לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1627216,272 עוקבים אודות עסקים

פורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

אודות הפורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

x
הודעה מהנהלת הפורום
 http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc6/274778_735549863_1121812854_n.jpg
המשך >>

לצפיה ב-'ברית מילה'
ברית מילה
17/04/2009 | 14:12
213
29
אני מאמין שכולנו כאן (הגברים בכל אופן) עברו ברית מילה. שאלתי היא מה עשיתם אתם, ומה תעשו אתם לילדכם? המציאות מראה שגם הציבור החילוני עורך לילדיו בריתות. את זה אני עוד יכול להבין כי הוא לא עזב משהו ואת זה הוא עושה מסיבותיו שלו. אדם שיצא כי אין כלום וכו`, מתאים שלא יתאכזר אל ילדיו בפרט אם הוא בעצמו לא מאמין בזה. אז מה אתם עושים?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'חילונים - חלקם מלים'
חילונים - חלקם מלים
17/04/2009 | 14:28
8
30
לצפיה ב-'ויוצאים - ?'
ויוצאים - ?
17/04/2009 | 14:32
4
12
לצפיה ב-'איני יודע באופן אישי'
איני יודע באופן אישי
17/04/2009 | 16:19
3
24
לצפיה ב-'הפנייה מעגלית...'
הפנייה מעגלית...
17/04/2009 | 23:35
2
24
לצפיה ב-'יפוצו מעיינותיך חוצה (-:'
יפוצו מעיינותיך חוצה (-:
17/04/2009 | 23:42
11
לצפיה ב-'זה ציפור זה?! זה נץ זה!!! '
זה ציפור זה?! זה נץ זה!!!
18/04/2009 | 11:01
10
לצפיה ב-'חלק - 97 אחוז מהיהודים ילידי הארץ...'
חלק - 97 אחוז מהיהודים ילידי הארץ...
18/04/2009 | 19:43
2
9
לצפיה ב-'שתי נקודות'
שתי נקודות
18/04/2009 | 19:58
1
16
נקודה חשובה - התפלגות רוב ומיעוט אינה נובעת מהנכון/מהראוי.

נקודה פחות חשובה - איני יודע מה מקור הנתון שכתבת. אך מדבריך "97 אחוז מהיהודים ילידי הארץ" נראה שנתון זה כולל גם חרדים, דתיים ומסורתיים. אם אמנם כך הרי שאחוז החילונים המלים נמוך מ-97 אחוז.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בודאי-על שתי הנקודות '
בודאי-על שתי הנקודות
18/04/2009 | 20:53
8
לצפיה ב-'אני משערת'
אני משערת
17/04/2009 | 16:30
17
שלא הייתי מלה את בני אלא אם כן היה לחץ נוראי מצד בן הזוג או המשפחה.

אל תשכח שאצלנו, שלא כמו אצל חילונים אחרים, יש גם את המשפחה הדתית שבטח תנסה להשפיע לטובת ברית מילה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אנילא ימול כשיהיה לי בן'
אנילא ימול כשיהיה לי בן
17/04/2009 | 16:58
10
25
מסיבה אחת ויחידה,
שזה דבר הכי אכזרי שיש לחתוך לתינוק בגיל שבוע,
דברים אחרים לא אכפת לי לעשות כדי לכבד את ההורים שלי,
אבל זה מוגזם כי זה לגמרי אכזרי
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא אכזרי.'
לא אכזרי.
17/04/2009 | 21:34
5
23
תאמיני לי, אני בן, מהול.
הכול בעיניים שלך.

ומה תגידי כשיגיע הבן בן ה6 וישאל אותך למה הוא שונה פיזית מהחברים בכיתה?
אולי תגידי לו שיחתוך לעצמו אם הוא רוצה רק שאת לא עושה את זה כי זה אכזרי?

הסיבה האחת והיחידה שלך לא תופסת לדעתי. אולי מישהו סבל נורא בברית מילה שלו ויכול לתקן אותי?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'זה כן אכזרי'
זה כן אכזרי
17/04/2009 | 22:39
17
זה שאתה רגיל לזה וזה מקובל.

זה לא אומר שזה לא אכזרי.

בעייני זה מנהג ברברי ומטומטם. ואין שום סיבה בעולם לעשות את זה, עזוב את הסבל של התינוק שזה גם שיקול.
למה אני בתור אמא צריכה להרגיש מנייקאית בגלל מנהג פרמיטיבי, אני לא מקיימת שום מצווה בדת אז למה דווקא את המצווה הכי אכזרית.??
אם הילד יבוא ויגיד לי למה הוא שונה. אני יגיד לו שאבא ואמא אוהבים אותו ולא רצו להכאיב לו.. וכשהוא יהיה בן 18 הוא יוכל לעשות לעצמו אם הוא ירצה...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'איזה אטימות.'
איזה אטימות.
18/04/2009 | 05:42
1
20
תראי לי בעל חיים אחד שאמר שאמר שהתעללו בו. לא רק מה שנאמר כואב. אתה יכול גם להרעיב את הילד שלך כשהוא בן חודש. מבטיח שכשהוא יגדל הוא לא ישאל למה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
18/04/2009 | 11:58
5
לצפיה ב-'יש דרכים בהן אתה תוכל לתקן את עצמך'
יש דרכים בהן אתה תוכל לתקן את עצמך
18/04/2009 | 05:44
1
19
הבעיה היא  שהתהליך לא קצר, ולא משחזר באופן מושלם.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'??'
??
18/04/2009 | 14:19
12
הייתי חותך שוב אם הייתי צריך. למה שארצה לגדל תוספת עור על הזין שלי?
איך הבנת את זה מההודעה שלי?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אל יתהלל חוגר כמפגר'
אל יתהלל חוגר כמפגר
19/04/2009 | 15:41
3
18
כל הכבוד על התעוזה, אבל איכשהו קשה לי להאמין שבאמת תעמדי בלחץ של המשפחה (ובכלל במחשבה שתעשי מעשה כל כך חריג).
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'??????????'
??????????
19/04/2009 | 17:35
1
17
אתה כנראה לא מכיר אותי מספיק טוב
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אולי'
אולי
19/04/2009 | 18:54
7
לצפיה ב-'למה? זה לא מעשה כזה מופרך.'
למה? זה לא מעשה כזה מופרך.
20/04/2009 | 02:03
7
לצפיה ב-'ואפרופו "אכזריות"....'
ואפרופו "אכזריות"....
17/04/2009 | 17:55
8
21
מה עושים הצאצאים לחסידי כריתת הדגדגן?
ומה עושים צאצאי חסידי טקסי החניכה הפאגניים והאפריקאניים?
(ראית פעם? נסה לדמיין מסמר בזיין, התעלסות בגחלים, והשלכה מגובה, כשהדמיון שלך ייעצר - תוכל להעזר בערוץ 44 בהוט).

נראה לי שעם עושים את זה בקליניקה רפואית - זה לא כל כך אכזרי, תסכים איתי מן הסתם.
(וצריך סיבות טובות כדי לעשות זאת בטקס אורתודוכסי - כשיש לך את האפשרות השנייה).

אם זה מיותר ואם זה מועיל - זה כבר שאלה אחרת, ונתנו עליה כבר מספיק תשובות.

(ובכלל לא יודע כמה "אכזרי" זה בפורפוציות המתאימות, סכין, וחלק גופני שנחסר - הם לא המדד הבלעדי לאפיון נוהג אכזרי).
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נו אז תשליך את הילד שלך מגחלים ?'
נו אז תשליך את הילד שלך מגחלים ?
18/04/2009 | 11:13
7
12
תמסמר לו את החזה?

מה הקשר לעבודה שיש התעללויות אכזריות יותר
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אסביר'
אסביר
18/04/2009 | 14:57
6
14
התכוונתי שלערוך ברית בקליניקה רפואית עם הרדמה - ככל הנראה אין בזה אכזריות.

וכשיש כאן שיקול חברתי ועוד - מול שיקולים אחרים ועוד - אני בהחלט יכול להבין את המצדדים לכאן ולכאן.

אבל לערוך טקס אורתודוכסי, כל עוד זה נתון להחלטתי (וזה נתון) - לא יקום ולא יהיה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יש בזה אכזריות'
יש בזה אכזריות
18/04/2009 | 15:45
5
13
אבל אתה מציע לעדן את הכאב ולשמר את הטקס הברברי מימלא
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני מתייחס ברצינות לדבריך, אתה גם?'
אני מתייחס ברצינות לדבריך, אתה גם?
18/04/2009 | 16:10
4
15
גם פירסיניג וקעקועים זה אכזריות. אוקי?

עכשיו, אין לי מושג מה אני אעשה עם ברית מילה.
(ואל תשכח שאם התינוק - 99% שהיא לא בדיוק תחשוב כמוך בעניין... את השיקול הזה הבאת בחשבון??)

אבל מה שאמרתי הוא: שטקס אורתודכסי (שהוא הברברי בעיני) - אותו לא אעשה.

טיפול פרטי רפואי? לאוו דוקא ביום השמיני, אולי ביום אחר אולי בגיל אחר, לא יודע? אבל יש צדדים לכאן ולכאן.

לא חייבים להסכים עם כל צידוד, אבל לדחות זאת כאילו אין בזה ממש בצידוד זה או אחר - לא מן החכמה היא.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כן פירסנג וקעקוע זה אכזריות'
כן פירסנג וקעקוע זה אכזריות
18/04/2009 | 20:16
3
11
אם היית עושה את זה למשל לילד בן 6 בהרדמה בלי להכאיב לו

אני מתיחס ברצינות לדבריך , אבל חושב שהמעשה ברברי, מה לא בסדר?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני לא חושב'
אני לא חושב
19/04/2009 | 00:14
2
5
לצפיה ב-'יש את החסידים שעושים לילדות עגילים בגיל שבוע'
יש את החסידים שעושים לילדות עגילים בגיל שבוע
19/04/2009 | 17:41
1
14
זה אומנם הרבה פחות כואב מברית אבל למה לא יכולים לחכות עד גיל 5 ולשאול את הילדה?
שהיא תחליט אם שווה לה לסבול את זה או שהיא מפחדת?

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'זו סגולה חסידית או משהו?'
זו סגולה חסידית או משהו?
20/04/2009 | 18:54
9
לצפיה ב-'לא תהיה לי שום בעיה למול את בני.'
לא תהיה לי שום בעיה למול את בני.
17/04/2009 | 18:49
60
12
לצפיה ב-'למרות שיתכן שהמילה תפגע בהנאתו המינית?'
למרות שיתכן שהמילה תפגע בהנאתו המינית?
18/04/2009 | 05:22
59
20
קשה לדעת בוודאות אם הסרת הערלה בגיל כה צעיר אכן פוגעת בהנאה המינית, אבל א) הגיוני שכן, מאחר שבערלה יש עצבים וחיתוך הערלה פוגע בסנסטיביות. מצד שני, השאלה היא האם פגיעה בסנסטיביות = פגיעה בהנאה המינית. לא ברור. ב) יש מחקרים שמראים שאצל אחוז מסויים של נימולים בוגרים ההנאה המינית יורדת. אבל גם זה לא החלטי. מצד שני, אם זה יכול לפגוע בהנאה המינית, מחד, ומאידך, אין כל סיבה לערוך מילה - למה לעשותה?

כמה מחקרים (סותרים) בנושא:

(1)

The study included 373 sexually active men, of whom 255 were circumcised and 118 were not. Of the 255 circumcised men, 138 had been sexually active before circumcision, and all were circumcised at >20 years of age. As the Brief Male Sexual Function Inventory does not specifically address the quality of sex life, questions were added to compare sexual and masturbatory pleasure before and after circumcision.

RESULTS

There were no significant differences in sexual drive, erection, ejaculation, and ejaculation latency time between circumcised and uncircumcised men. Masturbatory pleasure decreased after circumcision in 48% of the respondents, while 8% reported increased pleasure. Masturbatory difficulty increased after circumcision in 63% of the respondents but was easier in 37%. About 6% answered that their sex lives improved, while 20% reported a worse sex life after circumcision.

CONCLUSION

There was a decrease in masturbatory pleasure and sexual enjoyment after circumcision, indicating that adult circumcision adversely affects sexual function in many men, possibly because of complications of the surgery and a loss of nerve endings.

http://www3.interscience.wiley.com/journal/118508378/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0

(2)

A total of 123 men were circumcised as adults. Indications for circumcision included phimosis in 64% of cases, balanitis in 17%, condyloma in 10%, redundant foreskin in 9% and elective in 7%. The response rate was 44% among potential responders. Mean age of responders was 42 years at circumcision and 46 years at survey. Adult circumcision appears to result in worsened erectile function (p = 0.01), decreased penile sensitivity (p = 0.08), no change in sexual activity (p = 0.22) and improved satisfaction (p = 0.04). Of the men 50% reported benefits and 38% reported harm. Overall, 62% of men were satisfied with having been circumcised.

http://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0022534705650987

(3)

Objectives: Currently no consensus exists about the role of the foreskin or the effect circumcision has on penile sensitivity and overall sexual satisfaction. Our study assesses the effect of circumcision on sexually active men and the relative impact this may have on informed consent prior to surgery.

Materials and Methods: One hundred and fifty men between the ages of 18 and 60 years were identified as being circumcised for benign disease between 1999 and 2002. Patients with erectile dysfunction were excluded from the study. The data was assessed using the abridged, 5-item version of the International Index of Erectile Function (IIEF-5). Questions were also asked about libido, penile sensitivity, premature ejaculation, pain during intercourse and appearance before and after circumcision. IIEF-5 data was analysed using two-tailed paired t test to compare pre-operative and post-operative score changes across the study group. For the rest of the questions, data was analysed using 'Sign Test', calculating two-sided p values and 95% confidence intervals.

Results: Fifty-nine percent of patients (88/150) responded. The total mean IIEF-5 score was 22.41 ± 0.94 and 21.13 ± 3.17 before and after circumcision, respectively (p = 0.4). Seventy-four percent of patients had no change in their libido levels, 69% noticed less pain during intercourse (p < 0.05), and 44% of the patients (p = 0.04) and 38% of the partners (p = 0.02) thought the penis appearance improved after circumcision. Penile sensation improved after circumcision in 38% (p = 0.01) but got worse in 18%, with the remainder having no change. Overall satisfaction was 61%.

Conclusions: Penile sensitivity had variable outcomes after circumcision. The poor outcome of circumcision considered by overall satisfaction rates suggests that when we circumcise men, these outcome data should be discussed during the informed consent process.

http://content.karger.com/ProdukteDB/produkte.asp?Aktion=ShowAbstract&ArtikelNr=85930&Ausgabe=230970&ProduktNr=224282

(4)

Purpose

Claims of superior sexual sensitivity and satisfaction for uncircumcised males have never been substantiated in a prospective fashion in the medical literature. We performed such a study to investigate these assertions.
Materials and Methods

The Brief Male Sexual Function Inventory (BMSFI) was administered to sexually active males older than 18 years before undergoing circumcision. After a minimum interval of 12 weeks after the operation, the survey was again administered. The 5 domains of the BMSFI (sexual drive, erections, ejaculation, problem assessment overall satisfaction) were each given a summed composite score. These scores before and after circumcision were then analyzed by Wilcoxon signed-rank testing.
Results

All 15 men who participated in the study between September 1999 and October 2000 were available for followup. Mean patient age plus or minus standard deviation was 36.9 ± 12.0 years. There was no statistically significant difference in the BMFSI composite scores of reported sexual drive (p >0.68), erection (p >0.96), ejaculation (p >0.48), problem assessment (p >0.53) or overall satisfaction (p >0.72).
Conclusions

Circumcision does not appear to have adverse, clinically important effects on male sexual function in sexually active adults who undergo the procedure.

http://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0022534705650975
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'וסתם שאלה- איך עורכים כזה מחקר??? '
וסתם שאלה- איך עורכים כזה מחקר???
18/04/2009 | 11:05
5
15
הנאה זה דבר אישי ואינדבידואלי המשתנה מאדם לאדם, תלוי בפרטנר, תלוי בנסיון, והשד יודע מה עוד...

זה מסכיר לי את המחקר שעשה אחד המלומדים של ימי הביניים.
הוא תמיד רצה לדעת כמה זמן המוח ממשיך לחיות אחרי עריפת הראש בגיליוטינה, רק שהוא לא מצא מתנדבים. אבל כאשר הוא הוצא להורג (הוא עשה את זה בכוונה?!) הוא סיכם עם העוזר שלו שמיד כשיערפו את ראשו הוא יתחיל למצמץ ברצף, ושהעוזר ייספור כמה מצמוצים היו...

רואים? קשה לעשות מחקר כשחותכים משהו. לא משנה ראש של מה זה...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אם היית קורא את מה שציטטתי, לא היית שואל'
אם היית קורא את מה שציטטתי, לא היית שואל
18/04/2009 | 16:13
4
4
לצפיה ב-'אם היית כותב בעברית, גם אני לא הייתי שואל.'
אם היית כותב בעברית, גם אני לא הייתי שואל.
18/04/2009 | 16:28
3
12
ואגב, תהיתי מהי ההסתברות ששני בני הזוג יסכימו לוותר על הברית מילה....

