אני לא מבין את הטענות מכיוון הליכוד והימין, כמו הטענה של

אני לא מבין את הטענות מכיוון הליכוד והימין, כמו הטענה של

יו"ר הכנסת:
"איך שלא נסתכל על זה, גנץ לא יכול להרכיב ממשלה בלי הרשימה המשותפת. זה פשוט לא מסתדר. בלתי מתקבל על הדעת ששלושה רמטכ"לים ייסתייעו, גם אם זה יהיה באמצעות הימנעות בהצבעה, בתומכי טרור מוצהרים מבל"ד שמהללים מי שרצח עשרות חפים מפשע. אני לא יכול להבין את זה"
https://www.maariv.co.il/breaking-news/Article-748658

על מה מסתמך ההמשך הנצחי של כהונת ממשלת מעבר על מעבר על מעבר בראשות נתניהו, אם לא על אי תמיכה או אי הימנעות של הרשימה המשותפת בממשלה אחרת?
גוש נתניהו, כולל יו"ר הכנסת, מסתמכים כבר כמעט שנה על אי הקמת ממשלה אחרת בגלל הרשימה המשותפת.

אולי בגלל זה נתניהו עובד קשה כל כך בקמפיין שמיטיב עם הרשימה המשותפת. ככל שיהיו לה יותר מנדטים כך המשך הנצחת ממשלת המעבר בראשות נתניהו יהיה בטוח יותר.

אם מספר מנדטים של קולות מהאוכלוסיה הערבית יצביעו למשל לעבודה-גשר-מרצ או לכחול לבן במקום לרשימה המשותפת, זה יהיה אסון מבחינת נתניהו והגוש שלו...

בפועל גוש נתניהו מסתמך על גוש חוסם עם הרשימה המשותפת על מנת לשמר ממשלת מעבר שלו.

אני גם לא מבין את כול התפתליות

של כחול לבן
הליכוד טוען את מה שטוען זה לא משנה
השאלה היא מה כחול לבן רוצים ?
אם כחול לבן לא שוללים ממשלה בתמיכת המשותפת שיגדו את זה במפרש לציבור
אם הם כן שוללים אז הם בבעיה כי מה שנשאר זה או הליכוד עם נתניהו ו\או ימינה
ו\או המפלגות החרדיות אז גם את זה הם צרכים להגיד לציבור
ולפני שתגיב לי שכחול לבן מקווים שנתניהו יודח ע"י הליכוד או כול דבר אחר
אז אני אקדים תרופה למכה בתשובה שמפלגה שמתיימרת להנהיג את המדינה
לא יכולה לשחק במשחק "או שהכלב ימות או שהפריץ ימות".

אני לא אגיד שמקווים שנתניהו יודח על ידי הליכוד

אני אגיד שרשימה שמעוניינת להקים ממשלה אחרת במקום ממשלת המעבר הקיימת צריכה לעשות זאת במסגרת האפשרויות העומדות לרשותה בהתאם למצב חלוקת המנדטים בכנסת.
כחול לבן לא צריכה לתת לגוש נתניהו להסתמך על המנדטים של הרשימה המשותפת על מנת לשמר את ממשלת המעבר של גוש נתניהו.
כלומר: במקום לתת לגוש נתניהו לנצל את המנדטים של הרשימה המשותפת, כחול לבן צריכה לנצל אותם בעצמה.

בטעות מתארים את ישראל ביתנו כלשון המאזניים אבל לשון המאזניים האמיתית בין ממשלת מעבר בראשות נתניהו לממשלה אחרת בראשות כחול לבן זו הרשימה המשותפת.
אלא אם גוש נתניהו ישיג בבחירות ב 2 במרץ לפחות 61 מנדטים.

כשיושב ראש הכנסת טוען נגד שימוש של כחול לבן בהימנעות של הרשימה המשותפת, התגובה של כחול לבן לכך צריכה להיות שלכחול לבן מותר לעשות זאת בדיוק כפי שגוש נתניהו עושה את זה כבר כמעט שנה שלמה.

ואני אומר יותר מזה - אם לגוש נתניהו לא יהיו לפחות 61 מנדטים, כן כחול לבן יכולה וצריכה להשתמש לא רק בהימנעות, אלא גם בתמיכה של הרשימה המשותפת או חלק ממנה על מנת להקים ממשלה אחרת.

