לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1625916,259 עוקבים אודות עסקים

פורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

אודות הפורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

x
הודעה מהנהלת הפורום
 http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc6/274778_735549863_1121812854_n.jpg
המשך >>

לצפיה ב-'מי הוא האדם המאושר?'
מי הוא האדם המאושר?
<< ההודעה הנוכחית
18/11/2005 | 12:18
111
173
(חשבתי להשאיר את הכותרת יתומה, אך בכ"ז בקשה אחת בתוכן ההודעה, השאלה היא רצינית ולא אמורה לפתוח שרשור בדיחות)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אדם שלם.'
אדם שלם.
18/11/2005 | 12:37
3
18
אדם ששלם עם מה שהוא עושה ומי שהוא. אדם שלא עושה את עצמו.אדם שטוב לו במקום שבו הוא נמצא עם האנשים שהוא נמצא איתם.אדם שחופשי לעשות את רצונו. אין לי כלום מאלה,ואני לא מאושר...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אהבתי את ההגדרה.'
אהבתי את ההגדרה.
18/11/2005 | 14:21
9
ואני במצב יותר טוב, לשמחתי...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא מסכים'
לא מסכים
19/11/2005 | 00:57
1
9
ואם סביבי יש אנשים שאני לא רוצה סביבי אני פחות שלם?
אדם שלם, בעיני, זה משהו אמפירי פנימי, לא תלוי אחרים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לפעמים תלוי, והכל יחסי.'
לפעמים תלוי, והכל יחסי.
20/11/2005 | 23:53
5
לצפיה ב-'אדם שלם.'
אדם שלם.
18/11/2005 | 12:37
8
אדם ששלם עם מה שהוא עושה ומי שהוא. אדם שלא עושה את עצמו.אדם שטוב לו במקום שבו הוא נמצא עם האנשים שהוא נמצא איתם.אדם שחופשי לעשות את רצונו. אין לי כלום מאלה,ואני לא מאושר...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אין-דבר-כזה אדם מאושר'
אין-דבר-כזה אדם מאושר
18/11/2005 | 14:02
6
9
יכולים להיות רגעי נחת או שמחה(מדומה לדעתי)אך אושר כמצב קיומי אינו יתכן.האדם הוא יצור מידי מורכב מסוכסך ומלא סתירות בשביל לחוות אושר אמיתי.מי שאומר שהוא אדם מאושר או טיפש או שחייב להפחית מינונים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אין לי ראיות כדי להתווכח איתך'
אין לי ראיות כדי להתווכח איתך
18/11/2005 | 14:56
2
6
אבל אני מקווה מאוד שאת/ה טועה..
האושר והחיפוש אחריו הם הדלק של המנוע האנושי..באם אין סיכוי לאושר אין סיבה לקום מהמיטה בבקר (ויש סיכוי לאושר..!!!!!!)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'החיפוש והרדיפה אחר האושר'
החיפוש והרדיפה אחר האושר
18/11/2005 | 15:20
1
5
טבעיים מובנים ואנושיים.ואכן מהווים פה ושם את אחד הדלקים להמשיך לחיות.אבל להאמין שנמצא את הנוסחה לאושר או לחשוב שיש אדם מאושר...הדרך ארוכה..אינסופית.(סתירות פנימיות אמרתי?)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כשאמצא אותו, אודיע לך.'
כשאמצא אותו, אודיע לך.
19/11/2005 | 20:57
5
לצפיה ב-'ככה אחת הדמויות של עמוס עוז'
ככה אחת הדמויות של עמוס עוז
19/11/2005 | 08:42
4
אומרת בספר "קופסא שחורה". (מומלץ).
יש בזה הרבה אמת אבל יש רגעים בחיים של אושר טהור, ויש מצבים של שלמות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כיוון שאני שונא שעושים לי את זה'
כיוון שאני שונא שעושים לי את זה
19/11/2005 | 20:56
4
אני כותב לך את זה רק בסוגריים (אשמח אם תנסה להוכיח את מה שכתבת)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בטח שיש אושר! (היא כותבת בפורום לא)'
בטח שיש אושר! (היא כותבת בפורום לא)
20/11/2005 | 01:13
7
אני חושב ש"אושר" הוא לא רק משהו שקיים, אלא שהוא נמצא בהישג יד, הכי קרוב והכי קל, טכנית, מכל השאיפות שלך בחיים.
אושר הינו פונקציה של "הנאה" (השלמת חוסר) שחלה על אדם שרוצה להיות כמו שהוא (קרי שלא קיים אצלו פער בין מי שהוא ובין מי שהוא רוצה להיות) כוס קולה יכולה לרענן אנשים מסוימים וליצוק אושר בחיי האחרים.
"אושר" הוא מצב סטטי. אדם מאושר הוא אדם חסר שאיפות (בלשון חז"ל "שמח בחלקו") אצל אדם כזה הופך ריגוש לאושר.
וכיוון שריגושים הם הבר הכי זמין ואפשר למצוא אותם בדברים הכי קטנים וטריוויאליים הרי שהאושר הוא נחלת חלקו של השמח בחלקו.

הסיבה שאדם שיש פער בינו ובין מי שהוא רוצה להיות, איננו מסוגל לחוות רגעי אושר היא משום שרגעי האושר לא פועלים עליו בעוצמה שדי בה כדי לשכך את כאביו... ריגושים מאוד מאוד מאוד עזים שמצליחים לנתק אותו לכמה רגעים מחייו מסוגלים לתת לו לטעום בכפית מנה זעירה מהאושר...

למקרה שאת עדיין חושבת שאני טיפש אנסח את דבריי בצורה קצת שונה. אני רוצה "אושר" לרגעים שבהם אדם היה מוכן לעצור ולומר לעצמו "ככה אני רוצה להמשיך כל חיי, אינני רוצה שום שינוי, ככה אני רוצה... כן כן, כמו זה... מכירה רגעים כאלה? בטח שכן! את בטח מכירה אותם מכל מיני סיטואציות שמימיות שהצליחו לנתק אותך מהויות החיים ולהעניק לך סיור בעולם האושר. אדם שגם ככה שלם עם מי שהוא, אדם שגם ככה לא קיים פער בין מי שהוא לבין מי שהוא רוצה להיות, יהיה לו הרבה יותר קל להיעצר ולומר "ככה אני רוצה שיימשכו חיי" וכיוון שהריגושים הם זמינים, הוא איננו נאלץ "לתקוע" את חייו על נקודת זמן מסוימת כדי להמשיך ולהיות מאושר, הוא פשוט זורם עם החיים, נותן להם להפתיע אותו, לגוון עבורו את האושר שישמור על לחייו מכווצות ושיניו חשופות.

הלוואי מותק שתהיי מאושרת כל חייך כמו שאני מאושר כשאני חושב עלייך... (יצא חרוז...)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'טוב שבחרת לך כזה נושא קטנטן '
טוב שבחרת לך כזה נושא קטנטן
18/11/2005 | 18:29
29
9
רק חצי מהאנושות מחפשת פתרון לשאלה שלך...
למען האמת גם אותי השאלה הזו תמיד עניינה וכעת יותר מתמיד.
מי הוא אדם מאושר? האם זהו "השמח בחלקו" כפי שציינו חז"ל? יש הרבה טעם בדבריהם. מצד שני, האם זה לא מוביל לבינוניות מסוימת כשאדם מסתפק במה שיש לו ואינו שואף ליותר? (לאו דווקא במובן חומרי, אלא הכוונה באופן כללי יותר)
נראה לי שאדם צריך תמיד לשאוף לשפר את עצמו, להשיג עוד, ללמוד עוד.
בודהא טען שקיים סבל והוא נובע מכך שאנו תמיד משתוקקים למשהו. אבל אם נגזר עלי לוותר על תשוקותי כדי להימנע מהסבל, אני מעדיף לחיות עם קצת סבל בחיי. קיום אחר יזכיר בעיני צמח. אני חושב שמה שמייחד את האדם הוא שאיפה מתמדת למשהו נוסף. יש מחיר לשאיפה זו.
אני גם לא מסכים כאן עם המתבחששת. אמנם אני לא מאמין באושר תמידי-נשמע לי כמו סוטול גרוע מדי, אבל יכולים להיות הרבה רגעי אושר בחיים ואנחנו צריכים לדאוג לכך שיהיו בחיינו כמה שיותר מהם. אם המצב אינו כזה, סימן שאנו צריכים לפעול כדי לשנותו. אני גם לא מאמין ששמחה היא דבר מדומה. יש שמחה אמיתית בחיים כשם שיש אנשים מאושרים.
החיפוש והתקווה לאושר לא "מהווים פה ושם את אחד הדלקים לחיות" אלא מהווים אחד הגורמים היותר משמעותיים לחיים. יתכן והתקווה עצמה היא היותר משמעותית פה. הרי פעמים רבות כשאנו מצפים למשהו וסוף סוף משיגים אותו, מרגישים שה"פרס" עצמו פחות מספק מאשר הרצון והציפיה להשיג אותו.
באופן אישי, כשחברים שאלו אותי למה אני טורח לקום בבוקר, עניתי שיש בי תקווה מתמדת לעתיד. אני מאמין שאפשר לשפר את המצב ושנדרש לפעול כדי שזה יתרחש. תקווה היא כח חזק מאד.
ללא תקווה, אנשים נגררים למצב של עייפות כרונית, נסיון להעביר את הזמן כדי לא להרגיש איך החיים הקצרים האלה עוברים על פנינו.
דבר נוסף - שמתי לב בעבר שהתקופות היותר טובות ומאושרות בחיי, היו תמיד כשהייתה לי בת זוג לצידי. כנראה שיש משהו במישהו נוסף לצדך שמאפשר לשאת את העול. הכל נראה קל הרבה יותר לפתע.

