לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1129511,295 עוקבים אודות עסקים

פורום הביטלס

ב-4 במרץ 1966 מתראיין ג'ון לנון לעיתון הלונדוני London Evening Standard- ובפליטת פה פזיזה אשר תגרור תגובות חריפות בכל רחבי העולם, הוא מצהיר קבל עם ועדה: "We're more popular than Jesus now" ובכך בעצם מאשר את מה שידע העולם מזה מספר שנים – הביטלמאניה השתלטה על העולם ואין דרך חזרה.כולנו מכירים, מי פחות ומי יותר את הביטלס – ארבעת המופלאים מליברפול אשר אט אט כבשו את לבבות ההמונים בתחילת שנות השישים והצליחו להגיע דרך המועדון הקטן בליברפול, ה- Cavern club, דרך הופעות בהמבורג ועד לפריצה הגדולה בתכניתו של אד סאליבן ב-9 בפברואר 64' אשר בעצם מתחילה את תופעת ה"ביטלמאניה" – האובססיה שהתפשטה מבריטניה וארה"ב אל כל העולם ויותר מכך – הביאה ל"פלישה הבריטית" – הפריצה של הלהקות הבריטיות בארה"ב והעולם כולו בעקבותיהם.ג'ון לנון (גיטרת קצב), פול מקארטני (גיטרת באס), ג'ורג' הריסון ( גיטרה מובילה) וריצ'רד סטארקי, הידוע בשם רינגו סטאר (תופים) הם ארבעת החבר'ה אשר שינו את פני שנות השישים והמוסיקה בכלל עם שירים ואלבומים שעמדו במבחן הזמן. במהלך קריירה שנמשכה 13 שנה הספיקו הביטלס,בהנהגתם ושליטתם של הצמד לנון-מקארטני ליצור, לכתוב ולהלחין מאות שירים אשר נותרו עד היום קלאסיקות המוכרות לכל אוזן אותן יזהו גם אלו שאינם מעריצים. הלהקה הניבה עשרות אלבומי מופת הזכורים לטוב כמו :Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, Revolver, Rubber Soul, The White Album, Abbey Road, The Magical Mystery Tour ועוד.אלבומים אלה אשר נוצרו בתקופה שבין 69'-65' מצטיינים בצלילים חדשניים ושונים מהמוסיקה שנהגו ליצור עד אז,במעבר מהפופ אל הרוק המתקדם, עם שירים שנשמעו באיכות שלא נשמעה עד אז, בין השאר בשל ההשפעות שספגו ממסעם הרוחני בהודו תחת הדרכתו של המורה הרוחני המהרישי יוגי וגם, אם לא בעיקר, בעקבות התנסויותיהם עם סוגים שונים של סמים.במהלך השנים עברה הלהקה תהפוכות רבות: חברים באו והלכו, החברים רבו, התגרשו ועברו משברים בחייהם האישיים והמריבות, אשר ליוו באופן טבעי את ההצלחה הפנומנלית במשך השנים, תרמו לאט לאט להתפוררות וההתפרקות הבלתי נמנעת, כמובן מלוות אותה טרגדיות כמו מותם של סטיוארט סאטקליף, חברו הטוב של לנון וחבר בלהקה בראשית דרכה שמת מסרטן במוח, התאבדותו של האמרגן בריאן אפשטיין, הירצחו של ג'ון לנון בפתח ביתו בניו-יורק בשנת 1980 ומותו לאחרונה של ג'ורג' הריסון – אף הוא מסרטן.אך גם לאחר הכול, כשהלהקה כבר אינה להקה, עדיין יוותרו לנו לנצח אותם שירים: All You Need Is Love, Something, Michelle, Eleanor Rigby, Yesterday, Penny Lane, Hey Jude, You've Got to Hide Your Love Away, Here Comes the Sun, Love Me Do, Blackbird, Yellow Submarine, Let it Be, Lucy in the Sky With Diamonds, Hello Goodbye, While My Guitar Gently Weeps, Strawberry Fields Forever ועוד רבים וטובים שקצר המקום מלפרטם.ואיך נשכח את "The End" , באלבומם האחרון Abbey Road אשר נפרד מאיתנו ואומר: And in the endThe love you take Is equal to the love you make.אנו מקוות שכאן תמצאו את המקום להתבטא ולחלוק עם אחרים את דעותיכם, רגשותיכם, הידע שלכם ובעיקר את אהבתכם ללהקה, שעשתה לנו משהו שאף להקה אחרת לא הצליחה לעשות, לפניה ואחריה.Another Girl וסינתיה לנוןמנהלות הפורום.

