לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1626016,260 עוקבים אודות עסקים

פורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

אודות הפורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

x
הודעה מהנהלת הפורום
 http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc6/274778_735549863_1121812854_n.jpg
המשך >>

לצפיה ב-'אשמח לדעת למה יצאתם בשאלה'
אשמח לדעת למה יצאתם בשאלה
15/05/2003 | 22:09
83
51
תודה מראש למי שעונה........ ולילה טוב!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אחינועם, '
אחינועם,
15/05/2003 | 22:17
48
כל אחד יש לו את הסיבה האישית שלו.

באופן כללי, נראה לי שאנשים שעוזבים מקום זה כי לא טוב להם שם.

וזוהי הסיבה ליציאתי האישית בשאלה (אם כי קשה לי אישית עם המינוח הזה).

קשה לפרט במספר מילים משהו כ"כ מורכב...

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אפשר לעניין אותך בבלוג שלי?'
אפשר לעניין אותך בבלוג שלי?
15/05/2003 | 22:49
1
42
פתחתי לפני כחודשיים בלוג (יומן אישי באינטרנט) ואני מעלה אליו מפעם לפעם את הגיגיי ומחשבותיי בנושא היציאה שלי בשאלה.
הבלוג נמצא בכתובת:
http://www.israblog.co.il/sentiment

ממליץ לך לקרוא אותו בסדר כרונולוגי ע"מ להבין את מהלך העניינים.
יוצאים בשאלה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'סנטימנט תודה לליזער שהכניס בלוג שלך'
סנטימנט תודה לליזער שהכניס בלוג שלך
16/05/2003 | 04:02
27
לקישורי הפורום

קורא קבוע בבלוג שלך
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'קשה לי לענות לך'
קשה לי לענות לך
15/05/2003 | 23:11
25
שלום אחינועם אני לא יכול שלא להגיב אך ורק בגלל ששאלתך מנוסחת בצורה כ"כ תמימה.
קשה לענות למה כל אחד יוצא בשאלה, אולם לגבי אני חושב שקודם כל אני לא מאמין באלוהים ובתורה,
אבל אני גם חייב לומר שיש בידעבד גם סיבות אישיות וסביבתיות שמהווים זרז ליציאה בשאלה.
אז אחינועם אין לי כח להאריך כרגע (אולי אעשה זאת מחר?) אבל הנושא ששאלת עליו הוא אכן כתובת למחקר ארוך ומסקרן מאוד
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בקצרה:'
בקצרה:
16/05/2003 | 00:21
30
כי לא הדת ולא הפולחן הדתי התאימו לי.

רחל
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מי אתה בכלל שנענה לך'
מי אתה בכלל שנענה לך
16/05/2003 | 00:28
2
34
מה אתה מי אתה
לך תפחס פרייראים אחרים
ופעם הבאה...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ישראל, מה הקטע שלך? '
ישראל, מה הקטע שלך?
16/05/2003 | 06:25
1
35
לא לכל מה שכותבים בפורום, אתה חייב להגיב - אם יש משהו שמעצבן אותך, תתעלם ממנו.

אני ממש לא מבין מה פרץ האלימות הזה שלך. תרגע.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תשאלי את אריק איינשטיין'
תשאלי את אריק איינשטיין
16/05/2003 | 11:23
16
לצפיה ב-'קרא בארכיון הפורום ותמצא תשובות'
קרא בארכיון הפורום ותמצא תשובות
16/05/2003 | 14:05
2
23
רבות. וגם את סיפורו של ידידנו שבתאי צבי. כל שבועיים בא לפה אחד עם השאלה שלך, ולא ייתכן שנכתוב כל שבועיים הכל מחדש, נכון??
תיהנה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אז אולי תעשה קישור?'
אז אולי תעשה קישור?
16/05/2003 | 17:43
1
7
לצפיה ב-'אוף, אני עסוק...'
אוף, אני עסוק...
18/05/2003 | 08:17
5
לצפיה ב-'האם הרושם שלי מוטעה?!'
האם הרושם שלי מוטעה?!
16/05/2003 | 16:04
54
22
יצא לי רושם ואשמח לדעת אם הוא מוטעה, שרוב החברים שכותבים כאן(אם לא כולם),"חזרו בשאלה" רק כי "לא היה להם נוח", בתו דתיים. ולא מסיבות אידיאולוגיות של שאלות עמוקות באמונה, שנישארו ללא מענה.

דרך אגב אני בחור דתי(!!!) ששאל הרבה שאלות וגם קיבל במשך הזמן תשובות לחלק גדול מהשאלות. ןאןלי קיבל רושם מוטעה לגבי הסיבה המרכזית לחזרה בשאלה!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אצלי זה לא ככה.חוסר התאמה טוטאלית..'
אצלי זה לא ככה.חוסר התאמה טוטאלית..
16/05/2003 | 16:25
36
21
אנלא מאמין בכלום.וכל התשובות שקיבלתי אז עליהם שאלתי שאלות שלא הצליחו לענות.