זהו, נראה לי שהתפלספתי מספיק להיום.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני אעשה סדר!!שקט,ילדים כולם להקשיב'
אני אעשה סדר!!שקט,ילדים כולם להקשיב
18/11/2005 | 19:12
19
7
טענותיי (הצודקות כפי שיתבהר להלן)הוצאו מהקשרן או שהובנו שלא כהלכה או וואט אוור.בכלופן מה שאני אומרת שהחיפוש אחר האושר הוא חיוני אבל בואו נהיה כנים.אוריאל,אתה יכול להביט וירטואלית בעיני ולומר שאתה קם מידי בוקר והכח שמניע אותך לפצוח ביומך הוא החיפוש והשאיפה להיות מאושר?.אנחנו, טוב מעכשיו אני לא מכלילה. אני מנסה להעמיס על עצמי מטלות ומחשבות כדי לא להתמודד עם הענין הגדול הזה של העדר אושר אמיתי.הרדיפה אחרי וההתענגות על רגעי הנחת והשלווה(המאוד רגעיים האלו)משככת מעט את תחושת הסבל הקיומי שהיא המלווה העיקרית של החיים.אני לא מאמינה שיתכן מצב של אושר כדרך חיים.עניין לוגי פשוט מציאת ענין הגורם לאושר טומנת בחובה חיפוש אחר `הדבר הבא` ופה אוריאל הסביר יותר טוב וארוך ממה שהפלא` מאפשר לי.קיצורו של עניין החיפוש יוצק בחיים עניין ומשמעות.החיפוש רצוי וכמה שיותר(הלוואי ויהיה יותר)אבל המציאה אינה אפשרית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
18/11/2005 | 19:16
12
2
אני חושבת שרגעי השמחה הם מדומים משום היותם רגעים.לו השמחה הייתה אמיתית היא הייתה הופכת לדרך חיים מכיוון שהיא בעלת אורך חיים קצר.לכן זו פיקציה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא, למעשה המחשבה הראשונה שעולה'
לא, למעשה המחשבה הראשונה שעולה
18/11/2005 | 21:21
7
3
בדעתי כשאני קם בבוקר היא יותר בכיוון של "כוס אוחתכ, מעניין מה יקרה אם אני שובר את השעון המעורר המחורבן הזה". מחשבה עמוקה זו בדר"כ מלווה מיד אח"כ ב: "כבר בוקר? ואו, ממש בא לי להשתין".
לאור מס' מקרים מצערים בעבר ולאחר הפקת לקחים מהירה, כעת יש לי עוד שעון מעורר לגיבוי-רחוק מאד מטווח היד, ובצורה שבה לא אוכל לזרוק עליו דברים כבדים מדי.

אז לא, אני לא ממש חושב על זה כל בוקר, אבל פעם בתקופה מסוימת העניין הזה מתעורר לו מחדש וכן, זו מטרה כללית שאליה ראוי לשאוף.
"אושר תמידי כדרך חיים"? - לא. אבל "החיפוש אחרי האושר כדרך חיים" -כן. נראה לי שהחיפוש עצמו הוא היותר משמעותי כאן.

נקודה נוספת: גם אם רגעי השמחה הם קצרים לפעמים, אין זה אומר שאינם אמיתיים. להמחשת העניין אדרדר, קצת פחות ברצינות, לדוגמא פרובוקטיבית: רגע האורגזמה עצמו של גברים הוא קצר. האם זה אומר שגברים שנהנים מאורגזמה זה פיקציה? מצד שני-מנסה להתאים את המשפט שלך בשינוי קל: "לו אורגזמה הייתה אמיתית היא הייתה הופכת לדרך חיים".
האמת? שווה בדיקה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אורגזמה זו לא תחושת אושר'
אורגזמה זו לא תחושת אושר
19/11/2005 | 06:42
3
אלא שיחרור.הייתי שמחה לתת לך הגדרה מילונית למהי אורגזמה.מייד אחרי העבודה אעשה זאת.ובקשר לתחושת אורגזמה תמידית אני בעד!! איזה כדור לקחת?איפה נרשמים?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אז איך אתה חי?!'
אז איך אתה חי?!
19/11/2005 | 21:34
5
3
הרי כשאתה מחפש אחר האושר, אתה מודה שכרגע אתה לא מאושר.. או לא מאושר כמו שהיית רוצה להיות, אלא קצת מאושר..

האורגזמה היא הנאה, אבל אדם שחווה הרבה אורגזמות אינו אדם מאושר. בטח לא מאושר נצחי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא, אני חושב שיש כל מיני שלבים'
לא, אני חושב שיש כל מיני שלבים
19/11/2005 | 21:53
4
3
יחסיים, זה לא אחד ואפס - יש/אין.
זו הרגשה כללית. נראה לי שטיבו של האדם הוא תמיד לחפש משהו יותר טוב.
שני הקצוות אינם מתרחשים בדר"כ - אין בדר"כ חוסר אושר מוחלט ותמידי, כמו שאין אדם שמאושר כל הזמן 24 שעות.

בבקשה אל תיתפס לדוגמה של האורגזמה-זו היייתה סתם בדיחה.
להראות באמצעות דוגמא שבשלילה, שגם אם משהו לא נמשך לנצח-אין זה אומר שהוא אינו קיים או אמיתי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בכל השרשור הזה חסרה הגדרה:'
בכל השרשור הזה חסרה הגדרה:
20/11/2005 | 20:34
2
אושר מהו?

אולי באופן הכי בסיסי ניתן לומר שרמת האושר נקבעת לפי עד כמה האדם מעריך את סך חייו כחיובי יותר מכשלילי. ככל שתעריך את סך חייך כחיוביים יותר, כך תהיה מאושר יותר.

דהיינו: 1) המדד לאושר הוא סובייקטיבי ואישי לחלוטין, כלומר תלוי לחלוטין באינטרפרטציה האישית למתרחש בחיי האדם, ורק האדם יכול לקבוע באמת האם הוא מאושר; 2) היות האדם מאושר אינו נמדד ע"פ רגעי שמחה, אלא ע"י הסתכלות על סך החיים.

לשם הבהרבה, בכדי להסביר את כוונתי בשרשור לעיל אצטרך להקדים שני דברים.

א. הגדרת ערך: ערך הינו מושג מופשט שהאדם מחשיבו כחשוב. שוב, הדבר תלוי לחלוטין בראיה סובייקטיבית.

ב. קיים סולם ערכים. הן במישור האישי-פסיכולוגי והן במישור החברתי, אין זה נכון לומר שכל הערכים קיימים על מישור שווה, אלא שקיימת היררכיה ערכית. ערכים מסויימים נתפסים כחשובים יותר מאחרים, כלומר שבמצב שבו אנו נדרשים להקריב אחד מהשנים, נעדיף להקריב את הערך הנמוך ולשמר את הערך הגבוה. (למשל, נעדיף לשקר אם זה יציל חיי אדם, כי אנחנו מציבים את ערך חיי אדם מעל לערך אמירת אמת).

כעת נחבר את כל הנ"ל ונבין שככל שהאדם מנהיג את חייו יותר בהתאם לערך הממוקם גבוה יותר בסולם ערכיו האישיים, הוא יהיה מאושר יותר. מכיון שערך = מושג מופשט שהאדם מחשיבו כחשוב, וערך נעלה = ערך שהאדם מחשיבו כחשוב ביותר, אזי ככל שחייו מותאמים יותר למה שהוא מחשיב כחשוב ביותר כך הוא יעריך את סך חייו כחיוביים יותר משליליים.

וכמו כן להפך, כשהאדם מתנהג (אם ברצון אם בכפיה, ע"י מאורעות וכד') באופן הנוגד את ערכיו העמוקים ביותר, הוא יראה את סך חייו כשליליים יותר מחיוביים ולא יהיה מאושר.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'או! אז זה בדיוק מה שאני מנסה להוכיח'
או! אז זה בדיוק מה שאני מנסה להוכיח
21/11/2005 | 01:13
2
1
שכן יש אדם שמאושר 24 שעות.

(כרגע אין לי הוכחות, אבל אני בטוח שאמצא).