אני כותב את זה בפורום כבר מספר חודשים באופן עקבי ולא מסתמך על שום פעולה של הליכוד.

אתה כתבת בתקופה שאחרי הבחירות בספטמבר הרבה פעמים "מה אתם רוצים מהליכוד? יש מפלגות אחרות, תקימו איתן ממשלה".
אז זה בדיוק מה שאני כותב - להקים ממשלה אחרת מבלי להסתמך על הליכוד או על רשימה אחרת בגוש נתניהו.
גם אם זו תהיה ממשלה שתיהפך מהר לממשלת מעבר, צריך לעשות את זה ולא לאפשר לממשלת המעבר הקיימת להמשיך לכהן כממשלת מעבר עד אין קץ.

אתה לא אומר אל גנץ כן אומר

אני לא שומע מראשי כחול לבן מה שכתבת וביחוד לא את זה
"שלכחול לבן מותר לעשות זאת בדיוק כפי שגוש נתניהו עושה את זה כבר כמעט שנה שלמה."
מה שאני שומע מכחול לבן בקשר למשותפת זה התחמקיות הכחשה והתפלפלויות
ובעיקר מה שאני שומע מכחול לבן זה
שהליכוד צריך להבין (כלומר אני והמתפקדים האחרים ) שתם עידן נתניהו והליכוד
צריך להבין את זה...(כלומר להדיח את נתניהו)
מלבד העובדה שזה די מעליב אותי שמנסים לחנך אותי ולהסביר לי מה אני צריך להבין ומה לא שוב זה מדיניות של "או שהכלב ימות או שהפריץ ימות"
ולדעתי מפלגה שמתיימרת להנהיג את המדינה לא יכול לנהוג כך

אני אחראי רק למה שאני אומר ואין לי שום השפעה על מה שאחרים

אומרים או עושים.
אני לא מסכים עם כל דבר שראשי כחול לבן אומרים או עושים.

אבל זה לא מדאיג אותך ?

כי אותי זה מדאיג מאוד אני לא רואה אך מנהלים מדינה בצורה הזאת.
אני לא מבין אך אתה חושש לתת להם לנהל את המדינה בעוד שאני לא הייתי נותן להם לנהל אפילו מכולת שכונתית

אני חושש יותר מהמשך ניהול המדינה על ידי הממשלה הנוכחית

ועוד כממשלה קבועה ללא מעצורים.
אני מאוד חושש מניהול המדינה על ידי דרעי שר הפנים, סמוטריץ' שר התחבורה ורפי פרץ שר החינוך.
סמוטריץ מבטיח לשנות את הכל. מי יודע אילו שינויים הוא מבשל...
לא יודע אם אוכל לחיות במדינה עם שינוי הכל שסמוטריץ' מתכנן.
זה מה שמאוד מדאיג אותי.
לא טקטיקות של כחול לבן במערכת בחירות.

אין לי עדיין ניסיון בממשלת סמוטריץ'-רפי פרץ שאינה ממשלת מעבר ואני מעדיף לא להתנסות בכך.
אני במיוחד מעדיף לא להתנסות בממשלת סמוטריץ'-פרץ אחרי שזו תנטרל את האפשרות של בג"צ להגן מפניהם.

מה ירגיע אותי? "ואלה שעדיין לא דתיים"?

"עדיין" - זה רמז למה שהוא מתכנן במסגרת "לשנות פה הכל"?

לא, זה לא מרגיע אותי. להיפך, זה רק מחזק את החששות שלי ממנו.
אני לא נטפל אליו, אני רוצה למנוע ממנו להיטפל אליי.

אבל הוא לא קובע כלום

מי שקובע זה אנחנו הליכוד השליטה שלנו בימין והחרדים היא כול כך חזקה
הם הצהרו נאמנות לנתניהו בלי בכלל שבקשנו מהם
הצהרה דומה של של העבודה מרץ והמשותפת ואני אתן לך מה שאתה רוצה
להפך המשותפת כול הזמן מאיימת על גנץ

אני לא סומך על הליכוד בראשות נתניהו בתחומים האזרחיים

ואני, באופן אמיתי לגמרי, חושש מאוד מממשלה שתורכב מהליכוד בראשות נתניהו ומהמפלגות הדתיות והחרדיות ללא שום מרכיב חילוני ממתן. בלי כולנו, בלי ישראל ביתנו ובלי שום מפלגה מהמרכז-שמאל.
היחידים שאני עוד איכשהו סומך עליהם שיציבו גבולות לסמוטריץ', פרץ והחרדים בתחומים האזרחיים הם דווקא אנשי הימין החדש, אבל הם יהיו מיעוט קטן בקואליציה כזו.

