כתיבת יוצרת -03/16 , מרץ 2016

סיפור אהבה קצר

דני הלך לטייל. בדרך כמעט נפל לבור, ובחורה תפסה אותו והרימה אותו. היא אמרה לו ששמה דנה. הם הלכו ביחד לביתה. כמה ימים אחר כך חלתה דנה במחלת ריאות. דני היה מבקר אותה בבית החולים ועוזר לה. אחרי שהבריאה, נכנסה דנה לדיכאון. דני היה יושב ומדבר אתה, ובסוף נרפאה. אז הצטרכה דנה לנסוע לאמריקה כדי ללמוד באוניברסיטה. דני החליט לנסוע אתה ולשמור קשר רחוק עם ההורים. ההורים של דנה כבר מתו מזמן. יום אחד, החליטו הורי דני לבוא לגור אתם באמריקה. ההורים של דני היו אנשים קצת תוקפניים ואלימים, ולכן דנה חשבה לעזוב את המגורים אתו. דני פנה לעזרה סוציאלית בעירייה, ולימדו את הוריו להיות רגועים. ההורים של דני עברו לגור בבית לידם, ודני ודנה התחתנו.

Shamy

New member
סיפור נחמד מאוד

מההכרות האישית שלי איתך אני מבינה שזה מבוסס אירועים מהחיים

אבל הוא מאוד מאוד פשטני ביחס לסיפור קצר.

סיפור קצר הוא לדעתי משו כמו 3 עמודים אולי 2 ולכן גם לא יהיה בו עלילה מרובה כפי שעשית בסיפור שלך.

מפנה אותך להנרי או. הוא דוגמה קלאסית לאיך סיפור קצר צריך להראות ולהכתב מבחינת "טמפלט" עד כמה שניתן כמובן

יש סיפורים יותר קצרים

מה שמאפיין במיוחד את הסיפור הזה הוא, שהוא כתוב בצורה לכאורה פשטנית כמו תקציר: זה קרה ואחר-כך זה קרה, בלי אמצעים ספרותיים ובלי דיאלוגים. אימא שלי אומרת שזה החן שלו. הדברים שקורים בו נראים לי חשובים, ואני משער שזאת דרך טובה לכתוב סיפור מורכב ומעניין ובכל-זאת קצר.
&nbsp

Shamy

New member
כתיבת יוצרת -03/16 , מרץ 2016

טוב חברים זה פינת הכתיבה היוצרת שלנו . או כתיבה למגירה

כל שיר / סיפור/ פרוזה או קטע שכתבתם שהוא ספרותי ואתם רוצים לפרסם..בתוך כותלי שרשור זה בבקשה..באפריל אני אפתח כמובן שרשור שכזה חדש אתם מוזמנים

תהנו ובכבוד!

מילי1991

New member
מסתבר ש

מסתבר שאני ווינרית. חתיכת ווינרית...שלא מוכנה לקבל חצי, שליש או כמעט. בכל דבר- גם בזוגיות.
האכזבות הרומנטיות אותן נחלתי כבר מגיל 12, מסתבר, השפיעו עליי ונותנות אותותן בצורה של חולי נפשי, חוסר הערכה עצמית, שיגעון!
מאחלת לי שאשיג את המטרות בצורה ובתזמון הטוב ביותר
וגם, חשוב לא פחות- שאצליח לחיות בשלום עם מה שלא מושלם
:)

למדת מתמטיקה בבית ספר?

אם לא תהני גם מהדרך לא תהני מהתוצאה.
בגלל זה תלמידים בוכים שבוע על כשלונות בלימודים, והתלהבות מהצלחה במבחן עוברת אחרי 5 דקות.
&nbsp
אפשר להשליך את חשיבות שאנו שמים על כשלונות לעומת איך אנחנו ממשיכים מהר מדי
מהצלחות ואושר על הרבה תחומים ודוגמאות בחיים.

