כחול לבן (חוסן לישראל) מתקרבים למה שאני כותב כל הזמן:

כחול לבן (חוסן לישראל) מתקרבים למה שאני כותב כל הזמן:

תיק החינוך במקום תיק החוץ

אין להם מה לעשות עם תיק החוץ. ראש הממשלה הוא שר החוץ האמיתי.
יש להם הרבה מה לעשות עם תיק החינוך.

אני במקומם הייתי מוותר גם על תיק הבטחון, תמורת תיק התחבורה למשל.
"בכירות" תיקים זו רק סטיגמה. מה שחשוב זו מידת ההשפעה הממשית שיש למחזיקים בתיקים על התחומים בהם התיקים עוסקים ומידת החשיבות של התיקים לאג'נדות של המחזיקים בהם.
אין שום חשיבות שכחול לבן תחזיק בתיק הבטחון מלבד העובדה שזה נחשב תיק בכיר.
אין שום בעיה שהליכוד או רשימה אחרת מגוש הימין יחזיקו בבטחון, בחוץ ובאוצר. לכחול לבן אין מה לעשות עם הבטחון והחוץ ואסור לה להתקרב לתיק האוצר.
ככל שמחזיקים ביותר תיקים שבהם מעורבות נתניהו הישירה נמוכה יותר כך משפיעים יותר. אין מה לקחת תיקים שנתניהו ממילא הוא נותן הטון בהם.

ואם כבר כחול לבן יחזיקו בבטחון ובחינוך, אני מעדיף דווקא את אשכנזי בבטחון ואת גנץ בחינוך. אשכנזי אינו דמות שהייתי רוצה לראות כעומד בראש מערכת החינוך במדינה. ואילו בבטחון לדעתי הוא יותר מתאים מגנץ וגם יידע לעבוד טוב יותר מול נתניהו מאשר גנץ שלא מן הנמנע שיהיה בתפקיד הזה צל של נתניהו.

דיברגנט חדש

Well-known member
את גנץ בחינוך? אתה רוצה לדרדר את החינוך לשפל העולמי?

אם כבר מישהו משחור לבן בחינוך, הייתי שם את תורם הכליה, שיש לו קבלות בעשייה בחינוך.

אין לי בעיה עם חילי טרופר בחינוך, אבל זה נחשב לתיק יחסית

בכיר ולכן או אשכנזי (כנראה) או גנץ יחזיקו בו.
למה גנץ ידרדר את החינוך?
מוזר שאתה שואל אותי אם אני רוצה לדרדר את החינוך לשפל העולמי ואתה מקבל את גנץ כשר בטחון.
אם לדעתך גנץ ידרדר את החינוך לשפל העולמי, כיצד אתה מעריך אותו כשר בטחון?

דיברגנט חדש

Well-known member
לפחות זה המקצוע שלו לעומת חינוך שזה רחוק ממנו יותר מאשר

בריאות מליצמן.
&nbsp
הוא אנאלפבית בצורה קיצונית ואין לי מושג איך יש לו תואר שני, אומנם במדעי הדשא, אך בכל זאת תואר שני. אני מניח שהיו שם הרבה קומבינות.

הוא יכול להיות שר חינוך לפחות כמו שמירי רגב יכולה להיות שרת

התרבות.
אבל זה לא משנה, כי הוא לא יהיה שר החינוך. גנץ יהיה, בכל מקרה של ממשלת "חירום-אחדות", שר בטחון. אם תיק החינוך יהיה בידי כחול לבן, אשכנזי יהיה שר החינוך.
אני רק כתבתי שאני מעדיף את גנץ בחינוך על פני אשכנזי. לא כתבתי שהוא המועמד המתאים ביותר להיות שר החינוך.

דיברגנט חדש

Well-known member
מירי רגב לפחות אגרסיבית כך שיודעת לקדם דברים לעומתו שהוא

לולב, עושה מה שאומרים לו לעשות וזאת הסיבה שבחרתי להשוות אותו לליצמן.

אל תשווה לליצמן. לא נעים לי לכתוב עליו היום ואני מאחל לו

רפואה שלמה, אבל ליצמן כשר בריאות בימים אלה זו פשוט שערוריה.
ליצמן לא יכול כיום להיות הנציג הבכיר ביותר של מערכת הבריאות במדינה.
הוא היה צריך להבין את זה בעצמו ואם הוא לא מבין, צריך להיות מישהו שיסביר לו את זה.

לא, אני לא אבין למה

לליצמן יש השפעה סותרת שפוגעת ביכולת שלו לשקול בצורה עניינית החלטות בתחום הבריאות כיום ולתת להן גיבוי ציבורי.
אני לא רואה אילו השפעות לא ענייניות יש לגנץ שמשפיעות על תחום החינוך.

סטילהוק

New member
היה מי שיסביר לו את זה מלמעלה

הוא כבר לא יחזור להיות שר לשום דבר. הכישלון שלו כשר הבריאות לא רק ריסק את מערכת הבריאות אלא גם סיכן את כל אזרחי המדינה. ואת התוצאות הרות האסון של סירובו להטיל סגר על בני ברק אנחנו כולנו נראה בקרוב...

ליצמן לא סירב להטיל סגר על בני ברק. במשך ימים הוא דרש להטיל

עליה סגר.
מי שהתנגדו להטלת הסגר היו המל"ל.

הבעיה עם ליצמן היא שהוא לא ידע להפריד בין הדת לבין אילוצי המגפה, הן באופן כללי כמו הבקשה שלו בישיבת הממשלה להחריג את בתי הכנסת מתקנות החירום אחרי שכבר היה ידוע שבתי הכנסת מהווים מוקד משמעותי להדבקות והן כנראה בהתנהלות האישית שלו.
כשר הבריאות הוא היה חייב להתיישר עם מערכת הבריאות ולא להיות מושפע בהקשר הזה מגורמי דת.
זו הסיבה שהוא לא יכול לכהן כשר הבריאות בימים אלה.

ainy

New member
האם יש לליצמן בעיה בין תפקידו הממלכתי לאמונתו לרבנים?

על פי הבנתי המצב הרפואי המדרדר היה פחות חשוב לליצמן מאשר דעת הרבנים ותחושתו הפנימית עקב אמונתו הדתית...
&nbsp
אחת השאלות שאני שואל עצמי היא מדוע ראש הממשלה לא הנחית עליו את ההוראה המחייבת שהוא, ליצמן, בתור שר בריאות יהיה מחויב קודם כל לתפקידו הממלכתי ולא יהיה קשוב לדעת רבנים למיניהם או להרגשתו הפנימית עקב אמונתו הדתית.
&nbsp
ימים יגידו איזו תוצאה תהיה בקרב החברה החרדית להפקרות שבה נהגה עם סירובה להישמע להנחיות אני המקצוע של משרד הבריאות ...

ראש הממשלה לא יכול לדאוג לכל מה ששר כזה או אחר עושה

בביתו ובסביבת ביתו.
היו הנחיות ותקנות שחלות על כולם.
שום הנחתה מראש ממשלה לשר כזה או אחר לא יכולה לבוא במקום אחריות אישית.
ראש הממשלה אינו גנן ואינו בייביסיטר של השרים.

במקרה של ליצמן אכן מדובר בהתנגשות בין הדת לבין תפקידו כשר הבריאות והוא לא מצליח לעשות את ההפרדה, ולכן בימים אלה הוא לא צריך לכהן כשר הבריאות.

למעלה