כך צריך לפעול לגבי בקעת הירדן

צורי80

New member
כך צריך לפעול לגבי בקעת הירדן

הממשלה צריכה להעביר החלטה שמחילה את החוק הישראלי על הבקעה, כשההחלטה תלויה באישור של הכנסת ברוב של 80 ח"כים לפחות,
נראה אם כחול לבן תתן חופש הצבעה או תפיל את המהלך.

צורי80

New member
מסתבר שאפילו הנדל לא תומך בכך גם בקרוב אחרי הבחירות

בראיון לYNET כאשר נשאל אם אחרי הבחירות הם יחילו את החוק הישראלי על הבקעה, ענה הנדל שהדברים צרכים להעשות בתיאום עם האמריקאים ועם גורמים נוספים,
במילים אחרות, לא יקרה בטווח הנראה לעין.

עצוב

מסתבר שלפעמים אפילו אני יותר ימני מהנדל...

אבל לנו שלא נושאים באחריות, יותר קל.
תהיה בטוח שגם נתניהו לא יספח את בקעת הירדן ללא תיאום עם האמריקאים, במיוחד כאשר מדובר בממשל טראמפ.
אצל נתניהו זה עולה במסגרת קמפיין בחירות ונעלם מייד אחרי הבחירות.
אתמול גנץ נתן לו הזדמנות להשתמש בנושא בקמפיין והוא ניצל את זה. סיפוח לא ייצא מזה.

צורי80

New member
גם אם ספין, הוא אמת לאמיתה, מראה בדיוק על מה הבחירות

נקודתית,
יש הבדל עצום בין תיאום "עם האמריקאים" ל"גורמים נוספים"
תיאום עם האמריקאים יכול להתבקש, ויכול להתרחש.

גורמים נוספים (שכולם יודעים מי הם, לפי דבריו בראיון) הם ככל הנראה האירופים, ירדן ואולי מצרים.
זה לא יקרה.

אבל יותר עקרוני,
נתניהו לא סיפח את בקעת הירדן עד היום כי הוא מאמין בסיפוח זוחל, עוד דונם ועוד עז.
אני כן חושב שהוא מתחנן לספח אחרי שטראמפ יציג את תוכנית המאה שתאפשר לישראל לספח את האיזור, אבל זה ספקולציות.

מה שחשוב יותר בעיני זה מה ה"ספין" מראה לנו.
הנדל יותר ימני מצחי הנגבי וכנראה גם מניר ברקת, אבי דיכטר, יואב גלנט ואולי עוד אחרים.
אבל
בסופו של דבר ה"ספין" הוכיח שזו שאלה של גושים, גוש הימין מול גוש השמאל.
הנדל כנראה בליבו מאמין שיום אחרי הרכבת הממשלה הבאה ראוי להחיל ריבונות, אבל הוא מבין שהוא לא לבד במגרש, הוא חייב לשחק קובצתי, אם הוא רוצה להישאר בפוליטיקה. הוא יחד עם חוסן לישראל ויש עתיד במפלגה, ביחד עם מרצ והמשותפת בגוש,
ולכן הוא לא יכול להרשות לעצמו לספח את השטח ללא גיבוי בינלאומי רחב (שלא יקרה).
אז גם אם הנדל יותר ימני מכמה וכמה ח"כים בליכוד, הוא יהיה מחוייב לגוש השמאל, בניגוד להנגבי ואחרים שיהיו מחוייבים לגוש הימין.

אבל זה אומר עוד משהו לגבי הנדל

שיש תחומים נוספים, מעבר ליהודה ושומרון ובקעת הירדן, שאולי כיום חשובים לו אף יותר.
ובחלוקה לגושים יש שאלות נוספות מעבר לשאלות יהודה ושומרון ובקעת הירדן.

חלק גדול מהאנשים (הן בקרב בוחרים והן בקרב נבחרים) נמצאים היום בגוש המרכז-שמאל ולא בגוש הימין לא בגלל התחום המדיני אלא למרות התחום המדיני.
אלה לא רק הנדל וחבריו בתל"ם אלא גם ישראל ביתנו וגם אורלי לוי-אבקסיס וגם חלק מאנשי יש עתיד וחוסן לישראל.
וכנראה שגם אנשים כמו נשיא המדינה רובי ריבלין ובני בגין.

לכן כשהנושא המדיני היה בראש, לגוש הימין ולנתניהו היה יתרון ברור. כיום המצב שונה.

evglev1

Well-known member
מנהל
כן יועז הנדל סיפר כשאורית סטרוק ביקשה ממנו להקים

את השדולה למען ארץ ישראל הוא הסכים אבל בתנאי שהיא תעסוק ביהודה ושומרון רק אחת לחמש שבועות, כי מדובר רק בחמישית מארץ ישראל.