אני לא רוצה הצהרת נאמנות של העבודה-גשר-מרצ או של הרשימה המשותפת לכחול לבן או לגנץ.
בעיניי אין מקום להצהרות נאמנות כאלה.
אני מצפה גם מהעבודה-גשר-מרצ וגם מהרשימה המשותפת שידגישו את ההבדלים האידיאולוגיים בינם לבין כחול לבן וודאי שלא יהיו נאמנים לאיש כזה או אחר.
ואותו דבר גם לגבי ישראל ביתנו.

גם אני לא רציתי הצהרת נאמנות

זה היה יוזמה שלהם לליכוד לא היה יד ורגל בזה והצהרת ואני גם רוצה שימניה ש"ס ויהדות התורה ידגישו את ההבדלים האידאולוגים בינם להין הליכוד
הצהרת נאמנות פרושה שלמרות ההבדלים האידאולגים הליכוד הוא שיקבע את הדרך
עוד הוכחה שהליכוד הוא זה שקובע את הדרך זה מנוי אמיר אוחנה לשר המשפטים וזה למרות פרץ וכול האימרות שלו

קצת מוזר לי שאתה כותב שאין מקום להצהרות נאמנות כאלה בעוד המפלגות העבודה גשר מרץ והמשותפת וכחול לבן ובטח ישראל ביתנו בנויות על נאמנות למנהיג המפלגה
ובאותו עניין אתה לא סמוך על הליכוד תנועה עם מתפקדים סניפים מרכז שקיים הליך דמוקרטי גם ליו"ר המפלגה ושמינה שר מהקהילה הלט"בית בתחומים האזרחיים
אבל כן סומך על כחול לבן רשימה שהיא ברובה ללא סניפים(חוץ מיש עתיד )ללא מרכז(לא יודע אם יש ליש עתיד מרכז) שלא קיימו הליך דמוקרטי הן ליו"ר והן למפלגה וזה נכון לשלושת המפלגות של כחול לבן עליהם את סמוך בתחומים האזרחיים?!

אין קשר בין הצהרות נאמנות לתחומים אזרחיים

כן, על כחול לבן אני סומך בתחומים האזרחיים.
ומפלגת העבודה ומרצ ממש לא בנויות על נאמנות למנהיג כלשהו.
בכחול לבן אין נאמנות למנהיג מסויים. גנץ הוא אמצעי לא מטרה. לפיד הוא היחיד בכחול לבן שביסס איזושהי נאמנות אישית כלפיו ביש עתיד, אבל ודאי שאין נאמנות מוחלטת אליו בכחול לבן.

הליכוד בראשות נתניהו מתבסס על הקשר ההדוק עם המפלגות החרדיות ועם רפי פרץ וסמוטריץ'. הנאמנות היא דו-צדדית. לא סתם דרעי נידב בפריימריס בליכוד פעילים של ש"ס לפעול למען נתניהו. נתניהו יתן למפלגות החרדיות, לרפי פרץ ולסמוטריץ' כל מה שיבקשו בשביל שישמרו עליו. וממי בגוש נתניהו דווקא סולד? מאנשי הימין החדש. היחידים שמציבים גבולות.

לליכוד בראשות נתניהו אין מה להציע לחילונים שרוצים לשמור על אורח חייהם החילוני.
הבטחה לרפי פרץ למינוי אישי כשר חינוך זה מה שנתניהו מבטיח.

