לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1626016,260 עוקבים אודות עסקים

פורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

אודות הפורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

x
הודעה מהנהלת הפורום
 http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc6/274778_735549863_1121812854_n.jpg
המשך >>

לצפיה ב-'על סבל, יצירה ומזוכיזם'
על סבל, יצירה ומזוכיזם
<< ההודעה הנוכחית
26/09/2005 | 19:58
43
42

אתה טוען שאתה חי ידידי היקר. אתה טוען שאתה חי את החיים בשלמותם, לא מפספס אף הנאה. יש לך חברים עד בלי מספר, יש לך אהבה, אתה לא בודד אף פעם. גם כסף לא חסר לך למלא את כל אשר אוותה נפשך. אתה גם טוען שכאשר תמות, תמות בשלווה ומתוך ידיעה שמיצית את החיים. עצמותיך יוכלו להאסף אל מקורן העלוב ובשרך הדשן יוכל להרקב לו באיטיות אינסופית, להתמזג ברגבי העפר ולהצחין עד תחיית המתים.
ובלשון העם אכן לזה חיים ייקרא, אפילו חיים מלאים, טובים ושלמים. אבל בלשוני, ידידי, לא חיית כלל.
אתה מופתע. וכי למה לא חיית? האם לא חווית אהבות גדולות מספיק? האם לא העשרת את נפשך? האם לא ביקרת בתיאטראות מפורסמים ושמעת מוזיקה מנוגנת על ידי טובי הנגנים בעולם? האם לא עידנת את לשונך ביינות יקרים מספיק?
אני מאמינה לך. אני מאמינה לך שליבך יצא באהבות גדולות. אני מאמינה לך שהעשרת את נפשך ושביקרת בכל מקום שהוא וששכבת עם נשים יפות ושאכלת מעדנים ושתית יינות יקרים. אבל האם ליבך נשבר אי פעם? האם הוא נשבר לרסיסים קטנים כל כך שהרגשת כאב פיזי ממש? האם הרגשת פעם כאילו סכין חותכת אותך מבפנים?
אתה בורח מהסבל. אתה רודף אחר הנאות החיים כדי שלא להתמודד איתו. אני מפלרטטת עם הסבל. תחושת הסבל, ידידי, היא התשובה היחידה לסיבת קיומי בעולם הזה. אמנם חווית אהבות גדולות אבל אהבה שאין בה סבל הרי אינה אהבה אמיתית. הרי כדי לחוש את מתיקותו של היין אתה חייב לשים לב גם למרירותו.
אם מעולם לא חשת את הסבל הכרוך בכיסופים לאהבה או למשהו שאינו קיים, את תחושת הגעגוע הנוראה הזו שאינך יכול לשאת אותה אלא אם כן תלך ברחובות ותצרח כמשוגע, כיצד תוכל לאהוב באמת? כיצד תוכל להעריך ידידות אם לא חשת בדידות מעולם?
האם יצרת משהו בחייך? כמובן שלא. הכיצד תוכל ליצור משהו בעל ערך אם לא חשת סבל? הרי אין יצירה שנוגעת באנשים באמת אם הסבל לא מקופל בתוכה. חיוכה של מונה ליזה מכיל בתוכו עצב עמוק וזה הקסם שלה, יצירות מוזיקליות גדולות מעוררות בבני אדם געגוע וכיסופים לסבל. הכיצד תוכל ליצור יצירה משמעותית אם ניטלה ממך היכולת לסבול?
הסבל, אני טוענת, הוא בסיס קיומינו. חיים שאין בהם סבל בכלל, אינם ראויים להיקרא חיים. אוי, מה נורא השעמום שיש בחיים כאלו, ומה נורא הדבר שאינך יכול אפילו לחוש את הסבל שבשעמום.

לך לך, עזוב את אהבותיך המזויפות, נטוש את מעוניך המפוארים ואת חבריך המצחקקים. שב לבד על שפת הים והאזן לרחש הגלים. אל תענה לצלצולי סלולארי, התרכז בעצמך ובים האינסופי. בתחילה תחוש צורך לעשות משהו, לזרוק אבנים לתוך המים ולשמוע את הנקישה, לשחק בחול ולבנות מגדלים. התאפק. אל תעשה זאת. ואז מעצמה תבוא אליך התחושה של הסבל. היא קיימת בכל אדם. בכל יצור אנושי עוד לפני צאתו מרחם אימו. היא קיימת גם בתוכך.