כן הבנתי לגבי האור'(לא אומר מילים גסות)

אבל זה לא בדיוק נכון, אתה לא יכול לדעת אם הוא קיים או לא, אף פעם לא יצאת מהעולם וכו' וכו'
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא הבנתי את המשפט האחרון שלך'
לא הבנתי את המשפט האחרון שלך
21/11/2005 | 01:19
1
2
מה שאמרתי הוא שלהפריך בשלילה טענה מסוימת זה יותר קל מלהוכיח משהו בדר"כ.
מספיק להביא דוגמא אחת שלגביה הטענה לא תתקיים, כדי להראות שהיא לא תמיד תהיה נכונה ולכן הטענה תיפול.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ממשיך מחר הלכתי לישון.'
ממשיך מחר הלכתי לישון.
21/11/2005 | 01:24
לצפיה ב-'דיכאונית'
דיכאונית
19/11/2005 | 01:02
1
1
קודם תנסי להביט דרך עיניים של אחרים ולא רק דרך אלה של עצמך- יש אנשים מאושרים, והרבה כאלה.

"רגעי השמחה הם מדומים"- זו אמירה צינית, עצובה, כוללנית, דיכאונית.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'רק על עצמי לספר ידעתי'
רק על עצמי לספר ידעתי
19/11/2005 | 06:37
3
צר עולמי כעולם נמלה(רחל). ואני בנאדם שהדבר האחרון שניתן להכליל בין רשימת מאפייניו הבולטים הוא דיכאון או עצב.חוץ מאותם לילות רעים המבצבצים מידי פעם וחולפים (השבח לשטף החיים שאינו מאפשר עצירה והתבחבשות מוחלטים).שבת שלום.מנוחה שלווה למתברגנים והמסודרים מבינכם ועבודה נעימה לתפרנים שסומכים על ה150%.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מאמתי מדומה=רגעי?'
מאמתי מדומה=רגעי?
20/11/2005 | 01:23
1
1
אני בכל חשבתי ש"מדומה" יכול להיות הר גדול שכשמתקרבים אליו מגלים שהוא בעצם הארמון של הרבי מילובביץ. זה מדומה, טעותי...
אבל "הרגשה" מדומה? מה זה בכלל. אם היא קיימת היא קיימת, היא לא הופכת למדומה בשל היותה חולפת. היא אמיתית, היא הייתה שם... לא???
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מדומה זה'
מדומה זה
20/11/2005 | 10:13
1
רעש של אופנוע שמתברר שזה הכיסא גלגלים של קנייבסקי או גלגלי המוח של אזרחי. בכלופן מה שאני חושבת שאם רגעי העונג היו בעצם אושר א.הם לא היו רגעיים אלא תכופים יותר ב.הם היו מקרינים על כל ההתנהלות וההתנהגות.כמה פעמים קרה שהיו רגעים כאלה ואחריהם נפילה גדולה?!כמה פעמים היו רגעים כאלה שאחריהם לא הבנתם מה הריגוש הגדול?! ובעניין הריגושים זה באמת החלק היותר נחמד של היוצב"שיות שכמעט כל חוויה היא ראשונית ומרגשת.אבל אושר.. אני מסתפקת בלהרגיש מסופקת בחיי להתרגש מהדברים הקטנים לחוות המון חוויות ולהמשיך את החיפוש אחרי האושר(ולא למצוא.הידיעה הזו לא אמורה להפריע) וזהו.נשבעת שאני לא כותבת עוד מילה בנושא.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אם היית מדברת מנקודה בה סיימת'
אם היית מדברת מנקודה בה סיימת
19/11/2005 | 21:31
5
את חייך, ואת מסתכלת מ"מלמעלה" ייתכן והייתי מאמין לך.

את קובעת שה"מציאה" אינה מאפשרת זאת. ייתכן שהמציאות שלך לא אפשרה זאת ולכן את חושבת כך?

אני יכול להביט בעיניי, ולא רק וירטואלית, להיות כן, ולומר שהמשמעות של החיים ומציאת האושר הנצחי, היא זו שמניעה את חיי, בסבתה אני אוכל, שותה ישן, לומד, כל יצר החיים שלי הוא מונע ע"י הרצון להיות מאושר באושר נצחי. או בעצם, להיות נצחי, אני מאמין שהמאושר הוא הנצחי. והרי רצוננו להיות נצחיים. שיזכרו אותנו תמיד.

את כל ההודעות שלך את כותבת מפלא'? אוי וי. (את אנוסה או משהו?)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שוב...'
שוב...
19/11/2005 | 21:59
4
השאלה הראשונה הייתה האם קיים אדם מאושר.
תשובתי לא! (נותרה בעינה) האם קיים חיפוש לחיים של אושר? כן רבתי...ה האם תיתכן " מציאת" האושר לא. אחד מהפרדוקסים הקיומיים. זה לא קשור להאם סיימתי את חיי ואני מתבוננת עליהם מלמעלה. זה ניתוח פשוט. וכתבתי עליו כבר שכל הישג גורר הצבת רף חדש.
אושר הוא כמו אופק (אני נגררת לאנלוגיות רומנטיות וזה לא מוצא חן בעיני)
בקיצור אין לי כוח להתווכח על עמדתי הצודקת. בין כה וכה תגיע לאותה מסקנה עוד כמה שנים.
אני לא אנוסה אבל אין אינטרנט זמין.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'את לא יכולה לדעת אם קיים אדם מאושר.'
את לא יכולה לדעת אם קיים אדם מאושר.
21/11/2005 | 01:16
3
1
ייתכן שהוא יושב בכפר נידח בסין.

את יכולה לטעון, שלא יכול להיות קיים אדם שמאושר 24 שעות ביממה, אבל אז את צריכה לנסות להוכיח את הטענה (ואת זה עדיין לא עשית)

את יכולה גם לומר שאת פשוט מאמינה בכך שאין אושר מושלם ונצחי, ואז א"א להתווכח כי זו אמונתך.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הבטחתי(לעצמי בעיקר) למשוך אצבעותי'
הבטחתי(לעצמי בעיקר) למשוך אצבעותי
21/11/2005 | 01:31
2
משירשור זה יען טחינת מים אינה מלאכה חביבה עלי ביומיום אבל בכ"ז דבר אחרון(כמו שאחיינתי מצייצת "אחרון ודי") ברור שזו דעתי ולא עובדה הניתנת להוכחה/הפרכה.ברור שמה שאני טוענת לגבי מהו אושר והאם הוא ניתן להשגה. זו עמדתי ודעתי, ואם תרצה אמונתי. ולא יותר מזה.לדעתי אין דבר כזה אדם מאושר לדעתי החיפוש אחר הדברים שיגרמו לי לאושר והניסיון להשיגם הוא אינטגרלי וברגע שהוא נעלם הנשמה מתה והאדם הופך למכונה עייפה.זהו עד כאן דבריי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אלק אחרון |אייקון מגחך...|'
אלק אחרון |אייקון מגחך...|
21/11/2005 | 01:38
2
לצפיה ב-'כנראה שלא נמאס להתבחשש'
כנראה שלא נמאס להתבחשש
21/11/2005 | 11:55
אני שואלת את עצמי האם אני בנאדם מאושר?
התשובה שלי היא - לא.
מקסימום אני פראיירית.
אני לא שואפת לאושר, בטח ובטח לא נצחי!
למה לא? כי אני מחזיקה עצמי זכאית לרגעי צער ויגון, אכזבה ומרירות, עצב ואנחה, כעס וחרון. ואני לא מוכנה שהאושר יגזול את זכותי להם.

ובכל זאת, אני מחייכת די הרבה.
למה?
כי יש לי חוש הומור.
סוג ההומור שלי נקרא ציניות.
וכאן נכנס יפה המושג פרקודס (שציינת: שם, למעלה.)
כשמסתכלים על כוס מלאה מים עד החצי, אני רואה מים וסבבה לי, לא נעלם מעיני החסר, להפך הוא מצחיק אותי.

וכשאני צוחקת אני מרגישה טוב, זה סוג של סם, שאני מעריכה וצורכת (ומכורה). הוא די רגעי, כלומר רגע מכובד, שעובר. אבל מעבר לזה שכל העניין הוא לשים לב לרגע (ולעיתים, לתרגל חיים בהווה), אני בעד סמים.

ואת יודעת, התגובה הזאת זהה להלוטין לתגובה של חממנוע למטה, כמוהו אני מזיינת שכל ומצטטת כל איזכור קשור ברצף, רק שאני מטיפה לדת שלי. לא שאני מנסה לעשות נפשות (להחזיר בתשובה, למסיין, זה אסור ביהדות, מותר בשלי) אלא בבחינת זה כך אני מאמינה.

מה שאני מנסה לומר - הכל אפשרי.
והדרך הכי טובה להוכיח - זה להפריך.
הדרך הכי טובה להפריך - זה דוגמא נגדית.
אם היא קיימת, אני אמצא אותה, ובעולם הטבע תמיד יש.

>ספל חמאה לוליטה<
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'"השמח בחלקו"'
"השמח בחלקו"
18/11/2005 | 19:51
6
8
איזה קטע. בזה בדיוק עסק החיבור שלי בבחינת הבגרות לפני כך וכך שנים.

לא כש... לא אם... ולא עם... אלא עכשיו, הרגע, ובלי תנאים מוקדמים.