מפלגות שבהם ראש המפלגה

יכול להעיף כול אחד בניות על נאמנות למנהיג
קשר הדוק זה הגדרה שלך לתקוף את הליכוד שקיים פריימריז על מעורבות כזאת או אחרת של ש"ס זה לא הוגן כי לכחול לבן אין פרמייריז ואן לדעת מה הייתה המעורבות שם
נתניהו לא יתן שום דבר לחרדים כי עשר שנים הוא לא עשה את זה .
ומה זה הבטוי "ישמרו עליו" כאילו הליכוד זה מאפיה ושס זה שכירי חרב שלו
בליכוד הוא מפלגה ליברלית ציונית יהודית אמתית והוא מוכיח את אם בדרך התנהלותו (פרמייריז) וגם במדיניות שלו (מנוי אוחנה רפומות בכלכלה)
תחשוב את מי אתה רוצה באוצר
ברקת יזם הייטק מצליח ראש עיר מוצלח וגם איש חינוך
או נסקורן איש הסתדרות והועדים הגדולים לא יוזם ולא יוצר

אני אחראי רק למה שאני כותב, לא לפרשנויות שלך

דרעי עצמו לא מפסיק לתאר איך, מה וכמה הוא פועל למען נתניהו.
עשר שנים היו גורמים ששמו בלמים. בהרכב הנוכחי של הממשלה והקואליציה, אין בלמים.

בבקשה, שהליכוד יפרסם מצע אזרחי רשמי מפורט. אני אקרא, אשווה, אבחן ואסיק מסקנות.
כרגע, מצטער, אין לי בסיס לסמוך על הליכוד בתחומים האזרחיים.
כל הפחדות טיבי, עודה, יזבק וניסנקורן לא נותנות לי מענה בתחומים הללו.
אני חושש מסמוטריץ', רפי פרץ ודרעי בקואליציית וממשלת גוש נתניהו הרבה הרבה הרבה יותר מאשר מטיבי, עודה, יזבק וניסנקורן יחד.

לא אתן לגוש נתניהו שום דבר על מגש של כסף כל עוד אני לא אהיה בטוח באלף אחוז שהגוש הזה מחוייב בכל מעודו לא לפגוע בפסיק קטן באורח חיי.
במצב הזה, אין סיכוי שאהיה שותף לנסיון של הגוש להשיג רוב שיאפשר לו לפעול ללא מעצורים.

ההצבעה שלי, יותר מאשר זו הצבעה בעד כחול לבן, זו הצבעת מניעה מגוש נתניהו-סמוטריץ'-רפי פרץ-אריה דרעי.
ואתה יודע למה אני לא מציין גם את ליצמן וגפני? כי יהדות התורה דואגת קודם כל ובעיקר לציבור שלה והעיסוק בחיים של אחרים נמצא אצלה בסדר עדיפויות נמוך יותר. סמוטריץ', רפי פרץ ובמידה מסויימת גם דרעי, לעומת זאת, שואפים לגרום לכולם לחיות כמוהם.
"עדיין לא דתיים"...
רצית לברך ויצאת מקלל - את ה"עדיין" הזה אני אזכור עוד הרבה זמן.
ליצמן וגפני דואגים לחרדים. סמוטריץ', רפי פרץ ודרעי הם מיסיונרים שרוצים להשליט את דתם על אחרים.

לא אתן להם את זה. ולא אתן לנתניהו על מגש של כסף את קיבוע גישתו "המדינה זה אני".
מדינת ישראל הייתה לפני נתניהו ותהיה גם אחריו.
אז כן - כרגע אני מוצא את אג'נדת "רק לא..." כאג'נדה הכי מתאימה לי מבחינה טקטית. כפי שאתה כותב, יש טקטיקה ויש אסטרטגיה. כרגע הטקטיקה שלי היא קודם כל להתעסק עם המה "לא" ולאחר מכן עם המה "כן".
גוש נתניהו - לא.

הליכוד לא אחראי למה דרעי

עושה או לא עושה אין שום הפחדות טיבי יזבק הוכיחו במפורש שהם תומכי טרור
אני לא יודע מה הגיל שלך אבל בפעם האחרונה שהשמאל נשען על תומכי טרור
היו כאן אוטבוסים מפוצצים וטרור נוראי
איפה כתבתי "עדיין לא דתיים"
נסקורן יכול לגרום נזקים
ואתה רצית לברך ויצאת מקלל
אתה מודה שכחול לבן לא ראויים להנהיג את המדינה ושההצבעה שלך היא טקטית
מה שמוכיח שהצבעה לכחול לבן זה הצבעה עונתית טרנדית אופנתית
כלומר שאני צודק שאני טוען שכחול לבן זה מפלגת אופנה עונתית בלון נפוח של יחסי ציבור והתקשורת

אתה לא כתבת, הבאת סרטון של סמוטריץ' כדי "להרגיע" אותי

אבל בסרטון הזה המיסיונר אמר "ואלה שעדיין לא דתיים"...