אולי תוכל לעזור לי (אם אתה רוצה בעזרת סעיף י' במטרות בחוקה)

למצוא מה עמדת הליכוד בקשר לגיוס לצה"ל?
אולי תוכל לעזור לי למצוא מה עמדת הליכוד בקשר לזרמים הלא אורתודוקסים בליכוד?
בקשר לאורח חיי החילונים במדינת ישראל?
בקשר לשלטון חמאס ברצועת עזה?
בקשר למה לעשות עם ערביי יהודה ושומרון?
בקשר לשלטון החוק?
בקשר למוסר וטוהר כפיים?
בקשר לדבר הנורא ואיום המתקרא "ממלכתיות"?
בקשר לגיור?
בקשר למשפט התורה?
בקשר לחינוך "נורמלי"?

עם כל הכבוד, תפריט מקוצר ואנכרוניסטי שחלק לא קטן (כולל אתה) לא מסכימים עם חלקים ממנו למרות שהוא מאוד קצר, לא יכול להיחשב כאג'נדה.

אבל אני מבין שמבחינתך אנשים שמבחינתם זה המקור הכי טוב להבנת האג'נדה של מפלגת השלטון זה ימין חכם.

אתה מכיר את הפתגם קצר וקולע

ארוך וצולע המטרות בקצר וקולע ומצע כחול לבן זה ארוך וצולע כמו שנראה בסרטון
לדוגמא במקום לכתוב 20 שרות בעניין בקעת הירדן שכול אחד מפרש אחרת עש במטרות סעיף ב
שמירת זכותו של העם היהודי על א"י כזכות שאינה ניתנת לערעור התמדה ביישובם של ובפייתוחם של כול חלקי א"י והחלת ריבונות המדינה עליהם
קצר ברור ומובן ולא נתון לפרשניות בהתאם לזאת הליכוד הוא בעד סיפוח בקעת הירדן נקודה
אני גם בטוח שאם תשאל את הנדל שלח וגנץ את השאלות האלה תקבל 3 תשובות שונות
בקשר לשאלותך אז המטרות הם חזון אדיאל שצריך להגשים אבל הליכוד לא לבד בסירה לכן לפכעמים מתפשרים
לכן חוק הגיוס הוא הכי קרוב להגשמת האדיאל בסעיף י
בהתאם לסעיף ה הליכוד הוא בעד לאפשר לכול אחד לחיות לפי מצפונו בביתו אבל בהתחשב בסעיף ד המרחב הציבורי חייב להיות בהתאם לערכיה הנצחיים של מסורת ישראל
בנושא החמאס כבר דנו בזה
בהתאם לסעיף ב האידאל הוא סיפוח כול שטיחי א"י אבל בשלב הזה אני מציע להסתפק בבקעת הירדן בקשר לערבי יו"ש עידוד הגירה
שלטון החוק נגד כי החוק הוא לשלטון אלא העם אבל עליונות החוק בעד
מוסר וטוהר כפיים בעד
ולפני שתשאל אותי אז שלטון החוק זה שלטון של הפרקליטות והבג"ץ ועליונות החוק זה אמר שגם הפרקליטות ובג"ץ כפופים לחוק
גיור הוא נושא דתי וחברתי
משפט התורה ונורמליות לא יודע למה הליכוד צריך להיות אחראי לה אחרים במפלגות אומרים אבל הליכוד הוא כמובן נגד
ועכשיו תואיל להסביר לי מה עמדת כחול לבן בסוגיות שהעלת?

בקשר לממלכתיות אז הליכוד הוא בעד עמדתי עם כול הצנעות אין לה רוב בליכוד

לפי מצפונו בביתו אבל המרחב הציבורי חייב להיות בהתאם לערכיה

הנצחיים של מסורת ישראל - כלומר הליכוד תומך באיסור על נסיעת חליונים בשבת גם ברכבם הפרטי, סגירת תחנות דלק בשבת, איסור על אכילה במסעדות בשבת ועל צפייה בסרטים בבתי קולנוע בשבת. וכך גם לגבי בילוי משפחתי בחוף הים בשבת...
כן? רק שנבין ונדע קצר וקולע....
קולע לכל אחד בציבור שיבין בדיוק במה הליכוד דוגל.

ואם לא כתבתי נכון אז כנראה שזה לא ממש קולע וההסבר שלך צולע.

מה עמדות כחול לבן אתה יכול למצוא בפירוט במצע שלהם (אבל במצע ממש ולא בניסוח המעוות שלך למה שכביכול יש במצע שלהם).
אגב, אני עדיין ממתין לציטוט ממצע כחול לבן לגבי ביטול חוק הלאום...