אודות הפורום הביטלס

ב-4 במרץ 1966 מתראיין ג'ון לנון לעיתון הלונדוני London Evening Standard- ובפליטת פה פזיזה אשר תגרור תגובות חריפות בכל רחבי העולם, הוא מצהיר קבל עם ועדה: "We're more popular than Jesus now" ובכך בעצם מאשר את מה שידע העולם מזה מספר שנים – הביטלמאניה השתלטה על העולם ואין דרך חזרה.כולנו מכירים, מי פחות ומי יותר את הביטלס – ארבעת המופלאים מליברפול אשר אט אט כבשו את לבבות ההמונים בתחילת שנות השישים והצליחו להגיע דרך המועדון הקטן בליברפול, ה- Cavern club, דרך הופעות בהמבורג ועד לפריצה הגדולה בתכניתו של אד סאליבן ב-9 בפברואר 64' אשר בעצם מתחילה את תופעת ה"ביטלמאניה" – האובססיה שהתפשטה מבריטניה וארה"ב אל כל העולם ויותר מכך – הביאה ל"פלישה הבריטית" – הפריצה של הלהקות הבריטיות בארה"ב והעולם כולו בעקבותיהם.ג'ון לנון (גיטרת קצב), פול מקארטני (גיטרת באס), ג'ורג' הריסון ( גיטרה מובילה) וריצ'רד סטארקי, הידוע בשם רינגו סטאר (תופים) הם ארבעת החבר'ה אשר שינו את פני שנות השישים והמוסיקה בכלל עם שירים ואלבומים שעמדו במבחן הזמן. במהלך קריירה שנמשכה 13 שנה הספיקו הביטלס,בהנהגתם ושליטתם של הצמד לנון-מקארטני ליצור, לכתוב ולהלחין מאות שירים אשר נותרו עד היום קלאסיקות המוכרות לכל אוזן אותן יזהו גם אלו שאינם מעריצים. הלהקה הניבה עשרות אלבומי מופת הזכורים לטוב כמו :Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, Revolver, Rubber Soul, The White Album, Abbey Road, The Magical Mystery Tour ועוד.אלבומים אלה אשר נוצרו בתקופה שבין 69'-65' מצטיינים בצלילים חדשניים ושונים מהמוסיקה שנהגו ליצור עד אז,במעבר מהפופ אל הרוק המתקדם, עם שירים שנשמעו באיכות שלא נשמעה עד אז, בין השאר בשל ההשפעות שספגו ממסעם הרוחני בהודו תחת הדרכתו של המורה הרוחני המהרישי יוגי וגם, אם לא בעיקר, בעקבות התנסויותיהם עם סוגים שונים של סמים.במהלך השנים עברה הלהקה תהפוכות רבות: חברים באו והלכו, החברים רבו, התגרשו ועברו משברים בחייהם האישיים והמריבות, אשר ליוו באופן טבעי את ההצלחה הפנומנלית במשך השנים, תרמו לאט לאט להתפוררות וההתפרקות הבלתי נמנעת, כמובן מלוות אותה טרגדיות כמו מותם של סטיוארט סאטקליף, חברו הטוב של לנון וחבר בלהקה בראשית דרכה שמת מסרטן במוח, התאבדותו של האמרגן בריאן אפשטיין, הירצחו של ג'ון לנון בפתח ביתו בניו-יורק בשנת 1980 ומותו לאחרונה של ג'ורג' הריסון – אף הוא מסרטן.אך גם לאחר הכול, כשהלהקה כבר אינה להקה, עדיין יוותרו לנו לנצח אותם שירים: All You Need Is Love, Something, Michelle, Eleanor Rigby, Yesterday, Penny Lane, Hey Jude, You've Got to Hide Your Love Away, Here Comes the Sun, Love Me Do, Blackbird, Yellow Submarine, Let it Be, Lucy in the Sky With Diamonds, Hello Goodbye, While My Guitar Gently Weeps, Strawberry Fields Forever ועוד רבים וטובים שקצר המקום מלפרטם.ואיך נשכח את "The End" , באלבומם האחרון Abbey Road אשר נפרד מאיתנו ואומר: And in the endThe love you take Is equal to the love you make.אנו מקוות שכאן תמצאו את המקום להתבטא ולחלוק עם אחרים את דעותיכם, רגשותיכם, הידע שלכם ובעיקר את אהבתכם ללהקה, שעשתה לנו משהו שאף להקה אחרת לא הצליחה לעשות, לפניה ואחריה.Another Girl וסינתיה לנוןמנהלות הפורום.

לצפיה ב-'29 שנים להירצחו של ג'ון לנון '
29 שנים להירצחו של ג'ון לנון
<< ההודעה הנוכחית
08/12/2009 | 00:46
62
2
ב-8.12.80 ירה מארק דיוויד צ'אפמן, איש מעורער בנפשו בלנון בכניסה לבניין דקוטה בניו יורק וגדע באיבה אגדה, שסיפורה עוד לא סופר במלואו עדיין.

