לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1601716,017 עוקבים אודות עסקים

פורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

אודות הפורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

x
הודעה מהנהלת הפורום
 http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc6/274778_735549863_1121812854_n.jpg
המשך >>

לצפיה ב-'דברים ששמוליק כתב וכמה עובדות'
דברים ששמוליק כתב וכמה עובדות
09/02/2003 | 20:20
86
2
לפני כשנתיים נפגשתי עם שמוליק לשיחה ארוכה. הוא נתן לי מכתב אותו כתב שנה לפני כן עם נסיון ההתאבדות הקודם שלו שבעקבותיו אושפז.

לא רציתי לצטט את המכתב אבל "ישראל תשמ"ב", שאינו חבר בה.ל.ל עשה מעשה נבלה. הוא מצטט כל מיני סיפורים שכביכול שמע וניסה להטיל את האשמה על ה.ל.ל.

יתר על כן הוא הציג גרסא שקרית על מותה של יוצאת אחרת לפני 6 שנים, גירסא המתבססת על מכתב מזויף שהפיצו הוריה. אותה יוצאת לא נוצלה ע"י אף אחד וקיבלה סיוע רב מה.ל.ל שבאותה תקופה היתה ארגון קטן ודל במשאבים.היא התארחה במשך תקופה בקיבוץ, אך לא עמדה בלחצים הקשים שהפעילו עליה הוריה וחזרה לביתה. לאחר תקופה קשה שהיתה קרועה בין העולמות, לא עמדה בלחץ והתאבדה.

שמוליק קיבל סיוע רב מה.ל.ל ככל שיכולנו. בשלב מסויים שוכן בקיבוץ. לפני אשפוזו סידרנו לו מגורים בבמחיר סמלי בירושלים, בתקופה בה פרח, למד באוניברסיטה והיה חבר פעיל מאד בהנהלת ה.ל.ל. מרגע שאושפז השתדלנו לשמור על קשר עימו. את הטיפול המסור בו נתנו הרופאים בבית החולים.אני יכול להעיד שהיתה תקופה קצרה ששמוליק חש לא רצוי, אך בעקבות פגישתי איתו הובהר לו שנשמח תמיד לראותו ואכן הוא השתתף במפגשים רבים מאז והתקבל תמיד באהבה רבה. כאשר הציג את תערוכותיו השתלנו לסייע לו ועשינו מאמץ שרבים מחברי ה.ל.ל יגיעו לערבי הפתיחה החגיגיים.

ועכשיו למכתב שנכתב כאמור לפני 3 שנים בעת נסיון התאבדות קודם. אצטט כאן כמה קטעים שיציגו את רגישותו של שמוליק, את חולשתו ואת הערכתו לעזרה שקיבל:

למתנדבי וחברי ה.ל.ל

אני רק רוצה שתדעו, שאם לא הייתם אתם, מזמן כבר הייתי עושה את הצעד הזה. אתם הייתם בשבילי המשפחה שלי, תמיד דאגתם ועזרתם לי עד כמה שיכולתם. אך מנסיבות אלו ואחרות לא יכולתם לעזור לי כדי למנוע את המעשה שעשיתי. אני חב לכם את החיים הקצרים מאד שלי. בסך הכל שבע וחצי שנים חייתי באמת, למרות כל הצרות בדרך ....

למרות שניסיתי להמשיך ולחיות, להמשיך ולהאבק והרבה בעזרתכם, אני מודה שנשברתי. אין לי את הכוחות. אף פעם לא הצלחתי לעשות משהו עד הסוף, תמיד נשברתי באמצע. גם בעמותה היה אותו הדבר. נכנסתי להנהלה עם כל הכח שאפשר, רציתי לעזור, רציתי לסייע איפה שאני יכול וליזום דברים. זה עזר לי לשכוח מהצרות והבעיות שלי. תמיד דאגתי לאנשים. אבל אח"כ הסתכלתי עליהם מהצד וקינאתי בהם.

ליוצאים
הייתי מגיע למפגשים, צוחק עם כולם ומעודד את מי שקשה לו. פתאום הכל מתפוצץ בפנים. אני שתמיד הקשבתי לכם, שיעצתי לכם, דווקא אני נשברתי...

אתם לא צריכם לקחת אותי כדוגמא. ההפך הוא הנכון. האומץ שיש לכם. אין לכם מושג כמה אמיצים אתם. אני מעריץ כל אחד ואחד מכם שעזב את הבית החם, המשפחה, החברה, פשוט הכל והתחיל חיים חדשים ומתמודד איתם יום יום. אתם בטח לא מבינים על מה אני מדבר. אתם לא רואים במעשה הזה איזשהו אומץ אלא כדבר המובן מאליו.

תהיו חזקים, תלחמו למרות כל הקשיים וזכרו, אתם ורק אתם יכולים להבין ללבם של יוצאים אחרים. אל תשאירו פצועים בשטח... אתם הבוגרים שעברתם את מה שהצעירים והחדשים עוברים, אתם צריכים לעזור, לדאוג ולהיות עם היד על הדופק.

אני יוצא מבית חם, עוזב הורים שאוהבים אותי ודואגים לי ולא מפסיקים לבכות עלי בלילות, נפרד מהחברה שבה גדלתי מגיל אפס, ויוצא לעולם הגדול לבד עם חיתול. עכשיו אני צריך ללמוד ללכת, לדבר, להגיד אבא, אמא והכל לבד, לבד לבד.... איפה אני בכל זה? איך עושים את זה? מי יעזור לי? מי יבין אותי וידאג לי? אני רגיל לחברה שמקבלת כל אחד בחום. ואז אני מגלה אתכם, מתנדבי וחברי ה.ל.ל. לפתע אני מגלה שיש קומץ של אנשים שבאמת אכפת להם. נותנים מכספם ומזמנם, משקיעים את הנשמה שלהם כדי לעזור לחבר´ה כמוני.לכם חברים יקרים אני רוצה להודות מכל הלב על מה שעשיתם בשבילי ובשביל עוד לא מעטים כמוני. גיליתם לי מהו חופש ותמיד השתדלתם להיות לצדי. אני רוצה גם להתנצל על כך שהרסתי לכם את כל מה שניסיתם לבנות, את כל התקוות והציפיות שלכם ממני. העבר שלי פשוט רודף אחרי כל הזמן. נכון, אני יודע שיש כאלו שעברו יותר ממני, אך כל אחד מתמודד בצורה שונה. אני לדוגמא לא מתמודד.

עד כאן מכתבו של שמוליק. דומני שדבריו מדברים בעד עצמם.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'השמטת משהו, לא?'
השמטת משהו, לא?
09/02/2003 | 20:21
13
2
לצפיה ב-'איפה שורת המחץ ? ? ?'
איפה שורת המחץ ? ? ?
09/02/2003 | 20:44
12
2
לצפיה ב-'הנה:'
הנה:
09/02/2003 | 20:48
11
2
"בחברה החילונית שבה כולם שקועים בתוך עצמם, כולם זונות, גנבים ורוצחים ללא שום ערכים. איפה אני בכל זה? איך עושים את זה? מי יעזור לי? מי יבין אותי וידאג לי?"

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למה אתה יורד לזנות?!'
למה אתה יורד לזנות?!
09/02/2003 | 21:05
3
לצפיה ב-'תמיהה קלה.'
תמיהה קלה.
09/02/2003 | 21:10
2
2
איך יצנזרו את המילה "זונות" בהמודיע או ביתד נאמן ?

הרי יצטרכו הם להכריז על "קלוננו" בקרב הציבור החרדי למען יקראו ויראו,
ומה יעשו הם עם השורה המפלילה הזאת ?

