יש לי שאלה לתומכי גוש נתניהו ימין חרדים:

יש לי שאלה לתומכי גוש נתניהו ימין חרדים:

אם בתוצאות הבחירות יתממש תרחיש שנראה כרגע לא מאוד סביר ולכחול לבן, עבודה-גשר-מרצ וישראל ביתנו יהיו יותר מנדטים מאשר לגוש נתניהו ימין חרדים,
האם לדעתכם מיקי זוהר / נתן אשל / משה גפני / כל שליח אחר של הגוש צריך לפעול כדי לגייס חברי כנסת מהרשימה המשותפת להתנגד להקמת ממשלת מיעוט של כחול לבן, העבודה-גשר-מרצ וישראל ביתנו?

מה דעתכם על גוש חוסם של נתניהו ימין חרדים עם טיבי-עודה-יזבק?

ai21

New member
למה אתה ממשיך עם הבדיחות המפגרות האלו?

עוד לא הבנת שזה לא מצחיק?

evglev1

Well-known member
מנהל
מיקי זוהר הודה שלאחר בחירות אפריל

הוא ביקש מנציגי הרשימה המשותפת לצאת מהאולם ולאפשר להשביע ממשלת 60.

סטילהוק

New member
אם הם היו מסכימים לשבת איתם תהיה בטוח שהם היו מקימים איתם

כבר מזמן ממשלה. נתניהו השרלטן מבלפור כבר היה מתרץ את זה בפני עדר הביביסטים השפוטים העיוורים שלו כ"מצב חירום" ו"צו השעה" וכל שטות אחרת שהוא מוכר להם כהרגלו בקודש והם קונים ברוב טיפשותם, בורותם, תמימותם וצביעותם.

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה רציני? מילא הליכודניקים

אבל סמוטריץ' ורפי פרץ היו מסכימים לשבת בממשלה בקולות של הרשימה המשותפת?

סטילהוק

New member
הם היו מסכימים לכל מה שהשרלטן מבלפור היה דורש מהם

למה הם כולם חותמות גומי שפוטים שלו, ואני מדבר על השרים והבכירים בממשלת המעבר.

evglev1

Well-known member
מנהל
בשום אופן לא

בעיני הרשימה המשותפת היא רשימת עבריינים שנמצאת בכנסת בחסות בג"צ, בעיני אתי אלון וענבל אור במידה ותורשע בכל מה שמיוחס לה הן ח"כיות וקולות הרבה יותר לגיטימיים מהקולות של אחמד טיבי ואיימן עודה. ובכלל אני חוזר על מה שאמרתי בפורום אקטואליה בספטמבר מבחינתי יש 107 ח"כים, שאר ה-13 הם סוכני אויב ו-55 מתוך 107 זה רוב, כך גם במקרה ההפוך להסתמך על הרשימה המשותפת, אפילו על האגפים ה"מתונים" שלה כמו חד"ש ותע"ל גרועה מהסתמכות על עבריינים בבית הסוהר.

מבחינתך יש 107 חברי כנסת. מבחינת מדינת ישראל יש 120

חברי כנסת.
13 חברי כנסת נבחרו על ידי יותר מ-400 אלף אזרחי המדינה שקול של כל אחד מהם שווה במדינת ישראל בדיוק, אבל בדיוק, כמו הקול שלך.

מי שסוכן אויב שיוצא מחוץ לחוק.
מי שבכנסת כנראה לפי החוק אינו סוכן אויב. והרשימה המשותפת אינה נמצאת בכנסת בחסות בג"צ מכיוון שועדת הבחירות לא פסלה את הרשימה המשותפת.

