משפטו של ראש הממשלה נתניהו ייפתח ב-17 במרץ

הטיעון הסוציאלי לא תקף כשמתנגדים לעבודה בשבת של לא יהודים

אני בעד לאפשר לכל יהודי לשמור את השבת כרצונו.
אני לא מקבל את הטיעון הסוציאלי כהסוואה למטרה דתית ולא סתם מטרה דתית, אלא מטרה דתית מיסיונרית.

אולי אתה לא יודע אבל מרכולים

פתוחים בשבת מאלצים אנשים לעבוד 7 ימים בשבוע וכן בקניונים בעיקר בקיבוצים
ועוד מקומות
ואני מאוד מקווה שאני לא צריך לכתוב לך במפורש לאיזה ישראל הם שייכים

אני נגד אילוץ כזה

ולגבי השיוכים שאתה עושה, מה שמסקרן אותי זה לפי אילו קריטריונים אתה עושה את השיוכים הללו.
לפי מה למשל אתה יכול לקבוע למה לשייך אותי?
אני מאוד מקווה שברור לך שהשיוכים הללו שאתה עושה הם למעשה סטיגמות שמעידות דווקא על עצמך את מה שאתה מנסה להעיד על אחרים.
אתה עושה קיטלוג וחלוקה כי משום מה אתה כנראה סבור שזה משרת אותך.

ואם כתבת "נכון" ואתה מסכים שדמוקרטיה כוללת את המרכיבים הללו

אז למעשה אתה מסכים שסמוטריץ לא עונה על דרישות אותו סעיף שציטטת מחוק יסוד הכנסת.
ו"ההסתה העוברת כל גבול" שלי כנראה לא כל כך הסתה ולא ממש עוברת גבול.
כי הנה אתה מסכים עם אותה "הסתה".

אתה שוב פעם הולך איתי סחור וסחור

אין שום דבר בהצעה של סמוטריץ' על "משפט התורה" שום דבר שנוגד דמוקרטיה
יש המדינת ישראל חופש דת סמוטריץ' פועל רק לפי את חוק שעות העבודה והמנוחה
כפי שהראתי
ההאחזות שלך בסמוטריץ' רק נועדה להכשיר את השרץ הטמא המשותפת
והכי עצוב לי שרמתכ"לים לשעבר מוכנים לתחבר עם אנשים שמעודדים רצח חיילים שהם למעשה הפיקודים שלהם שלעבר

סמוטריץ' לא דיבר על חוק שעות עבודה ומנוחה

סמוטריץ' דיבר על החלת משפט התורה.
סמוטריץ' דיבר על "אלה שעדיין לא דתיים".
ובאותו ראיון עם ה"עדיין" המופלא שלו, הוא דיבר על מדינה יהודית והזכיר את המילה ודמוקרטית באופן מאולץ ולא ממש מרצון רק אחרי שקיבל קריאה כזו מהקהל.

סמוטריץ' הוא שר בממשלת ישראל. חברי הרשימה המשותפת לא והם גם לא יהיו שרים בעתיד הנראה לעין.
אני בהחלט "אאחז" בסמוטריץ', גם ללא שום קשר לרשימה המשותפת.

ainy

New member
אנחנו מחויבים לחופש האזרח

אם אזרח יחליט כי הוא רוצה לעבוד בשבת כי השכר בה 200% באופן חופשי וללא כפייה של הבוס שלו ולקחת חופש באמצע השבוע כי זה נוח לו לסידורים שונים, למה זה צריך להפריע למישהו? ...
&nbsp
תנו לאזרחי ישראל את החופש לקבוע האם הם רוצים לעבוד בשבת או לא, לנסוע לטייל בשבת או לא, וכן הלאה כפי שיש לכל אזרח את החופש שלא לעבוד בשבת, ללכת לבית כנסת, לשמור שבת כהבנתו ...
&nbsp
האמת היא קצת אחרת כיוון שחלק מבעלי עסקים דתיים טוענים שהם מופלים לרעה כלכלית ועסקית כיוון שאינם פותחים בשבת. אבל זו הבחירה האזרחית שלהם!!!
&nbsp
בניגוד לימי עבר כיום עם שבוע העבודה המקוצר התירוץ הסוציאלי מאבד הרבה מתוקפו. מה שנשר הוא למעשה נקודת המבט למחויבות למסורת ישראל. כאן שכל אחד יחליט לגבי עצמו, אזרחי ישראל מספיק חכמים ובוגרים לקבוע את רצונם האם לעבוד בשבת או לא לעבוד בשבת ובכלל איך לבלות ולהעביר את זמנם בשבת ....