בהנחה שהאוכלסיה הנסקרת היא כולה אתאיסטית (אבל יהודית/ישראלית), מה השכיחות שם של הערלים והנימולים?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אתה הוא הנסיך? '
אתה הוא הנסיך?
18/04/2009 | 17:04
2
12
חבר'ה תלמדו אנגלית.. זה יעזור לכם בתחומים רבים בחיים.

ואת ילדכם תלמדו סינית, זה יעזור להם בתחומים רבים בעתיד.. סינית וערבית.

אין לי נתונים לגבי האוכלוסיה הישראלית. אני משער שאין הרבה יהודים ישראלים שלא נימולו.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אלה אנשים שונים מידיעה אישית....'
אלה אנשים שונים מידיעה אישית....
18/04/2009 | 17:57
1
5
לצפיה ב-' אני דוקא מתלבט '
אני דוקא מתלבט
19/04/2009 | 00:19
11
לצפיה ב-'בינתיים לא נראה שזה אכן פוגע והביאו כאן בעבר'
בינתיים לא נראה שזה אכן פוגע והביאו כאן בעבר
18/04/2009 | 17:25
52
12
מספיק מחקרים סותרים שהראו את התוצאה ההפוכה, דהיינו מסקנה מוחלטת בנושא - אין.
לעומת זאת נראה שכן יש לה גם מס' יתרונות רפואיים, ובישראל אני בהחלט יכול לחשוב גם על יתרונות חברתיים.

הטיעון היחיד נגד בעיני הוא נושא הסיכון הרפואי הקיים בכל ניתוח אבל כרגע הוא נראה לי מספיק נמוך לעומת היתרונות, כך שכן, לא תהיה לי בעיה למול את בני בעתיד.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יתכן שאתה רואה את מה שאתה רוצה לראות..'
יתכן שאתה רואה את מה שאתה רוצה לראות..
18/04/2009 | 17:37
51
10
כפי שהבאתי, יש כמה מחקרים שמראים שזה כן פוגע. אין מסקנה מוחלטת, אבל יש כמה מחקרים שבהחלט טוענים שבמקרים רבים ההנאה אכן נפגעת.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שוב, בדיוק כשם שראיתי מחקרים שפסלו את ההנחה'
שוב, בדיוק כשם שראיתי מחקרים שפסלו את ההנחה
18/04/2009 | 19:04
50
7
הזו.
יתרונות רפואיים לעומת זאת -כן ידוע שיש. האם היתרונות האלה לבדם מצדיקים סיכון בניתוח ניתוח שכזה? לא, אך כשאני שוקל בנוסף את כלל הדברים, בעיני הפלוסים בסופו של דבר עולים על המינוסים.

דרך אגב, ההשוואה שעושים כאן למילת נשים, אקט באמת ברברי שכל מטרתו מכוונת לפגיעה מוכחת בהנאה המינית, אינה נכונה בעיני.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אז אשאל אותך אחרת'
אז אשאל אותך אחרת
18/04/2009 | 23:39
3
5
למה שלא תמול את בינך בגיל מאוחר יותר (אחרי גיל 3) כשהניתוח פחות מורכב.

???

ואגב, היתרונות של הסרת העורלה הן רק מבחינה היגיינית!!! לא יותר פשוט לחנך ילד להיגיינה???

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ככל שזה יותר מוקדם עדיף.'
ככל שזה יותר מוקדם עדיף.
19/04/2009 | 00:17
2
7
ילד בגילאים מאוחרים יותר כבר יזכור זאת (ולא בטוח כלל שהניתוח "פחות מורכב").
באופן כללי, חוץ מהמנהג לא רואה סיבה מיוחדת להתעקש דווקא על היום השמיני או על זמן אחר.
כמו שכבר כתבתי, בישראל מגוון השיקולים גדול יותר מאשר רק "שמירה על הגיינה". נתקלתי בעולים שעשו את הניתוח בגילאים מאוחרים יותר. עדיף מוקדם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/04/2009 | 01:25
1
7
כשאתה כותב "ככל שזה יותר מוקדם עדיף" - זו דעה אישית ולא מקצועית. כי היום מוכח שקיים בנו זכרון עוד מתקופת העוברות. זה שהזכרון הזה הוא פחות מודע זה לא אומר שזה פחות טראומתי.

וכשציינתי אחרי גיל 3 לא התכוונתי לעשות ברית בגילאי העשרה+. כי ברור שזה הרבה יותר קשה, כואב ומשך ההחלמה ארוך יותר. אפשר לקבוע מועד לניתוח בגיל 3+ ולעשות זאת כניתוח בלי כל החרטה של הטקסים, כשכל האנשים שאמורים לכאוב את כאבך- יושבים וטוחנים ארוחה משובחת. ויש משמעות מאוד גדולה לגיל כל כך צעיר כשהאיבר עדיין לא השלים את התפתחותו (הרקמות הפנימיות עוברות תהליך של הפרדה בשלבים מאוחרים יותר ולכן כתבתי עד גיל 3, אין לי סבלנות לחפש את זה בספרות המקצועית אבל סמוך עליי שזה כתוב, למדתי את זה לפני שנים).

ציינת- שבישראל מגוון השיקולים גדול יותר... אני אמשיך איתך- אם תיאלץ לגדל את ילדיך בחו"ל מסיבה כזו או אחרת, ותדע שאין סיכוי שתחיו בארץ- מה אז? עדיין תטבע בו חותם במקום הכל כך רגיש הזה???

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אבל אני לא אגדל את ילדיי בחו"ל אלא בישראל.'
אבל אני לא אגדל את ילדיי בחו"ל אלא בישראל.
20/04/2009 | 01:45
5
לגבי העוברות לא בדקתי את הנושא.
דעתי אישית בהחלט, אני אכן לא זוכר את תקופת עוברותי. זכרונות משלוש פלוס בהחלט כן.
למרבה ההפתעה אני גם לא מתעורר בחלומות בלהה לגבי חיתוך פינים בידי אנשים זרים. בשבילי זה מספיק.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אין יתרונות רפואיים'
אין יתרונות רפואיים
18/04/2009 | 23:41
45
7
כראיה, אין אף משרד בריאות בעולם המערבי שממליץ על מילה.
כל מחקר שלכאורה מראה שיש יתרונות בריאותיים ניתן לסתירה.
אם אתה רוצה להיות מוגן ממחלות מסוימות, שמור בכל מקרה על הגיינת הגוף ותשתמש בקונדום - אל תחתוך רקמת עור בריאה ומעוצבבת בעלת תפקידים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ה-American Academy of Pediatrics טוענים כי:'
ה-American Academy of Pediatrics טוענים כי:
19/04/2009 | 01:16
26
8

Existing scientific evidence demonstrates potential medical benefits of newborn male circumcision; however, these data are not sufficient to recommend routine neonatal circumcision. In circumstances in which there are potential benefits and risks, yet the procedure is not essential to the child's current well-being, parents should determine what is in the best interest of the child. To make an informed choice, parents of all male infants should be given accurate and unbiased information and be provided the opportunity to discuss this decision. If a decision for circumcision is made, procedural analgesia should be provided.

http://pediatrics.aappublications.org/cgi/content/abstract/103/3/686?ijkey=a798ca90f7f446ffa73e79c2fbb5d00804775a71&keytype2=tf_ipsecsha

אך יש הטוענים נגדם שהם מתעלמים מהעובדות. הנה מאמר בנושא, מלא בפרטים והפניות: http://pediatrics.aappublications.org/cgi/content/full/118/1/385

הנה מחקר הטוען כי

There is substantial evidence that circumcision protects males from HIV infection, penile carcinoma, urinary tract infections, and ulcerative sexually transmitted diseases. We could find little scientific evidence of adverse effects on sexual, psychological, or emotional health. Surgical risks associated with circumcision, particularly bleeding, penile injury, and local infection, as well as the consequences of the pain experienced with neonatal circumcision, are valid concerns that require appropriate responses.

http://sti.bmj.com/cgi/content/abstract/74/5/368

ההתרשמות שלי היא שזה מאותם הנושאים שאין להם הכרעה לשום צד, וכל צד יכול לבסס את עמדתו על מחקרים שהוא מלקט באופן סלקטיבי בהתעלמות ממחקרים אחרים.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לכאורה זה נכון באופן כללי'
לכאורה זה נכון באופן כללי
19/04/2009 | 07:24
25
7
רבים הם הנושאים בהם יש מחקרים סותרים, זה נגזר מהאופן המוגבל בו מבצעים מחקרים... בחזקת חצי אמת יותר גרועה משקר (במקרה זה, גרועה עשרות מונים)

אפשר גם לצדד במחקר שקובע שהניקוטין מביא יתרונות מסויימות למערכת העצבים בגוף האדם, אבל זה יהיה אבסורד (היו מחקרים כאלה בעבר), ונדרשת רמת הכרה מסוימת בבואנו לאמץ מחקר.

לעורלה יש תפקידים - אין טעות בעיצוב\תכנון האלוהי !
הגיינה בסיסית ושימוש בקונדום במין מזדמן ימנעו את הצרות שמוזכרות ב"מחקרים" שמצדדים במילה מחד, ומאידך בלעדם המילה לא תעזור והסיכוי להידבק ולהדביק במחלות קיים וגבוה.
בעיות\דלקות יתכנו בכל איבר בגוף, ומטפלים בהם בתרופות, לא ע"י כריתת האיבר...הגיוני , לא?
בטח שלא כריתה מוקדמת של איבר ב-ר-י-א מחשש לבעיה פוטנציאלית עתידית, זה הזוי לגמרי. (אם נקצוץ את האצבעות, נמנע את הסיכוי לפטריות...)

אקצר, פרטים נוספים אפשר לקבל לינקים אשר בחתימתי  ובפורום 202.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'קראת את הלינק שהבאתי?'
קראת את הלינק שהבאתי?
19/04/2009 | 07:50
24
4
http://pediatrics.aappublications.org/cgi/content/full/118/1/385

Since publication of the misleading 1999 AAP task force conclusions, compelling evidence has accumulated warranting acknowledgment that the multiple medical benefits of newborn circumcision far outweigh the minor risks of the procedure. This updated evidence of benefits includes studies confirming the preventive effect of circumcision against HIV, penile cancer, and infant UTI and new evidence of protection against penile dermatoses, human papilloma virus, cervical cancer, and chlamydia infection.

בלינק מובאים מ"מ לכל אחד מהטיעונים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'זה לא משנה את תגובתי, היא מתייחסת בדיוק לזה'
זה לא משנה את תגובתי, היא מתייחסת בדיוק לזה
19/04/2009 | 08:49
16
6
מאמר אחד בתוך אוקיינוס מאמרים ומחקרים... התייחסתי לזה.
בא נחשוב רגע בהגיון בריא:
* מדוע נבראנו עם עורלה?
* הרוב המוחץ של הגברים\זכרים בעולם לא נימולו, מאז ולעולם.
* תוחלת החיים הגבוהה ביותר שייכת לעמים לא נימולים.
* האם כל הבעיות שציינת בפיסקה בהודעתך הקודמת נחסכות לחלוטין מנימולים?
* האם להגיינה יש משקל\תפקיד בהנ"ל (בעיות) ?
* האם לשימוש בקונדום יש משקל\תפקיד בהנ"ל?
* אנו לא מדברים רק על סיכונים וסיבוכים של מילה (שהם הרבה יותר ממה שמפורסם) אלא על הטלת מום באיבר שפוגעת ביחסי המין.
.... יש עוד הרבה נקודות אבל הבנת את הרעיון הכללי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ודרך אגב'
ודרך אגב
19/04/2009 | 09:39
3
המאמר שקראת הוא דעתו האישית של Edgar J. Schoen, MD  (שם המשפחה דומה קצת לכהן, לא?)
מחיפוש קל ברשת תגלה שהוא אכן יהודי מבוגר, ויש לו אג'נדה - הוא אינו אובייקטיבי.
ולידיעתך, המילה המקורית ביהדות הייתה חיתוך של רק קצה העורלה ולא של כל העורלה, מה שהיה משאיר את היהודים חשופים לכל הבעיות שציינת...
רק במאה השניה לספירה תיקנו "חכמים" את חיתוך העורלה כולה והסיבה הייתה שהיהודים החלו למשוך בעורלתם כדי לכסות שוב את כל העטרה... אין קשר בין התיקון וסיבות בריאותיות.
בכל מקרה, כל משרדי הבריאות של מדינות המערב ממליצות על אי מילה, למעט ארה"ב אשר אינה ממליצה על מילה או אי מילה.
אני מזמין אותך לבדוק את אמיתות המידע הנ"ל.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'רק בשביל הסקרנות'
רק בשביל הסקרנות
19/04/2009 | 15:49
9
11
אתה באמת חושב שהטענה "למה נבראנו עם עורלה" תשכנע מישהו בפורום יוצאים בשאלה? (אלא אם כן אתה מדבר על אבולוציה, ואז מדובר בנושא אחר לגמרי).

מה בדיוק אני אמור ללמוד מהעובדה ש"הרוב המוחץ של הגברים\זכרים בעולם לא נימולו, מאז ולעולם"?

יש לך מקור לטענה ש"תוחלת החיים הגבוהה ביותר שייכת לעמים לא נימולים"?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/04/2009 | 16:40
8
7
אכן אבולוציה. איך שלא תסתכל על זה, יש סיבה שאתה נולד עם זה.
(השתמשתי במונח "נבראנו" מכוח האינרציה - אני כותב גם בפורומים עם קהל דתי)

אתה אמור ללמוד שזה המצב הטבעי של הגוף. הכתות שחותכות עורלה, הן הן הסוטות מהטבע. לרוב הגברים המחשבה על חיתוך תהיה הזויה לחלוטין. גם לזכרים של בעלי חיים שונים נולדים עם עורלה (אגב,  גם לדגדגן יש עורלה). כנראה שיש לה תפקיד בעולמינו... ואכן יש לה, כנס ללינקים ולסרטון שבחתימתי ולפורום 202 ותקרא.

אתה צריך ממני מקור? תבדוק ברשת ובספרים.
בצע גוגל על תוחלת חיים (באנגלית כמובן) ותתחיל לבנות את התמונה.
באופן מסורתי, יפן מובילה את העולם בתוחלת חיים.
ישנם איזורים מסוימים באירופה (איזורים בצרפת, אנדורה ועוד) שגם הם מככבים בראש הרשימה. ישנם שבטים באיזורים אסייתים אחרים שניחנו בתוחלת חיים ארוכה...
בכל המדינות\איזורים הנ"ל לא מבצעים חיתוך עורלה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא ממש הבנתי'
לא ממש הבנתי
19/04/2009 | 17:04
7
6
אני צריך לחפש מקורות כדילהוכיח את הטענה שלך?

אם הדברים שלך מבוססים - ספר לנו על זה.

אם לא - תחסוך מאיתנו.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'טענה? סלע המציאות הנוקשה מתאים יותר כהגדרה.'
טענה? סלע המציאות הנוקשה מתאים יותר כהגדרה.
19/04/2009 | 17:47
6
6
אתה מתעצל להקליד תוחלת חיים בגוגל?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'קיצר, תחסוך.'
קיצר, תחסוך.
19/04/2009 | 18:55
5
2
לצפיה ב-'כבר חסכו לך בגיל 8 ימים. '
כבר חסכו לך בגיל 8 ימים.
20/04/2009 | 09:26
4
7
קטונת, תרתי משמע.
המידע פה לא מיועד לך. אתה רק אמצעי להעברת ידע בפורום לכל מי שקורא ומבין.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הבן אדם מציין שטות שכתבת, והוא הקטן?'
הבן אדם מציין שטות שכתבת, והוא הקטן?
21/04/2009 | 00:39
3
3
לצפיה ב-'שטות?! בדקת? הקטנת ראש תמוהה. קבל הוכחה'
שטות?! בדקת? הקטנת ראש תמוהה. קבל הוכחה
21/04/2009 | 09:05
2
7
להזכירך, ג'וני הלין על הנקודה שציינתי שתוחלת החיים הגבוהה ביותר שייכת למדינות בהם לא חותכים עורלה.
להלן שניים מתוך אתרים רבים שתמצאו אם תתעצלו לבדוק -
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2102rank.html
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_...
כאמור, במדינות המובילות בתוחלת החיים לא חותכים את העורלה (למעט מיעוט  שכאמור חותך מטעמים דתיים)

"קטונת" מתייחס לאמירה "תחסוך מאיתנו" (מאיתנו? האם מלשון הרבים אני אמור להסיק שהוא מדבר בשמו ובשם תולעי המעיים?)' ולא לג'וני אישית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'רק שהנסיון שלך לקשר בין המשתנה תוחלת חיים'
רק שהנסיון שלך לקשר בין המשתנה תוחלת חיים
21/04/2009 | 21:36
1
6
לגורם כביכול - מילה, ללא שמץ של הוכחה לכך, הוא פשוט נחות.
בכך אתה דומה בדיוק לצד שאליו אתה מתנגד.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ראה תשובתי לסוניק לתגובה דומה לשלך'
ראה תשובתי לסוניק לתגובה דומה לשלך
22/04/2009 | 09:16
6
לא טענתי לקשר ישיר.
אגב, בהומופתיה טוענים ש"דומה לדומה מרפא".
כך שגם אם אתה חושב שאני דומה לצד שאני מתנגד אליו, זה כנראה משרת מטרה.
בכל מקרה, אתה וסוניק נטפלים לעניינים שוליים וחסרי חשיבות בתמונה הכללית.
אם אינך יודע מהם תפקידי העורלה, מהי ההיסטוריה של אופן החיתוך...אינך מכיר את שני צידי המטבע - זו עובדה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אחד לאחד:'
אחד לאחד:
19/04/2009 | 18:31
4
6
* מדוע נבראנו עם עורלה?