אחרי לנון נותרו אישה, שני ילדים, חברים, 40 שנות יצירה מדהימות ומיליוני מעריצים, שממשיכים להנציח אותו ואת פועלו.

איכשהו, זה לא הופך לקל יותר עם השנים ואי אפשר לשכוח את גודל האבידה. אולי כי מה שהוא השאיר אחריו הוא נצחי.

מתגעגעים.
הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 01:13
לצפיה ב-'עצוב...עצוב :('
עצוב...עצוב :(
08/12/2009 | 01:42
1
יום של געגועים ~ איפה אתם הייתם ב-8 בדצמבר 1980 ?
(אני באוטובוס בדרך לבסיס - שהודיעו על הרצח בחדשות של 07:00 בבוקר ) וכן הייתי בהלם כול אותו היום ! ובימים שלמחרת... - בחור בן 19 שבקושי יכול לתפקד ורוצה רק לבכות...

ואז כתבתי את השיר :

לזכרו של ג'ון לנון
קטגוריה ראשית » לא כמו כל שם » לזכרו של ג'ון לנון

גשם יורד על מנהטן,
יוקו בוכה היום,
החלום נגמר, ילדי,
אוי כמה חבל...
החלון נסגר.

שירים זורמים לאט,
נהר הופך אדום,
החלום נגמר, ילדי,
כדור הופך לדם...
שעון נעצר.

אוי ילדי, תגדל!!
או ילדי!?
לאן?
החלום נגמר!
מה יש עוד לומר?
מה?

http://www.rozgil.co.il/article.php?id=41

הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 01:51
2
1
גם אחרי 29 שנה זה באמת לא נקלט.. אני חושבת שככל שעוברות השנים מרגישים יותר ויותר את הגדולה שלו. אבל כששומעים את המוזיקה שלו , עם הביטלס או לבד, יודעים שמשהו בו עדיין חי איתנו.
אז.. rest in peace.
הביטלס >>
לצפיה ב-'כתבה שתי כתבות'
כתבה שתי כתבות
08/12/2009 | 02:25
1
http://www.nrg.co.il/online/15/ART/749/393.html

http://www.nrg.co.il/online/15/ART/835/252.html
הביטלס >>
לצפיה ב-'|קופי'
|קופי
08/12/2009 | 02:33
חזור שוב ג'ון......
הביטלס >>
לצפיה ב-'זיכרון בתמונות :'
זיכרון בתמונות :
08/12/2009 | 05:31
4
אלבומי התמונות של פורום הביטלס/ג´ון לנון :

גלריה לאגדה שבאה אל קיצה בשנת 1980.אחד האנשים המוכשרים והנדירים שחיו ואשר עשו את הלהקה למה שאנחנו מכירים ואוהבים.לזכרו.

http://www.tapuz.co.il/albums/forumAlbums/forumAlb...
הביטלס >>
לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
08/12/2009 | 08:08
1
לחשוב אילו שנות יצירה פיספסנו ב 29 השנים האחרונות.

אני משערת שהשיר הזה הכי נכון ליום כזה (האלבום הזה יהיה ברקע היום, בעודי מנתבת את יומי הגשום ואביט בגלגלי היום הזה :))

I'm just sitting here watching the wheels go round and round
I really love to watch them roll
No longer riding on the merry-go-round
I just had to let it go

הביטלס >>
לצפיה ב-'זכרון הילדות המשמעותי הראשון שלי'
זכרון הילדות המשמעותי הראשון שלי
08/12/2009 | 08:20
1
הוא של אמא שלי מגהצת ובוכה. הייתי בת שש.

ופתאום חשבתי על זה - בכל השנים שגרתי בניו יורק, לא הלכתי לדקוטה אף פעם. אני מזהה את הבניין, ראיתי אותו מהפארק וכו', אבל אף פעם לא נגשתי ממש לשם. לא נראה לי מתאים ל"רגע תיירותי" כזה. למצוא את עצמי עם עשרה תיירים יפנים/גרמנים/צרפתים שמצלמים. יותר מדי אישי.

