אשמח לדעת למה יצאתם בשאלה

אחינועם, ../images/Emo140.gif

כל אחד יש לו את הסיבה האישית שלו. באופן כללי, נראה לי שאנשים שעוזבים מקום זה כי לא טוב להם שם. וזוהי הסיבה ליציאתי האישית בשאלה (אם כי קשה לי אישית עם המינוח הזה). קשה לפרט במספר מילים משהו כ"כ מורכב...

סנטימנט

New member
אפשר לעניין אותך בבלוג שלי?

פתחתי לפני כחודשיים בלוג (יומן אישי באינטרנט) ואני מעלה אליו מפעם לפעם את הגיגיי ומחשבותיי בנושא היציאה שלי בשאלה. הבלוג נמצא בכתובת: http://www.israblog.co.il/sentiment ממליץ לך לקרוא אותו בסדר כרונולוגי ע"מ להבין את מהלך העניינים.

סנטימנט תודה לליזער שהכניס בלוג שלך

לקישורי הפורום קורא קבוע בבלוג שלך

קשה לי לענות לך

שלום אחינועם אני לא יכול שלא להגיב אך ורק בגלל ששאלתך מנוסחת בצורה כ"כ תמימה. קשה לענות למה כל אחד יוצא בשאלה, אולם לגבי אני חושב שקודם כל אני לא מאמין באלוהים ובתורה, אבל אני גם חייב לומר שיש בידעבד גם סיבות אישיות וסביבתיות שמהווים זרז ליציאה בשאלה. אז אחינועם אין לי כח להאריך כרגע (אולי אעשה זאת מחר?) אבל הנושא ששאלת עליו הוא אכן כתובת למחקר ארוך ומסקרן מאוד

R a c h e

New member
בקצרה:

כי לא הדת ולא הפולחן הדתי התאימו לי. רחל

ישראל, מה הקטע שלך? ../images/Emo46.gif

לא לכל מה שכותבים בפורום, אתה חייב להגיב - אם יש משהו שמעצבן אותך, תתעלם ממנו. אני ממש לא מבין מה פרץ האלימות הזה שלך. תרגע.

rigoletto111

New member
קרא בארכיון הפורום ותמצא תשובות

רבות. וגם את סיפורו של ידידנו שבתאי צבי. כל שבועיים בא לפה אחד עם השאלה שלך, ולא ייתכן שנכתוב כל שבועיים הכל מחדש, נכון?? תיהנה

סם2000

New member
האם הרושם שלי מוטעה?!

יצא לי רושם ואשמח לדעת אם הוא מוטעה, שרוב החברים שכותבים כאן(אם לא כולם),"חזרו בשאלה" רק כי "לא היה להם נוח", בתו דתיים. ולא מסיבות אידיאולוגיות של שאלות עמוקות באמונה, שנישארו ללא מענה. דרך אגב אני בחור דתי(!!!) ששאל הרבה שאלות וגם קיבל במשך הזמן תשובות לחלק גדול מהשאלות. ןאןלי קיבל רושם מוטעה לגבי הסיבה המרכזית לחזרה בשאלה!

ZVI Z

New member
אצלי זה לא ככה.חוסר התאמה טוטאלית..

אנלא מאמין בכלום.וכל התשובות שקיבלתי אז עליהם שאלתי שאלות שלא הצליחו לענות. והסיבה המקורית היתה בכלל אהדה גדולה לכדורגל..(אבל כמובן שזה רק הסימפטום)

סם2000

New member
חוסר התאמה?!

מצטער אבל אתה רק מחזק את הרושם שלי (אהבה לכדורגל כאילו!). מה זה אומר שאתה לא מאמין בכלום, כל אדם מאמין במשהו. בזה לפחות אני מאמין. חוץ מזה אשמח אם תתן לי כמה שאלות שאין לך תשובה. רק כדי שיהיה לי עוד כמה נקודות למחשבה. [email protected] נ"ב לכל מי שחושב שאני איזה שליח אמנון יצחק וכדומה ושבאתי להחזיר מישהו בתשובה אז ממש לא אני בחור רגיל שלומד בישיבה (הסדר) והיה משועמם קצת לפני שבת. שבת שלום לכולם!!!

ZVI Z

New member
הכדורגל היה בצחוק..