א. לא נבראנו.
ב. אנחנו עושים דברים רבים בכדי לתקן את הטבע - אנחנו מתקנים מחלות, משתמשים במכשירים לתיקון ראיה ושמיעה, עוקרים שינים כשצריך ועוד ועוד. אנחנו לא יוצאים מנקודת הנחה שהטבע מושלם ו/או ש"נבראנו" מושלמים.
ג. אם השאלה היא מהו היתרון האבולוציוני של הערלה, יתכן שהערלה מקטינה את החיכוך עם דופן הוואגינה וכך נדרש פחות כח בכדי להכניס את הזין לוואגינה.

* הרוב המוחץ של הגברים\זכרים בעולם לא נימולו, מאז ולעולם.

אז מה?

* תוחלת החיים הגבוהה ביותר שייכת לעמים לא נימולים.

אז מה? תוחלת החיים מושפעת מגורמים רבים, גנטים ואורח חיים. רמת הstress, תזונה, בריאות כללית וכולי וכולי. אין לזה קשר לרשימת המחלות והזיהומים הקשורים לזין.

* האם כל הבעיות שציינת בפיסקה בהודעתך הקודמת נחסכות לחלוטין מנימולים?

א. לפחות בעיה אחת מוגדרת כבעיה רק של ערלים: balanoposthitis. לפי ההגדרה המדעית: Defined as the inflammation of the foreskin and glans in uncircumcised males.
ההסבר: balanoposthitis occurs over a wide age range and may have any of multiple bacterial or fungal origins or be caused by contact dermatitides. Complex infections have been well documented, often from a poorly retractile foreskin and poor hygiene that leads to colonization and overgrowth.
http://emedicine.medscape.com/article/1124734-over...

בעיה אחרות, phimosis וקרובתה paraphimosis, קיימות רק אצל ערלים. למעשה, יש שני סוגי phimosis, האחד נרכש והשני מולד, כפי שמסובר כאן:

The true definition of phimosis has been confused in the literature. Essentially, there are two entities, based on age and pathophysiology: congenital phimosis and acquired phimosis. Both terms imply the inability to retract the distal prepuce over the glans penis. Once the foreskin can be retracted so that the glans penis partially appears, a phimosis is no longer present. Paraphimosis is the entrapment of a retracted foreskin behind the coronal sulcus. These conditions occur in the uncircumcised or incorrectly circumcised penis.

http://emedicine.medscape.com/article/777539-overv...
כפי שמוסבר בלינק - אתה מוזמן לעבור עליו - phimosis יכול להגרם גם ע"י נסיונות לא תקינים לניקוי האזור.

כפי שמובא בלינק, In Japan, where no custom of circumcision exists, one study noted that congenital phimosis was present in 88.5% of children aged 1-3 months and in 35% of children aged 3 years.

ב. להבנתי הטיעון לגבי שאר הבעיות אינו שהברית מונעת אותם לגמרי, אלא מקטינה את הסיכון. הנה משהו מעודכן:

Male circumcision offers a degree of protection against genital herpes and human papillomavirus infections, scientists report in the March 26 New England Journal of Medicine. Previous research shows circumcision can also protect against HIV, which means the operation can fend off the three most common viral sexually transmitted diseases — all of which are currently incurable.

The new findings, from a study of men and adolescent boys in Uganda, show that circumcision provides only partial protection against these three viruses, and the researchers caution that it should not be considered a full shield.

Nevertheless, that partial benefit could have a huge public health impact, says Anthony Fauci, director of the National Institute of Allergy and Infectious Diseases in Bethesda, Md. For example, herpes ulcers make a man more susceptible to HIV infection. “Circumcision not only prevents HIV outright, but also prevents [genital herpes] that is associated with an increased likelihood of acquisition of HIV,” he says. “You get a double-positive here.” In Kenya, four out of five people infected with HIV are also infected with genital herpes, says Robert Bailey, an epidemiologist at the University of Illinois at Chicago.

Meanwhile, the new study and a recent report from South Africa show that male circumcision may benefit women, too. Compared with uncircumcised men, those who were circumcised as part of either of the clinical trials were one-third less likely to be infected with one of the dangerous types of human papillomavirus, or HPV, that can cause cervical cancer when passed on to women.

A third study team, based in Kenya, will also report findings on circumcision’s effect against STDs in the coming months. Bailey, a member of the Kenya study team, could not give details but acknowledged that the upcoming results will fall in line with the newly released data.

Earlier studies by all three teams showed male circumcision lessened the risk of acquiring HIV by up to 60 percent.

“I think this trio of trials is certainly a landmark in prevention, not only of HIV but of these other sexually transmitted infections,” says Judith Wasserheit, an infectious disease physician at the University of Washington and the Fred Hutchinson Cancer Research Center, both in Seattle. “These new data really are a game changer.”

http://www.sciencenews.org/view/generic/id/42142/t...

ג. יש כמה מיתוסים בנושא, כגון שמילה מונעת סרטן הפין. זה מיתוס: http://www.cirp.org/library/disease/cancer/

* האם להגיינה יש משקל\תפקיד בהנ"ל (בעיות) ?
* האם לשימוש בקונדום יש משקל\תפקיד בהנ"ל?

יש, חלקית. אז מה? כאמור, יש בעיות שנובעות מנסיונות הגיינה, של הורים שלא יודעים בדיוק איך לנקות את האזור כמו שצריך. כך שזה לא כל כך פשוט כמו שטיפת ידים. ובכל מקרה היגיינה וקונדומים אינם פתרון מושלם.

* אנו לא מדברים רק על סיכונים וסיבוכים של מילה (שהם הרבה יותר ממה שמפורסם) אלא על הטלת מום באיבר שפוגעת ביחסי המין.

כפי שהבאתי לעיל, לא ברור האם מילה פוגעת בהנאה המינית. המילה כנראה פוגעת בסנסטיביות, אבל אין זה ברור שסנסטיביות = הנאה.

אגב, אתה צודק (חלקית) לגבי Schoen. לא נראה לי שהוא "כהן" (לא בטוח ש "Edgar J. Schoen" זה בכלל שם יהודי), אבל כן, יש לו אג'נדה בעד ברית מילה. הוא מככב בכל דיון על הנושא. לא ידעתי את זה כשהבאתי את הלינק ממנו. אבל הוא לא קוטל קנים. ב1989, הוא היה ראש American Academy of Pediatrics Task Force on Circumcision.
הוא טועה לפחות בדבר אחד. הוא חוזר שוב ושוב על הטיעון שמילה מונעת סרטן הפין, אבל כפי שהבאתי, זה מיתוס.

*

הנה לינק מעולה שמביא את כל הצדדים לכאן ולכאן, וגם מפריך לא מעט דברים שSchoen ואחרים כותבים. http://www.opposingviews.com/questions/should-boys... יקראו האנשים ויחליטו לעצמם. אישית, עדיין לא החלטתי (ומבחינתי זה אקדמי).

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ג' לא מדוייק'
ג' לא מדוייק
19/04/2009 | 19:27
2
5
מאז נערכו מחקרים נוספים עם תוצאות דומות מדובר כמובן בניסויים סטיסטים בלבד כך שקשה לעמוד על ערכם אבל לא הייתי יוצאת בקביעה שמדובר במיתוס על סמך מאמר אינפורמטיבי (לא מדעי).
Male circumcision, penile human papillomavirus infection, and cervical cancer in female partners.
N Engl J Med. 2002 Apr 11;346(15):1105-12

Associations between male anogenital human papillomavirus infection and circumcision by anatomic site sampled and lifetime number of female sex partners.
J Infect Dis. 2009 Jan 1;199(1):7-13

Penile cancer: epidemiology, pathogenesis and prevention
World J Urol. 2009 Apr;27(2):141-50. Epub 2008 Jul 8

יש עוד אבל נראה לי הרבה יותר פשוט שפשוט תחפש מילה וסרטן הפין בפב מד ותתמקד במאמרים עכשווים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'טוב, נראה אם ה-American Cancer Society ישנו'
טוב, נראה אם ה-American Cancer Society ישנו
19/04/2009 | 19:50
1
1
את הסטיימנט שלהם מ1996 שדחה את זה מכל וכל.

משום מה לא נראה לי, כי ב2008 הם כותבים את הדברים הבאים:

In the past, circumcision has been suggested as a way to prevent penile cancer. This suggestion was based on studies that reported much lower penile cancer rates among circumcised men than among uncircumcised men. However, most researchers now believe those studies were flawed because they failed to consider other risk factors, such as smoking, personal hygiene, and the number of sexual partners.

Most public health researchers believe that the risk of penile cancer is low among uncircumcised men without known risk factors living in the United States. Most experts agree that circumcision should not be recommended as a way to prevent penile cancer.

http://www.cancer.org/docroot/CRI/content/CRI_2_4_2X_Can_penile_cancer_be_prevented_35.asp
תכנסי ללינק ותראי מה הם ממליצים וכו'.

שנית, גם אם נניח שמילה מונעת את סרטן הפין, הלא סרטן הפין מכה בשיעור כל כך נמוך, שבכלל לא ברור האם היתרון שהוא מעניק שווה את הסיכון במילה. סרטן הפין קורה בערך בגבר 1 ל100,000. לעומת זאת, יש לא מעט סיכונים במילה: http://www.circumstitions.com/Complic.html.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שצריך למול בשביל למנוע סרטן פין'
לא אמרתי שצריך למול בשביל למנוע סרטן פין
19/04/2009 | 21:16
3
אמרתי שיש יתרונות בריאותים שני דברים נפרדים לחלוטין.
אני בהחלט מודעת לחסרונות במחקרים סטיסטים ואת העובדה שהמידע מהם מוגבל זה עדיין לא אומר שהנתונים לא קיימים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אענה בקצרה (ככל האפשר)'
אענה בקצרה (ככל האפשר)
20/04/2009 | 10:00
5
נבראנו = נולדנו = אבולוציה ... טרמינולוגיה.

יש לך בלבול בין תיקון מחלות\מכאובים ושינוי מאפיין של איבר זה או אחר מחד, ובין תכנון מיבני מאידך.
אכן מתקדמים בנושא תרופות, טיפולים ושליטה על מאפיין זה או אחר, אולם אין שום שיפור\שינוי בתכנון המיבני. למיטב ידיעתי לא מנסים לתכנן תוספת או הורדה של איבר\עין\רגל\יד\וכו' בגוף האדם.
קיום או העדר עורלה שייכת לתכנון המיבני! הצורה היחידה שבה היית יכול להיות צודק זה אם האבולוציה הייתה גורמת לאט לאט לכך שהאדם יוולד ללא עורלה - זה לא יקרה.

יתרונות העורלה - יש לה מספר תפקידים, אולם קצרה היריעה. אני שוב מזמין אותך לקרוא בלינקים, במיוחד הסרטון, ולפורום 202.

הרוב המוחץ של גברים בעולם - דרך הטבע, לי זה אומר הרבה.

יש בעיות נדירות לבעלי עורלה. נו אז מה? יש הרבה יותר בעיות בגין חיתוך עורלה - פין חבוי, פין שעיר, חוסר עור שיותר כאב במתיחת העור בעת זיקפה, פגיעה בכלי דם.... יש עוד. תקרא בפורום.
גם עקירת כל הציפורניים ימנע תופעות שונות כגון פטריות ... אבל מן הסתם יצור בעיות אחרות, גרועות יותר.
אפשר גם לחפש יתרונות בריאותיים באכילת מקדונלדס, וחסרונות בריאותיים באכילת סושי. בהחלט יש, אבל זה בטל בשישים.
הבעיות שציינת ניתנות לטיפול. יש עוד הרבה איברים שמידי פעם לוקים בבעיה זו או אחרת. כל איבר שיש לו בעיה, מטופל, לא נכרת.

אכן צריך לדעת איך לטפל בעורלה. לא להפשילה בגיל מוקדם (כי היא מחוברת לעטרה). ניקוי נכון... כמו שיש לדעת לטפל בשאר המקומות בגוף שדורשים טיפול היגייני.
אכן נוצרות בעיות עקב טיפול לא נכון של הורים בעורלה, אבל הפתרון הוא לימוד הנושא, ולא חיתוך העורלה.

SCHOEN הוא יהודי. לפחות על פי אתרים ברשת. הוא יליד 1925, סביר להניח שהוא שמרני.

רגישות משפיע על סף הגירוי ואני (ועוד רבים) מקשרים זאת להנאה שבאה מהמישור הפיזי. גם על כך יש עדויות ברשת, אנשים שנימולו לאחר שקיימו יחסי מין. חלקם אף מתחו שוב את העור כדי ליצור מעין שחזור עורלה (אי אפשר אף פעם לשחזר את העורלה באמת, כי מדובר על עצבים שנעלמו ולא ישובו). אחד מהם תיאר את יחסי המין כך: עם עורלה, ציון 10. ללא עורלה, ציון 3. לאחר מתיחת עור לכיסוי העטרה, ציון 7.
גם עיוור צבעים מלידה "נהנה" מהעולם שסביבו, אבל אין לא מושג עד כמה הנאתו יכלה להתעצם אם היה יכול לראות הכל בצבע (כנ"ל לגבי חרש באוזן אחת).

לגבי החלטה, לאחר שרואים את כל התמונה (בעד ונגד), כל החלטה היא לגיטימית, העיקר שלא מקבלים החלטה מראיית צד אחד בלבד.
לפני קבלת ההחלטה תחשוב גם על הנקודה הבאה - זה לא הגוף שלך שנפגע פה. פוגעים פה בתינוק תלותי שאינו יכול להיתנגד או להסכים. אם כבר, אז כדאי לתת לאדם עצמו ללמוד, להחליט ולהיות אדון על גופו. מבחינתי, ברית מילה היא הפרה של זכות בסיסית של האדם על שלימות גופו. אני מפקפק במוסריות המעשה.
אני מאוד מקווה שתחליט שאכן חיתוך עורלה נוגד את הטבע ופוגע בגוף (אחר!) באופן מיותר.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'סלסרו - הטיעון ביחס לאיידס הוא בעייתי'
סלסרו - הטיעון ביחס לאיידס הוא בעייתי
21/04/2009 | 15:20
6
7

כי נניח שברית מילה מפחיתה את הסיכון להדבקות - מאידך יכול לעלות החשש שאותו נימול עתידי יקיים יותר יחסים בלתי מוגנים כי פחות יחשוש.

זה גם הבעייתיות של הטענה של "נעודד מילה באפריקה והאיידס יפחת" - אז אנשים ירגישו יותר בטוחים לקיים מין לא מוגן. מה הרווחנו פה? מאות עורלות כושים שישמשו היטב בתעשיית מעילי העור?

הדרך להגנה מאיידס היא קונדום, לא ברית מילה, בקצור.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אם הסברה שהעלתי שאולי הסיבה להקטנת איידס'
אם הסברה שהעלתי שאולי הסיבה להקטנת איידס
21/04/2009 | 22:18
5
5
כתוצאה ממילה איננה נובעת מהמילה עצמה אלא לחינוך ולמודעות שנלווים למילה, אז הטענה שלך לא עולה.

אני לא חושב שיש מי שטוען שיש למול בכדי למנוע איידס. מילה לא מונעת איידס, ונדמה לי שאין מישהו רציני שטוען את זה. הטענה, להבנתי, היא שמילה מנמיכה את שיעור האיידס. וזה יתכן או בגלל מה שסוניק כתבתה, או בגלל ההשערה הלא מבוססת שלי, או שניהם. או משהו אחר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'פספסת אותי'
פספסת אותי
22/04/2009 | 10:19
4
3

גם אם המילה מנמיכה את שיעור ההדבקה באיידס, זה עלול לגרום לאנשים לקיים יחסים לא מוגנים יותר, כי הסיכוי להדבקות בכל פעם הוא יותר נמוך.

כלומר, גם אם היתה לי גלולה שמורידה את שיעור ההדבקה באיידס ב50% , אני לא הייתי מחלק אותה באפריקה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אבל עובדה שזה לא קורה.'
אבל עובדה שזה לא קורה.
22/04/2009 | 16:44
3
2
לפחות זו הטענה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה לא קורה?'
מה לא קורה?
22/04/2009 | 17:04
2
1
כבר לקחו קבוצת מדגם של מיליון אפריקאים , מלו אותם ובדקו אחר כך מתי הם מתפגרים מאיידס?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כן.'
כן.
22/04/2009 | 17:37
1
1
טוב, לא מליון, אבל מעל עשרת אלפים:
http://www.sciencedaily.com/releases/2009/04/09041...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה. אני באמת תוהה מהם השיקולים של'
תודה. אני באמת תוהה מהם השיקולים של
22/04/2009 | 18:12
1
ה"רכים-הנימולים" האלה. למה הם עושים לעצמם את זה בגיל מבוגר? מה מכרו להם שם?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כי אם חולי סרטן רק היו מתקלחים יותר'
כי אם חולי סרטן רק היו מתקלחים יותר
19/04/2009 | 09:56
9
7
הם לא היו חולים.
אני שמחה מאוד שיש לך אגנדה שאתה מרגיש שאתה צריך לקדם אבל אם יש מישהו שחוטא בחצאי אמיתויות זה אתה.