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אחי בשביל ללכלך'
אחי בשביל ללכלך
09/02/2003 | 21:24
2
עלינו, הכול מותר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'ולי תמיהה אחרת מה אתה עושה כאן'
ולי תמיהה אחרת מה אתה עושה כאן
09/02/2003 | 21:27
2
אתה לא אמור להיות בצבא? אפנן את טל',  אני רץ להתקשר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תגובה:'
תגובה:
<< ההודעה הנוכחית
09/02/2003 | 21:50
1
11
למרות שלי ולרבים אחרים זה ברור וידוע, אביא בנקודה זו קישור לשרשור בו דננו בדיוק בנושא הזה כדי למנוע בלבול אצל אחדים (כדאי לקרוא גם את הפתילים האחרים .

יש 2 דברים חשובים להבנה:
1. החברה החרדית אינה שונה מחברות אחרות בתחום המוסריות ו/או הפשע. ההבדל נמצא רק במיקוד, במידת החשיפה, וביחס הכמותי באוכלוסיה.

מיקוד:
לעומת חברות חילוניות שהתמקדות הפשיעה אצלם עשויה להיות גם ברצח וכדומה, בחברה החרדית מין, אלימות, וגניבה - מככב הרבה יותר.

מידת החשיפה:
במגזר החרדי נהוג לנדות מלשינים למשטרה, ולסגור את כל הלכלוך בשקט בתוך הציבור עצמו.

יחס כמותי באוכלוסיה:
היחס הכמותי בין החרדים לשאר האוכלוסיה מהוה גם הוא יחס דומה לגבי מקרי פשע המבוצעים בפועל.

2. אמנם חרדים נחשבים (במיתוס לאנשים "מוסריים" יותר, אך הם מתחלקים לאחד משתי קטגוריות: א) אלו שחיים כחרדים רק בגלל שאין להם דרך לברוח מסביבת החיים שנכפתה עליהם. לא נראה כי לאלו יהיה קנה מידה מוסרי טוב יותר מאשר לחילוני או בן דת אחרת. ב) אלו המעטים שבאמת מאמינים בדרכם. לאלו אין קנה מידה מוסרי, אלא דתי. זה אומר שהם יקבלו כל דבר שיאמר רבם, בסגנון:
...צריך להרוג יחיד או אפילו עם שלם מסיבות דתיות, או להקריב חיים עצמיים על מזבח הדת / ...אישה היא חמת של... (הרבובדיה) וצריכה לשרת את הגבר / ...בעצם כל דבר אחר.
-----

אמירות מסוג הציטוט שהובא לעיל, מגיעות בדרך כלל משטיפת מוח יסודית המועברת במוסדות חינוך חרדים ובציבור החרדי בכלל (כל העיתונות מצונזרת).
דברי אינם "תעמולת מגננה", אלא האמת. מי שחושב אחרת מוזמן להעלות את דעתו ונדון בה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
09/02/2003 | 22:09
לצפיה ב-'נועם יקירי'
נועם יקירי
10/02/2003 | 12:13
3
4
הנושא רציני מדי. אתה חייב להבהיר אם הקטע שכתבת היה בצחוק או ברצינות, ובכלל, אם זה בצחוק אני לא חושב שהיה לזה מקום בנסיבות האלו. ואם זה ברצינות, הייתי מצפה שאם כבר מצטטים, אז מתוך כבוד למת לצטט את כל המכתב שכתב חברינו היקר שמוליק ז"ל בעבר או בהווה בשלמותו.

תודה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בדיוק!'
בדיוק!
10/02/2003 | 12:14
1
לצפיה ב-'מילה במילה!'
מילה במילה!
10/02/2003 | 16:13
1
3
הקטע שהוספתי הושמט על ידי בני בשלושת הנקודות [...] שים לך שרק עם הקטע הנוסף הזה הקטע הכולל מקבל את המשמעות הנכונה.

שמוליק עשה הבחנה בין העולם של היוצאים לבין העולם (או עולם הערכים) של החילונים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בחיי, חשבתי שאתה צוחק..'
בחיי, חשבתי שאתה צוחק..
10/02/2003 | 17:13
1
לצפיה ב-'הוא באמת כתב "זונות"?'
הוא באמת כתב "זונות"?
10/02/2003 | 14:31
1
לצפיה ב-''
09/02/2003 | 22:22
3
1
כואב לי מאוד
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה כבוד הרב'
תודה כבוד הרב
09/02/2003 | 22:26
2
לצפיה ב-'תודה כבוד הרב'
תודה כבוד הרב
09/02/2003 | 22:31
1
2
באמת כואבבבבבב
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
12/02/2003 | 13:43
2
לצפיה ב-'סוף סוף, נפל לי "האסימון" '
סוף סוף, נפל לי "האסימון"
09/02/2003 | 22:24
10
1
יש כאן פשוט מאבק בין "ה.ל.ל." לבין "דעת אמת"...
קרב ענקים - בני נגד ירון ידען.
אבל חברים, למה לנצל גופות למלחמות שלכם???
תנו למתים לנוח בשלום על משכבם!
וחןץ מזה, אני לא רואה סיבה שאנחנו נזדהה עם ה.ל.ל. יותר מאשר עם "דעת אמת"
אולי דווקא "דעת אמת" יכולים, כתוצאה מהתחזקות שינוי, להביא לנו יותר תועלת?
שלא תבינו לא נכון, אני לא ממש נלהב מחלק מהטקטיקות של "דעת אמת", והדברים עתיקים. ובכל זאת, לפי דעתי, האינטרס שלנו שיהיה תחרות.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תגיד לי, אתה השתגעת?'
תגיד לי, אתה השתגעת?
09/02/2003 | 23:20
1
אין לך מושג על מה אתה מדבר. אין לי שום ריב עם ירון ידען או עם דעת אמת. אין לי מושג מאיפה הקרצת את השטויות האלה.

אני לא מבין איך אתה מכניס את הרעיונות ההזויים שלך לשרשור בנושא כל כך רגיש.

בקיצור, נסה קצת לשקול מלים בטרם תכתוב.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מנהלי פורום יקרים !'
מנהלי פורום יקרים !
09/02/2003 | 23:42
6
2
אנא מחקו הודעות כגון זו,

שחלילה לא יהיה פילוג במחננו,

הודעות אלו פוגעות ומפלגות ואין מקומן בפורומינו ,

אני מקווה שנועם או לייזר יבינו זאת ויעשו את המוטל עליהם מתוקף תפקידם כמנהלי הפורום.

בברכת והיה מחנך קדוש.

סיטרא.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למה?'
למה?
10/02/2003 | 00:24
5
1
אם מישהו טועה, מוטב שיכתוב את טעותו ומישהו יתקן אותו מאשר שימשיך בטעותו ואף יעביר אותה הלאה...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
10/02/2003 | 00:31
לצפיה ב-'מנהל פורום יקר !!'
מנהל פורום יקר !!
10/02/2003 | 00:49
3
1
אכן, קורה ויוצאת תקלה תחת איש מבני ישראל, אך כפי שכבר ראו עינינו אין זו טעותו הראשונה של הנ"ל,

ממשיך הוא לדבוק בטעותו עד תום, למרות תיקונם של רבים מחברינו,

איש תככן זה אשר רבות מהודעותיו פרובוקטיביות הן אין מן הראוי שהודעה מקוממת זו תשאר על נס היות וזורעת היא פילוג בקרבנו.

ולמרות שכבר העמידוהו על טעותו פעמים אינספור ממשיך הוא לדבוק בגרסתו.

