ספרים וסרטים שחובה לצפות ולקרוא

אבזץ

New member
הרדוף לבן- סרט

אי אפשר איתם ואי אפשר בלעדיהם -עם ההורים. "מישל פייפר" תאווה לעיניים.

snatgra

New member
books..

the yeshiva - chaim grade atlas shruged - ayn rand the chosen - chaim potok the name of the rose - umberto eco

ספרי קודש או ספרי חול ?

ספרים שקשורים ליציאה בשאלה או אמונה-דת ? אותו דבר השאלה לגבי סרטים אם בספרי קודש עסקינון המלצה שלי כ"ד ספרי קודש (תנ"ך) וכן תלמוד בבלי

אליה1

New member
והמלצותיי הן:

הספר המשפחתי של אפרים קישון. מצחיק ונחמד מאוד. למרות שהספר לא חדש, עדיין ההומור פה עושה את זה!!! סרט: תעביר את זה הלאה. סרט מאוד מרגש.

stאסתי

New member
קיבלתי את ספר משפחתי

מתנה שבוע שעבר:) ספר חמוד קורע שופך וכלכך אמיתי:) ממליצה בחום

Kimbal1

New member
שני ספרים

עונת הנדידה אל הצפון של א-טייב צאלח עיקול בנהר של ו.ס. נאיפול סרטים - מונה ליזה משחק הדמעות מכבסה יפהפיה שלי להעיר את נד הבן הפנאטי שלי מונית לילה

שני הסרטים שלי

גרין מייל וחומות של תקווה (כן, סרטי כלא עושים לי את זה... =)

סרטים שנגנבתי עליהם

כנפיים שבורות המנגליסטים החברים של שלומי "תנו כבוד לסרט הישראלי"

Le Fay

New member
בטח כבר כתבתי...

ספרים לצפות: אבשלום, אבשלום / וויליאם פוקנר עפיפונים / רומן גארי זכרון דברים / יעקב שבתאי עיין ערך אהבה / דוד גרוסמן זה עם הפנים אלינו / רונית מטלון מעשה השפחה / מרגרט אטווד עריסת חתול / קורט וונגוט ג'וניור תוף הפח / גינטר גראס מדריך הטרמפיסט לגלקסיה / אדאמס שומדבר לא חובה (כשתגמור תגיד, יש עוד). תענוג, לא חובה. סרטים לקרוא: חשמלית ושמה תשוקה / איליה קאזאן (1951) שבעת הסמוראים/ קורוסאווה בצהרי היום / פרד זינמן (1952) סיפור פשוט / דייויד לינץ' (1999) אפוקליפסה עכשיו / פרנסיס פורד קופולה (1999) הבלתי נסלח / קלינט איסטווד (1992) הטוב, הרע והמכוער / סרג'יו ליאונה חמים וטעים / בילי ווילדר (1959) רציחות פשוטות, גירסת הבמאי / האחים כהן (1999) (זה כן חובה).

Le Fay

New member
אופס! שכחתי עוד וויליאם

לקרוא חלום ליל קיץ / וויליאם שייקספיר לראות המלט / פרנקו זאפירלי (1990), עם מל גיבסון וגלן קלוז

או! שאלה לטעמי!

סרטים של סטנלי קובריק: התפוז המכני הניצוץ 2001: אודיסאה בחלל סרטים של קוונטין טרנטינו: כלבי אשמורת ספרות זולה סרטים של האחים כהן: הקפיצה הגדולה ביג לבובסקי האיש שלא היה שם בייבי אריזונה אחי, איפה אתה? סרטים של גאי ריצ'י: לוק, סטוק, ושני קנים מעשנים סנאצ' סרטים של ג'ון וו: משימה בלתי אפשרית 2 עימות חזיתי סרטים של דיוויד פינצ'ר: שבעה חטאים מועדון קרב עוד סרטים טובים: האזרח קיין/ אורסון וולס אמריקן ביוטי החשוד המיידי טראפיק טוב, נו, מספיק כרגע... אם תרצו עוד, תגידו...

מיכל25אב

New member
סחתיין על השרשור.

סרטים לראות-"האחים בלוז"-הראשון לא "2000" "ארין ברוקוביץ" (בכלל סרטי גוליה רוברטס....) ספרים לקרא- ספרי נעמי רייגן "הנסיך הקטן" ו"שירת הסירנה"-היתה תקופה שזה היה התנ"ך שלי...לאחרונה חזרתי למקורי.... זה ככה,על קצה המזלג...

uri80

New member
../images/Emo45.gif אהבתי מאד את הטעם שלך

אהבתי כמעט את כל הסרטים טוב , נו -חוץ מהסרטים של ג'ון וו ששניהם ממש על הפנים. "אחי איפה אתה?" הוא אחד מהסרטים שממש הצחיק אותי ו"החשוד המיידי" בכלל ענק - מי שראה עדיין מתגעגע לקיזר סוזה. איפה פורסט גאמפ? עוד סרטים שאהבתי: מטריקס הראשון ושר הטבעות כמובן ספרים מומלצים -זה כבר מסובך, יש יותר מדי. בכל מקרה מאד מומלץ "המנון לליבוביץ" של וולטר מילר. אם כבר נלך לפי סופרים שאני אוהב (בעיקר מד"ב) : טרי פראצ'ט, רוברט הינליין, לארי ניבן, אסימוב,זילאזני והרשימה עוד ארוכה ...

דסדס

New member
אך יכולת לשכוח את אנדר?!?!?

חולה על הסידרה הזאת.... בעיקר המשחק של אנדר והצל של אנדר... שני ספרים שעשו לי את התקופה האחרונה...

uri80

New member
מודה באשמה

זו לא אשמתי אני נהיה סנילי לעת זקנה ...

isackris

New member
יש הרבה...

אז אזכיר רק שתי סרטים שראיתי לאחרונה... "החיים של דוד גייל" מקווה שהוא כבר יצא בארץ (השחקנית של טיטניק הרזתה מאז) סרט שנתן לי להבין לראשונה, את כל המתנגדים לעונש מוות, לרוצחים ואנסים, ולו בתור הרתעה, היות ולפי המחקרים עונש מוות לא מרתיע אף אחד בגלל שאף רוצח או אנס לא לוקח בחשבון שהוא יתפס... "אמריקן היסטורי איקס" לדלג על הסצינה שאדאורד נורטון נדפק מטעמי צניעות... לשכוח שאתה יהודי ולהרגיש עליונות בגלל שאתה מגזע הלבן... וספר הומוריסטי מתוק "יומנה של בריטיג' ג'ונס" שבתור אחד שעד לפני כמה חודשים לא ידע מה זה טומפון נתן לי נקודת מבט על חייה של האישה החופשית... שהתברר שהם לא פחות מתסכלים מהחיים בישיבה
ולא לשכוח את "חוכמת הביגלה" שעד כמה שיגידו שהוא טיפשי ורדוד לא מנע ממני לצחוק עם כל דפדוף...

למעלה