פוסט של ישראל הראשונה והמנותקת

אתה באמת סבור שעובד כוח אדם במרכול יכול להחליט אם הוא כן רוצה לעבוד או לא רוצה לעבוד בשבת ב200 אחוז שהוא אגב לא מקבל חברת כוח אדם מקבלת
אם הוא יסרב הוא יעוף
ולא הוא לא יכול לבית בדין לעבודה אין לא אמצעים וזמן לזה
אתם לא מחוייבים לשום דבר כול ארגוני "זכויות אדם" של השמאל שותקים כשמדובר ביהודים כול ארגוני הנשים שותקים על דכוי האישה במגזר הערבי
אנחנו מחוייבים לכול אותם עובדים במרכולים הקניונים ובפרקים מישראל השניה שאין להם שום חופש לקבוע אך הם יבלו את השבת שלהם ושנאלצים לעבוד בשבת רק שאנשי ישראל הראשנה שלהם כן יש אפשרות לא לעבוד בשבת רוצים לבלות

ainy

New member
כן, העובדים יכולים לקבוע אם יעבדו בשבת או לא

אין עבדות בישראל ויש חופש בחירה רחב.
ישראל "הראשונה והמנותקת" מזמן אינה בקו ההחלטות הראשון וישראל השנייה קובעת את השלטון הישראלי כבר שנים רבות.
&nbsp
נתניהו מתגאה כי הוריד את האבטלה מאד כך שכמעט אין מובטלים, ובנוסף כל עסק שירצה עובדים בשבת יכול למצוא אותם מבלי לפגוע בעובדיו הקבועים.
יש מספיק צעירים וסטודנטים המעדיפים עבודה דווקא בשבת ובהרבה מקומות הם העובדים בעסקים הפתוחים בשבת.
&nbsp
נגמרו הימים שאאמין שמפחידים עובד שאם לא יעבוד בשבת יהיה לו רע...

לא, העובדים לא יכולים אני מסתובב

בשטח ורואה
ישראל הראשונה והמנותקת קובעת ועוד אך קובעת כי היא עודיין שולטת בפרקליטות ובבתי המשפט ובג"ץ
לא רק זה מ1977 יש גזילת סמכויות מהממשלה והכנסת(בד"כ ישראל השניה ) והעברתן ליועמ"ש ולבג"ץ (ישראל הראשונה )
נתניהו אכן הוריד את האבטלה אבל יש עוד דברים שצריך לטפל בהם
אתה לא מאמין אבל אני מסתובב בשטח ושומע דברים

ainy

New member
הרבה מאד כוח יש כיום אצל העובדים, אי אפשר היום לשחק בהם ...

כל המשחק שאתה משחק בין ישראל "ראשונה" לישראל "שנייה" אין לו מקום בימינו.
&nbsp
אתה שומע דברים וגם אני שומע דברים ...
&nbsp
לעובדים כיום יש בהחלט כוח ולבטח לא ניתן לחייבם לעבוד בשבת נגד רצונם, אבל בהחלט יש חוגים הרוצים לחייב שלא לאפשר למי שרוצה בכך לעבוד בשבת ואני תוהה האם מבינתך הם ישראל ראשונה או ישראל שנייה ....

יש חוגים שגם לא ירצו שרובוטים יעבדו בשבת

כי כל הדאגה הסוציאלית כביכול שלהם זו כסות להצדקת כפייה של אי חילול שבת על הצרכנים ומקבלי השירותים.
אותם חוגים, אם היו יכולים, היו סוגרים גם את תחנות הדלק בשבת.
זה מה שעלול לקרות אם סמוטריץ' יגיע לאפשרות לבצע את מה שהוא רוצה "לשנות פה הכל" ובמיוחד את "אלה שעדיין לא דתיים"...

