לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1333413,334 עוקבים אודות עסקים

פורום ריקודי עם

רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.
הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...
אז זהו - זה המקום!
אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.
...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).
"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.
השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.
מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".
איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:
1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.
2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.
3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.
ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!
במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.
 אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו

אודות הפורום ריקודי עם

רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.
הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...
אז זהו - זה המקום!
אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.
...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).
"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.
השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.
מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".
איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:
1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.
2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.
3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.
ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!
במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.
 אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום ריקודי עם לכל מי שריקודי עם ישראליים וריקודי עמים יקרים לליבם, וגם למי שרק רוצה לראות או לנסות 
כאן אפשר ללמוד איך מבצעים צעדה תימנית, איך מתחילים לרקוד ריקודי עם ולמה זה בכלל כדאי, לדבר על הרקדות, ריקודים, מרקידים, רוקדים, להקות וכמובן פסטיבל המחולות בכרמיאל 

כללי הפרסום בפורום: 
1. גולשים המחפשים בני/בנות זוג לריקודים מוזמנים לפרסם מודעה בלוחות המודעות של פורום זה 
2. ניתן לפרסם הרקדות: חדשות, חד-פעמיות, שינויים חד-פעמיים, הרקדות חדשות (למשך 6 שבועות) בלבד. פרסומים החורגים מכללים אלו ימחקו 
3. יש לשרשר את פרסומי ההרקדות לשרשור ההודעות 

עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים וכלל תכנים המוגנים עפ"י חוק אסור - הודעות כאלו תמחקנה 

אנא התייחסו אל גולשי הפורום בכבוד 

גלישה נעימה 
המשך >>

לצפיה ב-' קצת צבע לחג האביב '
קצת צבע לחג האביב
<< ההודעה הנוכחית
20/04/2011 | 13:14
86
38
לצפיה ב-' חלק שלישי '
חלק שלישי
20/04/2011 | 14:40
4
לצפיה ב-' ביכורי אביב '
ביכורי אביב
20/04/2011 | 15:16
40
3
את המקבץ הזה נסיים בביכורי אביב, כוריאוגרפיה: אורן הללי (אלרון ראובני), בביצוע להקת הנעורים של הורה רעים חולון. מוסיקה: ראובן גבירץ. עיבוד מוסיקלי: קווין אסי דיקרוז. שימו לב לגירסא המלאה של ביכורי אביב ללא חיתוך !!

ביכורי אביב
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'רק אתה הית חסר לנו לחסל את הפורום סופית'
רק אתה הית חסר לנו לחסל את הפורום סופית
20/04/2011 | 15:58
39
3
לצפיה ב-'גם את לא כזאת מאממתתת אם כל הגסויות שלך מאמיי'
גם את לא כזאת מאממתתת אם כל הגסויות שלך מאמיי
20/04/2011 | 16:23
9
1
אז תבלעי בשקת כמו שבולעים אותך
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'תגידו גם את חושבים שהפורום ירד שלב בסולם'
תגידו גם את חושבים שהפורום ירד שלב בסולם
20/04/2011 | 21:20
8
14
לצפיה ב-'לא אם מורן כפרה חזרה..'
לא אם מורן כפרה חזרה..
20/04/2011 | 23:28
1
1
היא תמיד חוזרת כשמשעמם להכניס כאן קצת רוח חיים.
האמת? לא ביקרתי כאן די מזמן. יש תמיד ירידות, מיחזור של כל הדברים שכבר אמרנו. ואז.. מגיע איזה ערב שניראה כאילו הוא מסמן איזה שינוי והפורום מתעורר. לא לדאוג. אנשי ריקודי העם תמיד ימשיכו לבקר פה.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-' רוחי.. תבורכי מבנות {רוקדות...}... '
רוחי.. תבורכי מבנות {רוקדות...}...
23/04/2011 | 13:40
1
קישורים יפים הביא לנו יוסף...
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'איך הפורום היה בעבר ?'
איך הפורום היה בעבר ?
21/04/2011 | 12:39
1
1
מעניין מאוד לדעת איך הפורום היה בראשית דרכו.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'אתה יכול לבדוק בארכיון...'
אתה יכול לבדוק בארכיון...
22/04/2011 | 20:40
4
לצפיה ב-'את ירדת את לא שיכת'
את ירדת את לא שיכת
22/04/2011 | 16:54
3
4
לצפיה ב-'אתה הוא זה שלא שייך, חנפן מדריכים'
אתה הוא זה שלא שייך, חנפן מדריכים
22/04/2011 | 20:35
2
10
לצפיה ב-'אם להודות למדריך על ערב נהדר שהוא גרם אז'
אם להודות למדריך על ערב נהדר שהוא גרם אז
24/04/2011 | 12:20
1
2
כן נהנה ל"התחנף".
אני מוצא פה את המקום לבטא את התודה
שמגיעה לאנשים שרצונם לשמח אחרים.
אבל איך תביני את הרי השמחה
ממך........ו
חבל.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'בכל הנוגע אליך הבנתי מוגבלת, זה נכון.'
בכל הנוגע אליך הבנתי מוגבלת, זה נכון.
24/04/2011 | 12:44
1
לצפיה ב-'לא מעניין להקות מחול עממיות ?'
לא מעניין להקות מחול עממיות ?
21/04/2011 | 12:32
28
אז מה מעניין אותך ?

רק לרקוד לצלילי מוסיקת פופ ישראלית וים תיכונית ?

לדעתי להקות המחול העממיות בישראל עוסקות בריקודי עם הרבה יותר מכל אותם אלה שרוקדים ריקודים ישראליים (זה לא ריקודי עם !!) לצלילי מוסיקת פופ ישראלית ו/או ים תיכונית.

לקחת שירי פופ עבריים חדשים או ישנים ולחבר להם ריקוד, זה לא ריקודי עם !!! אולי זה בילוי מהנה לשעות הפנאי, אולי זה פעילות גופנית משולבת במוסיקה, אולי זה דבר מענג, אולי זה דבר המספק צורך נפשי, אבל ריקודי עם זה לא !!! ריקודי עם ו-Pop Music זה שני דברים שונים לחלוטין !!
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'אותי מעניין ומרגש!'
אותי מעניין ומרגש!
22/04/2011 | 10:17
24
את ים תיכוני ואת תופים רקדתי בלהקת הטכניון לפני 25 שנה.
הנה לינקים לשניים נוספים שרקדנו בחתונה שלנו

http://www.youtube.com/user/ayeledance#p/a/u/2/D8F...
החסידי של שלמה בדקה:16:29
מחול השניים של שלמה בדקה: 23:00
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'תיקון הלינק - סליחה...'
תיקון הלינק - סליחה...
22/04/2011 | 10:23
17
1
http://www.youtube.com/watch?v=D8FsYfMCol4
החסידי של שלמה בדקה:16:29
מחול השניים של שלמה בדקה: 23:00
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'אכן היו ימים'
אכן היו ימים
22/04/2011 | 11:27
6
1
יפים בלהקת הטכניון של ממן ופנקס...........
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'ומותר לספר אילו ריקודים היו בחתונה שלך?? :)'
ומותר לספר אילו ריקודים היו בחתונה שלך?? :)
22/04/2011 | 13:43
4
4
לצפיה ב-'בטח מותר'
בטח מותר
22/04/2011 | 16:46
3
1
החסידי
חדוות נעורים
ורחל

איזה ימים אלו היו
ממש כיף להופיע בחתונה של עצמך עם החברים
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'כל העיבודים המוסיקליים הם של ננסי ברנדס'
כל העיבודים המוסיקליים הם של ננסי ברנדס
22/04/2011 | 20:23
1
3
שמו של הריקוד החסידי הוא בין השמשות, מוסיקה - אורי כהן ז"ל.
מחרוזת חדוות נעורים - מחול הנוער, חדוות נעורים, הורה נעורים, ויש גם צ'ייסר.

מה עם מחול הכרם, אורות הכפר, ועוד... זוכרים את הריקודים מהימים הטובים של פעם ?
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'זוכרת מאד במעורפל - אבל החויה חקוקה בלבי'
זוכרת מאד במעורפל - אבל החויה חקוקה בלבי
22/04/2011 | 21:00
5
לצפיה ב-'מה עם איזה'
מה עם איזה
22/04/2011 | 21:01
4
לצפיה ב-' ותראו מי עוד פה.... '
ותראו מי עוד פה....
23/04/2011 | 13:42
1
אין כמו חג עם חופשה להוציא את כולם ממחבואם...

ושוב ליוסף על שהעיר את הפורום והביא אותנו לכאן שוב...
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'איילת זה אמיתי?'
איילת זה אמיתי?
22/04/2011 | 21:33
4
1
איך הצלחתם לתעד בזמן החיזורים?
במילה אחת: מקסים!
החיוך לא השתנה אצלך...!
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'לא תעדנו ממש:) זה שחזור'
לא תעדנו ממש:) זה שחזור
23/04/2011 | 06:03
3
4
תודה רבה עדה!

את הסרט צילם ליאור, שעד היום רוקד באוניברסיטה ורקד עם דרור בלהקה.