מוקדש באהבה לכל הסובלים שבינינו.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נפעמת מהיכולת לתאר תחושות כאלה'
נפעמת מהיכולת לתאר תחושות כאלה
26/09/2005 | 20:21
8
במילים כה נוגעות, מוחשיות, אמיתיות.

מסכימה עם חלק נרחב מדבריך -
לפעמים חשה בעצמי כי הסבל הוא חלק הכרחי מחיינו,
רק על-ידו ניתן להכיר בטוב שמגיע לאחריו.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מקסים ומרגש.'
מקסים ומרגש.
26/09/2005 | 20:28
8
כולם פה מוכשרים כל כך?

נראה שאאלץ לשבת בשקט.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אבל מצד שני אם לא תחיי, תחווי,'
אבל מצד שני אם לא תחיי, תחווי,
26/09/2005 | 20:44
12
תאהבי ותמצי קודם, לא תדעי באמת מה זו תחושה של חיסרון. אם לא היה לך משהו שלקחו ממך, אם לא אהבת איך יישבר ליבך? צריך הדוניזם בשביל מזוכיזם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'רק שאם לא תחיי, תחווי,'
רק שאם לא תחיי, תחווי,
26/09/2005 | 20:46
3
6
תאהבי ותמצי קודם, לא תדעי באמת מה זו תחושה של חיסרון. אם לא היה לך משהו שלקחו ממך, אם לא אהבת איך יישבר ליבך? צריך הדוניזם בשביל מזוכיזם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כמה ניקים לאדם אחד...'
כמה ניקים לאדם אחד...
26/09/2005 | 20:48
1
1
לצפיה ב-'תגיד בנוני,אתה חושב על מה שאני חושב'
תגיד בנוני,אתה חושב על מה שאני חושב
26/09/2005 | 22:07
5
לצפיה ב-'???????'
???????
26/09/2005 | 20:50
3
לצפיה ב-'נראה לי שהסבל והאושר כרוכים זה בזה'
נראה לי שהסבל והאושר כרוכים זה בזה
26/09/2005 | 21:11
10
ללא הפרדה.
מעולם לא פגשתי אדם שידע רק אושר לבד ללא סבל, או אדם שידע רק סבל ללא נקודות אושר בחייו.כל אחד מאיתנו בוחר במה להתמקד בחייו.
נראה לי (יתכן ואני טועה) כי מרבית האנשים נוטים להתמקד דווקא בסבל שבחייהם ולא באושר.
לא חושב שניתן להעריך אהבה ואושר ללא הסבל שיתן להם משמעות מסוימת, אבל הוא לבדו איננו משמעות החיים אלא רק חלק ממכלול מסוים.
"מעדנים ויינות יקרים"?  למרות שאינני מזלזל בכך, אינני חושב שאלה הדברים שתורמים לאושר, לפחות עבורי. יש דברים אחרים שאני מעריך הרבה יותר.
ים? אצלי הים דווקא מרחיק את העצב. נראה שהוא מעורר בי תחושה הפוכה ממה שתארת.אני מנסה להתמקד דווקא באותם רגעים של אושר ושמחה, מאחר והם נראים לי יקרי ערך יחסית. משמעותיים ונדירים יותר.

נ.ב. אוהב את כתיבתך. מאד.
יוצאים בשאלה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
26/09/2005 | 23:34
2
7
מדהים אותי כל פעם מחדש, איך אנשים זרים לי כאילו מסוגלים לקחת את כל אותן מחשבות ורגשות שמתרוצצות בי בלי כיוון ובלי צורה, ליצוק אותן לתוך מסגרת של מילים, ולהוציא אותן לעולם.

