ויסות חושי

רינה חד

New member
ויסות חושי

שלום אני שולחת קובץ שכמעט מדובר בו על כל הדברים למרות שתמיד יש דברים ששוכחים לכתוב מקווה שתוכלו לעזור יש משהן גם שרציתי לדעת האם כל מרפאה בעיסוק יכולה לעבוד עם ילדים בעלי ויסות חושי או יש כאלה שמתמחות בנושא זה ואם כן אני גרה בנצרת עילית האם ישנה מישהי שמתמחה באזור או למשל במקום קרוב חיפה . תודה

אצלי נפתח

אני מדביקה את הכתוב כלשונו: "שלום אני תמיד אוהבת לקרוא באתר שלכם ובעזרתכם הגעתי לכך שלבני ישנה בעיה בויסות חושי . בני בן 4.5 ילד פיקח מאד חכם מעל ומעבר בריפוי בעיסוק גילו תואם לגיל ו של ילד בן 6 , אחרי שהיינו הרבה מפגשים בריפוי (כמעט סיימנו נשאר אחד ) היא הפנתה אותנו לפסיכולוגית מאחר וישנם כמה בעיות שהזכרנו לה שאמרה שיכול להיות שזה לא התחום שלה - כמו כעס , בוכה הרבה אם לא מצליח במשהו - סף תסכול נמוך ף לא משחק בכלל לבד , לא אוהב שמישהו מתקן אותו אם הוא טועה , מרבה לדבר אין הפסקה בכלל , מרבה להפיל דברים , הולך ונתקל בכל דבר, מרבה לקפוץ לא מתעייף כל יום צריך לחזור ולהגיד את כל הדברים מחדש אסור לשחק במים , אסור לקפוץ על הספה אסור ללכת לרחוב תישאר על המדרכה וכל מיני דברים ... בריפוי היא ציינה שהיא עלתה על בעיה פיסבורלית (שאני עדיין לא מבינה מה משמעותה בדיוק )* ואימפולסיביות , ואמרה שייתכן ששאר הדברים כדאי לראות פסיכולוגית אחרי שקבענו תור לפסיכולוגית והיינו אצלה 4-5 פעמים במפגש הראשונה ביקשה לדעת במה מדובר (כתבנו לה את הכל בדף שלא נשכח משהו ) ובמפגשים האחרים ביא ביקשה מאיתנו שכל פעם או אני או האבא לבוא איתו ורק לשחק , אחרי שהיינו היא ביקשה לראות אותנו ההורים לבד . היא אומרת שעלתה על כמה דברים שהוא ילד שאכן בחלק גדול מבעיותיו זה אכן ויסות חושי וחלק השני שהוא שתרכיב של הראש החלק השמאלי האחראי לדמיון לא עובד אצלו הוא לא יכול להיכנס לעולם הדמיון (זה עלה גם מכיוון שאמרנו לה שהוא מאד נרגז אם רואה למשל בבית הספר מברשת שיניים ששמו לה עיניים - מתחיל להגיד איזה מטומטים למה למברשת ישנם עיניים ...) והדיבור הרב שלו זה גם מכיוון שלא יכול להוציא את הכעס שלו במשחקים - היא אמרה שהוא לא משחק אלא רק בוחן את המשחק . ביקשה מאיתנו לעשות תכנית שלפיה נעבוד איתו והיא לדבר איתו קודם על כל הדברים המרגזים אותו ולהגיד למשל שאם אנחנו הולכים לשחק במשהו מסוים ואתה תתרגז אתה תיכנס לבד לחדר לשבת עם עצמו להרגיע את עצמו ולאחר מכן לצאת רגוע ונוכל לדבר . ובריפוי היא ביקשה שנשים לו בבקר מוסיקה שתרגיע אותו ותעזור לו לא לדבר הרבה וגם לשים לו את הבגדים שלו במקומות שונים כדי שיתעייף וזה ירגיע אותו . מה שברצוני לדעת מכל הדברים שכתבתי האם אכן מדובר סויסות חושי וכיצד לעבוד איתו ? והאם אכן חלקו השני של הראש לא עובד (של הדמיון ) אני רוצה לדעת הרבה דברים מה אני אמורה לעשות כיצד לפעול (לציין שאנחנו ההורים שנינו משכילים ומורים בבתי ספר ) שכבר לא יכולים התעייפנו נכנסנו לדיכאון לפעמים בא לנו למות - יש לנו עוד ילדה בבית בת שנתיים אנא עזרו לי תודה מראש" * פיסבורלית = וסטיבולארית כך נדמה לי

cyder

New member
שלום לך אמא יקרה..