עד כמה שאני לא חסידה גדולה של מחקרים קורולטיבים, אלו המחקרים העיקרים המתבצעים בבני אדם ועפ"י הסטטיסטיקה גברים הנימולים בגיל צעיר בעלי סיכוי נמוך הרבה יותר לחלות בסרטן הפין והפרוסטטה. מכיון שזה מחקר קורלטיבי בלבד והמנגנון לא ברור בהחלט יתכן שקיימים אלמנטים גנטים (למרות שלא מאוד סביר בגלל השונות הגנטית הגבוה בקבוצות נמולות) או באורח חיים, אך עדיין יהיה זה חוסר יושר לקבוע בוודאות שכזו שאין יתרונות רפואים או שכולם נפתרים ע"י היגנה נכונה.
גם אם הסיכוי לחלות בסרטן הפין הוא נדיר הסיכוי בו עדיין עולה על הסיכון לכריתת יתר בזמן  המילה שבארה"ב עומד על פחות מאחד למיליון.

אם נתיחס לטענתך ששום משרד בריאות בעולם אינו ממליץ על מילה כרפואה מונעת הרי שגם כאן קיים חוסר יושר או ידיעה. ב2007 אירגון הבריאות העולמי המליץ על מילה כאמצעי מניעה להתפשטות האיידס והתחיל לקדם מילת גברים באפריקה.

הנתונים בנוגע לאיידס מקובלים היום באופן כללי והמחקרים בנוגע אליהם יצאו מהתחום הקורלטיבי והסטיסטי בלבד ואף הבהירו מנגנון. מיפוי הקרטין בשכבה הפנימית של העורלה דק מאוד וחדיר לוירוסים בנוסף על כך בהיות האזור קרקע פוריה לזיהום בהמצאות העורלה (גם אם היגנה נכונה) בעורלה יש ריכוז גבוה של תאים חיסונים בעיקר תאי CD4 שהם בדיוק התאים בעלי הרצפטורים הנכונים להדבקה באיידס. בקיצור בהתחשב בכך שקונדום לא יעיל ב100% במניעת הדבקה ובהתחשב במשמעת השימוש בקונדום באוכלוסיה הרחבה בהחלט לא הייתי אומרת שאין יתרום בריאותי או שמדובר במחקרים לא מבוססים או יחידנים.

אם נדבר על הדבקות בוירוסים אחרים בינהם גורמי יבלות על הזין או תורמים להתפתחות גידולים סרטנים גם הם יכולים להדביק יותר בהעדר שכבת הקרטין שלא לדבר על הסיכון המשמעותי היותר שהם מציבות בפני בנות הזוג ומחקרים קורלטיבים (כן רק קורלטיבים) המראים סיכוי נמוך הרבה יותר לסרטן צוואר הרחם. חלק מהתופעות האלו בעיקר הדבקות נשים יכולה להצטמצם בדור הנשים הצעיר יותר ע"י חיסון נגד HPV אבל רק סוג אחד של החיסון כולל גם את זנים המזיקים לגברים וגם הוא לא את כולם כך שמילה עדיין יכולה להוות יתרון בריאותי בתחום הזה.

אפשר לדבר גם על הסיכוי לזיהום בדרכי השתן, על מחקרים קורלטיבים העוסקים במחלות מין נוספות ואפשר גם להשוות סיכוני בריאות במילה מול כאלו שיכולים להמנע אבל נראה לי שהבנת את הרעיון הכללי. יש צדדים לכאן ולכאן הצגה חד צדדית המונעת מהורים את האפשרות לעשות החלטה מושכלת היא לדעתי פעילות בלתי אתית.

גם חשבתי שכדאי להעיר את תשומת הלב של חלק מאנשי הפורום הבטוחים שמילה היא מנהג יהודי דתי שעפ"י הCDC בארה"ב אחוז הגברים הלבנים הנימולים הוא 88% מכלל האוכלוסיה (באוכלוסיות מהגרים המספרים נמוכים יותר) ובמדינות נוספות כמו קוריאה ואוסטרליה יש אחוזים גבוהים למדי משילוב של טעמים חברתים, אסטתים ורפואיים.

אני לא באה לחוות דיעה בעד או נגד מילה לדעתי הורים כמו בכל החלטה רפואית שהם עושים עבור ילדהם צריכים לשקול את שני הצדדים. אני רק חושבת שחשוב להציג שבהחלט יש שני צדדים ובניגוד למחקר בנוגע להנאה ממין לאחר מילה שאין בה הסכמה מגובשת לכאן או לכאן או ראיות משמעותיות לפחות לחלק מהיתרונות הרפואים של מילה יש הסכמה בקהילה המדעית ומידע מגובש.

אשמח לספק לך את המקורות והמאמרים לפי הצורך אך אני בספק שמישהו באמת מתעניין ולא פשוט רוצה למצוא צידוק להחלטה שכבר גיבש.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ידוע'
ידוע
19/04/2009 | 11:10
4
2
ושוב אלו הם המחקרים הבעייתים שעליהם דיברתי.
הארגון העולמי ממליץ על מילה באפריקה ורק באפריקה! שם המקומיים לא מוכנים בשום פנים ואופן להשתמש בקונדום, ומין מזדמן (וכפוי) הוא נפוץ במיוחד.
את באמת חושבת שאפריקאי שיקיים יחסי מין ללא קונדום יתחמק מאיידס עם הוא נימול?
זה הרע במיעוטו רק עבור האוכלוסיה המקומית באפריקה, לא עבורינו במערב.

גם לגבי הסטטיסטיקה  שאת מדברת עליה כבר התייחסתי - זו הייתה התפיסה ברוב המאה ה-20, וזה כבר לא! המגמה היא שינוי וזה רק שאלה של זמן עד שהמספרים יתהפכו.
הסיבות למספר הנוכחי שגויות ואת מוזמנת לקרוא על כך, בין היתר על מעללי דר' קלוג (שהקים את אימפריית הדגנים קלוגס) שבעיקר בגללו מלו את התינוקות בארה"ב במאה ה-20, בפורום 202.
באירופה המספרים כבר הפוכים לגמרי.

לגבי סרטן, אוכל לומר לך בוודאות שכריתת שדיים של בחורות צעירות לא רק תקטין, אלא תעלים לחלוטין את התמותה מסרטן השד - את מבינה את האבסורד של קישור תופעה נדירה שמושפעת ממספר לא ידוע של גורמים לכריתת רקמת עור בריאה ובעלת תפקידים בגוף האדם (מה לעשות שהמתכנן העליון תכנן אותנו ככה, חלק מהסיבות שלו מוסברות בסרטון שבחתימתי).

האם את מסכימה לעובדה שתוחלת החיים הגבוהה בעולם שייכת למדינות בהם לא מלים את הזכרים? (יפן לדוגמה).

היריעה קצרה מלתאר את האמת כולה, ולכן את צודקת, אני מתאר חלק מהאמת... בשביל זה יש את האתרים בחתימתי והזמנה לפורום 202 שם תוכלו לראות את התמונה המליאה.

הסיבה שאני מתנגד למילה היא אולי קצת שונה ממה שתצפי.
חיתוך גוף האדם (פגיעה ב-ל-ת-י  ה-פ-י-כ-ה) כאשר הוא חסר ישע ללא הסכמתו הוא אקט שאינו מוסרי מאחר והוא מפר זכות בסיסית ביותר של האדם על שלימות גופו.
מבחינה זו, חוסר הבהירות שיש לחלק מהאנשים בנושא הבריאותי לא רלוונטי. אדם צריך לקבל החלטות על גופו שלו במודע.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מצטערת אבל מגמה היא שינוי דווקא בכיוון ההפוך'
מצטערת אבל מגמה היא שינוי דווקא בכיוון ההפוך
19/04/2009 | 17:53
3
3
המידע הבריאותי שמצטבר הוא דווקא הפוך ומאמרי הסיכום המדעי בנושא די החלטיים בכך שהיתרונות הבריאותיים עולים על הסיכונים (חיפוש מהיר בפב מד יבהיר לך את זה).היתרונות הבריאותים גם מוכרים ע"י האגודה האמריקאית של רופאי הילדים והם בהחלט ממליצים לקחת אותם בחשבון בהחלטה על למול או לא. אלו שמתנגדים הם בדרך כלל עורכי דין המתנגדים כי שאמרת למשמעות האתית של חיתוך רקמה בריאה וזו בהחלט שאלה אתית מורכבת. אבל בהתחשב בכך שהיתרונות הבריאותיים ברובם מוענקים ע"י ביצוע בגיל מוקדם ובבעיתיות בביצוע בגיל מאוחר הרי שזה שאני רואה בכך החלטה בריאותית לגיטימית של ההורים.

בהתחשב בכך שאני לא מאמינה באדם כתוצר בריאה אלוהית הטענה לגבי שלמות והתכנון התבוני של האדם אינה משחקת תפקיד. הדיעה שהעורלה התפתחה לפני שהאדם המציא את הלבוש והיווה אז מנגנון הגנה טוב, הגיוני בעיני. לאחר התפתחות לבוש הוא נהיה מעמסה מבחינת הלכלוך שנאגר וזיהומים מה שגרם להסרתו מטעמי נוחות שיותר מאוחר נהפכו לטקסים וריטואלים דתיים.

אני משערת שבאמונתך בשלמות האדם אתה תומך באותה מידה גם באגודה למניעת הסרת שיני בינה (גם הם רקמה בריאה לחלוטין כשהיא מוסרת) ובמידה והתוספתן היה רקמה חיצונית וקלה להסרה היית מתנגד להסרתו גם כן.

הטענה לגבי הבריאות גבוה יותר במדינות בהם אין מילה היא מגוחכת בהנחה והטענה לגבי אחוזי המילה והבריאות ביפן היא נכונה הרי שלקחת שני נתונים סטיסטים לא קשורים והפכת אותם לתואצה וסיבה. מה עם גנטיקה שונה? מה אם העובדה הברורה והידועה של סגנון חיים אחר ואוכל בריא או ילודה נמוכה והשקעה גבוה בצאצאים? יש כל כך הרבה משתנים שונים שאין סיכוי לבודד את השנים.

כפי שכבר היבהרתי אין לי שום בעיה אם התנגדות לפרוצדורה או למחשבה שהיא אינה נחוצה (אני גם נוטה לחשוב שברוב החברות בעולם היא לא) אבל הייתי מצפה שלא תתעלם או תבטל מידע מדעי רק כי הוא לא נח לך וששתתמוך בהסתרת מידע ובחשיפה רק של זה שנח לך על מנת לקדם אג'נדה. עד רבא אמור שיש יתרונות בריאותים למילה אבל שאתה החלטתת שאינם מספקים הורדת רקמה בבנך וספק את כל המידע לאנשים שמתעניינים ולא רק את אלו שמקדמים את דעותיך.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נוכל להמשיך עם זה עוד הרבה זמן'
נוכל להמשיך עם זה עוד הרבה זמן
20/04/2009 | 12:51
1
2
אני חושש שנכנס ללולאה אינסופית בדיון.

אגיב על דבריך, ובואי נסכים על חוסר הסכמה בננו:

ממסדים בריאותיים בעולם (אל תצמדי רק לארה"ב) מתנגדים למילה.
אני טוען שארה"ב משנה כיוון, ופבמד הוא לא אינדיקטור. כל אחד והנתונים שבידו.

לעורלה יש הרבה תפקידים מעבר לכיסוי העטרה כשהיינו עירומים. מאחר ואני מניח שלא בדקת בלינקים אמנה מספר בקצרה:
* הגנה על בלוטות מפרישות ושמירת סיכוך. באופן כללי שומר על רגישות.
* היא מעוצבבת. למה מתעלמים מעובדה זו? יש לה חלק בעניין הרגישות המינית ללא קשר לעטרה.
* יש לה תפקיד בתוך הנרתיק הנשי בעת המשגל. בלעדיה יש עליה בתופעות כגון התייבשות הנרתיק בזמן המשגל. בנוסף, מאחר והרגישות המינית יורדת, סף הגירוי עולה ויש צורך בחדירה "חזקה" יותר, ולא במובן החיובי.
בסרטון שבחתימה (שנעשה ע"י רופאים) יש הסברים.
גם הרמב"ם התייחס בעקיפין לפני 800 שנה לעובדה שיש פגיעה ברגישות האיבר, והשפעה על ההנאה גם של בת הזוג (מורה נבוכים, חלק 3, פרק מ"ט -
http://press.tau.ac.il/perplexed/chapters/chap_3_4...

תוצר בריאה אלוהית = נולדנו כך = אבולוציה ... טרמינולוגיה.
שורה תחתונה, כך אנו בנויים, והאבולוציה לא משנה זו (מעניין למה?)

מסכים שאין קשר ישיר בין הנתונים הסטטיסטים, אך אם העורלה הייתה כזו בעייתית זה היה בא לידי ביטוי במספרים של תוחלת החיים, על אף שוני בפרמטרים אחרים (גנטיקה, אוכל וכו').
רוצה לומר, ערלים בכל העולם ונשותיהם לא נופלים שדודים טרם זמנם עם סרטן עור[לה], סרטן צוואר הרחם, איידס ועוד.
את צודקת, אי אפשר להסיק שום דבר חד משמעית מכך, אבל אני מסיק מכך שהעורלה אינה גורם כזה בעייתי.
אני באופן אישי חייתי באוסטרליה מספר לא מבוטל של שנים.
שם, כבר כ-20 שנה לא חותכים עורלות (למעט מטעמי דת). משרד הבריאות האוסטרלי לא ממליץ על מילה.
בצפון אירופה (היכן שלדעתי מערכת הבריאות היא הטובה בעולם) חיתוך העורלה נתפס כמעשה הזוי. במדינות סקנדינביה אף שוקלים לחוקק נגד זה, אך זאת יותר מטעמי זכויות האדם (על גופו שלו).

אני לא מתעלם ממידע מחקרי מפורסם בעד המילה, אני פשוט לא מסכים איתו. ישנם עוד דברים שאני לא מסכים איתם ברפואה הקונבנציונלית, אשר לעיתים לוקה בראיה צרה, ומטפלת בסימפטומים שונים מבלי לרדת לשורש הבעיה, ומבלי לקשר סימפטומים זה לזה... מנסיון חיים.
לפעמים טיפול בסימפטום בראיה צרה, מנציח את הבעיה והופך אותה לכרונית.
אני לא מכליל, וישנם הרבה דברים טובים ברפואה הקונבנציונאלית - כל מקרה לגופו. אבל בכל זאת אני אשתדל תמיד לנטות לכיוון לגישה ההוליסטית-אלטרנטיבית, וזו נקודת מוצא שונה שכנראה משפיעה על חוסר ההסכמה ביננו.

לגבי קידום אג'נדה, בערך. אני לא מסתיר שהייתי מעוניין להביא את המידע שאני חושב שהוא נכון לכל חילוני (כמובן שזה אינו רלוונטי לדתיים שחותכים על בסיס ציווי אלוקי, בלי קשר להיבט הרפואי). שכל אדם ישפוט בעצמו על בסיס מידע משני הצדדים, אך הבעיה שהרבה אנשים לא מודעים למידע שנמצא ברפרנטים שציינתי, וזה מצב שדרוש תיקון מבחינתי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תראה אם פבמד לא אינדקטור למידע בעניין'
תראה אם פבמד לא אינדקטור למידע בעניין
21/04/2009 | 06:56
3
(במקרה ולא ידעת ה מנוע החיפוש המרכז את כל המאמרים המדעים במדעי הרפואה והביולוגיה) ואם מידע מדעי חסר ערך בעיניך באמת אין לנו על מה להתוכח, בדיוק כמו שלא אטרח להתוכח עם אנשים בנוגע לאמנותיהם הדתיות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אכן, פעולה אנטי דתית במובן העמוק ביותר'
אכן, פעולה אנטי דתית במובן העמוק ביותר
20/04/2009 | 14:13
1
אדם המאמין באל, מכל סוג ומין (כולל אלוהי הטבע), וחותך איבר מבשר התינוקות בשביל "לתקן" את מעשה הטבע שרק את חלקו הקטן הוא מסוגל להבין, מבצע פעולה אנטי דתית.

ובלי קשר, ההשוואה לעקירת שיני בינה מכאיבים או תוספתן בעייתי אינה במקומה, כמו שדוגמת ניתוח להסרת רגל לחולה סוכרת לא היתה במקומה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כמה דברים.'
כמה דברים.
19/04/2009 | 19:30
3
4
לגבי סרטן הפין - הבאתי לינק שמראה שזה מיתוס.