כחלק מצילום החתונה הוא הציע לנו ללצם מעין "סרט הכרות" שבו אנחנו מנסים לשחזר ...האמת היא שנפגשנו אצל מישאל בבכורי העתים והיינו רק בני זוג לריקודים שנים לפני שהפכנו לזוג מחוץ לרחבה, והמושב הוא של סבא וסבתא שלי...אני בכלל גרתי בבנין רגיל בפ"ת בלי פרות ותרנגולות.

אבל אותי תמיד מדהים כשכשצילמנו את זה בחלומות הכי פרועים לא חשבתי ש25 שנה אחרי, בכל העולם יוכלו לראות את זה....
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'תודה עבור ההסבר ובאמת...'
תודה עבור ההסבר ובאמת...
23/04/2011 | 09:34
1
2
יצרתם משהו מאד מתאים לריקודי עם, החיזור והמפגש במושב והאהבה בחציר (נדמה לי שזה היה חציר...) רק חסר שיבולים וזה מה זה מושלם, יש הרבה ריקודים ושירים המבוססים על זה...נפלא!

וכן, זה קורה שבני זוג רווקים הרוקדים יחדיו לבסוף הופכים לזוג, יש משהו בריקודים הסוחף מאד ואם יש הרמוניה אישית ואישיותית בנוסף, זה מוביל...

שתזכו לחיים ארוכים יחדיו ושאנו נזכה לחתונת הזהב (בשיחזור)
ריקודי עם >>
לצפיה ב-' על הברכות'
על הברכות
23/04/2011 | 15:07
2
וכנראה שאנחנו במדברות על אותו ליאור הצלם:)
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'נ.ב. אם זה אותו ליאור שגם אני מכירה'
נ.ב. אם זה אותו ליאור שגם אני מכירה
23/04/2011 | 09:37
1
אז גם הוא הכיר את אהובתו והתחתן איתה בהרקדה... שהיא כשלעצמה מקסימה!
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'מ-ש-ה-ו'
מ-ש-ה-ו
23/04/2011 | 00:10
3
3
הריקוד החסידי מקסים!
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'לא ראית אף פעם את הריקוד החסידי בין השמשות ?'
לא ראית אף פעם את הריקוד החסידי בין השמשות ?
23/04/2011 | 01:55
2
1
זה אחד מהריקודים הראשונים של שלמה ממן משנות השמונים מהתקופה ששלמה ממן עבד עם ננסי ברנדס.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'בשנות השמונים הייתי ילדה'
בשנות השמונים הייתי ילדה
23/04/2011 | 08:16
11
לצפיה ב-'אם אינני טועה זכיתי לראות'
אם אינני טועה זכיתי לראות
23/04/2011 | 09:39
1
במופע אצל פנינה קליין אותו או משהו דומה - ריקוד חתונה כשהשחקנית היתה רונית, גם כן היה מאד מאד יפה ומבוצע היטב!
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'יפהפה'
יפהפה
23/04/2011 | 11:33
1
אמנם ראיתי קטעים עד היום, אבל כרגע, ראיתי את הרצף. וואלה, אשריכם. על אמת.מחכים לחתונת הזהב.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'ראיתי את הסירטון כולו. מקסים ויפה. והריקודים '
ראיתי את הסירטון כולו. מקסים ויפה. והריקודים
22/04/2011 | 13:02
1
1
בחתונה................ממש הופעה !
אשריכם וכל הכבוד.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'תודה רבה...אלו היו הימים...אלה היו ההרקדות...'
תודה רבה...אלו היו הימים...אלה היו ההרקדות...
22/04/2011 | 13:44
3
לצפיה ב-'איזה ים תיכוני רקדת בלהקת הטכניון ?'
איזה ים תיכוני רקדת בלהקת הטכניון ?
22/04/2011 | 20:12
3
2
אני משער שכוונתך למחרוזת הכל זהב - ריח תפוח אודם שני, הפלייבק מתאים לאותה שנה, הוקלט בשנות השמונים באולפני גל קול, העיבוד המוסיקלי נעשה על ידי עמיקם קימלמן. שלמה ממן מכר את הסרט הקלטה 24 ערוצים 2.5 אינץ' לאיתן מסורי.

לגבי הריקוד תופים, הוא היה לפני 25 שנה עם אותו פלייבק בדיוק ? לא נראה לי, נראה לי שהיה פלייבק אחר בכלל. אני יודע שאת העיבוד המוסיקלי לטעם מנטה ביצע קווין אסי דיקרוז, שלמה ממן החל לעבוד עם קווין אסי דיקרוז רק בשנת 1991. בשנת 1980 הוא החל לעבוד עם ננסי ברנדס ולאחר מכן הוא החל לעבוד עם עמיקם קימלמן ואריה רייכרט.

מתי שרקדת בלהקת הטכניון משה פנקס היה המנהל ?

ונעבור לחתונה:

שמו של הריקוד החסידי הוא בין השמשות, את המוסיקה חיבר אורי כהן ז"ל, העיבוד המוסיקלי של ננסי ברנדס.
את המוסיקה של מחול השניים חיבר אורי כהן ז"ל, העיבוד המוסיקלי הוא של ננסי ברנדס.

ריקודי עם >>
לצפיה ב-' כן, הכל זהב'
כן, הכל זהב
22/04/2011 | 20:58
2
1
אני לא זוכרת את המנגינה של תופים...בכל זאת 25 שנה...
תודה על כל הפרטים שהוספת, וכמובן שאני יודעת שהמנגינות מהחתונה הן של אורי ז"ל, שלמד עם אמא שלי בתיכון....כה עצוב שהאיש המקסים והמוכשר הזה נפטר כל כך צעיר:(

דרור בעלי ואני, רקדנו בשנים 84-86, עת שנינו היינו סטודנטים שם.
הלהקה שמופיעה בחתונה אינה להקת הטכניון אלא להקת בית ברבור שם דרור רקד לפני הטכניון.
ושוב תודה על העלאת הסרטונים, חבל שלנו אין אפילו תמונה מהתקופה היפה הזו.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'בקרוב אני יעלה עוד סרטונים שאני אמצע ביוטיוב,'
בקרוב אני יעלה עוד סרטונים שאני אמצע ביוטיוב,
22/04/2011 | 21:40
1
1
לגבי זיכרון המנגינה, אני דווקא זוכר היטב את כל הפלייבקים של שלמה ממן ששמעתי במהלך 27 השנים האחרונות, אין אצלי מצב שאני אשכח מנגינה מסויימת ששמעתי.

שנות השמונים בלהקות המחול של שלמה ממן זו תקופה שמאוד מעניינת אותי, הייתי מאוד רוצה לדעת איזה ריקודים היו אז ברפרטואר להקות המחול של שלמה ממן וכמובן חשוב לא פחות המוסיקה. חבל שאין באינטרנט הרבה חומר וסרטונים בנושא.

בספריה למחול בבית אריאלה בתל אביב יש שתי קלטות וידאו של להקות המחול של שלמה ממן, קלטת אחת של להקת הטכניון משנת 1992,  : 1/2 אינץ’. PAL. צבע. הקלטת וידאו השניה היא של להקת המחול כרמל מנשה (חג הבכורים בקיבוץ עין שמר) משנת 1990,  : 1/2 אינץ’. PAL. צבע. זה כל מה שהצלחתי למצוא באינטרנט. החומר שיש על פסטיבל כרמיאל פחות מעניין.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'נו מה לעשות...'
נו מה לעשות...
23/04/2011 | 05:57
1
כל אחד מאיתנו בנוי אחרת...ואני גם עברתי 3 הריונות, אומרים שבכל אחד מאבדים על הדרך כמה תאי זכרון:)
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'בוודאי שמעניין!'
בוודאי שמעניין!
22/04/2011 | 23:24
2
3
להקות עממיות זה אחד הדברים ההכי יפים שיש בעיני, ויש להקות שהן באמת ברמה מאוד גבוהה, מספיק לראות את תחרות הכוריאוגרפיה בפסטיבל כרמיאל כדי להבין זאת

לאור העובדה שיש המון להקות לכל הגילאים מראה כמה זה אהוב ופופולארי, יש כנסים ומופעים משותפים - יופי של דבר בעיני
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'אז אם תפספסי את מה שכתבתי להורה אילת'
אז אם תפספסי את מה שכתבתי להורה אילת
23/04/2011 | 02:04
1
1
אני מצרף קישור לריקוד דבקה בנים בביצוע להקת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב.

ודרך אגב, הריקודים פעמי מזרח, לדינו, ים תיכוני, חזרות עם שלמה ממן, כולם של להקת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-' יוסף... אני אפילו מזהה...'
יוסף... אני אפילו מזהה...
23/04/2011 | 13:49
1
כמה פנים מוכרות בין הרוקדים...
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'תגובה ל- yosef'
תגובה ל- yosef
22/04/2011 | 01:29
13
10
איזה כיף לראות את הסרטונים של להקות המחול של שלמה ממן

אני רקדתי את הרקודים האלה בלהקת הטכניון בשנת 98 ,וזה עשה לי כיף והתרגשות להיזכר בתקופה הזאת

ואפילו נסענו עם הלהקה של הטכניון לתאילנד וטייוואן עם שלמה ממן ועם משה פנקס המרקיד מחיפה,

בקצור כיף לראות ולהתרגש עם המראות היפים האלה ,שיהיה לכולם חג שמח יואב בשן מהקריות.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-' GPS Y/ 25306 ל- YOU TUBE'
GPS Y/ 25306 ל- YOU TUBE
22/04/2011 | 19:21
3
1
מייזם ישראלי חדשני  לאלה המתקשים לנווט את דרכם ברשת האינטרנט ובטיוב בפרט.