קראתי את דברייך כמה פעמים ומתוכם עולה מצוקה גדולה והמון בלבול וכאב מתוך הרצון שלכם להבין מה קורה לילד שלכם וכיצד ניתן לעזור לו. במכתבך את מתארת מציאות חיים מורכבת שמובילה אותך ואת בן זוגך לתחושות של דיכאון ואף רצון למות (האם אלה תחושות שעולות רק אצלך או גם אצלו?). ראשית, על מנת שתוכלו לתפקד אני מציעה לשניכם ללכת לטיפול על מנת שגם אתם תוכלו לקבל תמיכה ועזרה- אם אתם במצב נפשי כל כך קשה כיצד תוכלו לעזור לילד שלכם ? אם יש צורך לטפל בדיכאון שלכם- טפלו בדיכאון על מנת שתוכלו לתפקד. לגבי הטיפול בילד- אתם זקוקים להדרכת הורים ולתמיכה ורצוי שיהיה קשר של המרפאה בעיסוק והפסיכולוגית. חשוב שתהיה לכם שיחה עם המרפאה בעיסוק, בלי הילד- שתסביר לכם כל דבר שאתם מרגישים שאתם לא מבינים- שתסביר לכם מה הקשיים שלו ומה המטרה של כל פעילות ולמה לעשות אותה וחשוב שתקבעו איתה מהן המטרות שלכם- היכן אתם הייתם רוצים לראות שינוי. לדעתי כדאי לעשות אבחון פסיכולוגי (בגיל הזה, לפני גיל 5 עושים את האבחון בקופת חולים במכון להתפתחות הילד או באופן פרטי) על מנת לאבחן קשיים רגשיים, תפיסתיים, קשיי קשב ויכולות אחרות ולהמליץ על טיפול מתאים.

רינה חד

New member
ויסות חושי

שלום לך קודם כל תודה על ההבנה . כל מה שהעלית אנחנו עשינו אותו היינו בפגישה עם המרפאה בעיסוק בלי הילד שאכן העלתה כמה דברים שאנחנו אמרנו לה שאלה לא הדברים החשובים לנו , מה שבשבילו באנו מהתחלה לא התעסקה איתו בכלל והבעיה שאנחנו לא יודעים לאן ללכת מכיוון שאנחנו רנשים משכילים אנשי חינוך כל פעם אני נכנסת לאינטרנט וקורא חומר ומתבלבלת עוד יותר מכיוון שאני בעצם מחזקת את הדברים שלי שהמרפאה בעיסוק יכול להיות מתוך אי ניסיון לא נתנו לנו כלים כפי שצריך כדי לעבוד עם הילד שלנו . שתיים, מבחינת הפסיכולוגית גם כן היינו 6 מפגשים ועכשיו היא תדרוש עוד סדרה של מפגשים שאיתה יצאה שיש לו בעיה אכן בןיסות חושי ובנוסף אין לו ראש דמיוני הוא לא מפרק את הכעס שלו למשל בעזרת משחק כלשהו שיכול לשפר לו את המצב לכן הוא תמיד עצבני ורציני .. בעיקר המרפאה בעיסור אמרנ שיש לו קשיים בויסות החושי בתחום הויסטוברלי ואימפולסיביות . מה ניתן לעשות , איפה אפשר ללכת אנחנו לא יודעים מחפשים מרפאה בעיסוק שיש לה וותק בויסות החושי שאן\ולי תוכל לעזור לנו יותר . אנחנו מנצרת עילית וקופת חולים מאוחדת . תודה

cyder

New member
המלצות על מרפאים בעיסוק מומחים בויסות חושי:

אני אישית לא מאיזור הצפון ולכן איני מכירה מרפאים בעיסוק מאיזור זה שעובדים עם מאוחדת אבל אולי אחרים כאן כן מכירים ויוכלו להמליץ לך במסר אישי. אפשרות אחרת היא לפנות למכון להתפתחות הילד של מאוחדת במחוז שלכם ושם לבדוק עם האחראית על הריפוי בעיסוק אם יש לה המלצה על מרפאה בעיסוק שבהסדר עם מאוחדת ושמומחית בתחום הויסות החושי. אמור להיות לה המידע הזה. אפשרות נוספת- דרך האתר של העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק: www.isot.org.il את יכולה להגיע למרפאים בעיסוק שמפרסמים את עצמם שם לפי איזורים בארץ ותחומי התמחות שלהם. שיהיה לכם בהצלחה ואל תשכחו לדאוג גם לעצמכם (ההורים..)

למעלה