וזה השיר שלי:
I was the Dreamweaver
But now I'm reborn
I was the Walrus
But now I'm John
And so dear friends
You'll just have to carry on
The dream is over
הביטלס >>
לצפיה ב-'משנה לשנה מתגעגעים יותר לג'ון כמה עצוב '
משנה לשנה מתגעגעים יותר לג'ון כמה עצוב
08/12/2009 | 08:56
1
אני עוד זוכר שהשיר שהתנגן בכל תחנות הרדיו ביום הירצחו היה Day in a life שיר באמת כל כך ניפלא וגם עצוב
הביטלס >>
לצפיה ב-'ג'ון לנון - אגדת המוסיקה, היום לפני 29 שנים'
ג'ון לנון - אגדת המוסיקה, היום לפני 29 שנים
08/12/2009 | 09:24
2
ב 8 בדצמבר 1980 נרצח אחד האמנים החשובים (לדעתי לפחות) במוסיקה, ג'ון לנון, בגיל 40. בדיוק אחרי שסיים להקליט את אלבום ה"קאם-בק" שלו double fantasy אחרי 5 שנות שתיקה.
בבוקר אותו יום ג'ון לנון ויוקו יצאו מוקדם בבוקר לכיוון האולפן, מעריץ חיכה להם בפתח הבית וביקש חתימה על האלבום החדש שזה עתה יצא . אותו "מעריץ", שהתברר יותר מאוחר כרוצח מארק צ'פמן,  חיכה על יד הבית של ג'ון לנון עד שיחזור מאוחר בערב מהאולפן, וירה בו 5 כדורי אקדח מטווח קצר. ג'ון לנון הובהל לבית החולים אך נפטר מיד עם הגעתו מאובדן של דם רב.

אגדת מוסיקה הלכה לעולמה.
לא מעט שירים נכתבו לזכרו של ג'ון לנון, לא מעט אלבומי מחווה של אמנים שונים שהקליטו שירים של לנון, האישה יוקו, הבנים שון וג'וליאן, אפילו שלושת הביטלס הנותרים (דאז... היום נשארו רק שניים..) הקליטו ביחד  ולחוד שירים של לנון ושירים שהוקדשו ללנון. גם  המאסטרו צביקה פיק לא נשאר חייב.

למפגש הפעם בחרתי לכם קצת מכל דבר. קצת חידושים, קצת שירי מחווה וזכרון, קצת ביטלס, קצת לנון. ויש גם דובדבן חמוץ לקינוח בסוף. אבל לזה צריך להתכונן נפשית כי זה לא הולך להיות קל בכלל...

להאזנה - לחיצה פותחת את הנגן

לשמירה - קליק ימני ו-save as.

לבלוג באתר רדיו ללא הפסקה, אתם מוזמנים לטקבק לי...
הביטלס >>
לצפיה ב-' עצוב מאוד'
עצוב מאוד
08/12/2009 | 10:09
אם רק יכולנו לחזור אחורה בזמן ולהציל אותו
ג'ון השפיע על המוזיקה בדרך שאף אדם אחד לא יכל.
העובדה שהמוזיקה שלו עדיין חודרת להרבה אנשים, מראה את החשיבות שלו.
אזכור אותך לנצח, ג'ון.

הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 12:15
לצפיה ב-'עד היום עצוב לי במיוחד כשאני שומעת '
עד היום עצוב לי במיוחד כשאני שומעת
08/12/2009 | 12:37
2
את השיר: WOMAN
הביטלס >>
לצפיה ב-' לג'ון לנון.29 שנים לא איתנו'
לג'ון לנון.29 שנים לא איתנו
08/12/2009 | 12:37
-לא במימד הזה.
לפני 29 שנה הייתי בן 4. לא ממש זוכר את היום, אבל זוכר שגיליתי את מושג המוות באותה שנה. והיה לי משבר חיים.
פחד מוות, פחד חיים.

ג'ון לנון והביטלס, עיצבו את הסיגנון והטעם המוסיקלי הראשוני שלי בתקופת הנעורים.
אגדה בחייו, השפיע גם על חיי. רציתי להיות כמוהו.
...
מתגעגע גם, מתגעגע גם לתקופה קדומה וטובה, אולי לשנות ה60, שבהם בעצם לא חייתי בגילגול הזה....

הביטלס >>
לצפיה ב-'... '
...
08/12/2009 | 13:34
עוד לא נולדתי (ולא הייתי בתכנון) באותו הזמן,
אבל הייתי נותנת הרבה כדי להיות שם- וגם אם לא לעצור את זה- רק להיות שם אחרי עם אלפי המעריצים ולבכות.
הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 13:57
1
1
הבן אדם הזה, שמת 15 שנים לפני שנולדתי, שניגן ועשה ותרם כול כך הרבה לעולם הזה, בשנים שאני אפילו לא הייתי בתכנון,
הוא הבן אדם שכול כך התחברתי אליו, אל המוזיקה שלו, אל הדברים שהוא אמר.
אני חושבת שאני בחיים לא יוכל להתגבר על זה שאיזה משוגע פשוט בא ורצח אותו, קטע חיים שהיו יכולים להימשך, מוזיקה נפלאה
שיכולה להיכתב.
יש כול כך הרבה דברים שאפשר להגיד על ג'ון לנון. אפילו יותר מידי
אז אני רק יגיד שאני מתגעגעת, ואני יתגעגע לנצח.