בתור מנהל אני מבקש ממך ( ומן הסתם ישנם עוד אנשים ) לסנן הודעות אלו, למען השכנת השלום על מחננו,  

סיטרא
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
10/02/2003 | 00:52
לצפיה ב-'ולמה תתפס לקטנות כאלה?'
ולמה תתפס לקטנות כאלה?
10/02/2003 | 00:55
1
1
העיקר שהוא "הראה " לבני ולעזאזל העובדות
עיין פרצוף (לשון בחוץ)
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
10/02/2003 | 00:56
לצפיה ב-'יא מגעיל!'
יא מגעיל!
10/02/2003 | 11:02
1
1
השירשורים שנוגעים למותו של שמוליק עצמו
(ובניגוד אולי לשירשור על נושא ההתאבדות באופן כללי)
הם לא נושא לויכוחים אידאולוגים.
אין כאן מקום לשפוט ולקנטר אנשים אבלים.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תפני לפותח השרשור'
תפני לפותח השרשור
10/02/2003 | 11:17
1
אני לא שופט אף אחד, רק מעלה השערות...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נפגעתי ממך!'
נפגעתי ממך!
10/02/2003 | 03:01
14
2
אני לא התכוותי חס ושלום לדבר על "הילל"
אני אמנם לא חבר בהילל אבל אני זוכר שניפגשתי עם י. וגם עם "שבתי-צבי"
ובתקופת היציאה שלי הייתי הייתי מאוד בקשר איתו ,
ומשום מה נדחיתי כמה וכמה פעמים ע"י י,
ואני עד היום לא כ"כ מבין ,למה?{שבתי צבי הבטחת להסביר לי???}
{לא מזמן משהו כתב לי שאני אמרתי שאני לא מוכן לעבוד-
וזה לא נכון אני היום עובד 4 פעמים בשבוע+לימודים כל השבוע}
אני זוכר שתמר רותם מ"הארץ" כתבה  ,שי, אמר לי לישון בגנים ציבורים
ואני מיד התקשרי לצעוק אליה ולומר לה ,מה את עושה לי?
הרי י, לא אמר לי כדבר הזה? אז היא סיפרה לי שהוא אמר לה את זה בפירוש ומאוד מאוד התעצבתי,
וזה מאוד כאב לי, והיא הוסיפה ואמרה לי שהוא צעק עליה כמה פעמים ואמר לה שאין משפחות ,ואחד שיוצא ומבקש להתארח בסוף שבוע במשפחה זה "לוקסוס"!,
אבל אני גם זוכר שי, אמר לי שאין משפחות ואין קיבוץ למרות שזה לא היה נכון,,,
{היום  אני יודע שיש כן קיבוץ ועם קצת הסברה וקצת רצון אני משוכנע שיהיה  הרבה משפחות שיאמצו יוצאים שעובדים!צריך "מודעות"למצב,
אני אישית כשאני יבנה בית נאמן בישראל אני יארח יוצאים ויתן להם חדר
כמו שנתנו לי,,,}
אני גם זוכר שי, אמר לי שאין כזה דבר למצוא עבודה ,כל אחד מוצא לבד,
{לצאת מישיבה חרדית ולמצוא לבד עבודה?!}
ואח"כ שמעתי על אישה בתל אביב שדואגת למצוא עבודה זמנית
ליוצאים בשאלה,,,-כל הכבוד לה,,,
אני מעולם לא ראיתי את שמוליק ולא יודע מי הוא,,,
ואני ראיתי את המכתב ששלח להילל לפני כמה שנים{שציטט בני ילד רע}
{ומאז חי עוד כמה שנים,,,}
באותו תקופה המכתב לא התפרסם בכלל כי הוא החליט לחזור לחיות,,,
אבל למה הוא לא ביקש את זה חזרה???תמהיני?
עכ"פ אני מקוה שיהיה טוב ויותר לא נשמע צער,,,
ואיש את רעהו יאמר ח-ז-ק   ח-ז-ק   ו-נ-ת-ח-ז-ק
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לצערי אתה מסלף דברים'
לצערי אתה מסלף דברים
10/02/2003 | 06:38
10
4
אני לא מתכונת להכנס לשום ויכוח לא אתך ישראל ולא עם אף אחד אחר
אבל הדברים שכתבת פה ברובם מאד מאד מסולפים,  לפני שמלעיזים בפומבי - רצוי לבדוק דברים לאשורם- זה לא מה שנעשה, ורבים רבים מהקוראים את מה שנכתב פה יודעים היטב את האמת לגבי קיבוץ, משפחות, סידור עבודה וכו' וכו' וכו'
אז די עם קישקושים חסרי בסיס.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נראה לי גברתי'
נראה לי גברתי
10/02/2003 | 11:21
9
3
הרבה יותר מתאים, שתבררי את זה איתו באופן פרטי, במקום להתנפל עליו בצורה פומבית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אדוני הנכבד, מי שהעלה בפומבי את'
אדוני הנכבד, מי שהעלה בפומבי את
10/02/2003 | 11:44
8
2
כל הקשקוש הזה הוא ישראל ולא אנשי הל"ל.
אולי היה באמת יותר מתאים מבחינתו לסגור את החשבונות שלו עם הל"ל ועם כל אחד אחר- לצורך הענין- במקום אחר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
10/02/2003 | 11:51
7
1
הוא הגיב להתקפה אישית משתלחת של בני ילד רע.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תגיד, מה הסיפור שלך? אולי תלך'
תגיד, מה הסיפור שלך? אולי תלך
10/02/2003 | 12:01
6
1
לחפש את הצדק שלך במקום אחר..
בין אם בני השתלח במישהו ובין אם לא, בין בצדק ובין אם לא-הרי בכל הנוגע להל"ל המילה של רינה ובני תישאר אמינה בשבילינו יותר מאשר של כל אחד אחר.

כל ההתכתשות הזו משעממת ומיותרת. לא ברור לי למה אתה מחרחר מדון-אתה הרי לא מכיר את רובינו אישית-בניגוד לשאר המשתתפים. אתה לא קשור להל"ל ולא מכיר אותה עד כמה שהבנתי.
אז אם בחרת להישאר אאוט-סיידר-תישאר ככזה ואל תתערב. במיוחד גם אם אין לך מספיק טאקט להבין שבהל"ל קשה מספיק עם הטרגדיה שקרתה ולשתוק מתוך כבוד מינימלי.

אגב, זו התגובה האחרונה שלי בשרשור האידיוטי הזה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא מחפש שום צדק'
לא מחפש שום צדק
10/02/2003 | 12:19
5
2
ראיתי דבר שקומם אותי אז הגבתי, מי שלא נראה לו התגובה שלי מוזמן להסביר לי למה.
אין לי דבר נגד ה.ל.ל.
את השרשור הזה לא אני פתחתי.
ואולי דווקא כאאוטסיידר, אני לא משוחד...
ועוד דבר, אם המנהלים חושבים שאני לא מתאים לפורום, אני מניח שהם ימצאו את הדרך להודיע לי על כך...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'כל הנוכחות שלך בפורום לא רצויה!'
כל הנוכחות שלך בפורום לא רצויה!
10/02/2003 | 12:21
4
2
אתה, זה אתה ולא משנה באיזה ניק תופיע... אויבערחכם אתה שחשבת שכולם מטומטמים ולא יודעים לקרוא בין השורות.

אתה נודניק חסר תקנה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' למרות שאסטרולוג'
למרות שאסטרולוג
10/02/2003 | 12:45
2
מעצבן אותי לפעמים ללא תקנה, למרות מה שהוא כתב לאחרונה (שכמו פטיש אני חושבת שזה לא בכוונה) ולמרות שהוא מתחנף לג'ינג'ית ולמרות שהוא לפעמים מחליף ניקים.

אני עדין חושבת שהוא בחור נחמד שסך הכל צריך לקלוט פה את האוירה.

אז צא מהקטעים חובבי הפרובוקציות ותמשיך לכתוב שירים.