GPS      Y/ 25306    ל-  YOU TUBE
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'את יודעת מה מסתתר מאחורי המספר 25306 ?'
את יודעת מה מסתתר מאחורי המספר 25306 ?
22/04/2011 | 20:37
1
2
מספר הטלפון של מנהל מרכזת בר-כוכבא של בזק בירושלים היה פעם 02-5306300, המספר 25306 הוא 5 הספרות הראשונות של המספר כולל קידומת וללא ה-0.

מרכזת בר-כוכבא היא מרכזת שער ראשית וממוקם בה מתג טלפוניה מסוג DMS-100 של נורטל. מבניין המרכזת יוצאות טבעות התמסורת של בזק לכל הארץ. למתקן התמסורת שממוקם במרכזת בר-כוכבא בירושלים יש מתקן גיבוי בדרום ירושלים.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'הוא לא "את" הוא "אתה"'
הוא לא "את" הוא "אתה"
22/04/2011 | 20:45
1
לצפיה ב-' נכון שזו תמונה מקסימה??... '
נכון שזו תמונה מקסימה??...
23/04/2011 | 13:51
2
אאל"ט היא לקוחה מערב ההתרמה לאלו"ט שערכו מיכלי ואורן בכר בבית דני...
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'אני רואה שיש כאן בפורום 3 רקדנים לשעבר'
אני רואה שיש כאן בפורום 3 רקדנים לשעבר
22/04/2011 | 21:13
8
3
מלהקת הטכניון מהתקופה של שלמה ממן ומשה פנקס, יש פה עוד רקדנים או רקדנים לשעבר בלהקות המחול של שלמה ממן ?

אנא, שתפו את חוויותיכם מלהקות המחול. לשלמה ממן היו במהלך השנים הרבה מאוד להקות מחול, להלן רשימה חלקית:

1. הורה אשקלון.
2. להקת בית ברבור תל אביב.
3. להקת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב.
4. להקת המחול של בקעת הירדן.
5. להקת הטכניון חיפה.
6. להקת אוניברסיטת חיפה.
7. להקת המחול כרמל - מנשה.
8. להקת המחול הורה כנרת טבריה.
9. הורה קרית מלאכי.
10. להקת המחול רעות פתח תקווה.
11. הורה חולון.
12. להקת הסטודנטים אוניברסיטת באר שבע.
13. להקת המחול הדרים רחובות.
14. להקת המחול הייצוגית קרית שמונה.
15. להקת המחול כנען רמלה.

ולגבי הפלייבקים של שלמה ממן:

שלמה ממן החל להקליט פלייבקים מקצועיים בשנת 1980 וממשיך בכך עד היום, שלמה ממן היה ראשון הכוריאוגרפים של המחול העממי הישראלי שהקדיש זמן, כסף רב ומחשבה לעבודה באולפני הקלטה מקצועיים. העיבודים המוסיקליים של טובי המעבדים בארץ כמו ננסי ברנדס, עמיקם קימלמן, אריה רייכרט, אורי כהן ז"ל, אורי חודורוב, קווין אסי דיקרוז, שמוליק נויפלד ואחרים, היו פריצת דרך הן במוזיקה ללהקות מחול והן במוזיקה לריקודי עם.

לפני כמה שנים שלמה ממן ביצע המרה מסרטי הקלטה המוקלטים בשיטה אנלוגית לפורמט דיגטלי לצורך המשך העבודה בעידן המודרני, מדובר באוסף גדול של הקלטות אולפן מקוריות (פלייבקים) שהוקלטו במשך 31 השנים האחרונות. אוסף זה מתעד מוסיקת פולקלור ישראלית שחלקה היא מוסיקה מקורית שנכתבה במיוחד עבור להקות מחול ופולקלור ישראליות בארץ ובחו"ל בהן שלמה ממן משמש ככוריאוגרף ומנהל אומנותי.

אוסף זה כולל 1,200 פלייבקים, נכון ליולי 2008, רובם מעולם לא עלו על תקליט או דיסק, להלן הפירוט המדוייק:

פרוייקט א': בוצע במהלך שנת 2006 - המרה של 120 סרטי הקלטה (120 פלייבקים) מסוג "2 (24 ערוצים) המוקלטים כחומרי גלם לפני בישול ועריכה, כל ערוץ הומר בנפרד עם סינכון מלא.

פרוייקט ב': בוצע מחודש אוגוסט 2007 ועד למחצית שנת 2008 - עריכה דיגיטלית, שיפור איכות הצליל, המרה של כ- 1000 סרטי "1/4 מאסטרים (1,000 פלייבקים) ו- 200 קלטות מסוג DAT מאסטרים (200 פלייבקים), סה"כ 1,200 פלייבקים של שלמה ממן הומרו לפורמט WAV שהוא הפורמט המינימלי המומלץ על ידי האיגוד העולמי לארכיוני צליל IASA.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'החזרות בלהקת הטכניון'
החזרות בלהקת הטכניון
22/04/2011 | 21:23
7
2
נערכו בימי שני
(אני מדבר על השנים 83-87 בהן רקדתי בלהקה)
תקופה נהדרת שהוסיפה רבות לחיים הסטודנטיאלים בזמנו
המון הופעות באוניות ,בערים שונות ,במרתונים בקסריה בגבת ובעוד מקומות ברחבי הארץ
אז עוד לא התקיים פסטיבל כרמיאל במתכונתו הנוכחית וכל הלהקות הופיעו במופע שנערך בד"כ בחוף צמח פעם בשנה

לפני שנה בערך נערך מפגש של ותיקי הלהקה בהשתתפות שלמה ופנקס
הועלו סרטים וכל אחד סיפר מה עבר עליו מאז ועד היום
היה מרגש מצחיק ומזכיר נשכחות
אני יודע שהלהקה התקיימה עוד שנים רבות לאחר מכן וגם שני האחים שלי רקדו בה בתקופת לימודיהם בטכניון
אכן המוסיקה של הריקודים היתה מיוחדת ואיכותית וזה הוסיף המון לריקוד
עד היום כשאני רואה בהרקדות חלק מאותם רקדני הלהקה יש לי פינה חמה על התקופה הנהדרת הזו
הורה
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'ומה לגבי רפרטואר הריקודים ?'
ומה לגבי רפרטואר הריקודים ?
22/04/2011 | 22:09
6
1
אתה זוכר משהו או שמות מהריקודים שהיו ברפרטואר של הלהקה ?

נראה לי שזה אחד הדברים שרוב הרקדנים של להקות המחול העממיות שוכחים.

והמוסיקה באותן שנים (שנות השמונים) היתה באמת המוסיקה האיכותית ביותר שהיתה ללהקות מחול ולריקודי עם בכלל, רוב העיבודים המוסיקליים היו של ננסי ברנדס ועמיקם קימלמן. כמה שנים מאוחר יותר החל הכוריאוגרף בארי אבידן להפיק פלייבקים ללהקות המחול שלו עם המעבד המוסיקלי אורי חודורוב. גם שלמה ממן עשה כמה עיבודים לפלייבקים להקות המחול שלו עם אורי חודורוב. בשנת 1991 שלמה ממן החל לעבוד עם המעבד המוסיקלי קווין אסי דיקרוז ובשנים האחרונות רוב העיבודים המוסיקליים לפלייבקים של שלמה ממן מבוצעים עם המעבד המוסיקלי קווין אסי דיקרוז. כוריאוגרפים נוספים כמו אורן הללי, רן הירש, וורדה שובל עובדים כיום עם המעבד המוסיקלי קווין אסי דיקרוז. בשנים האחרונות שלמה ממן עשה גם כמה עיבודים מוסיקליים עם המעבד המוסיקלי שמוליק נויפלד.

