קריאה לכל ח"כ שמחשיב עצמו 'מרכז' - תמוך בהחלת הריבונות בבקעה

צורי80

New member
קריאה לכל ח"כ שמחשיב עצמו 'מרכז' - תמוך בהחלת הריבונות בבקעה

כחול לבן אומרים שתומכים בסיפוח הבקעה,
הם טוענים שהם מרכז ולא שמאל.
עכשיו זו הזדמנות פזה להוכיח זאת.
על כנסת ישראל להצביע על סיפוח בקעת הי.רדן.
אם אכן כחול לבן תומכת במהלך, כמו שהיא הצהירה,
נוכל להעביר את החוק ברוב של קרוב ל-100 ח"כים.

למה על החלת ריבונות אין צורך במשאל עם?

על ויתור ריבונות יש צורך במשאל עם אם אין רוב של לפחות 80 חברי כנסת.
ראוי שלפני הצבעה על החלת ריבונות, יתוקן חוק יסוד משאל עם כך שיכלול גם החלת ריבונות ולא רק ויתור על ריבונות.
אם יהיה רוב של 100 אז לא יהיה צורך במשאל עם.
אם יהיה רוב של 63 או 68 יהיה צורך במשאל עם.
מבחינת כחול לבן, לא נכון לערוך הצבעה על החלת הריבונות לפני שינוי חוק יסוד משאל העם.
אם חוק יסוד משאל העם ישונה, הדבר הנכון לעשות בכחול לבן בהצבעה על החלת ריבונות זה לתת חופש הצבעה לחברי הכנסת שלה.

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה רוצה להפסיד בשתי הצבעות? הרי הרוב במשאל עם

להחלת ריבונות על בקעת הירדן מובטח, לפחות מחצית מבוחרי כחול לבן יצביעו בעד החלת ריבונות.

א. לפי מה אתה מסיק מה מבחינתי הפסד או נצחון בהקשר הזה?

ב. אין שום רלוונטיות לנצחון או הפסד. מדובר בהתייחסות דומה להחלת ריבונות על שטחים חדשים ועל ויתור על ריבונות בשטחים קיימים.
הימין קבע שכדי לוותר על ריבונות צריך לבצע משאל עם או רוב של 80 ומעלה בכנסת.
לי נראה נכון שכך יהיה גם לגבי החלת ריבונות.

אני בהחלט לא רוצה שאחרי החלת הריבונות בבקעת הירדן תהיה החלת ריבונות דומה על חרמש, מבוא דותן, יצהר, איתמר, עותניאל, נגוהות וכד' שתגרום לצורך במשאל עם או ברוב של 80 בכנסת כדי לוותר על הריבונות שם.

צורי80

New member
לא אמורה להיות בעיה להגיע לפחות ל-80 ח"כים

מספיק שגוש הימין, ישראל ביתנו וחצי מכחול לבן יתמכו בזה, כבר הגענו ל-80 מנדטים.
אם כל מי שטוען שהוא מרכז בכחול לבן יתמוך בזה, נתקרב ל-100 ח"כים.

אין בעיה, אבל השאלה היא מה יקרה עם החלות הריבונות או החוק

הישראלי ברוב של פחות מ-80 חברי כנסת.
נתניהו הערב דיבר לא רק על בקעת הירדן וצפון ים המלח אלא על כל היישובים ביהודה ושומרון.
אני לא חושב שיש רוב של 80 חברי כנסת להחלת ריבונות או החוק הישראלי בנגוהות ובמבוא דותן.

צורי80

New member
אין לגיטימציה להחיל עכשיו ריבונות ברוב קטן, בדיוק כמו חסינות

עכשיו לא אמורים לדון על חסינות ולא אמורים לדון על החלת ריבונות,
אלא אם כן החלת הריבונות יכולה לקבל רוב סוחף של 80 ומעלה.

לגבי החלת ריבונות על כלל הישובים,
אני בשלב זה נגד.
החלת ריבונות על כלל הישובים יכולה לבוא או כחלק ממהלך גדול שיכלול סל הגירה נדיב,
או להמשיך בסיפוח הזוחל, עוד דונם ועוד עז, מצידי עוד 50 שנה.

החלת ריבונות על בקעת הירדן יכולה לבוא בעיתוי קרוב ככל שיהיה.

סטילהוק

New member
כחול לבן יתמכו, השאלה אם נתניהו וחותמות הגומי שלו יתמכו

ולמה במשך עשור (3 שנים ממנו עם טראמפ בבית הלבן) שהיה לו רוב לזה הוא לא החיל את הריבונות על הבקעה?