עכשיו - כשיש לך עומס בלימודים-עבודה;
עכשיו - כשאין לך בת זוג ואתה מתוסכל ומדוכא;
עכשיו - כשצ'קים שלך חוזרים.
עכשיו - כשכל השלושה הנ"ל מתקיימים יחדיו. עכשיו!!!

גם לי מותר לבכות לפעמים.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'(:'
(:
19/11/2005 | 02:25
2
אוהב אותך, אחשלי זהב טהור.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בדיאוק ככה '
בדיאוק ככה
19/11/2005 | 11:49
1
לצפיה ב-'בַּצּוּק זה לא כזה גליק'
בַּצּוּק זה לא כזה גליק
19/11/2005 | 17:33
1
4
לצפיה ב-'LOL. בטח שלא, אבל נראה אותך זוכר זה'
LOL. בטח שלא, אבל נראה אותך זוכר זה
20/11/2005 | 10:33
2
לצפיה ב-'אני אוהב אותך!'
אני אוהב אותך!
19/11/2005 | 21:37
3
ותמיד אהבתי.

אני לא יודע אם ידעת, הרב דסלר כתב את זה לפניך:)

בכ"מ אשמח לצטט גם אותך.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מילים כדורבנות!!!'
מילים כדורבנות!!!
20/11/2005 | 01:25
1
לצפיה ב-'קראתי עד הסוף.'
קראתי עד הסוף.
19/11/2005 | 21:23
1
בקטע הבינוניות  אני די מזדהה, כלומר, זה מין גלגל שחוזר על עצמו ללא הפסקה. נאמר ש"שמחה בחלקך" תביא לך אושר, אבל כרגע כשאתה עדיין לא שמח בחלקך אתה מאמין שדווקא אי השמחה בחלקך תביא לך אושר (כלומר הדברים שעדיין לא השגת) אולי השאלה היא, מה נותן את האושר החיפוש אחר הדברים החסרים או ההסתפקות בקיימים (התייחסת לחיפוש בהמשך).

אני מאמין מאוד באושר תמידי, אני מאחל לעצמי שאמצא אותו, אני מרגיש שאני בכוון הנכון, למרות שהדרך עוד רבה.

התקווה לעתיד, עוזרת להווה, ומה קורה בעתיד? הרי תמיד יהיה עוד עתיד...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אורי כדורי!'
אורי כדורי!
20/11/2005 | 01:20
4
אז ככה.
אני חושב ש"החיפוש אחר האושר" הוא בדיוק הרועץ לה. האושר, כמו המים שואף נמוך... ככל שהשאיפות גבוהות יותר הוא רחוק יותר.

אם יש משהון שחז"ל דייקו בו במאת האחוזים, לדעתי, היא מה שאמרו שהאושר הוא נחלת חלקו של השמח בחלקו.

"החיפוש" הזה מקבע את האמונה שיש משהו, אי שם, שחסר לי ואני לא יודע מהו... ואף אחד לעולם לעולם לא ימצא אותו, כי אין משהו חסר...

נשבע לך, שאני אוהב את עצמי ואת החיים שלי מאוד מאוד. אבל, הדבר היחיד שהייתי מוכן להקריב למענו את חיי בעצימת עיניים הוא זה: אם אלוהים היה בא אלי ועושה אתי הסכם, תמורת חייך, אנשים יפסיקו לדמיין שקיים אושר ויהיו כל אחד שמחים בחלקו. תאמין לי הייתי מוכן ככה למות בכיף...

רק מה העניין, שאלוהים הכין פוגרמת חיים שיהיה קשה לעמוד בה ובעצם נתן עיגון חוקי לפער הזה בין ה"אני לבין מי שאני רוצה להיות" כחרדי, התחושה בתמידית שצלווה את האדם היא "אני לא מספיק צדיק אני לא מספיק ואני לא מספיק...)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'זה פשוט'
זה פשוט
18/11/2005 | 18:43
4
3
אדם מאושר הוא אדם שמחליט שהוא מאושר. נקודה.

לא כתבתי אדם שמחליט שהוא צריך להיות מאושר, לא כתבתי אדם ששואף להיות מאושר, כתבתי אדם שמחליט שהוא מאושר, ודוק.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
19/11/2005 | 01:03
2
לצפיה ב-''
19/11/2005 | 21:43
5
לצפיה ב-'אם ככה...'
אם ככה...
20/11/2005 | 01:27
1
3
אתה יכול בבקשה לרוקן את חשבון הבנק שלך לחשבוני, להעביר על שמי את רכבך ודירתך?

מה הבעיה? תחליט שאתה מאושר אחרי זה ואני אחייה בביתך...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' אני מסכים'
אני מסכים
20/11/2005 | 22:36
2
קח את המינוס ואת מנהל הבנק איתו.

החלטתי שאני מאושר לפני זה כך שאשאר מאושר גם אחרי זה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אדם החי בהתאם לערכיו העמוקים'
אדם החי בהתאם לערכיו העמוקים
18/11/2005 | 20:32
17
5
לצפיה ב-'אין חיה כזאת'
אין חיה כזאת
18/11/2005 | 21:38
3
יש רגעים מאושרים חלקי יום ולילה כאלה אין אושר
מתמשך בלי שיש מלנכוליה עצבות כאב או דיכאון קל
הרגעים הקטנים של האושר של התקווה והצפיה לטוב
הם שיכולים לדעתי להביא אדם לאושר חלקי לא שלם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא בהכרח.'
לא בהכרח.
19/11/2005 | 21:44
1
1
כל אדם החי בהתאם לערכיו הוא אדם מאושר?

(יש לך דוגמאות?)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לדעתי, כן. בהכרח.'
לדעתי, כן. בהכרח.
19/11/2005 | 23:58
העדר או ההפך מאושר קורים כש:
א) קיים קונפליט בין הערכים הפנימיים. מצב בו ערך X מחייב פעולה A וערך Y מחייב פעולה B וA וB לא יכולים להתקיים ביחד.
ב) הנסיבות אינן מאפשרות יישום הערכים הפנימיים.
ג) קיים דיסוננס בין הערכים הפנימיים למעשים (דבר הנובע לעיתים מחוסר הכרה בערכים הפנימיים, כך שנדמה לאדם שהתנהגותו תואמת לערכיו אך הוא טועה; לעיתים נובע מכך שהערך הוא בלתי יישים; ומעוד סיבות).
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יש אנשים שמשתדלים לחיות כך אבל'
יש אנשים שמשתדלים לחיות כך אבל
19/11/2005 | 23:18
2
הנסיבות החיצוניות לא מאפשרות להם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ואז...'
ואז...
19/11/2005 | 23:36
1
או שהם לא מאושרים,
או שהם מאמצים לעצמם ערך כגון "הסתפקות במועט" וכד' ואז חייהם תואמים לערך..
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ואז הם מאושרים?'
ואז הם מאושרים?
21/11/2005 | 01:19
לצפיה ב-'מה?'
מה?
20/11/2005 | 01:30
הבנתי מה זה "בהתאם" הבנתי מהם "ערכים" אינני מבין מהם "עמוקים" אדם יכול לחיות שלא בהתאם לערכיו ה"לא עמוקים?" מה הופך ערך לעמוק? היותו בתחתית בריכת הערכים, בשל כובד משקלו?

רגע, ואם משקלו הוא כבד כל כך, איזה כבר ערכים הצליחו לנצח אותו ולגרום לאדם לחיות על פיהם ולא על פי העמוקים? הם חזקים יותר מהעמוקים או חלשים? אם הם חזקים יותר מדוע לא ניצחו מלכתחילא ואם הם חלשים יותר הרי שאם הוא יחייה על פיהם מצבו יורע ויורחק מן האושר... לא?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אם התכוונת ל"מרשה לעצמו להיות'
אם התכוונת ל"מרשה לעצמו להיות
20/11/2005 | 10:39
9
1
מה שהוא באמת" במינימום פוזות והתחפשויות,

אז נירה לי זה מה ששבתאי תיאר אחריך במילים יותר עממיות. לא?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'טוב נו, לא כל המילים ששבתאי כתב,'
טוב נו, לא כל המילים ששבתאי כתב,
20/11/2005 | 10:42
1
1
אלא רק אלה:

"אדם שגם ככה שלם עם מי שהוא, אדם שגם ככה לא קיים פער בין מי שהוא לבין מי שהוא רוצה להיות".
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא מסכים בתור הגדרה'
לא מסכים בתור הגדרה
20/11/2005 | 11:06
1
כי אישית אני מאמין שתמיד צריך לשאוף להתקדם, כך ש"פער בין מי שהוא לבין מי שהוא רוצה להיות" יכול להיות דבר חיובי ומקור לאושר..
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כן.. רק אם "להיות עצמו במינימום'
כן.. רק אם "להיות עצמו במינימום
20/11/2005 | 11:03
6
פוזות והתחפשויות" זה הערך האישי שלו..

אדם שזה אינו ערכו האישי, ונניח שלהפך, אוהב פוזות והתחפשויות, ירווח נחת ואושר מפוזות והתחפשויות..
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני לא אשאל אותך מה אתה עושה ער'
אני לא אשאל אותך מה אתה עושה ער
20/11/2005 | 11:09
4
עכשיו, אבל זה לא צריך להפריע לך לספר...