אני רק מקווה שמילים אלו לא באו מתוך מצוקת סבל, אלא באמת, כמו שנראה, מתוך עמדה שלמה, עגולה, יציבה ואמיתית, של עיכול והכלת הסבל בתוך החיים מבלי שישתלט עליהם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'רציתי לכתוב תגובה בדיוק כזו,'
רציתי לכתוב תגובה בדיוק כזו,
26/09/2005 | 23:58
1
8
כשלך - סידארתא.
איכשהו תמיד מסתבך עם עצמי ואף פעם לא מצליח לומר את המילים הפשוטות, שברצוני לומר.

דפוק אני, דפוק.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ליצנות'
ליצנות
27/09/2005 | 00:41
7
אחת. דוחה אלף תוכחות. אני גם רציתי לכתוב תגובות כמו שלך אבל מה לעשות תמיד יוצא לי מה שיוצא לי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נקמת ההומלסים...'
נקמת ההומלסים...
26/09/2005 | 23:38
8
וכבר חז"ל אמרו: "הזהרו בבני עניים שמהם תצא תורה" (נדרים פא' ע"א).

מאחל רק טוב והרבה אושר לכותבת המוכשרת.

נצל"ש,
במקום אחר אמרו חז"ל: "אין עני אלא בדעת" ומכאן אתה למד שגם בלי דעת למדים תורה. אך זה למעשה שייך לפילפול אחר.

שנה טובה וצום קל,
ישראל

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יפה. רק שבעצמי רוחשת מעט מאד חיבה'
יפה. רק שבעצמי רוחשת מעט מאד חיבה
27/09/2005 | 00:10
4
5
לסבל, וכשהוא בא במנות גדולות מדי הוא פשוט תוקע הכל.
גם את היכולת לתפקד ברמה הכי בסיסית, קל וחומר ליצור.

במקרה לגמרי יוצא לי לראות את זה עכשיו מקרוב, לא מעודד בכלל,
ולקרוא לצד זה את The Beljar של סילביה פלאת'.
אז כן, זה רומן גדול, אבל מיד אחריו בא הבוקר ההוא,
כשפלאת' הכינה אוכל לשני ילדיה ואז הלכה והניחה את ראשה בתנור.

לא שיש משהו מעניין באסתטיסטים שטחיים ממין הנמען שלך,
בזה את צודקת, כושר החיות שלהם מוגבל מלכתחילה;
אבל בין שני הקצוות שתיארת יש מניפה שלמה של אפשרויות.

אז אולי זה לא רומנטי לבחור בדרך האמצע,
אבל בטווח רגשות מוגבל במקצת יש יתרון בולט אחד:
יכולת לחוות דברים עד הסוף לא מאד מועילה כשהנפש כמהה ללכת לישון לתמיד, בלי לקום.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
27/09/2005 | 00:13
2
2
לצפיה ב-'ולך יש פריסת שלום חמה מעקרב אחד'
ולך יש פריסת שלום חמה מעקרב אחד
27/09/2005 | 00:35
1
3
שסיים את ה-assignments שלו במזרח התיכון וחזר לרומא.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה את חושבת על דיאן קיטון?'
מה את חושבת על דיאן קיטון?
27/09/2005 | 23:23
6
לצפיה ב-'תוקע זה טוב..'
תוקע זה טוב..
27/09/2005 | 01:30
5
(יחסי)
כמה מהעצב והסבל בעולם הביא לידי פשע וכאב לאחרים?
כל אחד יגיב לכאב בצורה שונה,
מלפגוע בעצמו(מוות נראה לי דווקא פתרון קל לעומת עינוי עצמי-פיזי ו-או נפשי מתמשך.)
להכנס למיטה לנצח,לעצור את העבר,ההווה והעתיד או עד למצב של אפתיה כזו שרק כדי 'לחיות',להרגיש שאתה הוא זה שלוקח שליטה על הכאב ולא הוא שולט עליך תכאיב לך או לשני.
(בטח לפרפקציוניסט יותר קשה יהיה לבחור בדרך האמצע..)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כמה'
כמה
27/09/2005 | 00:33
4
סבל. ולעיתים מזוכיזם, זבלנו, עד שהגיעה יצירה מופלאה זו! בראבו! אולה! זה הזכיר לי שאמרו שצריך לבכות בר"ה והיו זקני העדה משימים עצמם כבוכים... זכר לגלות פולניה. משום מה אותי והילדים זה היה מאד משעשע. ועוד כתבו בסה"ק שיאריך בתפילה כדי שיבוא לידי התעוררות ובכיה. אני הייתי מאריך ונופל לחלומות והרהורי חטא... התעורר לי משו אחר רח"ל. אכן, ישנה עצבות המשתמרת, כיין המשומר. הלוואי שהיינו יכולים לחלקה למידות, כשצריך.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא'
לא
27/09/2005 | 00:32
3
5
מזה חגיגת הסבל הזו?
זה חלק מהחיים אבל מפיך זה נשמע כמו החיים עצמם.

