לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1625916,259 עוקבים אודות עסקים

פורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

אודות הפורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

x
הודעה מהנהלת הפורום
 http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc6/274778_735549863_1121812854_n.jpg
המשך >>

לצפיה ב-'שרשור לסופשבוע'
שרשור לסופשבוע
<< ההודעה הנוכחית
23/10/2009 | 09:38
88
212
דשנו מספיק בעניין המחבת"ים ובזמן שהם ינוחו בסופשבוע אפשר להעלות פה נושאים קצת אחרים.

הנושא שאני רוצה להעלות הוא: "התנהלות כלכלית" בעקבות ביקור בפורום אופנה ושיחה ארוכה עם חברה לעבודה.
אני מניחה שהנושא יהיה מועיל לחבר'ה הצעירים כאן שלא תמיד יודעים לגמרי איך להתנהל עם השנקלים באמתחתם.

שאלות מפתח:

האם אתם משלמים בתשלומים או בתשלום אחד?
עו"ש ב+ או ב- ?
כמה % הולכים לשכ"ד?
מה הייתה ההוצאה הכי גדולה שלכם החודש?
קונים בשוק או בסופר?
עצה לחיסכון?
מה הייתה ההוצאה הטיפשית ביותר?
מה ההוצאה הכי כיפית שלכם?
על מה אתם מתקמצנים?
האם ההורים משתתפים?
אם היו לכם 1000 ש"ח לקנות משהו אחד עכשיו- מה הייתם קונים? (275$)
מה החרטה הכלכלית הגדולה שלכם ומה ההברקה?
שופינג- איפה כמה למה?
טיפ כלכלי למתחילים.

שבת שלום:)

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'באמת המחבתיות נמאסה כבר..'
באמת המחבתיות נמאסה כבר..
23/10/2009 | 16:03
25
21
> שאלות מפתח:

פתגם בודהיסטי אומר: "לכל אדם ניתן המפתח לשערי גן-עדן; אותו מפתח עצמו פותח את שערי הגהינום".

> האם אתם משלמים בתשלומים או בתשלום אחד?
תשלום אחד. מחייב את כרטיס האשראי ומשלם אותו במלואו בסוף החודש. כך אני גם מקבל החזר % מכרטיס האשראי וגם לא משלם שום ריבית. ישנם כרטיסי אשראי שמחזירים עד 5% על הוצאות מסויימות, אך בדר"כ זה נע בסביבות ה1-2%. מה רע להרוויח כמה מאות דולרים בשנה מחברת האשראי?

> עו"ש ב+ או ב- ?
+ טפו טפו

> מה הייתה ההוצאה הכי גדולה שלכם החודש?
חוץ מהוצאות שוטפות כגון שכ"ד? -
נדמה לי המצלמה החדשה (S90 של קאנון ). משהו כמו 500 ירקרקים. אמור לקבל אותה היום או ביום ב' הבעלט. (ה זה לפי הנתונים, מקווה שהיא לא תאכזב)

> קונים בשוק או בסופר?
הרוב בקואופ השכונתי, אך כמה דברים ספציפים ב-Green Market מידי שבת. הדגים שם מעולים. קונה בבוקר טונה משובחת ברמת סושי, ואוכל אותה נא לארוחת צהרים. יאמ!

> עצה לחיסכון?
גם למי שחי בצמצום ובקושי מרוויח גרוש, תמיד תמיד לשים סכום מסויים בצד. לעשות הוראת קבע שמושכת באופן קבוע מהחשבון סכום, גם אם קטן מאד, ומעבירה אותו לחשבון עם רמת סיכון נמוכה. זה צריך להיות לדבר שנעשה אוטומטית מבלי לחשוב עליו, כדבר המובן מאיליו. עדיף שההפקדות יהיו בחשבון שאיננו באותו בנק של העו"ש, כי, פסיכולוגית, צריך לחשוב על זה כסכום נפרד. אם החסכון החודשי הוא בקופת חסכון הצמודה לעו"ש, ונניח כשנכנסים לאתר הבנק רואים את שתי החשבונות וניתן בקלות להעביר סכומים מחשבון לחשבון, הפיתוי למשוך מהחסכון גדול יותר. אם העו"ש בבנק אחד, והחסכון בקופה אחרת, פסיכולוגית מפרידים בין הדברים.
עיצה שניה היא שחשוב לחשוב לא רק על חסכונות אלא גם על השקעות. חסכון זה המינימום. אם לא גומרים את החודש ואין כסף בצד, אי אפשר להשקיע (אא"כ לווים כספים.. אבל זה מסוכן מאד בפרט למי שלא יודע בדיוק מה הוא עושה, ואם הוא יודע, מן הסתם גם יש לו סכומים התחלתיים לא רעים). לכן חייבים לחסוך כל חודש, ויהי מה. אך בנוסף לזה, צריך גם ללמוד אודות השקעה, ורמות סיכון שונות של השקעה. מי שאיננו הרפתקאן מטבעו, איננו מוכן או איננו יכול להשקיע את הזמן הנחוץ ללמוד אודות השקעות שונות, שילך על השקעות בטוחות עם רמת סיכון כלשהי אך לא גבוהה (רמת סיכון אפסית גם תתן תשואה אפסית, אז צריך טיפל'ה סיכון).

> מה הייתה ההוצאה הטיפשית ביותר?
שאלה טובה. אני לא יכול לחשוב על הוצאה טפשית. נדיר שאני מתחרט על הוצאות. סתם כך נדיר שאני מתחרט על דברים.
הוספה: אה, נזכרתי! הוצאה - יותר נכון "השקעה" - טפשית במיוחד היתה כשעוד הייתי בחב"ד, גוטניק הנפיק את מניות החברה שלו והאמנתי שעקב ברכת הרבי המניות יעלו.. והשקעתי. חה חה |צחוק מריר|

> מה ההוצאה הכי כיפית שלכם?
טיולים עם בחורות.

> על מה אתם מתקמצנים?
גם זו שאלה טובה. בדר"כ כשאני רוצה משהו, אני קונה אותו.

> האם ההורים משתתפים?
פחח. הפסיקו מאז גיל 14.

> אם היו לכם 1000 ש"ח לקנות משהו אחד עכשיו- מה הייתם קונים? (275$)
יש לי, אבל ברגע זה אין משהו שאני מעונין לקנות.

> מה החרטה הכלכלית הגדולה שלכם ומה ההברקה?
לא חרטה אבל עשיתי טעות אחת בתיק המניות שלי - לא טעות שנבעה משיקול דעת לקוי אלא מחוסר ידע - שעלתה לי ביוקר. לא נורא, לומדים.
ההברקה - השקעתי בבנין ועל המקום שילשתי את כספי, וכשנמכור את הבנין ארבע ואולי אף אחמש את כספי תוך מספר שנים בודדות. מצד שני, היו שנים שבהן הייתי יותר ממוקד על סחר מניות והכפלתי ושלשתי את כספי תוך מספר חדשים, אבל את זה אני מחשיב לפחות מבריק כי הדבר דרש הרבה עמל ופקוס, לעיתים עבודת נמלים. הבנין לעומת זאת היה אלגנטי ומהיר.

>שופינג- איפה כמה למה?
מתעב שופינג. גורם לי כאבי ראש ומחנק. בחיי שאני לא מבין מה אתן מוצאות בזה.

> טיפ כלכלי למתחילים.
קודם כל, להתחיל לחסוך. זה חובה. כאמור, לעשות את זה הרגל קבוע, אוטמטי, גם אם לא גומרים את החודש. תחשבו על זה כהוצאה *חיונית* שאתם לא יכולים בלעדה. תוותרו על דברים אחרים, העיקר שתחסכו סכום מסויים כל חודש.
שנית, כשיש סכום התחלתי מסויים, לחלק את הסכום לכמה חלקים: חלק אחד הולך להשקעות בטוחות עם רמת סיכון נמוכה. בהנחה שאתם צעירים וכל עתידכם פתוח לפניכם, חלק זה צריך להיות קטן. לאנשים מבוגרים וזקנים, חלק זה צריך להיות חלק הארי. חלק שני להשקעות עם רמת סיכון ממוצעת. שוב, אם אתם צעירים זה צריך להיות חלק לא גדול במיוחד אבל יותר גדול מהחלק הסופר-בטוח. מבוגרים וזקנים - חלק יחסית קטן, נניח שליש או רבע. חלק שלישי הוא השקעות עם רמת סיכון גבוהה כגון מניות. חלק זה צריך להיות סכום שאם חלילה תפסידו אותו לחלוטין הוא לא יהרוס אתכם כלכלית. ככל שאתם צעירים יותר כך מומלץ לקחת יותר סיכונים, כי שם נמצאת התשואה הגבוהה באמת, ולכן לצעירים חלק זה צריך להיות חלק הארי. גם אם תפסידו את כל הסכום, תוכלו להשתקם. עתידכם פתוח לפניכם, ואם תקחו סיכונים תוכלו להגיע להישגים מרשימים יותר שיתפתחו בפניכם אפיקים כלכליים שללא סיכון פשוט לעולם לא תוכלו להגיע אליהם.
למשל, לפני שנה-שנתיים קניתי מניה בסביבות $9 ומכרתי אותה בסביבות ה$70. את רוב הכסף הזה השקעתי בבנין. אם אחשב את הסכום ההתחלתי שהשקעתי במניה, ואח"כ מה שהשקעתי ממנה בבנין ומה שאני משער שאצא עמו בסופו של יום, יוצא שתוך כ5 שנים הסכום הראשוני יוכפל בכ30-35. אם נניח הסכום הראשוני היה $20,000, תוך זמן זה הסכום יהפוך ל$600,000-700,000. לעומת זאת, בהשקעה בטוחה שנותנת נניח 2% לשנה, בסוף 5 שנים הסכום היה מגיע, בצעדי צב איטיים נוררררררא, לקצת יותר מ$22,000..
גאוני או לא גאוני? אחוזים כאלה לא היה ניתן להשיג ללא לקיחת סיכון. מצד שני, סיכון פירושו שיתכן שתפסידו את הכסף, לעיתים לגמרי.
אבל!! חשוב מאד לא לקחת סיכונים דבילים, מבלי להבין מה שעושים. הסיכון צריך להיות סיכון מושכל לא פרוע. לא כל דבר מסוכן הוא גם דבר חכם.
צריך גם לפתח מטרה - לאן את רוצה להגיע, כלכלית? המטרה תכוון אותך ותפתחי כל מיני דרכים להגיע אליה. אם המטרה היא "לגמור את החודש", אז אולי תגיעי לזה, ואולי לא ממש. זו לא מטרה ממש מעודדת. המטרה צריכה להיות כזו שמדליקה אותך וגורמת לך למתוח את עצמך, להתקדם, ללמוד, להתפתח. כי רק כך תוכלי ללמוד שיטות חדשות, לדבר עם אנשים שיודעים מה שהם עושים, להפנים דברים וכן הלאה. צריך להיות כמו ברקודה שמתמקד על מטרה בנחישות, ובום! מגיע אליה. ואז יוצרים מטרה חדשה, שאפתנית עוד יותר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שאלה...'
שאלה...
24/10/2009 | 17:58
24
14
בעצם שתי שאלות:
1. לאדם צעיר שלא מבין כלל בהשקעות, מה צעדי הלימוד הראשונים? (כלומר, תוכל להמליץ על אתרי אינטרנט טובים, היכן בודקים מושגים שלא מבינים בתחום וכן הלאה?)
2. תוכל לתת דוגמא להשקעה בדרגת סיכון נמוכה?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אומנם לא סלסרו אבל...'
אומנם לא סלסרו אבל...
24/10/2009 | 20:17
15
מקום טוב להתחיל הוא בסדרת הספרים של ה dummies כמו investing for dummies או mutual funds for dummies

האתר שהכי היה יעיל בשבילי (ואני מתחילנית) הוא http://www.morningstar.com/
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בדקי באתר האינטרנט של הבורסה'
בדקי באתר האינטרנט של הבורסה
24/10/2009 | 21:42
2
13
ודבר ראשון תביני מהם : אג"ח - קונצרני וממשלתי, מק"ם, מניות, תעודות סל - על מדדי מניות ואג"ח. קרנות נאמנות.
מצידי גגלי כל מושג, ואם לא ברור מצידי תשאלי בפורום בורסה ושוק ההון.

איגרת חוב של בנק לאומי למשך שנתיים , צמוד למדד, היא בדרגת סיכון נמוכה. דהיינו, הסיכון שבנק לאומי יפשוט רגל ולא יחזיר כסף והממשלה לא תגבה את חובותיו. התשואה, בהתאם, תהיה נמוכה.
או אג"ח חשמל 22 .
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אה, ואחרי כל זה תדברי עם היועץ בבנק'
אה, ואחרי כל זה תדברי עם היועץ בבנק
24/10/2009 | 21:47
11
והפעם תביני מה שהוא אומר... :)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה לשניכם!'
תודה לשניכם!
25/10/2009 | 17:19
5
לצפיה ב-'צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים'
צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים
25/10/2009 | 02:47
16
14
לא כל כך מכיר את האינסטרומנטים והשוק הישראלי, אך אני מניח שלעיל כתבו לך דברים נכוחים.

