מישהו מכיר סיבה טובה להמשיך לחיות?

L i k o

New member
לא חכמה גדולה להיות ראש לשועלים

חכמה להיות ראש לאריות - ובשביל להגיע לשם צריך להתחיל מלהיות זנב להם (בדרך אולי צריך לעבור להיות ראש לשועלים)

ephi79

New member
חחחחחח אהבתי, בהתחשב בכך

שברגעים כאלו, אני תמיד מוצא שהדרך היחידה להקלה היא שינוי גדול, אז אולי באמת, זו אוירתה של ירושלים, שמדכאת אותי. מצד שני, איני סובל את החום שבמרכז, רק בלילה, ניתן לצאת שם, ובאמת לראות את בנות עם ישראל בהמוניהן, מהסוג שיכולות לגרום לחיוכים לרוב.

L i k o

New member
תאמין לי אני מסוגל לתפוס דכאון

עוד בכניסה לי-ם: מימיני הר המנוחות, משמאלי הבתים האפורים של רוממה, מלמטה החורבות של ליפתא, כל מיני דוסים יוצאים מגבעת שאול, החום והלחץ מסביב לתחנה המרכזית, גועל נפש אחד גדול עזובותך, בוא לת"א, נשתה בירות בי-ם, מיד יצאו לך כל השטויות מהראש

ephi79

New member
הממ.. איכשהו לא נראה לי שזה

יפתור את בעיית הריקנות.. אבל בהחלט מוכן לשבת איתך לכוס בירה ולשמוע..

סיבה

לדעתי הסיבה העיקרית הגורמת לבני אדם ברוב תקופות חייהם להמשיך לחיות היא האינרציה. פשוט מתמידים במצב הקיים. ובתקופות של מחשבות אובדניות, הסיבה העיקרית המונעת מבני אדם להתאבד, היא הפחד מהלא נודע שבמוות. מעבר לזה הסיבות הם אישיות ותלויות בנסיבות ובאופי של האדם: יש חסרונות במוות כדוגמת פגיעה רגשית בקרובי משפחה ובחברים וכן פגיעה בכבוד של המתאבד. ויש גם יתרונות בחיים כדוגמת הנאות שונות רגשיות וחושיות. קח הכל בקלות
תנו סיבה! תנו סיבה! למה אתם לא נותנים סיבה?!

uri80

New member
לדעתי זה איום לחשוב כך.

אני לא צוחק. אם אי פעם אבין שאני ממשיך את החיים רק בגלל האינרציה של המצב הקיים, אז באמת אשקול להפסיק את כל זה. אני מאמין שבחיים יש אינספור הזדמנויות. צריך רק לדעת לזהות ולקטוף אותן כשהן עוברות על ידך. אינני מאמין שיש המשך אחרי המוות. להתאבד משמעותו להפסיק הכל. לאבד הכל. גם את כל האפשרויות שעוד יכולות להיות. וזה כל כך טפשי וחסר תועלת בעיני.

לדעתי איום שזה כך.

ואם כבר, אומר עוד, שלדעתי אנשים רבים גם אינם מודעים לסיבה העיקרית שגורמת להם להמשיך לחיות.

אכן יופי

ואוסיף שגישתי היא: שאם כבר אנו חיים, הבה נחייה באופן הטוב ביותר שביכולתנו. באידיש אומרים: כל זמן מלעבט זאל זיין גלעבט.

עובבי

New member
מטר שישים, שחומה, שיער שחור,

עיניים חומות, פה רך ומתוק, ענתה באחרונה לשם יפעת. אחלה סיבה שבעולם.

L i k o

New member
אז אני מבין שאתה מעוניין

שהיא תהפוך גם לסיבה של אפי?

barr1969

New member
נשמה טובה, שכמותך

אם לא תספר לה, אוריאל, היא לא תדע. העובבי, כבר חודשים ככה, מוכר לה סיפור על פורום חריצות ומועד א', שאותו הוא מנהל. היא אפילו לא שמעה את שמעו של הפורום שלנו, רק חושבת על החבר שלה, דברים טובים שלא באשמתה.

uri80

New member
ומה גורם לך לחשוב שאני הולך

לוותר על התענוג הזה? גם לי מותר להנות קצת בחיים, לא? חוץ מזה,היא כבר ביקרה פה פעם פעמיים, ויודעת טוב מאד איזה "תכשיט" יש לה בבית.

למעלה