משה תלם, הגם אתה בגרפומנים?

אליק 31

New member
משה תלם, הגם אתה בגרפומנים?

תאמינו:
משה תלם, כוריאוגרף, כתב 80 ריקודים.
אנו בקושי יודעים לאיית את שמו
אבל הוא כבר הפציץ אותנו ב 80 ריקודים

הוא חקלאי:
פיתחו את העיתון "קו למושב" שיצא ביום 21.1.16
ותראו כתבה גדולה על משה תלם
כחקלאי.
בעבר כבר כתבתי על כך שאנחנו, הרוקדים, משמשים בשר תותחים
לגחמות של אנשים שחשקה נפשם להיות כוריאוגרפים:
לא צריך תעודה, לא צריך הכשרה
אין בית ספר, אין מכללה, אין אוניברסיטה
שמלמדת כוריאוגרפיה
ואם יש מין קורס כזה ( אולי של גדי?)
אז זה לבטח קורס מזורז, שבוע וחצי, אולי שייך לתחום המסחרי, והמטרה: רווחים.
חברים,
מנצלים את האהבה שלנו לריקודים
ומרעיפים עלינו ממיטב הכשרון היצירתי שלהם
בכתיבת ריקודים.
נזכרתי במשפט של מרקיד שסיפר לנו,
כי התעורר בשעה 2 אחר חצות,
ובאה לו ההשראה איך לסיים כתיבת ריקוד
שהוא התחיל ולא ידע איך לסיים.
הוא עורר את אשתו משנתה,
ושניהם יחד כתבו את הסיום לריקוד.
אני מבין:
יש לנו עסק עם מכורים לכוריאוגרפיה
מה שלא נעשה לא נצליח לקבל פחות ממאתיים וחמישים ריקודים בשנה

משהא111

New member
אליק ידידי, גזרתי עלי שתיקה אולם פגעת בחבר קרוב לכן אגיב

משה תלם חבר אמיתי וקרוב שלי שנים רבות, הכרתיו כבר בתחילת שנות השישים וקשה לי לראות איך אתה, בחוסר ידיעה (בלשון המעטה) ובבוטות כהרגלך, זורק עליו רפש בגלל תסכול בו אתה נתון גם אם בצדק. גם אני, כמו רבים סולד מקצב יצירת ריקודים חדשים, ומכל המשתמע מכך, אולם להדביק כל זאת על משה תלם ובדרך להשמיץ ולתת "ציונים" בחוסר ידע, ובורות זה מוגזם ופוגע.
עדיף שתתעסק בפלוצים שם אתה מסתדר נפלא ובקיא מאד כפי שהראת כאן.
לידיעתך !!!
כשגדי ביטון שיצר יותר מ - 250 ריקודים ב - 25 שנים היה ילד קטן !!לפני יותר מחמישים שנה משה תלם היה מרקיד בעל שם ויצר את ריקודיו הראשונים. 80 ריקודים ביותר מ - 50 שנה. אבי לוי למשל בפחות מ - 20 שנה כמרקיד יצר - 85 ריקודים. דודו ברזילי ב - 22 שנים יצר כ - 100 ריקודים. רוצה עוד ???
משה תלם היה במשך שנים רבות אחד הפעילים והמובילים שבין המרקידים, שימש שנים כיושב ראש ארגון המרקידים, ניהל שנים את הפסטיבלים בכרמיאל,
היה מבוקש בבארץ ובחו"ל ובין השאר היה אחד המרקידים באונברסיטת ת"א
לפני שגדי ביטון התחיל ועלה לגדולה. כל זאת תוך שהוא מנהל לתפארת ! משק חקלאי פעיל במושב רישפון ועובד קשה מבוקר עד ערב גם היום בגילו המופלג.
אז לפני שאתה משחיר את משה תלם שהוא חבר אמיתי, בטוב וברע,לא כמו החברות שלנו בטרוייקה שהיא נתינת כבוד הדדי וחיוכים כשנפגשים אך אתם מחכים לרגע שיש לכם "סכין ביד על מנת לדקור", בלי מסננים ופילטרים, וללקק את השפתיים. לשפשף את הידיים מנחת.
כתוב - "חכמים הזהרו בלשונכם".......................
אתם לא........לי יש שריון מספיק חזק ואתם אפילו לא מגרדים אותו מבחוץ, אני מכיר אותכם מכל צד וכיוון. אבל יש רבים שנפגעים !!! חשבתם על כך פעם ?
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני

אליק 31

New member
ידידי היקר משהא, אל נא באפך!