שנית, אם יש אדם ששמח וטוב לו, למה להרוס לו? מה מפריע לך?

אני אומר תשאר עם חבריך המצחקקים, תצחקק בעצמך ותהיה מאושר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'רק שוטה'
רק שוטה
27/09/2005 | 01:55
2
3
שוחק כל חייו
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הייאוש הוא'
הייאוש הוא
27/09/2005 | 11:28
1
3
מסקנתם של שוטים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יאוש שלא מדעת'
יאוש שלא מדעת
27/09/2005 | 13:07
3
איך הגעת עד ליאוש?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'וכמה תקריבי בשביל זה?'
וכמה תקריבי בשביל זה?
27/09/2005 | 01:08
3
ליצירה הכואבת הזו,מה תשלמי?
מה אם הכל מת בפנים
אין כאב ואין שמחה
אין געגוע
כדי להרגיש צריך לכאוב
כמהההההההההה????
להפסיד את הכל
ואז אפשר להעריך?
למה חייבים להרגיש
וכמה מקריבים בשביל להיות "חי"
רק דרך הכאב?
אולי זו הבחירה הקלה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מפעים'
מפעים
27/09/2005 | 01:22
2
את נעלמת לך אל תהום הנשיה, אבל כשאת חוזרת זה חייב לבא בגדול, לא מספיק לך לומר בוקר טוב, ערב טוב , שבוע טוב, את באה ומנחיתה מכת מחץ רגשית של פטיש 5 קילו, חורצת את רושמך בקוראייך על מנת להעלם שוב אבל להשאר בזיכרון.

על סבל דיברת ואת הסבל את יוצרת כשאת נעלמת לנו ככה, על געגוע דיברת ואת הגעגוע את יוצרת כשאת כותבת בצורה מפעימה כזו וחדלה.
על זה נאמר נאה דורש ונאה מקיים.

ברוכה השווה, נסי להשאר קצת, את הסבל תשאירי לאח"כ.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'גדול'
גדול
27/09/2005 | 03:40
1
את צודקת בכל מילה.!!! אבל, לפעמים המילה סבל לא כל כך מתאימה, אולי המילה חמצמצות יותר מתאימה...
יוצאים בשאלה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מי מה מו-התרגשתי מאוד.'
מי מה מו-התרגשתי מאוד.
27/09/2005 | 08:55
3
הייתי מציע לך לפתוח בלוג דחוף\בהול בפניקה.
חבל שהכתיבה שלך תתפספס ותרד אל תהום השרשורים והארכיונים, תכניסי את הקטע הזה לבלוג.

בכל אופן, הרבה זמן לא קראתי משהו שבאמת הצליח לרגש אותי עמוקות
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'איזה יופי זה כתוב'
איזה יופי זה כתוב
27/09/2005 | 09:11
4
לא סבלתי שקראתי את זה מאוד נהנתי.

הסבל הוא מאוד לא רומנטי בעיניי. סליחה, אני מעדיף להיות זומבי ולא לחיות חיי סבל.
אני בעולמינו הקט מסיבה אחת ויחידה, בגלל הורי שהביאני עד הלום ויצר ההישרדות שתבוע בנו.
לא מעוניין להותיר את רישומי על העולם, כן מעוניין לחיות חיים מלאים שלמים ומספקים. כשהרימה והתולעה תאכל את גופי לא יזיז לי האם מלמדים את יצירתי באונברסיטה.
אני לא רואה את כל היצירה הענקית שיוצאת מהעולם השלישי, מאפריקה החולה והרעבה.לא חושב שהם "חיים" טוב יותר מהארופי הממוצע.