והסיבה המקורית היתה בכלל אהדה גדולה לכדורגל..(אבל כמובן שזה רק הסימפטום)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'חוסר התאמה?!'
חוסר התאמה?!
16/05/2003 | 18:46
35
16
מצטער אבל אתה רק מחזק את הרושם שלי (אהבה לכדורגל כאילו!).
מה זה אומר שאתה לא מאמין בכלום, כל אדם מאמין במשהו. בזה לפחות אני מאמין. חוץ מזה אשמח אם תתן לי כמה שאלות שאין לך תשובה. רק כדי שיהיה לי עוד כמה נקודות למחשבה.
sm2000@walla.co.il
נ"ב לכל מי שחושב שאני איזה שליח אמנון יצחק וכדומה ושבאתי להחזיר מישהו בתשובה אז ממש לא אני בחור רגיל שלומד בישיבה (הסדר) והיה משועמם קצת לפני שבת.

שבת שלום לכולם!!!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הכדורגל היה בצחוק..'
הכדורגל היה בצחוק..
16/05/2003 | 19:10
25
16
פעם ראשונה שממש חיללתי שבת היה כשנסעתי למשחק..
אבל לא הייתי מגיע למצב כזה אם הייתי מאמין באמונה שלמה..
כמה שאלות שלא קיבלתי תשובה מספקת:

מגיל 0 בערך הפריע לי-למה אנחנו אומרים שלא עשני אישה ושלא עשני גוי..
אז ברור שקיבלתי תשובות אבל עדיין לא 1 מספקת.
אממ מה עוד...
איך בכלל התורה כל כך אלימה בנוגע לכל דבר שיש?
יש עוד מלא..
שבת שלום שיהיה לך

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אה וכמובן...עונג שבת שלי זה משחק'
אה וכמובן...עונג שבת שלי זה משחק
16/05/2003 | 19:12
10
כדורגל משובח!
אני אוהב את זה יותר מאשר לשיר יום זה מכובד מסביב לשולחן שבת
מה הבעיה בזה?
כי כתוב בספר?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'משהו לא כל כך ברור לי'
משהו לא כל כך ברור לי
17/05/2003 | 22:51
23
16
אתה רוצה לומר (או לכתוב במקרה שלנו) שהסיבה שבגללה הפסקת ללכת בדרך שבה הלכתה(חזרת בשאלה במילים אחרות) היתה כי לא הבנת למה אומרים שלא עשני אשה?! תסלח לי אבל זה לא מראה על הרבה רצינות!!!
היהדות היא דת אלימה מצתער אני אדם דתי ואני לא מרגיש את עצמי אדם אלים בכלל. להפך אני מכיר הרבה מאוד אנשים חילונים שהם הרבה יותר אלימים ממני. בחדשות אם אני שומע שמישהו רצח את חברו בגלל מריבה בכביש אני אומר לעצמי זה בטח לא אדם דתי.(לפחות לא דתי באמת).
ובאמת למה אומרים שלא עשני אישה:כי אני לפחות באופן אישי שמח מאוד שנבראתי גבר ולא אישה(אתה לא?!), בלי לפגוע בנשים כל אחד שמח במצבו שלו (איזהו עשיר השמח בחלקו).
השאלה צריכה ליהיות למה אשה מברכת שעשני כרצונו? נאמר על זה הרבה אתן תשובה אחת ששמעתי. כשברא הבורא את האדם כתוב "נעשה אדם..." שיתף הבורא את המלאכים בהיתיעצויות על בריאת האדם. ואילו את האישה ברא כרצונו לבד. זה כמובן לא התשובה בה' הידיעה אבל יש עוד הרבה. וכאשר שאלתי רב אחד גדול שאלה זו הוא אמר אם זה כ"כ מפריע לך אל תאמר את הברכה הזו עד שתבין.
אולי בכל זאת הכדורגל היה הסיבה לחזרה בתשובה?
שבוע טוב
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תה מצחיק אתה יודע את זה?'
תה מצחיק אתה יודע את זה?
18/05/2003 | 00:57
12
מאיפה הגעת למסקנה המטופשת שחזרתי בשאלה בגלל ברכה 1?!
זה מראה על הרצינות שלך...
ביקשת דוגמא לשאלה שלא קיבלתי תשובה עליה ועדיין נשארתי באותו מצב גם אחרי הנסיון תשובה שלך.כמובן שיש עוד הרבה דברים אחרים.
אין לי כוח לריב איתך אבל גם אם הכדורגל זאת הסיבה לדעתך אז זאת סיבה מספיק טובה לדעתי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'וכשראיתי טלביזיה ב-4 בנובמבר...'
וכשראיתי טלביזיה ב-4 בנובמבר...
18/05/2003 | 01:35
20
17
והראו את יגאל עמיר בלי כיפה, זה מאוד לא הסתדר לי. אח"כ, כמובן, הכל הסתדר ... שים לב גם שהאנשים שנוהגים באלימות כלפי הפלסטינים הם ברובם המכריע דתיים.
אם תגיד שהם לא דתיים באמת, אשאל אותך - מה זו הדת האמתית ? ספר יהושע הוא הדת האמתית ? סקילת המקושש ? רצח של נשים בוגדות ? פנחס בן אלעזר ? אליהו ?

