ילדה בת 5 - וויסות תחושתי

ילדה בת 5 - וויסות תחושתי

מיכל בת 4 ו 10 חודשים
ילדה בוגרת (בד"כ
) מאוד. לי כאמא שלה, שמכירה אותה הכי טוב
יש תחושה שיש לה איזו שהיא בעיה בוויסות תחושתי - רגשי. כל מכה הכי קטנה שהיא מקבלת, שילדים אחרים ממשיכים הלאה בלי בכלל להתייס אליה, היא מייללת או בוכה. אני מזהה מתי מדובר ב"פינוק" ובהחלט יש פעמים שאם היא לא רואה שראיתי שהיא קיבלה את המכה זה עובר לידה אבל יש גם די הרבה פעמים שזה לא "הצגה". היא לא אוהבת דברים הדוקים לגוף: נעליים היא נועלת מידה גדולה יותר, ולא מהדקת את הסקוטש גומי במכנסיים/חצאית היא חייבת שיהיה יחסית רפוי היא לא מוכנה ללבוש ג'ינס או אפילו מכנסיים "חגיגיים" שהם עם כפתור (הצלחתי לשכנע אותה רק כשזה היה מידה ממש ממש גדולה ו"תלה" עליה
אבל זה מכוער ונופל ורואים את התחתונים וכ....) בגרביים מציק לה התפר והיא מורידה הרבה פעמים את הנעליים כדי לסדר את זה. צמידים ושרשראות שהיא מאוד אוהבת היא עונדת ומורידה אחרי כמה דקות. היא לא מוכנה לשבת או לגעת בדשא בשום מצב אפילו לא ללכת עליו עם רגליים יחפות (או עם גרביים) - רק עם נעליים. היא לא אהבה להתנדנד בנדנדה עד גיל 4 בערך! ורק אז התחילה להתנדנד ורק היום בגילה ה"מופלג" היא מתנדנדת יחסית גבוה (נמוך ביחס לחברותיה בנות גילה) יש עוד הרבה דוגמאות
אני גם קצת כזו
אבל מעולם לא אובחנתי
וגם בגלל שידעתי שיש לי רתיעה, דווקא חשפתי אותה מגיל מאוד צעיר (פחות משנה) למרקמים של שדא, חול, בוץ... יאמר "לזכותה" שבצבעים, אוכל היא נוגעת בשמחה ולא ממההרת לשטוף ידיים או נגעלת. היא לשה בצק עם הידיים, מתחפרת בחול בכל הזדמנות. אשמח לדעת אם יש פה ענין של וויסות תחושתי או שזה סתם "אופי". אם כן, אשמח להפניה לגורמי טיפול מתאימים
תודה על העזרה
גלי

מהתיאור שלך נראה

שכדאי לפנות לאבחון אצל מרפאה בעיסוק. למרות התיאור המפורט קשה לדעת בדיוק מה הסיפור בלי לפגוש את הילדה. לצורך כך צריך לפנות אל קופת החולים ולשאול מה הנוהל. זה נשמע שהרבה דברים מציקים לה, וזה בהחלט יכול לגרום לחוסר נעימות ולתגובות רגשיות מוגזמות. ככל שהטיפול יגיע יותר מהר, ותהיה התייחסות מתאימה לקשיים שלה, יש סיכוי סביר שהיא תוכל להרגיש יותר נינוחה וללמוד ולהנות יותר מהחיים. בהצלחה

תודה!!! הייתי צריכה את החוו"ד הזה כדי

לאשרר עם עצמי שאני לא הוזה.... וגם כדי לשכנע את בעלי שקצת "נרתע" מהמושג ריפוי בעיסוק. תודה. אני אפנה כבר מחר בבוקר למכבי.

למעלה