סיבת יציאה בשאלה

BatHell

New member
אם בכלל=

אם בכלל אני יכולה לקטלג את עצמי בתוך אחת מהקבוצות, שהרי לא יצאתי בשאלה 'שלמה'.

יש שלושה שלבים ביציאה בשאלה (שלמה):

כמו בחזרה בתשובה (שלמה) רק סדר שונה, חרטה, קבלה לעתיד ועזיבה. באיזה שלב נתקעת?...

BatHell

New member
נראה לי

שאני עדיין תקועה בין החרטה לקבלה לעתיד <בעיקר כי אני יודעת שאם וכשאני אני אעזוב, זה יהיה רק עוד שנתיים, בסוף הלימודים>.

יואלישל

New member
זו אותה שאלה שעלה על ליבי

אני גר בארה"ב וכפי שאני חושב ברובם ממכירי שעזבו את הדת ופקרו בקונם, הכל התחיל מתאוות שונות. אולי זה טעות אצלי; אולי בארה"ק הדבר שנוי.

balki balki

New member
ולא קשיא, הא לן והא להו

ופירש רש"י: "והא להו": נפקי משום זיונא.

balki balki

New member
ולא קשיא, הא לן והא להו

ופירש רש"י: "והא להו": דנפקי משום זיונא.

pinkli

New member
התחיל ב...שלישי..

המשיך בשני,ושלישי.. וממשיך הלאה.. אולי יש עוד קבוצה,משלושן, נראה לי שהן היותר מתאימות.

נראה לי יותר מדויק שזה לא 3 קבוצות,

אלא 3 סיבות אפשריות. ויש הרבה סוגים של יוצאים אבל הסיבות ליציאה שלהם הם מתוך השלוש.

נראה לי יותר מדויק שזה לא 3 קבוצות,

אלא 3 סיבות אפשריות. ויש הרבה סוגים של יוצאים אבל הסיבות ליציאה שלהם הם מתוך השלוש.

אני לא בטוח נראה לי הראשונה

כי אצלי זה החל ככעס גדול בגיל מאוד צעיר ודי מהר לא האמנתי אבל תמיד נלחמתי בחוסר האמונה עד שהבנתי שאין על מה להילחם

R a c h e

New member
למה השרשור הזה כ"כ מוצא חן בעיני../images/Emo35.gif

אם אני צריכה לשייך את עצמי לקבוצה, תהיה זאת הקבוצה הראשונה - האפיקורסים מלידה, אלא, שלי היה ברור שיש לי בעיה קשה, אני לא מאמינה ולא מרגישה בפנים כלום, אבל זה דבר שאני אמורה "לטפל בו" ושיום אחד (בעזהשי"ת) עוד תידבק גם בי האמונה. רק לאחר 6 שנות ייסורי נפש הבנתי שאני לא שם ו"ויתרתי" על מה שלא היה לי במילא. בימים ההם התייחסתי ליציאה בשאלה שלי כ"יציאה מהארון", אולי ארון הקודש.... במהלך השנים שבאו אח"כ הגעתי גם להבנות שונות ביחס לדברים שבאמונה מה שמתאים מאוד לאורח החיים שבחרתי.

פאקינג אשריך!

חחחחחחחח (ארוך כזה) - זה בערך מה שקרה כשקראתי את ההודעה שלך. אף פעם לא מזיק לזכור על איזה כוכב אנחנו חיים. לאן נעלמת? יגאל

למעלה