המוסיקה של הריקוד הורה יין היא החלק הראשון של המוסיקה שנכתבה במיוחד לכוריאוגרפיה לבמה של שלמה ממן בשם מחול הכרם שחלק ממנו ניתן לראות באחד הקישורים שצרפתי לעייל. את המוסיקה חיבר אורי כהן ז"ל, העיבוד המוסיקלי של ננסי ברנדס.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'טוב עברו כבר מעל 25 שנה מאז'
טוב עברו כבר מעל 25 שנה מאז
22/04/2011 | 23:20
5
1
אבל אני זוכר את:

ים תיכוני
ריקוד תופים בנות
רחל
חדוות נעורים
חסידי
סתיו בחלונות
הדבקה המפורסמת שהיתה בתקופתה רק של להקת הטכניון (עוז)
מחול השניים

מניח שהיו עוד ובטח אם אשמע את המוסיקה ישר אשייך ללהקה אך איני זוכר את שמם. (אולי מישהו אחר זוכר עוד)

הלהקה התחילה בכלל בשנת 82 באוניברסיטת חיפה ואז נערכו החזרות גם בבית אבא חושי ורק ב-84 הפכה להיות ללהקת הטכניון כשהחזרות נערכו בבית הסטודנט בטכניון.
שלמה היה הכוריאוגרף כשלוסי היתה מעבירה לנו שיעורי מחול ופנקס היה המנהל שדאג תמיד לכל הדברים

אכן היו ימים

ריקודי עם >>
לצפיה ב-'זה כל הריקודים שאתה זוכר ?'
זה כל הריקודים שאתה זוכר ?
23/04/2011 | 01:41
4
1
זה כלום בהשוואה לכמות הכוריאוגרפיות לבמה ששלמה ממן חיבר.

ים תיכוני זה המחרוזת של הכל זהב ריח תפוח אודם שני ? העיבוד המוסיקלי הוא של עמיקם קימלמן. שלמה ממן מכר את הסרט 2.5 אינץ' של הקלטת 24 ערוצים לאיתן מסורי וכיום ניתן לשמוע את איתן מסורי שר את השירים שהיו במחרוזת עם אותו עיבוד מוסיקלי של עמיקם קימלמן.

לגבי ריקוד התופים בנות, איזה מוסיקה זה היה ? היה ריקוד מחול התוף עם מוסיקה של אורי כהן ז"ל. ריקוד התופים בנות שהיה בקישור שצרפתי לעייל נרקד בכלל למוסיקה אחרת (טעם מנטה) של המוסיקאי מנחם קורן שכולם קוראים לו מנטה. ודרך אגב, הריקוד טעם מנטה של שלמה ממן נקרא כך על שם מנחם קורן (מנטה) שחיבר את המוסיקה. העיבוד המוסיקלי של קווין אסי דיקרוז והוא בוצע רק בשנות ה-90. המוסיקאי מנחם קורן (מנטה) עובד ביחד עם המוסיקאי ירון גוטפריד ויש להם את אולפן ההקלטות מיוזיק בוקס והם ביצעו עיבודים מוסיקליים לכוריאוגרפים עמוס קב (גבעתיים) ודדו קראוס. מנחם קורן (מנטה) מנגן באקורדיון בכל העיבודים המוסיקליים האלה. טעם מנטה יצא בתקליטור הראשון של שלמה ממן - נווה מדבר.

רחל - עיבוד מוסיקלי ננסי ברנדס

חדוות נעורים - מחרוזת שכללה את מחול הנוער, חדוות נעורים, הורה נעורים + צ'ייסר - עיבוד מוסיקלי ננסי ברנדס

שמו של הריקוד החסידי הוא בין השמשות, מוסיקה אורי כהן ז"ל, עיבוד מוסיקלי ננסי ברנדס

סתיו בחלונות - עיבוד מוסיקלי עמיקם קימלמן, יצא בתקליט מנגינות 5 של שלמה ממן - נמכר לאיתן מסורי כנ"ל.

מחול השניים - מוסיקה אורי כהן ז"ל, עיבוד מוסיקלי ננסי ברנדס

לגבי הדבקה מדובר בדבקה הזו: דבקה בנים ?

מה עם מחול הכרם, אורות הכפר, לדינו (אברהם אבינו), לדינו (אהוב ליבי), טנגו, טריו, האם אמרו לך פעם, מזרחי (דעסה), פרחים (מחרוזת בוא אתי אל הגליל, הורה ממטרה, גוונים, עיבוד ננסי ברנדס), ראשונים (על הגורן בליל לבנה), קציר (זמר איכרים/גורן גרעינים 5/4), מחרוזת שרה לוי תנאי (אל גינת אגוז), בוא בשלום, טוב ללכת בדרכים (מחרוזת קוראים לנו ללכת, שוב יוצא הזמר, טוב ללכת בדרכים, עיבוד מוסיקלי ננסי ברנדס) שיר פרידה/פינאלה (היו שתי גירסאות, אחת של ננסי ברנדס והשניה של עמיקם קימלמן), ליבבתיני, רועים, משחקים מהחיים ועוד ועוד.......... זה מה שעולה לי כרגע בזיכרון, אתה לא זוכר מכל אלה כלום ?

לוסי ושלמה נפרדו לפני כ-18 שנים לערך. אני זוכר באוקטובר 1993 נערכה לשלמה ממן מסיבת יום הולדת 40 בקיבוץ געש, הוא היה אז כבר גרוש. אני זוכר באותה מסיבת יום הולדת שהסתובבה שם ילדה קטנה בת 4 בשם ליטל (הבת של שלמה ממן), היום היא כבר בת 22.

היו ימים
ריקודי עם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יוססףףףף - אז אנחנו לא זוכרים...'
יוססףףףף - אז אנחנו לא זוכרים...
23/04/2011 | 07:46
3
אל תשכח שאמנם הלהקה היתה מאד חשובה לנו בזמנו, אבל את עיקר זמננו השקענו בלימודים בטכניון
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'כמה נקודות'
כמה נקודות
23/04/2011 | 11:20
2
2
1. זה היה לפני מעל 25 שנה וריקודים שלא רקדתי אותם תקופה כזו בטח ובטח שלא אדע לרוקדם כיום (בקושי את השם אני זוכר).

2. כמו שאיילת ציינה אומנם רקדנו בלהקה ואני בנוסף גם רקדתי 4 פעמים בשבוע בהרקדות אבל יחד עם זאת הייתי גם צריך לסיים את הפקולטה לחשמל בטכניון (פרט שולי) כך שגם מאמצי לימודים היו בין הדברים שעסקנו בהם.

3. לגבי הדבקה אכן זו המוסיקה למרות שאני זוכר שהצעדים שרקדנו היו מעט שונים ממה שמופיע בסרט ששלחת (דומה אך לא זהה) בשנת 1986.

4. לגבי רשימת הריקודים כן אלו רב הריקודים שהיו אז של להקת הטכניון. אני זוכר שלכל להקה היה ריקוד יחודי משלה ששאר הלהקות של שלמה לא רקדו - שלנו היה הים תיכוני (רק אחרי שנים כשעזבתי את הלהקה ראיתי אותו נרקד גם ע"י להקות אחרות שלו) כך שיש ריקודים רבים שציינת שאו שלא נוצרו עדיין בתקופת עד 1987 או שנרקדו רק ע"י להקות אחרות של שלמה.

5. ולגבי הזכרון - מה לעשות כולנו מזדקנים. לפחות את הריקודים בהרקדות אני עדיין מנסה לא לשכוח ואלי יום אחד כשיהיה יותר זמן נמצא איזה להקה לחזור אליה בזמננו הפנוי.

6. בברכת חג שמח וריקודים נעמים.

הורה
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'אני יודע שרוב הריקודים שציינתי היו של הלהקות:'
אני יודע שרוב הריקודים שציינתי היו של הלהקות:
23/04/2011 | 13:07
1
3
כרמל מנשה
הורה אשקלון
בית ברבור
כנען רמלה
הדרים רחובות
סטודנטים ת"א
רעים חולון (שנות השמונים)
הורה קרית מלאכי
בקעת הירדן
כנרת טבריה

רוב הריקודים שציינתי למעט הלדינו (אברהם אבינו) והטריו דווקא נרקדו בתחילת שנות השמונים על ידי להקות המחול של שלמה, רובם ועוד הרבה אחרים הופיעו בשנת 1985 בכל התקליטים של שלמה ממן (כולל מנגינות 6) ושלמה חתך אותם לתקליטים רק אחרי שכבר נרקדו על הבמה.

הריקוד מחול הכרם (הורה יין) בוצע לראשונה בפסטיבל אברדין למחול ומוסיקה לנוער באוגוסט 1983 על ידי להקת הורה אשקלון. ריקודים רבים הקשורים לחקלאות, קציר, רועים, וכו... נרקדו על ידי להקת כרמל מנשה שהיתה מיזם משותף של מועצה אזורית חוף הכרמל ומועצה אזורית מנשה וכללה בעיקר רקדנים של ההתיישבות העובדת (קיבוצים ומושבים). בלהקת כרמל מנשה היו גם רקדנים מהמועצה האזורית אלונה (עמיקם, אביאל, גבעת ניל"י). הכוריאוגרף דדו קראוס ממושב עמיקם, החל את דרכו כרקדן בלהקת כרמל מנשה.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
23/04/2011 | 13:51
1
את דדו ולבנת אני מכיר מאותה תקופה
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'קצת אביב לכבוד יוסףףףףף,שלחתי מספר לינקים...'
קצת אביב לכבוד יוסףףףףף,שלחתי מספר לינקים...
22/04/2011 | 22:03
15
http://www.youtube.com/watch?v=tWqZ-4WYfoA