אין לי דבר נגד משה תלם האיש.
בעוונותיי, בגלל קוצר הידיעות שלי במקצוע של ריקודי העם,
אני יודע, כרוקד, כי למשה תלם יש ריקוד אחד
שאנו רוקדים מפעם לפעם -

עת דודים
ולתומי סבור הייתי שהוא מרקיד שחטא בכתיבת ריקוד פה ושם.
לכן הופתעתי מהמספר: 80!!

אני ערכתי בראשי השוואה עם מרקיד שכולנו מכירים:
שמעון עשור.
שמעון כתב גם הוא ריקודים:
1. סתו ישראלי
2. אוריאנה
3. עדן
4. אם רק תבואי בחמש.
לכן, הופתעתי כאשר הספרה 80 נצנצה לי בעיניים.

לך, משהא ידידי, אני מרשה לתקוף אותי ולנזוף בי, כי אתה חבר יקר
ואני מרגיש כי הפעם פגעתי בך
ולכן אני מבקש את סליחתך.

אשר לשרשור בו נמצא יוניון
ללא ספק שכל הסיפור של יוניון הוא סיפור מומצא,
אבל זה הומור נטו
והפורום זקוק נואשות לכותב מסוגו של יוניון
שמפיח חיים בכתיבתו
ואפילו אם הפחת חיים זאת נעשית תוך כדי נפיחות, אלהים ישמור
אז אני החמאתי ליוניון
ואני עדיין מחמיא לו
הוא האיר את חשכת הפורום בימים אלה.
בואו נפתח עיתון בוקר רגיל ונמצא כי העיתון מלא במלים גסות של טובי הפובליציסטים
ואיש אינו סונט בהם
אז גם ליוניון מגיע לכתוב משהו.

משה תלם יותר מראוי בתור מדריך ותיק ויוצר בחסד

כשגדי ביטון שיצר יותר מ - 250 ריקודים ב - 25 שנים היה ילד קטן !!לפני יותר מחמישים שנה משה תלם היה מרקיד בעל שם ויצר את ריקודיו הראשונים. 80 ריקודים ביותר מ - 50 שנה. רקדתי אצל תלם כבר לפני יותר מ - 30 שנה באוניברסיטת תל אביב, היה בין המרקידים המובילים בתחום, האיש ידע ללמד והעובדה שהדור שלי לא שוכח את הריקודים גם שנים אחרי שלא יושמעו, הצעדים מוטמעים היטב ברגליים, כמו גם עמנואל שהרקיד בימי חמישי באוניברסיטה, לפני שגדי ביטון התחיל ועלה לגדולה. אז לא היו מחלקים בכזו קלות תעודות מרקיד, אבל בעיני אין ראוי מתלם לקבל תעודת מרקיד והוקרה ככריוגרף, כיוצר ואף כמדריך. ריקודים היו עוברים סינון קפדני לפני שהגיעו לרוקדים, יצירות שלא עברו את הסינון נפסלו. לעיתים אף היו מתקנים את הכיאורגרפיה חוזרים ומתקנים עד שהייתה שביעות רצון, אני זוכרת לא פעם יוצרים צעירים היו מגיעים עם יצירותיהם לתלם שיאשר את היצירה וציבור הרוקדים היה מקבל את הריקודים אחרי שנבחנו ותוקנו. אני מעריצה את גדי על ההישגים שלו והקידום של התחום אולם כמות הריקודים שנשפכת לרחבת הריקודים אינה מיטיבה עם הרוקדים היות שהיא גורמת לאנשים לשכוח צעדים של ריקודים טובים ואיכותיים בזמן שהם נאבקים ללמוד עוד ועוד ריקודים שאינם בעלי אורך מדף של חודשיים. - "חכמים הזהרו בלשונכם"

iris2210

New member
משה תלם

מסכימה עם כל מילה שאש סגולה כתבה. משה תלם אחד המדריכים, היוצרים שיש לנו. זה חוסר כבוד באיש לעלות את הדברים האלו ולפגוע באיש הזה.