בנוגע ל"שלא עשני אשה" - תפעיל קצת קומון-סנס: נותנים לשתי אוכלוסיות שתי ברכות - לאוכלוסיה "א": "שלא עשני ב", ולשניה: "שעשני כרצונו". תעשה שמיניות באוויר ולא תצליח להגיע ל"תשובה" כפי שאתה מחפש, מבלי להחזיק את החבל משני קצותיו (כלומר, לפתור אחד בלי להתייחס לשני, ולפתור את השני בלי להתייחס לראשון). נדמה לי שחז"ל אמרו משהו כמו - שברכת "שעשני כרצונו" שקולה ל"ברוך דין האמת". אגב, אם הברכה של הגבר היא רק בגלל שטוב לו כמו שהוא, מעניין למה לא תקנו שאשה תאמר "שלא עשני גבר"...
בחיאת, די לתמימות, אנחנו כבר לא ילדים בגן, אנחנו לא קונים סיפורי סבתא.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'"ברוך דיין אמת???..?"'
"ברוך דיין אמת???..?"
18/05/2003 | 01:49
6
15
בא נסחף עוד קצת...

אגב,קצת מגוחך היה לא להתיחס להבדלים בין המינים,מכל בחינה שלא תסתכל עליה....
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'זו הדת שלך, לא שלי...'
זו הדת שלך, לא שלי...
18/05/2003 | 01:56
5
12
אני לא בטוח בניסוח ובפרטים, אבל זה היה ברוח מה שכתבתי. אני זוכר ששמעתי את זה מטיפוס מזוקן בשם "אבשלום" שגרם לבנות השבט (במחנה הרא"ה) להפסיק לגעת בבנים ...

מי דיבר על הבדלים בין המינים ? אבל האם זה אומר שנשים נחותות (מבחינה קטגוריאלית!) מגברים ?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'טוב,לא הייתי במחנה הרא"ה'
טוב,לא הייתי במחנה הרא"ה
18/05/2003 | 02:09
4
9
ואולי טוב שכך...אבל עדיין לא הבנתי מה מקור ההשוואה בין שתי הברכות....

ולא,נשים לא נחותות מגברים!(מה ז"א מבחינה קטגורלית?)
שונות?כן!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הקשר בין שתי הברכות פשוט:'
הקשר בין שתי הברכות פשוט:
18/05/2003 | 02:23
2
9
אותו אדם שקבע את הברכות אמר כך (קומונסנס):
נשים נחותות מגברים, ולכן הגברים צריכים לברך לאלוהים שהוא לא עשה אותם אישה, כמו שלא עשה אותם גויים-נחותים.
בקשר לנשים - אדם צריך לברך גם על הרעה, כידוע, ולכן הן מברכות את מה שהן מברכות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אז נשים מברכות על הרעה?'
אז נשים מברכות על הרעה?
18/05/2003 | 03:37
1
8
נו שוין...

וזה הקשר בין הברכה הזו ל"ברוך דיין אמת"

זה מזכיר לי שחמי פעם אמר לי שהשיר "אשת חייל" בא לשבח את הגבר על הבחירה שלו ולהזכיר לאישה בזכות מי היא אשת חייל...

נו טוב-אני מהשיר הבנתי שהיהדות מזכירה לגבר לשבח את אישתו על שטרחה והכינה את השבת...מזל שיש פרשנות...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
18/05/2003 | 08:38
לצפיה ב-'נשים לא נחותות?'
נשים לא נחותות?
18/05/2003 | 02:23
8
תלוי את מי שואלים
אם שואלים את התורה אז הן בהחלט נחותות
(בדיוק כתבתי על זה פה באיזה הודעה)
התורה משווה אותם ואת העבדים לבית ולחפצים
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'על זה נאמר-'איש לרעהו..'וקצת תוספת'
על זה נאמר-'איש לרעהו..'וקצת תוספת
18/05/2003 | 01:56
8
אפשר לתת עוד הרבה דוגמאות למרות שזה מיותר כי זה לא ישכנע אותך כמובן.
אנלא זוכר בדיוק אבל אישה שקולה כמו בית וכמו חפץ וכמו עבד(שגם הוא זוכה לרמה מחפירה של יחס מהתורה)
לא מבין איך אפשר בכלל להיות אישה דתייה אבל שיבושם להם

אלימות?..
42 ילדים נרצחים בגלל שקיללו את אלישע
24 אלף נרצחים בגלל שלא נהגו כבוד ברעהו..(אם כמובן זה אלוהים החליט על המגפה)
6 מליון...בגלל חטאים?!(לפי הסבר 1 שלכם)
ואתה יודע שלא חסרות עוד דוגמאות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'"שהאנשים שנוהגים באלימות כלפי'
"שהאנשים שנוהגים באלימות כלפי
18/05/2003 | 09:15
11
7
הפלסטינים הם ברובם המכריע דתיים":
ראית את 4 המג"בניקים שרצחו באופן מזוויע ערבי בחברון.
אין ביניהם אף אחד דתי. אפילו לא הדרוזי ("לאומנות יהודית"?) ... . בקיצור, סדיסטים ומנוולים יש בכל מקום.
אולי מספיק עם הסטיגמות האלה?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כפי שכתבתי: "ברובם המכריע"'
כפי שכתבתי: "ברובם המכריע"
18/05/2003 | 09:28
10
5
מה שייך לדבר פה על סטיגמות ?! אלו עובדות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מתוך הארבעה אף אחד לא דתי'
מתוך הארבעה אף אחד לא דתי
18/05/2003 | 09:36
7
7
אז איזה עובדות?