אין לי אתר או ספר לשלוח אותך אליו, בפרט שאני גם מאמין שמעבר לדברים הבסיסיים שאותם ניתן ללמוד בכדי להצליח צריך חוש ריח, שאותו קשה ללמוד מספרים אך אפשר לפתח ע"י שימת לב ונסיון. לרוב, המייעצים לא שווים את העיצות שהם נותנים. יש סיבה לכך שהם עדיין עובדים בבנק או באיזה משרד ונותנים עיצות, ומשתכרים משכורת במקום להיות פעילים בשוק ולגרוף את ההון שהם כביכול יודעים איך לעשות. הסיבה לא בדיוק מחמיאה להם.

מצד אחד, knowledge is power, וככל שיודעים יותר יותר טוב. מצד שני, השקעות זה לא מדע, אין נוסחות להצלחה, ולרוב, ספרי ההשקעות נכתבים ע"י אנשים שבדוגמת היועצים האפורים שעדיין תקועים מאחורי שולחן באיזה בנק. those who can't do, teach, ולכן צריך להתרחק מאלה שמלמדים וללמוד מאנשים שלא מלמדים.

בעצם יש לי ספר להמליץ לך. לא קראתי אותו (אבל קניתי ובחיי שמתשהו אקרא אותו.. יש לי ערימה של עשרות ספרים שקודמים לו..), אך אם בופט התבטא שזהו ספר ההשקעות הטוב ביותר שאי פעם נכתב, אני מאמין לו: The Intelligent Investor. גראהם היה אחד הבודדים שלמרות שהוא יכל לעשות, הוא גם לימד. אין הרבה כמוהו.

יודעת מה, אוריד כעת את האודיו של הספר ואקשיב לו בימים הקרובים. בחודשים האחרונים התחלתי לעשות את זה. אני מסתובב בפארק עם נינה, וגומע ספרים דרך אודיאו. למרות ששמיעה איטית יותר מקריאה, האפשרות לנצל את ההליכה בפארק או ברחוב ל"קריאה" עוזרת לי לגמור ספרים במהירות גבוהה יותר מאשר קריאה.

אה, עוד משהו להמליץ: ספריה של סוזי אורמן, בפרט זה שמכוון לנשים. היא יודעת על מה היא מדברת, ועצותיה נכוחות והגיוניות. היא לא תראה לך איך לעשות הרבה כסף, אבל היא תתן לך עצות פננסיות מוצקות שיעזרו לך הרבה.

בנוסף, אני מייעץ לך לפתוח פורטפוליו מדומה ביאהו או אתר דומה. אל תשקיעי לירה, רק תפתחי פורטפוליו כאילו שהשקעת במניה. תחקרי את המניה ותנסי לחשוב האם נראה לך שההשקעה שווה. אין כמו לימוד תוך כדי עשיה. אמנם בלי להשקיע כסף של ממש אין לחץ פסיכולוגי, אבל זה יכול לעזור לך להבין מי נגד מי, איך בודקים חברה, ואיך השוק מתנהל. תעקבי אחרי הפורטפוליו הזה כל יום, ותעקבי אחרי הרווחים וההפסדים שבו. תכתבי יומן שבו את כותבת רשמים והבחנות, ולאחר זמן תבדקי אם ההנחות שלך התבררו כנכונות או לא. תוך כדי עשיה תלמדי דברים שאף אחד לא יוכל ללמד אותך ישירות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה דעתך על מניות אינטרנט סיניות בנאסד"'ק?'
מה דעתך על מניות אינטרנט סיניות בנאסד"'ק?
25/10/2009 | 04:23
8
לדוג': BIDU, SOHU, SINA, CHINA, PWRD, KONG, מתלהב כמוני?...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
25/10/2009 | 18:43
13
9
אם זה לא שאלה אישית מידי, אפשר לדעת מה היו הצעדים הראשונים שלך בעולם ההשקעות? איך הכרת את המושגים הראשונים? (אני מניחה שכשעשית את זה עוד לא היה אינטרנט).
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כשאני מנסה לחשוב על הצעד הראשון,'
כשאני מנסה לחשוב על הצעד הראשון,
26/10/2009 | 10:10
12
11
אני מגיע לדודו של אבי, אחיו של סבי מצד אבי, HARRY.
אני לא זוכר אם זה היה בסוף שנות ה80 או תחילת ה90, אבל בכל מקרה, זה היה כשעוד הייתי חב"דניק, ובקרתי או שהיתי בחצר קודשו של המשיח שליט"א זיע"א.
הארי היה מעין הצ'יף של משפחתו, שעל פיו ישק הכל, או לפחות כך הוא חשב. אדם זקן, בשנות ה90 לחייו, דעתן גדול (שהזכיר מאד את ישעיהו לייבוביץ) שהמילה המדוייקת להגדיר אותו היא cantankerous, אבל גם משקיע דגול ונואם לא רע.
סתם כאנקדוטה, כשהוא נפטר, באתי לנחם את בני משפחתו בדירתם הענקית באופר איסט-סייד. גם בנו משקיע המון, וכל ילדיו רופאים מדופלמים וחשובים. על השולחן היה מונח ספר עב כרס של העתקים של כל המכתבים שהוא כתב. הוא היה כותב את מכתביו בספר ענק בעל דפים דקיקים וחזקים, שם קופי בין ניר לניר, ושומר את ההעתקים. אחד המכתבים היה לניקסון, ובו הוא מנסה לשכנע אותו בכל מיני תירוצים מפולפלים ומפוקפקים שהנשיא עומד מעל החוק. מה שהצחיק אותי הפתיח של המכתב. הוא מתחיל את מכתבו באומרו, "...Dear Mr. President. This is the most important letter you will ever receive".
זה היה הדוד הארי.
בכל מקרה, קבעתי איתו פגישה בדירתו. לאחרי שהוא שטף אותי בנאום חוצב להבות על המגרעות של גירושין, עקב זה שהורי היו בתהליך גירושין (או שכבר התגרשו? לא זוכר) - סתם לציין שהוא התחתן בגיל 40 ונפרד מאשתו זמן קצר לאחר מכן, ולא התגרש מעולם עד לפטירתו, העיקר "לא להתגרש" - והסבר על למה צריך לשטוף את קופסת השימורים לפני שפותחים אותה (הוא הגיש לי טונה מקופסא..), הוא התחיל להרצות לי לגבי השקעות. אחד הדברים שהוא אמר לי היה מה שאמרתי לך, שבמניות יש להשקיע רק את הסכום שבו את מוכנה נפשית לאבד את כולו. דבר שני, הוא הראה לי איך הוא בודק מניה. זה עוד לפני שהכל היה נגיש אונליין. הוא היה מבלה שעות בקריאת כל הדוחות הפיננסים של כל חברה, בוחן אותה שתי וערב, ומסיק מה שמסיק. הוא לא אמר לי מה בדיוק הוא בודק, אבל הנקודה שלו היתה שיש הבדל קריטי בין השקעות לבין ספקולציה או הימור, והשקעה דורשת הרבה חקירה ודרישה, עיון, מחשבה, והחלטה. זה לא דבר שעושים באופן אימפולסיבי. אלה לפחות שתי הנקודות שיצאתי ממנו.
חבל שהוא לא חי היום. היום הייתי עושה לו חקירה צולבת. בזמנו לא ידעתי מה בדיוק לשאול. חבל.

fast forward כמה שנים, והנה אני עובד עם הלאנדלורד שלי שבזמנו היה משקיע דגול. אלן הזה היה קצת מופרע, היו לו בייצים, ועשה כל מיני דברים משוגעים בימי חלדו. בשנות ה60 הוא היה ברוקר מניות ועשה מעל חצי מליון דולר בשנה רק מהעמלות, וחי חיים מטורפים בבראונסטון במנהטן. הוא גם הפסיד את כל הונו וכמעט שפשט רגל מספר פעמים. היו לו עליות מדהימות, ונפילות מדהימות. וסתם כך הוא אהב להשתובב להשתגע. כשהתחלתי לעבוד אצלו בסוף 90 תחילת 2000, הוא כבר התחיל ללקות באלצהיימר, אבל עדיין היה צלול מספיק. הוא לימד אותי כל מיני דברים לגבי השקעות, וגם הוא נקט בגישה דומה לגישה של הארי. אחד הדברים שעשיתי היה להזין את כל הפורטפוליו שלו למחשב, וכך יכולתי לבדוק בעצמי מה הוא עשה ומתי. למה הוא החליט מה שהחליט מתי שהחליט. אחד הדברים שהתבררו אצלי היה שהוא הפסיד הרבה פעמים והרוויח מעט פעמים, אבל כשהוא הפסיד הוא הפסיד ממש בקטנה, וכשהוא הרוויח הוא הרוויח בענק. היו לו הרבה מניות שהפסידו, אבל המניות שהרוויחו הרוויחו בענק. וזה מה שחשוב בסופו של דבר, לא להרוויח מכל מניה שהיא. היתה לו יכולת להריח את מה שקורה בשטח ולחזות לאן הרוח נושבת. הן במניות והן בנדלן. הוא לא יכל להסביר בצורה קוהרנטית ולינארית מה הוא עושה, ואני מאמין שבסופו של יום רוב המשקיעים האלופים לא יכולים לעשות זאת.

זה כמו נגן משובח שיכול להסביר הכל, את התיאוריה, איך הוא מתאמן כד', אבל בסופו של דבר, את ה-difference that makes the difference, זה דבר שאי אפשר להסביר. חלק מזה נובע מנסיון, וחלק מזה נובע פשוט מבטחון שה-gut feeling אכן צודק. תחושת הבטן הזו היא לא סתמית והיא איננה פרועה. לא כל תחושת בטן שווה משהו. התחושה צריכה להגיע לאחרי עיון ומחקר, לאחרי השיקול הלוגי, לא במקום. קראתי פעם ראיון עם נשיא טיוטה, שבו הוא הסביר איך הוא מקבל החלטות. לאחרי שהוא מעיין בכל האינפורמציה באופן רציונלי ולינארי, הוא נותן לעצמו זמן "לעכל" דברים, לראות איך הדברים מרגישים לו. הוא מרגיש תחושה פיזית אצלו בבטן. אם לאחרי שהוא מעכל את זה זה לא מרגיש לו טוב, לא משנה מה הנתונים אומרים, הוא לא יעשה את זה. זה תהליך קריטי. האמת שקשה לפתח את זה מיד בהתחלה. לוקח המון זמן לפתח חוש כזה (לפחות אצל רוב בני התמותה - יש כאלה שאיכשהו פשוט נולדים עם זה). אבל אם מתמקדים על כך, קורה מה שקורה בכל תחום: מתחילים לקלוט דברים שלא כתובים אבל אולי יותר חשובים מהדברים הכתובים.

בקיצור, מה שאני מנסה לומר לך הוא שלא התחלתי עם ספרים. התחלתי ע"י שהתוודעתי למשקיעים תותחיים ששיתפו אותי בקצת מהנסיון שלהם. אני לא יודע איך מגיעים לאנשים כאלה שלא במזל, או לפחות אם לא מתעסקים בתחום ישירות. מה שכן ברור לי, אין לזה תחליף.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מעריכה את התשובה המפורטת'
מעריכה את התשובה המפורטת
26/10/2009 | 11:47
11
1
לצפיה ב-'תראי, היועץ בבנק עובד רק לטובתך'
תראי, היועץ בבנק עובד רק לטובתך
26/10/2009 | 17:00
2
11
זה לא שהוא מקבל כסף מחברת "טבע" כדי שייעץ לך לקנות מניות שלה.

את יכולה פשוט לבנות איתו תיק עם שילוב הגיוני של אג"ח ומניות. את רוצה לקנות מניות בעצמך? (למה?)
אחת השיטות זה ניתוח טכני, שאת יכולה ללמוד
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'היועץ בבנק'
היועץ בבנק
26/10/2009 | 19:48
1
11
ליועץ יש שני אינטרסים שעלולים להיות מנוגדים לאלו של הלקוח:
1) אינטרס שהלקוח יבצע מספר פעולות רב ובסכומים גבוהים, כדי להרבות בעמלות שהבנק מרוויח.

2) בהנחה סבירה שהיועץ עצמו מושקע באפיקים כלשהם, יש לו אינטרס שהלקוח ישקיע בדרך שתיטיב עם אפיקים אלו. פעולת היועץ לפי האינטרס שלו, שמנוגדים לאלו של הלקוח, עשויה להיות צינית, או אף תוצאה של הטיות פסיכולוגיות, שנובעות מפעולותיו בשוק ההון.

