סיבת יציאה בשאלה

יואלישל

New member
סיבת יציאה בשאלה

מהו עיקר הסיבה שבן/בת חרדי/חרדית יבעט ביהדות ויצא בשאלה. אני שואל את זה בלעדי מפאת סקירתי ואבקש סליחתכם על חוסר ידיעתי.

יצא לאחרונה ספר על היציאה בשאלה,

הספר נקרא לפרוץ מאה שערים מאת שרית ברזילאי. שם היא מגדירה יפה שלוש קבוצות של יוצאים: האפיקורסים מלידה, שהם נעדרי אמונה מאז ומעולם והיציאה היא חשיפת האני האמיתי שלהם. הכמהים לעצמאות, שהיו חרדים אדוקים ובעקבות כמיהה לעצמאות שינו את אורח חייהם. והמאמין שהתפקר, שעוזב את העולם החרדי רק בגלל קריסת האמונה. נראה לי שזה בעצם שלושת הסוגים הקיימים. אם מישהו חושב שאצלו זה שונה, שיגיד.

n oy

New member
אני זה מהקבוצה הראשונה

א גיטען שאבעס נוי.

ואני מהקבוצה השניה

רק שאח"כ מגיעה הקריסה באמונה. א גוטן שבת. שנה ופירשניק

goylem

New member
הרי לך סוג רביעי

פתח בשני וסיים בשלישי. לתשומת לבך שרית ברזילאי..

זה לא סוג רביעי!

זה התחיל בשני וסיים בשלישי. כמו כן יתכן שהתחיל בראשון והמשיך בשני ועוד כמה שילובים. אבל זה לא עוד סוגים...

virgin mary

New member
בעצם לא הייתי אפיקורסית

מלידה......... אני ממש זוכרת את עצמי בכיתה ד' מהמתפללות-אחרי-כולן-ומסתכלות-בצרות-עין-לא-גדולה-מידיי-לעבר-אלה-שלא. זה התנדף לו בין כיתות ה-ו ככה

uri80

New member
לא חושב שהכוונה היא מלידה ממש

שהרי אין אדם יכול לשפוט בדברים כאלו מלידתו, אלא שבאופן כללי יש איזשהו פגם בסיסי באמונה לאורך כל חייו.

אני מה3.

מעניין באמת איך ההתפלגות של היוצאים כמה יש מכל דגם. אולי אפשר לעשות סקר בפורום (רייצ`) או בקומונה (ספאג).

goylem

New member
אני מהסוג השלישי

רק אל תגלו לאריק גלסנר, אני ממש "רועד" מהאפשרות שהוא יפסיק לדבר איתי....

אחר

New member
אם צריך לבחור אז שילוב של 2 ו 3

בהתחלה בעיקר הקבוצה השניה... אבל לדעתי ההגדרות האלו לא ממצות - למה דווקא "עצמאות"? מה עם מי שסתם היה "בעל תאוה"?

למעלה