שלום לכולם...

שלום לכולם...

אני חרדית,נשואה עם ילד...
ואתמול בפעם הראשונה התחלתי לחשוב על זה ברצינות

זה קרה אחרי שבשולחן שבת חמותי צעקה עלי אל מול כולם שאני כופרת.......
כשאמרתי שרש"י הוא בסך הכל בשר ודם שהפירושים שלו הועלו על כתב..
ומי אמר שהפרשן מידיעות אחרונות אם הוא היה בגיל הכון, בזמן הנכון, ובמקום הנכון היינו לומדים היום בחיידרים ובסמינרים את הפרשנות שלו על העולם
והיינו חיים את הדרך שלנו על פיה...

אז אולי אני כן כופרת...

נמאס לחיות בצביעות משוואת ושקרים ודרך מעוותת שכמה ראשים החליטו שטובה לציבור שלם.

יש כאן אנשים שכבר עשו את הצעד?
זה שווה את זה?
מה ההשלכות?

או שבכלל העולם החיצון לא כל כך ורוד כמו שהוא נראה מבין הסורגים.... ועדיף להמשיך עם העדר

jenny121

New member
העולם לא ורוד בכלל!

בין אם זה אצל החרדים או החילונים או הנוצרים.
העולם הוא עולם קשה ואכזר, אנחנו צריכים ללמוד איך לעשות לנו טוב בכל הבלאגן הזה.
כי בתכלס הכול תלוי אך ורק בנו, אם נשתדל לחשוב חיובי לנסות שוב ושוב ולא להתייאש אז מתישהו יקרה משהו.
אם נתייאש ונשקע בדכאון שהכול קשה וחרא וננסה לברוח, כל החיים נעסוק בלברוח מהמציאות במקום להתמודד אם זה ולעשות אותו יותר טוב.

אצל החרדים יש הרבה אנשים שחיים בסוג של בועה וחושבים שאם מישהו יוצא ממנה קרס העולם ולכן הם חושבים שמותר להם להעליב, לצעוק, לתת מוסר וכו למרות שבכלל אין להם זכות והתפקיד שלהם זה לכבד אותך כמי שאת ולא לדרוש להיות את מי שהם רוצים שתהיי...

הייתי מציעה לך להשתחרר מהעולם הזה ולבנות חיים משלך בלי שאף אחד יגיד לך מה לעשות, ואז תוכלי לראות אם את עדיין רוצה להשאר חרדית או שזה באמת לא מתאים לך.

אני הייתי בסיטואציות כאלה, וברגע שהתחלתי להיות חופשייה ראיתי יותר ויותר דברים יפים בדת, כמובן שלא באופן הפנאטי... ואם מישהו בא ומאיר לי אני אומרת לו כן כן והולכת הלאה.

מה שחשוב פה שאסור לאנשים האלה להיות יותר מידי מעורבים בחיים כי אז זה מתסכל ברמות.
אצלי למשל אם יש שמחה משפחתית שאני חייבת להיות אני משתדלת שלא להיות יותר מידי אבל אם אני ממש ממש חייבת זה באמת קשה כי מדברים אם אנשים שמטמטמים תשכל על שטויות שלא חשובים וכו, ואחרי זה באמת אני צריכה מהם שקט להרבה זמן.

הכי גרוע זה להמשיך עם העדר, כי הם קובעים מה טוב בשבילך ואת זה את צריכה לקבוע לעצמך.
הדרך שצריך לעשות זה להבין באמת מה טוב לך ומה לא.

בהצלחה!

אם את צריכה משהו אני כאן ❤️

דאלטון

New member
מדהים איך אנשים חיים בחושך גמור

בעידן המדע והנאורות. הדת משמשת כסם שאנשים התמכרו אליה.
אם היה אלוהים היה מטפל בכל אוכלי החינם הפרזיטים שחיים על חשבון אחרים.
אבל אין אלוהים וכל העוולות ממשיכות להתקיים באין מפריע.

למעלה