אלוהימית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אסטרולוג ידידי'
אסטרולוג ידידי
10/02/2003 | 12:55
1
אני חושב שאתה חבר רצוי ואהוב כאן, ותורם רבות לפורום. אינך צריך להסתתר מאחורי ניקים אחרים שכולם פחות טובים ממך. אני אוהב לקרוא אותך בניק שלך ואיך שאתה.
אבל פגעת כנראה מבלי משים באנשים אבלים והמומים מהתאבדות של חבר טוב.. וזה פגע בעצבים חשופים של אנשים כאן, שלהבדיל ממך שלא הכיר אותו, הלב שלהם עדיין קרוע ממה שקרה. הנוכחות שלך רצויה אצלינו תמיד, אני מבקש ממך להשאר בפורום ולהתנצל לפני האנשים שנפגעו למרות מה שנועם כתב לך עכשיו..

תודה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
10/02/2003 | 13:08
עם כל הכבוד לך, למרות היותך כחול, לא אתה זה שקובע מי רצוי בפורום ומי לא, ומי נודניק ומי לא. אנו אוהבים ורוצים לקרוא את אסטרולוג גם אם הוא עשה טעות קטנה.

ולאסטרולוג אל תעיז להעלב ולהעלם וכך בעצם תעניק נצחון למי שלא רוצה שתהיה כאן. אוהבים אותך אסטרו..
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-' נראה לי העץ קצת גבוה'
נראה לי העץ קצת גבוה
10/02/2003 | 13:20
1

עם סולם, בלי סולם, תרדו!
אל תתחפרו בעמדותיכם ואל תתעקשו כל כך.

גם אם מישהו הזיד בכתיבה מרגיזה, אז אולי הוא לא שוגג, אבל הוא בטח טועה.

והצורך בתשומת לב, הוא צורך אמיתי לא פחות מהצורך בחיבוק!

ועובדת היות הפורום מתנהל מעל גבי האינטרנט, מאפשרת לנו להיות אנונימיים לפעמים, ולעצבן! אז מה?

מה צריך את העיסוק החוזר ונשנה בזה, הניק כן שלו לא שלו הלל שלו הלל שלי, דאאאאאאי!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לישראל שלום.'
לישראל שלום.
10/02/2003 | 14:53
ראשית, אני לא חושב שעשית מעשה נבלה, אתה סך בכל טעית.

הבן, כרגע, אנחנו נמצאים במצב נורא רגיש. החרדים שמחים לאיד, וכל טרף שאתה מספק להם פועל לרעתינו, ולכן עליך לדיק בעובדות.

מי כמוך יודע שאני ממש לא אחד כזה שמטיח דברים לא מחמיאים מתחת לשולחן.

תבין משהו, אתה בא לאנשים שגם ככה הם אבלים וכואבים. אתה מגיע לאנשים שנתנו את הנשמה בשביל הבן אדם, ומאשים אותם באתאבדות, ועוד נפגע כשמתעצבנים עליך. אני עדין מעדיף לחשוב שעשית את זה בלי כוונה, ולא שניצלת את המצב הרגיש כדי להתנקם בה.ל.ל על כך שלא הסכימה לקבל אותך לשורותיה.

ועכשיו ההסבר, אתה בחור נורא נחמד. אבל בה.ל.ל יש נוהלים, לא מקבלים יוצא מבלי שמתקבל אישור מהפסיכולוג. אם אני הייתי יודע למה לא התקבלת לה.ל.ל, האמן לי שלא היית נפגש עם פסיכולוג, פשוט היו סומכים עלי ומכניסים אותך מייד לה.ל.ל.

הסיבה שלא באו לשאול אותי האם לקבל את ישראל, היא משום שצריך גורם מקצועי, שהוא בוודאי יכול לדעת דברים שאני לא יודע. לבוא ולבקש ממני הסבר למה לא התקבלת לה.ל.ל זה נשמע לי מגוחך.

חוץ מזה, לא זכור לי שלא התקבלת, הפסיכולוגית המליצה לך לדחות את הבקשה בחצי שנה. לדעתי, אתה יכול שוב (משום שכבר עברה חצי שנה) לנסות ולפנות לה.ל.ל.

מקווה שעזרתי לך להבין קצת.

חוץ מזה אני חושב שאתה יודע טוב מאוד שאני נורא מחבב אותך, ושהייתי נורא שמח אם היית יותר עדין וחברותי, פחות ביקורתיות, מועילה תמיד.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'קצת על עמותת "דרור"'
קצת על עמותת "דרור"
10/02/2003 | 19:08
1
ישנה אישה מפורסמת בתל אביב שעוזרת ג"כ ליוצאים וליוצאות
{ולא איכפת לה שפונים ג"כ להילל}והיא עוזרת במלגות ובמציאת עבודה
ודוקא בהילל טוענים שהיא חולת נפש,,,
אבל ידוע לי שבמיוחד בנושא הצבא יש באפשרותה המון לעזור  
והרבה יוצאים ג"כ נעזרו על ידה {כל אחד יכול לפנות למי שרוצה}
את מספרה ניתן להשיג ע"י חברים או בעיריית תל אביב
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'האמן שלי קצת מהוסס'
האמן שלי קצת מהוסס
10/02/2003 | 23:11
אני מכיר את עמותת דרור ויצא להיעזר על ידה בשלב הראשון של יציאתי אולם לאחר התאקלמותי בעולם החופשי אני חושב שהצורה שבה ה.ל.ל פועלת היא הרבה יותר מקצועית ורחבה שכן מדובר במערכת שלמה שמנוהלת על ידי כללים ולא על ידי אדם אחד שכל הכח נתון בידו אגב אני לא רוצה להביע שום דעה אישית בעניין אולם נמנעתי מלהשתתף בפעילויותיה של עמותה זו לאחר שרבו השמועות מסביבי על הורתה ולידתה שלא בקדושה של עמותה זו אז חברה תעזרו במה שאתם צריכים אבל היו זהירים
החסידישע חלומות מיט החסידישע מיידעלעך
יוסף יצחק
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מרגש ועוד משהו שיש לי להגיד:'
מרגש ועוד משהו שיש לי להגיד:
10/02/2003 | 08:22
41
2

מאד מוזר לי שאנשים שאף פעם לא ביקרו בהלל ולא ראו את מה הם עוזרים ונותנים יתחילו לשפוט ולהתחיל לספר סיפורי שלא היו על מחלוקות.

אסטרולוג היית פעם בהלל? דיברת פעם עם נציג שלה? מה הקשר בין דעת אמת להלל? בחיים לא דיברתי עם אדם מדעת אמת.

ומשהו שאני בכלל חושבת, הלל זה אי של שפיות בכל החרא שאנחנו נמצאים בה, הלל זה גוף קטן מבין רבים שעושה משהו בשביל היוצאים ועוזר להם במגורים, השגת מילגות ודברים נוספים.

הם לא חיבים לנו כלום, הרוב שם נמצאים בהתנדבות, אני לא שופטת שום יוצא אבל קצת הכרת הטוב ופחות תלונות לדעתי יוכיחו על אנושיות.

לכן אני רוצה להגיד דווקא בשרשור הזה, דווקא בשרשור שנכתב בו על שמוליק, תודה על מה שעשיתם ועל מה שלא עשיתם בשבילי.

אלוהימית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
10/02/2003 | 09:53
40
3
שזה בסדר לחשוף מכתב התאבדות מלפני כמה שנים.
במיוחד שחושף המכתב ביקש רק לפני יומיים, לא להתייחס בכלל לכל הפרשה.
גם ההתנפלות על ישראל לא נראית לי סבירה - מצטער.
ובכלל הסגנון המשתלח של בני, לא מסתדר לי עם רוח ההתנדבות...
גם לקרוא למשפחה של בחורה שהתאבדה לפני כמה שנים שקרנים, לא נראה לי ממש בסדר. במקרה אני מכיר את המשפחה שלה, הם אנשים חמים ונפלאים! לא מגיע להם, אחרי כל הסבל שעבר עליהם, שישמיצו אותם ככה.
כל השאר אני ממש לא יודע כי אני לא מתמצא, אני מניח ומקווה שה.ל.ל. עושים גם דברים טובים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נכון,'
נכון,
10/02/2003 | 10:09
2
2

מלכתחילה עדיף שלא לחשוף אבל ברגע שמגיע אדם ומספר דברים לא מדויקים חובה לפרסם את ההוכחה.