לכן כדאי לדעתי לשמוע את היועץ, ולנתח ולבקר את דבריו, ולהחליט באופן עצמאי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לגבי 1 - נכון'
לגבי 1 - נכון
27/10/2009 | 09:23
8
אבל במקרה זה לא משנה אלו מניות הוא יקנה - העמלה זהה.
ושכחתי - אפשר וכדאי להתמקח עם היועץ על העמלות

2. לכן, ליועץ אסור לקנות בעצמו מניות עצמאית. ובכל מקרה, לרוב האינטרס האישי שלו הוא שולי. אם האלמנה הלבנה תקנה מניות "טבע" ב6000 שקל, כמה כבר ישפיע על שווי השוק של חברה ששווי השוק שלה הוא  171 מיליארד (!) שקל..
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה שסלסרו מביא נשמע פנטסטי וכמעט ולא קורה '
מה שסלסרו מביא נשמע פנטסטי וכמעט ולא קורה
26/10/2009 | 18:23
7
13
בעולם האמיתי.

ניתן לצפות לתשואה של 10-10.5% לשנה בבורסה לטווח ארוך מאוד של 15-25 שנה. (וזה הרבה מאוד ועובר כל אפיק השקעה אחר). כל זאת בכמה תנאים:

א) ביצועי העבר הם אינדקציה לעתיד. (דהיינו, לא צפוי איזה אירוע או שרשרת אירועים חריגה ושלילית במיוחד, שתשנה את פני המציאות לשלילה בצורה משמעותית. למשל, שואה גרעינית..).

ב) תיק המניות מפוזר היטב על פני מספר סקטורים וניירות ערך מסוגים שנים.

ג) יש לכם סבלנות ולא נבהלים מתנודות קיצוניות או מחדשות שליליות ופשוט מחזיקים ולא משנה מה.

ד) (קשור קצת לג') אתם לא משקיעים כלל במניות סכומי כסף שאתם צריכים לעוד שנתיים שלוש או אפילו 5 שנים. עוד לא נולד יצור אנוש שיכול לתת תחזית מה יקרה בבורסה ב-5 שנים הקרובות, ולכן כל השקעה לטווח כזה קצר איננה נחשבת להשקעה, אלא כהימור.

כול מה שמעבר לזה זה פונקציה של סיכון גבוה שיכול להתברר כמוצלח מאוד כמו זכיה בלוטו, או להתברר כמפח נפש, כפי שקורה לרוע המזל ברוב המקרים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'6 אחוזים יהיה יותר קרוב למציאות.'
6 אחוזים יהיה יותר קרוב למציאות.
26/10/2009 | 19:39
6
6
בגדול אתה צודק.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה לכל מי שהוסיף אינפ' או איזן את התמונה'
תודה לכל מי שהוסיף אינפ' או איזן את התמונה
26/10/2009 | 22:42
5
6
הלוואי והייתי יכולה לשבת וללמוד בצורה מסודרת את הנושא. בינתיים אלקט מכאן ומשם ואנסה לפלס לי דרך לאט ובטוח.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שלא יתפרש לא נכון, '
שלא יתפרש לא נכון,
27/10/2009 | 00:54
4
11
לא טענתי שקל לעשות תשואות מדהימות - אם לא שמתם לב, כתבתי שתוכלו גם להפסיד את *כל* כספכם (למרות שבדר"כ זה לא קורה, אבל אפשר להפסיד נתחים גדולים ממנו). אני לא רוצה לתת את הרושם שכאילו ניתן להגיע השמימה בקלי קלות. זה בכלל לא נכון.

אלא, אם אתם רוצים השקעה בטוחה, תקבלו בוודאות תשואה נמוכה. מכמה אחוזים בודדים (שמי יודע אם בכלל גבוהים מהאינפלציה) לא תעשו כסף. וגם - ממשכורת לא תתעשרו. אם אתם חיים על משכורת, ומוכנים להשקיע רק על בטוח, נגזר עליכם להשאר ברמה כלכלית מסויימת ולעולם לא לחרוג ממנה. Not that there's anything wrong with that.

מי שחפץ ברווחה כלכלית, חייב לקחת סיכונים מסויימים, וללמוד להשקיע. אין דרך לעקוף את זה, למעט זכיה בלוטו, ירושה, או נישואין עם עשירים.

השנה היו הזדמנויות פז, שכנראה לא ישובו עוד בעתיד הקרוב. בגלל הטעות שעשיתי בשנה שעברה, ובגלל שחלק נכבד מכספי מושקע בנדלן, לא היה לי מספיק כסף נזיל והשתגעתי למראה ההזדמנויות המדהימות שנוצרו. מדהימות זו לא מילה - היו חברות שעלו מאות אחוזים רבים תוך זמן קצר, כמובן לאחרי שקרסו. מי שהיה לו מספיק כסף להשקיע *לאחרי* הקריסה, עשה הון. דווקא עכשיו, בסוף השנה, כשכבר כל המניות זינקו, דווקא עכשיו אני עומד לעשות בוחטא. או-וול.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למעשה הרוב המוחלט בציבור מפסיד כסף בבורסה'
למעשה הרוב המוחלט בציבור מפסיד כסף בבורסה
27/10/2009 | 01:35
3
7
בסופו של דבר אלא אם כן הוא משקיע לטווח ארוך מספיק.
במציאות אין מתנות חינם, רוב האנשים מתייחסים לבורסה כאל קזינו לעשיית רווחים מהירים ווזה מה שהם גם מקבלים בהתאם כשתמיד הבית זוכה ולא הם.
הבית במקרה זה אלה הפעילים שנמצאים תמיד בבורסה, גם בשעות השפל וגם בשעות הגאות. הציבור תמיד נזכר להצטרף לחגיגה בגאות רגע לפני הנפילה  ואוכל אותה בהתאם שוב ושוב ושוב ושוב וכך זה מאות בשנים.

סלסרו, אל תטעה אנשים לחינם. אנשים שמשיגים תשואות מדהימות לאורך זמן רב הם נדירים מאד יחסית. לא סתם אין הרבה באפטים וסורוסים ומאז ומתמיד הם היו ויהיו מיעוט באוכלוסיה.

לגבי רווחה כלכלית, אני דווקא מכיר עוד דרך די מוכרת לעקוף את זה אבל פחות פופולרית משום מה.
לעבוד.
לא חסרים מקצועות שמאפשרים לך להגיע לזה. רצוי כעצמאי ולא כשכיר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה שכתבת נכון, ולא סותר את מה שכתבתי.'
מה שכתבת נכון, ולא סותר את מה שכתבתי.
27/10/2009 | 02:02
2
11
מי שמתייחס למניות כאל קזינו, מקבל את מה שמגיע לו. אך היכן ראית בדבריי שזו גישתי ושתמכתי בכך?

הציבור הוא עדר, ומי שהולך עם העדר שיאכל מה מגיע לו. אדם שמבין קצת במניות מבין בדיוק את מנטליות העדר ואיך לנטב עצמו בהתאם.

מה שכתבת "רצוי כעצמאי ולא כשכיר" נכון חלקית. הרישא נכון: כעצמאי. אך שים לב, כעצמאי עליך לקחת סיכונים. לחמך איננו בטוח. יכול להיות שתכשל, ולעיתים פעמים רבות. זה דורש מיקוד, חכמה, ושאיפה להגיע למטרה (בקיצור, זה דורש את הדברים שהתחייסתי להם בפוסט הקודם). זה דורש ממך להקדיש שעות רבות, הרבה מעבר לשעות העבודה הרגילים, וזה דורש ממך לוותר על הרבה בכדי להגיע רחוק. מי שמוכן לכך, בהחלט יוכל להגיע רחוק (אם הוא יהיה מוכן לספוג כל מיני מהלומות בדרך).

אבל הסיפא לא נכון. קשה מאד מאד להגיע לרווחה כלכלית כשכיר (תלוי, כמובן, איך מגדירים רווחה - ההגדרה של בודהיסט סגפן תהיה שונה במקצת מההגדרה של איל נפט סעודי). שכיר במשרה בכירה יוכל לחיות בנח מאד, אבל כמה מגיעים כבר למשרה בכירה? וכמה שנות לימוד, קשרים, פרוטקציה, וכו' נדרשים להגיע לזה?

כולי בעד עבודה קשה, אני לא מטיף להוקוס פוקוס. אני רק אומר שמי שלא לומד להשקיע, פשוט פוגע בעתידו הכלכלי. גם אם אתה עצמאי ומתשכר יפה, תשכיל לעשות לשים *חלק* מכספך בהשקעות אחרות שאינן בתחומך. כי מה יקרה אם תכשל? לא לעולם חוסן. תמיד יכול לקרות משהו שלא חשבת עליו, ואם כל כספך יהיה בסל ביצים אחד, אם הסל יפגע אתה תפגע קשות. המודל שאני ראיתי אצל לא מעט עצמאים מוצלחים הוא שהם מתמקדים על העסק שלהם, כשיש להם סכום רווחים מסויים הם מפרשים חלק ומשקיעים אותו בתחומים אחרים, שהם יכולים לנהל ולהשגיח עליהם תוך כדי שהם מתעסקים בעסק שלהם.

לדעתי לימוד השקעות הוא כה חשוב, עד כי לו היה סיפק בידי, היתי הופך אותו למקצוע חובה בכל בתי הספר. הדבר חשוב בפרט לנשים, שעד היום רבות מהן סומכות על הגבר לטפל בכספי המשפחה. כשהגבר עושה שטויות וטעויות, או כשהם מתגרשים או שהגבר נפטר, הן מוצאות את עצמן קלולס גמורות והופכות לטרף קל לשרלטנים למיניהם. הגמרא בקידושין אומרת שחייב אדם ללמד את בנו שחיה, למקרה הצורך. על אחת כמה וכמה שחייב אדם ללמד את בניו ובנותיו להשקיע ולנהל את כספם בצורה נבונה. זה אחד מה-life skills החשובים ביותר, וכמובן, את הדברים החשובים באמת לא לומדים בבי"ס
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לעולם מול תשואה ישנו סיכון כרוך.'
לעולם מול תשואה ישנו סיכון כרוך.
27/10/2009 | 02:22
1
8
ההתעלמות מכך היא בדיוק מה שמאפשר לממשלה להטיל את מס הלוטו שרוב האזרחים כל כך אוהבים לשלם.

בין בודהיסט סגפן לאיל הנפט הסעודי אני כנראה קרוב הרבה יותר אל הבודהיסט הסגפן כך שאני משוחד, אבל אינני מסכים איתך לגבי נושא הרווחה הכלכלית. אדם במקצועות מסוימים בהחלט יכול להגיע אליהם גם כשכיר - בהייטק זה בהחלט אפשרי ומכיר לא מעט דוגמאות לכך. אינך חייב משרה בכירה -אם אתה טוב, ישלמו לך ויפה.
מובן שמדובר באחוזים בודדים מכלל האוכלוסיה, והשאר? כן. כשכיר זה באמת יהיה קשה יותר, ואין לך ברירה אלא להיות עצמאי כדי לפרוץ הלאה.

לגבי לימוד נושא ההשקעות -לא השקעות אלא חינוך פיננסי - בעיני הוא דבר הכרחי. היום בארה"ב מלמדים השקעות, בסין לעומת זאת מלמדים חינוך פיננסי.
גאוני גולדמן סאקס ודומיהם מובילים בגאונות את ארה"ב כבר במשך שנות דור לאיבוד בכורתה כמובילה העולמית תוך אגו"ח כל דבר שזז, כאשר בסין מלמדים אותם בינתיים משהו טריוויאלי הרבה יותר אבל קצת פחות נוצץ. לעבוד ולהוציא פחות ממה שאתה צורך. אם זה לא ישתנה זה לא יסתיים טוב עבור ארה"ב.

במילים אחרות, כל מה שסטף ורטהיימר אומר רלוונטי מאד. (גם לנו, לא רק לארה"ב.) צריך יותר מהנדסים ויצרנים, פחות ברוקרים ועורכי דין.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'חינוך פננסי ללא חינוך להשקעות הוא '
חינוך פננסי ללא חינוך להשקעות הוא
27/10/2009 | 02:42
7
חינוך פיננסי לקוי. חינוך פננסי שמתמקד *רק* בהשקעות הוא גם לקוי.
אבל שניהם לא קורים היום, לא זה ולא זה, לפחות לא בארה"ב. כיום אני לא יודע בכלל מה מחנכים בבי"ס. נדמה לי שלא מחנכים למשהו. הילדים עוברים את המסלול, ואיכשהו יוצאים ממנו. עם מה, אלוהים יודע.

