיתו היא במערכת יחסים של 3 שנים בערך
ראתה אצלו במחשב שהוא הסתכל בפרופילים של חברות שלה על תמונות מאוד מיניות שלהן (אם אלו היו בחורות זרות אז ניחא),
כמובן מסתכל גם על בחורות זרות ואפילו מפתח שיחות עם הרבה מהן, שיחות מאוד לא מכבדות, כלומר, פלרטוט לכל דבר
בצורה לא הכי ישירה, אבל כן, שיחות שמאוד לא מכבדות את חברה שלו , ואותן נשים יכולות להכנס לפרופיל שלו ולראות תמונות שלו עם חברה שלו, בעיניי זו השפלה.
כאשר פנתה אליו וניסתה לשוחח איתו על הנושא, הגיב בזעם וטען כי לא עשה שום דבר שלילי, וכי זה הטבע שלו מעצם היותו גבר, ושתתמודד, כי ככה כולם מתנהגים ושכל גבר זקוק לריגושים ושהוא רק "דיבר" איתן ולא נגע. כלומר יש כאן בעייתיות באיך שהוא מגדיר בגידה.
חברתי כמובן סלחה לו ונשארה איתו, דבר שבעיניי ממש מטופש מצידה
מלבד המקרה הזה, יש עוד מספר מקרים דומים מאוד שנחשפתי אליהם לאחרונה, אם זה ידידים, אם זה חברות, מכרים וכ"ו
וכולם כבר נכנעים בטענה ש"ככה הגבר מתנהג" ו"תתקדמי אנחנו במאה ה-21 אישה מודרנית לא מקנאה כשחבר שלה מפלרטט עם אחרות"
אותי אישית זה מקומם, כי הם טוענים שאישה מודרנית לא אמורה לקנא במצבים כאלה
לא! גבר מודרני לא אמור להתנהג ככה...
אבל זו רק דעתי

Shamy

New member
זה כבר סיפור אחר

לא נראה לי שבאף דור ואף שנה זה היה בסדר במערכת יחסים מונוגמית שגבר מפלרטט עם אישה ובת זוגתו הייתה צריכה לקבל זאת בשלוות נפש. זה חורה לכולם... יש הבדל בין לפרלטט עם בחורה לבין לשים לה לייק על תמונה מבלי לפתח זאת לשיחה..צר לי שנאלצת לבוא במגע עם גברים אטומים מסוג זה אני מאחלת לך ואני מאמינה גם בלב שלם מההכרות שלי איתך שתמצאי לך נסיך שיהיה שווה אותך !אל תתייאשי מגברים עדיין..יש גם מספיק איכותיים דיים שלא יעשו מה שחבר של חברתך עשה לה...בבקשה תשארי אופטימית את עוד צעירה ..מחזיקה לך אצבעות ואני מאמינה שבחורה איכותית כמותך תמצא בחור חמודות ועלם חמודות שתרגישי ששווה את זמנך

אני חושב שנשים לא מכירות בזה שמיניות הגבר היא שונה

בהכללה גברים יתגרו מתמונות של נשים וסרטים פורנוגרפיים. ונשים מ50 גוונים של אפור.
כמובן שבחורות יכולות לא להכיר בהבדלים ולצוות על הבנזוג שלהם להדחיק את המיניות שלהם, רק יש לשליטה הזאת מחיר.
לדעתי, כל עוד הבחור רק מסתכל על בחורות ולא מתחיל איתם זה בסדר גמור.
&nbsp

לא צריך להתחנן לאמפטיה

אם לנשים יהיה יותר בטחון עצמי בלי תלות במחשבתו של גבר או מחשבתם של אנשים אחרים בכלל, שתי הבעיות יפתרו. גם פחות רגישות יתר גם יותר אמפטיה וקשרים בריאים ומאוזנים.
גם תקשורת טובה יותר יותר גמישות ואמון וגם היכולת להתגבר טוב יותר בפרידה.
זה שריר ואפשר להתאמן על זה.

למעלה