בני מתנדב ונותן מעצמו כל כך הרבה ויחד עם זה יש לו סגנון בוטה אתה יכול לענות לו באותה צורה, כרצונך.

בקשר לבחורה אני מעדיפה שלא להגיב כי אני לא הכרתי לא אותה ולא את המשפחה רק עיצבן אותי מה שישראל אמר בשמה על החברים בהלל כי אני יודעת שזה לא יכול להיות!!!!!!

חבל שאתה לא יודע על השאר, אם תשים לב אתה יושב פה ומבקר רוב הזמן, מביע דיעות פוגעות ומעצבנות על הלל. ורק להזכירך, אחד שלא הגיע למפגשי הפורום ומזדהה ביותר מכמה ניקים טבעי הדבר שתהיה לו התנגדות שכזאת, אל אז תיתמם ואל תתבכין. (ונתעלם ממהול בלי ערלה, אני לא בטוחה במאה אחוז שזה אתה)

זה באמת לא אישי, דיברנו בצ'ט ואתה נשמע לי אחלה, אינטילגנט, חכם ובכלל בחור מקסים. אולי בגלל שאתה לא נמצא איתנו אתה לא קולט את הרגישויות הקטנות ואתה מזלזל בלי לשים לב ודורך על יבלות.

אלוהימית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'דיברנו בצ'אט?'
דיברנו בצ'אט?
10/02/2003 | 10:13
1
1
לצפיה ב-''
10/02/2003 | 10:17
3
אתה כבר מתבלבל מרוב ניקים.

ומוזר שמכל התגובה שלי על הפרט הזניח ביותר בחרת לענות.

אגב חבל שאתה מתיחס למהול בחתימה שלך כי את מחזק את החשד בהרבה.

אלוהימית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אסטרולוג יקירי'
אסטרולוג יקירי
10/02/2003 | 12:30
14
1
אני מאוד מחבב אותך, אבל הפעם קצת הגזמת וטיפסת על סולם גבוה מדי, וכנראה לא במודע זה פשוט הלך ותפח עם התגובות ותגובות הנגד, גם לי ולכל אחד מאיתנו זה יכול לקרות, פשוט תרד מהעניין וחלאס..

הסיפור של ההתאבדות מאוד רגיש לנו  כחברים של שמוליק. ואין טעם להכנס להתנצחויות על רקע כל כך כואב ועצוב.

בקשר לפרסום המכתב, אני רוצה להתייחס למכתב האחרון שככל הנראה שמוליק ז"ל כתב, מתוך היכרותי עם שמוליק ז"ל סביר להניח שהוא היה מעוניין לפרסם את המכתב האחרון כאן בפורום.. ואני פונה בזאת בבקשה למשפחתו חבריו והמנהלים לעשות כבוד אחרון למת ולפרסם את דברו האחרון, במידה והוא אכן היה מעוניין בכך. וזאת לא כדי לספק את יצר הרכילות והמציצנות הקיים בכולנו, אלא מתוך כבוד למת שרצה ככל הנראה לומר לנו משהו לפני מותו הטראגי.

נוח בשלום על משכבך שמוליק היקר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
10/02/2003 | 13:55
11
1
אתה איש יקר. אני גאה לגור באותה פלנטה שאתה גר בה!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הודעה לכל חברי הפורום'
הודעה לכל חברי הפורום
10/02/2003 | 13:56
10
1
לאחר מחשבה, החלטתי לפרוש מהפורום.
אין בלבי כעס אן תרעומת על אף אחד, והחלטתי לא קשורה בהכרח לאירועים האחרונים.
אני מתנצל בפני כל מי שנפגע, בהווה או בעבר, ממני. לא התכוונתי לפגוע באף אחד.
גם אני סולח לכל מי שפגע בי, ואין בלבי תרעומת על אף אחד.
מאחל לכל אחד ואחת מכם, שתצליחו להגשים את כל משאלות לבכם, ולחיות חיים טובים, משוחררים
ומאושרים.

ממני הפורש ממכם באהבה
אסטרו
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'הייה שלום'
הייה שלום
10/02/2003 | 14:18
1
רק חבל שלא ציינת לכמה שעות אתה פורש ...........
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'על גופתי המתה'
על גופתי המתה
10/02/2003 | 14:19
1
לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא
אתה לא פורש ולא בטיח.
בגלל מישהו אחד צר אופק וביטוי אתה לא הולך לפרוש.
אנחנו מתים עליםך אוהבים את השנינות ואת הכתיבה מהבטן בלי להתחשב עםן אף אחד למרות שלפעמים זה יכול להרגיז
זה לא הוגן לוותר ככה
אני לא מוכן לוותר עליך
אם אתה פורש גם אני פורש איתך  
חברים אל תתנו לו ללכת !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בקשה אישית'
בקשה אישית
10/02/2003 | 14:41
2
תראה אסטרו, מותר לך לפרוש, אני לא יכול לכפות עליך שום דבר. אבל כחבר אני מבקש ממך בקשה אישית, אנא השאר למעני, אתה מאלו שבשבילם אני גולש בפורום. אני מאוד נהנה לקרוא אותך, זה לא פייר שבגלל שאיזה מישהו קורא לך איך שהוא קורא אז תעניש אותי וחברים אחרים שאוהבים לקרוא אותך, ותתן פרס דוקא לו. אתה בחור אינטלגנט וניחנת בכושר ביטוי נהדר שרבים מאיתנו אוהבים לקרוא אנא בשבילי ובשבילם השאר עמנו.

ומשהו אישי, מאוד יכול להיות שאם תפרוש, אפרוש גם אני לאות מחאה. הפורום חשוב לי ומעניין אותי ואני לא רוצה לעזוב אותו. אנא למעני, כתוב מכתב כמו שאתה יודע שיכניס טוב טוב למי שפגע בך ושבו תסביר את עצמך ותשאר איתנו. זה לא הוגן לוותר ככה על העמדות שלך ולפרוש. אני לא מוכן בשום אופן לכך שתעזוב. אנא למעני ולמען כל אלו שאוהבים אותך השאר עמנו..

פליז.. אני מתחנן.. בבקשה..

תעשה את זה בשבילי כחבר גם אם אתה רוצה לפרוש.

תודה
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בקשה והבעת מחאה'
בקשה והבעת מחאה
10/02/2003 | 16:43
1

אסטרו ידידי, אני חושב שזה מעשה לא חכם לפרוש, אתה צריך להשאר ולהאבק על עקרונותיך, ולענות לתוקפים מנה אחת אפיים. אני קורא לך ומבקש ממך לא לפרוש, זה לא חכם למרות הכעס המוצדק, ובהתאם לכך גם אני לא מתכנן לפרוש למרות שהייתי צעד קטן לפני פרישה, ולמרות הכעס הרב שיש לי, צריך להתמודד על העקרונות שלך מבפנים.

לדעתי מעשה הנבלה האמיתי איננו הודעה חכמה יותר או פחות, כולנו עושים טעויות כאלו מה גם שכאן בפורום לא ניתן לערוך הודעות, וכך מי שלפעמים עולה על סולם גבוה לא תמיד מצליח לרדת וממשיך להסתבך.

מעשה נבלה הוא כשפוגעים במישהו אישית ולהגיד לבן אדם שהוא נודניק ללא תקנה לאחר שהוא מקדיש כל כך הרבה מזמנו ומכוחו לפורום ורבים נהנים מכתיבתו ומשנינותו זהו מעשה נבלה בפרט כשזה מגיע ממנהל.