לא יודע, אבי הוא בעל אייקיו גבוה מאד, עם ד"ר לפיזיקה רעיונית, שעבד ברפא"ל שנים רבות ולמרות כישוריו המתמטיים המרשימים נשאר בדרג נמוך ועם משכורת לא משהו. למה? כי בכדי להגיע לרמה גבוהה, צריך גם אלמנטים נוספים מעבר ליכולת אנליטית. צריך למשל לדעת איך לנהל דברים, וכך ניתן להפך לראש צוות, מנהל פרוייקט, כד'. צריך לדעת איך להתחבר עם הגורמים המתאימים ולקבל ולתת טובות הנאה בהתאם. צריך קצת פוליטיקה (וזו אחת הסיבות שאני סולד מחברות גדולות, בחיים שלי לא הייתי רוצה לעבוד בחברה גדולה). להפך, הם העדיפו להשאיר אותו בדרג נמוך כי את התכנות שהוא עשה בדרג הזה הוא עשה היטב, אז למה להעלות אותו "דרגה"?

מסכים ב100% עם המשפט האחרון שלך.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בלי הכללות '
בלי הכללות
26/10/2009 | 11:08
5
ציטוט:
=לרוב, המייעצים לא שווים את העיצות שהם נותנים. יש סיבה לכך שהם עדיין עובדים בבנק או באיזה משרד ונותנים עיצות, במקום להיות פעילים בשוק ולגרוף את ההון שהם כביכול יודעים איך לעשות.=

צריך לזכור שהשקעות ברוב המקרים זו עבודה מהצד ולא במשרה מלאה וגם אם הבן אדם גורף מליונים בשוק ההון הוא צריך איזושהיא עבודה.
גם האנליסטים הכי גדולים לא מסוגלים לשבת כל היום ליד המחשב ולצפות בגרפים ולכן הם הולכים להרצות ולכתוב מאמרים.
ובנוסף, אלו שעושים כסף גדול נוטלים על עצמם סיכונים גבוהים מאד ואילו ייעוץ ההשקעות מתאפיין בדרך כלל בסיכונים נמוכים יותר.

בסופו של דבר ייעוץ השקעות זה הפתרון הכי טוב לאזרח הקטן והמתחיל.  
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יש המון מידע ברשת '
יש המון מידע ברשת
26/10/2009 | 08:56
2
5
צריך רק למצוא זמן לשבת ולקרוא.
1. אם את מתכוונת ללמוד ולהשקיע בשוק הישראלי רצוי שתקראי יותר באתרים ישראליים, יש הרבה אתרים כאלה ורובם בחינם. (לדוגמא: באתר http://www.tipster.co.il/home.aspx תוכלי לשחק לקנות ולמכור ני"ע בצורה וירטואלית. ומושגים חדשים אפשר לחפש ב"ויקיפדיה")
2. בתור התחלה אפשר לקנות קרנות נאמנות יש הרבה קרנות בדרגות סיכון שונות ויועץ השקעות יוכל למצוא את אלו שמתאימות לך.

ספר מומלץ: הבורסה למתחילים מאת שלמה סימנובסקי. יש לי אותו בבית ואני יכול להשאיל לך.

בהצלחה !
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ממליץ על "זכרונותיו של סוחר מניות בוול סטריט"'
ממליץ על "זכרונותיו של סוחר מניות בוול סטריט"
26/10/2009 | 13:45
2
על המשקיע האגדי ג'סי ליברמור (ליוניגסטון) שהיה פעיל ומפורסם בתחילת המאה הקודמת. (עשה מילונים ומת חסר כול...). הספר נחשב לקלאסיקה בוול סטריט, אם כי אפשר ללמוד משם בעיקר מה לא כדאי לעשות... השגתי בסטימצקי ויש לי גם באנגלית וגם בעברית. מכיר אחד שקרא את הספר 20 פעם וטוען שכל פעם למד משהוא חדש! גם "תעתועי האקראיות" ו"הברבור השחור" של נסים טאלב הלבנוני ממולץ ביותר. ועדיין זה לא ספרים ללמוד מושגי יסוד. זה יותר בשביל לסדר את החשיבה וללמוד להיות ספקן ולקבל פרספקיטבה שונה וטובה יותר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה גם לך, אשאיל את הספר בסיפריה'
תודה גם לך, אשאיל את הספר בסיפריה
26/10/2009 | 22:49
2
לצפיה ב-'תשובותי'
תשובותי
23/10/2009 | 16:29
2
13

עו"ש- [טוב טוב לא לצעוק]

אם אמצא שותך זה יהיה פחות מ60% [מהחודשית] שאני משלם כרבע

ההוצאה הגדולה שלי החודש היתה טוסטר משולשים וקומקום חשמלי

קונה בדרך כלל בסופר, אך שעיתותי בידי אני רץ לשוק

עצתי לחיסכון , ללכת לשוק בשעות בין הערביים, אז הכל זול

ההוצה הטיפשית ביותר היתה פופקורן למיקרוגל- השותף עזב באותו יום והשאיר אותי בלי מיקרו...

ההוצאה הכי כיפית שלי היתה מגב וסמרטוטי רצפה -איזה דירה נקיה יש לי היום...

אני מתקמצן על זמן, ועל חומרי גלם לבישול...

ההורים לא משתתפים בהוצאותי.

ב1000 ש"ח הייתי קונה לי סלולארי חדש

החרטה הכלכלית שלי היא החיבור להוט לפני כשנה, הוצאה מיותרת.
ההברקה הכלכלית שלי-שימוש בשומשום מלחמניות דגנים בעבודה [יש מוצרים בקפה שדורשים שומשום קלוי] במקום לקנות [כך צימצמתי את הפודקוסט]

שוופינג- בחנויות עודפים, כי אי אפשר אחרת...

תעבדו באוכל, ותאכלו בעבודה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אאוצ' 60% ?'
אאוצ' 60% ?
23/10/2009 | 17:33
1
8
לצפיה ב-'דרוש שותף\ה ...'
דרוש שותף\ה ...
23/10/2009 | 17:46
4
לצפיה ב-'הנה'
הנה
23/10/2009 | 16:32
8
15
ברוב המקרים תשלום אחד, ואף פעם לא בצ'קים.

עו"ש ב+ או ב- ?
בד"כ +

כמה % הולכים לשכ"ד?
כרגע כלום, אני מאוווד מקווה שבקרוב זה יתווסף להוצאות החודשיות שלי.

נסיעות באוטובוסים

קונים בשוק או בסופר?
סופר- יש מזגן, במקרה הזה אני מעדיפה לבזבז עוד כמה שקלים תמורת חווית קניה הולמת.

עצה לחיסכון?
לא לקנות אחד והשני ב50%, וגם לא 3 והרביעי חינם- בכלל, להשתדל לא להתפתות למבצעים ולא לקנות דברים שאחרי שנה לא תבינו למה קניתם.

משקפי שמש ב1400 ש"ח, אני בקושי משתמשת בהם, וגם כשקניתי ידעתי שבקושי אשתמש בהם.

הוצאה שהיתה הכי כיפית- מצלמת וידאו, אין הרבה דוממים שעושים אותי מאושרת כל כך.

על מה אתם מתקמצנים?
הבעיה שלי היא שאני לא מתקמצנת, הרבה פעמים אני קונה דברים שעושים לי טוב באותו רגע ואח"כ מתגלים כבזבוז.

האם ההורים משתתפים?
לא

קבוצת כדורגל...
וברצינות- כנראה שזה ילך ללימודים

חרטה- שלא עבדתי תקופה לפני שהתחלתי ללמוד
הברקה- לא מצליחה לחשוב על אחת כזו

שופינג- איפה כמה למה?
קניונים, אחת לחודש בערך, כי זה כיף.

טיפ כלכלי למתחילים.
קודם כל-לכו לעבוד.
דבר שני-לא משנה מה אתם קונים, על מה אתם מוציאים וכמה שכר הדירה החודשי שלכם- חסכו 10% מהמשכורת כל חודש, אחרי 10 חודשים תהיה לכם משכורת נוספת- תהנו ממנה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'משקפי שמש,'
משקפי שמש,
23/10/2009 | 16:49
10
גישה מוטעית
בריאות העיניים חשובה לך?
השתמשי במשקפיים שקנית.

ישראל, עובד אירוקה בדימוס:P
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'גיברת, העיצה לחיסכון שלך זה חילול הקודש.'
גיברת, העיצה לחיסכון שלך זה חילול הקודש.
23/10/2009 | 21:37
4
3
לצפיה ב-'תסבירי את עצמך...'
תסבירי את עצמך...
23/10/2009 | 23:54
3
2
לצפיה ב-'נראה שהכוונה'
נראה שהכוונה
24/10/2009 | 12:21
8
ההומוריסטית לחילול קדושת החיים והנהנתנות.

כמו אותו יהודי זקן שהתמרמר באזני על הרופא, שעקב מצבו הבריאותי, אסר עליו לשתות וודקה ול*יין.
תגובתו של המטופל: אם הכל אסור עלי למה לי לחיות בכלל. אני מעדיף לשתות, ל*יין ולמות
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'חייבים לקנות כל מה שבמבצע.'
חייבים לקנות כל מה שבמבצע.
25/10/2009 | 11:28
1
8
כל-כל-כל. גם אם לוצריך.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'טוב אז אני חוזרת בתשובה ומתחילה לקנות'
טוב אז אני חוזרת בתשובה ומתחילה לקנות
25/10/2009 | 19:19
8
כללללללל מה שבמבצע.
במיוחד את הדברים שנמכרים ב299.90 במקום ב149.90...איך יכולתי לחטוא עד היום ולקנות רק מה שאני צריכה?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הטיפ הכלכלי שנתת הוא נחמד,'
הטיפ הכלכלי שנתת הוא נחמד,
24/10/2009 | 12:52
1
8
אבל לא רלוונטי לכל אחד.
קחי למשל יוצא שיש עימו ילד. תשלום מינימלי לשכר דירה עומד על 2,600 ש"ח.
מה שנשאר ממשכורת ממוצעת לא מכסה את החיים: חשבונות ואוכל.(גז, מים, ארנונה, חשמל, טלפון נייד ונייח, אינטרנט, ויש כאלה שגם כבלים <לי אין>)
תוסיפי הוצאות של ילד רגיל: חוג אחד,ביגוד והנעלה, משקפיים, בילויים מינימליים,קייטנות קיץ פסח וחנוכה, אחזקה שוטפת של אופניים וכו' וכו' (בכל חודש משתנה), ונשארת עם מינוס של לפחות 2,000 ש"ח.

אפשר לנסות "לחסוך" ככה: להעביר לתכנית חסכון 150 ש"ח בחודש -שימשכו גם הם מהמינוס-...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
24/10/2009 | 13:14
6
לא הייתי במצב שונה אז אני לא יודעת איך זה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'~קורוקודילה מקפיצה שרשורים לא מחבתיים~'
~קורוקודילה מקפיצה שרשורים לא מחבתיים~
23/10/2009 | 16:37
2
8
תשלום אחד. חוץ משכר לימוד.

עו"ש ב+ או ב- ?
+ אבל ממש פלוסון קטנצ'יק כי אני לויכולה לראות מינוס. בינתיים נעזרת. (מותר לי, הייתי חולה)

פירות. קניתי המון המוני פירות.

קונים בשוק או בסופר?
השוק נורא רחוק, אז בסופר. אבל זה חבל לי נורא.

עצה לחיסכון?
אם אין - אז אין. לוקונים. נקודה.

היום הלכתי לקנות קרם מסויים שאני צריכה כי לואוהבת את מה שיש לי. הלכתי, קניתי. חזרתי הביתה. ואז שמתי לב שקניתי בדיוק את מה שיש לי. |פסיכית|

כלי מטבח ומוצרי בישול ואפייה. זה לא יאומן, אני אשכרה גומרת בחנויות תבלינים.

על מה אתם מתקמצנים?
על כל מה שקשור לעצמי. אבל אם מזמינה אחרים למשל, לא מתקמצנת בכלל. זו סטייה מזוכיסטית.

האם ההורים משתתפים?
לא. אצלינו במשפחה, מסתבר, זו פריוילגיה של חסידים ויראים בלבד.

אם היו לכם 1000 ש"ח לקנות משהו אחד עכשיו- מה הייתם קונים?
(275$)
שלושת רבעי מיקסר קיצ'נאייד?

החרטה - ללמוד באוניברסיטה הפתוחה. זה יקר כוכך. (אבל אפשר לעבוד תוך כדי, אז זה קצת מכסה)

שופינג- איפה כמה למה?
רק בניו יורק. זה חסך לי המון כסף שאין לי השנה.