מילי1991

New member
מחשבות והמצב האחרון

שוברת מיתוסים עליהם גדלתי ובהם נחרבתי
אולי אתה בכלל לא בשבילי? גם כשתהיה פנוי
אולי, שפותח לי דלתות חדשות ואחרות לעצמי ולעולם
כתבת לי שאתה נשוי ושיש לך 2 ילדים ואישה מקסימה
עברתי הרבה, קברתי את עצמי בקליפות של בידוד וניכור מהעולם, מעצמי
לא חסר לי כלום...ואני אצליח (בכל, גם בזוגיות)
איתך או בלעדיך
אני ממשיכה הלאה ומוציאה אותך מהלב, מהמחשבות, מנסיונות ודברים שחשבתי שהיו להחמצות
אני זורקת את החמץ מהלב
מאחלת לך רק טוב
אבל יותר ובעיקר לעצמי
&nbsp

מילי1991

New member
ועוד דבר

אני לא סוג ב' שאתפשר על מישהו גרוש עם ילדים...
ואם כן אז זה ממש מצב נדיר וחריג
אני שווה, כמוך או אפילו יותר ממך
צא לי מהחיים כבר

מילי1991

New member
רוצה זוגיות

אז ככה..כן כן אני, אני אני אני.. על סף לשחרר פוסט-ייאוש-זוגי בפייסבוק
במה דברים אמורים?
אני רוצה לעשות פוסט בו אני כותבת על עצמי (הבעיה היא שאני בעיצומו של תהליך גיבוש זהות עצמית*) ומבקשת מחבריי לפרסם אותי, על מנת שאגיע ל-אחד
נמאס לי להיות זאב בודד, אני לא באמת אוהבת את זה
לגבי ההליך עליו כתבתי- זה תולדה של משבר אותו עברתי לפני 6 שנים..כמובן שהיו גם דברים לפני
טוב בגדול אני לא הולכת לפרסם פוסט כזה- הרי זה בד"כ רק רווקות בגילאי 30+ מפרסמות כזה דבר, שחושבות שכבר כלו כל הקיצים
אין לי כח לאתרי הכרויות ואני מוצאת את עצמי "מתחזקת" את האתר והפרופיל ולא זז שם שומדבר..הקארמה שלי לא משהו מאתרים חחח
בקיצור איפה מכירים? יש לציין שאני באה מהסקטור הדתי (חוזרת בתשובה)
משעמם לי ואני צריכה תשומת לב..!

מילי1991

New member
שבירת ה-מיתוס

גדלתי אל תוך המיתוס שאתה הנסיך שלי, הזיווג האחר האחד והיחיד
6 שנים שצמחתי עם המחשבה הזו, תחושת האובדן וההחמצה על מה שיכול היה להיות (אילו הייתי מתנהגת אחרת..וכו')
בימים האחרונים מתעורר השכל שלי (הוו! סוף-סוף באמת) ואומר את הדבר הבא:
רגע, אולי לא?
אולי סתם חשבתי את הדברים הללו...ללא כל הצדקה
השכל רוצה לשלוט על הלב ורק אחרי אישור שלו- לתת ללב להביע את רגשותיו ולדבר בעד עצמו (וזה דבר בריא וטוב)
ההבנה הזאת מקילה ומכבידה באותה נשימה
מקילה- ברור למה, היא עוזרת לרציונליזציה שזה שהוא נעלם/הלך/עזב- זה בסדר וחיוני לי
מכבידה- כי זה אומר להיפרד מחלק ממני, ממיתוס וסיפור מהאגדות שבניתי לעצמי והתבגרתי בצילו.
תהליך התעוררות השכל מלווה אצלי בהתבגרות, בתובנות על החיים, בחיזוק באמונה בהשגחה פרטית ו"שיעורים" שה' מעביר לנו..
כל שנותר לי הוא- לא להתנגח באירועים שקורים לי, להפסיק להתעקש, להיות מתונה וגם להבין את המסר מכל מה שעובר עליי, לקחת אחריות, להתפלל, לעשות את שלי ולדעת שה' למעלה יעשה כבר את שלו.
אז זהו, אני נפרדת מסיפור האגדות שבניתי לעצמי..ומחכה שכל אחד שיקרה בדרכי- יצטרך להוכיח את עצמו (על פי שכל כמובן) בכדי לזכות באהבתי
אני מחפשת קרבה של אנשים נאורים, מעמיקים, ערכיים ורגישים בקרבתי, הם ולא אחרים.
מי שלא כזה- לא זוכה כל כך בקלות באהבה שלי, לא שווה אותי- ואני אומרת את זה ממש לא בהתנשאות.
כשהשכל יאשר את קיומן של התכונות הללו- אוכל לתת ללב להגיד את שלו, בתורו.
זה הכל. :)

Shamy

New member
חמוד מאוד !!

אהבתי ..פעם הבאה דברים כאלה מיועדים לשרשור ה-OFF TOPIC

פעם הייתי עושה שרשורי יוטיוב יומיים אבל אף אחד לא הגיב אליהם אז זה עבר לפינת הOFF TOPIC

וברוך הבא לפורום בינו לבינה כמובן!!

למעלה