לגבי HIV - האם החוקרים לקחו בחשבון חינוך? אצל הרבה חברות מלות, המילה נובעת ולו חלקית מסיבות דתיות. הורים דתיים מחנכים את ילדיהם לשמרנות מינית. כך שיתכן שמילה בכלל לא קשורה לHIV עצמו אלא לחינוך שנלווה לה. גם באפריקה, יתכן שהמילה בגיל מבוגר מגבירה את המודעות של הנימול למחלות מין (בפרט אם הוא נימול בכדי למנוע מחלות מין), וכתוצאה הוא נזהר יותר. כך ששוב יתכן שהמילה מנמיכה HIV, אך לא בגלל שהמילה כשלעצמה מונעת הדבקות - אולי המנגנון שתיארת משפיע רק באופן זניח? - אלא בגלל שהיא מגבירה מודעות, והמודעות היא הסיבה המרכזית להפחתת ההדבקות?

איך אפשר לומר שמילה "מונעת" איידס, כשבארה"ב יש שיעור נימולים כה גבוה, וארה"ב מובילה בעולם המערבי באיידס? אחוז לא מבוטל של חולי איידס הוא מהול.

JAMA מ1997, טוענים כי

Results. - We find no significant differences between circumcised and uncircumcised men in their likelihood of contracting sexually transmitted diseases. However uncircumcised men appear slightly more likely to to experience sexual dysfunctions, especially later in life. Finally, we find that circumcised men engage in a more elaborated set of sexual practices. This pattern differs across ethnic groups, suggesting the influence of social factors.

Conclusions. - The National Health and Social Life Survey evidence indicates a slight benefit of circumcision but a negligible association with most outcomes. These findings inform existing debates on the utility of circumcision. The considerable impact of circumcision status on sexual practice represents a new finding that should further enrich such discussion. Our results support the view that physicians and parents be informed of the potential benefits and risks before circumcising newborns.

http://www.cirp.org/library/general/laumann/

בארה"ב שיעור הנימולים הוא מעל 80%, אבל המגמה בירידה. לפי ה-Nationwide Hospital Discharge Survey, ב2003 רק 55.9% נימולו.

במדינות מערביות אחרות השיעור נמוך בהרבה. ברוב מדינות אירופה וניו זילנד, השיעור נמוך מ20%. בספרד השיעור הוא בסביבות 2%. בכל מדינות אמריקה הדרומית זה פחות מ20% (במכסיקו לא ברור - ההערכות נעות בין 10 ל31%). ולא רואים שבמדינות אלו העדר המילה עושים שמות בחברה..
http://en.wikipedia.org/wiki/Prevalence_of_circumcision

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'*נימול'
*נימול
19/04/2009 | 19:38
1
לצפיה ב-'בנוגע לHIV'
בנוגע לHIV
19/04/2009 | 21:21
1
1
המנגנון כבר ידוע, לא מדובר בנתונים סטיסטים בלבד כפי שכבר כתבתי הראו אותו דבר גם בתרביות רקמה שאני משערת שאין להם חינוך מיני או דתי כלשהו.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'השאלה כמה משקל יש למנגן וכמה לחינוך'
השאלה כמה משקל יש למנגן וכמה לחינוך
19/04/2009 | 21:25
לצפיה ב-'ואנשים כמוך בהחלט פוגעים במטרה אותה הם'
ואנשים כמוך בהחלט פוגעים במטרה אותה הם
20/04/2009 | 01:37
6
3
מנסים לקדם.
הייתי כותב כאן כמה דברים אבל סוניק כבר חסכה לי את רובם.

לגבי חצאי אמיתות - קשוט עצמך...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'על מה ולמה'
על מה ולמה
20/04/2009 | 11:44
5
2
זכיתי ליחס העוין בדבריך?
איך אתה קובע איזו מטרה נפגעה ואיזו קודמה? ביצעת סקר על כל מי שקרה את השרשור הזה?

ציינתי בהודעה קודמת לסוניק שאני לא מביא את כל התמונה, אך מפנה למקורות מידע... אני לא ימציא את הגלגל מחדש בכל שרשור.
צריך איפשהו להתחיל לאזן את חצאי האמת של הממסד.

אני מנסה להיות ענייני ולא אנטיגוניסטי כלפי אדם זה או אחר, אז אנא אל תגרור את זה לנימה אישית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מאחר ואתה בדיוק זהה לצד השני שנגדו אתה'
מאחר ואתה בדיוק זהה לצד השני שנגדו אתה
21/04/2009 | 00:53
4
3
"נלחם".
איך אמרת? "אני לא מתעלם ממידע מחקרי מפורסם בעד המילה, אני פשוט לא מסכים איתו" ומה שאתה לא מסכים איתו כמובן לא קיים בעיניך.

זה לא עובד כך.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'צודק.טעיתי בניסוח.איני מסכים למסקנות הנגזרות'
צודק.טעיתי בניסוח.איני מסכים למסקנות הנגזרות
21/04/2009 | 09:17
3
2
עכשיו כשאני קורא אני יכול להבין שהניסוח השגוי שלי יצר רושם שגוי.
כמובן שהנתונים קיימים.
אני לא יודע מהיא רמת המיהמנות שלהם, אבל גם בהנחה שהם 100% מהימנים, עדיין מדובר על ראייה צרה של חלק מהתמונה הגדולה.
בא נניח שהעורלה מעלה את הסיכון לפימוזיס - שדיים מעלות את הסיכוי לסרטן השד. צפורניים מעלות את הסיכוי לפטריות...
בבעיות מטפלים. לא כורתים את האיבר.
למיטב ידיעתי, רוב הבעיות של עורלה דווקא מטופלות בקלות, ולעומת זאת רוב הבעיות שנוצרות עקב מילה אינן פשוטות לטיפול.
וכל זאת תוך התעלמות מהעובדות הבאות:
* לעורלה יש תפקידים שמשום מה מתעלמים מהם.
* גם דתיים טוענים שמילה אינה בריאותית, והטעם לה הוא ציווי אלוקי בלבד.

שאלה, האם קראת את המידע שמצויין ברפרנטים שציינתי?
אם לא, אתה עדיין לא רואה בבהירות את שני צידיי המטבע, ואנחנו נותנים הרבה גז בניוטרל.....
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כן, זה אני שלא רואה את שני צידי המטבע...'
כן, זה אני שלא רואה את שני צידי המטבע...
21/04/2009 | 21:40
2
3
לצפיה ב-'כנראה.'
כנראה.
22/04/2009 | 09:18
לצפיה ב-'הנה מס' קישורים מהפורום שהוא כל הזמן מפנה'
הנה מס' קישורים מהפורום שהוא כל הזמן מפנה
01/05/2009 | 22:07
5
אליו, כדלקמן:-

1) מודה לך על ההתעניינות

2)  ‫כתבה ב YNET היום‬

3) צריכה עזרה די דחוף בבקשה!

וכמובן גם סיבות חברתיות, כדלקמן:-

1) צריך להתכונן לכל סנריו אפשרי - שאלת גן (מופיע בקישור למטה)

2) קיצוני ופטתי - תביעה על ברית מילה? (מופיע בקישור למטה)

3) לא חבל על הילד/ה - סוגיית גננת ומידע שמועבר בגן (מופיע בקישור למטה)

ועוד - אין לי כוח יותר לחפש ...
יוצאים בשאלה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מניעת איידס היא הכי חשובה לדעתי'
מניעת איידס היא הכי חשובה לדעתי
20/04/2009 | 16:29
2
במדינות בהן יש מגפה של איידס, אין ספק שראוי לעשות ברית מילה.

במדינות המערב, הסיכוי לאיידס לא גבוה. אבל כאן יש רווח מול הפסד.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני הולך בתר דרובא'
אני הולך בתר דרובא
17/04/2009 | 21:29
6
10
הרעיון הוא שהילד לא ירגיש חריג בקרב בני גילו.
אין אכזריות בניתוח מילה בבית חולים שנעשה ע"י רופא, בהרדמה ובלי סנדק.
האמת שגם בלי הרדמה ובלי בית חולים, אני יכול להעיד על כך
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אין גם אכשריות בלעשות ניתוח הסרת אוזן בהרדמה'
אין גם אכשריות בלעשות ניתוח הסרת אוזן בהרדמה
17/04/2009 | 22:43
5
11
או בניתוח פלסטי בהרדמה
ובכול זאת זה דברים שלא עושים.
וזה שאתה עושה כזה דבר כי זה מקובל.. (בלי לפגוע אישית.) זה מראה משהו על האישיות שלך,

עשיתי בחיים כבר דבר או שניים לא מקובלים (למשל לצאת בשאלה...)
אז אין סיבה שאני לא אעשה דברים לא מקובלין נוספים במיחוד אם זה מנהג דתי. ואכזרי..
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'*אכזריות'
*אכזריות
17/04/2009 | 22:44
2
לצפיה ב-'הכול יחסי'
הכול יחסי
18/04/2009 | 14:13
2
4
אחרי שעשית כמה דברים לא מקובלים בחיים, תוכלי לעשות דבר נוסף לא מקובל ולחתוך קצת עור מהזין של התינוק שלך.

אה, זה כן מקובל? בארץ? יש מלא מקומות שזה לא מקובל אז תנוח דעתך, תחתכי ותמשיכי להרגיש פורצת מוסכמות חברתיות...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נדמה לי שהעורלה היא יותר מאשר "קצת עור"'
נדמה לי שהעורלה היא יותר מאשר "קצת עור"
18/04/2009 | 17:58
2
לצפיה ב-'אין לי עניין להרגיש ככה..'
אין לי עניין להרגיש ככה..
19/04/2009 | 10:12
5
אני באופן עקרוני לא עושה מעשים פרמיטיבים וברבריים
זה הכול
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אנחנו זקוקים לעורלה'
אנחנו זקוקים לעורלה
19/04/2009 | 15:57
8
קצת פחות מלאוזן.

אחד שיודע.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'האמת היא שלא הייתי עושה את זה.'
האמת היא שלא הייתי עושה את זה.
17/04/2009 | 22:57
15
10
אין לי כל תחושת אנטי כשזה מגיע למנהגים יהודים או טקסים יהודים. אם זה בר מצוה, שלום זכר, קבורה יהודית או חופה וכד'.

אבל כאן זה משהו אחר. לחתוך לתינוק קטן את הזין ולגרום לו למום נצחי (זה מפחית את ההנאה המינית), ועוד - לקחת סיכון שהתינוק יינזק - והיו לא מעט תינוקות שחייהם סוכנו ואף נשארו בעלי מום לכל חייהם - זה לא. לא בשביל לכבד שום מסורת פאגאנית. בשום פנים ואופן לא. אני לא רואה כל הבדל בין מילת בנים לבין מילת נשים - שניהם מנהגים אכזריים פאגאניים שהגיע זמנם לעבור מן העולם.

וזה שהילד יהיה יוצא דופן - צריך ללמד ילדים להתמודד גם עם זה. עם הזמן ירבו אותם אלו היוצאים כנגד מנהג מטופש זה. אין כל בושה בנאורות. לחתוך לתינוק את הזין בשביל שיהיה כמו כולם, גאד?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נכון,! יש כבר די הרבה שעושים את זה'
נכון,! יש כבר די הרבה שעושים את זה
17/04/2009 | 23:04
6
רפרפתי עכשיו בפורום "מוותרים על ברית מילה"
אולי באמת אין הרבה שאכן לא עשוים ברית אך לדעתי המספר ילך ויגדל

ולחץ חברתי אף פעם לא סיבה בשביל לעשות שום דבר
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'את רוצה להכניס את הבן שלך מראש להתמודדות '
את רוצה להכניס את הבן שלך מראש להתמודדות
18/04/2009 | 01:21
12
7
מול מצב שונה מהחברים שלו?
את רוצה לשבת ולהסביר לו למה הוא שונה?

כן, לחתוך לתינוק את הזין בשביל שיהיה כמו כולם. את לא רוצה ילד עם תסביכים, בטח לא כאלה שקשורים לזין שלו...

אגב, לא מפחית את ההנאה המינית, זו פיקציה של ערלים.
(אולי רק לאלה שהרב ביצע בהם בטעות הסרת זין מרוב התרגשות וחרמנות)

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הדבר הראשון שלמדנו מאבותינו'
הדבר הראשון שלמדנו מאבותינו
18/04/2009 | 02:59
8
6
הוא לא לפחד להיות שונה. להיות גאה בשונות שלך ולא לוותר על העקרונות המוסריים שלך. זוהי מורשת אבותינו.

אברהם אבינו עמד מעבר אחד וכל העולם עמד מעברו השני. אברהם אבינו לא פחד להיות שונה. אברהם אבינו לא פחד ממה יגידו.

אבותינו לא שינו את שמם, ולא את לבושם ולכן נגאלו. הם לא פחדו שילדים מצריים יצחקו על שמות כמו אברהם או יצחק או יהודה.

יש לנו דברים בעם שלנו, כמו האומץ, העוז לעמוד בגאוה מול אלו השונים מאיתנו, גם כיחידים מול חברה שלמה. ודברים אלו ממשיכים להיות חלק ממורשתנו גם אם יצאנו בשאלה.

אז הילד יהיה שונה מחבריו. ביג פאקן דיל. אז הילד ילמד להיות מוביל חברתית ולא מובל. אז הילד ילמד שלשמור על עקרונות מוסריים לפעמים גובה מחיר ושיש לשלם אותו. זה שיעור מאוד חשוב לאדם באשר הוא אדם.

זה לא מוסרי לחתוך לתינוק חלק מאיבר מינו. זה ברברי. זהו פשע. ויבוא היום ואנשים יבינו את זה ויכניסו את זה לקודקס החוקי. מי שרוצה למול את עצמו יוכל לעשות זאת, אבל למול תינוק חסר ישע הוא פשע אלים. ואני מבינה היטב את המשמעות החמורה של דברי. אני מבינה היטב את ההשלכה והכפיה האנטי דתית שבדברי.

מצד אחד אני חושבת שחשוב מאוד לתת חופש דת לכל אדם וכי יש לכבד את דתו ומנהגיו של כל אדם גם אם זה נוגד את השקפתי. וכמובן, ליהדות יש מקום מרכזי בדבר זה.

יש לי אישית דילמה מוסרית לא קטנה כאשר אני כותבת דברים אלו. זה לא פשוט בכלל להגיע למסקנה זו.

אבי נולד ברוסיה בזמן שלטונו של סטאלין. לפי החוק הרוסי דאז חל איסור חמור על מילת בנים, וכל מי שמל את בנו, אחת דתו היתה להשלח לסיביר. סבי ז"ל שהיה יהודי אדוק וצדיק, מל את אבי בסתר במרתף. סבי לא פחד מסטאלין ולא מסיביר. הוא לא פחד שילדים גויים ילעגו לאבי ויעשו לו טראומות נפשיות ביחס לפינו. סבי ז"ל עשה את מה שאמונתו הכתיבה לו. הוא פעל לפי הקודקס המוסרי הפנימי שלו. ואני מאוד גאה בו על כך. אני מאוד גאה על עוז רוחו, על הנחישות שלו, ועל עמידתו על עקרונותיו.

עקרונותי שונים מעקרונותיו. אני מבינה דברים אחרת ממנו. אבל את האומץ לעמוד על עקרונותי, ולהיות מוכנה לשלם את המחיר שצריך לשלם בכדי להרגיש שאני חיה חיים מלאים ומוסריים - את זה ירשתי ממנו.

ויש כאן כמובן שאלה נוספת שיש לתת עליה את הדעת ושאיני סגורה עליה עדיין. שאלת ההשתייכות לעם היהודי.

פרופסור לייבוביץ הגדיר את היהדות כדת ההלכה. האמונה, לדבריו, היא אישית ונובעת מרצונו של אדם אשר אינו ניתן להסבר. אבל יהדות זו בעצם קיום חיים הלכתי.

הרב שך בזמנו, בנאום השפנים שלו שאל את השאלה המפורסמת - במה אתם יהודים?

אם לא נמול את בנינו - במה אנחנו יהודים?

האם חשוב לנו להיות יהודים?

יהודים מלים את בניהם. מי שלא מל את בנו יצא מכלל היהודים. יש דברים בסיסיים, שאיך אומרים... עס פאס נישט.