John Lennon 1940-1980

R.I.P
הביטלס >>
לצפיה ב-'אני חייבת לציין שמה שבאמת'
אני חייבת לציין שמה שבאמת
09/12/2009 | 20:44
הורג אותי זה שרק כמה חודשים לפני זה הוא אמר שהוא לא רוצה למות בן 40. האירוניה.
הביטלס >>
לצפיה ב-'איך עוברים השנים אני זוכרת שראיתי סרט '
איך עוברים השנים אני זוכרת שראיתי סרט
08/12/2009 | 14:05
1
על התהילה  שלו  רק לא  זוכרת  איך קוראים לו יש לו כמה מהשירים
שדי התחברתי אליהם  בנעוריי  ואפילו גם עכשיו כשהפכתי לאישה
במיוחד  דיבר  אלי השיר  שהוא שר  עם קהל  מסביבו  
המקצב  והמילים דיברו אליי  וגם  השירים  אישה ודמיון
הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 14:14
1
פשוט עצוב... יוצא לי לחשוב הרבה פעמים מה היה קורה אם ג'ון היה איתנו היום, ומתמלאות בי צמרמורות.
הייתי נותנת כל כך הרבה כדי להיות בהופעה שלו, כדי שהוא יהיה איתנו היום, כדי שהרצח הזה לא יקרה.
אני זוכרת שבערך בגיל 7, כשהתחלתי להתעניין ולהכיר את הביטלס ראיתי תוכנית בטלויזיה על הביטלס, וסיפרו על הרצח של ג'ון. אני זוכרת שאפילו שהייתי די קטנה ולא כל כך הבנתי על מה מדובר, אבל הבנתי שהוא לא איתנו והתחלתי פשוט לבכות... הייתי באובססית ג'ון בערך חודשיים.. היה לי קשה להירדם בלילה.. כל פעם כשהדיסק של הביטלס ניגן באוטו והייתי שומעת את ג'ון, הייתי חושבת לעצמי שזה לא יכול להיות שהוא מת כי בקול שלו הוא נשמע כל כך חי. אין לי מושג למה זה גרם לי לכאלה הרגשות, אבל זה ממש פגע בי באופן אישי בתקופה הזאת.
ובדיוק עכשיו, אחי בן 7 - מכור לביטלס הרבה יותר ממה שאני הייתי, אומר "היום זה יום הזיכרון לג'ון."
ג'ון, לזכרך.. המוזיקה שלך תמיד תחיה בליבנו.
הביטלס >>
לצפיה ב-'מאוד עצוב. '
מאוד עצוב.
08/12/2009 | 15:00
אני תוהה לפעמים איזו קריירה מדהימה יכולה הייתה להיות שם...
הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 15:04
אין הרבה מה לכתוב.. זה כואב, למרות שאישית, הרבה יותר הזדהתי עם המוות של ריצ'רד רייט (מהפינק פלויד) לדוגמא, כי זה קרה כשכבר ידעתי מי זה. ג'ון מת הרבה לפני שהייתי בתיכנון, אבל עדיין מדיי פעם אני המום מזה. לא נתפס.
הביטלס >>
לצפיה ב-'יום עצוב ביותר למוזיקה...'
יום עצוב ביותר למוזיקה...
08/12/2009 | 15:17
1
אחד המוזיקאים הגדולים שאי פעם היו... עצוב
הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 16:01
בשבילי הוא לא מת ולעולם לא ימות.
באופן כללי אני לא אוהבת תאריכי מוות, למרות שכל יום הוא בעצם יום זיכרון אישי.
אני מאמינה שכל מי שאנחנו באמת רוצים שיחיה, למרות שבגופו הוא לא חי- יחיה תמיד בליבנו.
(עכשיו אני מדמיינת אותו יושב שם למעלה ומגחך... מתאים לו.)
הביטלס >>
לצפיה ב-'Here we go again...'
Here we go again...
08/12/2009 | 16:02
7
5
לפני 69 שנים, בזמן מלחמת העולם השנייה, נולדת למעמד הפועלים בליברפול, עיר נמל ענייה. יום לפני ויום אחרי שנולדת פצצות הוטלו ליד הבית שלך, ובמקרה ביום שבו נולדת לא קרה כלום.
עם הזמן גדלת, אבא שלך וגם אמא שלך עזבו אותך, דודה שלך גידלה אותך, התחלת ללמוד בבית ספר, אמא שלך נהרגה בתאונת דרכים ואתה, למרות שדודתך לחצה עלייך, נכשלת במבחנים והעיפו אותך מבית הספר אבל היי, מי צריך את זה, גם ככה תוכל להתפרנס מהנגינה שלך ולא מ'המבחנים שאומרים שעברת סטנדרטים שמישהו אחר הציב'.
ב6 ליולי קרה אירוע משמעותי בחייך – פגשת איזה אחד, פול מקרטני, שהיה דיי מוכשר בנגינה, והחלטת לשתף איתו פעולה למרות גילו הצעיר.

