אני צריך עזרה!

משאלה2

New member
האם באמת יציאה בשאלה

חייבת להיות מחוסר אמונה דווקא? יש לי ויכוח אידיאולוגי עם בחור צעיר שיצא בשאלה כי הוא כופר ואין אלוהים וכו' הוא לא מצליח להבין אותי שמנסה נואשות להסביר לו שיש עוד סיבות לעזיבה את הדת, זה לא חייב בהכרח לבוא מכפירה ומהכרה שהעולם נברא ממפץ. אני מאמינה שיש אלוהים. לא יעזור. אבל מכאן ועד לשמור כל מה שהוא ושלוחיו בעוה"ז אומרים יש קצת דרך. יש לי הרבה טענות על הדת, על החברה החרדית, על דרך החיים בקהילה, וסתם בא לי לעשות מה שבא לי. האם זו צביעות? האם אפשר לחלל שבת ולא להיות כופרים?האם אפשר לנהל אורח חיים חופשי ועדיין לא לחשוב שהעולם מתנהל לבד?האם מישהו שיוצא מסיבות אלו הוא רדוד, קל דעת ועצלן? מה דעתכם? אשמח לקרוא את תשובותיכם ומכיוון שהוא גם שותף פעיל בפורום אולי זה יענה גם לו.

חיים 1990

New member
את נכנסת לבעיה

בא לך להנהות אבל אם את מאמינה באלהים זה טעות גדולה לעשות את זה כי את הרי מאמינה שתקבלי עונשים שלא בטוח שכדאי להנות ואחר כך לקבל אותם אבל מי שלא חושב שיש עונשים אפילו ההנאה שלו יותר גדולה. סתם ככה להאמין במפץ הגדול זה לא כפירה אני מכיר הרבה חרדים שמאמינים בו ומסדרים את זה עם פרשת בראשית למשל ויאמר אלהים יהי אור אז היה המפץ וכו`

קודם כל אפשר גם אפשר.

מי קובע מה נכון ומה לא? האם יש אמת אבסולוטית? לא בטוחה בכלל. בעיניי, כל אדם יבחר מה שטוב לו ואותו יקיים. למה שאני אחליט עבור אחר כיצד לחיות? איני מאמינה בקיום יישות כלשהיא ממעל אך גם איני יכולה לסתור זאת באופן מוחלט. אין הוכחה חותכת לכאן או לכאן. בהחלט אפשר להאמין בחלק, בהכל או בכלום.

אבזץ

New member
גם אני מאמין בחלק.

תמיד האמנתי בחלק - ומאז שפגשתי את לייזר האמונה שלי התחזקה. מי עדיין מוריד שיער בשעווה? נ.ב. לא הבנתי כ"כ מה שייך וודקה אבסולוט לאמת. אז מה אם ראשי המערך היו אלכוהוליסטים?

אבזץ

New member
אפשי ואפשי

וכמאמר אגנוסטיקן מומחה, כמו שאי-אפשר להוכיח שיש אלוהים, כך אין אפשר להוכיח שאין אלוהים. יש הטוענים שיש ויש הטוענים שאין. ואני בחרתי את דרך האמצע, את דרגת הבינוניות, אמונת האגנוסטיקנין. ממילא אם יש הוא מיטיב ורוצה בטוב ברואיו, ואם אין למה לטרוח ולהשכים עם הנץ החמה לתפילת ותיקין. כך או כך, ראוי לאדם להיות טוב, לעשות טוב לעצמו ולזולתו.

מתלבט13

New member
את וודאי צודקת, אבל

זה ברור שלא צריך להאמין במפץ הגדול כדי לא להאמין בתורה. לדעתי זה בכלל טריק של הדתיים שחיברו בין אלוהים לתורה. הדתיים צריכים להוכיח שהתורה שלנו ניתנה מאלוהים. מילימטר לא פחות מזה. אבל מהותית גם את שלא מאמינה בתורה משמיים בעצם יצאת בתוצאה מאובדן האמונה - באלוהיות התורה. השאלה היא מה דעתך על אלה שיצאו ועדיין מאמינים שאלוהים נתן את התורה החרדית.

mוריק

New member
אחי-

קח נשימה עמוקה עמוקה פשוט -עשה זאת!! לדעתי אין טעם להתמעמע סתם,פשוט קום ותעשה זאת עם הרבה כוחות. (כמובן אחרי שחשבת על כל ההשלכות של זה...) זוהי דעתי. המון בהצלחה לך:)

שלום רון

אשמח עם תיכתוב בן כמה אתה? האם אתה כבר יש לך נטייה מינית קבועה? אתה רוצה לצאת בשאלה כי אתה לא מאמין באלוהים שאוסר עליך להיות מי שאתה. יש קבוצות תמיכה להומואים דתיים בכול מקרה אם אתה כבר פה המצב שלך הרבה יותר טוב

מתלבט13

New member
כמה ברורה לך נטייתך המינית?

יש שטוענים שהנטייה המינית אינה מגובשת לגמרי בגילאים צעירים. אינני בקיא בחומר. אבל כדאי שתוודא קודם שזו אכן נטייתך.

uty76

New member
לי יש רעיון!