כן, ישבתי על שפת הים בשקט, אני ועצמי ללא נפש חייה מסביב. אינני חש בסבל שעולה בתאוריך, רוגע ושקט כן. הים והתבוננות בו מביאה אצלי את הרוגע את השקט וממלא אצלי את מצברי החיים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מקסים!'
מקסים!
27/09/2005 | 09:17
3
כל כך נכון ויפה מה שכתבת...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא'
לא
27/09/2005 | 11:44
3
אם סתם היית כותבת משהו בעד הסבל, אז תהיי בריאה. לכי תגורי בעליית גג בפריז תאכלי מהיד לפה ואולי עוד 100 שנה יצירות האומנות שלך יהיו שוות משהו.

משום מה , יותר משאת כותבת בעד הסבל את כותבת נגד אנשים שלא העזו לסבול בחייהם. אם הייתי פסיכולוג בגרוש הייתי עושה מזה ניתוח אופי לא ממש מחמיא עליך...

כמעט איחלתי לך עכשיו שתרגישי יותר טוב... אבל אז, בלשונך, את לא תחיי בכלל.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
27/09/2005 | 12:50
1
רק שתי הערות:

1. לא כולם מסוגלים להבין את זה - ולפי האופן שתיארת את הנמען שלך, מסופקני אם הוא מסוגל.

2. אני כשלעצמי הייתי מחליף את המילה "סבל" במילה "כאב". מתחבר יותר לעונג שבכאב, מאשר להנאה האבסטרקטית שבסבל.

נ"ב: טוב לקרוא אותך

נ"ב"ב: ממליץ מאד על ספר של שהם "טירוף סטייה ויצירה", יצא בהוצאה של האוניברסיטה המשודרת. ואם תאהבי את זה, גם הספרים האחרים שלו
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'חשבתי כאן זה פורום ליוצאים בשאלה'
חשבתי כאן זה פורום ליוצאים בשאלה
27/09/2005 | 13:10
5
7
והנה כולו מלא בדברי תורה.

דבריך הדוניסטית הם כמאמר "יתרון האור מן החושך" (קהלת ב) וביארו זאת שהאור ניכר ביותר כשהוא מאיר בסמוך לחושך. כפי דברייך על חיוכה של המונה ליזה.

בתורה כתוב, "כתית למאור" (שמות כז,כ) ודרשו חז"ל "ואין... כתית למנחות" (מנחות פו, א). ודבריה של לה פיי הם על דרך שביארו ששבירת לב האדם (כתית) טובה כשהיא גורמת לו להתפתחות חיובית (למאור). אך אינה טובה (ואין... כתית) אם מניחים אותו (למנחות) בשברונו.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הכל כתוב בתורה.'
הכל כתוב בתורה.
27/09/2005 | 13:38
4
6
ואם לא בפשט בוודאי על דרך הדרש.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שטייט מפורש'
שטייט מפורש
27/09/2005 | 14:16
3
5
שטייט און די פוסיק
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'פלעק אין טוסיק'
פלעק אין טוסיק
27/09/2005 | 14:21
9
לצפיה ב-'יוצאים בשאלה עלאק '
יוצאים בשאלה עלאק
27/09/2005 | 14:23
1
3
לצפיה ב-'יוצאים משודרגים'
יוצאים משודרגים
27/09/2005 | 16:43
3
לא רק "יויצא זיין" גם יודעים להוציא מהפוסיק, וגם מבינים בפליק אין טוסיק. ממש עקירה לצורך הנחה (או שמא אנחה)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ידידתי המוכשרת'
ידידתי המוכשרת
27/09/2005 | 14:52
6
מעולם לא היה הסבל נשמע מתוק ומענג כלכך כמו שיצא מפיך.

