מי שבאמת צריך להיות ראש ממשלת החירום הלאומית

מי שבאמת צריך להיות ראש ממשלת החירום הלאומית

זה לא נתניהו ולא גנץ
אלא נפתלי בנט
[URL]https://www.facebook.com/NaftaliBennett/posts/2971307359557579[/URL]

"
איך יוצאים ממשבר הקורונה לאחר חג הפסח
**
משבר הקורונה מורכב משתי בעיות עצומות—רפואית ופרנסתית-- שמתנגשות לכאורה זו בזו:
מצד אחד רוצים למנוע הצפה המונית של חולי נשימה קשים על חדרי טיפול נמרץ מוגבלים במספר שיביא לקריסה ולתמותה גדולה,
לכן "סוגרים את ישראל" כדי לבלום את קצב ההידבקות בנגיף,
אך, מצד שני, גורמים לנזק נוראי ומידי למיליוני ישראלים שאיבדו את מקור פרנסתם.
אני זוכר כילד בן 10 בחיפה כאשר אבא ז"ל שהיה עצמאי גויס במלחמת לבנון הראשונה. אמא וכולנו היינו בחרדה נוראה גם על חייו, וגם על קיומה הכלכלי של משפחתי.
ברגעים אלו יש מיליוני ישראלים בחרדה כפולה זו, לבריאות ולקיום הכלכלי.
זה פשוט נורא.
**
אז איך יוצאים מזה? איך אפשר למנוע את קריסת מערכת הבריאות מבלי להחריב את פרנסת עם ישראל?
מסתכלים על המדינות האחרות שעשו זאת: הונג קונג, שוודיה, יפן, סינגפור, דנמרק ולומדים מהם.
מדינות אלו בלמו את המגיפה וממשיכות לתפקד ב"שיגרת קורונה" נורמלית.
**
והנה מה שצריך לעשות (למעשה, זו טיוטת מתווה שכתבתי לתכנית לאומית לישראל להתמודדות מול הקורונה):
1. מאמצים הרגלים חברתיים חזקים: ריחוק פיזי, אי לחיצת ידיים, שטיפת ידיים, חבישת מסיכות מגן (אני דוחף לאימוץ כאן), מדידת חום בכניסה לכל משרד או לבניין, חיטוי מרובה.
2. מגבילים התקהלויות ואירועי ספורט גדולים וכד.
3. שומרים במיוחד על האוכלוסייה המבוגרת (מבצע "משמרות הזהב").
4. שומרים על הצוותים הרפואיים ומציידים את בתי החולים ביותר חדרי טיפול נמרץ נשימתיים.
5. **מבצעים בדיקות המוניות בכל יום על מנת לאתר מיד ומוקדם כל התפרצות של המגיפה, ומייד להעביר לבידוד.
כך למשל, כל רופא ביתי יוכל להפנות פציינט עם חום וכאב גרון לבדיקה מיידית.
לא נצטרך לחכות 5 ימים לקבל תשובות, אלא נקבל תוך 3-6 שעות.
כל מי שאותר כנשא-קורונה, סביבתו מיד תיבדק (משפחתו, עמיתיו לעבודה, חבריו).
כל מי שנכנס לישראל מחו"ל ייבדק.
6. כאשר מוקד התפרצות המחלה יאותר, יש "לכבות" אותו מיד.
למשל, אם בבית ספר מסוים אותרו מספר תלמידים חולים, אז נבדוק את כל התלמידים ונסגור (רק) את בית הספר למשך שבועיים.
אלו עיקרי התכנית.
ברגע שנעשה זאת, אפשר לחזור בהדרגה לפעילות כלכלית כמעט מלאה.
**
כמה מהר אפשר לעשות זאת?
זה תלוי בנו.
אם ממשלת ישראל תקבל החלטה נחושה —שעוד לא התקבלה—להגדיל את היקף הבדיקות היומיות מכמה אלפים לכמה רבבות (סביב 40,000 ביום), נוכל להערכתי לחדש את הכלכלה מיד לאחר הפסח.
אם נמשיך לגרור רגליים ולא נגדיל מיד ומהר את היקף הבדיקות, נמשיך להיות עיוורים.
לא נדע איפה קרתה התפרצות של המגיפה עד שהשריפה הקטנה תהפוך לשריפה ענקית.
אני קובע באופן חד משמעי: זה אפשרי.
אפשר תוך 3 שבועות להגיע לכ35,000 בדיקות ביום.
**
דמיינו יער שצריך לשמור עליו.
מותר שיהיו בו שריפות קטנות ומבוקרות (למעשה זה כנראה אפילו רצוי),
אבל אסור שתתפתח שריפת ענק בלתי נשלטת.
עכשיו דמיינו שפקח היערות עם עיניים מכוסות.
הוא לא יכול לראות איפה פרצה שריפונת קטנה.
ואז כל שריפונת קטנה הופכת במהרה לשריפה ענקית ונוראית.
אז מה הוא נאלץ לעשות?
הוא מציף את כל היער במים כל הזמן. (הנמשל: חונק את כלכלת ישראל)
לעומת זאת, דמיינו שיש לו משקפת ומעין "רדאר שריפות" (נמשל: בדיקות קורונה).
הוא בכל פעם מזהה שריפה כשהיא עדיין קטנה (למשל, בניין מגורים בחדרה שנדבקו בו 4 דיירים בקורונה) ואז שולח מטוס כיבוי למוקד הקטן של האש ומכבה את האש (נמשל: מבודד את נשאי הקורונה ומנתק את שרשרת ההדבקה).
זה המצב בדיוק.
**
כדי שנוכל לצאת מהבור הזה כמה שיותר מהר, ישנה חלוקת תפקידים בינינו, הציבור והממשלה:
תפקיד הציבור לעזור זה לזה, לחלשים ולזקנים במיוחד. לקיים הוראות. להימנע ממגע.
תפקיד הממשלה להסתער על הגדלה מסיבית של בדיקות, על הצטיידות מהירה במכשירי הנשמה ולסייע לאוכלוסייה החלשה.
אני מתחייב להמשיך לפעול 20 שעות ביממה בכל מאודי ובכל כוחי כדי לממש את מחויבות הממשלה לבריאות הציבור, אך גם **לפרנסת הציבור**.
חייבים לצאת מהסגר הזה כמה שיותר מהר. בשביל זה חייבים המוני בדיקות.
**
מילה אחרונה לפני סיום:
אני כל-כך גאה בכם.
כולנו עוברים יחד תקופה קשה, מוזרה, מעורפלת.
אבל העם הזה, עם ישראל. מתגלה במלוא תפארתו.
אינספור מתנדבים מתנועות נוער.
סיירת מטכ"ל מתגייסת.
לוחמי המוסד.
אנשי כלכלה.
הייטקיסטים (אחד מהם כמעט גר אצלנו במשרד).
"עם כלביא יקום, וכאריה יתנשא"
אין על מדינת ישראל!����
**
אני אוהב אתכם כל כך, אחיי ואחיותיי.
אנחנו נתגבר על זה, יחד.
לילה טוב.
נפתלי בנט
"