תראה, אחרי שבתל-אביב היה פיגוע בדולפינריום המונים (חילונים) התנפלו על מסגד חסן בכ ביפו בשבת. ובהתנחלויות היו הרבה יותר פיגועים ולא ראיתי כזו התנפלות על המסגדים מצד מתנחלים דתיים.
ברור שהכי קל להגיד "אנשי הימין/דתיים מתעללים בפלסטינים" בתור אקסיומה בלי לבדוק.
ואני שמעתי מחבר שלי דתי (ימני) על כל מיני חיילים שהיו איתו שדיברו בעד זכויות הפלסטינים וכו' אבל כשהיו במחסום התעללו בפלסטינים בצורה גועלית וגנבו מהם דברים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תבדוק שוב'
תבדוק שוב
18/05/2003 | 18:18
6
6
אני לא מדבר על סתם סאדיזם או יצר נקמנות רגעי. הטרוריסטים האידאולוגים שפגעו בערבים - רובם המכריע, אם לא כולם - דתיים.
המחתרת היהודית, שפעלה בתחילת שנות ה-80' - כולם בה היו דתיים. אגב, בבתי כנסת ברחבי הארץ עשו להם התרמות!
תנועת כך ושאר התנועות מסוגה - רובם דתיים, אם לא כולם.
כנופיות מסוג בת-עין - דתיים.
ברוך גולדשטיין.
והרשימה עוד ארוכה ...

אגב, הרבה דברים שמתנחלים עושים בכפרים ערביים לא מגיעים לתקשורת.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'טרוריסטים אידיאולוגים יש בכל מקום'
טרוריסטים אידיאולוגים יש בכל מקום
19/05/2003 | 11:09
3
6

מדינת ישראל ידעה טרוריסטים אידיאולוגיים לא פחות מסוכנים מחבורת השולים המטורפת מבת עין או מאנשי כ"ך.
רק נזכיר את מרכוס קלינברג, ישראל בר, וענונו (כשישתחרר יוכל להצטרף לצוות יוצאים) ואודי אדיב.
לאור העובדה שאודי אדיב היה מרצה שלי באוניברסיטה, תרשה לי לא להתעלף מהתרמות שעשו למען אנשי המחתרת היהודית.

גם הרבה דברים שמג"בניקים חילונים עושים לערבים לא מגיעים לתקשורת. שב פעם ליד כמה מגבניקים באוטובוס ותקשיב גם אתה לכל "סיפורי הגבורה" על מכות לערבים ...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'איפה בדיוק הטרוריזם פה ?!'
איפה בדיוק הטרוריזם פה ?!
19/05/2003 | 12:05
2
6
טרוריזם מוגדר כהתנהגות אלימה במטרה להפחיד. אף אחד מארבעתם אינו עונה לקריטריונים. איך אתה בכלל מכניס את וענונו לטרוריזם, כשהמטרה שלו הייתה הפחתת האלימות ?!
מרוב "עשבים שוטים" בחברה הדתית כבר קשה קצת לראות את הגינה...

בקשר למג"בניקים - שוב, זה לא עניין אידאולוגי, סתם סאדיזם, ועל זה בכלל לא דיברתי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'את ההגדרות האלו תשמור למילון שיום'
את ההגדרות האלו תשמור למילון שיום
19/05/2003 | 12:28
1
4
אחד תכתוב לטובת מזניבי הזנב והשעירים למיניהם.

מי שמוסר מידע צבאי לסורים , או מידע על לוחמה ביולוגית לסובייטים, מסכן חיים של בני אדם בדיוק כמו המופרעים מבת-עין.
ואגב, אולי גם גולדשטיין חשב שבסופו של דבר פעולתו תביא להפחדת הערבים והפחתת האלימות ...

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה זה שייך לאלימות ?'
מה זה שייך לאלימות ?
19/05/2003 | 12:49
3
להזכירך, הוויכוח נסוב סביב השאלה - האם יש קשר בין היהדות לאלימות. אתה רשאי לא להסכים אם אף פעולת ריגול נגד ישראל, אבל עדיין זו אינה פעולה אלימה, איך שלא תסתכל על זה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אולי כדאי שתפתח עיתון'
אולי כדאי שתפתח עיתון
23/05/2003 | 12:47
1
3
אולי כדאי שתפתח עיתון :רצח, אונס, היתעללות בילדים, סתם דקירה "על רקע רומנטי",עוד המון המון דוגמאות. 95% ,כן 95% הם לא(!!!) של דתיים. ואם תלך איתי להיסטוריה צר לי לאכזב אותך אבל אחד העמים הכי מוסרים שהיו היו עם ישראל.דוגמא לכך תוכל למצא בשיעורו של הרב אלחנן סמט על פרשת משפטים בנשא העבדות לפי התורה. (עבדות זה דבר לא מוסרי איך התירה אותה התורה).xxx
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני מזהה בעיה חמורה בהבנת הנקרא'
אני מזהה בעיה חמורה בהבנת הנקרא
23/05/2003 | 12:55
6
בפעם המליון: לא דיברתי על אלימות סתם ולא על סדיזם. דיברתי על אלימות אידאולוגית. זו קיימת באופן כמעט בלעדי אצל דתיים.