אה, אז דומני שמסכימה עם שבתאי (אבל זה חד-פעמי בהחלט!).

לעניות דעתי אנשים שבוחרים בפוזות והתחפשויות הם לא-מאושרים בהגדרה.
אלא אם יש להם מקום פרטי, עם חבר או שניים, לידם הם יכולים להסיר את התחפושות ולהיות הם בלי כחל וסרק.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא יודע -'
לא יודע -
20/11/2005 | 11:20
3
אני לא מתיימר לקרא מחשבות ולדעת מה הולך בליבם של אחרים.
אני רק חושב שאם אדם באמת אוהב פוזות ותחפושות, זה יהווה מקור לאושר. במדה והאדם יהיה אמביוולנטי, ו/או ישתמש בפוזות בכדי לחפות על ריקנות - כלומר שקיים אצלו קונפליקט ערכי פנימי - אז, כן, את תצדקי ב100%.
רק תשגיחי שכשאת מנתחת אחרים, אל תניחי שיש להם את אותו עולם ערכי כששלך. קל מאד להניח שאחרים הם כמונו, למרות שלכל אדם עולם ערכי שונה וא"א לקבע דברים כאלה במסמרות.
ראיתי מספיק אנשים שאמרו לי שהם מאושרים מדברים שמתמיהים אותי - וזה בסדר גמור. הם לא אני. לי יש סולם ערכים שונה משלהם. לא טוב יותר, רק שונה.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'להערכתי גם 'מתחפשים''
להערכתי גם 'מתחפשים'
20/11/2005 | 11:33
2
1
(וזה לא שאני לא מעריכה ואוהבת אנשים אחדים כאלה)

צריכים לנוח לפעמים, כי פוזות והתחפשות תמיד מצריכות השקעת אנרגיה
(ולהיות מה שאתה זה תמיד הכי פחות מאמץ. לכולם).

יצא לי להכיר שניים-שלושה אנשים שמתחפשים דרך קבע, אפילו בפני עצמם. לפעמים הם טוענים שהם מאושרים, אבל להערכתי הם פסיכופאתים, ואני לא מאמינה למילה שהם אומרים...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ניסיתי להסביר את עצמי יותר טוב'
ניסיתי להסביר את עצמי יותר טוב
20/11/2005 | 20:39
1
1
כאן
(למקרה שפיספסת)

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא פיספסתי. את ההגדרה הפרטית שלי'
לא פיספסתי. את ההגדרה הפרטית שלי
24/11/2005 | 02:24
כרכתי כמדומני בהודעה הראשונה שהצבתי בשרשור הזה:
"כיום אני תופסת אושר כתחושת נחת (well being) מתמשכת ברקע החיים".

רק שהגדרות מילוליות מדוייקות זו דרך מסופקת בעיני לשבות מצב נפשי. אם בכלל רוצים לוודא שמדברים על דבר מסויים ולא אחר, אולי יעיל יותר לתאר סימפטומים.

כמו שצירוף של ארבע תופעות או יותר מרשימת סימפטומים (אבדן תיאבון, נדודי שינה, קשיי ריכוז, עייפות אקוטית, עצבות מתמשכת, אפאתיה) מעיד על מצב נפשי של דכאון, אפשר לומר שהופעת מספר מינימלי של סימפטומים מרשימה (נגיד עירנות, ברק בעיניים, שינה טובה, תיאבון, השכמה נלהבת, סף כאב גבוה, עמידות טובה בפני מחלות וכיוצא באלה) מעידה על אושר.
לא טוב?

אבל לטעמי אלה מושגים שמוטב להניח להם בלי לחטט: שכטוב לי יודעת שטוב. כשלא, יודעת שלא. בדיוק כמו שכשמאוהבת, יודעת כשזה מתחיל ויודעת כשנגמר. למה לסבך? במקרה הכי גרוע - טעיתי (מוכנה להסתכן בזה).

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נראה לי שאנחנו צריכים להגדיר מהו'
נראה לי שאנחנו צריכים להגדיר מהו
21/11/2005 | 01:22
אושר...

פוזות והתחפשויות הן ערך?

לדעתך אדם שאוהב שוקולד ואוכל כל היום שוקולד הוא אדם מאושר? הרי המציאות מפריכה את הטענה הזו)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תגיד תודה שיש לך עיניים'
תגיד תודה שיש לך עיניים
18/11/2005 | 21:46
5
2
קיטש!

אם יש לך את הכח
לאהוב
אם יש לך ידיים
לחבק בלי לחשוב
אם את טיפת האושר
אתה מוכן גם לגנוב
אז יש סיכוי שיהיה לך טוב

יש לך אולי
אהבה
שחושבת רק עלייך
והיא עדיין רק שלך
אז אל תיתן לזה ליפול לך
מבין האצבעות
תגיד, מתי כבר תתחיל לראות?

לפני שנעלם
תסתכל ותראה את הכחול של השמיים
ותגיד תודה שיש לך עיניים

יום אחד אני מגלה
שבשבילי אתה היית
כמו אויר לנשימה
אז אל תיתן לי לחכות לך
לחכות יותר מידי
אני לא רוצה שתבזבז את חיי

לפני שנעלם
ותגיד תודה שיש לך עיניים

אם יש לך את הכח
לאהוב
אם יש לך רגליים
לצאת אל הרחוב
אם יש לך את הכח
לקום ולעזוב
אז יש סיכוי שיהיה לך טוב

לפני שנעלם
ותגיד תודה שיש לך עיניים

יש לך את הכח לאהוב.

תגיד תודה שיש לך עיניים/חנה גולדברג
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שכחו מה שאמרתי...'
שכחו מה שאמרתי...
18/11/2005 | 22:04
2
אושר זה לראות ארץ נהדרת.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'סוג של'
סוג של
19/11/2005 | 08:02
2
לצפיה ב-''
19/11/2005 | 12:57
1
לצפיה ב-'מי הלחין? (אוהב)'
מי הלחין? (אוהב)
19/11/2005 | 21:45
1
לצפיה ב-'עיניים יש. השאלה מה הן בוחרות לראות'
עיניים יש. השאלה מה הן בוחרות לראות
19/11/2005 | 23:37
לצפיה ב-'האדם המאושר, בעיני'
האדם המאושר, בעיני
19/11/2005 | 02:27
5
2
הוא זה שקיבל על עצמו להיות מאושר, ללא תנאים מוקדמים. כמו שעמיתי היקר אבזץ, נרו יאיר, כתב כמה שורות מעלי.

הכל יפה עכשיו, חייב להיות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אושר זה לכוסיות.'
אושר זה לכוסיות.
19/11/2005 | 10:51
3
2
עשב מאושר,אמבה מאושרת,הם שלמים בתוך עצמם,מותאמים לגמרי לסביבה שלהם,לא חשים שום סבל.
לא רוצה להיות עשב.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אפרסק מאוהב, פסיפלורה מאושרת'
אפרסק מאוהב, פסיפלורה מאושרת
19/11/2005 | 22:01
2
2
לצפיה ב-'מעניין מתי הם יתחילו לשווק את'
מעניין מתי הם יתחילו לשווק את
19/11/2005 | 22:42
2
"חומוס חושני" או כל דבר מטומטם אחר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תפוח במחזור'
תפוח במחזור
20/11/2005 | 01:27
2
קישוא מחרבן,בננה בהריון לא רצוי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה זה "קיבל עליו"?'
מה זה "קיבל עליו"?
20/11/2005 | 01:37
2
היי
מה ענינים גבר גבר...
מה שלומך???

אם יורשה לי לחלוק עליך אחלוק ואומר: ראשית אינני מבין מהו "קיבל עליו" איך זה קורה? למה לא כולם מקבלים עליהם? מה כבר יותר פשוט מ"לקבל עליך?" שנית אינני מבין מדוע המצב הוא כזה שכדי להיות מאושר צריך "לקבל עליך" להיות מאושר ולא הפוך, שכדי להיות "לא מאושר" צריך לקבל על עצמך להיות לא מאושר.

חוץ מזה, אם העניין קשור במה שאתה "מקבל עליך" האם אני יכול "לקבל עלי" להיות מאושר אפילו שאני רעב?

אולי אציע ניסיון? לך הבייתה, תמלא אמבטיה, תכניס תראש עד הסוף ותנסה "לקבל על עצמך" שאתה מאושר ותראה, אם תצליח ותמות הרי שלא הפסדת כלום, רק הרווחת שכשאשמע את סיבת מותך אדע שצדקת...

טוב, אני דיי מתלוצץ אבל אני לא מאמין בבחירה חופשית וביכולת הזו "לנתב" את הלכי הרוח בנפש האנושית. אצלי זה פשוט לא עובד...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מאושר?'
מאושר?
19/11/2005 | 10:59
1
2
מאושר הוא אדם שלא רץ ומחפש באובססיביות את האושר
|סלינק|
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נשמע קצת זן'
נשמע קצת זן
19/11/2005 | 11:03
3
כמו "מי שמבין לא מספר ומי שמספר לא יודע".