מי שמבחינתו יש פחות מ-120 חברי כנסת יוכל בכל עת לקבוע שכל מי שלא ימצא חן בעיניו מסיבה כלשהי אינו נחשב כחבר כנסת והרוב נחשב כרוב בלעדיו.
היום זו הרשימה המשותפת ומחר זו תהיה רשימה אחרת שלא תמצא חן בעיניו.

evglev1

Well-known member
מנהל
אם ליברמן היה יוצא להגנת פוטין

והיה אומר שנעמה ישככר זכתה למשפט צודק ועליה לרצות את עונשה, הייתי אומר שגם הקולות של ישראל ביתינו הם לא לגיטימיים כי מדובר באנשים שיוצאים נגד המדינה ותומכים ביריביה.

כל קול לרשימה שמשתתפת בבחירות לכנסת זה קול לגיטימי

לקבוע אי לגיטימיות של הצבעה בגלל הבעת דיעות זה מדרון חלקלק מאוד.
מי שדעתו מנוגדת לחוק, שיוצא מחוץ לחוק.

ולגבי הסעיף העוסק במדינה יהודית ודמוקרטית, גם בו צריך להשתמש בזהירות.
לתמוך בפומבי בהחלת משפט התורה לא בדיוק תואם את הסעיף הזה.
בטיעוני פסלות ואי לגיטימיות אפשר להשתמש לכל מיני כיוונים.

יואב גלנט אומר במפורש מה "הבעיה" ב-13 חברי הכנסת:

https://www.maariv.co.il/elections2020/news/Article-748388

"העובדות הן שאנחנו במערכת בחירות שלישית משום שהדברים לא התכנסו ואין ממשלת אחדות אבל המציאות היא שברוב היהודי שאנחנו רוצים בממשלה, בלתי אפשרי לצערי לעשות אחרת. לבני גנץ יהיה עם ליברמן, שהצהיר שיילך איתו, כ-50 מנדטים בעוד שלליכוד יש הרבה יותר, 60 לערך, ואני חושב שעם מאמץ אפשר יהיה להגיע גם ל-61 מנדטים. זה בלתי אפשרי להגיע לזה בצד השמאלי של המפה, מאחר והבלוק החוסם שעליו הם מנסים להישען יש בו 13 חברי כנסת ערבים".

לא תומכי טרור
לא סוכני אויב
אלא ככה פשוט: "13 חברי כנסת ערבים" (אגב, אחד מהם לא ערבי, אבל לא איתפס לקטנות...)
ולמי שאולי ינסה לייפות ולומר שהכוונה לא כך אלא כך, אז הנה עוד הדגשה תוצרת יואב גלנט: "המציאות היא שברוב היהודי שאנחנו רוצים בממשלה..."

יש מי שעושים קמפייני הסוואה והטעייה ויש מי שאולי לא במכוון יוצאת לו האמת המפורשת.

evglev1

Well-known member
מנהל
אמירה אומללה הבעיה עם 13 הח"כים היא היותם

לאומנים פלסטינים. כשביבי ניהל מו"מ עם הרצוג הוא לא ביקש שזוהיר בהלול יישאר בחוץ. הרשימה המשותפת היא רשימה תומכת אויב.

ובכלל טיפ לכל הציונים כשמדברים על הערבים שונאי ישראל לא צריך לקרוא להם ערבים כי זה מכליל, צריך לקרוא להם פלסטינים, כי ברור לגמרי שמי שמזוהה עם הלאומיות הפלסטינית הוא שונא ישראל, לעומת זאת ערבים יכולים להיות אוהבי ישראל כמו זרה זועבי ולוסי אהריש.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא צריך גוש חוסם, אלא ברגע שזה יהיה, שמנץ יאפס את מס'

המנדטים שלו בכנסת הבאה שתהיה מן הסתם כעבור מס' שב'.

לא יתאפס שום דבר. איומי טיבי-עודה-יזבק לא מרתיעים את רוב

מצביעי כחול לבן.

יכול להיות שיהיו בחירות מהירות אחרי הקמת ממשלת מיעוט כזו, אבל בבחירות כאלה יהיה שינוי אחד משמעותי - נתניהו כבר לא יהיה ראש ממשלת מעבר אלא חבר כנסת שמנוע מלכהן כשר בממשלה וספק אם יוכל להיות מועמד לראשות הממשלה.