כך מתייחסים לאזרחים בשעת משבר.

צורי80

New member
רק בשבילו חשוב שהשבעת הממשלה תדחה כמה שיותר

לפחות עד אחרי פסח.
אשכנזי צריך להיות שלושה חודשים סגן שר הביטחון, כשנראה שמשבר הקורונה חזר לשליטה, שיכנס לתפקיד.

evglev1

Well-known member
מנהל
למרות שהוא לא הצליח לפתור את בעיית היריות על הדרום

הוא שר הביטחון הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל מאז בן גוריון.

בנט צריך להישאר שר הבטחון

אגב, לא בטוח שאשכנזי יקבל את תיק הבטחון. יכול להיות שגנץ יקח את הבטחון ואשכנזי יקבל את החוץ.
אני מעדיף בבטחון את בנט על שניהם.
אני בכלל לא מבין את בחירת התיקים של חוסן לישראל.
איך הם מוכנים למשל שליצמן ימשיך כשר הבריאות כאשר ברור לחלוטין שבעת הזו הוא רק גורם מפריע בתיק הזה?
איך הם לא דורשים את החינוך?
לא מבין מה יש להם לעשות עם החוץ, משפטים, תקשורת ותרבות חוץ מאשר לעשות דווקא לליכוד. מה הם מתכוונים לעשות עם תיק התקשורת?
הם היו צריכים לדרוש את החינוך, את הפנים, את התחבורה ולהחליף את ליצמן בבריאות.