תקרא את "האדם מחפש משמעות" הוא מספר שם איך תמיד הוא הקפיד להגיד רק את האמת הפשוטה. אם אתה מוכן לחיים שבהם תמיד תגיד לעמך ולאחרים רק את האמת הפשוטה, החיים שלך יהפכו ברבות הזמן לאמיתיים ופשוטים! בדרך אני מניח שתעבור כמה זעזועים, לשם כך תצטייד במצפן - תמיד רק האמת הפשוטה.

almog4

New member
יש עם מי לדבר

"יש עם מי לדבר" - זה השם של המוקד הטלפוני שמפעילה אגודת הלהט"ב אפשר להתקשר ולדבר באנונימיות, ואפשר גם להגיע פיזית ולדבר פנים מול פנים עם המתנדבים. שעות פעילות: ימים א'-ה' 19:30-22:30 טלפון: 03-6205592 כתובת – סניף ת"א של האגודה: נחמני 28, תל אביב ואם אתה בירושלים (ניחוש שלי) אז יש ארגון אחר - בשם "הבית הפתוח". (אצל ההומואים - כמו אצל היהודים... יש התארגנויות כמספר האנשים...
) בבית הפתוח קיים "שירות מקבלי הפנים" שנועד לאפשר לחברי קהילה, מתלבטים, וסתם מתעניינים/ות להגיע אלינו ולקבל תשומת לב, אוזן קשבת, לקיים שיחה שאולי לא קיימו מעולם. כולל גם בהתלבטות דת-אמונה-זהות הומולסבית. שירות מקבלי הפנים פועל פעמיים בשבוע, בימים ב´ וד´, בין השעות 17:00 ל 20:00. הבית הפתוח נמצא במדרחוב ברח´ בן יהודה 7, ירושלים, בקומה השלישית. אפשר ליצור קשר גם בטלפון : 02-6253191. אגב, אתה לא לבד. יש הומואים רבים בציבור הדתי-לאומי והחרדי. (רובם בארון, חלקם היו די במצוקה בחודש האחרון). גם בתל אביב וגם בירושלים יש קבוצות דיסקרטיות להומואים שעדיין מאמינים, ומעוניינים לקיים תרי"ג (או תרי"ב) מצוות. * הקו הלבן אינו פעיל זמנית, בגלל בעיות תיקצוב. בהצלחה - ואתה לא לבד. ושלא תבין לא נכון: אפשר לצאת בשאלה גם מהסיבה הזאת - וגם מסיבות אחרות. אין חוקים ליציאה בשאלה. (מצד שני, גם לאמונה לא צריכים להיות חוקים. ודווקא יש. אבל זה כבר נושא לדיון אחר). שוב בהצלחה
דני

ronme

New member
יש עם מי לדבר - הקו הלבן

"יש עם מי לדבר – הקו הלבן", קו הקשב והמידע של אגודת ההומואים הלסביות הביסקסואלים והטרנג'נדרס בישראל. מידע זה נועד להחליף כל מידע אחר אודות פעילות 'יש עם מי לדבר - הקו הלבן' הקיים ברשותכם. אודה באם תעדכנו את הפרסום באתרכם. שעות פעילות: ימים א'- ה' בשעות 19:30-22:30. טלפון: 03.6205591 כתובת: רח' נחמני 8 בתל אביב מידע כללי על פעילות הקו: הקו נוסד ב-1994 כדי לקבל את פני המגיעים לאגודה ולהציע שיחות פנים אל פנים. עם השנים הוא גדל והתפתח, ובין השאר התחיל לתת מענה ותמיכה לפונים במסגרת שיחות קשב והכוונה. היום הוא קרוי "יש עם מי לדבר – הקו הלבן" הקו משמש ככתובת לפניות של בני ובנות הקהילה, ואף של בני משפחותיהם וחבריהם, המחפשים אוזן קשבת, מתלבטים, או רוצים להתייעץ ולהישמע בנושאי זהות מינית וקהילה. כמו כן בקו אפשרות לקבלת מידע על מקומות בילוי או מפגש, על קבוצות הפעילוֹת באגודה, ייעוץ משפטי (בימי ב' ) וכן אפשרות להיעזר בשרותי הקו כמענה טלפוני של האגודה בשעות הערב. המתנדבים בקו עוברים קורס הכשרה אינטנסיבי ומקיף, הכולל סדנאות והרצאות הנותנים להם כלים מקצועיים להתמודד עם מגוון הפניות המתקבלות בקו. את פעילות המתנדבים ואת קורס ההכשרה מלווה מנחה מקצועי. בברכה, כפיר לביא רכז יש עם מי לדבר – הקו הלבן

סלסרו

New member
רק אני מריח כאן בולשיט?

כולם ענו ברצינות, כאילו שהשואל שאל ברצינות..

simlev1981

New member
גם עם אין בזה רצינות אלא סתם קוריוז

אני ממש לא מותרד שיתכן שאכן מדובר בטרול העיקר הוא הדיון ומעבר לכך עם יש אדם שחיי את הסיטואציה הנ"ל הוא יוכל ללמוד מהדיון המעניין שהתפתח. סלטרו, מה העיניינים? sim sim

R a c h e

New member
מסכימה ביותר

גם אם נניח ויש כאן בולשיט, הרי השאלה ותשובות שווים עבור כל אלה שלא שאלו, אז לטובת הדורות הבאים ובעיקר המידע שנכתב כאן, שווה להשאיר את זה גם אם נפגשנו עם טרול חדששששש

למעלה