אז במחשבה שניה, אני לא יודעת אם כן או לא אמול את בני. זו תהיה הכרעה לא פשוטה בין עקרונותי המוסריים והצורך הנפשי להשתייך לעם שלי, לאבותי ולמורשת בית אבי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לגבי ההנאה - הבאתי מספר מחקרים לעיל. לעיונך.'
לגבי ההנאה - הבאתי מספר מחקרים לעיל. לעיונך.
18/04/2009 | 05:33
5
בעיניי מגוחך לומר שהשתייכותי לעם ישראל קשורה ל שלי.
העקרון העומד בבסיס המילה הוא שהקשר בין היהודי לאלוהים נעשה באופן מיידי, בהזדמנות הראשונה שיוצא לאוויר העולם, כך שהקשר איננו בבחירה, ואיננו אינטלקטואלי. מיד שיוצא לאוויר העולם, שמים עליו חותמת שנשארת עליו לנצח ואין לו כל אפשרות לשנותה. מלבד זאת שהחותמת מזכירה לי חותמות אחרות שעם אחר חתם לשישה מליון על הזרוע, ומלבד זאת שאינני רוצה שעל גופי תהיה שום חותמת (לכן אני נמנע מקעקועים), אני חושב שהשתייכות צריכה להעשות מבחירה ובאופן מודע, ולא בכפיה.
גילוי נאות - אין לי מושג מה אעשה לבני התיאורטי. אך מאחר שזה בנתיים תיאורטי, ויתכן שישאר כך, מבחינתי הדיון הוא אקדמי. כשמגיע המישור המעשי, הרבה תיאוריות מתנדפות..
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ובכן המצב החוקי בישראל הוא כדלקמן'
ובכן המצב החוקי בישראל הוא כדלקמן
18/04/2009 | 10:47
2
7
קיים חוק האוסר בתכלית האיסור מילת נשים. מובן שהוא מכוון בעיקר לאוכלוסיה המוסלמית בדואית.
למרות שהמילה היא מנהג אכזרי, פרימיטיבי וברברי באותה מידה בדיוק, אין פוצה פה ומצפצף.
בהחלט יתכן שאם המנהג היהודי היה, נניח, הארכת תנוך אוזן ימין והמנהג המוסלמי היה מילה,
היו מחוקקים חוק האוסר מילה.
ולכל אלו מכם שחושבים שמסורת צריך להמשיך ולקיים, מן הראוי שתדעו מהו מקורו של המנהג
ואת מי אתם מחקים.
זהו ציור קיר מקבר מיצרי מאות שנים לפני שמישהו בכלל שמע על עם ישראל במרחב השמי
הקדום.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' כל מילה ב[דו]סלע '
כל מילה ב[דו]סלע
19/04/2009 | 09:19
לצפיה ב-'הקובץ לא עולה'
הקובץ לא עולה
20/04/2009 | 16:35
2
לצפיה ב-'לא למול לא הופך את הילד ללא יהודי'
לא למול לא הופך את הילד ללא יהודי
18/04/2009 | 11:54
1
3
לצפיה ב-'ברור. ובכל זאת...'
ברור. ובכל זאת...
20/04/2009 | 09:15
5
כשהיתה העליה הגדולה מרוסיה, היית צריכה לראות איך אלפים של גברים הגיעו למול את עצמם. חילונים גמורים. מילה אמיתית, לא אצל רופא. עבדתי באותה תקופה בבית כנסת בקנדה. כל יום חתכנו לפחות ל5-6 גברים.... נתנו להם א ביסאלה לחיים ושנעצ.

למה?

למה יהודים מרגישים את הצורך הזה למול?

האם אנחנו יכולים באמת להתעלם מהרגשות שלנו, למרות שההגיון אומר אחרת?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אהבתי את הבטחון'
אהבתי את הבטחון
19/04/2009 | 16:00
1
7
אם הילד שלך יהיה שונה מהחברים שלו, הוא יהפוך למוביל במקום למובל.

אין ספק.

להזכיר לך איך נראית אינטראקציה בין ילדים?

את זוכרת מה היה המתאם בין חריגות למקובלות חברתית?

העקרונות שלך יפים מאד, אבל לא כל כך ניתנים ליישום.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'וואלה. לא ידעתי שלערלה יש משקל כל כך כבד.'
וואלה. לא ידעתי שלערלה יש משקל כל כך כבד.
20/04/2009 | 09:12
7
אולי נוציא ילדים מאיזו מכונה שתוציא אותם זהים בכל דבר וענין שחלילה לא יהיה בהם טיפה אינדווידואליות, כי אז חז וחלילה מישהו יצחק עליהם....

ואם מישהו יצחק עליהם. רבונו של עוילם. העלפ מיר. עולמם יקרוס עליהם והם ינמסו כמו שלג ביום חמסין. כל אישיותם הרעועה תתמוסס לה בחוסר בטחון מתנוול, ולעולם ישקעו בפינתם עלובים דחויים ורפויים.

נקרא לכולם באותו השם שחלילה לא יצחקו על שמם. נלביש את כולם באותם הבגדים שחלילה מישהו לא ילעג לבגדיהם.
נחנך את כולם באותו בית ילדים, שחלילה לא יהיו שונים מילדים אחרים.

ונחתוך לכולם את הזין לפי אותו הסרגל, שחלילה לא יהיה לאחד גדול ולשני קטן יותר. שחלילה לא יהיו שונים.
נחתוך. נחתוך. נחתוך.

יחי השוויון.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מפחית ועוד איך.'
מפחית ועוד איך.
18/04/2009 | 05:49
6
כשיש מגע מיני, דחלק שיש בו הכי הרבה גירוי, זה העטרה (בהעדר מילה אחרת). כשהעטרה מתחככת כל הזמן בתחתונים, ואינה מתחבאת בתוך הערלה, זה גורם לשחיקה של הרגישות באזור.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'זהו, אתה כבר חתכת בענין:'
זהו, אתה כבר חתכת בענין:
18/04/2009 | 06:00
4
כדי שילד יהיה כמו כולם, צריכים למול אותו. גוד פור יו.

על דברים הרבה פחות עקרוניים ויתרתי, כדי להשאיר לילד את זכות הבחירה, לא כל שכן החלטה שתשפיע על החיים שלו מגיל שמונה ימים והילך.

אגב, לא בטוח שזה גורם לילד תסביכים- זו פיקציה של חרדים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אי אפשר שלט יהיו התמודדויות בחיים'
אי אפשר שלט יהיו התמודדויות בחיים
18/04/2009 | 11:57
4
אי אפשר להוציא לו מראש את כל ההתמודדיות בחיים..
ומה אני יעשה אם יוולד לי ילד עם אוזניים גדולות? אני יעשה לו ניתוח בגיל שבוע?
לא,
אני יחכה לגיל המתאים ויברר עם הילד אם זה מפריע לו, ועם רופאים מתי אפשר לעשות ניתוח כזה.
ואני לא ילך ויעשה שטויות בגלל לחץ חברתי,,

חוץ מזה

יש היום כבר  אלפי ילדים בארץ שלא נימולים.
ואם יצאת בשאלה אתה מבין לבד שלא תמיד עושים מה שמקובל...אם זה מנתגש לך בעקרונות
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'היו כבר מספיק שרשורים שטחנו את הנושא בפורום'
היו כבר מספיק שרשורים שטחנו את הנושא בפורום
18/04/2009 | 04:10
4
אם זה מעניין אותך תעברי עליהם, אבל מכאן ועד לזרוק עובדות לא מבוססות המרחק רב.
איך שאני רואה את זה כרגע הפלוסים רבים מהמינוסים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'עונה בשם עצמי'
עונה בשם עצמי
17/04/2009 | 23:08
27
9
אני לא חושבת שאמול את הילד שלי.

וגם אם מסיבה כזו או אחרת אשנה את דעתי ואחליט כן לעשות זאת- זה יהיה בבי"ח ורק בחדר ניתוח עם הרדמה מלאה ובידיים של רופא מיומן. ממש לא כאקט דתי!!!

(טוב שלא קיבענו את המצווה של העברה למולך...).
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הרדמה מלאה לתינוק בן שמונה ימים?'
הרדמה מלאה לתינוק בן שמונה ימים?
18/04/2009 | 11:34
26
8
לי זה לא נראה חכם (גם לא לתינוק גדול יותר). עדיף שהוא יסבול את הכאבים של הברית מאשר את הסיכונים של הרדמה מלאה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כן.'
כן.
18/04/2009 | 23:24
24
8
אם אחליט על ברית אז רק בהרדמה (לא איכפת לי מלאה או מקומית, מה שחשוב זה שלא יכאב לו).

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מלאה זה הליך מסוכן.'
מלאה זה הליך מסוכן.
19/04/2009 | 00:22
3
לצפיה ב-'נדמה לי שהכאב זה אוברייטד'
נדמה לי שהכאב זה אוברייטד
19/04/2009 | 01:21
9
9
כן כואב לא כואב, תאמיני לי שלא זוכרים את זה. התינוק בוכה, ושוכח מזה לאחר זמן לא ארוך.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תינוק גם ישכח כוויות שעשית לו'
תינוק גם ישכח כוויות שעשית לו
19/04/2009 | 01:56
8
8
ושבירת עצמות, זו עדיין לא סיבה לעשות את זה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ולא נסחפנו.'
ולא נסחפנו.
19/04/2009 | 02:00
7
6
לצפיה ב-'לא נסחפנו.'
לא נסחפנו.
19/04/2009 | 12:08
5
7
לחתוך למישהו חלק מאיבר מינו זה אולי יותר כואב מלשבור לו יד.

מה לעשות, התינוקות לא זוכרים. צריך למצוא מתנדב שיסכים לחתוך את איבר מינו ללא הרדמה כדי שנדע מה רמת הכאב.

אתה מוכן להתנדב?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני גם לא הייתי מוכן לשרוץ 9 חודשים בתא '
אני גם לא הייתי מוכן לשרוץ 9 חודשים בתא
19/04/2009 | 19:15
4
7
קטן מלא נוזלים..
יענו, יש הבדל קטן בין תינוק בין 8 ימים לאדם בוגר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הבדל מדעי?'
הבדל מדעי?
19/04/2009 | 19:35
3
5
אני מוכן לשרוץ 9 חודשים בתא קטן מלא נוזלים... אם הייתי יודע שאקבל בלעדיות על ציצים לששה חודשים... רק שאני לא יודע במה זה קשור לעניין.

אתה טוען שתינוק בן 8 ימים אין לו כאב מהותי כאשר חותכים לו את המה-שמו ללא הרדמה? ממה שאני ראיתי בבריתות, אתה טועה בגדול.

אם אתה טוען שמבוגר יותר רגיש מתינוק בחיתוך איבר מינו - תביא הוכחה... אם אין הוכחה, זה לא מסוג הדברים שאדם שפוי צריך לקחת צ'אנס.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יש הבדל ברור - הזמן שלוקח להחלים.'
יש הבדל ברור - הזמן שלוקח להחלים.
19/04/2009 | 19:55
2
5
אצל מבוגרים ההחלמה היא מהירה בהרבה. אני גם משער שחיתוך ללא הרדמה אצל מבוגר היה גורם יסורים לתקופה ארוכה, ואילו אצל תינוקות - הם בוכים וכעבור זמן קצר מפסיקים ונגמר הסיפור.
בכל מקרה, אם ההתנגדות המרכזית למילה היא בגלל הכאב, הרדמה מקומית פותרת את הבעיה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מהירות החלמה לא קשורה לסף כאב'
מהירות החלמה לא קשורה לסף כאב
22/04/2009 | 04:03
1
4
שני מנגנונים שונים מהותית
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כאב זה דבר סובייקטיבי. אי אפשר לדעת מה תינוק'
כאב זה דבר סובייקטיבי. אי אפשר לדעת מה תינוק
22/04/2009 | 17:45
4
מרגיש לעומת מה שמבוגר מרגיש. אבל אפשר להניח שמאחר שתינוק שנימול ללא הרדמה בוכה לשעה שעתיים או משהו כזה, ומבוגר היה מתענה לתקופה ארוכה בהרבה, אולי שבועות (מבוגרים מתענים למשך תקופה ארוכה גם עם הרדמה מקומית), והתינוק מחלים במהירות ואילו למבוגר לוקח אולי שבועות להחלים, שבאמת, אין כל מקום להשוואה בין מילת תינוק למילת מבוגר.

בקיצור, לטעון "אתה לא היית רוצה שיחתכו לך היום, אז אל תחתוך לתינוק בן כמה ימים", זו טענה דמגוגית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא נסחפנו בכלל'
לא נסחפנו בכלל
19/04/2009 | 12:17
7
סלסרו, מבטיחה לך שאם היית מסתכל על התינוק שלי אחרי הברית, היית מבין שמדובר פה בהחלט במשהו ברמה של כוויה או שבירת עצמות. או אולי, תן לי לחשוב על דוגמא, מה עם חיתוך בבשר החי ללא הרדמה?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה שחשוב זה לא רק שלא יכאב לו'
מה שחשוב זה לא רק שלא יכאב לו
19/04/2009 | 10:57
12
7
אלא גם, ובעיקר, שלא ייגרם לו נזק.

לפי מה שקראתי יש חילוקי דעות בין הרופאים בשאלה האם הרדמה מקומית מזיקה (להרדמה מלאה ודאי שאין מקום). אני לא חושב שאקח את הסיכון בשביל לחסוך לתינוק קצת כאב.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כשאתה צריך לעקור לעצמך שן'
כשאתה צריך לעקור לעצמך שן
19/04/2009 | 13:51
11
3
או לעבור טיפול שורש או אפילו סתימה רצינית, אתה גם עושה אותו שיקול ביחס לנזק מהרדמה מקומית, ומגיע לאותה מסקנה?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'זו לא אותה רמת סיכון'
זו לא אותה רמת סיכון
19/04/2009 | 23:20
10
3
וחוץ מזה, אני אוכל לא בריא ושותה כמויות עצומות של דיאט קולה. אז זה אומר שכל פעם שהילד ירצה לאכול משהו לא בריא אני אתן לו? ואם הייתי מעשן אז לא הייתי מונע את זה ממנו?

יחי הפטרנליזם!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'והשאלה הגדולה היא כמובן:'
והשאלה הגדולה היא כמובן:
20/04/2009 | 01:40
8
3
למה לעזאזל לשתות דיאט קולה?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למה בכלל לשתות קולה? דיאט או לא..'
למה בכלל לשתות קולה? דיאט או לא..
20/04/2009 | 01:49
7
4
שניהם אינם בריאים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אמנם לא בריא אבל טעים. דיאט לא זה ולא זה...'
אמנם לא בריא אבל טעים. דיאט לא זה ולא זה...
20/04/2009 | 01:53
6
2
לצפיה ב-'דיאט הכי טעים'
דיאט הכי טעים
20/04/2009 | 10:15
4
5
הקולה הרגיל (שאני שותה מידי פעם כשכואבת לי הבטן) מכיל לטעמי יותר מידי סוכר.

ולמי שטוען שזה לא בריא - אתה צודק, אבל אני פשוט מכור!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אתה אדם מוזר.'
אתה אדם מוזר.
21/04/2009 | 00:54
3
1
לצפיה ב-'של נעליך'
של נעליך
21/04/2009 | 01:07
2
5
עוד לא נולד האיש שראוי לתת ציונים לאחר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הוא אוהב דיאט קולה. מ.ש.ל.'
הוא אוהב דיאט קולה. מ.ש.ל.
21/04/2009 | 01:38
1
4
לצפיה ב-'זה החיסרון היחיד שלו'
זה החיסרון היחיד שלו
21/04/2009 | 01:41
1
לצפיה ב-'אני כמעט שלא מכניס סוכר מעובד לגופי,'
אני כמעט שלא מכניס סוכר מעובד לגופי,
20/04/2009 | 17:11
3
כבר שנים רבות, וגם לא ממתיקים אחרים, וכשאני טועם קולה זה מתוק מדי. זה כמעט לא "שתי". כנראה שיצרני הקולה צריכים לפוצץ את המשקה עם מתיקות, כי קהל היעד הוא ציבור שסף המתיקות שלו מאד גבוה עקב שימוש כה רגיל בממתיקים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'איכשהו, אני מניח שגם אם יבוא'
איכשהו, אני מניח שגם אם יבוא
20/04/2009 | 09:21
3
פרופסור לרפואה ויגיד לך שההרדמה בעקירה זו אותה רמת סיכון, לא תוותר עליה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'שיר חמוד על ברית מילה'
שיר חמוד על ברית מילה
17/04/2009 | 23:11
8
מילות השיר:

"חתיכת תינוק דפוק, מסכן, תפסיק להתבכיין
זהו גזר פינו של מי שנולד בן
בן תסתכל לי בעיניים ותהיה חזק
אין מה לעשות, זה הכללים של המשחק
אחרי תשעה ירחי לידה, שמונה ימי מילה,
הנה בא כבר המוהל תגיד שלום לעורלה!

הם נותנים לך אלכוהול, אתה מרגיש כל כך קול,
לפני ששמת לב הלך חצי שטרונגול,
ילד מרמים אותך, אל תיתן להם לחתוך לך
ברח כל עוד נפשך בך, זה הויקטור שלך, מה איתך?!
תתאפס על עצמך ואל תהיה תינוק,
תבלע את הדמעות ותשתוק.

תשקה אותו ביין, תחתוך לו את הזין.

ילד תסתכל העולם, זה לא מקום מושלם
אברהם קצץ את הבולבול ועכשיו אתה גם
גם אני חתכתי פעם, זו הייתה טעות חיי
לא אשכח את כאביי, את ייסוריי, את מילותיי האחרונות -
למה לא נולדתי עם פות?!
איך אתה נותן לזה לקרות? אידיוט,
ההורים שלך נהנים, דודים באים בשביל לראות
מסודרים בשולחנות ולא אכפת להם, תקלוט
ילדון תדע שאם תהיה טעות אתה עלול למות,
המון אורחים שמברכים ברוך הבא למציאות,
לחיים - לא חיים, לתרבות - לא תרבות
אל תיתן להם לקחת בקלות."