לעובדים של נסקורן יש כוח

לעובדי קבלן אין שום כוח
עובד הקבלן לא עובד באופן רשמי במרכול אלא בחברת כוח אדם ברגע שמנהל המרכול יכול בכול רגע נתון להתקשר לחברת כ"א ואומר שהוא לא מרוצה מהעובד ושישלחו לו אחר
זה אפילו לא פטורים כי העובד לא עבד במרכול אלא בחברת כ"א והחברה לא פיטרה אותו
עובד כזה לא יכול להתנגד לדרישת מעסיק לעבוד בשבת
ישראל הראשונה והשניה זה סיפור של כול הבחירות האלה
לעובדים מישראל הראשונה כיום יש בהחלט כוח ולבטח לא ניתן לחייבם לעבוד בשבת נגד רצונם, אבל בהחלט יש חוגים הרוצים לחייב שלא לאפשר למי שרוצה להכריח עובדים מישראל השניה לעבוד בשבת ואני תוהה האם אתה נגדם כי אתה רוצה שעובדי ישראל השניה ישרתו אותך לנצח בקניונים מסעדות ובמרכולים

המשורתים בקניונים, מסעדות ומרכולים הם רק מקרב מה שאתה מכנה

"ישראל הראשונה"?
במה שאתה מכנה "ישראל השניה" אין משורתים, רק משרתים?

אתה מנסה לתאר מצב כאילו יש פה בישראל חיים של אדונים ומשרתים.
אבל אני מניח שבתוך תוכך גם אתה יודע שזה תיאור מעוות ומגמתי שיש חוגים שזקוקים לו בקמפייני בחירות (ורק בהם) כמו לחמצן.

אתה יודע מה אני אפשט את הדבר

יושב לו עורך דין במשרד יוקרתי בצפון ת"א הוא מאוד מרוצה מעתירה שהגיש לבג"ץ נגד גירוש מסתתננים. בשישי בצהורים רואה שסוף שבוע מגיע
סוגר את משרדו כי הוא רוצה לבלות עם משפחתו בסוף שבוע עם משפחתו.
בערב הם יוצאים לארוחה במסעדה לפני זה אישתו של עו"ד נזכרת שאין לחם בבית אז בדרך הם נכנסים למרכול שם הם פוגשים עובד כ"א שמחשש לאיבוד פרנסתו
נאלץ לעבוד בשבת ולהשאיר לבד את משפחתו וחושש לשלומם עיקב המסתתנים
ששורצים בשכונתו
במסעדה הם פוגשים את הפרופסור למשפטים ואישתו ובעוד שהפרופסור ועו"ד דנים על דא ועל הא(ועל זכויות אדם) באה המלצרית הסטודנטית הבת של העובד מהמרכול חברה השל הבת של הפרופסור והבת של עו"ד אבל בעוד שהבת של הפרופסור (שלומדת חינם) והבת של העו"ד (שאבא שלה יכול לממן את שכר הלימוד) היא הבת של עובד המרכול שלא יכול לשלם שכר לימוד נאלצת לעבוד גם היא בשבת מכוון שבעל המסעדה אמר לה או שתעבדי השבת או כלום.
והינה בא סמוטריץ' "האיום" ואומר לאשת העו"ד תדאגי שהכול יהיה בבית לפני שבת כדי שאתו עובד יוכל להיות כמו בעלך להיות עם משפחתו בשבת
ותעשו ארוחה משפחתית כדי שאותה סוטדנטית תוכל לבלות עם החברת שלה בשבת
ויקמו כולם העו"ד אישתו הפרפסור ואישתו ויצעקו בקול גדול "הדתה"
אם זה אדונים ומשרתים? תחשוב בעצמך

שסמוטריץ' יסביר לאשתו של עורך הדין למה הוא מתכוון ב"אלה

שעדיין לא דתיים"?
האם הוא מתכוון גם אליה ולבעלה?
שיסביר גם מה הקשר בין "עדיין לא דתיים" למלצרית ולעובד המרכול.

יש אנשים שתמיד, לא עדיין, תמיד לא יחיו כמו שסמוטריץ' רוצה שהם יחיו.
סמוטריץ' אינו נבחר לנהל חיים של אחרים.
אני לא אתן לסמוטריץ' להתקרב לניהול קמצוץ מהחיים שלי.
בדיוק כמו שאתה לא תתן לגנץ לנהל חברה שלך.