ממשלת מיעוט כזו, גם אם לא תצליח להתרחב, תוכל לעשות שני מהלכים (בנוסף להחלפת ראש הממשלה): העברת תקציב והעברת חוק הגיוס.
ואם לא תתרחב, לאחר ביצוע שני המהלכים האלה תלך לבחירות שבהם מעמדו של נתניהו כמועמד לראשות הממשלה יוטל בספק.

נתניהו מודע לכך היטב ולכן הוא כל כך נאחז בקרנות המזבח גם במחיר של בחירות ועוד בחירות ועוד בחירות. נתניהו יודע שמבחינתו אובדן ראשות הממשלה בשלב הזה זה חד כיווני.

"מעמדו של נתניהו כמועמד לראשות הממשלה

יוטל בספק. " כלומר לא משנה מה אנחנו נקבע בפריימריז
אתם(ישראל הראשונה) תקבעו לנו מי יהיה מועמד הליכוד לראשות הממשלה
יצא המרצע מהשק אתה וכול הדומים לך רוצים להוציא אותנו(ישראל השניה) מהמשחק הדמוקרטי
מועמד כמו גנץ שלא נבחר זה כשר ומועמד שכן נבחר כמו נתניהו זה לא כשר
ואני לא רואה סיבה למה אתם הולכים סחור וסחור אם כבר קואליציה עם הערבים
אז למה שלא נהיה כמו שכננו מדינות ערב
שהקואליציה השמאל ערבית הזאת תעביר חוק לביטול הבחירות וראש ממשלה יבחר רק ע"י אנשי תרבות הקונצרטים (תקשורת, אקדמיה, תרבות, הפררקליטות ובג"ץ)

ישראל - הראשונה, השניה, השלישית והעשירית, חזקה יותר מאדם אחד

כזה או אחר.
שום ישראל לא תתמוטט אחרי עידן נתניהו.

אם נתניהו ישיג רוב של לפחות 61 מנדטים הוא יהיה ראש הממשלה ואם לא, כנראה שבבחירות דמוקרטיות ייקבע שאין רוב שרוצה בו כראש הממשלה.
להסתמך על פסילת 10, 13 או 15 חברי כנסת על מנת להשאיר בראשות הממשלה אדם שלא מצליח להשיג רוב בבחירות, זו לא דמוקרטיה.
אם נתניהו ישיג רוב מנדטים אני אהיה האחרון שאומר שאינו כשר.

אני לא פוסל את המשותפת אני סבור

שקואליציה איתם היא סכנה כמו שאתה סבור שקואליציה עם סמוטריץ היא סכנה
לא כתבתי שאני לא אקבל הכרעה דמוקרטית כתבתי שמועמד לראשת הממשלה של הליכוד יקבע רק ע"י חברי הליכוד
בקשר לישראל הראשונה ושניה מה לעשות שכול יום שעובר קורים דברים שרק מחזקים את התאוריה הזאת

ואני כתבתי שמועמד לראשות ממשלה מטעם הליכוד לא ייקבע על ידי

הליכוד?
המועמד ייקבע על ידי הליכוד ונשיא המדינה יקבע האם לתת לו מנדט להרכבת ממשלה או לא.

אגב, אני לא סבור שקואליציה עם סמוטריץ' היא סכנה, אני כן סבור שסמוטריץ' כשר בממשלה מהווה סכנה.
אף אחד לא שוקל לתת מישהו מהרשימה המשותפת תפקיד שר והם עצמם לא מעוניינים בכך. הם גם לא מעוניינים להיות חלק מקואליציה.
כן, אני סבור שסמוטריץ' כשר בממשלה מהווה סכנה גדולה יותר מתמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת, שלא לדבר על הימנעות שלה.
וסמוטריץ' הוא אחד. סמוטריץ' ורפי פרץ הם שניים. הרשימה המשותפת הם שלושה עשר.

למעלה