http://www.youtube.com/watch?v=UQtMv4nLJtw

http://www.youtube.com/watch?v=DX1ejEVxVrk

לא מומלץ לאנשים בריאים בנפשם!
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'מה הקשר ללהקות מחול ?'
מה הקשר ללהקות מחול ?
22/04/2011 | 22:16
14
1
חשבתי שהקישורים מובילים למופעי להקות מחול של שלמה ממן או כוריאוגרף אחר, אכזבת אותי
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'להקות מחול,יש כמו חול....יוסףףףף,יש רק1'
להקות מחול,יש כמו חול....יוסףףףף,יש רק1
22/04/2011 | 23:04
2
זה בסדר,לא רק אותך אני מאכזב....האכזבה,משאירה טעם של עוד
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'ז'וזו' אח שלנו אולי זה קצת כבד עלינו'
ז'וזו' אח שלנו אולי זה קצת כבד עלינו
23/04/2011 | 13:37
12
1
דודנו ז'וזף המכובד, ברשותך בוא נדסקס אותה בשפה שלך.
רק דן מתנצל מראש על הרגישות הרבה שלו בקליטה של מה שהולך בסביבה,  מה אפשר לעשות שהוא קלט אותך במידי.   כל זה בגלל האנטנה שלי שהיא אנטנה  "יאגי"  בתדר העבודה   WIFI של  2.4Ghz  בעוצמה בין  12-18dBi   בתקשורת אלחוטית 802.11.  
אתם הבנתם את זה ?  לא נורא,  גם אני לא !    עד עכשיו זאת היתה הנחתה שלי, אבל בוא נחזור לרגע להנחתות המוחצות שלך:

"קווין אסי דיקרוז".
נשמע לי משהו כמו  'ברכת המזון' במונגולית, בליל הסדר בבית חב"ד ב-'אולן בטור' בירת מונגוליה.

"המרה של 120 סרטי הקלטה (120 פלייבקים) מסוג "2 (24 ערוצים) המוקלטים כחומרי גלם לפני בישול ועריכה, כל ערוץ הומר בנפרד עם סינכון מלא."
זה ממש לא פייר מיצדך, לא רק יואב בשן  והורה אילת  הנאורים שביננו,  יכולים להיות מבינים את הדיבור הרך שלך.  למה מה? לרוזה של הצ'אוט שלנו ולרק דן התמוי, לא מגיע ממך איזה צ'ופצ'יק קטנצ'יק עם סינכרון מלא.
.
"המרה של כ- 1000 סרטי "1/4 מאסטרים ו- 200 קלטות מסוג  DAT, הומרו לפורמט  WAV שהוא הפורמט המינימלי המומלץ על ידי האיגוד העולמי לארכיוני צליל."IASA .
אפשר בבקשה תרגום בגוף הסרט, לעזאזל,  לאן נעלם לנו "שרקי-2 " הפיזיקאי הרוקד, שצריך אותו דחוף בפורומנו בתשובה ל'מה נשתנה' של הבן הרשע רק דן. אויש איך שכחתי את רוחי שלנו, שתציל אותי מהחד גדיא העיזה הזותי IASA.

"הקלטת וידאו השניה  1/2 אינץPAL    צבע"
את זה אפילו אני הבנתי, מה שבאמת לא הבנתי מה זה משנה לך הפורמט  PAL  של הקלטת.  תגיד אצלכם בחברת "בזק" כבר לא מחלקים מתנה לחג מערכות "מולטיסיסטם" שמזהות אוטומטי. אפילו שלממן אולי יש בעיה בצרפתית עם  SCEAM. מה שבאמת צריך לענין אותנו בקלטות ישנות,  שהן לא בפורמט  Betamax של סוני.

יוסקה חביבי, רק בכוונות טובות, שיהיה לך ולבני משפחתך חג שמח  א  מ  ן !
ממני רק דן.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'להלן הסברים והבהרות:'
להלן הסברים והבהרות:
23/04/2011 | 16:11
11
7
אני מתנצל על אי ההבנה, אני פשוט מדבר בשפת הכוריאוגרפים שמקליטים פלייבקים באולפני הקלטה מקצועיים עם טובי המעבדים המוסיקליים. אז נתחיל:

קווין אסי דיקרוז הוא מוסיקאי, מנצח, מעבד, ומפיק מוסיקלי המבצע עיבודים מוסיקליים איכותיים בסגנונות שונים ומגוונים בלי להתפשר על האיכות הגבוהה הנדרשת, תוך הקפדה ומתן דגש על הרמוניה וניקיון בצלילים.

קווין אסי דיקרוז עלה לארץ מהודו בשנת 1976, למד בחוות הנוער הציוני ירושלים, בעל תואר ראשון בעיבוד, תזמור וניצוח באקדמיה למוסיקה בוינה. את דרכו החל כמורה למוסיקה במתנ"ס אור-יהודה, ניצח על חבורות זמר של צופי אור-יהודה חבורת "דותן" וחבורת הזמר "לבב". בהמשך ניהל פרוייקטים מוסיקליים רבים בעשרות בתי-ספר ברחבי הארץ, ניהל את פרוייקט "איך שיר נולד" ב-7 בתי-ספר ביבנה, ניהל מוסיקלית את להקת "רבידים" מלוד ו"ענבל" מרמת אליהו. ניצח על חבורת הזמר "צעירי הרמה" ברמת אליהו. הפיק את טקסי הסיום בבתי הספר "רננים" ו"מעלות" בראשון לציון. בהמשך דרכו הפיק מוסיקלית את המחזמר "ברוח טובה" של הסוכנות היהודית. בשנת 1998 ייסד וניצח על חבורת זמר מצליחה "חופים", שיתף פעולה עם הכוריאוגרף יונתן כרמון, במסגרת פסטיבל כרמיאל והכוריאוגרפים שלמה ממן ואורן הללי.

בין עיסוקיו הרבים, בולטת עבודתו עם רוב להקות המחול בארץ: "גוונים" מראשון-לציון, להקת "אנחנו כאן", להקת "רעים" ושבעת הכוכבים" בכוריאוגרפיה של רן הירש, כמו גם ניצוח על תזמורות בהרכבים שונים, ואלו רק דוגמאות מעטות.

כותב עיבודים והפקות מוסיקליות בפסטיבל כרמיאל משנת 1995.

מאוחר יותר ביצע הפקות גדולות עבור כוריאוגרפים שונים ברחבי הארץ, וביניהם: ורדה שובל - ראשל"צ, מעיין גלפרט יצחקי - פרדס חנה כרכור, שי גוטמן - הורה ירושלים, רחל ויצמן - כרמיאל ואיציק כהן - חדרה
.

בעל שנים של ניסיון עשיר בהפקות והקלטות באולפנים, הקמת חבורות זמר איכותיות בכל רחבי הארץ, ביניהם באור-יהודה, ראשון-לציון, יבנה ועוד. הפקת פרוייקטים מוסיקליים בבית-ספר כגון: ימי זיכרון, ל"ג בעומר, ערבי שירה בציבור ועוד...

שלמה ממן וקווין אסי דיקרוז עובדים משנת 1991 ומאז הפיקו אין ספור שירים שנכנסו ללקסיקון של המחול הישראלי. כל ההפקות נעשו עם תזמורת Live ובאולפני גל קול של שמוליק אבוהב בבני ברק. שלמה ממן הוא זה שהציג את קווין לעולם המחול בארץ והודות לו פנו לקווין רוב הכוריאוגרפים איתם הוא עובד כיום.

*

סרטי הקלטה, המרות, וכו...