כמו כן מישהו שמפיץ ברבים שיחה אישית שהיתה לו עם חבר שהל"ל החליטה לא לקבל (וזה עקב גילו הצעיר) גם זהו מעשה נבלה. ואפשר לחשוב מה החבר כבר עשה, הוא בסך הכל קרא להתבוננות וחשבון נפש, משהו שצריך אכן להעשות אחרי מעשה טרגי כזה, גם אם זה לא קשור באשמה של אף אחד. אולי היו דברים שהיינו יכולים לעשות כחברים שלו ולמרות הכל לא עשינו מספיק.

צריך להבדיל בין טעויות של גלישה שהם לא חכמות ופוגעות באופן כללי הנעשות לפעמים כדי למשוך תשומת לב ולקבל אהבה או סתם טעויות גלישה שהם עדיין נסלחות. לבין פגיעה אישית בחבר מחברינו שהיא לדעתי כמעט בלתי נסלחת, אני מצפה מנועם להתנצל בפני אסטרו כפי שהבהרתי לו גם בשיחה טלפונית.    

זה מה שיש לי לומר בעניין, לא אמשיך לעסוק בזה יותר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'לאסטרולוג תישאר!'
לאסטרולוג תישאר!
10/02/2003 | 19:00
אני ג"כ חושב שזה טוב וחשוב מאוד שאתה כן תישאר
ונמשיך ללבן עוד הרבה נושאים ביחד ,,,
וכמו שכתב הפטיש,תשיב מנה אחת הפיים,,,
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'רק אתמול נעשינו חברים וכבר אתה פורש'
רק אתמול נעשינו חברים וכבר אתה פורש
10/02/2003 | 15:16
שאני לא יקח את זה אישי.

בשביל מה אתה פורש?

אני בכלל לא כל כך הבנתי על מה ולמה ההשתלחות בך.

אני גם לא מסכים עם נועם בכך שהשהות שלך בפורום לא רצויה. אנא הישאר.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'להגיד לך את האמת?'
להגיד לך את האמת?
10/02/2003 | 16:10
2
קודם כל כאשר אני כותב שאתה לא רצוי כאן זה כאמור רק דעתי ושלא יבואו
כאן כל מיני ויצעקו "מי אתה שמחליט", אני לא מחליט שום דבר ואסטרולוג
יכול להמשיך לכתוב מה שהוא רוצה ואני מביע את דעתי בלבד. שנית, אני
מצטער להגיד לך שהכניסה המסיבית בשאלת מוסריות ההתאבדות למרות שידעת
שאתה עושה מעשה חמור, הוא חמור מאוד בעיני. כמובן שאתה יכול לעשות מעשים
חמורים, אבל אל תצפה שתלקק דבש על זה.

אסטרו, חבל שאתה עוזב יחד עם השירים היפים ודברים אחרים שתרמת לפורום,
באמת חבל. אל תעזוב. קח לתשומת לבך את הביקורת שנמתחת עליך (או על הניק
שלך) ויאללה חליק, נמשיך הלאה. לא קרה כלום. אתה חלק מהפורום. ואני
מצטער אם הייתי חריף מדי, אני חוזר בי מההכללה שמאחורי ה"לא רצוי", ישנם
דברים רצוים ואחרים לא רצוים תחת הניק שלך.

שים לב שכאשר שיתפת אנשים בחוויות אישיות או כאשר כתבת שירים קיבלת
טאגליין (זה עדיין שם, אתה מוזמן לבדוק) אבל כאשר אתה כותב לשם
הפרובוקציה אתה חוטף על כך. אלה כללי המשחק.

אני מקווה שהובנתי יותר טוב עכשיו.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/02/2003 | 16:45
לצפיה ב-''
10/02/2003 | 16:53
לצפיה ב-'אוהב את אסטרולוג'
אוהב את אסטרולוג
11/02/2003 | 00:28
ז"פ "אוהב את אסטרולוג, אוהב את הלל"
    "אוהב את אסטרולוג, אוהב את הלל"

וגם את בני, וגם את ישראל, וגם את הפטיש,
וגם את נועם, וגם את שבתאי, וגם חרבונא זכור לטוב.

אוהבותכם כולכם!!

רק אהבה מביאה אהבה!!

אסטרו, אתה נשאר איתנו, נקודה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מתנצל!'
מתנצל!
10/02/2003 | 14:13
1
1
המכתב של הבחורה מלפני 6 שנים יכול מאוד להיות שזה שקר וכזב
ועל כל פנים במכתב שלה לא היה כתוב מי ניצל אותה ,ושוב יכול מאוד להיות
שהמכתב נוסח ע"י רבנים שחשבו ועשו חשבון שמיכון שהציבור החופשי הוא ליברלי והוא בטוח יפרסם את המכתב אז כדאי מאוד לעשות איזה מכתב שירתיע
כאלה שחושבים לברוח מהעולם החרדי,שלא יעזו בכיכול,,,
{אני בטוח שאם היה סיפור הפוך על חוזר בתשובה שהתאבד ומשאיר מכתב
עם האשמות על החרדים ,
העיתונים שלהם לא היו בכלל מתיחסים לזה וזה אומר המון על החברה חרדית,,,}
על כל פנים אני עם הנושא הזה גמרתי ולא השוב אליו,,,
ובקשר לאסטרולוג אני חושב שהוא מאוד רצוי בפורום,
למרות שמן הסתם הוא לא מאמין במזלות{גם אני לא,,,}
ואני גם חייב להודות שיש הרבה יוצאים שהילל עזר להם מאוד
ואפילו שבתי צבי אמר לי שהוא מכיר ,
רק היה לו אי הבנות  אז בקשר אלי, עם י, האם יש מענק ליוצא או לא?
אני זוכר ששבתי צבי אמר שכן וי, גער בו ואמר לי שאין כזה דבר,
ולי באופן אישי י, אמר לי שכל הפונים להילל צריכים לעשות הכל לבד,,,
ורוב הפונים פונים לאחר כמה שנים,
אז יכול להיות שהקדמתי עם הזמן,,,
על כל פנים,אני יורד מהעץ, והשירשור הבא שלי יהיה על
אחותי שהייתי אצלה בשבת בביתר עילית ונהינתי
ותודה לכל מי שיעץ לי לנסוע,,,

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'תשובה:'
תשובה:
11/02/2003 | 11:45
4
אינני מייצג את הלל, אך הנה מה שידוע לי:

1. מתוך עקרון, הלל לא תציע שום דבר שווה ערך כמתנה למי שיעזוב את הדת.

2. תמיד יהיו קיימים תורמים עצמאים שירצו לעזור ליוצאים בשאלה בצורות שונות, הכוללות עזרה בדיור, ביגוד, לימודים, הלוואות, וכדומה.

3.מאחר שהלל נוסדה על מנת לסייע ליוצאים בשאלה, הלל עשויה לקשר בין התורמים העצמאים לבין היוצאים שכבר יצאו ונמצאים במצוקה.
עיקר התמיכה של הלל היא הפניה למקורות מידע החסרים ליוצא, הפגשת היוצא עם יוצאים אחרים, והפניה לגורמי סיוע רלוונטים.

4. באם הלל מקשרת בין תורמים עצמאים לבין יוצאים הזקוקים לעזרה בלימודים, דיור, ביגוד, וכדומה, זה יתבצע רק במקרה שהיוצא אינו יכול להשיג עזרה זו לבדו, ובתנאי שנשללה האפשרות כי היוצא הושפע מאפשרויות הסיוע בהחלטתו לעזוב את הדת.