טיפ כלכלי למתחילים.
אם אין כסף, חבל סתם לקנות. יכולה להעיד מהחיים הפרטיים שלי - שהדברים הטובים באמת הם בחיני חינמים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אופסי'
אופסי
23/10/2009 | 16:40
7
התחלתי לפני איזה שעתיים. בינתיים מיליון דברים - וכבר הקפיצו את זה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'"שלושת רבעי מיקסר קיצ'נאייד" '
"שלושת רבעי מיקסר קיצ'נאייד"
23/10/2009 | 21:02
3
לצפיה ב-'עונה '
עונה
23/10/2009 | 16:48
9
  האם אתם משלמים בתשלומים או בתשלום אחד?    >>    תלוי מה, מזון לא מומלץ לקנות בתשלומים
            מוצר חד פעמי או פעם בשנה כן תשלומים
עו"ש ב+ או ב- ?   >  +,  מתאפס בסוף החודש ו +
כמה % הולכים לשכ"ד?  רבע +-
מה הייתה ההוצאה הכי גדולה שלכם החודש?  כרטיס חופשי שנתי
קונים בשוק או בסופר? הכל מהכל
עצה לחיסכון?  בסוף
מה הייתה ההוצאה הטיפשית ביותר? > לא ידוע
מה ההוצאה הכי כיפית שלכם? > לא ידוע
על מה אתם מתקמצנים? מתקמצן אבל משלם, שכר דירה
האם ההורים משתתפים? בעיקר מורלית + 1%
אם היו לכם 1000 ש"ח לקנות משהו אחד עכשיו- מה הייתם קונים? (275$) שום דבר הסכום קטן מידי
           אם זה תלוש מתכלה : ספרים / ביגוד / הנעלה / מוצרי חשמל
  מה החרטה הכלכלית הגדולה שלכם ומה ההברקה? לא הייתה
שופינג- איפה כמה למה? אני גבר, עושה רשימה גם כשאני הולך לקנייון, הולך קונה וחוזר
  טיפ כלכלי למתחילים. לעקוב אחרי ההוצאות זה גם הטיפ לחיסכון
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
23/10/2009 | 17:26
6

באחד, משלמת באשראי ומשלמת את האשראי במלואו בסוף החודש
עו"ש ב+ או ב- ?
+
כמה % הולכים לשכ"ד?
12.5%
טיול למאפלי הניאגרה ושמורת טבע באופ סטייט
קונים בשוק או בסופר?
באינטרנט
עצה לחיסכון?
לנהל טבלת אקסל של הוצאות כשלכל קטגוריה סכום ידוע מראש (אני אומנם מיעצת אבל כמה שנים שכב לא עושה ). לקבוע על סכום קבוע שילך לחסכון ויהי מה (גם בזה לא טובה כשיש הוצאות לא צפויות)

כתר, כלומר הכתר לא היה טפשי אבל העובדה שלא הרגשתי שנפלה לי סתימה ושלא הלכתי לרופא שיניים שנתיים היו טפשיים.
משחקי ווי, בירה ומסעדות (אה ואתמול סופסופ ראיתי את מלך האריות היה מאוד, מאוד מרשים)
על מה אתם מתקמצנים?
בגדים ונעלים
האם ההורים משתתפים?
להיפך
אם היו לכם 1000 ש"ח לקנות משהו אחד עכשיו- מה הייתם קונים? (275$) תספורת
שלא יכלנו לעבור לקלפורניה כששוק הנדל"ן היה בשפלו.
אין לי הברקות.
שופינג- איפה כמה למה?
באינטרנט לאחר סקר מחירים מקיף
טיפ כלכלי למתחילים.
להתחיל לחסוך לפנסיה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שבת שלום'
שבת שלום
23/10/2009 | 17:47
1
6

רק מזומן
(טוב אין לי חשבון בנק אז זו לא חכמה)

עו"ש ב+ או ב- ?

כמה % הולכים לשכ"ד?

בערך חצי, קצת פחות

תשלום לכונס הנכסים, אלף ש"ח בחודש

קונים בשוק או בסופר?

בסופר, אין שוק בסביבה

עצה לחיסכון?

תחסכו!

אין כזה דבר, גם אם יש הוצאות שאני מצטער עליהם לאחר מעשה, זו הצטערות קטנה וחולפת,

בילויים

על מה אתם מתקמצנים?

אוכל
(זה לא שאני לא אוכל מספיק, אני פשוט משתדל להשאר ברמה הבסיסית של תזונה)

האם ההורים משתתפים?

לא

בגדים / מייבש כביסה

אני לא כזה חכם, אין לי מה להציע לאחרים

שופינג- איפה כמה למה?

רק בחכמה, רק עם רשימות בכיס

טיפ כלכלי למתחילים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה החכמה ברשימות בכיס?'
מה החכמה ברשימות בכיס?
23/10/2009 | 19:40
7
ככה איפשר לבזבז בלי לחשוב

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'והנה שלי:'
והנה שלי:
23/10/2009 | 18:19
6
שאלות מפתח:

תלוי במה.למשל במשכנתא אם אני משלם פעמיים בחודש כי זה מקצר את האמוריטזציה.הכל לפי הענין והיכולת.

עו"ש ב+ או ב- ?

מה זה?

כמה % הולכים לשכ"ד?

כשלוקחים משכנתא הבנקים מחשבים את יכולת ההחזר-כולל הוצאות דיור נוספות כמו מים וחשמל וכו'-שלא תעלה על ארבעים אחוז מההכנסה.אז הלכתי לפי הראש שלהם ואני משם על הוצאות הדיור כארבעים אחוז מההכנסה.

התכוונת לכמות כסף בבת אחת? אז התשובה היא 250$

קונים בשוק או בסופר?

סופר.השוק רחוק לי.

עצה לחיסכון?

||לבזבז עד שלא נשאר כסף לבזבז...סתאאם..לחסוך בדברים לא ממש חשובים.

הנה לידי יש לי כאן שולחן משחקים לילדים שכולל הוקי שולחן וכדור שולחן וכו' והילדים שיחקו בזה חמש פעמים ועכשיו הוא משמש לי כשולחן לניירת..

יציאת למסעדה רומנטית עם האשה.

על מה אתם מתקמצנים?
לפי מצב רוח.לפעמים אני מתקמצן על שטויות ולפעמים על דברים שצריך.
האם ההורים משתתפים?

חחחחחחחחחחחחחחחחחחח...

אייפוד לילד.

שאלה טובה.הרבה חרטות.הברקה?יש, אך עוד לא יצאה לפועל.

שופינג- איפה כמה למה?

בעיקר שמה. ובסכום לא אחיד.כי צריך..

טיפ כלכלי למתחילים.

תצאו כמה שיותר מהר מהמצב של מתחילים...אם לא, תראו כמוני...

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'געלט'
געלט
23/10/2009 | 20:20
4
לרוב בתשלום אחד כדי להימנע מלהיכנס להתחייבויות, שלא תמיד יהלמו את יכולותי הריאליות, וגם עשויות ליקר את העיסקה עקב ריבית.

עו"ש ב+ או ב- ?
גם בתקופות של קושי כלכלי אני עושה מאמץ לא להגיע למינוס, כדי שלא לשלם את הריבית הגבוהה של הבנק.

כמה % הולכים לשכ"ד?
בלי תלות ביכולותי הכלכליות, אני פועל בשאיפה לשכ"ד שאינו עולה הרבה על שליש משכר מינימום.

עשיתי ביטוח לטיפולי שיניים בקופ"ח. אמנם הסכום החדשי אינו רב במיוחד, אבל כיוון שמדובר בהתחייבות לשנים ארוכות זה מהווה התחייבות עם פוטנציאל להוצאה משמעותית. בערך (בערך 500 ש"ח לשנה * שנות חיי העתידיות).

קונים בשוק או בסופר?
עיקר הקניות בסופר חרדי שמתאפיין במחירים זולים. מבצע השלמות גם במקומות לא זולים.

עצה לחיסכון?
לפני כל הוצאה, חשוב כמה זמן אתה צפוי לעבוד כדי לממן את ההוצאה, ושקול את מידת ההנאה מההוצאה אל מול מידת ההשקעה הנדרשת ממך בעבודה כדי לממן הוצאה זו.

טפשית בדיעבד - קניתי שלושה מיכלי ריסוס לגיהוץ קל, וזמן קצר אח"כ עברתי מחולצות ספורט אלגנט שדורשות גיהוץ, לחולצות טריקו. הרגשתי מה זה אידיוט

קולנוע ופאסט פוד.

על מה אתם מתקמצנים?
פעם הייתי מתקמצן על גרביים והייתי תופר ומתקן אותן שוב ושוב בדבקות ובמסירות מופלאות עד דעיכתן ומותן הבלתי נמנע.
היום אני מתקמצן על גופיות.

האם ההורים משתתפים?
לא כ"כ במזומן. אבל לעיתים תורמים לעולל האומלל (-: פריטי לבוש ומזון.

בחיי שקשה לי לענות על זה, כיוון שבשוטף איני מונע מעצמי את צרכי וקונה כל מה שצריך.
אבל אם זה היה מיועד לקניה עכשיו, הייתי קונה לאמא שלי מתנה על פי בחירתה.

חרטה - אני לא משתייך כ"כ למין האדם המתחרט. בדר"כ אני חושב קדימה. וגם מטעויות אני למד, או לפחות שואף ומנסה ללמוד.
ההברקה - להשקיע בלימודים (עשרות אלפי שקלים במצטבר).

שופינג- איפה כמה למה?
אני לא באמת נהנה משופינג.
אולי הייתי יכול להנות מזה ,אילו לא הייתי יודע מהו מחסור, ואילו הכסף היה בא לי בקלי קלות.

טיפ כלכלי למתחילים.
ככל שבאפשרותכם, פעלו כך שהכנסותיכם יעלו על הוצאותיכם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'גמני'
גמני
23/10/2009 | 21:14
6
5
באוסטריה לא נהוג לשלם בכרטיסי אשראי אלא בכרטיס שמוגן בקוד (צריך להקליד כל פעם שמגהצים) והסכום יורד מיידית מהחשבון. כשאני מספרת לקולגות על חלוקה לתשלומים בכרטיסי אשראי הם חושבים שאני הוזה או שאני עובדת עליהם. החברה שלי מתעסקת הרבה מאוד עם תשלומים אלקטרונים.

עו"ש ב+ או ב- ?
מאז שהבנקומט בלע לי את הכרטיס אשראי על חוב של 3000 שקל כשהייתי סטודנטית ענייה, לא נכנסתי יותר למינוס. זה עלה לי בכמה ארוחות.

כמה % הולכים לשכ"ד?
בערך %25 כולל כל ההוצאות הנלוות של מים, חשמל וכו'.

כרטיס טיסה לארץ.

קונים בשוק או בסופר?
באוסטריה מי שקונה בשוק הוא סנוב עשיר, או מי שרוצה שיאמינו שהוא כזה. המוכרים הם איכרים שכל פירור גבינה בבאסטה שלהם הם סחטו אישית מהפרה היחידה במשק, יולנדה, שהיא גם בת בית ומגדלת להם גם את הילדים. כנ"ל לגבי הבשר.
בקיצור- בסופר.

עצה לחיסכון?
לעקוב אחרי הוצאות חודשיות. לא לקנות משהו בספונטניות בלי להשוות מחירים קודם. יכול לחסוך הרבה כאבי לב.

הדבר היחיד שעולה לי בראש כרגע זה מעיל עור כבד ביותר שקניתי בחודשים הראשונים שלי פה. בחנות היו הרבה שלטי - מבצע, חיסול מלאי וכד'. המוכרת שכנעה אותי שמחיר כזה אני לא אמצא. את המעיל כמעט ולא לבשתי, הוא ממש לא הסגנון שלי, ו-5 שנים אחרי, החנות ההיא עדיין מחסלת מלאי.
בטח יש עוד דברים שלא הייתי צריכה לקנות.

בגדים ומוצרי טיפוח. אני אישה.

על מה אתם מתקמצנים?
לא אוהבת להוציא כסף יותר ממה שנראה לי שהמוצר שווה. בטח אם יש תחליפים זולים. המילה 'איכות' לא עושה לי את זה יותר מידי.

האם ההורים משתתפים?
לא צריכה עזרה של ההורים כבר הרבה זמן. כשהייתי צריכה הם עזרו.

יש לי.

אין לי לא זה ולא זה.

שופינג- איפה כמה למה?
בגדים וכד' - יש חנויות מסויימות שאני מכירה וחוזרת אליהם. מוצרי חשמל - משתדלת באמזון כי שם יוצא הכי זול בדרך כלל וגם נוח לקרוא ביקורת של קונים אחרים. קונה גאדג'טים כשהם מתאימים לי ולא תופסים הרבה מקום. מלבד זאת ההוצאה העיקרית שלי היא על חופשות ונסיעות - גם כן בדרך כלל מזמינה דרך האינטרנט מחברות ספציפיות שאני מכירה.