קישור לביצוע של שיר נוסף של הלהקה  צבא

להורדה חינם של אלבום הלהקה "חיים משוגעים" ניתן להגיע מכאן  קליק

להקת N.O.D
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אם זה היה תלוי רק בי - לא הייתי מל את בני'
אם זה היה תלוי רק בי - לא הייתי מל את בני
18/04/2009 | 11:20
8
אם זה היה תלוי רק בי - לא הייתי מל את בני.
(לדעתי) זה מום, שגם מפחית את יכולת ההנאה.

אבל אם אהיה אב לא אהיה שם לבד. וזכותה של אימו של הילד לקבל החלטה כזאת טובה כמו זכותו של האב. (בחיים האמיתיים, לא הדתיים).

ולדבריך ש"המציאות מראה שגם הציבור החילוני עורך לילדיו בריתות. את זה אני עוד יכול להבין כי הוא לא עזב משהו ואת זה הוא עושה מסיבותיו שלו. אדם שיצא כי אין כלום וכו`, מתאים שלא יתאכזר אל ילדיו בפרט אם הוא בעצמו לא מאמין בזה. אז מה אתם עושים?"

אפשר לענות רק:
בסופו של דבר, גם לחילונים, גם לדתיים, החיים זה לא פיקניק.

דני

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למה למהר'
למה למהר
18/04/2009 | 16:19
5
תמיד יש מחדד
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא מל.'
לא מל.
19/04/2009 | 00:35
5
7
חלאס עם השטויות. מה הטימטום הזה. בנאדם נולד עם זין, תשאיר לו את הזין. ילדים זה עם אכזר, אם יחתכו לו את הזין, יצחקו עליו שאבא שלו יותר חתיך ממנו. תמיד יצחקו על משהו. אם הוא יהיה ילד חזק עם ביטחון, לא יצחקו. ואם יהיה חלש, נעשה אותו חזק. מגיע לי להשרף בעולם הבא אני. איזה מן בנאדם אני, לא מסכים לחתוך לתינוק את הבולבול.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אתה מאמין בעולם הבא?'
אתה מאמין בעולם הבא?
19/04/2009 | 00:40
4
2
לצפיה ב-'ברור.'
ברור.
19/04/2009 | 00:47
3
12
העולם הבא שלי זה יוון. אני מקווה להתעופף לשם ממש בקרוב לכמה ימים. עולם הבא גן עדן וכאלה? גם הרב שטיינמן(שהוא חתיך על והייתי עושה ברווח של הזקן, בלי שום קשר לכלום) לא מאמין בזה. ק``ו בבשק``ו שלי אין זכות להאמין בזה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מה היית עושה ברווח של הזקן??'
מה היית עושה ברווח של הזקן??
19/04/2009 | 00:52
2
11
לצפיה ב-'למה סוטה.'
למה סוטה.
19/04/2009 | 01:00
1
9
זה מתפרץ לי מהלב, אין לי שליטה בזה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'גדול '
גדול
20/04/2009 | 13:16
3
לצפיה ב-'עשיתי לשני הבנים שלי'
עשיתי לשני הבנים שלי
19/04/2009 | 11:09
7
20
ואצל הקטן, זו היתה טראומה שלא אשכח כל החיים. אף אחד לא יוכל יותר להגיד לי שזה 'רק אי נעימות קלה' וזה בסך הכל 'הסרת חתיכת עור מיותרת'.
צרחות כאב נוראות שנמשכו יותר משעה בלי שום דרך להרגיע אותו.
תינוק בן שבוע, יצור זערורי חסר אונים שלא עשה רע לאף אחד. למה זה מגיע לו?
מקוה שיותר לא יהיו לי בנים, רק בגלל זה. אם יהיו - זה יהיה אסון, אני מפחדת לחשוב מה יקרה, אבל בטוח אני לא אתן לדבר הברברי הזה לקרות שוב לילד שלי. כאמא, אני מתחייבת לדאוג לו ולעשות את הטוב ביותר בשבילו. אני מרגישה שבמובן מסויים בגדתי בילדיי כאשר נתתי לטקס להתבצע כפי שבוצע.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
19/04/2009 | 11:24
2
לצפיה ב-' להבא, אם וכאשר, תוכלי לעשות את זה אצל'
להבא, אם וכאשר, תוכלי לעשות את זה אצל
19/04/2009 | 12:02
5
8
מוהל-רופא שמשתמש בהרדמה.
לא יודע אם זה אידיאלי, אבל יותר טוב ממה שקורה אצל מוהל-רב.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אתה לא מכיר את הציבור החרדי'
אתה לא מכיר את הציבור החרדי
19/04/2009 | 12:31
4
11
אם אתה חושב על רעיון כזה.
רופא מוהל? הרדמה? 'מציצה' דרך צינורית?
כל אלו דברים שהחרדים מנהלים נגדם פולמוס כבר שנים רבות, והכל בשביל 'שלא לשנות ממנהג אבותינו'.
מלבד זה שבעלי בטוח לא יסכים לחולל שערוריה כזאת, אני לא בטוחה כמה בא לי לראות את שם משפחתי מתנוסס על פשקווילים הקוראים להחרים אותנו מציבור עושי רצון הרבנים...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'סליחה. לא התכוונתי להעלות כאן שום דבר'
סליחה. לא התכוונתי להעלות כאן שום דבר
19/04/2009 | 13:10
8
שקשור לקשר שלך עם הציבור החרדי ובוודאי שלא לקשר שלך עם בעלך.

התכוונתי בכללי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נקודה למחשבה'
נקודה למחשבה
19/04/2009 | 18:27
1
9
לא יצא לנו לדבר, לדעתי, ואני לא יודע הרבה על הרקע שלך, אבל ממה שאת כותבת, ומהעובדה שאת כותבת כאן עולה לי מחשבה נוגה: אם את אכן לא כל כך מאמינה בדרך הדתית, אז למה את נשארת בה? למה את ממשיכה לחשוש מ"פשקווילים" במקום לצאת מכל הבלגן הזה לחיים חופשיים? קל וחומר אם יש לך ילדים קטנים. האם את מתכוונת לגדל אותם באמונה שאת לא מאמינה בה בעצמך? האם עבורם לא שווה לצאת מהסביבה הזו, כדי שיוכלו לקבל כל מה שהעולם החילוני מציע?

אני יודע שאני נכנס לתחום מאוד אישי, ואני כמובן לא מתכוון לפגוע, ומותר לך כמובן לא להתייחס. אם בכל זאת נראה לך להגיד על זה כמה מלים, אשמח לשמוע.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תעשה חיפוש בפורום'
תעשה חיפוש בפורום
20/04/2009 | 08:57
10
חיי האישיים כבר נידונו כאן בהרחבה.
(אה, ולהגיד שאני 'לא כל כך מאמינה בדרך החיים הדתית' זה כמו להגיד שאני 'קצת מחבבת שוקולד'...)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אברהם אבינו כנראה התהלך בגלביה'
אברהם אבינו כנראה התהלך בגלביה
21/04/2009 | 01:14
10
למה הם שינו ממנהגו?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני חייב לצטט את דברי הרמב"ם'
אני חייב לצטט את דברי הרמב"ם
19/04/2009 | 16:25
24
11
מורה נבוכים חלק שלישי פרק מ"ט

"כן, לדעתי, גם אחד הטעמים למילה למעט את המשגל ולהחליש את האיבר הזה, כדי שימעיט לעשות זאת ויתאפק ככל יכולתו"

"אבל מתמעטות בעטיה סערת-היצר והתאווה היתרה על הדרוש"

"אין ספק שהמילה מחלישה את כוח הקישוי ולעתים קרובות ממעיטה את ההנאה, מפני שכאשר מטיפים דם מן האיבר ומסירים את המגן שלו בראשית גדילתו, הוא נחלש בלי ספק. החכמים ז"ל אמרו בפירוש: הנבעלת מן הערל קשה לפרוש"

"את המעשׂה הזה לא יעשׂה אדם בעצמו או בילדו אלא מתוך אמונה אמיתית, מפני שאין זאת שׂריטה בשוֹק או כוויה בזרוע, אלא דבר שנחשב קשה מאוד מאוד"

אם הרמב"ם חושב כך, אז למה החילונים עושים את המעשה הדתי הזה?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'איזה תרגום מודרני. איבן תיבון מתהפך בקברו!'
איזה תרגום מודרני. איבן תיבון מתהפך בקברו!
19/04/2009 | 17:24
7
לצפיה ב-'כי הם חילוניים-דתיים'
כי הם חילוניים-דתיים
19/04/2009 | 17:39
6
כמו אלו שנוסעים בשבת אבל צמים ביום כיפור..
כמו אלו שלא שומרים שלום ולפני החתונה הולכים למקווה
כמו אלו שעושים על האש בלג בעומר בלי להבין מה הם עושים

בקיצור הם חילוניים-דתיים
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' פתאום הרמב"ם הפך לאותוריטה בנוגע רפואה?'
פתאום הרמב"ם הפך לאותוריטה בנוגע רפואה?
19/04/2009 | 19:57
21
3
לצפיה ב-'(פינת מציק) אוטוריטה'
(פינת מציק) אוטוריטה
19/04/2009 | 20:15
19
2
לצפיה ב-'מציק מילא, אבל גם טועה?'
מציק מילא, אבל גם טועה?
19/04/2009 | 20:35
18
9
כלל האצבע הוא:
t = ט
th = ת
מאחר שבאנגלית המילה היא authority, יש לכותבה בעברית 'אותוריטה'.

אולי "טועה" זה חזק מדי, כי סה"כ מדובר במוסכמות, לא כללי ברזל.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מצד שני, במילונים בגוגל השכתוב הוא עם ט.'
מצד שני, במילונים בגוגל השכתוב הוא עם ט.
19/04/2009 | 20:38
6
6
לענ"ד, זה שכתוב שגוי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הלוך אחר הרוב.'
הלוך אחר הרוב.
19/04/2009 | 20:40
4
לצפיה ב-'זה לאו דווקא מאנגלית'
זה לאו דווקא מאנגלית
20/04/2009 | 11:26
4
5
בגרמנית זה Autorität , למשל.
ולרוב מתעתקים באות ט ממילא. וכך מקובל.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'התעתיק הוא מאנגלית, לא?'
התעתיק הוא מאנגלית, לא?
20/04/2009 | 16:45
3
1
ותוכיח הסיומת של "טה" = "ty".
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לאו דווקא. זה קיים בעוד שפות אירופאיות'
לאו דווקא. זה קיים בעוד שפות אירופאיות
20/04/2009 | 17:19
2
1
צרפתית, למשל  autorité . ואני מוכן להתערב שזה קיים גם ברוסית

נכון שהעולם נברא באנגלית, אבל לעברית חדרו מונחים ממגוון שפות אירופאיות, ואנגלית לא היתה הראשונה שבהן.

בכל מקרה, מקובל לכתוב "משטר אוטוריטרי" ולא "אותוריטרי".

זו מילה עברית כיום, והרי אינך מבטא את הצליל TH בעברית, אז אין טעם להשתמש ב"ת". שמות כמו "ארתור" יש הגיון לתעתק כך כי הם אנגליים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אבל יש אינספור מילים כאלה'
אבל יש אינספור מילים כאלה
20/04/2009 | 19:58
1
1
ולמרות זאת כמעט תמיד הכלל שכתבתי נשמר.
למשל: orthodoxy נכתבת עם ת (גם אליבא דבבילון וכו'): אורתודוכסיה.  למרות שהמילה קיימת בשפות אחרות: בצחפתית - orthodoxie, בגרמנית - orthodoxie.
אז למה שדינה של authority יהיה שונה?

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אז מסתבר שב"אורתודוקסיה" שימרו'
אז מסתבר שב"אורתודוקסיה" שימרו
21/04/2009 | 08:31
1
את התעתיק לפי גם לפי האנגלית  - וגם לפי הכתיבה בגרמנית ובצרפתית! אע"פ שבגרמנית ובצרפתית כמובן לא יבטאו TH כמו באנגלית.

בכל מקרה, כלל גדול בתעתיק הוא "כך נהוג". לכן בעברית כותבים "קהיר" ולא אלקאהרה או קאירו או מַסר
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הכלל שלך בעיקרון נכון, אבל כאן משום מה...'
הכלל שלך בעיקרון נכון, אבל כאן משום מה...
19/04/2009 | 21:13
5
בשום מקום לא ראיתי 'אותוריטה' אלא אוטוריטה...

אבל הכלל הזה- אחד הכללים היפים שאני אוהב לתעתיק עברי=לועזי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אף פעם לא שמעתי על הכלל הזה'
אף פעם לא שמעתי על הכלל הזה
19/04/2009 | 23:28
9
3
מה שאני מכיר זה שבתעתיק מלועזית לעברית גם ת' וגם ט' אפשריות. אבל מה אני יודע
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לינק לאקדמיה ללשון העברית'
לינק לאקדמיה ללשון העברית
20/04/2009 | 00:40
8
1
http://hebrew-academy.huji.ac.il/PDF/LAT-HEB.pdf

הלינק מכסה חלק מהנושא הנידון כאן.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לפי הלינק הזה אני צודק ובבילון וכל השאר טועים'
לפי הלינק הזה אני צודק ובבילון וכל השאר טועים
20/04/2009 | 01:53
6
2
לצפיה ב-'ולפי הלינקים של האקדמיה אדם שעושה מנגל נקרא'
ולפי הלינקים של האקדמיה אדם שעושה מנגל נקרא
20/04/2009 | 02:03
4
4
מצלה.
כעת אני מציע שתמצא מישהו דובר עברית שיבין מה אתה רוצה מחייו אם תמשיך לסמוך רק על הלינקים של האקדמיה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מכיר את הסיפור אודות התלמיד של בן-יהודה שטבע?'
מכיר את הסיפור אודות התלמיד של בן-יהודה שטבע?
20/04/2009 | 02:41
3
4
התברר שהוא צעק לאנשים על החוף, "הושיעוני נא! הושיעוני נא!" ואף אחד לא הבין מה הוא רוצה.. עד שהוא טבע.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הוא טבע בגלל הפריצות בחופים... '
הוא טבע בגלל הפריצות בחופים...
20/04/2009 | 07:52
1
5
אם הוא היה מתרחץ בחוף החרדי- מיד היו מושיעים אותו.

"הושע נא, והושיעה נא"
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא בטוחה'
לא בטוחה
21/04/2009 | 04:56
3
אני חושבת שהם היו משאירים את העבודה לאלוהים. שכן- הם גם צועקים "הושיעה נא" וטרם נושעו...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בסעיף הראשון במבוא'
בסעיף הראשון במבוא
20/04/2009 | 19:18
2
כתוב שכללי התעתיק במסמך מכוונים לשמות אנשים, מקומות, מוסדות וכיו"ב, ואינם חלים בהכרח על מילים לועזיות.

*

אין לי מקור לכך, אך לפי הידוע לי, במילים לועזיות שאינן שמות הולכים אחרי הנוהג. עד כמה שידוע לי הנוהג הוא לכתוב אוטוריטה. בחיפוש בגוגל: "אותוריטה" - 361 תוצאות; "אוטוריטה" - 19,700 תוצאות.

ראיתי עכשיו את דברי rigoletto, וייתכן שהנוהג נוצר כיוון שהמילה הגיעה לשפה העברית משפות שבהן היא נכתבת אחרת מכפי שבאנגלית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'עשיתי, וגם אעשה לילדים הבאים!'
עשיתי, וגם אעשה לילדים הבאים!
19/04/2009 | 13:49
2
9
יש דברים שלא מוותרים עליהם!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למה?'
למה?
19/04/2009 | 23:37
2
לצפיה ב-'קשה להבין אותך'
קשה להבין אותך
20/04/2009 | 16:12
7
אני לא בא להטיף לך מה לעשות. אני יכבד אותך במה שתעשה אבל תסביר לי אם את הכל אתה לא מקיים ולא כי לא מעניין אותך אלא כי אתה לא מאמין שיש בשביל מה, אז למה את זה כן?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למה השאלה הרווחת בשרשור הזה היא: למה לא?'
למה השאלה הרווחת בשרשור הזה היא: למה לא?
19/04/2009 | 23:56
21
10
הייתי מצפה שבפורום כזה השאלה הרווחת תהיה: למה כן לעשות ברית מילה?

ולא בגלל התגית של "יוצאים", אלא כי נדמה לי שחלק נכבד מחברי הפורום - או לפחות רוב היוצאים בשאלה החברים בו,
הגיעו לאן שהגיעו רק בגלל היכולת שלהם להטיל ספק באותם דברים שאצל כוווווולם מובנים מאליהם. לא?

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני גם חושב ככה.'
אני גם חושב ככה.
20/04/2009 | 00:25
2
לצפיה ב-'אני חושב שהרבה אנשים כאן יוצאים'
אני חושב שהרבה אנשים כאן יוצאים
20/04/2009 | 02:33
19
8
מתוך נקודת הנחה שאדם יכול לקבל שינויים על עצמו אבל לא עבור אחרים.
אם אני בחרתי לצאת בשאלה, זו זכותי, אני עומד מאחורי ההחלטות שלי ונושא בכל התוצאות.
אבל כשמדובר בילד (ובהנחה שבתור הורה אני רוצה שיהיה לו הכי טוב) אני לא רוצה לכפות עליו שינויים חריגים מהסביבה שלו.
כשילד גדל מתוסבך הוא יכול לטעון כלפי ההורים שלו "למה גרמתם לי להיות שונה מהסביבה בה החלטתם לגדל אותי?"
לעומת זאת באם הוא גדל במקסימום ניסיון לשילוב חברתי הוא לא ירגיש שכפו עליו שינויים.