אגב, מאיפה בדיוק הסטטיסטיקה של 95 אחוז ?

אני מבין גם שהשמדת עם טוטאלית (עמלק) ועוד השמדה מותנית של שבעה עמים נוספים נחשבת אצלך למעשה מוסרי ...
Jawoll!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שקר וכזב ...'
שקר וכזב ...
20/05/2003 | 14:04
1
6
עם כל הכעס המוצדק על החברה החרדית עדיין הם אין אצלם בכלל רציחות
וכמעט שאין אצלם אלימות בקרב המבוגרים
וגם בגיל ההתבגרות שזה גיל קשה ובכל תיכון חילוני
יש המון אלימות וסמים [או התאבדיות]בין הבנים
בחברה החרדית זה באחוזים מאוד נמוכים.
מה שנכון,נכון.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מי דיבר על חרדים בכלל ?'
מי דיבר על חרדים בכלל ?
20/05/2003 | 15:28
5
דיברתי על דתיים לאומ(נ)ים
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'""אני אומר לעצמי זה בטח לא אדם דתי"'
""אני אומר לעצמי זה בטח לא אדם דתי"
18/05/2003 | 15:58
4
אתה כותב:"אם אני שומע שמישהו רצח את חברו בגלל מריבה בכביש אני אומר לעצמי זה בטח לא אדם דתי"
בוא נקח את זה קצת הלאה - אם אתה שומע שנחשפה מחתרת שזממה לפוצץ מסגדים בהר הבית   אתה גם אומר "זה בטח חילוני"?
אם אתה שומע שמישהו טבח במתפללים מוסלמים במערת המכפלה אתה גם אומר "עוד פעם החילונים האלה...."?
וכשאתה שומע שהרב בקשי דורון פוסק שמותר לגנוב זיתים של פלסטינאים אתה אומר לעצמך:"טוב מה אפשר לצפות? הוא בטח חילוני..."?
והאנשים שעומדים וקוראים תהילים לעילוי נשמתו של ברוך גולדשטיין הם גם חילוניים?
ויגאל עמיר רצח את רבין בגלל מה שלימדו אותו בשומר הצעיר?
והנערים שנשאו את שלטי "בדם ואש את רבין נגרש" גם היו חילונים?
ואלו שתוקפים נשים בלבוש "לא צנוע" הם גם חילונים?

עכשיו בטח תאמר לי "יש אלימים בכל חברה" - וזה נכון, אבל כל מה שציינתי למעלה נעשה כפועל יוצא של אמונתם הדתית של המבצעים. אתה יכול לטעון שהם מפרשים לא נכון את הדת, אבל זה לא משנה את העובדה שהדת מנוסחת בצורה שמאפשרת פרשנויות שגויות מסוג זה.

מעבר לכך ישנם ציוויים בתורה הנוגעים להשמדה פיזית של האויב, כולל ילדים, בנסיבות מסוימות.
רוצה עוד דוגמה לאלימות ביהדות?  שאל את הרב שלך האם מותר לאדם להחזיק בעבד כנעני והאם מותר להכות עבד כזה.
רוצה עוד דוגמה? -כאשר קורח ועדתו התלוננו על הנפוטיזם של משה, ריבונו של עולם בחר להתמודדד עם טענותיהם בדרך שלא הייתה מביישת את גרועי הדיקטטורים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כל אדם מאמין במשהו?'
כל אדם מאמין במשהו?
17/05/2003 | 11:13
7
5
בוא נעשה קצת סדר.  "מאמין", לצורך הדיון, יקרא אדם המקבל קביעה מסוימת כאמת מבלי שהשתכנע רציונלית באמיתותה של אותה קביעה. אמונה במיתוסים של דתות שונות היא דוגמא לכך.  לפי ההגדרה הנ"ל, יש אנשים רבים שאינם מאמינים בכלום, אתיאיסטים ואלו המגדירים עצמם כ"חושבים חופשיים" מהווים שתי דוגמאות לאנשים ש"אינם מאמינים בכלום".  ייתכן ויש לאנשים אלו ערכים מסויימים שאינם מעוגנים רציונלית, אבל חשוב לזכור שערכים אינן קביעות עובדתיות ("כך וכך מתקיים") אלא קביעות ערכיות ("כך וכך צריך שיתקיים") ולכן הם אינם שייכים לקטגוריה של אמונה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אכן כל אדם מאמין במשהו!!!'
אכן כל אדם מאמין במשהו!!!
17/05/2003 | 22:57
6
7
ההגדרה למילה אמונה היא לא פשוטה. אבל באופן כללי היא זה ידיעה שזה נכון, כאשר המקורות לידיעה זו הם גם הרציונליזם והשכל וגם הרגשה פנימית וא צריך ליהיות סתירה בניהם.
ואין!!!!!! אף אדם שאינו מאמין בכלום!
גם אדם שמאמין שאין אלוקים מאמין במשהו - בזה שאין אלוקים גם זו אמונה. גם האמונה שאני צריך להנות כמה שיותר בחיים זו אמונה!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'"אלוהים נמצא בפרטים הקטנים"'
"אלוהים נמצא בפרטים הקטנים"
17/05/2003 | 23:21
1
8
אתה עושה סלט ואתה שם ביחד אגנוסטיקנים (מה שנקרא גם "אתאיסטים חלשים") שאומרים שהם לא יודעים אם יש אלוהים או לא, ו"אתאיסטים חזקים", שטוענים שעד שיוכח אחרת אין אלוהים.