טיפ כלכלי למתחילים.
אין לי יותר מידי דברי חוכמה להוסיף על קודמיי. עלו והצליחו!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כלכלה אני אוהב'
כלכלה אני אוהב
24/10/2009 | 00:46
5
10
האם אתם משלמים בתשלומים או בתשלום אחד?   אחד בלבד, אין כסף-לא קונים
עו"ש ב+ או ב- ?  ב- +
כמה % הולכים לשכ"ד?  הלוואי והיתה דירה, אני בצבא, לפני הצבא בערך 30 % היו הולכים על דירה
מה הייתה ההוצאה הכי גדולה שלכם החודש?  אורנג'
קונים בשוק או בסופר?  סופר
עצה לחיסכון?  סעו בקטנוע, חוסך מאות שקלים בחודש והרבה יותר מהיר, אין לכם מושג איזה כיף זה לא לחשוב בכלל על דלק, פשוט לשים 20-30 ש"ח וליסוע חופשי שבוע
מה הייתה ההוצאה הטיפשית ביותר?  לא עולה לי בראש
מה ההוצאה הכי כיפית שלכם?  קטנוע שקניתי
על מה אתם מתקמצנים?  על הכל, אני מאוד מחושב
האם ההורים משתתפים?  ממש לא
אם היו לכם 1000 ש"ח לקנות משהו אחד עכשיו- מה הייתם קונים? (275$)  אייפוד
מה החרטה הכלכלית הגדולה שלכם ומה ההברקה?   מכירת לוחיות רישוי בEBAY, ועל ההברקה אני עובד עכשיו, אני לא משתף
שופינג- איפה כמה למה?  כמה שפחות
טיפ כלכלי למתחילים.  אל תשתמשו בכרטיס אשראי, רק במזומן
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למה אתה מתחרט על מכירת לוחיות הרישוי בEBAY?'
למה אתה מתחרט על מכירת לוחיות הרישוי בEBAY?
24/10/2009 | 02:33
4
3
לצפיה ב-'אני לא מתחרט'
אני לא מתחרט
25/10/2009 | 16:03
3
5
אני פשוט עניתי לפני שקראתי את התגובות של כולם, וברוב טפשותי חשבתי שכתוב חרטה מלשון שטות (אוף, איך מנקדים בתפוז) ולא חרָטה (יש מצאתי) , שכחתי שהפורום מתהדר בעברית גבוהה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא הייתי מנחש (-:'
לא הייתי מנחש (-:
25/10/2009 | 19:19
2
5
ומאיפה היו לך לוחיות רישוי למכור? אני מתאר לעצמי שלא 'הרמת' ממכוניות חונות וגם למה אנשים קונים לוחיות רישוי? אספנות? לקישוט חדר שינה עבור בני נוער?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'היו לי 3 לוחיות מרכב אחד'
היו לי 3 לוחיות מרכב אחד
26/10/2009 | 17:07
1
8
רכב שלי שמישהו דפק לי אותו בחניה בלי להשאיר פרטים וכמובן בלי מקיף (8000 ש"ח תעשה מקיף?)  הרכב נמכר לחלקים ולקחתי את הלוחיות רישוי, + עוד אחת שהיתה לי בבית בשביל המנשא אופניים, קנו את זה אנשים מחו"ל שכנראה הגניב אותם שכתוב על הלוחית "ישראל"  מכרתי במחיר יחסית טוב לכמה ששווה לוחית רישוי, עכשיו אני הולך לפרסם לוחית רישוי פלסטינית שמצאתי במחסום חווארה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'חשבתי שאתה יותר מופרע'
חשבתי שאתה יותר מופרע
28/10/2009 | 02:05
7
אולי מוכר לוחיות רישוי למי שרוצה לחסוע בכביש 6 בלי לוחית הרישוי שלו.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'עונה גם'
עונה גם
24/10/2009 | 10:20
2
10
משלמת בתשלום אחד. זה די מבאס לראות בחיוב אשראי קניה שכבר מזמן מאסת בה רודפת אותך חודשיים אחרי.
בארה"ב התאהבתי ב'דביט' שיורד ישירות מהחשבון ככה שתמיד יודעים בדיוק כמה יש.
עו"ש ב+ או ב- ?
+ בד"כ יש בסוף החודש 400 שקל, אני משתדלת לא לחרוג.
כמה % הולכים לשכ"ד?
40% לדירה שהיא באמת נהדרת ובמיקום מצויין. לצערי זה יותר מדי אז שנה הבאה אם אני לא ארוויח יותר יש סיכוי שאני יעזוב אותה.
סופשבוע בצפון (נסיעהף יציאות ושופינג)
קונים בשוק או בסופר?
אני קונה יותר מדי בAMPM וטיב טעם כי הסופר במחיר זהה (ואפילו יותר יקר) משתדלת לקנות פירות וירקות בשישי בשוק פעם בשבועיים ולוקחת מההו
עצה לחיסכון?
אל תקנו בAMPM
ועכשיו ברצינות, תעבירו כסף לחשבון נפרד ותדמיינו שאין לכם אותו  ואל תכלילו אותו בחישוב של מה שיש לכם- כשתצטרכו הוא יהיה שם.
אל תוציאו יותר ממה שיש לכם. לא משנה כמה בא לכם משהו. עדיף לחכות ולחסוך מאשר לשלם אחרי בתשלומים.
לגבי השקעות- אל תתפרעו ותסמכו על העצות של סלסלרו. עוד לא ניסיתי אבל, מה שהוא אומר נשמע הגיוני.
שמלה מקסימה שעוד לא יצא לי ללבוש כי היא יפה מדי לעבודה, לא מספיק צנועה להורים ובעיקר כי יש לי בהחלט מספיק בגדים בלעדיה
שטויות לדירה ואיפור (למרות שאני כמעט ולא מתאפרת)
על מה אתם מתקמצנים?
אלכוהול יקר מחוץ לבית- באמת שאין סיבה לשלם כ"כ הרבה בשביל וויסקי טוב.
האם ההורים משתתפים?
לא. אלא אם אתם כוללים שדידת תיונים בכל ביקור ושמפו-מרכך (ועוד כמה דברים קטנים)
הרעיון היה קניה מידית עם 1000 ש"ח ביד (כמו בשעשועון)
אני הייתי קונה מכונת כביסה או 1/3 בקיצ'נאיד של הקרוקודילית
גם חרטה וגם הברקה- לא לקנות תמונה מקורית של פיטר ליק בכמה אלפי דולרים. זה יחכה.
שופינג- איפה כמה למה?
בארה"ב הייתי עושה המון ובארץ הרבה פחות. כנראה בגלל המחירים והעודף טרנדיות. קונה בעיקר במנגו-זארה כשקונה או בחנויות עודפים פריטי ביסייק.
טיפ כלכלי למתחילים.
אל תחששו להתפנק, אבל, לא מעבר למה שיש לכם.
תשמרו קצת בצד ליום גשום.
תעקבו אחרי ההוצאות.
תחסכו איפה שאפשר- על תתעצלו לעשות סקר שוק ולהתמקח על תוכניות סלולרים, כבלים, טלפון וכו'
תלמדו להבין מבצעים ולקרוא אותם נכון (למשל פריט שני ב25% הנחה ושלישי ב50% זה אומר 2 פריטים במחיר מלא ואחד ב75% הנחה- חברו את התוצאה הסופית, חלקו ב3 ואז תשאלו את עצמכם אם זה משתלם)
כל העצות מעלי...

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תמונות נוף/פנורמה של פיטר ליק'
תמונות נוף/פנורמה של פיטר ליק
24/10/2009 | 11:55
1
7
כשתכנסו לאתר |סלינק|http://www.peterlik.com/
אחרי שתלחצו על enter
אל תפלטרו את החלק העליון של המסך. זה לא באנר, אלו תמונות מדהימות שמלהתבונן בהן נתקע לי השריר של העין.

לכו לשטוף ת'עיניים
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'זה אפילו לא מתקרב'
זה אפילו לא מתקרב
24/10/2009 | 12:14
6
ללראות אותן בגודל של קיר שלם בגלריה עם תאורה אחורית.

ביליתי שם קרוב ל4 שעות מאוהבת לחלוטין. אחת מהתמונות האהובות עלי היא זו שהסלע בגוונים של סגול, ורוד, כתום בקניון באריזונה.
אם תסתכלו טוב (קשה כי הן מתחלפות) זה נראה כמו פרופיל של איש ואישה פונים זה לזה.

מדהים ושווה כל סנט כשיהיה לי כסף (ובית)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מצבי עגום לאין שיעור'
מצבי עגום לאין שיעור
24/10/2009 | 09:29
2
6
אבל נו, מילא. השרשור הזה פיתה אותי להגיב פה בפעם הראשונה מזה שנתיים, כדי לגרום לכולם להרגיש טוב עם עצמם . טפו.

למעט על רכישות גדולות ממש (או בחודש שאין לי כסף), בתשלום אחד. גג שניים. ולא על אוכל ושוטף.

עו"ש ב+ או ב- ?
מינוס תמידי בשנתיים האחרונות. אם כי לזכותו של הבנק ייאמר שהוא בחר לאחרונה לצמצם לי את המסגרת באופן חד-צדדי וללא התראה מוקדמת.

כמה % הולכים לשכ"ד?
בהתבסס על המשכורת האחרונה שקיבלתי, 40% עם כל החשבונות. בהתייחס למשכורת שצפויה לי בנובמבר (אם בכלל), לאחר התפטרות מרהיבה באמצע החודש, קרוב ל- 90%.

צ'ק לחתונה. עגום אבל נכון.

קונים בשוק או בסופר?
משתדלים להגיע לשוק פעם בשבוע לקניה של בשר, ירקות וסוכריות גומי. השלמות שוטפות וסיגריות מהאמפם הגנבים.

עצה לחיסכון?
אל תחיו כמוני, קרי: בלי עבודה יציבה, עם בטלנות, עם חיבה לרביצה בבתי קפה, עישון של קופסת סיגריות ביום ונטייה לא ברורה לעבודה אובדנית אצל מעסיקים שמעכבים משכורות. ואל תגורו במרכז תל אביב.

מנוי שנתי למכון כושר. בחישוב מספר הפעמים שממש הגעתי להתאמן בשנה ההיא, כל ביקור עלה לי 200  שקל.

כשיוצא לי לפנק את בנזוגי ואת עצמי בארוחה טובה או בלילה של בילוי פרוע. בימים כתיקונם הוא המפנק, אז זה סוג של העצמה נשית. או משהו.

על מה אתם מתקמצנים?
נסיעות. בגדים. פריטים לבית.

האם ההורים משתתפים?
לעתים נדירות, הם ביותר חובות ממני. אבל מדי פעם מפרגנים לי בקטנה.

המממ. מחזירה חוב.
אבל אם ממש חייבים לקנות בכסף הזה אז זה הסכום שמתאים למצלמה שאני ממש רוצה. או למגפיים סקסיים ולא-נוחים לחורף ה(לא) ממשמש ובא.

חרטה- עוד לא היה לי בחיים מספיק כסף כדי לטעות איתו ולהתחרט. אולי על זה שלא עשיתי תואר נחשק במנהל עסקים (אם כי לעולם לא מאוחר), או לחילופין, לא התחתנתי עם גבר ממש עשיר וממש טיפש שחולה לי על התחת.
הברקה- עובדת על זה. באמא'שלי.

שופינג- איפה כמה למה?
בגדול, פשוט לא. שונאת כל שריח מיזוג של קניון ומוזיקה מלחיצה נודף הימנו. בקטן, חנויות עודפים.

טיפ כלכלי למתחילים.
אם יש דרגה נמוכה יותר מ"מתחילים", אני שם. אני ביזיון להתנהלות כלכלית נבונה באשר היא. ובנימה אופטימית יותר: תשקיעו במק"מים, שמעתי שזה עובד. וגם קרנות ירוקות, זה ה-דבר. וגם בסטארט-אפ שחבר שלי עובד בו.

בברכת אושר-ממון-לזיין-המון.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הכי טוב לקנות בארון של חברה'
הכי טוב לקנות בארון של חברה
24/10/2009 | 12:10
1
3
את באמת חייבת לי כמה פריטים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יש לי חנות קבועה אצל ג'ינג'ית אחת'
יש לי חנות קבועה אצל ג'ינג'ית אחת
24/10/2009 | 14:14
3
היא כבר יודעת לא להשאיר אותי לבד עם הארון שלה, ואפילו לא הולכת לשירותים כשאני אצלה.
רוב הבגדים שאני לא לובשת (בעיקר בגדי חורף מהתקופה הירושלמית) כבר נתרמו לויצ"ו אבל יש כמה ספיחים. מי שרוצה לבוא ולקחת מוזמנת, בתנאי שיושבים איתי לכוס קפה- מובטלת - ומשעשעים אותי- בידור זול
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אל תלמדו ממני כלום! גם הטעיות שלי מופרכות'
אל תלמדו ממני כלום! גם הטעיות שלי מופרכות
24/10/2009 | 13:49
3
10
בתשלומים. לא חכם.
עו"ש ב+ או ב- ?
שנים שנים סוחבת את ה---------- הארור.

כמה % הולכים לשכ"ד?
כיום פחות מ20% צאו לצפון אחים יישבו את הצפון המוזל והמשעמם.

נסיעות..