אני לא רציתי לברך שום דבר. אני מתגונן נגד "לשנות פה הכל" שגוש נתניהו מכין לי.

אתה זה שמתייחס למפלגה כמשהו קדוש. אני כותב כל הזמן שמפלגה או רשימה זה אמצעי ולא מטרה. ודאי שהצבעה לכחול לבן זו הצבעה טקטית וודאי שיכול להיות שבעונה עתידית ההצבעה תהיה אחרת.
אני הרי כותב לך כל הזמן שרשימות אולי נעלמות ומתחלפות אבל הבוחרים נשארים. היום מצביעים לכחול לבן ויכול להיות שמחר יצביעו למשהו אחר שאינו גוש נתניהו.
אם היה לך ספק אז אכתוב שוב באופן ברור: כחול לבן בשבילי ממש ממש לא כפי שהליכוד בשבילך.
אין לי שום מחוייבות או קשר רגשי לכחול לבן או לגנץ.
האמת, אני אפילו לא בטוח במאה אחוזים שאצביע ב-2 במרץ לכחול לבן. יכול להיות ששיקולים טקטיים מסויימים יובילו אותי להצביע דווקא לעבודה-גשר-מרצ.
לגוש נתניהו ו"לשנות פה הכל" בכל מקרה לא אצביע.

אני לא מתייחס למפלגה כמשהוא קדוש

זה ההתנשאות האופיינית לישראל הראשונה כלפי בוחרי הליכוד שהם תמיד "בוחרים חסרי שכל שמצבעים מהרגש ".
אני רק טוען שאני הצביע למפלגה עונתית שאין לה שורשים ואדיאולוגיה ואין לאף אחד מושג מה היא תעשה בנהול המדינה .
וכול שכן עם מועמד לראשות הממשלה שבא משום מקום לא נבחר ואין לא שום נסיון בתפקיד פוליטי אחר. כול ראשי הממשלה האחרים כיהנו קודם כשרים, שגרירים, ראשי ערים וכו' וגם כמובן כחברי כנסת מספר שנים כי הם הבינו בניגוד לחמור קופץ בראש גנץ, שאי אפשר לכהן טוב כראש ממשלה בלי להשתפשף בתפקידים פוליטיים אחרים
ועוד לא מספיק הנסיון הניהולי היחידי שאדון גנץ מביא זה גרימת חברה לפשיטת רגלובידי האיש הזה אתה רוצה להפקיד את מדינת ישראל
לא המפלגה קדושה בעיני המדינה קדושה בעיני
כמו שכבר כתבתי גנץ וכחול לבן זה אפיזודה חולפת השאלה היא מה מידת הנזק
שהברנשים האלה יגרמו אני אעשה הכול כדי שמדינת ישראל לא תהפוך לשפן הנסיונות של גנץ

הבוחרים של כחול לבן אינם אפיזודה חולפת

זו ההתנשאות האופיינית לך כלפי מי שלא בוחר בגוש שאתה תומך בו.
הבוחרים יישארו והם לא יתנו לאף אחד מגוש נתניהו לקבוע להם פיפס באורח החיים שלהם.
הם יעשו הכל כדי לשמר את אורח חייהם ללא שום הפרעות, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, 365 או 366 ימים בשנה.

אתה מוכן שהיא תהפוך לשפן הנסיונות של בצלאל "אפשר לשנות פה

הכל" סמוטריץ'.
כשסמוטריץ' יתקוף כל אורח חיים שלא מוצא חן בעיניו, אני בספק גדול אם אתה תתייצב מולו כדי לא לתת למדינת ישראל ואזרחיה להיות שפן נסיונות שלו.
ומה לעשות, יש לי ספק כזה גם לגבי נתניהו וכל אחד מחברי הכנסת האחרים של הליכוד.

למעלה