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אושר'
אושר
19/11/2005 | 11:29
2
2
זה לא חייב להיות מושלם, דווקא הדברים הקטנים בחיים שגורמים לך לחייך, כמו שיר יפה ברדיו, מכתב, ארוחה טובה, הצלחה במבחן, מציאת עבודה, פרח, וכו' כל אחד עם הדברים שמשמחים אותו, או אנשים מקסימים באמצע הדרך שמושיטים לך יד הם אלו שגורמים לרגעי האושר, זה לא יכול להימשך לנצח, זה לא איזה מטרה בסוף דרך של מיכשולים, זה נמצא ביום יום, אצל כל אחד,
והחכמה היא לשים לב ולהינות מזה ולא לתת לו לחמוק מאיתנו.

אני כל יום מאושרת מחדש.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שיר ברדיו זה עונג.'
שיר ברדיו זה עונג.
19/11/2005 | 21:47
1
את אדם מאושר? (כן או לא)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני לא שומע רדיו...'
אני לא שומע רדיו...
20/11/2005 | 01:49
2
יש לי על המחשב את השירים שאני אוהב, ועל דיסקים צרובים את השירים שאני הכי הכי אוהב כדי שיהיה לנסיעות וזהו!

אבל אני לא מתכווין לתת לך את ההזדמנות לסכם את דברי במשפט "אוף הוא לא הבין מה אמרתי" במקרה הטוב ו"איזה מטומטם" במקרה הגרוע.

כי אני מתכווין לשאול: מה קורה ב"רוב היום" כי כדי לסמוך על "רגעי האושר" צריך להתחבר למצב מסויים שישמור על הצפיפות של הרגעים. מי שומר עליה? ככה את יכולה להיקלע גם למצב שבו את בלי רדיו ובלי אף איש קרוב ובלי מבחנים ולהיות מבואסת... זה מצב תלוי? מה תעשי אז? כיצד משמרים אושר שיקיים את עצמו ויהיה בלתי תלוי? משהו שבא מבפנים???
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני, נירה לי ()'
אני, נירה לי ()
19/11/2005 | 11:35
9
3
זה מוזר, כי מעט מאד אנשים ספקניים ממני לגבי המושג החמקמק הזה:

ראשית, כי "אושר" תמיד נשמעה לי מילה גדולה מדי (עד שפגשתי את אושר...).

שנית, כי זו לא תכלית החיים בעיני, אז איפשר להאשים אותי שרדפתי אחריו.

שלישית, כי בשביל רוב האנשים אושר כרוך בהשגים, ואני בכלל איבדתי יותר ממה שיש לי (רק בדרך הבנתי, שמה שיש לי חשוב לי הרבה יותר ממה שאבד).

כיום אני תופסת אושר כתחושת נחת (well being) מתמשכת ברקע החיים.
בשבילי היא נובעת מכך שאני עוסקת בתחומים שחביבים עלי,
שאני מוקפת באנשים טובים, מעניינים ואהובים
(ומרביתם עוסקים בתחומים החביבים עלי),
ושאת הדברים שהכי מציקים לי הרחקתי מהתחום הפרטי שלי במידה רבה של הצלחה.

התובנה היחידה שיכולה להוסיף לזה היא זו:
אושר הוא מצב שתובע תחזוקה מתמדת
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בקשר למשפט האחרון'
בקשר למשפט האחרון
19/11/2005 | 21:50
3
1
אני מסכים בהחלט.

את אדם מאושר? (כן או לא)

(לא חייבת לענות)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כן, מזה התחלתי בכותרת. אבל (יש אבל)'
כן, מזה התחלתי בכותרת. אבל (יש אבל)
20/11/2005 | 10:14
2
1
אפילו לומר את זה מפחיד אותי:
יש לי הרגשה עמומה שאם מדברים על זה, זה פשוט בורח.

בדיוק כמו שאספר על בנאדם שהתאהבתי בו רק כשזה מתחיל לעבור לי,
ולא כשמתחילה להיפגש איתו - כאילו המילים מבזבזות לי משהו מהותי.

אולי כי אני מאמינה שאושר מעדיף דרך כלל לשבת בכפיפה אחת עם צניעות,
ואולי כי כשאתה מסתכל בדברים יותר מדי מבחוץ - הם משנים צורה
(כמו עוגות במהלך התפיחה. מכיר?).
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יש בזה משהו...'
יש בזה משהו...
20/11/2005 | 13:35
מין קטע כזה של "עין הרע" כמו בהתקנות במחשב והורדות באינטרנט,איך שאתה מסתכל על זה, זה נתקע...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אופס.. לא קראתי תכורתרת.'
אופס.. לא קראתי תכורתרת.
21/11/2005 | 22:16
1
זה הדבר שהכי קשה לי בעולם. לשמור את האנרגיות ולא לבזבז אותן במילים.

כל פעם שיש לי משהו טוב אני מדבר עליו יותר מידי ואז הוא נעלם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
20/11/2005 | 01:53
4
2
תמיד ידעתי שבתוך תוכי חבוייה לה הערצה אלייך...
כן, אני בהחלט חושב, על פי ההכירות הקצרצרה שלנו שאת אחד האנשים היותר "מאושרים" שפגשתי בחיי.
את יודעת לחיות ויש לך שליטה מרשימה בחייך!!!

(ככה זה כל המושלמים יש להם מעריצים...)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה-זה-קצרצרה נירה לי שליטה'
מה-זה-קצרצרה נירה לי שליטה
20/11/2005 | 10:49
2
1
(על כל דבר מלבד המעשים וההחלטות של עצמי)
זה בדיוק מה שצריך לוותר עליו כדי להרגיש נחת אמיתית מהי.

ולהיות תלוי בהערצה (וגם הכרה, יוקרה, כיבודים וכיוצא באלה) של אחרים, אפילו מעט האחרים הקרובים לך, זו בדיוק הדרך לאי נחת נצחית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני מעריץ אותך מתוך צרות עין...'
אני מעריץ אותך מתוך צרות עין...
20/11/2005 | 13:14
1
כואב לי שטוב לך
ואני מתחבל תחבולות
אעריץ אותה, אתן לה להתרגל ואז אברח ואתן לה לבכות...

גם מרושעים זקוקים לרגעי אושר. לא?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בהחלט! האידיליה הזאת עושה לי בחילה!'
בהחלט! האידיליה הזאת עושה לי בחילה!
20/11/2005 | 23:52
2
לצפיה ב-'מצטרפת למעריצים'
מצטרפת למעריצים
20/11/2005 | 21:18
1
רק בגלל שזה שבתאי
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני'
אני
19/11/2005 | 17:21
2
5
(חשבתי להשאיר את הכותרת יתומה, אך בכ"ז הערה אחת בתוכן ההודעה, התשובה היא רצינית ולא אמורה להיות חלק משרשור בדיחות)

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' גדול!!!'
גדול!!!
19/11/2005 | 21:48
1
לצפיה ב-'למען האמת, התשובה הכי יפה בשרשור.'
למען האמת, התשובה הכי יפה בשרשור.
21/11/2005 | 22:23
1
לצפיה ב-'שאלה יפה שאלת...'
שאלה יפה שאלת...
19/11/2005 | 19:47
3
3
כתבתי על זה פוסט בבלוג לא מזמן, הנה הוא לפניך:

"ברגעים מאד מעטים בחיים אנחנו מאושרים באמת.
כשהאושר קיים, אנחנו נוטים לחשב מתי יגיע סופו.
הרבה דברים "קטנים" מונעים מאיתנו להיות בחלק הסובל של האוכלוסייה – ויחד עם זאת אנחנו לא מוצאים סיבות טובות לחייך, הזדמנויות להכיר ברגעים הטובים, ביכולות המוטוריות הפשוטות שלנו יש ולאחרים אין.

לפיכך החלטתי לערוך רשימה של סיבות הגורמות לי להכיר באושר הגדול של חיי:

יש לי שתי רגליים להלך עליהם, וקרקע לדרוך עליה.

יש לי שתי עיניים לראות בהן את יופיו של העולם.

יש לי אוזן המאפשרת לי לשמוע אנשים.

יש לי פה המעניק לי יכולת לדבר, ללחוש, לצחוק, לנשק.

יש לי שתי ידיים הנותנות לי לגעת, ללטף, לכתוב, לאכול, לשתות, להתקיים.

יש לי משפחה מדהימה, שבלעדיה, העולם שלי היה עצוב ומר.

יש לי חדר עם מקלחת ושירותים צמודים, מחשב, טלוויזיה, DVD, מערכת, מקרר ומטבח.

יש לי ספרים, המון ספרים, המעשירים את עולמי.

יש לי אלפי שירים במחשב המנעימים את זמני.

יש לי חברים קסומים, אשר נמצאים איתי בטוב וברע, נלחמים איתי את מלחמותיי, ושמחים בשמחותיי.

יש לי אחיינים שמחבקים, ואומרים שהם אוהבים אותי בדרכם הילדותית והמטריפה.

יש לי אוטו שמניע אותי ממקום למקום, רוב הזמן.