לא ידעת שבזכות המהלך הזה תצרף עם מקרטני הצעיר עוד חבר צעיר שלו, ג'ורג' האריסון, שהיום אתה בטח רואה הרבה, ביחד עם אמא שלך ועוד הרבה אנשים שהכרת ומתו, איפה שאתה לא נמצא.
לא ידעת שביחד עם עוד חברים הלהקה שאתה הקמת תכבוש את אנגליה ובהמשך את העולם כולו.
לא ידעת שבמהלך הזמן אתה תכתוב עם הלהקה המון שירים מדהימים ששונים זה מזה, ובכך תבסס את מעמדך כסינגר-סונגרייטר מוצלח, אחד הגדולים (ובאופן אישי האהוב עליי).
לא ידעת שתכניס את חברה שלך – שלימים תהיה אשתך – להריון, ושלא תהיה נוכח בלידה של בנך הראשון, בדיוק כמו אביך.
לא ידעתך שתפגוש אומנית יפנית בשם יוקו אונו, תתאהב בה ותקים איתה משפחה.
לא ידעת שיימאס לך לגמרי מהלהקה ותחליט לפרק אותה ולצאת לקריירת סולו מוצלחת שבהמלכה תכתוב המון להיטים ושירים מדהימים (זה‏ הוא בין השירים האהובים עליי של כל הזמנים).
לא ידעתך שאחרי חמש שנים של קריירה מוסיקלית עם עליות וירידות אשתך תוליד את ילדך השני, והפעם תחליט לעזוב את כל הקריירה המוסיקלית שלך כדי לטפל בו, מה שלא התאפשר לך לעשות עם ילדך הראשון.
לא ידעתך שאחרי חמש שנים של 'אפיית לחם' תחזור לעבוד על אלבום חדש, הפעם עם חומרים של אשתך גם, שיזכה להצלחה ושרוב שיריו יהיו בין השירים שהכי מזוהים איתך (ומביניהם זה‏ הפייבוריט שלי).
לא ידעת שאחרי פחות מחודש תקליט עוד כמה סקיצות לאלבום הבא שלך, ואז מעריץ מטורף יפגוש אותך ליד ביתך ויזכה ב"כבוד" להיות האחרון שהחתים אותך.
לא ידעתך שבעצם הכל היה מתוכנן אצלו מראש, ושתוך מס' דקות חולה הנפש הזה יוציא אקדח ויירה בך חמש כדורים שבעצם יהוו את סוף האגדה שהיית, ג'ון לנון, מוזיקאי, יוצר, חיפושית.

מאז אתה כבר לא תוכל לדעת שאלפי מעריצים באו לסנטרל פארק כדי להיות שם, לנגן, לשיר, לבכות, וכל זה רק בשבילך.
כבר לא תוכל לדעת שאשתך הספיקה להוציא את האלבום שתכננתם להוציא, ושרובו היה דיי חלש (חוץ מהשיר הז‏ה) בגלל שלא הספקת לעבוד עליו.
כבר לא תוכל לדעת על אלפי המוצרים שיצאו על שמך ושם הביטלס, שרובן יצאו בשביל הכסף בלבד (אבל אל תדאג, יש מספיק מעריצים שיהיו זועמים על הכל בשבילך).
כבר לא תדע על כל אלו שלא היו אפילו בתכנון כשנרצחת, אבל הם הספיקו לגלות את הביטלס ואותך מאז וחלק מהם הושפעו ממך קשות, כמוני למשל.
כבר לא תדע שלמרות ש(פיזית רק) אתה לא אתינו 29 שנים, יש מספיק אנשים שזוכרים אותך ומנציחים אותך ככל שהם יכולים, ושהמוזיקה והמורשת שלך לא ייעלמו מהעולם, על עוד יש מי שזוכר ואוהב אותה.
כבר לא תדע כמה אנחנו מתגעגעים אלייך ורק היינו רוצים שכל זה לא היה קורה.