אך ידידתי, סבל אינו בא משובע, אינו בא מחים שלויים ורגועים עד שיום אחד מתפרץ לו האדם משיממון חייו הטובים  בחיפושים נואשים אחר הסבל, בודק אם כבר החשיך בחוץ ויכול הוא להביט לירח ולומר בעיניים בורקות איי איי איי איי כמה כיף לי, אני עצוב!!  איי איי איי כמה עצוב הוא הירח, אוי אוי אוי כמה עומק ואושר הוא נותן לי בצורתו העצובה.

או אם תרוצי ידידה לחוף הים להביט בעינים מתגלגלות על נוגותם של הגלים ולומר אחח כמה נאה הוא הסבל המתוק הזה, כמה ממלא הוא את חיי, כמה טוב עשה האל שברא את הסבל המטפורי הזה. זה לא סבל. זאת ההנאה בהתגלמותה. השובע בהתגלמותו.

זאת גברת הנאה, משחקת את הסבל. אלוהים יודע כמה שהיא מוצלחת בזה.

ידידתי אני מאחל לך שלא תדעי לעולם סבל מהו, אותו לא תצטרכי לחפש לא בגלים ולא בירח ואף אם תחפשי אותו הוא לא יימצא שם, הוא אינו בא לפי הזמנה, הוא מגיע. וכאשר הוא מגיע ידידתי אף אם תרחיקי נדוד עד לשמיים המאושרים הוא יתפוס בך ויזרוק אותך ארצה בלא טיפת רחמים.

סבל הוא ריק. הריק הוא הסבל. אין בו שום השראה, שום עלייה לרוח, הוא חור אינסופי של ריק מנטלי, שהפיזיקה מכבידה עליו בייסורים.

לו סבלת ידידה נכבדה, לא היית מוצאת שום השראה מעבר לים, ואף לא בירח היא, בשום מקום לא תמצאי עילוי לרוחך, הים יהיה בעינייך מיים יבשים, והירח רגבי עפר חשוכים, בסבל אין מקום למטפורות, אין מקום להשראה, בסבל אין מקום לכלום, הסבל נע על ציר האפס, אינו יכול להכיל שום דבר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'צריך להשמיד את הסבל מן העולם'
צריך להשמיד את הסבל מן העולם
27/09/2005 | 17:54
3
חולק עלייך
פויה סבל!
אין לו מקום בעולם כלל!

כמה רוע אפשר לסבול

עדיף להתאבד מאשר לסבול!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הוסף ל- taglines'
הוסף ל- taglines
27/09/2005 | 21:54
3
עודכן גם המאמר של ג'ורג' וושינגטון ב"מאמרים"
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'צודקת בהחלט'
צודקת בהחלט
30/09/2005 | 11:41
3
אני מסכימה עם כל מילה שלך זה באמת נכון אם לא נטעם מהמר לא נוכל להגיד מה טוב ולא נוכל להשוות ולהעריך דברים כי בסופו של דבר הכל בהשוואה בחיים האלה. אולי הכאב זה גם מה שטוב בשבילינו אבל הוא גורם לנו לכאב גדול שאיננו מעונינים בו והשילוב הזה ממש לא מובן לי אם הוא חיוני מדוע אנו מקלבים אותו כרע וסובלים ממנו ?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'במילים אחרות'
במילים אחרות
30/09/2005 | 17:49
2
הסבל הוא כמו עומק הים אפשר לצלול ולא למצוא את הקרקעית.
האושר הוא כמו הגלים.
כדי לגלוש על הגלים צריך להיות מודע לעומק הים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נגעת בי ובמקם הכי כואב'
נגעת בי ובמקם הכי כואב
30/09/2005 | 22:21
5
בלב

פשוט מקסים!!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ההודעה הגיעה ל"שער תפוז"'
ההודעה הגיעה ל"שער תפוז"
08/10/2005 | 17:14
3

הודעות אחרונות

13:33 | 17.01.16 אורחים בפורום
01:59 | 04.01.16 אדום של יין
18:19 | 03.01.16 יוחאי1985
17:53 | 28.12.15 אורחים בפורום
10:54 | 21.12.15 ספרנו1
16:54 | 10.12.15 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