קונים בשוק או בסופר?
משתדלת בשוק. הכל שם בחמישה שקלים. קילו תות ומרצדס.

עצה לחיסכון?
תאכלו בבית.

יש לי איזה ג'קט מחורבן שבגלל העלות שלו הלב לא נותן להעיף אותו לעזאזל ואני סוחבת אותו יבשות וימים כבר חמש שנים. הוא מכוער לא פרקטי ולא נוח. דווקא בגדים טובים נעלמים לי משומה והוא לא. יום אחד כשאארוז ואשנס עצמי ואעיף אותו אדע כי נולדתי מחדש.

מתה על חניות טבע ועל חנית ג'אדטים אבל הכי על חנויות ספרים יד שנייה.

על מה אתם מתקמצנים?
על אביזור הבית למה שאני מכירה אותי ואת יצר הנידודים הלא רמוז שמקנן בי עוד מאז שנדדתי מהרחם לעריסה ומאז אנ'לא חדלה.

האם ההורים משתתפים?
בצערי?

בית בובות. לא של ברביות מלוקק משהו אתני כזה.

החרטה היחידה שלי על הלימודים היא במובן הכלכלי. ההברקה היא האייפוד שפירגנתי לעצמי אחרי חודשי עבודה בלונדון. אין מוצדק ממנו.

שופינג- איפה כמה למה?
לא נהנית מזה. וכל האורות והמראות והמוכרות זה נורא מלחיץ. באוסטרליה גילתי את הקסם בחניות יד שנייה ומאז חיי שופרו התחלתי לחייך וחתמתי באדי
.
טיפ כלכלי למתחילים.
אל תתחילו ללמוד בלי כסף. קל וחומר עם חובות. בנות חפשנה את החבר העשיר!! אהבה חום וקבלה לא יעזרו לכן כשתחיו על לחמניה עם מלפפון ומיונז של "שפע שוק". כבר נפלתן והתאהבתן? הובילו להתקף ולמותו של האב בעל הנכסים שלו. אין לו כזה. תעברו לגור בצפון או באוהל. אין ברירה.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לגבי הלימודים - '
לגבי הלימודים -
24/10/2009 | 13:59
1
7

ממש ממש לא מסכים עם האמירה שלך "אל תתחילו ללמוד בלי כסף". עייני ערך ארצות הברית, בה רוב הסטודנטים מסיימים את התואר עם חובות די כבדים לבנקים, מהסיבה הפשוטה, שאחרת, ללא תואר או השכלה, אתה יוצא לשוק העבודה עם מעמד של עבד.

אני כן מסכים שעדיף לא ללמוד תואר לא פרקטי, כמו מדעי הרוח וכו', עד שיודעים איך ומאיפה לחיות, אבל תואר בתחום בו אדם רוצה לעסוק - יפה שעה אחת קודם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא יכולת לבוא'
לא יכולת לבוא
24/10/2009 | 14:08
7
לפני שסיימתי תואר במדעי הרוח?
עכשיו אומרים לי שזה לא פרקטי

מה שכן, עד כמה שזה מבאס לי עכשיו את התחת להחזיר הלוואות, אם לא הייתי לוקחת אותן רוב הסיכויים שלא הייתי משלימה תואר לעולם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני איתך- אל תתחילו ללמוד בלי כסף!'
אני איתך- אל תתחילו ללמוד בלי כסף!
24/10/2009 | 20:25
6
גם אם אין חובות- הם יצטברו מהר מאוד.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'גם אני משתתף בנ"ל'
גם אני משתתף בנ"ל
24/10/2009 | 16:10
1
6
תשלום אחד, למה אין לי כרטיס אשראי.

עו"ש ב+ או ב- ?
+ אבל זה כי אני תפרן כרוני והבנק התייאש ממני כבר מזמן. אם אני חורג ב-2 ש"ח, מיד מתקשרים אלי ממספר חסום ושואלים למה אני במינוס.

כמה % הולכים לשכ"ד?
כ-20 אחוז. אבל אני חי בדירת שותפים עם עוד 4 כמוני, מה שמוזיל את העניין, וגם חיים קומונריים זה לא כזה רע כמו שניתן להבין מכתביו (המשמימים) של מרקס.

3000 ש"ח להחזר חובות. בלאט.

קונים בשוק או בסופר?
בסופר, אני שונא את השוק למה הכל שם מפוזר על פני רדיוס של כמה רחובות, ולך תחפש עכשיו גבינה עם כל הזקנות. אז אני קונה בסופר, שם כל המוצרים מרוכזים במקום אחד שאינו דורש התרוצצות מיותרת, וגם נותנים לך עגלה. ואני מוכן להשקיע את ה- 10 ש"ח או ה-20 על ההפרש. מחוץ לזה, שוק מחנה יהודה מזמן לא כזה זול כמו הסטיגמה שנדבקה אליו שלא בצדק.  

עצה לחיסכון?
לחיות את החיים בסבבה.

ארנונה, בני זונות.

סקס, סמים ורוקנרול.

על מה אתם מתקמצנים?
על בגדים, נראה לי הפעם האחרונה ששילמתי על בגד זה בצבא כשעליתי מת"ש על חולצת ב' שנעלמה באיזה מוצב.

האם ההורים משתתפים?
פחחח.

לפ-טופ יד שניה.

הלוואות שלקחתי פעם זו וואחד חרטה. ולא היו לי הברקות כלכליות בזמן האחרון, או בכלל.

שופינג- איפה כמה למה?
לא קיים אצלי.

טיפ כלכלי למתחילים:
להיות היום ולמות מחר.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בשורה האחרונה - להיות* = לחיות.'
בשורה האחרונה - להיות* = לחיות.
24/10/2009 | 16:13
2
לצפיה ב-'עונה'
עונה
24/10/2009 | 17:28
6
& האם אתם משלמים בתשלומים או בתשלום אחד? רק בתשלום אחד ומשתדלת במזומן!
& עו"ש ב+ או ב- ? בארור שבפלוס כי אחרי שחוטפים את הכאפה של החיים בוואחד מינוס, לומדים לקח מן הסתם
& כמה % הולכים לשכ"ד? 50%
& מה הייתה ההוצאה הכי גדולה שלכם החודש? 4,000- טיפול שיניים
& קונים בשוק או בסופר? סופר או מכולת, בשוק פעם בכמה שנים בשביל החוויה
& עצה לחיסכון? לא ליפול לטריקים שיווקיים: הסופר בנוי כך שהמוצרים הבסיסיים וההכרחיים נמצאים בסוף החנות, למשל חלב, לחם, מוצרי חלב, ירקות קפואים, בשר וכדומה. הרעיון השיווקי העומד מאחורי המבנה הזה, הוא שנצטרך לעבור בכל הסופר (ובדרך לאסוף לעגלה כל מה שלא תיכננו לקנות) רק כדי להגיע אל מוצרי הבסיס. מסקנה: נסו לחצות את הסופר כמה שיותר מהר. מוצרים יקרים או מותגים וותיקים יוצבו במרכז המדף ובגובה העיניים. במדפים התחתונים תוכלו למצוא את אותם מוצרים מיצרנים זולים יותר, ותמיד כדאי לבדוק!
& מה הייתה ההוצאה הטיפשית ביותר? מסטיק
& מה ההוצאה הכי כיפית שלכם? בגדים כמובן
& על מה אתם מתקמצנים? על כלום, חיה את הרגע
& האם ההורים משתתפים? אני גרה לבד!
& אם היו לכם 1000 ש"ח לקנות משהו אחד עכשיו- מה הייתם קונים? (275$) לקנות זה לא כל החיים הייתי מעדיפה שישן בבנק בינתיים עד שאחליט לקנות משהו מעניין
& מה החרטה הכלכלית הגדולה שלכם ומה ההברקה? החרטה- לגור בשותפות, ההברקה- לגור לבד!
& שופינג- איפה כמה למה? בעיקר בסוף עונה, בקניונים, למה? ככה החלטתי
& טיפ כלכלי למתחילים- אם אין לכם שליטה בהוצאות אז כרטיס אשראי ושיקים זה מחוץ לתחום, משתמשים רק במזומן- יש, קונים! אין, לא קונים! בהצלחה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שרשור מעניין'
שרשור מעניין
24/10/2009 | 21:13
14
10
תלוי מה.אם זה סכום גדול ומשיג דברים ללא ריבית -מעדיף תשלומים.
עו"ש ב+ או ב- ?
לרוב ב-+.
כמה % הולכים לשכ"ד?
יותר מדי
הוצאות עבור העסק.
קונים בשוק או בסופר?
הסופר קרוב, השוק רחוק. הזמן שלי שווה יותר כסף מהחיסכון בשוק.
עצה לחיסכון?
להתחיל כמה שיותר מוקדם. לרכוש ידע פיננסי והכי חשוב - להבין מה עושים. לא להפסיד כסף סתם.
קניתי רובוט קטן פשוט וטפשי לניקוי אבק בבית. זה השתלב טוב עם העצלנות הטבעית שלי בכל מה שקשור לעבודות הבית אבל הסיבה העיקרית הייתה שפשוט סקרן אותי מאד לפרק אותו רק כדי להבין איך הוא עובד.
מילטון אמור לקפוץ פה עם "בירה" שזה באמת נכון אבל האמת היא שאחד הדברים היחידים שיש לי סבלנות לקנות בעצמי קשור דווקא לאהבה הגדולה שלי -ספרים.
על מה אתם מתקמצנים?
לא מוציא כסף על מותגים מטופשים אם לא חושב שהם שווים את ההפרש במחיר למוצר רגיל. זו אחת העבודות הגדולות ביותר בעיניים על הצרכן המערבי.
האם ההורים משתתפים?
לא. מפרנס את עצמי מגיל 18 בערך.
א'. יש לי. ב'. אין לי שום דבר כרגע שאני רוצה במיוחד.
ההברקה - ניצלתי בצורה יוצאת דופן את המשבר האחרון.
החרטה-שלא מינפתי זאת עוד הרבה יותר. לא ממש מתחרט, הסיכון היה מעבר לסיכונים שאני מוכן לקחת ולכן נפסל אבל בדיעבד (תמיד הכל פשוט בדיעבד) לו הייתי עושה זאת הרבה מאד דברים היו פשוטים יותר.
שופינג- איפה כמה למה?
מתעב שופינג. משתדל לבחור משהו כמה שיותר מהר ולעוף משם. פתרון עדיף -לסנג'ר את החברה התורנית.
טיפ כלכלי למתחילים.
להתחיל ללמוד מוקדם ולקרוא כמה שיותר מהר את הספר:
the intelligent investor של בנג'מין גרהם. חבל שאף אחד לא נתן לי את העצה הזו כשהתחלתי להתעניין בדברים האלה בגיל 18. היה חוסך לי הרבה זמן.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'רובוט לניקוי הבית? יש כבר דבר כזה?'
רובוט לניקוי הבית? יש כבר דבר כזה?
25/10/2009 | 01:25
8
5
ואני חשבתי על זה כעל משהו עתידני.

תוכל להוסיף מעט מידע?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'העתיד של היום זה לא מה שהיה פעם'
העתיד של היום זה לא מה שהיה פעם
25/10/2009 | 02:52
6
חפש ביוטויב iRobot Roomba
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'זה היה ממש להיט בארה"ב לפני שנה'
זה היה ממש להיט בארה"ב לפני שנה
25/10/2009 | 02:54
2
8
מדובר בסוג של מכונה קטנה שנוסעת בכל הבית מעצמה ושואבת אבק.