‏      

No longer riding on the merry-go-round
I just had to let it go

(שמישהו יזרוק עליי אבן )
הביטלס >>
לצפיה ב-'תרגיעי ....לא לבכות..האדם הוא יותר מרק גופו'
תרגיעי ....לא לבכות..האדם הוא יותר מרק גופו
08/12/2009 | 16:17
4
2
האדם הוא הרבה יותר מהגוף שלו בלבד....  
אז תירגעי ..
כל עוד את שומעת את המוסיקה שלו והמוסיקה חיה בחיינו
אז גם הוא שם בחיינו

אם היה חי היום ,בכלל לא בטוח שהיה עומד בקצב של החיים היום
ג'ון היה תמים אחרי הכל אל תשכחו

הוא היה לפני דור המחשב

והקצב של העולם היה שונה

הוא שייך לשנות השבעים גג

וכבר בתחילת ה80  ג'ון  נעלם חיש מהאופק

לשמיים הוורודים שלו

לצבוע אותם בוורוד
הביטלס >>
לצפיה ב-'אני דיי בן'
אני דיי בן
08/12/2009 | 16:18
3
לצפיה ב-'אבל רק דיי. '
אבל רק דיי.
08/12/2009 | 17:35
2
1
לצפיה ב-'מי כמוך יודעת.'
מי כמוך יודעת.
08/12/2009 | 21:02
1
1
לצפיה ב-':-O'
:-O
09/12/2009 | 16:25
לצפיה ב-'באמת מדהים אותי'
באמת מדהים אותי
08/12/2009 | 17:42
2
איך הוא (והשלושה האחרים) הגיעו ממעמד כ"כ נמוך, מעיר כ"כ ענייה, והצליחו ברמה כזאת. איך הם השפיעו על העולם ועלינו בצורה כזאת.

כתבת יפה
הביטלס >>
לצפיה ב-'והכותרת לקוחה'
והכותרת לקוחה
08/12/2009 | 18:48
1
מהשיר הזה.

ויש עוד סרטון ממש יפה שהייתי רוצה לשתף - הנה
הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 16:06
אין מלים להוסיף על יום שכזה...
הביטלס >>
לצפיה ב-'יום כ"כ עצוב... '
יום כ"כ עצוב...
08/12/2009 | 16:13
יהי זכרו ברוך, מתגעגים וכואבים את מותך ג'וני
הביטלס >>
לצפיה ב-'בסימן היום - רשומה על קמפיינים שעוסקים בלנון'
בסימן היום - רשומה על קמפיינים שעוסקים בלנון
08/12/2009 | 16:23
2
1
ולא רק בלנון, גם בביטלס בכלל. שווה:
http://www.tapuz.co.il/blog/viewEntry.asp?EntryId=...
הביטלס >>
לצפיה ב-'Johnny Boy'
Johnny Boy
08/12/2009 | 18:11
1
"You point the way to the truth when you say: all you need is LOVE"

עשרים ותשע שנה לרצח ג'ון לנון...לזכור שפעם עשו פה מוסיקה גאונית, מעבר למילים וללחן, מעבר למצעדים ברדיו, כזו שמגיעה מתוך הלב וחודרת אל תוך הלב והרגש, מתחת לעור...

נצטט דווקא את מקרטני משיר בו הוא מנסה להעביר את המסר שג'ון ניסה להעביר לכולם במשך כל כך הרבה שנים:
I light a candle to our love, in love our problems disappear

הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 22:17
לצפיה ב-'בהחלט יום עצוב '
בהחלט יום עצוב
08/12/2009 | 16:24
יהי זכרו ברוך
הביטלס >>
לצפיה ב-'אני מאמינה שהוא עדיין חיי'
אני מאמינה שהוא עדיין חיי
08/12/2009 | 16:40
2
אולי צ'פמן רצח אותו, אבל זה רק הגוף שמת. ג'ון עצמו עדיין חיי.
אני מאמינה שכשאנחנו שומעים שיר שלו, שבו יש חלק ממנו - אותו החלק מתעורר.

אבל רק לחשוב על אם הוא היה איתנו היום...
הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 17:38
תמיד אני מרגישה פשוט רע באותו היום או ביומולדת שלו, ואז אני נזכרת מה התאריך.
זה משפיע עליי לבד.

אני זוכרת שבפעם הראשונה בגיל 3 בערך שאלתי את אמא שלי מה קרה למי ששר את השירים האהובים עליי והיא אמרה לי שרצחו את ג'ון ואני לא אשכח שממש הייתי בשוק.
כאילו, מי העז לרצוח את הבן אדם הזה?

סתם, שוק של אותו היום.