5. במידה והיוצא בשאלה מעדיף להשאר דתי, קיימים מקורות תמיכה חרדים רבים יותר מאשר הלל יכולה להציע לו (כולל משפחת היוצא, ארגוני חסד חרדים, ארגוני תמיכה בחוזרים בתשובה או באברכים, וכדומה). אין הגיון לעזוב את הדת כשהתמיכה שתקבל היא פחותה יותר בכל מקרה - בפרט שהתמיכה מהלל מיועדת תמיד רק למטרות ספציפיות (אין אפשרות לנצל תמיכה בלימודים, למטרת דיור, וההפך).
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'קצת על בני.'
קצת על בני.
10/02/2003 | 15:09
21
2
אני חושב שאתה עושה לבני בדיוק מה שאתה חושב שבני עשה לישראל, אז בבקשה אני רוצה להכיר לך את הבני שלי.

הבן, בני לא מכיר את ישראל, הוא מכיר אותו ממעשיו. ומבחינתו, (וגם מבחינתי) זה מספיק. ישראל הוא בחור שלא התקבל לה.ל.ל, ושנאתו לה.ל.ל ידועה בשער בת רבים.

הוא מרבה להתראין באמצעי התקשורת, ופעם אפי' קצת השמיץ אותנו. (ויש עוד כמה בדברים שהשתיקה יפה להם) עכשיו הוא כותב "אבל אשמים אנחנו" נו לעזאזל, מה כבר אפשר לחשוב.

למותר לציין שה.ל.ל הוא האחרון שלא יקבל יוצא סתם "כי ככה בא לו". יש נוהלים מדויקים, שלשמחתי מקפידים בה.ל.ל להיצמד אליהם, ע"פ הנוהלים כל יוצא חייב להיפגש עם פסיכולוג מוסמך ולקבל את אישורו.

תפקידו של הפסיכולוג לבדוק האם היוצא כשיר ליציאה, בין היתר כדי למנוע מקרים כואבים כעין אלו. (כמובן שבמקרה שלנו אין כל קשר (כפי שרינה דואגת להדגיש) בין היציאה למקרה הטראגי.

במקרה של ישראל נקבע כי בשלב זה של חייו יקשה עליו להשתלב. זהו זה. אף אחד לא שונא אותו, וכל הסיפורים שמופצים על "שלחו אותו לגינה" מופרכים מיסודם.

כואב הלב לראות איך אנשים שמשקיעים את הנשמה חוטפים כזו סתירת לחי.

בני הוא איש נורא נורא מתחשב, הוא האחרון שיעלים עיין ממקרים קשים, וברור שזה יקומם אותו נורא לשמוע על ה.ל.ל שהוא מבכירי הפעילים בה דברים כמו שכותב ישראל.

אבל ישראל לא באמת מתכוון למה שהוא כותב, הוא סתם כתב כי זה נראה לו מעניין, וביחוד הכותרת הסימלית "אבל אשמים אנחנו". סתם יצור שנהנה מלהרגיש מטיף.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נשמע לי הזוי'
נשמע לי הזוי
11/02/2003 | 08:57
10
1
לא ידעתי שכל אחד שמסתיע בה.ל.ל צריך להיפגש עם פסיכולוג. אני חושב שזו פגיעה נוראית בפרטיות של האדם ופטרונות.

יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'למה?'
למה?
11/02/2003 | 09:05
9
2

זאת פגישה קצרה ונחמדה.

הלל רוצה לעזור למי שהיא יכולה לעזור לו. לאדם שבאמת רוצה לצאת לחברה בחוץ.
לדעתי זה רק מחזק את העובדה שהלל לא רצה ושולפת חרדים.

הפסיכולוגית מבררת שהיוצא באמת רוצה לצאת ושלם עם החלטתו ולא משחק משחקים.

לדעתי זאת שיטה טובה מאד לגרום לבחורים מתנדנדים לא להכנס להלל (דבר שהם לא רוצים) ושיטה טובה גם ללמוד על המצטרף ולדעת במה אפשר לעזור לו ועד כמה.

אלוהימית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אולי אני לא מכיר מספיק'
אולי אני לא מכיר מספיק
11/02/2003 | 09:17
8
1
ואולי אין לי את הניסיון שיש בה.ל.ל

נראה לי, שהמניעים למה לצאת פשוט לא רלוונטים וכל מניע הוא לגיטימי לחלוטין משום שאורח החיים החרדי הוא הלא נורמלי. ללמוד על היוצא זה בדיוק החדירה לפרטיות שעליה אני מדבר והיא נראית לי הזויה.

ברור לי שבכל מקום שמחלק כספים חייב שיהיה מנגנון פיקוח אבל זה מתנגש לי עם הפלישה לפרטיות. זה יותר מתאים לעולם החרדי ששם אין פרטיות ובמה זה שונה מהדרכת כלות ?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
11/02/2003 | 09:58
2
2

אין לי שום תלונות למדריכת הכלות שלי, הלכתי אליה מרצוני והיא היתה מקסימה! זה שיש לה דיעות קצת מפגרות זה בגלל האמונה שלה. היא עצמה אשה מדהימה.

אני לא יודעת בדיוק את הסיבות אני מניחה שלא עשו זאת סתם אלא שהיו תקדימים.
לא נראה לי שבודקים למה הוא רוצה לצאת, נראה לי שבודקים האם אכן הוא יוצא שהחליט לעזוב את העולם שאחריו או סתם שאבבניק שרוצה עזרה בלימודים או קצת אקשן.

בכל אופן, אני מאמינה שנציג של הלל יסביר לך את זה יותר טוב ממני.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אלוהמית וואללה ?'
אלוהמית וואללה ?
12/02/2003 | 05:00
1
2
שבבאניקים לומדים ????????

אז מישהו רוצה להסביר לי בדיוק מה ההגדרה של "שבבניק"
????
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
12/02/2003 | 08:41
1
לצפיה ב-'ראה מסר אישי. ובכללי-לא נראה לי'
ראה מסר אישי. ובכללי-לא נראה לי
11/02/2003 | 10:00
1
1
ששיטות הפעולה של הל"ל הן ענין לדיון בפורום ציבורי עקב רגישות הנושא ומפני מרעין בישין.
אז במטותא..
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-''
11/02/2003 | 10:04
לצפיה ב-'איזו פלישה לפרטיות? זו לא סריקת מוח'
איזו פלישה לפרטיות? זו לא סריקת מוח
11/02/2003 | 11:57
2
זו שיחה.

חוצמיזה - אם לא תהיה שיחה עם פסיכולוג,
ואחר כך יתגלו סימפטומים של סכיזופרניה -
לא יאשימו את הל"ל שלא טרחו לבדוק?
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'דבר דבור על אופניו.'
דבר דבור על אופניו.
11/02/2003 | 12:26
1
1
במהלכה של הפגישה עם הפסיכולוג מחברים אלקטרודות לאונה השמאלית של המוח אגב ניסור הגולגולת, ותוך כדי מתן מכות חשמל לטשטוש ולהרפיה. לאחר הנבירה המעמיקה במוח וביתברר כי הינך מטורף יאשפזוך בכפיה בבית חולים פסיכיאטרי, שם יכריכו אותך לאכול חזיר בבוקר ובערב להרוג חרדים.

די לצ'יזבטים, תגידו את האמת!

ולגופו של עניין הפגישה עם הפסיכולוג היא מחויבת המציאות.
ודי לחכימא ברמיזא ולשטיא בכרומיזא.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'יכריכו= יכריחו שוב הדיסלקציה'
יכריכו= יכריחו שוב הדיסלקציה
16/02/2003 | 22:30
1
ולא קרב זה אל זה כל הלילה.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'מיותר שבתאי!'
מיותר שבתאי!
11/02/2003 | 09:07
9
1

הוא כבר התנצל, כך שאין מה להוכיח את "חפות" בני.

הסיפורים האישיים שלו לא אמורים להתפרסם בכללי. והביטויים שלך נגדו קצת מוגזמים.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'עשי לי טובה'
עשי לי טובה
11/02/2003 | 10:53
8
1
אני מכיר אותו היטב, את המניעים שלו לכתב את מה שהוא כתב, ואת המניעים להתנצלותו. והאמיני לי, אני יודע דברים שאת לא יודעת.