במקום לייצג את האינטרסים של הבוחרים שלהם הם נכנסים לממשלה לא במטרה לעשות אלא במטרה למנוע מנתניהו לעשות את מה שהם חושבים שהוא מתכוון לעשות. הם נכנסים לממשלה בראשות נתניהו עם גישת "רק לא ביבי" בילד-אין.
שיחליטו: או להיכנס לממשלה כדי לפעול או להישאר באופוזיציה כדי להיות "רק לא ביבי". אבל אין טעם להיכנס לממשלה בראשות ביבי כדי להיות "רק לא ביבי".

evglev1

Well-known member
מנהל
זה לא רק לא ביבי זה רק לא לעצור את משפט ביבי

רק לא להגביל את בג"צ, רק לא תקשורת אוהדת ביבי מכל הכיוונים. מה שמבחינתם נקרא שמירה על שלטון החוק. ונראה שהתחבורה והחינוך הם עניינים של יש עתיד וישראל ביתינו ואת חוסן לישראל ותל"ם זה פחות מעניין. אולי זאת גם הסיבה לגישה של לפיד, אם היו מציעים לו שוב למנות את שי פירון לשר חינוך, את עופר שלח לשר פנים ושרי תחבורה ובריאות, אולי גם לפיד היה עוזב את הנקמה האישית בביבי.

לא צריך בשביל הדברים הללו את תיקי המשפטים והתקשורת

בשביל זה נתניהו היה צריך רוב בכנסת ואין לו רוב לדברים הללו.

תיק החינוך מאוד עניין את גנץ במערכות הבחירות. הוא הבטיח להחזיק בתיק החינוך ואף הבטיח למנות את יעלון כשר החינוך.

אם את המשפטים אפשר עוד איכשהו להבין, לא ברור בכלל מהיכן הגיעה הדרישה לתיק התקשורת. מה הם יעשו במשרד הזה חוץ מלשבת בלשכת השר שלו רק כדי שלא יישב שם איש של נתניהו (שגם לו אין הרבה מה לעשות שם)?

במאזן הכוחות בכנסת הם לא היו צריכים שום תיק ושם חלק בממשלה כדי לשמור על מה שהם רואים כשלטון החוק.
להיפך - בממשלה הם יהיו כבולים להסכם קואליציוני ולמשמעות קואליציונית. באופוזיציה הייתה להם חירות מוחלטת בכל הצבעה להצביע בהתאם לעמדתם.

אני יכול להבין מניעים להצטרף לממשלה בעת הזו. אבל אני באמת לא מבין את השיקולים שלהם בבחירת התיקים.
אם כבר הם לקחו 15 מנדטים מתוך 61 שהמליצו על גנץ והצטרפו ל-58 מנדטים שהשמיצו, הקניטו והקטינו אותם, יש להם אחריות מוסרית לייצג את 61 המנדטים שהמליצו ולא רק לחסום את ה-58 שהשמיצו.
אם אשכנזי למשל ימכור את אורח חיי החילונים לדרעי בדרך המשותפת שלהם להסכמות על הממשלה הזו, אז זו תהיה מעילה באמון של מי שבזכותם גנץ בכלל הגיע למעמד של קבלת מנדט להרכבת ממשלה.

בקיצור - על גנץ ואשכנזי מוטלת חובת הוכחה כבדה מאוד בחודשים הקרובים.
ובעוד שנה וחצי לכל היותר תוטל חובת הוכחה על נתניהו. אז נדע סופית האם יש בו שמץ של יושר והגינות או שהוא ייזכר כנוכל הפוליטי מספר אחת בעולם בכל הזמנים. (גם הערבויות של דרעי יועמדו אז למבחן)

סטילהוק

New member
באמת? לאיש של נתניהו אין מה לעשות במשרד התקשורת?