בהפקת פלייבקים מקצועיים ואיכותיים ללהקות מחול יש צורך במעבד מוסיקלי ובנגנים מקצועיים רבים, על מנת להקליט פלייבק מיקצועי ואיכותי ללהקת מחול יש צורך להקליט כל כלי נגינה בנפרד. בשיטת ההקלטה שנקראת "24 ערוצים" שהיתה נהוגה בשנות השמונים וגם בשנות התשעים (וגם כיום) ניתן להקליט מקסימום עד 24 כלי נגינה בנפרד. שיטת ההקלטה 24 ערוצים מאפשרת להקליט עד 24 כלי נגינה בנפרד תוך סינכון מלא בניהם. ההקלטה בשיטת 24 ערוצים מתבצעת במכונת הקלטה על גבי סרט מגנטי של 2 אינץ'. מתוך 24 ערוצים הערוץ הראשון משמש להקלטת גייד, הגייד הינו מדריך, כלומר סקיצה של המוסיקה המוקלטת שבדרך כלל מנוגנת בפסנתר או קלידים (סינטיסייזר) על ידי המעבד המוסיקלי ומטרתה לתת לנגנים בזמן ההקלטה את ההדרכה. על הערוץ השני מקליטים קליק, מטרתו של הקליק לתת לנגן בזמן ההקלטה את הקצב של המוסיקה המוקלטת. הנגנים בזמן ההקלטה שומעים באוזניות את הגייד ו/או הקליק. על הערוץ השלישי מקליטים קוד זמן, קוד הזמן הינו קוד בינארי שנועד לאפשר סינכרון של מכונת ההקלטה עם מחשב ותוכנות הקלטה דיגיטליות לצורך הוספת אפקטים. נשארנו עם 21 ערוצים בלבד !! ועכשיו מתחילים להקליט, עכשיו מתחילים לבצע את ה- סשנים (העלאות), סשן הוא שלב של העלאת כלי נגינה לערוץ נפרד בסרט ההקלטה, כלומר הקלטת כלי הנגינה לערוץ יעודי בסרט ההקלטה. השלב הראשון בהקלטה של מוסיקה לללהקות מחול עממיות נקרא רית'ם סקשן (קצב), זהו שלב חשוב ביותר בהקלטה וחשוב לא פחות לרקדנים בלהקות המחול. בשלב הרית'ם סקשן מקליטים את התופים על 8 ערוצים נפרדים, בזמן ההקלטה המתופף שומע באוזניות את הגייד ואת הקליק ומקבל בנוסף גם הערות מהמעבד המוסיקלי ו/או מטכנאי ההקלטה, במקרה של ביצוע שאינו משביע רצון מבצעים את ההקלטה מחדש, אבל אין צורך להקליט את הכל מחדש, אפשר להתחיל את ההקלטה מחדש רק מאותו קטע שבו הביצוע אינו משביע רצון, פעולה זו נקראת בשפה המקצועית פאנץ', הפאנץ' הוא למעשה פעולת הדבקה של קטע הקלטה חדש עם קטע הקלטה קודם. לאחר שהסתיימה הקלטת התופים עוברים להקלטת גיטרה בס ולאחר מכן נשארנו עם 12 ערוצים בלבד, עכשיו יש לבצע את הסשנים של כל הנגנים האחרים, יש להקליט אקורדיון, חליל, חליל צד, קלרינט, כינורות, פסנתר, סקסופון, חצוצרה, טרומבון, גיטרה, צ'לו, קונטרה בס, אבוב, קרן יער, כלי הקשה נוספים ועוד... חשוב להדגיש ולציין שמדובר בנגנים מקצועיים המקבלים שכר עבור עבודתם (נגינתם). כמו כן, מכיוון שכל כלי נגינה מוקלט בנפרד, חשוב להבין שככל שכמות הכלים והנגנים גבוהה יותר, המחיר הסופי של המוצר המוגמר (הפלייבק הסופי) יהיה יקר יותר. מכיוון שמדובר בלהקות מחול עממיות שתקציבן מוגבל, לרוב לא משתמשים בכל כלי הנגינה שהזכרתי אלא בחלקם.

לאחר שהסתיימו ההקלטות נשארנו עם סרט ההקלטה 2 אינץ' הגולמי, עכשיו מגיע השלב הבא בהפקת הפלייבק שנקרא שלב המיקסים או שלב המאסטרינג, בשלב המיקסים (המאסטרינג) מערבלים את כל 21 הערוצים שבסרט ההקלטה הגולמי לשני ערוצים בלבד (סטריאו), בשלב המיקסים כלי הנגינה המוקלטים עוברים תהליך של צידוד (PAN), איזון (איקווליזציה), קימפרוס, הדגשה או הפחתה של תדרים מסוימים, הפחתת רעשים והגבלת עוצמה וכו... אחרי שהסתיים שלב המיקס מגיע שלב הקלטת המאסטר, המאסטרים הוקלטו עד לתחילת שנות התשעים על סרטי הקלטה 1/4 אינץ', בשנות התשעים החלו להקליט את המאסטרים על קלטות מסוג DAT (ראו בקישור המצורף), קלטות DAT הן קלטות קטנות המאפשרות לבצע הקלטת מאסטרים בצורה דיגיטלית על גבי סרט מגנטי. המאסטרים משמשים לצורך הורדה (העתקה) לקלטות שישמשו לצורך הופעות ולחזרות. ניתן גם לבצע העתק של המאסטר וממנו ניתן לחתוך קטעים ולהפיק מהם תקליטים, מה שבדיוק שלמה ממן עשה ועושה כבר 31 שנים.

בשנים האחרונות הופסק השימוש בסרטי הקלטה מגנטיים וכיום המאסטרים מוקלטים ישירות לפורמט דיגיטלי, הפורמט שבו משתמשים כיום לצורך הקלטת המאסטרים הוא לרוב פורמט WAV ללא אובדן (יש כאלה שמשתמשים גם בפורמט FLAC). היתרון של פורמט WAV (או FLAC) להבדיל מפורמטים אחרים כמו MP3, WMA, OGG וכו..הוא שהפורמטים מסוג MP3 הם פורמטים דחוסים בדחיסה מאבדת נתונים, בתהליך הדחיסה של קובץ MP3 הולך לאיבוד הרבה מידע (צלילים). פורמט WAV הוא פורמט לא דחוס והוא שומר את כל המידע שבמאסטר.

כיום יש אפשרות לאכסן את קבצי ה-WAV על שרתים מרוחקים וניתן לגשת לשרת המרוחק דרך האינטרנט באמצעות שם משתמש וסיסמא להוריד עותק נאמן למקור של המאסטר למחשב ולצרוב אותו על דיסק וללכת להופיע עם העתק נאמן למקור של המאסטר.

*

לגבי קלטות הוידאו וה- 1/2 אינץPAL ,

זה מה שמופיע במערכת המידע של הספריה למחול בבית אריאלה בתל אביב (באתר האינטרנט שלהם) ואני פשוט ביצעתי "קופי פייסט", אתה יודע מה זה קופי פייסט ? העתק הדבק, הרבה יותר מהר מאשר להעתיק את הטקסט ידנית.

רק בכוונות טובות, שיהיה לך ולבני משפחתך חג שמח  א  מ  ן !
ממני רק יוסי.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'זה היה קורס מזורז בהפקת'
זה היה קורס מזורז בהפקת
24/04/2011 | 12:38
10
3
יצירה מוזיקלית ללהקות מחול.

כל הכבוד על הצגת המידע הזה כאן (מהו מקור הידע שלך, מעבר לספריית אריאלה?) , למדתי כמה דברים חדשים.

אגב, מאסטרינג זו אמנות של ממש ואביא דוגמא דווקא מריקוד של ממן - הריקוד 'בת שלמה' הוצג לראשונה בתחרות המחול העממי בכרמיאל אי שם בשנות ה- 90'. העיבוד המוסיקלי של ההפקה היה מעולה, אבל עבודת הבאלאנס באולפן היתה גרועה להחריד - ההקלטה נשמעת כאילו מנגנים אותה מאחורי קיר עבה. כמה שנים לאחר מכן יצא עיבוד חדש (זה שבו משתמשים כיום) - עבודת הבאלנס שנעשתה כאן היתה הרבה יותר טובה, וניתן בקלות לשמוע בקלות עד כמה העיבוד המוסיקלי בינוני ומטה...
לאור זאת לקחתי את ההקלטה המקורית ובעזרת אפליקציית 'טון קונטרול' של 24 תחומי תדר הצלחתי לשפר אותה במידה לא מבוטלת.

למי שרוצה להעשיר את ידיעותיו בענייני הקלטות ועבודה באולפן בכלל- כנסו לכאן.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'מקור הידע שלי הוא בכלל לא מבית אריאלה,'
מקור הידע שלי הוא בכלל לא מבית אריאלה,
24/04/2011 | 16:32
9
21
לבית אריאלה אני נכנס רק דרך המחשב באמצעות מערכת המידע של מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי, אם זה מעניין אותך כנס למערכת הישנה או החדשה ותבחר את חתך החיפוש המבוקש.

ולגבי מקור הידע שלי הסיפור מסובך וארוך ומשתרע על פני 27 שנים לערך, אני ארשום בקצרה:

במהלך הרקדה בבית הספר בשנת 1984 כשהייתי בכיתה ח' נדלקתי על המוסיקה של שלמה ממן (אז בשנת 1984לא ידעתי שמדובר במוסיקה של ממן, את זה גיליתי רק כמה שנים מאוחר יותר. ראו להלן). רוב ההרקדה אז (ולמעשה גם כיום) היתה מבוססת על שירים ועיבודים מוסיקליים משעממים ומאיכות ירודה ביותר. לעומת זאת היו כמה עיבודים מוסיקליים מיוחדים ואיכותיים ביותר שמאוד מצאו חן בעיניי וגרמו לי ללכת לכל ההרקדות על מנת לגלות מהו מקורה של מוסיקה מיוחדת זו. (בין השאר מדובר בעיבוד המוסיקלי של ננסי ברנדס לריקוד בוא אתי אל הגליל שיצא בתקליט מנגינות 3 של שלמה ממן ונחתך מעיבוד מוסיקלי מיוחד לכוריאוגרפיה לבמה שייצר שלמה ממן בשם פרחים שכללה גם את הורה ממטרה שיצא אף הוא בתקליט מנגינות 3 וגם את גוונים שהופיע בתקליט מנגינות 6). פניתי אל המרקיד ושאלתי אותו היכן ניתן לרכוש קלטות עם המוסיקה המיוחדת והאיכותית הזו (של שלמה ממן כמובן), והוא הפנה אותי אל מרכז ההקלטות לריקודי עם של ירון מישר ברחוב נורוק 17 בבני ברק (1985). בשנת 1985 רכשתי ממיטב כספי (הייתי אזה רק בן 15) אצל ירון מישר את כל הקלטות מנגינות 1 - מנגינות 6 של שלמה ממן, חזרתי הביתה, הייתי מאוד מאושר, כל הזמן שמעתי ושמעתי את הקלטות עם המוסיקה המיוחדת של ממן והייתי מאוד מאושר וכך חלפה לה עוד שנה ועוד שנה ועוד שנה.... ביום בהיר אחד הרגשתי במשהו שמאוד מאוד חסר לי, רציתי מאוד לדעת מהו מקורה של מוסיקה זו, את זה גיליתי במקרה. כשירון מישר עבר לרחוב ברדיצ'בסקי 20 בתל אביב (דלת מול משרדי ממן הפקות) נסעתי לשם לצורך רכישת קלטות ושם ברחוב ברדיצ'בסקי 20 אצל ירון מישר ובמשרד של שלמה נפגשתי לראשונה עם עולם להקות המחול. באותה תקופה שימש המשרד של שלמה ממן גם את יונתן כרמון ואת עודד כרובי לצורך הפקת פסטיבל כרמיאל. ביום קיץ חם אחד כשאני בדרכי לכיוון רחוב ברדיצ'בסקי החלטתי לעשות הפסקה קלה באחד המרתפים שברוב הארבעה בת"א, שם היה ממוקם אולפן ההקלטות קולינור. למזלי באותו זמן בדיוק הכוריאוגרף בארי אבידן הקליט שם את הפלייבק למחרוזת מריקודי יונתן כרמון (לצערי לא זכיתי לראות את הריקוד הזה לעולם) ואז יצא לי לראות בפעם הראשונה כיצד מבצעים הקלטת פלייבק ללהקת מחול באולפן הקלטות מקצועי. בעקבות הביקור המהנה באולפני קולינור החלטתי לעשות טיול אל אולפן ההקלטות שבו מבצע שלמה ממן את הקלטותיו מאז 1980 (ועד עצם היום), אולפני גל קול ברחוב בר כוכבא 8 בבני ברק, אולפן ההקלטות של  שמוליק אבוהב. שם נפגשתי לראשונה עם טכנאי ההקלטה שהקליטו את הפלייבקים עבור שלמה ממן, הטכנאים שמוליק אבוהב (הבעלים של האולפן) וגרהם ג'קסון. בשלב מאוחר יותר עבדתי כמה שנים עם להקות המחול של הכוריאוגרף דדו קראוס שאליו הגעתי בכלל בטעות. במהלך עבודתי עם להקות המחול של דדו קראוס הייתי נוכח בכמה הקלטות. המידע שיש לי על להקותיו של שלמה ממן הוא בעיקר המידע שנמסר לי מדדו קראוס בשנים שעבדתי עם להקותיו. דדו קראוס החל את דרכו כרקדן בלהקת המחול כרמל מנשה של שלמה ממן, מאוחר יותר דדו שימש כאסיסטנט של ממן גם כמה שנים מאוחר יותר.

אז עד כאן הסיפור בקצרה, לגבי הפלייבק של בת שלמה שכנראה היה בכלל סקיצה אז הסיפור הוא כך:

כאחד שמכיר קצת את שלמה ממן וגם נפגש עם טכנאי ההקלטות שלו אני יודע ששלמה ממן אדם מאוד מאוד עסוק ואין לו רגע אחד פנוי, יש לו על הראש להקות מחול, הפקות של אירועים, מפגשים, דיונים, ועוד... יש לו גם שיגעון שכל פעם כשהוא שומע מוסיקה שמוצאת חן בעיניו הוא ישר מחבר לה ריקוד, כך שאם יש לשלמה ממן איזה רגע פנוי הוא ישקיע אותו בלחבר עוד ריקודים חדשים, ועוד ריקודים חדשים ועוד... זה השיגעון של שלמה. הפקת פלייבק מקצועי ואיכותי ביותר באולפן הקלטות דורשת הרבה מאוד זמן ויכולה אפילו לקחת גם כמה חודשים, דבר שאין לשלמה ממן. שלמה ממן מאוד ממהר ולחוץ בזמן, חשוב מאוד להציג את הריקוד עכשיו ולא לחכות עד שהפלייבק יהיה מוכן. אז קורה לעיתים רחוקות ששלמה מגיע עם סקיצה. כשמסתיימת ההקלטה יש צורך לבצע את המאסטרינג דבר הלוקח זמן רב, הרבה פעמים באותו הרגע ממש שלמה רץ עם ההקלטה הגולמית (הסקיצה) ללא הבאלנס כדי להציג את הריקוד החדש...

בשורה התחתונה, לדעתי האישית שלמה ממן תרם למחול העממי ולריקודי העם יותר מכל כוריאוגרף אחר.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'מתוך הסיפור שלך אני יכול להסיק'
מתוך הסיפור שלך אני יכול להסיק
24/04/2011 | 18:33
8
4
שאתה נמצא בשכבת הגיל שבין 41 ל-43.

בשנת הלימודים 83'-84', גם אני הייתי בכיתה ח'...

חג שמח!
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'אז אנחנו באותו גיל,'
אז אנחנו באותו גיל,
24/04/2011 | 18:53
7
1
איך הגעת לריקודי עם ?

רקדת אולי פעם בלהקת מחול ?
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'את הכניסה שלי לעולם ריקודי העם'
את הכניסה שלי לעולם ריקודי העם
24/04/2011 | 19:23
6
2
התחלתי די במקרה, בגיל מאוחר יחסית - 23-24. לא אכנס כאן לכל הסיפור, רק אומר שאם הייתי מגיע ל'פעם הראשונה' שלי במקום אחר מזה שאליו הגעתי, ספק אם הייתי כותב כאן בפורום...

ללהקת מחול 'צורפתי' בגיל 29 (!) אחרי שדפקתי דאווין בהרקדה בקריית חיים, ורחל וויצמן ראתה אותי שם והחליטה שזה מספיק טוב לה ללהקת בית נגלר שהיא ניהלה באותם ימים (וגם יצרה עבורה כמה כוריאוגרפיות. לא רע בשביל מי עסקה לפרנסתה בתספורות, בגוונים ובפן!), שהיתה להקת חסות של שלמה ממן. עונה אחת בחברתם הספיקה לי ולאחר מכן כבר לא הי לי זמן לזה ופרשתי.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'רקדתם שם ריקודים של שלמה ממן ?'
רקדתם שם ריקודים של שלמה ממן ?
24/04/2011 | 20:16
5
12
מעניין אותי לדעת איזה ריקודים של שלמה ממן רקדתם בלהקה של בית נגלר. אני יודע שהמעבד המוסיקלי קווין אסי דיקרוז שעובד עם שלמה ממן משנת 1991 עשה כמה עיבודים מוסיקליים לרחל ויצמן.

אני זוכר שפעם היתה בבית נגלר להקת מחול של שמוליק גוב ארי. אגב, שמוליק גוב ארי עובד עם המעבד המוסיקלי שמוליק נוייפלד שעשה עיבודים מוסיקליים גם לשלמה ממן וגם לדדו קראוס. העיבוד המוסיקלי של הריקוד נוף בגליל בגירסה הראשונה הוא של שמוליק נוייפלד. קיימת גירסה נוספת לנוף בגליל של דדו קראוס שמקורה בפלייבק לכוריאוגרפיה של דדו בשם נופים בגליל שכללה את נוף בגליל, פעם היו שם פרחים, ליל גליל. הכוריאוגרפיה חוברה במיוחד לפסטיבל כרמיאל, את העיבוד המוסיקלי עשה עמיקם קימלמן. אני זוכר שאת ההקלטה של הפלייבק באולפן ביצעו בשעות הלילה שבוע לפני הפסטיבל. דדו קראוס שעבד עם שמוליק נוייפלד החליט שהוא רוצה שהפלייבק שלו יהיה שונה לחלוטין מהפלייבק של שמוליק גוב ארי והחליט לעשות את העיבוד עם עמיקם קימלמן, עמיקם קימלמן והנגנים היו פנויים בתחילת יולי של אותה שנה רק בשעות הלילה ולכן ההקלטות בוצעו בלילה. באותה שנה דדו חיבר במיוחד לכרמיאל ריקוד נוסף ללהקות האפרוחים, ריקוד תורכי, עמיקם קימלמן עשה את העיבוד המוסיקלי גם לריקוד התורכי ולמעשה שני הפלייבקים הוקלטו בו זמנית.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'במסגרת הלהקה למדתי את היצירות האלה'
במסגרת הלהקה למדתי את היצירות האלה
24/04/2011 | 21:37
4
1
של ממן - מחרוזת לאדינו, 'אדמה' (של עפרה חזה. חובר במיוחד לפסטיבל כרמיאל לאחר מותה), מחרוזת 'הכל פתוח' שחוברה למופע פעמוני היובל, מחרוזת רועים (הוצגה בפסטיבל), ואת 'אור' (עלה בפתיחת מופע הסיום של הפסטיבל באותה השנה).