הוא כתב לי בכללי "שבתאי הבטחת שתסביר". אז הוא קיבל תשובה בכללי. אם כולם (לדעתו) היו צריכים לדעת שלא הסברתי (כי לא רציתי לפגוע בו) ז כולם צריכים לדעת ש"כן" הסברתי.

ובכן קבלי אותו כמשה פיש.

בעניין הפומביות: סיפורו התפרסם במעריב, בהארץ, ובמעריב לנוער עם פרטים מלאים בתוספת תמונות. אז בבקשה.

בעניין הפומביות בנוגע לנוהלי ה.ל.ל, אני חושב שהרבה יותר גרוע שיהיה כתב "לא קיבלו אותי" בלי שיובהר מדוע.

בעניין ה"למה" צריך נוהלים ששאל ידו בכל, אני סומך ע ברוריה שהשיבה לו כדבעי.

שיהיה לך יום נעים.

<ויופי יופי לך על העוקצנות>
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אוקיי סליחה'
אוקיי סליחה
11/02/2003 | 10:57
1

כנראה אני באמת לא יודעת מספיק בכל אופן צרמו לי הביטויים עליו כי אני חושבת שהוא בחור נחמד. למרות שיש צדק במה שאתה אומר.
לא משנה נמאס מהבלאגן בוא נעזוב את זה.

סליחה שבתאי אם נפגעת.
אלוהימית.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בקצב הזה אצטרך לקרוא לתפילת רבים'
בקצב הזה אצטרך לקרוא לתפילת רבים
11/02/2003 | 11:14
1
2
גם עבורך למען שובך לשפיות.

תרגיע, אתה כרגע לא בסיפור על עצמך. אל תסחף ואל תשמיץ, ומהיכרות אישית קרובה כל מה שכתבת שטויות במיץ, פשוט לא יודע אם לצחוק או לבכות. ואם כבר מדברים, אז מה שקרה הוא שישראל עזב בגיל צעיר יחסית והסתכסך קשות עם י. מהלל מכל מיני סיבות, אני לא רוצה להוסיף ולשפוך עוד שמן על המדורה זה הכל, ודדדדדאאאאאאאאאאאאייייייייי סוף להשמצות האישיות וסוף לשרשור המאפן הזה..

קורא לכולם להצטרף לשרשור תפילת הרבים למען שובו של האסטרולוג וריפוי הפורום מחולייו שנבעו ככל הנראה מהתערבות רגשית חזקה מדי בקשר לפוליטיקה ואח"כ הסיפור העצוב על שמוליק. די מה שקרה קרה, צריך להמשיך הלאה..
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'בונה אתה אל תעצבן אותי סתם.'
בונה אתה אל תעצבן אותי סתם.
11/02/2003 | 13:43
3
לצפיה ב-'אל תשקר בגלוי,,,'
אל תשקר בגלוי,,,
11/02/2003 | 19:21
4
3
אני לא כתבתי בשם משה פיש,
ומעולם לא כתבתי בשם זה
אז תעשה לי טובה אל תשקר,לא מתאים לך,
וחוץ מזה אם אתה רוצה לדעת אני שמעתי בטלוויזיה לפני חודש על הגברת הזאת וגם ירון סיפר לי עליה,,,
ואגב אני לא יודע אם היא עוזרת או לא,
מה שאני יודע זה שהיא הייתה מתנדבת בהילל והיא פרשה מהילל
והיום כל אירגון מאשים את האירגון השני בחוסר עזרה מקצועית
מה עוד שאני מכיר כמה יוצאים שיש להם קשר עם שני האירגונים,,,
עכ"פ אני לשמחתי חוזר ללימודים ואני לא יוכל ליכתוב הרבה בפורום,,,
[וגם לך אני ממליץ אם אתה רוצה לשפר את הזיכרון שלך
ואת ההצלחה שלך בלימודים תלמד יותר ותכתוב פחות]
ובקשר להתאבדות של שמוליק ,אני כבר החלטתי לא להתיחס לזה,
ואולי אשמור יותר על נטילת ידיים
{כמו שאביו ביקש בלוויה הכ"כ עצובה שלו,,,}
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'עובדות על תמר דרור'
עובדות על תמר דרור
11/02/2003 | 20:30
3
4
להלן מס' עובדות מידיעה אישית:

בשנת 1998 הצטרפה תמר דרור לאגודת ה.ל.ל. היא באה עם מרץ רב וניסתה לשכנע שצריך להקים הוסטל. בישיבת הנהלה שבה השתתפתי  ניתנה לה האפשרות להציג הנושא. הצעתה נדחתה פה אחד כולל נציגי היוצאים וזאת בעיקר משום שהובהר לה שאין שום סיכוי להשיג את הסכום הנדרש ( שהיה אז כפול מכלל התקציב של ה.ל.ל).

כשלא קיבלו את הצעתה פרשה הגברת הנכבדה והחליטה להקים את עמותת דרור על מנת להקים את ההוסטל. לעמותה זו משאבים דלים והיא מסייעת למעט מאד יוצאים. זהו למעשה ארגון של איש אחד. אין ספק שקשריה הרבים של תמר דרור עם אנשי שמאל שונים מאפשרים לה להשיג משאבים מסויימים אך אילו היתה אדם המסוגל להשתלב במסגרת בטוחני שיכולה היתה לגייס את אותם המשאבים ואף יותר עבור ה.ל.ל.

הגברת דרור נוהגת להציג עצמה בפני גורמים שונים כארגון העיקרי שעוסק בסיוע ליוצאים בשאלה בעוד היא יודעת שלא אלה פני הדברים.

באשר לבריאותה הנפשית, אני יכול להעיד שהיא ניסתה לשכנע כמה וכמה אנשים לעבור אליה.  אחד מהם, אדם אמין ביותר אמר לי שהיא סיפרה לו בשיחה הזויה למדי על הבעיות הנפשיות שלה.

אגב, ההוסטל שלה נשאר בגדר חלום. לעומת זאת, ה.ל.ל לא זנחה את הרצון לסייע בנושא הדיור ולאחרונה יזם עבדכם הנאמן  שכירת דירה שתשמש כמקלט ראשון ליוצאים. הנושא נבחן לעומקו על ידי צוות הכולל יוצאים ומתנדבים ובימים אלה משופצת הדירה ובקרוב יכנסו אליה מס' יוצאים.

אני מקווה שאם ימצא התקציב המתאים יפתחו עוד כמה וכמה דירות.

ותמר דרור - היא תמשיך לחלום על הוסטל.
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'נורא עצוב לי לראות שאתה ממשיך'
נורא עצוב לי לראות שאתה ממשיך
11/02/2003 | 23:49
2
2
בסגנון המשתלח, אני פשוט המום כמה נמוך אתה מסוגל לרדת.
הפעם חצית את כל הגבולות, לפרסם על אשא שהיא חולת נפש באינטרנט?
אני נגעל ממך!
אני לא מאמין למה שאני רואה!
ואם אתה רוצה לדעת מי מזיק להל"ל, פשוט תסתכל בראי...
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'אני מאמין שמה שעשית כאן '
אני מאמין שמה שעשית כאן
12/02/2003 | 04:57
1
3
לאותה גברת אצילה ויקרה, יותר גרוע מאונס!!!
יוצאים בשאלה >>
לצפיה ב-'די!!!!!!!'
די!!!!!!!
12/02/2003 | 08:44
3

הודעות אחרונות

13:33 | 17.01.16 אורחים בפורום
01:59 | 04.01.16 אדום של יין
18:19 | 03.01.16 יוחאי1985
17:53 | 28.12.15 אורחים בפורום
10:54 | 21.12.15 ספרנו1
16:54 | 10.12.15 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