קטונתי מלפרט את כל הטיעונים בנושא, ולכן אני ממליצה שתקרא את המאמר "אין אלוהים" והתגובות שבעקבותיו. גם אם אתה לא מסכים לתוכנו, לטעמי חשוב שתדע עם מה אתה מתווכח, כך שתתווכח מתוך ידיעה ולא מתוך בורות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
18/05/2003 | 02:35
2
לצפיה ב-'שים לב....'
שים לב....
18/05/2003 | 02:54
4
כדי שנוכל לדון במשהו כדאי שנדבר באותה שפה. נתחיל מהקביעה שלך "גם האמונה שאני צריך להנות.... זו אמונה" - זהו, שבשפה שלי זו לא אמונה  אלא קביעה ערכית וכבר התייחסתי לכך בהודעתי הקודמת.  "גם אדם שמאמין שאין אלוקים מאמין במשהו-בזה שאין אלוקים....". מי שאומר שאין אלוהים איננו "מאמין שאין אלוהים" אלא חושב שאין אלוהים. זו, לשיטתי, איננה אמונה אלא קביעה שמבוססת על הכרה רציונלית.  לפי ההגיון שלך גם מי שטוען שאין על כוכב נפטון מושבה של עכברים ורודים דוברי באסקית "מאמין במשהו", כי הוא הרי "מאמין" שאין על כוכב נפטון וכו'.. ולא היא.  מי שטוען "אין אלוהים" "אין שילוש קדוש" "אין חלזונות שיודעים לנגן בפסנתר" לא מצהיר הצהרות של אמונה אלא שולל,על בסיס רציונלי, את אפשרות קיומן של תופעות מסוימות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בין אמונה לדת אין קשר'
בין אמונה לדת אין קשר
18/05/2003 | 10:50
2
3
דו כיווני.
אמונה הכרחית לדת, אך דת אינה הכרחית לאמונה.
אדם מאמין אינו בהכרח אדם דתי.

>ספל חמאה דתייה אדוקה (אם כי אני לא בטוחה שאדיקה כלולה בדת שלי:)<

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מסכים לחלוטין'
מסכים לחלוטין
18/05/2003 | 12:53
1
3
הבעיה היא שהבחור ניסה לפשט את העניינים ולבלבל בין קביעות ערכיות, שלילה של קביעות לא רציונליות ואמונה וניסה לכרוך את הכל תחת "אמונה".
בשבילו, גם בנאדם שטוען שאין דובי קוטב על השמש הוא מאמין - משום שהוא "מאמין" שאין דובי קוטב על השמש ואת זה היה חשוב לי לתקן.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'סם דארלינג, אם אתה כבר בקטע - ד"ש'
סם דארלינג, אם אתה כבר בקטע - ד"ש
19/05/2003 | 12:49
3
לסאנטה קלאוס וללפרקונים

(נירה לי יש'ך נטיה עזה לבעלי זקנים לבנים ארוכים
אז הלפרקונים זה כדי לגוון לג'ינג'י).

<פיי לא מאמינה לאפ'חד>
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא יודע לגבי אחרים'
לא יודע לגבי אחרים
16/05/2003 | 19:10
5
7
לגבי, לרצות שיהיה לי הכי נוח שאפשר זו אידיאולוגיה מצוינת. פולחן לאל, סגידה, אשמנו בגדנו זה בעיני מזוכיזים ולא אידיאולוגיה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לחיי האידאולוגיה'
לחיי האידאולוגיה
18/05/2003 | 03:39
4
4
אם זה מה שזיכנו לראותך פה בפורום.....

>מה רע במזוכיזם<
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' מה רע במזוכיזם?'
מה רע במזוכיזם?
18/05/2003 | 16:20
1
2
עכשיו אני מבין למה התכוונה הרבנית כשאמרה שבזכות שמירת נידה יש שבועיים שבהם "אפשר לישון בשקט...."
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הרבנית?'
הרבנית?
18/05/2003 | 17:22
4
מה,אני -כאילו?