פעם ראשונה שממש חיללתי שבת היה כשנסעתי למשחק.. אבל לא הייתי מגיע למצב כזה אם הייתי מאמין באמונה שלמה.. כמה שאלות שלא קיבלתי תשובה מספקת: מגיל 0 בערך הפריע לי-למה אנחנו אומרים שלא עשני אישה ושלא עשני גוי.. אז ברור שקיבלתי תשובות אבל עדיין לא 1 מספקת. אממ מה עוד... איך בכלל התורה כל כך אלימה בנוגע לכל דבר שיש? יש עוד מלא.. שבת שלום שיהיה לך

ZVI Z

New member
אה וכמובן...עונג שבת שלי זה משחק

כדורגל משובח! אני אוהב את זה יותר מאשר לשיר יום זה מכובד מסביב לשולחן שבת מה הבעיה בזה? כי כתוב בספר?

סם2000

New member
משהו לא כל כך ברור לי

אתה רוצה לומר (או לכתוב במקרה שלנו) שהסיבה שבגללה הפסקת ללכת בדרך שבה הלכתה(חזרת בשאלה במילים אחרות) היתה כי לא הבנת למה אומרים שלא עשני אשה?! תסלח לי אבל זה לא מראה על הרבה רצינות!!! היהדות היא דת אלימה מצתער אני אדם דתי ואני לא מרגיש את עצמי אדם אלים בכלל. להפך אני מכיר הרבה מאוד אנשים חילונים שהם הרבה יותר אלימים ממני. בחדשות אם אני שומע שמישהו רצח את חברו בגלל מריבה בכביש אני אומר לעצמי זה בטח לא אדם דתי.(לפחות לא דתי באמת). ובאמת למה אומרים שלא עשני אישה:כי אני לפחות באופן אישי שמח מאוד שנבראתי גבר ולא אישה(אתה לא?!), בלי לפגוע בנשים כל אחד שמח במצבו שלו (איזהו עשיר השמח בחלקו). השאלה צריכה ליהיות למה אשה מברכת שעשני כרצונו? נאמר על זה הרבה אתן תשובה אחת ששמעתי. כשברא הבורא את האדם כתוב "נעשה אדם..." שיתף הבורא את המלאכים בהיתיעצויות על בריאת האדם. ואילו את האישה ברא כרצונו לבד. זה כמובן לא התשובה בה' הידיעה אבל יש עוד הרבה. וכאשר שאלתי רב אחד גדול שאלה זו הוא אמר אם זה כ"כ מפריע לך אל תאמר את הברכה הזו עד שתבין. אולי בכל זאת הכדורגל היה הסיבה לחזרה בתשובה? שבוע טוב

ZVI Z

New member
תה מצחיק אתה יודע את זה?

מאיפה הגעת למסקנה המטופשת שחזרתי בשאלה בגלל ברכה 1?! זה מראה על הרצינות שלך... ביקשת דוגמא לשאלה שלא קיבלתי תשובה עליה ועדיין נשארתי באותו מצב גם אחרי הנסיון תשובה שלך.כמובן שיש עוד הרבה דברים אחרים. אין לי כוח לריב איתך אבל גם אם הכדורגל זאת הסיבה לדעתך אז זאת סיבה מספיק טובה לדעתי.

וכשראיתי טלביזיה ב-4 בנובמבר...

והראו את יגאל עמיר בלי כיפה, זה מאוד לא הסתדר לי. אח"כ, כמובן, הכל הסתדר ... שים לב גם שהאנשים שנוהגים באלימות כלפי הפלסטינים הם ברובם המכריע דתיים. אם תגיד שהם לא דתיים באמת, אשאל אותך - מה זו הדת האמתית ? ספר יהושע הוא הדת האמתית ? סקילת המקושש ? רצח של נשים בוגדות ? פנחס בן אלעזר ? אליהו ? בנוגע ל"שלא עשני אשה" - תפעיל קצת קומון-סנס: נותנים לשתי אוכלוסיות שתי ברכות - לאוכלוסיה "א": "שלא עשני ב", ולשניה: "שעשני כרצונו". תעשה שמיניות באוויר ולא תצליח להגיע ל"תשובה" כפי שאתה מחפש, מבלי להחזיק את החבל משני קצותיו (כלומר, לפתור אחד בלי להתייחס לשני, ולפתור את השני בלי להתייחס לראשון). נדמה לי שחז"ל אמרו משהו כמו - שברכת "שעשני כרצונו" שקולה ל"ברוך דין האמת". אגב, אם הברכה של הגבר היא רק בגלל שטוב לו כמו שהוא, מעניין למה לא תקנו שאשה תאמר "שלא עשני גבר"... בחיאת, די לתמימות, אנחנו כבר לא ילדים בגן, אנחנו לא קונים סיפורי סבתא.

למעלה