לא זה לא מה שכתבתי

לנסוע ברכב פרטי מותר אבל תחבורה ציבורית לא אבל אתה הולך איתי סחור וסחר
הועלת עכשיו עניין הסיפוח בעוד שבליכוד מדבר בקול אחד כי כולם מסכמים
כחול לבן מדברים בשלל קולות
נ

כתבת "בביתו". רכב פרטי למיטב ידיעתי זה לא בית ולא בבית

תחבורה ציבורית לא וכביש ציבורי כן?
אין כאן סתירה?
רק הבהרת כמה המטרות רחוקות מלהציג אג'נדה.
ובגלל זה אתה מגיב "אתה הולך איתי סחור סחור", כי כשאני מציג את החורים בהסברים ובדוגמאות שלך זה כל מה שיש לך להגיב.

לגבי שלל הקולות בכחול לבן בקשר לסיפוח, כבר כתבתי בהודעות אחרות.

לא הוכחת שום דבר, מה שאתה

עושה זה כמו עם הדמוקטיה בכחול לבן
תרוצים בלי סוף ואין מה לאכול
העבודה המאוד פשוטה ברגע שהדיון מוסת מנתניהו
כחול לבן לפי הסרטון לא מסוגלים לייצר אג'נדה ברורה
עם מצע או בלי
המטרות הם אג'נדה ברורה חזון ברור ברמה האסטרטגית ברמה בטקטית יש דרכים שונות ליישום

מה הדרכים השונות ליישום "האג'נדה הברורה החזון הברור ברמה

האסטרטגית" עם בלוק משפט התורה, טיפולי ההמרה והמפלגות החרדיות?

כחול לבן לא מסכמים על האסטרטגיה

ואתה כבר נכנס לטקטיקה
בלי קשר בינתיים כול מה שכתבת זה רק הצהרות של מפלגות הגוש אף אחת מהן לא באו עלינו בדרישות
והם גם לא יבאו אילנו בדירישות כאלה ואם יענו בשלילה מוחלטת נוגד את סעיף ה
וכמו בעניין הדמוקטיה גם בעניין להט"בים הליכוד הוא נאה דורש ונאה מקיים
גם בחרנו למקום ראלי איש מהקהילה וגם מנינו אותו לשר הראשון מהקהילה
וזה בניגוד לכוחול לבן שדחקו את איש הקהילה למקום ה34 מקום גבולי

למה הליכוד צריך להיות אחראי למה אחרים במפלגות אחרות אומרים?

אתם הרי בבלוק יצוק לצורך כל קואליציה עם אותן מפלגות, לא?
הרי הסברתם שהבלוק הוא כמו כחול לבן שהיא בעצם גם בלוק לשיטתכם.
או שזה היה נכון רק לזמנים שבהם היה לכם נוח להציג את זה כך?

אם יש בלוק אז לליכוד כמפלגה בבלוק (והמפלגה הגדולה ביותר בבלוק) יש אחריות על האג'נדה הכוללת של הבלוק גם כמפלגה בקולקטיב וגם כמפלגה הגדולה ביותר, שהיא גם מפלגת השלטון.

אשאל שאלות ממוקדות יותר:
מה האג'נדה של הליכוד להגנה על אורח חיי האזרחים החילוניים במדינה מפני המפלגות האחרות בבלוק?
כיצד הליכוד מתכוון לעצור מפני האג'נדות של המפלגות האחרות בבלוק שלו לפגוע באזרחים החלוניים במדינה? אג'נדת הגנה כזו יש לליכוד?
אם כן - שיפרסם אותה. למה הוא לא מפרסם? כדי לא לפגוע בשותפות עם המפלגות האחרות בבלוק?

האם אתה מבין את האחריות של הליכוד? או צריך הסברים נוספים?

אתה הולך איתי סחור וסחור עניתי

על שאלותך
הסרטון שהעלתי מוכיח שברגע שהדיון הציבורי הוא לא על נתניהו
אלא על משהו אחר כחול לבן מתבלבלים מושכים לכול הכיוונים ולא מסוגלים לייצר אג'נדה ברורה

על משהו אחר? או על משהו מסויים אחר?

כי אם אתה מתייחס לדוגמה אחת, אז מה אתה אומר על דוגמת תיק החינוך שלגביה יש לאותו אדם אג'נדות הפוכות? כן ליכוד או לא ליכוד? כן פרץ או לא פרץ?

ואתה יודע מה? אני לא בטוח בכלל ששאלת סיפוח בקעת הירדן עכשיו כן או לא מטרידה את רוב אזרחי המדינה יותר משאלת זהות שר החינוך של ילדי ישראל.
איזו שאלה משפיעה יותר על האזרחים בימים אלה - לגבי זה אני דווקא כן בטוח.

למעלה