הוא חסר, אבל המוזיקה נותנת הרגשה שהוא פה, תמיד.
הביטלס >>
לצפיה ב-'אין לי מה לכתוב אז אני פשוט מציירת...'
אין לי מה לכתוב אז אני פשוט מציירת...
08/12/2009 | 17:47
12
2
לצפיה ב-'אהבתי את הציור.'
אהבתי את הציור.
08/12/2009 | 18:14
לצפיה ב-'יצא מדהים'
יצא מדהים
08/12/2009 | 18:40
לצפיה ב-'מוכשרת... הציור מדהים '
מוכשרת... הציור מדהים
08/12/2009 | 19:17
לצפיה ב-'וואו'
וואו
08/12/2009 | 19:58
זה מדהים. הלוואי הייתי יודעת לצייר ככה...
הביטלס >>
לצפיה ב-'ואו, מדהים '
ואו, מדהים
08/12/2009 | 20:38
לצפיה ב-'תודה לכולם..'
תודה לכולם..
09/12/2009 | 00:40
עבדתי על זה יומיים P:
הביטלס >>
לצפיה ב-'ממש ממש יפה, באמת.'
ממש ממש יפה, באמת.
09/12/2009 | 20:22
לצפיה ב-'ווא, זה ממש יפה!'
ווא, זה ממש יפה!
10/12/2009 | 00:18
4
זה פחם או שאני טועה?
[אני גם ממש אוהבת לצייר, אבל אף פעם לא הגעתי לדברים כאלה ]
הביטלס >>
לצפיה ב-'תודה (:'
תודה (:
10/12/2009 | 22:48
3
זה לא פחם, זה עפרונות רכים.
הביטלס >>
לצפיה ב-'או מגניב!'
או מגניב!
10/12/2009 | 23:56
2
לאחותי יש כאלה, אבל צבעוני
הביטלס >>
לצפיה ב-'גם לי יש עפרונות צבעוניים'
גם לי יש עפרונות צבעוניים
13/12/2009 | 11:48
1
רק שלא נראה לי הולם לצייר ציור זיכרון עצוב בצבעים שונים מאפור P:
הביטלס >>
לצפיה ב-'חח כן...'
חח כן...
13/12/2009 | 17:22
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 17:59
לצפיה ב-'ג'וני.'
ג'וני.
08/12/2009 | 18:04
אגדה יכולה להיות המילה לתאר אותו, אולי אפילו היא קטנה מדי בשבילו. קשה.
אוהבים אותך ג'וני!!!
הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 18:48
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 19:31
לצפיה ב-'ג'ון '
ג'ון
08/12/2009 | 20:41
1
ג'ון, כמו שכולם אמרו המוזיקה שלך תמיד תישאר, וגם אתה תמיד כאן, בלב שלנו ובמוזיקה.
אני לא חייתי כשנרצחת, ואולי בגלל זה זה עוד יותר עצוב שלא יצא לי (ולעוד אנשים כאן) להכיר אותך והיות בתקופתך.
אבל אתה תמיד תשאר כל עוד אנשים זוכרים אותך ואת המוזיקה שלך אתה תהיה כאן.

ג'ון לנון יהיה זיכרו ברוך.
הביטלס >>
לצפיה ב-'ג'ון לנון לזכרו.'
ג'ון לנון לזכרו.
08/12/2009 | 21:13
1
1
ג'ון הדהים אותנו ואת העולם מכל הבחינות, במוזיקה הענקית, מרטיטה, מתוקה, דיכאונית, סוחפת, מקפיצה, בקול האדיר ללא מגבלות, במראה ובתדמית שהשתנו באופן מדהים, עשרות דמויות גלומות באחד,וכמהנהיג הביטלס , מקים הלהקה, האיש שהעניק לנו חלום מופלא, חלום שכולנו חולמים עד היום ונמשיך לחלום, ולהגשימו אם לא מהר אז לאט טיפין טיפין.
תודה לך ג'ון אתה חי בליבינו.
הביטלס >>
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 22:09
לצפיה ב-'גאון'
גאון
08/12/2009 | 23:44
איפה ישנם עוד.

תודה שהיית

הביטלס >>
לצפיה ב-'.............'
.............
09/12/2009 | 00:07
לצפיה ב-''
09/12/2009 | 00:31
מתגעגעת ג'ון,
לפשטות ולקוליות, להומור, לניצוץ, לתאווה לחיים.
נתת לנו המון רגעים של אושר והאור שלך איתנו.
ואיזה שירים.
תמיד נתגעגע
הביטלס >>

הודעות אחרונות

07:31 | 17.11.18 אורחים בפורום
10:27 | 11.07.18 אורחים בפורום
00:58 | 10.07.18 אורחים בפורום
15:12 | 20.11.17 אורחים בפורום
10:53 | 01.11.17 אורחים בפורום
10:49 | 01.11.17 אורחים בפורום
23:37 | 01.10.17 אורחים בפורום
23:40 | 07.11.15 rozgil
14:11 | 09.10.15 oudi100

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