ומה אתה מערבב בשר וחלב?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שאת מציגה את זה ככה'
שאת מציגה את זה ככה
18/05/2003 | 18:47
1
3
זה בהחלט נשמע אחרת

וכיף לראות אותך תמיד.

< ידו בכל מדמין את מיכל במגפי עור שחורים ושוט >
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
18/05/2003 | 19:51
לצפיה ב-'יופי לך. אז תמשיך ללמוד בנחת'
יופי לך. אז תמשיך ללמוד בנחת
17/05/2003 | 01:14
3
לנו למשל לא היתה נחת
אז הזזנו ת'תחת
למקום שבו לא תדבק בנו ספחת
ועל כן ידידי המשך לעלעל
בכתבי קודש ולהתפלל
שיום אחד
לא תדבק בך הקדחת

וואי איזה שיר אידיוטי
אבל מתאים למסר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יש אנשים שלא מאמינים בכלום'
יש אנשים שלא מאמינים בכלום
17/05/2003 | 09:56
2
3
עובדה.
וגם אם מישהו מאמין באל כלשהו- המרחק בין זה לבין קיום מצוות גדול מאוד מאוד, ולא בהכרח מתחייב או מובן מאליו.

(אני? אני פעם האמנתי באל כלשהו. היום לא. הפסקתי להאמין באל הרבה זמן אחרי שעזבתי את הדת. למה עזבתי את הדת? משהו חרה לי בהתנהגות של הקהילה הדתית היום. מתוך חיפוש אחרי שורש הבעייה ומקורה, עלו ספקות ושאלות רבות מאוד שלא נענו בצורה מספקת).
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'היי לך'
היי לך
18/05/2003 | 18:51
1
3
ברוכה הבאה לפורום.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/05/2003 | 20:36
1
לצפיה ב-'שאלות 'עמוקות' באמונה.'
שאלות 'עמוקות' באמונה.
17/05/2003 | 22:58
1
6
מותק, תיזהר לא לטבוע...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אל תדאג'
אל תדאג
17/05/2003 | 23:09
4
אל תדאג, אני לומד כבר הרבה שנים לשחות!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'פה מתחילה הבעיה ...'
פה מתחילה הבעיה ...
18/05/2003 | 01:47
5
"אני בחור דתי ... ששאל הרבה שאלות וגם קיבל במשך הזמן תשובות לחלק גדול מהשאלות."
פה נעוץ ההבדל בין אדם ששואל שאלות (שאני מאמין שבאמת מטרידות אותו) על מנת לקבל תשובות, כלומר - לנסות "ליישב", לבין מי שמחפש את האמת בלי פניות, כלומר - ששואל את השאלות ומחפש תשובות גם מחוץ לדת.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'א. לא כל מי שכתב כאן-יצא בשאלה'
א. לא כל מי שכתב כאן-יצא בשאלה
18/05/2003 | 01:53
2
8
יש פה גם חילוניים מלידה וגם דתיים -עדיין....

וגם בתוך היוצאים בשאלה-לא כדאי להכליל-יש פה כאלה ש"נעשו כרצונו שלא אוהבות כדורגל.....

בתור דתיה אני מרשה לעצמי להגיד לך שלקבל תשובות על חלק מהשאלות-זה כבר לא לקבל תשובות בכלל-כי ככה ברור שכנראה למי ששאלת אין תשובות על הכל....
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני לפני שאני עושה שינוי'
אני לפני שאני עושה שינוי
18/05/2003 | 02:08
1
5
אני לפני שאני עושה שינוי אני בודק את האלטרנטיבה!!!
המוציא מחברו(או את חברו) עליו הראיה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'?????'
?????
18/05/2003 | 03:21
3
לא הבנתי את הקשר
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אתה טועה!!!!'
אתה טועה!!!!
18/05/2003 | 13:34
5
יש כאן הרבה אנשים שבדקו את הנושא לפני שהגיעו למסקנות.
ומה רע לצאת ביגלל הנוחות ?
לא לכל דבר צריך סיבה ,בעולם הדתי לימדו אותנו שכל מעשה צריך סיבה כגון :שבת שומרים בגילל שאלוהים ברא את העולם בשישה ימים וביום השביעי שבת
בעולם החילוני אתה חי איך שבא לך בלי סיבות וממצא את החיים
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למה יוצאים בשאלה?'
למה יוצאים בשאלה?
16/05/2003 | 20:07
6
אני  חושב שבאופן  עקרוני יש  אנשים  שפשוט  מפסיקים  להאמין
(באלוהים או בקיום מצוות ).
לא שצריך לזלזל  בצעד  כזה  - בשביל  צעירים  חרדים  זה סיפור
לא  קטן .  לכיפות  סרוגות זה  הרבה יותר  פשוט.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למה יצאתי?'
למה יצאתי?
17/05/2003 | 09:51
1
12
חיפשתי את אלוהים, חיפשתי , חיפשתי, לא מצאתי
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ניסית לחפש מתחת לפנס רחוב? '
ניסית לחפש מתחת לפנס רחוב?
17/05/2003 | 13:35
לצפיה ב-'למה הפסקנו להאמין בכיפה אדומה...'
למה הפסקנו להאמין בכיפה אדומה...
17/05/2003 | 15:31
1
10
מה לעשות, אנשים מתבגרים, ומגיע גיל (או שלא מגיע), שבו לא יכולים יותר לבלוע את השטויות הילדותיות שהדת מציעה...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אלישע! התגעגעתי!!!!'
אלישע! התגעגעתי!!!!
18/05/2003 | 01:39
1
לצפיה ב-'כי נשבר הזין מהדוסים, זהו.'
כי נשבר הזין מהדוסים, זהו.
18/05/2003 | 07:29
5
לצפיה ב-'זה היה ביום סגריר .....'
זה היה ביום סגריר .....
18/05/2003 | 11:13
3
13
ישבתי בבית משועמם ובחוסר מעש בדיוק חזרתי מבית המדרש בו מדנו את הדף היומי כשלפתע ההסעות הגיעו .