rak dan

New member
דוֹד 'מוֹשה' הסכינאות של משהא והפורום משלשום

אליק ידידי, מי שאינו כותב, לעולם לא יפול בלשונו. רבים וטובים מאתנו כשלו וטעו בדיברתם או במסקנתם החפוזה. אלא שהחשיבה, הכתיבה, הקריאה והאפשרות לטעות, הם שמבדילות אותנו בני האנוש מכל החי עלי האדמה. ידינו עוד נטויה לכתיבה, כבר טעינו, עדיין טועים ועוד נטעה !

הדוֹד מוֹשה תלם היוצר, המרקיד, היזם והתורם למען ציבור הרוקדים והמרקידים, ראוי לכל שבח, הערכה ומילת תודה שנכתבו כאן ואין צורך להוסיף דבר. ריקודי הזוגות שלו מדברים בזכות עצמם: אוהבת סמבה, ריקוד הפרחים, שמש בוקר, שאני עמך במחול, עת דודים. 7 דבקות, וריקודי מעגל ידועים לרב.

משהאינקה יקירנו שתיקה אולי גזרת על עצמך, אבל טררררם חזרת בתשובה. כי להתאפק מעט, עדיין לא סיגלת לעצמך. מסתבר שאתה עדיין מככב בגדול בפורום של שלשום. כמה גרירות ומשקעי העבר עוד יוכל ה-"סוס" העייף שלך לגרור. ("סוס" זה דיבור של נהגי סמיטרלר, הכוונה לחלק הקדמי שגורר את הקרונות מאחור). בשביל מה גררת והפלת לפה את תולדות הטרויקה והסכינאות שלנו, מפרי דמיונך הקודח. אם אתה זקוק לאישור שאותך לא מגרדים אפילו מבחוץ, קבל אותו חופשי חופשי, מאליק ורק דן שאתה מכיר אותנו מכל צד וכיוון, אנחנו הלא חכמים שלא סותמים ת'פה.

ציטוט שלך :
לא כמו החברות שלנו בטרוייקה שהיא נתינת כבוד הדדי וחיוכים כשנפגשים אך אתם מחכים לרגע שיש לכם "סכין ביד על מנת לדקור", בלי מסננים ופילטרים, וללקק את השפתיים. לשפשף את הידיים מנחת. . כתוב - "חכמים הזהרו בלשונכם" אתם לא........לי יש שריון מספיק חזק ואתם אפילו לא מגרדים אותו מבחוץ, אני מכיר אותכם מכל צד וכיוון.

משה תלם אחלה יוצר ריקודים

נזקפים לזכותו כמה ריקודים אלמותיים כמו: שמש בוקר מנחמת, שאני עמך במחול, ריקוד הפרחים, עת דודים ועל כל אלה מאפיל הריקוד הנפלא שאני בתוף בכינור ובחליל.
את שאני בתוף, משה תלם לימד לא מזמן בחוג של ישראל שיקר ברחובות. אממה המרקיד שכנראה לא הצליח ללמוד את הריקוד מתעלם ממנו ועל אף בקשות חוזרות ונשנות נמנע מלנגן אותו בטענה שצריך לחזור עליו.
ברור שצריך לחזור על ריקוד שזה עתה נלמד, אם כבוד המרקיד, שוכח, לא רוצה, לא אכפתי, סתם מתעלם מסיבות שלי ממש לא מובנות, מלנגן אותו.

אליק 31

New member
סבא יקר, כשמך כן אתה, אתה שייך לנוסטלגיה הכי מיושנת,

אין פלא שהמרקיד לא ירצה להרוס ערב שלם
רק בגלל אחד - סבא של יאיר שמו - שאוהב את שאני בתוף
ואילו כל השאר מריחים מרחוק את ריח הנפתלין של הריקוד.
שים לב:
אפילו העברית היא אינה עברית של ימינו:
האם כבודו יואיל להסביר לנו מהו: שאני בתוף?
האם מדובר בארוסה שפונה אל הארוס?
ומכל כלי הנגינה הרומנטיים היא בחרה בכלי הכי פחות רומנטי?

למעלה