לכן, כשהשאלה היא עבור מישהו אחר, שואלים "למה לא?" כי הרוב כן עושים את זה ובהנחה ונרצה לשלב את הילד במעגל החברתי שאנו חיים בו, אין לנו עניין בלכפות עליו חריגות לפי הקוריוזים שלנו.

אני חושב שאם מישהו היה טוען שצריך להחזיר את הילד בתשובה כדי שיוכל לצאת בשאלה אח"כ וזה יהיה טוב לאישיות שלו ((ויהפוך אותו למוביל,כמו כל היוצאים)) ושלדעתו זה לא נכון לגדל ילד במקום חילוני,
השאלה המתבקשת תהיה "למה לא?"
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני מניח שיש משהו בדבריך,'
אני מניח שיש משהו בדבריך,
20/04/2009 | 04:40
2
4
מצד שני, איפה הגבול? מה עוד היית עושה כדי שהילד שלך יקבל תקן "רגיל",
כל דבר? ברברי ככל שיהיה?

(אני אישית לצערי לא סגור על עצמי - לא "יצאתי", או לחילופין "חזרתי"...
השאלה היא "לשיטתך" - בהנחה שברית מילה היא אכן לא יותר ממעשה ברברי אשר לא ייעשה,
או שבעצם - אשר כן ייעשה...)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ברברי" זו דמגוגיה'
ברברי" זו דמגוגיה
20/04/2009 | 11:41
3
לצפיה ב-'תפוז...'
תפוז...
20/04/2009 | 11:48
4
"ברברי" זו דמגוגיה וגם סמנטיקה.
צמחוני יגדיר אותך כברברי, הרב בישיבה יגדיר אותך כברברי, אתה עושה המון דברים "ברבריים".
אני לא מתרגש מלהיות ברברי. אני רוצה שיהיה לילד טוב.
אם הייתי חי באירופה, לא הייתי מל את הילד. מכיון שאני חי בישראל שבה הרוב המוחלט מהול ואפילו אבא של הילד מהול, לכן אני מוכן לבצע בו ניתוח מילה בהרדמה בידיעה שאין שום דבר רע בכך, זה לא פוגע בו ורק ייתן לו יותר אפשרויות לבחור אם הוא רוצה להיות חלק מהחברה שלו ולא לכפות עליו שוני משמעותי.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אותו הדבר תגיד גם לגבי מילת נשים?'
אותו הדבר תגיד גם לגבי מילת נשים?
20/04/2009 | 09:04
15
9
היא נעשית ביוזמת האימהות, מתוך דאגה לבנותיהן, כדי שלא תהיינה חריגות בחברה ולא תתקלנה בקשיים במציאת חתן.
בניגוד למה שחושבים, הדרגה הנפוצה ביותר של מילת נשים לא פוגעת לחלוטין בהנאה המינית, אלא רק מפחיתה אותה.
הטיעונים הנפוצים ביותר להצדקתה הם אסטתיקה ונקיון של האזור...  נשמע מוכר?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' סחתיין על היכולת לחשוב מחוץ לקופסא'
סחתיין על היכולת לחשוב מחוץ לקופסא
20/04/2009 | 11:57
7
כיון שמילת נשים היא מנהג של אפריקאים (סומאלים, מצרים ושאר הגמאעה) משום מה לא נמצאו לה יותר מדי סניגורים במערב.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'האמת שכן.'
האמת שכן.
20/04/2009 | 12:06
13
7
אני בטוח שאם הייתי אם לתינוקת שחיה באיזור בו מילת נשים היא דבר נפוץ מאוד, סביר להניח שלא הייתי מזדעזע מהרעיון של המילה.
אלא שזה רחוק ממני והנשים במשפחה שלי לא נימולות ולכן אני חש לא בנוח מול המחשבה על כריתת דגדגן.

כאן אני חייב לציין משהו, בעוד שהבנים של הפורום נחלקים בדעה אם למול או לא, כל בנות הפורום נגד ברית מילה.
אני חושב שחסר לכן מידע.
כל העניין של המילה רחוק מכן, אתן מייד עושות השוואה למילת נשים וחושבות על ברבריות ואכזריות בעוד שגבר מהול חושב על ברית מילה "ביג פאקן דיל, אפשר לחשוב..."
עזבו את העניין ה"ברברי" והמחקרים אם נהנים יותר או פחות, אם עושים את זה בהרדמה ובלי בורקסים, זה הכול עניין חברתי.
בנוסף, זין של גבר זה לא כמו האף או הרגל שלו. גבר מוכן לקבל שונות ומבטים משתאים על הרבה איברים מהגוף שלו, לא על הזין! אני בטוח שאם מישהו ערל היה צריך להכנס למקלחות בטירונות עם כל המחלקה שלו ולספוג מבטים ואף שאלות לגבי הזין שלו, בפעם הבאה הוא יקום להתקלח רק באמצע הלילה.
רק תכנסו לפורום של מתגייסים ותראו כמה בנים שואלים את אותה שאלה בחשש רב : אני מתגייס והזין שלי באורך של כך כך סנטימטרים, יצחקו עלי בטירונות או שזה נורמלי? ערל זה בסדר גודל אחר בכלל של פאדיחות!
ולכל אלה שחושבים שהתמודדות זה טוב לילד, אז תחזירו אותו בתשובה באמת וכך הוא יוכל לצאת בשאלה ולהתמודד, היה כיף לצאת?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'איזה גישה יש לך'
איזה גישה יש לך
20/04/2009 | 12:13
6
תסלח לי אבל זה גישה די
אם זה מעשה ברברי ומטומטם לא עושים את זה וזהו,
אם אני לא דתיה למה שאני יעשה מעשה שהוא דתי, ובמיוחד אם זה כואב ואכזרי????.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'או שבתור בנות יש לנו מידע מזווית אחרת'
או שבתור בנות יש לנו מידע מזווית אחרת
20/04/2009 | 12:15
5
6
למשל הזווית של האם.
לי היתה בגיל שנה כוויה רצינית מאד שהשאירה לי צלקת ארוכה בזרוע. אני כמובן לא זוכרת כלום ואם ישאלו אותי מה הייתי נותנת כדי שזה לא יתרחש, הייתי אומרת מה אכפת לי, כבר שכחתי מזה. לאמא שלי, לעומת זאת, זה עושה זכרונות קשים עד היום על הסבל שעברה ילדתה בת השנה.
יכול להיות שגם הילדים ש'הרב' אליאור חן התעלל בהם לא יזכרו כלום כשיגדלו. זה לא אומר שהסבל לא קרה.

ולגבי מילת נשים, בוא תשמע מה קרה בסנגל, אולי נלמד מהם משהו:
בקבוצת כפרים החליטו נשות הכפר להפסיק עם מנהג מילת הילדות. אולם הן חששו שהדבר יזיק להן בעתיד והן לא תוכלנה להינשא, לפיכך הן החליטו על תאריך מסויים שמאז אף ילדה לא תעבור מילה, כך שמעבר לשכבת גיל מסויימת, גברי האזור לא יוכלו למצוא נערה שנימולה, וייאלצו להתפשר על מה שיש.
הן עמדו בהסכם, וזה מה שקרה - וכך נכחד המנהג הברברי הזה מאותו אזור והיום הילדות שם בכלל לא עוברות את הטקס.

אם כולם עושים משהו בגלל שכולם עושים אותו, עד שלא יקומו אנשים ויחליטו להפסיק עם זה, זה ימשך וימשך כי 'כולם'.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' את צודקת'
את צודקת
20/04/2009 | 12:19
5
לצפיה ב-'הודעה מספר 128904973 '
הודעה מספר 128904973
<< ההודעה הנוכחית
20/04/2009 | 16:39
לצפיה ב-'נדמה לי שמה שראבר מנסה לומר הוא,'
נדמה לי שמה שראבר מנסה לומר הוא,
20/04/2009 | 17:26
1
5
שאולי לך יש את הזווית של האם, שסובלת מכך שפעם אחת, כשהיה בן 8 ימים, חתכו לבנה יקירה והוא בכה למשך שעה (!).

ואילו לגבר שאינו נימול, יש את הסבל החברתי, כל יום במשך כל חייו..

כלומר בכדי שאת תמנעי מסבל קל שקרה לתינוק שלך בגיל 8 ימים, את מוכנה לתת לילד שלך לסבול למשך כל חייו.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'השד החברתי כיום אינו קיים במרכז הארץ'
השד החברתי כיום אינו קיים במרכז הארץ
21/04/2009 | 09:50
5
איני מדבר על איזורים מסוימים בהם יש ריכוז של שומרי מסורת (מסיבה זו או אחרת).
עורלה היא מחזה די נפוץ במרכז הארץ - רוסים, עובדים זרים (וזוגות מעורבים), צברים שלא חותכים (יש לא מעט).
אני רואה עורלות במלתחות הקאנטרי, לידיעתי גם במלתחות הצבא המחזה אינו נדיר והוא כבר ממזמן NON ISSUE.
הטיעון של "הסבל החברתי" כבר אינו תופס אם אתה תושב חילוני של מרכז הארץ.
אגב, תגדיר "שוני".
ילדים\אנשים מתקיפים קודם כל כאשר הם מזהים חולשה (העדר בטחון עצמי) וכאשר יש שוני ב-ו-ל-ט לעין: אוזניים\שיניים בולטות, נמשים, משקפיים, שומן ...
לגבי עורלה:
* הרבה אנשים במלתחות אפילו לא שמים לב לנושא (אני שמתי לב רק בתקופה שבניי נולדו, כי העניין היה "חם" במודעות שלי).
*  למיטב ידיעתי, עדיין לא מסתובבים עם הזין גלוי ברחוב. הוא מוצנע במכנסיים, וה"שוני" הזה אינו בולט. יתכן שאם הזין היה ממוקם במצח, הדבר היה שונה :)
ילדים יכולים לצחוק על ילד כי ראו את הטוסיק השמן שלו... האם נרוץ לכרות לו חלקים מהטוסיק?
בקיצור, צריך לבנות בטחון עצמי בילד\אדם כדי שיוכל להתמודד עם החיים, אחרת כל שוני יגרום לו לסבל, והבעיה האחרונה שלו בחיים תהיה העורלה.

אגב, מאחר וקיום יחסים עם ערל מענגים יותר את האישה (הנבעלת מן הערל קשה לפרוש), מסתבר שמבחינה חברתית, בחברה חילונית פלורליסטית, העורלה מהווה אטרקציה ודווקא מהווה יתרון ויכולה אף לתרום לבטחון העצמי של בני עשרה (הפוך על הפוך). זו לא תיאוריה, זה דווח ע"י צעירים ערלים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תקשיבי קצת לראבר. האמיני לי, זה הוא שחי עם'
תקשיבי קצת לראבר. האמיני לי, זה הוא שחי עם
20/04/2009 | 22:20
4
הזוית שלו, לא את.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ומה בקשר לקשירת רגליים ביפן'
ומה בקשר לקשירת רגליים ביפן
21/04/2009 | 00:00
5
11
פעם אחת הקאתי מרב בחילה וכאב, כשקראתי על הדרך האכזרית הזו שבה קשרו אמהות והרסו והכאיבו ועוותו את רגלי ילדותיהן בשם אידיאל חוסר השונות החברתית.

ומה בקשר לזה שההורים שלי חיתנו אותי בגיל 19 עם חסיד גור כדי שלא אהיה שונה מחברותי לכיתה?

אין לי דעה בנוגע לברית מילה, וממילא הרחם שלי אינה מחזיקה בנים.
אבל להמשיך דברים שהם לא הגיוניים ופוגעים בגלל "כולם" אינה סבה מספקת בעיני.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'קשירת רגליים היא מנהג סיני - לא יפני'
קשירת רגליים היא מנהג סיני - לא יפני
21/04/2009 | 01:42
4
36
לצפיה ב-'בגלל יצורים דקדקניים כמוך'
בגלל יצורים דקדקניים כמוך
21/04/2009 | 01:48
2
6
המציאו היפנים <או הסינים> את המנהג הזה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'דוקא נקודה חשובה בעיני'
דוקא נקודה חשובה בעיני
21/04/2009 | 22:13
1
6

מי שיכול כך בלי משים לב לערב בין יפן לסין, לוקה בצמצום מחשבתי עצום. מדובר בשני מעצמות שכל אחת מהן יכולה לבלוע את מדינת ישראל פעמים רבות מספור, עם שינויים עצומים ביניהן. שינויים? שני עולמות!
הצחקת אותי, נסי פעם לומר לקרוא ליפני סיני או להיפך. איך אוכל להסביר לך? זה כמעט כמו חילוני שיקרא בטעות לחסיד גור ויז'ניץ, או להיפך.
ואגב, את המנהג הזה הם לא המציאו בגלל אף טיפוס. יש להם, לצערי, תפישה די חולנית ומטומטמת בנוגע ליופי נשי ולמשיכה מינית. דוקא נושא עצוב, לא בא לי בטוב להתבדח עליו (I just did).
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'קראתי פעם לחסיד ויז'ניץ גארער'
קראתי פעם לחסיד ויז'ניץ גארער
22/04/2009 | 05:48
9
וואו

איזה צמצום מחשבתי עצום.

>שמאז שנפרדתי מאבאואמא שכחתי איך זה להיות מואשמת בצמצום מחשבתי<

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא משנה לגופו של דיון'
לא משנה לגופו של דיון
21/04/2009 | 02:09
6
לצפיה ב-'שאלה שלא במקומה'
שאלה שלא במקומה
20/04/2009 | 06:19
1
6
מי שמביא ילדים לעולם עושה זאת מתוך הצורך "להמשיך" את השושלת, מכיוון שכן הוא גוזר את ערוותו של הרך הנימול.

השאלה היא, לדעתי, לשם מה עלינו להביא ילדים לעולם, אם בכלל.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
21/04/2009 | 22:07
1
לצפיה ב-'עשיתי ברית לבני - וזאת החרטה הגדולה של חיי'
עשיתי ברית לבני - וזאת החרטה הגדולה של חיי
21/04/2009 | 00:16
77
אני ואישי לא רצינו לעשות, למדנו את הנושא לעומק, ראינו שגם מבחינה רפואית וגם משאר הבחינות עדיף לא לעשות.
אבל ההורים גרמו לי להבין שאאבד את הקשר איתם אם לא נעשה ברית, ובסוף עשינו.
עשינו עם הרדמה ורופא שהוא גם מוהל, והילד בכה שעתיים. הרגשתי שבגדתי בו למען הוריי.
והבנתי שויתרתי על מה שחשוב לי בשביל שאמא שלי תקבל מה שחשוב לה, ולא ממש סלחתי לה על זה.
אם יהיה לנו עוד בן אין סיכוי שנעשה ברית.

הקטע האירוני הוא שהיה זמן שלילד שלי הציקו בגן (סתם כי הוא היה הכי קטן וחלש).
מובן שלשני הילדים הלא נימולים של חברים שלנו שהיו איתו בגן, אף פעם לא עשו שום בעיות...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לסיכום'
לסיכום
22/04/2009 | 05:19
9
הועלו כאן כמה שאלות בנושא ברית מילה:

1.השאלה האסתטית.הטקס די ברברי- בעיקר המציצה ויריקת הדם.בעבר היו קהילות בישראל שכל המשתתפים היו רוחצים בדם זה.
2.השאלה המוסרית.ההכאבה לתינוק שלא עשה דבר.
3.השאלה הלאומית.התחושה שבכך אנחנו הופכים את הילד לחלק מהלאום ששמו ישראל.
4.כמובן  יש שאלות נלוות של הצורך הבריאותי כפי שתואר כאן יפה ע"י המשתתפים.אבל בעיקר עומדות שלוש אלה.

על השאלות 1 ו-2  די קל לי לענות.אני חושב שזה לא מוסרי ולא אסתטי (שגם זה שאלה ערכית) ואי לכך לא הייתי מל את ילדי. מלתי אותם בעבר כי אני איש חלש ורע מעללים.זו האמת שאיתה אני חי.חלש, מלהחץ החברתי ורע, כי התאכזרתי לילדי.אמנם לא איפשרתי מציצה והתענגות על הדם אבל זה לא  סיפק אותי.

גם על השאלה הלאומית ניתן לומר שצריכים מיעוט  נחשוני לא מבוטל שלא ימול את ילדיו והשאלה הלאומית תתמוסס לה לאיטה.

ושאלה לסיום למצדיקי ברית המילה בגלל השאלות הרפואיות. מה תעשו אם הבן יוולד נימול, האם תטיפו לו דם ברית? כאן אין כבר בעיה חריגות בחברה כי הוא קצוץ מלידה.
יוצאים בשאלה >>

הודעות אחרונות

13:33 | 17.01.16 אורחים בפורום
01:59 | 04.01.16 אדום של יין
18:19 | 03.01.16 יוחאי1985
17:53 | 28.12.15 אורחים בפורום
10:54 | 21.12.15 ספרנו1
16:54 | 10.12.15 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