יש לי אפשרות ללמוד באוניברסיטה מקצוע שמעניין אותי ולא לחשוב רק על הצד הפרקטי.

יש לי מספיק חסכונות שיאפשרו לי להתקיים ברווחה, על אף היותי מובטלת.

יש לי מזגן שמקרר אותי בימות הקיץ החמים ומחמם אותי בחורף.

יש לי חלון בתקרה המאפשר לי לצפות בירח ובכוכבים האינסופיים.

יש לי את מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית – הבית השני שלי.

יש לי דעות ומחשבות – שאף אחד לא מונע ממני להביע.

יש לי זיכרונות המצויים בתיבה, וכל פעם כשאני רוצה לדמוע או לצחוק, אני מעלה אותם מהאוב.

יש לי יכולת להרגיש, לאהוב - אין מתנה גדולה יותר שאני יכולה לבקש."

ממצה מספיק?!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אז לדעתך אין אושר נצחי?'
אז לדעתך אין אושר נצחי?
19/11/2005 | 21:52
2
1
אין מצב של "אדם מאושר"?

את אדם מאושר? (כן או לא)

(לא חייבת לענות)

אני גם צריך לארגן לעצמי רשימה כזאת... בטוח לא תזיק לי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בוודאי שיש אושר נצחי.'
בוודאי שיש אושר נצחי.
20/11/2005 | 01:49
1
יודע למה?
אמרו לפני: כשאדם מחליט שהוא מאושר, הוא מאושר.
עצם ההבנה שיש לך סיבות להיות מאושר, בכל נקודה ברצף החיים -
הם אלו שיהפכו אותך בסופו של דבר לאדם מאושר.

וכן, אני מאושרת.
אני מאושרת למרות שאני בתקופה מבולבלת ומתישה נפשית.
אני מאושרת כי גם בתוך הנקודות האפלות והפחות ברורות בחיי,
אני מוצאת סיבות לשמוח ודברים גדולים להודות עליהם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא קונה אושר נצחי. לא חושב שקיים'
לא קונה אושר נצחי. לא חושב שקיים
20/11/2005 | 19:28
דבר מוחלט שכזה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'המאושר...'
המאושר...
20/11/2005 | 03:14
1
"מותר האדם מן הבהמה אין לבד הנשמה הטהורה"

פעם פעם פעם, לפני שירדנו מהעצים וגילינו את האש, צעדנו על דרך המלך לכיוון הקידמה.  המשוב בין היד למוח הגביר את השימוש ביד וגרם לגידול במוח והפך אותנו לנזר הבריאה. יכולת ההישרדות שלנו הייתה ברגעי השיא שלה. היינו חכמים ביותר וגמישים ביותר.
בשלב מסוים, כשהשיגה האבולוציה התרבותית את האבולוציה הביולוגית והחלה מדהירה אותנו קדימה נכנסנו לאטמוספרה תרבותית מזן שונה התאקלמנו, חילצנו חושים, שיכללנו והחילונו צועדים ברוורס. צועדים כמו שאבולוציה תרבותית יודעת להצעיד, בצעדי ענק. בשונה מהאבולוציה הביולוגית, האבולוציה התרבותית אחראית למעשיה היא סוללת כבישים  ומכשירה לעצמה את הקרקע, כדי שתוכל לצעוד עליו מהר יותר.
המחבל הראשון בהיסטוריה היה החלוץ לנעוץ יתד באמצע הדרך ולהזהיר: "רבותיי עצרו וחישבו האם יש טעם להתקדם". הראשון לומר לעצמו "טוב מותי מחיי"

איש לא עצר ואיש לא חשב. רק התקדמנו והתקדמנו.

איש לא חשד את הקוף בבחירה חופשית, איש לא יחס למעשיו טוּב או רוֹע היחס אליו היה כאל הטבע. התקדמנו קדימה הודות לאבולוציה הביולוגית שבחרה בנו מכל חי ורוממתנו מכל הלשונות והפנינו לה עורף. הפניית העורף קיבלה את ביטוייה ההולם כאשר הבדלנו את עצמנו מהכלל התכחשנו לעובדת היותנו חוליה בשרשרת אבולוציונית ביולוגית וייחסנו לעצמנו כוחות לא לנו, "כוח הבחירה". אך האבולוציה, חכמה מאיתנו, לועגת בשולי הדרך ומביטה בנו. ממרום מושבה יכולה היא לראות את שולי הדרך הרחבה שנעלמים מאיתנו, את תחילתה ואת סופה ולקבוע שאנחנו פוסעים בשביל הנגדי, צועדים אחורה ומחוררים את אוניית המסע. "רוצים לצעוד לבד? בבקשה! נראה אתכם! אני מצידי אשמור על הגרביטציה, אייצב את גרמי השמיים אשלח את השמש להאיר ביום ואת הירח לעמעם בלילה ואתם. אתם אם תרצו הקשיבו ואם תמאנו המשיכו לצעוד. אשלח איתותים, שימו לב אחוזי המתאבדים עולים.
האבולוציה יודעת שאנו פוסעים אל התוהו שאת סופו לא יכפו עלינו השלגים שיופשרו או אדמות שירעדו. את סופו ישים כל אדם לעצמו.

הבחירה החופשית, הקשר הישיר שקשר האדם בין מעשיו לבין ערכו הם שיצעידו אותנו אליי מוות ויטפחו את הפער - שנוצר יש מאין – בין ה"אני האנושי" ל"מודל" בין מי שהוא לבין מי שהוא שואף להיות.

"הענקתי לכם מודעות, נתתי לכם אצבע, ואתם לקחתם את כל היד. אתם סך הכל מודעים לחלק קטן ממה שעובר עליכם וכבר נכנסתם לאשליות, החילותם לדמיין שיש לכם 'אחריות' ו'קשר ישיר' למה שעובר עליכם".

היכולת שלנו להתאבד מסמנת את הפער ברמתו המכסימאלית. הרצון לחיות, שהוא אבי אבות הרצונות ראש וראשון לכל רצון, מסוגל לייצר רצון שסותר את הוויותו. אפילו אלוהים איננו מסוגל לברוא אבן שאיננו יכול להרימה, הרצון כן.
כיצד? כיצד רצון לחיות, יכול ליצור יש מאיין דחפים אובדניים? הנוסחה פשוטה מאוד: ראשית יש להניח שיש אחריות וקשר בין מעשיך לערכך. יש לעצב מודל לחיקוי, לטפח את הנהייה אחריו, ומכאן הדרך אל המוות רצופה ניסיונות כושלים. את רוב האנשים הורגות המחלות עוד לפני שהספיקו למצות את חלון ההזדמנויות. ישנם אנשים שמבינים עוד לפני את המעגליות שבטבע, משתעממים מהמשוואות שרק המספרים בהם משתנים ומקדימים את המחלות. ככל שתדהר הרכבת האבולוציונית-תרבותית במעלה הקידמה ותספק בריכוז גבוהה יותר את שלל ההזדמנויות, ישכיל האדם למצות את עצמו בגיל צעיר יותר...

היו שהקדימו תרופה למכה והמציאו את אלוהי הטוב והרע שממתין בפינה סמוך לבית הקברות ומוביל את המתים זה לגן וזה לכבשן.
מה עשו אותם מקדימים? הציבו שרשרת חוקים נוקשים והאריכו את הדרך אל המיצוי בכמה מאות קילומטרים. פתח מילוט השאירו לחכמים יודעי העיתים ואמרו "אשרי העשיר השמח בחלקו"...  

השמח בחלקו עוצר את פסוקו ואיננו ממשיך "לבד הנשמה הטהורה" טוב לו עם "מותר האדם מן הבהמה אין" הוא איננו מבין על מה נפלה מהומה, חי את חייו באושר ושלווה. מחבק, אוהב, בוכה וצוחק. "רחפן, שלומפער, משועומם" אומרים עליו שונאיו "קום ותעשה משהו עם עצמך" מתחננים אליו אוהביו. והוא, הוא בשלו שותק ומבין, מבין שזהו חלקו וכך עלה בגורלו. "לקום?" בשביל מה? האם קשה להוכיח מעצם ישיבתי שאינני רוצה לקום? "לעשות?" מה בדיוק, מה שאתם רוצים? למה שלא אתם תעשו מה שאני רוצה? ומה אני רוצה? שתשבו? לא! אני רוצה שתמשיכו לקום ולעשות מה שאתם רוצים, שתמשיכו לומר לי קום ותעשה... אבל אני אקום כשיהיה לי פיפי או קקי כי אינני אוהב את הקור והגירודים שאחרי החמימות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ה- 1.50$ שלי'
ה- 1.50$ שלי
20/11/2005 | 08:32
5
5
אני טוענת שאין דבר כזה אושר תמידי, כי החיים שלנו הם תקופות וגלים, יש הרבה דברים בעולם המעיבים על האושר דרך קבע, גם אדם החי חיי שגרה של שלוות חולין צריך לתחזק את אושרו (ראה: לה פיי, כאן, שם).

מצד שני אני טוענת שיש לו לאדם הרבה רגעי אושר, הרבה יותר מאלה שהוא טורח לשים אליהם לב.

