אשמח לדעת למה יצאתם בשאלה

פה מתחילה הבעיה ...

"אני בחור דתי ... ששאל הרבה שאלות וגם קיבל במשך הזמן תשובות לחלק גדול מהשאלות." פה נעוץ ההבדל בין אדם ששואל שאלות (שאני מאמין שבאמת מטרידות אותו) על מנת לקבל תשובות, כלומר - לנסות "ליישב", לבין מי שמחפש את האמת בלי פניות, כלומר - ששואל את השאלות ומחפש תשובות גם מחוץ לדת.

מיכל25אב

New member
א. לא כל מי שכתב כאן-יצא בשאלה

יש פה גם חילוניים מלידה וגם דתיים -עדיין.... וגם בתוך היוצאים בשאלה-לא כדאי להכליל-יש פה כאלה ש"נעשו כרצונו שלא אוהבות כדורגל..... בתור דתיה אני מרשה לעצמי להגיד לך שלקבל תשובות על חלק מהשאלות-זה כבר לא לקבל תשובות בכלל-כי ככה ברור שכנראה למי ששאלת אין תשובות על הכל....

סם2000

New member
אני לפני שאני עושה שינוי

אני לפני שאני עושה שינוי אני בודק את האלטרנטיבה!!! המוציא מחברו(או את חברו) עליו הראיה

יעלוש2

New member
אתה טועה!!!!

יש כאן הרבה אנשים שבדקו את הנושא לפני שהגיעו למסקנות. ומה רע לצאת ביגלל הנוחות ? לא לכל דבר צריך סיבה ,בעולם הדתי לימדו אותנו שכל מעשה צריך סיבה כגון :שבת שומרים בגילל שאלוהים ברא את העולם בשישה ימים וביום השביעי שבת בעולם החילוני אתה חי איך שבא לך בלי סיבות וממצא את החיים

eytan66

New member
למה יוצאים בשאלה?

אני חושב שבאופן עקרוני יש אנשים שפשוט מפסיקים להאמין (באלוהים או בקיום מצוות ). לא שצריך לזלזל בצעד כזה - בשביל צעירים חרדים זה סיפור לא קטן . לכיפות סרוגות זה הרבה יותר פשוט.

למה הפסקנו להאמין בכיפה אדומה...

מה לעשות, אנשים מתבגרים, ומגיע גיל (או שלא מגיע), שבו לא יכולים יותר לבלוע את השטויות הילדותיות שהדת מציעה...

זה היה ביום סגריר .....

ישבתי בבית משועמם ובחוסר מעש בדיוק חזרתי מבית המדרש בו מדנו את הדף היומי כשלפתע ההסעות הגיעו . שאלתי להיכן וכולם אמרו בוא יוצאים .... אז יצאתי .

יעלוש2

New member
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

נחמד

renee

New member
../images/Emo22.gif אורחת לרגע מגיבה

אחינועם, הסוגיה שהעלת באמת מעניינת. כשהשאלה האמיתית היא, איך בנאדם שהתחנך וגדל בדרך מסויימת עושה תפנית ובועט במה "שחינכו אותו להאמין" והולך בדרך אחרת. זה נכון גם בהרבה תחומים אחרים כמו : חזרה בתשובה, השתייכות לתנועה פמיניסטית ועוד... (עייני ערך "מהפיכה"
). עייף ענה בצורה הומוריסטית ומקסימה ומיצה, לדעתי, את העניין. זה בעצם תהליך וקשה לשים אצבע על נקודה מסויימת. תקנו אותי אם אני טועה. ובעניין אחר, בשרשור על הצטרפות למפגש ב"טיש" היו כמה תגובות שהזכירו את "עושי הנפשות" החרדיים. נסו לא ל"סחוב" איתכם משם תכונה מגונה זו. אתם יודעים, שבבתי הספר של הדרוזים החילוניים לא מלמדים את הילדים את כללי הדת, רק ילדי הדתיים שביניהם לומדים. הילדים החילוניים לומדים זאת רק בבית בדרך כלל על ידי האם. סתם חומר למחשבה. ואם אני כבר כאן, אז גלו לי , חילונית מלידה
, מה זה "טיש"???? מבטיחה לא להגיע. מהאורחת הסקרנית שאפילו קפה לא ביקשה

ה"טיש"

טיש = שלחן ביידיש. המושג "טיש" שייך לעולמה של החסידות, שם, המעמד שבו האדמו"ר יושב לשולחן עם חסידיו, מחלק להם שיריים ממאכליו, אומר לפניהם דברי תורה ושר יחד איתם ניגונים - נקרא "טיש". אנחנו נפגשים כמעט כל שבוע בפאב/קפה/מסעדה זה או אחר, מדברים ושרים, נפגשים ונפרדים, אוכלים ושותים, ובהשאלה קוראים למפגש הזה "טיש". לא ברור לי למה כוונת בדברייך על עשיית נפשות, יש מאיתנו החיים עדיין כאנוסים, ולא מוכנים לחשוף בפני "עושי הנפשות החרדים" את הרהורי ומעשי הכפירה שלנו. בהקשר הזה יש בהחלט סיבה לרצות שמי שבא ל"טיש" יהיה לפחות שייך...

למעלה