בנוסף רקדנו את נעימת שיכורים של דדו (אחסוך ממך את הסיפר של איך למדתי את זה...), ועוד מחרוזת חסידית של ווייצמן עצמה.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'היו לשלמה ממן הרבה מאוד ריקודי לדינו,'
היו לשלמה ממן הרבה מאוד ריקודי לדינו,
25/04/2011 | 01:12
3
12
הלדינו האחרון שאני מכיר היה מחרוזת שמורכבת מאוורה טו, תרזה יפה, אהוב ליבי (לא היכן אהובי, אנשים רבים מתבלבלים), התרגעות, כמו הריקוד הזה.

לפני כן היה לממן ריקוד לדינו אחר, אברהם אבינו. רקדתם את אברהם אבינו או את הריקוד הזה או משהו אחר בכלל ?

יש לך קישורים לסרטונים שאפשר לראות את ההופעות של הלהקה מאז ?

לגבי הריקוד רועים, אני צריך לראות אותו או לשמוע את הפלייבק על מנת לדעת באיזה ריקוד בדיוק מדובר כי היו לממן הרבה ריקודי רועים במהלך השנים.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'מחרוזת הלאדינו שעליה דיברתי'
מחרוזת הלאדינו שעליה דיברתי
25/04/2011 | 10:14
2
2
היא זו שקישור אליה סיפקת בראש השרשור הזה (אוורי-טו וכו').
אגב, אין דבר כזה 'ריקוד לאדינו'. האלמנטים התנועתיים במחרוזת הזו מבוססים על פלמנקו.

לגבי מחרוזת הרועים - מה שאני זוכר זה שהיא התחילה ב'הנוקדים' והסתיימה אם איני טועה ב'גוזי לי', נדמה לי שהיא כללה את 'בפאת הכפר' את 'באר בשדה' ואת 'חג הגז' אולם את 'ליל גליל' ואת 'אנחנו הרועים' אני לא זוכר מהמחרוזת הזו.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'מחרוזת הרועים היא מתחילת שנות השמונים !'
מחרוזת הרועים היא מתחילת שנות השמונים !
25/04/2011 | 12:17
1
14
העיבוד המוסיקלי הוא של עמיקם קימלמן.

ליל גליל הוא בכלל בעיבוד של ננסי ברנדס והוא אחד מהריקודים הראשונים ביותר של שלמה ממן, הוא הוקלט בכלל ב-1980 והיה במחרוזת פרחים שכללה גם את בוא אתי אל הגליל, הורה ממטרה, וגוונים. מאוחר יותר שלמה ממן וננסי ברנדס חתכו את ליל גליל וביצעו טייק חדש עם שירתו של הזמר הירושלמי חיים פנירי. ואם כבר הגענו אל חיים פנירי, העיבוד המוסיקלי המקורי לריקוד בשקט כמעט בסוד של ננסי ברנדס תוכנן בכלל להיות מוקלט עם הזמר חיים פנירי אבל באותו היום של ההקלטה הזמר הירושלמי איחר להקלטה ושלמה ממן החליט לשיר במקומו וכך נולד הפלייבק של הריקוד בשקט כמעט בסוד לשירתו של ממן.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'גם מחרוזת הלאדינו היא משנות ה- 80'
גם מחרוזת הלאדינו היא משנות ה- 80
25/04/2011 | 17:35
3
וזה לא הפריע לממן להעלות אותה בכרמיאל בסוף שנות ה- 90.

ותיקון טעות אחת שלי - מחרוזת הרועים החלה עם 'אל העין ' ולא עם 'הנוקדים'.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-' אחד השירשורים המעניינים.... '
אחד השירשורים המעניינים....
23/04/2011 | 13:56
12
1
והטובים ביותר שהיו פה...  

ליוסף עלשהביא את הקישורים והעלה את הנושא...
ועל שגרם לחברים ותיקים לשוב לכאן...
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'פרפרית-וגם נתן לרק דן שיעור מאלף -"נוק האוט"'
פרפרית-וגם נתן לרק דן שיעור מאלף -"נוק האוט"
23/04/2011 | 18:18
11
9
לצפיה ב-'משהא הדבע מגיע בסוף ללקט את השיירים'
משהא הדבע מגיע בסוף ללקט את השיירים
24/04/2011 | 16:37
10
1
פאפא משהא,  כל "בת העמק" מצויה,  החל מחורבות הכפר הערבי לשעבר "קומי" החולש מלמעלה על קיבוץ עין חרוד ומחלבת תל יוסף, ועד צפונה משם בואכה פסל הברונזה של השומר אלכסנדר זייד, הרכוב על  סוסו ומשקיף ממרומי הגבעה על קיבוץ רמת דוד.   כל אחת כזותי קיבוצניקית גיזעית מהעמק , תוכל לספר לך שבטבע כמו בטבע,  לכל סעודת מצווה יש חוקים שלה. ראשונים מגיעים הטורפים וציפורי הטרף האצילים, אחריהם הקטנים הזריזים המזדרזים לחטוף ביס בהזדמנות. אחרון מתנהל לאיטו מגיע הצבוע, לגרוס בלסתותיו האמתניות את עצמות השיירים שהותירו לו הסועדים. הדבע "היינה" ביידיש, אחד שמאחר תמיד לחגיגה, וחושב שבדיחות גֶרֵם וצחוק של צבוע הם משהו מגניב .
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'סמוך לפסל הברונזה של השומר אלכסנדר זייד'
סמוך לפסל הברונזה של השומר אלכסנדר זייד
24/04/2011 | 18:46
9
1
יש קבר של שייח, מהו שמו של השייח שהקבר שלו נמצא על גבעה הסמוכה לגבעת חרתיה ?

בתמונה המצורפת רואים את בנות נוער ג' בריקוד בחגיגות הביכורים של שנת 1944 בקיבוץ שהוקם בשנת 1935 על גבעת חרתיה.

מהו שמו של הקיבוץ ?

ויש גם ריקוד זוגות של סעדיה עמישי שחובר בשנת 1959 לשיר שנכתב על ידי אלכסנדר פן למוסיקה של מרדכי זעירא...
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'"אדמה אדמתי"(על גבעות שיך אבריק) וגם'
"אדמה אדמתי"(על גבעות שיך אבריק) וגם
24/04/2011 | 19:54
8
3
הייתה לי הזכות להכיר ארבעה מבנין של אלכסנדר זייד ובעיקר את יתפח ויוחנן זייד עוד טרם קום המדינה.
אני גם זוכר שהייתי מספר פעמים באתר בעת שעבדו על הפסל עם הסוס עליו רוכב אלכסנדר זייד.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
ריקודי עם >>
לצפיה ב-' שייח' אבריק'
שייח' אבריק
24/04/2011 | 20:27
7
2
ונמשיך במשהו קצת יותר קשה:

מהו שמו של השייח' שעל שמו נקרא ואדי שבו נמצא הכביש העולה משער הגיא (באב אל ואד) לירושלים ?
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'באינדקס שלי וגם אצל ירון כתוב - "שייך אברק" ?'
באינדקס שלי וגם אצל ירון כתוב - "שייך אברק" ?
24/04/2011 | 22:03
6
9
לצפיה ב-'לא משנה, זה אותו דבר, המקור הוא בכלל ערבי.'
לא משנה, זה אותו דבר, המקור הוא בכלל ערבי.
24/04/2011 | 22:57
5
2
מהו שמו של השייח' שעל שמו קרוי הוואדי שבו נמצא הכביש העולה משער הגיא לירושלים ?
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'באב אל ואד שייח' עלי'
באב אל ואד שייח' עלי
25/04/2011 | 00:30
4
10
לצפיה ב-' ואדי שייח' עלי '
ואדי שייח' עלי
25/04/2011 | 00:41
3
הקבר שלו נמצא על הדרך בין שער הגיא למחלף שורש היכן שהכביש מתפצל.
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'אתה מזכיר לי את "יוסיניו"...זוכרים?'
אתה מזכיר לי את "יוסיניו"...זוכרים?
25/04/2011 | 08:42
2
6
לצפיה ב-'מי זה "יוסיניו" ?'
מי זה "יוסיניו" ?
25/04/2011 | 12:28
1
3
אני חושב שאני מזכיר בכלל את ד"ר אביתר רייטר, הוא גם עוסק באיסוף מידע על פלייבקים ולמזלו הוא גם מחזיק ברשותו מלאי אדיר של תקליטים, בוטלגים, קלטות, תקליטורים, סרטי הקלטה, קבצי WAV, קבצי FLAC ועוד...
ריקודי עם >>
לצפיה ב-'הוא היה בזמן ה"מחאה" בפורום'
הוא היה בזמן ה"מחאה" בפורום
25/04/2011 | 17:55
2
וגם הוא כמוך היה שופע אינפורמציה בכל נושא ודבר הקשור לריקודי עם.
ריקודי עם >>

הודעות אחרונות

12:51 | 12.09.16 משהא111
12:40 | 12.09.16 EZCA
12:42 | 08.09.16 צעד פולני
23:18 | 07.09.16 oshikbelo
10:51 | 07.09.16 צעד פולני
00:45 | 31.08.16 חושף השחיתות1
10:32 | 26.08.16 dudusapir
08:37 | 23.08.16 צעד פולני
10:03 | 20.08.16 אש סגולה2

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