להזכיר לך על מה תיק 4000 בגין שוחד של כמעט 2 מיליארד? להזכיר לך מי כיהן אז כשר התקשורת? אתה באמת עד כדי כך תמים תגיד לי? אתה לא מבין עד כמה תיק המשפטים ותיק התקשורת הם תיקים קריטים למנוע פה דיקטטורה של השרלטן מבלפור? אז נכון, אני ממש לא אוהב שגנץ בגד בי ובבוחריו ונתן את הקול שנתתי לו לאחרון שציפיתי שהקול שלי יגיע אליו, ונכון שהוא הפר הבטחת בחירות ואצלי מי שבוגד בי פעם אחת זו פעם אחת יותר מדי, בניגוד לעדר הביביסטים השפוטים שממשיכים להצביע שוב ושוב למי שבוגד בהם, משקר להם ומפר את כל הבטחותיו, ולכן גנץ כבר לעולם לא יקבל את הקול שלי שוב, כי פעם בוגד תמיד בוגד,לפחות מבחינתי. אך יחד עם זאת, אפשר לנצח רק עם מה שיש לא עם מה שאין, ולכן אני מקווה מאוד שלפחות גנץ יעצור את השרלטן נתניהו הנאשם בפלילים להרוס את מערכת החוק והמשפט בישראל ולהפוך את מדינת ישראל לדיקטטורה. אני לא מאמין, והאמת שכפי שהבנתי גם גנץ עצמו ורוב הציבור בסקר שנערך ופורסם אמש בערוץ 2 של קשת, שנתניהו השרלטן יקיים את הבטחת הרוטציה ויפנה את מקומו לגנץ בעוד שנה וחצי, ובעיקר בהתחשב בעובדה שנתניהו מעולם לא קיים ולא מקיים את הבטחותיו והתחייבויותיו, אבל שלפחות גנץ יעצור בשנה וחצי ואולי 3 השנים הבאות את מזימותיו הזדוניות של נתניהו ושותפיו הטבעיים, גם אם הוא לא יהיה כבר לעולם ראש ממשלה וגורלו יהיה כמו של ברק שבגד בבוחריו וכחלון שבגד בבוחריו, שהיום שניהם לא שווים אפילו מנדט.

evglev1

Well-known member
מנהל
אהוד זיגזג דווקא שווה מנדט אחד

בלעדיו מר"צ קיבלה 4 מנדטים ואיתו 5 מנדטים.

סטילהוק

New member
מנדט 1 בלחץ אולי וכחלון אפילו זה לא.

זה מה שקורה למי שנופל במלכודות הדבש של נתניהו, אוכלים את הדבש ואז נופלים למלכודת שממנה כבר לא קמים.

evglev1

Well-known member
מנהל
ומה עם יאיר לפיד שנפל למלכודת הדבש

ועד שגנץ הצטרף היה המוביל להיות אלטרנטיבה לביבי וגם עכשיו כנראה יהיה ראש אופוזיציה לוחמת?

סטילהוק

New member
הוא נראה שכבר למד על בשרו את הלקח שלו

מי שנכווה ברותחין נזהר בקרים.

אתה יכול לספר לי מה צחי הנגבי ודוד אמסלם עשו/עושים במשרד

התקשורת?
כיצד משרד התקשורת מונע דיקטטורה?

אתה יודע שבעבר היו לא מעט הצעות לבטל בכלל את משרד התקשורת?
ענף התקשורת זה ענף שיכולת הממשלה להשפיע עליו די מוגבלת. רוב השחקנים בענף הזה הם גורמים פרטיים או גורמים ששומרים על עצמאותם והיכולת של הממשלה לכוון אותם די קטנה.
נכון שנתניהו, מאז שנת 2014, ניפח את חשיבות משרד התקשורת בעיני עצמו ובעיני הליכוד, אבל בת'כלס לממשלה אין שום יכולת לשלוט בענף הזה.

חחח המעבר הקיצוני של חוסן לישראל מרצון לחוקק חוק שימנע

מאדם עם כתב אישום לקבל מנדט להרכבת ממשלה לניהול משא ומתן על ביטול הלכת דרעי-פנחסי ומתן אשפרות לשרים לכהן עם כתב אישום.
[URL]https://twitter.com/GurMegiddo/status/1243880888129204227[/URL]
"
בחוסן לישראל מנהלים מו"מ על אפשרות שיתמכו בחקיקת יסוד שתהפוך את הלכת דרעי פנחסי על פיה ותאפשר לשרים נאשמים בפלילים לכהן
"

מסתבר שגנץ ואשכנזי פוליטיקאים בדיוק כמו אחרים.
מאבק בשחיתות עלק...
השתמשו בכך לצרכים פוליטיים ותו לא.
מעניין מה יש להנדל והאוזר לומר על כך.

ומעניין גם מה יגידו על זה כל אלה שנזעקו בשבועות האחרונים נגד

חוקים פרסונליים...

evglev1

Well-known member
מנהל
בסך הכול רוצים לאפשר לביבי להיות שר בממשלת גנץ

כשיגיע תורו של גנץ ברוטציה, לא הגיוני שיוכל להיות ראש ממשלה שנה וחצי כשגנץ שר חוץ או ביטחון ובתור של גנץ ביבי יהיה חבר כנסת מהשורה בהיותו שותף בכיר.