שאלתי להיכן וכולם אמרו בוא יוצאים .... אז יצאתי .
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח'
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
18/05/2003 | 13:29
2
11
לצפיה ב-'זהו ??'
זהו ??
18/05/2003 | 13:37
1
9
רק נחמד ?

כתבתי כ"כ הרבה והתאמצתי .
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'גם אני מאוד היתאמצתי'
גם אני מאוד היתאמצתי
18/05/2003 | 13:40
2
לצפיה ב-' אורחת לרגע מגיבה'
אורחת לרגע מגיבה
18/05/2003 | 17:38
3
21

אחינועם,
הסוגיה שהעלת באמת מעניינת.
כשהשאלה האמיתית היא, איך בנאדם שהתחנך וגדל בדרך מסויימת
עושה תפנית ובועט במה "שחינכו אותו להאמין" והולך בדרך אחרת.
זה נכון גם בהרבה תחומים אחרים כמו : חזרה בתשובה, השתייכות לתנועה פמיניסטית ועוד... (עייני ערך "מהפיכה" ).

עייף ענה בצורה הומוריסטית ומקסימה ומיצה, לדעתי, את העניין.
זה בעצם תהליך וקשה לשים אצבע על נקודה מסויימת.

תקנו אותי אם אני טועה.

ובעניין אחר,
בשרשור על הצטרפות למפגש ב"טיש" היו כמה תגובות שהזכירו את "עושי הנפשות" החרדיים.  נסו לא ל"סחוב" איתכם משם תכונה מגונה זו.

אתם יודעים, שבבתי הספר של הדרוזים החילוניים לא מלמדים את הילדים את כללי הדת, רק ילדי הדתיים שביניהם לומדים.
הילדים החילוניים לומדים זאת רק בבית בדרך כלל על ידי האם.
סתם חומר למחשבה.

ואם אני כבר כאן, אז גלו לי , חילונית מלידה , מה זה "טיש"???? מבטיחה לא להגיע.

מהאורחת הסקרנית
שאפילו קפה לא ביקשה

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה לאורחת לרגע .'
תודה לאורחת לרגע .
18/05/2003 | 19:24
15
גם אני אוהב אותך .
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ה"טיש"'
ה"טיש"
<< ההודעה הנוכחית
19/05/2003 | 14:58
160

טיש = שלחן ביידיש.

המושג "טיש" שייך לעולמה של החסידות, שם, המעמד שבו האדמו"ר יושב לשולחן עם חסידיו, מחלק להם שיריים ממאכליו, אומר לפניהם דברי תורה ושר יחד איתם ניגונים - נקרא "טיש".

אנחנו נפגשים כמעט כל שבוע בפאב/קפה/מסעדה זה או אחר, מדברים ושרים, נפגשים ונפרדים, אוכלים ושותים, ובהשאלה קוראים למפגש הזה "טיש".

לא ברור לי למה כוונת בדברייך על עשיית נפשות, יש מאיתנו החיים עדיין כאנוסים, ולא מוכנים לחשוף בפני "עושי הנפשות החרדים" את הרהורי ומעשי הכפירה שלנו.
בהקשר הזה יש בהחלט סיבה לרצות שמי שבא ל"טיש" יהיה לפחות שייך...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בטח לא מלמדים, כי הדת הדרוזית'
בטח לא מלמדים, כי הדת הדרוזית
19/05/2003 | 19:56
21
היא תורת פולחן סודית, שסגורה בפני לא-מאמינים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אגיד לך את האמת...'
אגיד לך את האמת...
18/05/2003 | 18:58
2
21
הייתי מעדיף שהחרדים יצאו מהחיים שלי אבל מכיוון שהם לא כל כך רוצים, בלשון המעטה, הייתי חייב לצאת מהם!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
19/05/2003 | 20:04
3
לצפיה ב-''
20/05/2003 | 16:37
2

הודעות אחרונות

13:33 | 17.01.16 אורחים בפורום
01:59 | 04.01.16 אדום של יין
18:19 | 03.01.16 יוחאי1985
17:53 | 28.12.15 אורחים בפורום
10:54 | 21.12.15 ספרנו1
16:54 | 10.12.15 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