פפסי אפילו עשו מזה פרסומת משעשעת:
http://www.youtube.com/watch?v=qS6Z2Aq5NFk
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כמו אימא, רק בלי ה"מתי תתחתן"?'
כמו אימא, רק בלי ה"מתי תתחתן"?
25/10/2009 | 09:21
1
1
לצפיה ב-''
26/10/2009 | 14:11
לצפיה ב-'בכלל לא'
בכלל לא
25/10/2009 | 22:57
3
6
זה קיים כבר שנים. מי קוטף תפוזים ועגבניות נראה לך? בני אדם?
רובוטים כבר עברו את זמנם, כי הפיתוח כידוע עבר לאפליקציות שרצות על מחשב ופחות למכניקה/ שיפור של מכניקה. אבל אני מאמין שזה עוד יגיע. בתחום הגריאטרי זה מתבקש. המשך לכסא גלגלים מונע בכוחות עצמך.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'עבר זמנם? אנחנו רק בהתחלה מבחינת פיתוח'
עבר זמנם? אנחנו רק בהתחלה מבחינת פיתוח
25/10/2009 | 23:28
1
4
היכולות בתחום.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הנה עוד דוגמא לכמה עבר זמנם'
הנה עוד דוגמא לכמה עבר זמנם
27/10/2009 | 17:40
4
יוצאים בשאלה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גגל "מערכות משובצות" או "Embedded systems"'
גגל "מערכות משובצות" או "Embedded systems"
25/10/2009 | 23:58
4
אגב, ראיתי סרטון של רובוטים (די דומים בצורת תנועתם ל-iRobot Roomba רק יותר גדולים וגבוהים) שמתוכנתים לנוע בקבוצה כמו להקת דגים. משהו מדליק.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בירה היא ההוצאה הטיפשית ביותר שלך'
בירה היא ההוצאה הטיפשית ביותר שלך
25/10/2009 | 01:31
2
3
לצפיה ב-'הממ... לא נכון.'
הממ... לא נכון.
25/10/2009 | 16:56
1
1
לצפיה ב-'שאלו את ג'.מ.קיינס בערוב ימיו על מה הוא מתחרט'
שאלו את ג'.מ.קיינס בערוב ימיו על מה הוא מתחרט
25/10/2009 | 17:33
5
והוא ענה שעל כך שלא שתה מספיק שמפניה...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ההברקה והחרטה שלך'
ההברקה והחרטה שלך
25/10/2009 | 12:39
1
9
ספר קצת יותר... מעניין.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אין יותר מדי מה לספר.'
אין יותר מדי מה לספר.
25/10/2009 | 23:26
6
אפשר להגיד בקצרה משהו כללי שנכון במיוחד עבור יוצאים בשאלה -ערכה של היכולת לחשוב בניגוד לעדר לא יסולא בפז.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'עונה גם'
עונה גם
25/10/2009 | 12:37
1
6
@ האם אתם משלמים בתשלומים או בתשלום אחד?

פעם ככה , ופעם ככה , קניות גדולות אני מעדיפה לחלק ...

@עו"ש ב+ או ב- ?

+ טפו טפו...

@ כמה % הולכים לשכ"ד?

יש בית , אין שכ"ד

@מה הייתה ההוצאה הכי גדולה שלכם החודש?

טיפול לאוטו...

@קונים בשוק או בסופר?

רק סופר , המוטו שלי מה שזול עולה בסופו של דבר ביוקר...( גם התבאסות מהמוצר היא מבחינתי לשלם מחיר יקר )

@עצה לחיסכון?

כמו שאמרו קודמיי לחסוך, וכשיתפח החיסכון אל תבזבזו על קירות ואבנים או מכונית ספורט ,אלא לחשוב באיזה דרך מכפילים אותו או מגדילים את ההכנסה המשפחתית , לא ממליצה על השקעות בבורסה באג"חים וכל מיני בישין למי שלא מבין, תמיד תלכו לכיוון הנושא שאתם הכי מבינים וטובים בו ולהתפתח לכיוון עצמאי אפילו בנוסף לעבודה כשכיר , אבל הכי חשוב - זה להצמיח רעב ומוטיבציה ולעבוד קשה.

@ מה הייתה ההוצאה הטיפשית ביותר?

מנוי לחדר כושר שעשה בעלי וניצל אותו פעמיים...

@ מה ההוצאה הכי כיפית שלכם?

נופשים, הסרת שיער בלייזר :) (כייף בטווח הרחוק :)

@על מה אתם מתקמצנים?

לא מתקמצנת , קונה מה שאני רוצה , אבל - בצורה מושכלת , לא פריקית של מותגים -לא שותפה לתעשיה האווילית הזאת.

@האם ההורים משתתפים?

להפך...אנחנו עוזרים להם לפעמים.....

@אם היו לכם 1000 ש"ח לקנות משהו אחד עכשיו- מה הייתם קונים? (275$)

יש לי.

@מה החרטה הכלכלית הגדולה שלכם ומה ההברקה?

חרטה כלכלית - אין , ובכלל אני לא נוהגת להתחרט על דברים שאני עושה , אלא ללמוד תמיד להבא,
הברקה - אין לי הברקה כלכלית - עוד לא הגעתי אליה מבחינתי.

@ שופינג- איפה כמה למה?

למרות שאני מטופחת ומוקפדת מכף רגל ועד ראש , אני שונאאאאת שופינג , מעדיפה לעשות קניה מרוכזת אחת לעונה וזהו.
קונה בעיקר מקניונים ומחנויות שניתן להחליף/ להחזיר / להתלונן אם המוצר פגום ולקבל מענה חייכני ולבבי.

@ טיפ כלכלי למתחילים.

אל תתייאשו מהייאוש , גם לי היו ימים שאכלתי רק פסטה וקניתי נעליים פעם בשנה , אבל לעולם לא הפסקתי להאמין ולעולם תמיד הסתפקתי במה שיש לי ולא הסתכלתי לדשא של השכן ... חשיבה אופטימית מגשימה את עצמה , פסימיות גורמת לשקיעה....
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'משתרשת אליך, כי אהבתי את התשובות שלך...'
משתרשת אליך, כי אהבתי את התשובות שלך...
25/10/2009 | 13:38
5
תשלומים זה הטמטום הכי גדול שיש, הכי חשוב לא להתחיל עם זה ואז אתה מאוזן עם הכרטיס ברגע שהתחלת זה סתם סיבוב מיותר. בקיצור משתדלת מאד תשלום אחד אלא אם כן סכום גדול.

עו"ש ב+ או ב- ?
מסגרת אשראי זה חלק מהעניין לא? בפרט בעסק בהתאם לצורך. לא מפחיד אותי מינוס כל עוד שזה בתחום המותר.

כמה % הולכים לשכ"ד?
יותר מדי.

עגלה לתינוק. קניתי אחת מהממת משולבת עם טיולון,ף כסא לאוטו ועריסה במקום 5500 קיבלתי ב3300 כי השגתי דרך ידיד שאני מכירה. בכלל אני נוהגת לקנות דברים דרך אנשים זה חוסך לי המון.

קונים בשוק או בסופר?
פעם בחודש אני והאוצר נוסעים יחד לסופר גדול מחוץ לעיר שימורים, סבונים, כלי ניקוי, זה חוסך לנו מאות שקלים בחודש ממש ככה הפערים הם עצומים. אבל אני מודעת לשינוי הבורגני שעשינו  פעם הייתי יורדת לשוק הכרמל או קונה ביום שישי בAMPM .
היום אני הולכת למרכזי קניות ענקיים שמודיעים בהם על תפילת מנחה. החיסכון בקופה משתלם מאד אחרת לא הייתי עושה את זה.

עצה לחיסכון?
דרום תל אביב. היום כמעט כולם מוכרים ליחידים כל דבר שאתם משלמים עליו בחנות רגילה עולה שם חצי.יש בגדי גברים, נשים תינוקות. הכל ובמחירים מצחיקים.
עוד עיצה חשובה אותה האוצר לימד אותי: על כל מחשבה לחיסכון תשקיעי מחשבה להגדלת הכנסה זה תמיד מוכיח את עצמו יותר טוב.

משתדלת שזה לא יקרה אומרים לי שכנראה העגלה לתינוק כי מיד אחרי שלב העריסה היא מיותרת. אבל לא התאפקתי:)

חופשה- נותן לי תחושה שיש סיבה לקום ולעבוד.

האם ההורים משתתפים?
השתתפו עד גיל 18. מאז אני לא לוקחת שקל.

אם היו לכם 1000 ש"ח לקנות משהו אחד עכשיו- מה הייתם קונים?
שמה אותו בבנק שאני אצטרך משהו אני אקנה.

החרטה-לפתוח עסק. ההברקה- לפתוח עסק.

שופינג?
רק בדרום תל אביב כמו שאמרתי תחשבו חצי!

טיפ כלכלי למתחילים?
אולי התמזל מזלי אבל  ידעתי גם תקופות קשות ותמיד תמיד הייתי חזקה ועם הפנים קדימה אף פעם לא נתתי לעצמי להיות מובסת תמיד חיפשתי עוד מקור הכנסה. בקיצור לא להתייאש ותמיד לרצות להיות בצד המנצח של החיים כמה שזה נשמע לא הגיוני זה עניין של בחירה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'עשירים, תפסיקו לשחק אותה,'
עשירים, תפסיקו לשחק אותה,
26/10/2009 | 00:31
10
או שאולי זו רק אני עניית ארץ ישראל.

אין לי מינוס אמנם, אבל זה בגלל שאני בבנק הכי מנוון בארץ-הדואר ושם אין את האופציה... מאידך יהיה לי הרבה מה לעשות באלף שקלים מיותרים....את האחוז ההולך לשכ"ד אני מעדיפה לא לחשב שמא אארוז את מיטלטלי דקה אחרי שאדע את התוצאה ואנדוד לאוהל במדבר. קניות רק בסופר. הוצאה  טיפשית והכי יקרה גם לחודשים הקרובים, הפאה, שכנראה אשלם עליה עוד תקופה אחרי שאנטוש אותה לאנחות. (משהו רוצה? אני מוכרת עוד כמה חודשים יד שניה פאה מאממת [מ' פתוחה]) ההוצאה הכי כיפית היתה זוג נעלים מאממות ב30 שקלים, מה שלא היה כל כך כיף זה שהם נקרעו לי אחרי שלושה ימים שחרשתי עליהם. ההורים משתתפים? כמה שהם יכולים, שזה, פס שמרים ביתי אחת לחודש. באלף שקל מיותרים הייתי קונה ספרים ובגדים, לי ולילד. חרטות - על הפאה יש לי קצת הרהורי תשובה, והברקות - בטח יצוצו לי כשיהיה להם בסיס, שופניג בקניון כמובן, אבל גם חנויות בעיר הקודש שלי הולך.

הטיפ שלי למתחילים ולוותיקים. יותר נכון, למתחילות ולוותיקות: התרחקו מקניונים כמו מאש.
תתחתנו עם משהו עשיר. או שאבא שלו עשיר. ואם לא אז תמצאו עבודה קבועה, ותשרדו בה.

אאוצ' כמה יתושים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מני מזומני :)'
מני מזומני :)
26/10/2009 | 14:27
7
עו"ש ב+ או ב- ? פלוס
כמה % הולכים לשכ"ד? כלום!
מה הייתה ההוצאה הכי גדולה שלכם החודש?הופעה :)
עצה לחיסכון?אל תקנו דברים שאתם לא צריכים רק כי הם במבצע
מה ההוצאה הכי כיפית שלכם? נגן חדש
על מה אתם מתקמצנים? אוכל
אם היו לכם 1000 ש"ח לקנות משהו אחד עכשיו- מה הייתם קונים? נראה לי שהייתי חוסכת אותם.
מה החרטה הכלכלית הגדולה שלכם ומה ההברקה? חרטות בנתיים אין לי (טפו טפו) והברקות- שירות לאומי.
שופינג- איפה כמה למה? בסוף עונה ועודפים וחניות זולות.
טיפ- תחסכו! אחרכך יהיה לכם כסף לקנות את מה שאתם באמת רוצים

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'טוב, נו, אענה בכל זאת'
טוב, נו, אענה בכל זאת
28/10/2009 | 02:50
1
6

כשיש כסף בתשלום אחד, כשאין כסף בתשלומים.

עו"ש ב+ או ב- ?
מינוס עצבני בכל ארבעת חשבונות הבנק, במינוס שלי אפשר לקנות מדינה קטנה.

כמה % הולכים לשכ"ד?
% מההכנסה הנוכחית? נכון להיום בערך 30% , השאיפה להגיע לעד 10% עד סוף השנה הנוכחית.

דלק וסלקום.

קונים בשוק או בסופר?
סופר, אין שוק בסביבה

עצה לחיסכון?
תפרישו לקרן פנסיה טובה, כבר מגיל צעיר.

מתבייש לספר

טיפולי שיאצו

על מה אתם מתקמצנים?
על טיסה לטיול בחול.

האם ההורים משתתפים?
עוזרים בהלוואות גישור כשצריך.

נעליים ובגדים

חרטה, ויתרתי ללקוח על 6000 שקל רק בשביל השקט.
הברקה, ניתוח להסרת משקפיים, ההוצאה הכי טובה שעשיתי בחיי.

שופינג- איפה כמה למה?
מה זה שופינג?

טיפ כלכלי למתחילים.
תכניסו פי חמש משאתם מוציאים, לפחות פעם בשבוע תבדקו שזה עדיין המצב, אם זה לא המצב, תחתכו מיד וחזק את ההוצאות ותגדילו את ההכנסות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מינוס בבנק'
מינוס בבנק
29/10/2009 | 00:50
8
נראה לי שרצוי לציין שיש הבדל בין מינוס כתוצאה מהוצאות מחיה, ובפרט הוצאות על מותרות, לבין מינוס כתוצאה מהשקעה בעסק או בנכסים במקרה שצפויים להניב יותר מהריבית הנגבית בשל המינוס.
יוצאים בשאלה >>

הודעות אחרונות

13:33 | 17.01.16 אורחים בפורום
01:59 | 04.01.16 אדום של יין
18:19 | 03.01.16 יוחאי1985
17:53 | 28.12.15 אורחים בפורום
10:54 | 21.12.15 ספרנו1
16:54 | 10.12.15 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