זה ברור לי, אבל זה רק מראה את השינוי הקיצוני בעמדות של גנץ

ואשכנזי.

וזה בסך הכל עוד הצעת חוק פרסונלית (שאם תתקבל תחול כבר בכנסת הנוכחית) שהפעם תומכי נתניהו ימחאו לה כפיים...

העלאת הצעת חוק כזו תיתן לגיטימציה מוסרית לאופוזיציה להעלות את הצעת החוק של ישראל ביתנו שבימין כל כך נזעקו נגדה.
ויהיה די מחליא לראות את חברי הכנסת של חוסן לישראל בכלל ואת גנץ ואשכנזי בפרט מצביעים בעד הצעת החוק הפרסונלית לטובת נתניהו ומצביעים נגד הצעת החוק הפרסונלית שהם עצמם רצו לקדם עד לא מזמן.

זה יהיה חומר מצוין לקמפיין של לפיד ויעלון בבחירות הבאות נגד חוסן לישראל, גנץ ואשכנזי.

לפי ניסנקורן הפתרון יהיה כזה:

אדם תחת כתב אישום לא יוכל להחזיק בתיק מיניסטריאלי אבל כן יוכל להיות ממלא מקום ראש הממשלה.
כלומר נתניהו יוכל להיות מ"מ ראש הממשלה אבל לא יוכל להיות שר הבטחון או שר החוץ.
מפתיע שנתניהו והליכוד מסכימים לפתרון כזה.

דיברגנט חדש

Well-known member
אילולא היה לו כיפה על הראש, סביר להניח שזה היה קורה

הוא היחיד שיכול להיכנס לנעליו של נתניהו בכישוריו וגם באנגלית שלו, שאומנם היא לא כמו של נתניהו, אך היא בהחלט סבירה פלוס ועולה על שאר חברי הכנסת הקיימים.

סטילהוק

New member
כל שר ולא רק שר ביטחון בממשלת נתניהו הוא לא יותר מחותמת גומי

כל שר ולא רק שר ביטחון בממשלת נתניהו הוא לא יותר מחותמת גומי של נתניהו. זה לא משנה אם זה יעלון, זה לא משנה אם זה ליברמן, זה לא משנה אם זה בנט, גנץ או אפילו טיבי, כולם עד האחרון שבהם הם בסך הכל חותמות גומי של השרלטן מבלפור הספונסר של החמאס, בדיוק כמו שבארה"ב כל אנשי הממשל האמריקאי הרפובליקנים הם לא יותר מחותמת גומי של טראמפ, שגם הוא עצמו מריונטה של פוטין והקרמלין במוסקבה. ומי שעדיין לא מבין את זה עדיין פשוט ישן בעמידה וכדאי מאוד שיתעורר ומהר לפני שימצא את עצמו כחלק מהסטטיסטיקה ואז זה כבר יהיה מאוחר עבורו.

הקורונה באה להראות לנו, לכולנו, עד כמה אידיוט כל מי שסומך על שרלטנים כאלה שאומרים לאזרחיהם תסמכו עלי יהיה בסדר. הרי ברגע שמישהו אומר את זה, ובעיקר אם מדובר בישראלי צריך ישר לקלוט ששום דבר לא יהיה בסדר ושעובדים עליכם בעיניים.

מנהיג רציני ואחראי אומר את האמת לאזרחיו, מודה שטעה כשטועה, לוקח אחריות ולא מתחמק ממנה ומשליך אותה על כל העולם ואשתו מלבדו. מנהיג אמיתי לא משקר, לא בוגד, לא מפר הבטחות ולא משתמש בכוחו לרעה כדי לעשות לביתו, ובטח ובטח שלא עוסק בשחיתות ומנסה לחוקק חוקים בעד שחיתות וכהגנה על שחיתות. זה לא מנהיג אמיתי, זה שרלטן שכל יום שהוא נמצא בשלטון מסוכן למדינתו, לבטחונה ולאזרחיה. ובכלל, מנהיג ששם את טובתו האישית לפני טובת המדינה ואזרחיה אינו ראוי בכלל להיות מנהיג.

למעלה