על פי כל זאת אני קוראת לאדם מאושר אם הוא משכיל לשים לב לכל אותם רגעי האושר הקטנים החולפים על חייו, ולהנות מהם בזמן ובמקום בו הם מופיעים.

וכמובן - לא כל מה שנראה לי סיבה לאושר יראה לזולתי ולהפך.
וגם - לא כל דבר צריך לאלץ ולסובב בכדי שיתאים להקרא כאושר.

>ספל חמאה שלמה עם עצמה (על חריטותיה)<
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
20/11/2005 | 10:44
1
1
האמת שכשאת בסביבה הרבה אנשים סביבך מבחינים ביתר קלות שממש טוב להם
(מעניין אם זה עובד גם בשבילך או רק בשבילנו).
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' היי מותק'
היי מותק
20/11/2005 | 23:29
3
קחי קרדיט ואחריות על החלק שלך!

>ספל חמאה יודעת שמה שלא עובד מחליד<
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אהבתי '
אהבתי
20/11/2005 | 19:09
1
לצפיה ב-' הוצאת לי את המילים מהפה'
הוצאת לי את המילים מהפה
20/11/2005 | 19:33
1
2
במיוחד לגבי כל הרגעים הקטנים האלה שסתם חולפים להם לפעמים.
הנה משהו שכתבתי לפני חודשיים בערך (כן, אני יודע. זו פרסומת חסרת בושה לבלוג שלי):

"שמתי לב שבדר"כ ביום-יום רובנו מתמקדים בדברים היותר מעצבנים בחיים: לחצים, עבודות, לימודים, כסף וכו`.
החיים בישראל לחוצים ולפעמים אתה חושב : למה בעצם? לא חבל?
למה אנחנו לא מנסים להתמקד יותר בדברים הקטנים שמסבים לנו אושר?
זה לא חייב להיות רגע חשוב במיוחד, אלא פשוט משהו נחמד.

לדוגמא:
חמישי האחרון. יש לי מצב רוח טוב במיוחד (הסופ"ש הגיע, מה לא ברור?)
לא יצאתי באותו יום. השעה בערך 4:00 בבוקר וממש לא מתחשק לי לישון.
יצאתי החוצה למרפסת רק במכנסיים קצרים. יחף ובלי חולצה.
אחלה מזג אויר. קריר קצת בחוץ. אני אוהב את הקרירות - נעים.
צמרמורת עדינה, עור ברווז.
חושך, אבל יש אור חלש מפנסי הרחוב בהמשך. רעש ציקדה נעים מגיע מהגינה.
מביט למעלה בירח, מסתכל בעננים מעלי. אפשר לראות אותם חולפים ממש במהירות, הרוח צריכה להיות ממש חזקה שם למעלה.
פה למטה הרוח קרירה, נעימה ומלטפת.
כיף.

אחת השבתות.
אני יושב במרפסת הדרומית בסביבות 10-11 בבוקר. (כן, אותה מרפסת ממקודם. אני מאד אוהב אותה כמו שאתם שמים לב.)
יום אביבי עם שמש נהדרת. מסביב לי רואים רק ירוק מכל עבר, עצים ושיחים בלי יותר מדי אנשים מסביב. שקט מוחלט המופרע רק על ידי ציוצי ציפורים מפעם לפעם. אין רדיו,מכוניות, צפירות. רק שקט.
נשענתי אחורה על הכיסא. ביד יש לי ספר טוב ולידו מגש עם כוס קולה קרה.
אין כלום על הראש - לא עבודה, צבא, דד-ליינים, מבחנים, עבודות, אנשים, חברים, חברות - רק אני, הספר, והשקט מסביב. אוירה של שלווה עילאית. לרגע, הכל ריק.
לו יכולתי לעצור את הזמן באותו רגע, הייתי עושה זאת.

ואז זה תפס אותי - כמה מעט באמת צריך אדם לעיתים כדי להיות מאושר.
כמה קל לספק אותי לפעמים.
צריך רק לדעת לשמור את הרגעים הקטנים האלה.
לצבור עוד כמה כאלו."
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' יפה לך |חסר בושה|'
יפה לך |חסר בושה|
20/11/2005 | 23:34
1
לצפיה ב-'זה משתנה.'
זה משתנה.
20/11/2005 | 13:52
1
4
כשהייתי בן שש חשבתי שזה השכן שהטיס בכל צהריים טיסן קטן וממונע עם שלט רחוק.
(אמא,גם אני רוצה!)

אחר כך גדלתי והבנתי שהדבר שהופך את האדם למאושר זה כובע בורסלינו מקטיפה ואם אפשר אז בצבע כחול.
(מנייק.כל הבחורים בישיבה מסתכלים עליו)

כשעזבתי את הישיבה העולם החילוני פקח את עיניי והבנתי שהאושר טמון בכלל ביצור שגובהו מטר ושבעים,עיניו כחולות וגדולות,מבנה גופו רזה,שדיו תפוחים ושערו בלונדיני.
(נראה באחרונה יוצא עם אנשים שאינם עומר)

היום אני יודע שהכל שטויות חומרניות שאין בהם לעשות את האדם מאושר באמת.
הרדיפה הזאת מייצגת חלל פנימי עמוק מה שגורם לזה שברגע שהוא משיג את אותם 'אושרים' שוב הוא מרגיש את אותו חלל מה שמאלץ אותו לחפש את האושר במקום אחר.
האושר צריך להתחיל בתוכנו.
רק ע"י השלמות הפנימית של כל אינדוידואל וההכרה של הסיפוק העצמי נוצר אותו מצב צבירה של מולקולות כימיות שאנשים מכנים אושר.

ע"י התובנה הזאת גיליתי היכן באמת האושר טמון.
הוא נמצא בת"א,רחוב יגאל אלון,היכל נוקיה,שורה a1, כסאות המכובדים.
והוא מגיע בצורה של עשרים כרטיסים בצבע צהוב שכתוב עליהם:
'מנוי למשחקי מכבי ת"א בליגה ובאירופה'.

אלוהים.תהפוף אותי למאושר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' מיצית את הנושא!'
מיצית את הנושא!
20/11/2005 | 16:55
1
לצפיה ב-'בעיני (ולא לדעתי)'
בעיני (ולא לדעתי)
20/11/2005 | 14:20
1
3
קראתי את כל(!)התגובות ואין ספק שזה אחד השירשורים המעניינים.אז בעיני האדם המאושר(אם קיים דבר כזה)זה עניין די אישי.אני מכיר אנשים שבהחלטה הפכו את חייהם להרבה יותר מאושרים.חלק מהם חיים בסרט שהחיים שלהם מאושרים אבל עובדה שזה עוזר.בסופו של דבר הם אנשים שמחים יותר אפילו שהם עובדים על עצמם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'...המשך...'
...המשך...
20/11/2005 | 14:26
3
ואנשים אחרים שפשוט שמחים בחלקם ומאושרים ואחרים שמאושרים וזה לא מפריע להם לרצות ולשאוף.אני ממש לא אדם מאושר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יש כזה אדם?'
יש כזה אדם?
21/11/2005 | 01:28
5
מסופקני, כמו שאין צדיק נעזב, וכמו שאין צדיק אשר לא יחטא, וכמו שצדיק ורע לו רשע וטוב לו, וכמו פרצופיהם שונים כך דעותיהם שונות של בני האדם, ואין אדם מושלם, ואין מושלם בעולם.

אני חושב שמי שמאושר, הוא מי שיודע לנתב ולנווט.
היינו , אפילו אם אתה אדם ממורמר, והצער גורם לך עונג, נמצאת מאושר

כשם ששנינו, בכי אסור בשבת, אבל אם הוא גורם להזדככות הנפש והתעלותה, הרי הוא נחשב עונג.. ומותר.
אני משאיל את שבת לכאן - כל אחד והעונג שלו.

ויש שיאמרו שזהו סיפוק הגשמה עצמית, ולא אושר, אם כן - נמצאנו שואלים:
מהו האושר בכלל? מה הגבול הדק בין האושר לריגוש והסיפוק?
האם אושר הוא רגעי, או חייב להיות נצחי, ואם נצחי האם רגע נצחי נחשב?

המלך , שיצא בבגדי פשוט, ויצא לתור בתוך עמו, מצא את הסנדלר היחף מאושר כל ימיו. ושאל אותו מהו סודך... ואמר לו שמסתפק במועט.

גם אם יהיה לך כסף עדיין יהיו צרות.  אבל, במקום שיש עשירים תראה יותר חיוכים. מזויפים? יתכן, אבל עדין חיוכים...

הכל שאלה של השקפה, והכל יחסי, ואפשר למצות מכל גרגר את המירב.

ומיהו יהודי? - שעונה על שאלה בשאלה.

יוצאים בשאלה >>

הודעות אחרונות

13:33 | 17.01.16 אורחים בפורום
01:59 | 04.01.16 אדום של יין
18:19 | 03.01.16 יוחאי1985
17:53 | 28.12.15 אורחים בפורום
10:54 | 21.12.15 ספרנו1
16:54 | 10.12.15 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