אם סמוטריץ' יתעקש לנהל את החיים שלי הוא יצטרך או לאסור אותי לכל החיים או להרוג אותי.

שסמוריץ יסביר לאשתו של עו"ד

למה הוא התכוון או לא התכוון ? עדיין לא עדיין
לעובד המרכול והמלצרית לא אכפת הם למה הוא התכוון מאורח החיים שלך אכפת להם לשתחרר מהעבדות שלך ושלא תנהל מאבק על אורח החיים שלך על הגב שלהם
אבל ככה זה ישראל הראשונה ושבעה
תומכים במסתתננים כי הם לא מציקים למשפחות שלהם
תומכים בעבודה בשבת כי הם לא צרכים לעבוד בעצמם
תומכים בכול דבר העיקר שהם לא צרכים לשלם את המחיר
ועכשיו כדי שהם לא יאבדו את מעמד האדונים שלהם הם מפלילים את לוחם החופש של ישראל השניה

"לוחם החופש של ישראל השניה"....

החופש של חשמלאים מעבודה לא רק בשבת, אלא גם ביום כיפור...
ישראל הראשונה האלה...
תומכים בעבודה ביום כיפור, העיקר שהם לא צריכים לשלם את המחיר...

מה אמרת על עבדות?
יש כמה אנשים עם כל מיני סיפורים על עבדות ולוחמי חופש...
אולי תבדוק איתם מה מצב "ישראל השניה"...
יש במדינת ישראל בית אחד מסויים שלא מפסיק להפיק סיפורי אדונים ומשרתים.

גם אתה וגם סמוטריץ יכולים אולי להסביר לסטודנטים מדרום תל אביב שרוצים בסופי שבוע לבלות בעזרת נעים בסופ"ש במסעדות מה אתם מתכננים להם.

החלוקה שלך ל"ישראל הראשונה ושבעה" ול"ישראל השניה" הופכת למגוחכת מרגע לרגע.

אני כתבתי על בעיה ספציפית של עובדי

כוח אדם נוח לך להתעלם ממנה זכותך
כול מה שכתבת על עובדי חברת חשמל אינו אלה דמוגיגיה של ישראל הראשונה
בקשר לאותו בית מפיק הסיפורים
אז כידוע כדי לפגוע במהפכה צריך לפגוע במנהיג אז משחדים העזרת כסף זר ואנטישמי קשי יום מישראל השניה להשחיר את המנהיג
גם אני וגם סמוטריץ לא צרכים להסביר לסטודנטים מדרום תל אביב שלקרוא לעבודה בכפיה בסופ"ש במסעדות "בלוי " וחופש דת" זה שקרים של ישראל הראשונה שרוצה לשמור את ההגמוניה שלה
הם האומנם באו מ"תרבות הדרבוקה" והוריהם הם אולי "מנשקי קמעות ומשתטחים על קברי קדושים" אבל הם לא טיפשים כמו שאתה והאדונים הנדל וגרבוז חושבים
והחלוקה שלי לישראל הראשנה השבעה ולישראל השניה משעשעת אותך לא מפתיע אותי

לא כתבתי שום דבר על עובדי חברת חשמל

אלא על חשמלאי שהוזעק לעבוד בבית מסוים ביום כיפור.

לגבי עובדי חברות כוח אדם, מי שרצה בתופעה הזו והגביר אותה בישראל היה הימין.
השמאל דווקא התנגד לה.
אני בעד לבטל את תופעת עובדי הקבלן. אבל הימין מתנגד לכך.
אז על מה אתה בדיוק מלין?

הבעיה של עובדי הקבלן זו לא בעיה של עבודה בשבת. זו בעיה בעיקר של עבודה ביום חול.
בא נתחיל מזה שמשרדי הממשלה של ממשלת הימין הטהורה יפסיקו להעסיק עובדי קבלן.

איילת שקד (לא יודע אם מבחינתך היא מהראשונה או מהשניה....) מבטיחה עכשיו להגדיל את העבדות בישראל ולבטל את חובת תשלומי הפנסיה על עובדים זרים. אני מניח שכמתנגד תקיף לאדונים ומשרתים ולעבדות אתה תתנגד לכך בתוקף, נכון?

למעלה