צורי80

New member
בטח, גרמן, שלח, חיימוביץ' ואחרים רצים לתמוך בזה.

אכן אני קורא כאן בפורום כבר שנים להחיל ריבונות על בקעת הירדן וצפון ים המלח, וכאילו נתניהו קורא כאן, הוא אימץ את הרעיון.

מנחם בגין החיל את הריבנות הישראלית בגולן בשלוש קריאות ביום אחד, הוא החליט לנצל רגע שחשב שמהווה חלון הזדמנויות.
נתניהו החליט שעכשיו זה חלון הזדמנויות, ולא משנה אם זו סיבה כזאת או אחרת,
עכשיו הכדור עובר לכחול לבן,
"אתם מפלגת מרכז עם שוליים לשני הכיוונים, או שאתם מפלגת שמאל עם זנב קטן לימין?"

גם בגלל זה צריך לאפשר בכחול לבן חופש הצבעה בנושא

הנדל לא צריך לכפות את עמדתו על שלח ושלח לא צריך לכפות את עמדתו על הנדל.

evglev1

Well-known member
מנהל
אבל לאור העמדה של גנץ היה מצופה שלא רק אנשי תל"ם

אלא גם אנשי חוסן לישראל יצביעו בעד ורק ביש עתיד צריך להיות חופש הצבעה.

חלק מאנשי חוסן לישראל יצביעו בעד, לא בטוח שכולם

חופש ההצבעה צריך להיות בכל כחול לבן, לא רק ביש עתיד.
אם אלון שוסטר ואסף זמיר למשל לא מעוניינים לתמוך בהחלת הריבונות לא צריך לחייב אותם.

והעמדה של גנץ לא ממש תומכת בהחלת הריבונות השבוע. גנץ תומך בהחלת הריבונות במסגרת תיאום והסכמה עם גורמים בינלאומיים.

אני אסתכן בהערכה שנתניהו לא יעביר את החלת הריבונות בשלוש

קריאות.
יכול להיות שתהיה הצבעה בקריאה ראשונה לצרכי קמפיין הבחירות וכדי להביך את כחול לבן, אבל אתה יודע למה אני מסתכן בהערכה הזו? כי לנתניהו יש שיקולים וחישובים עם עוד בית משפט שטורד את מנוחתו - בית הדין הפלילי בהאג.
החלת הריבונות בבקעת הירדן תהווה חומר נוסף עבור התובעת בבית הדין הפלילי בהאג.
כבר פורסם הערב על ההתנגדויות במשרד החוץ.
נתניהו מהלך על חבל דק מול האג והוא לא ירצה לסבך את ישראל שם עוד יותר.

אם לא היו עוד חודש וקצת בחירות, הייתי מתייחס למהלכי החלת הריבונות של נתניהו בצורה רצינית יותר. עכשיו זה נטו קמפיין בחירות. וכשאין בחירות נתניהו לא עוסק בהחלת ריבונות.
בשביל טררם בקעת הירדן בקמפיין בחירות מספיקה קריאה אחת בכנסת. עם קריאה אחת נתניהו יוכל להרגיע את האג שזה רק אמצע הדרך וזה לא סופי ולא בתוקף. אחרי הבחירות מי יזכור שצריך להשלים את הקריאות השניה והשלישית.
זה יחכה בתור יחד עם חאן אל אחמר.

תגובה של ליברמן:

"
מה?! מה פתאום!
אדוני ראש הממשלה עכשיו ברור יותר מאי פעם שאין לך שום קשר לא לימין ולא לשמאל. בקעת הירדן מעניינת אותך כקליפת השום. הדבר היחיד שמעניין אותך זו חסינות. אבל, מעבר לחסינות ולכל הספינים יש כאן מדינה. אתה מכהן כראש ממשלה ברצף משנת 2009, ומשום מה למעלה מעשור לא שמעתי אותך מדבר כל כך הרבה על להחיל ריבונות על בקעת הירדן, שלא נאמר עושה פעולה כלשהי. יתרה מזאת ב-2 בדצמבר 2019 "ישראל ביתנו" הגישה הצעת חוק בנושא וניסתה לקדם אותה בכנסת ה-22. מי שדאג לסכל ו"לתקוע" את החוק היו הליכוד וכחול לבן ביחד. המהלך שלך כל כך שקוף וציני, שאף אחד לא מאמין שבקעת הירדן באמת מעניינת אותך. זו הסחת דעת נטו מהדיון על החסינות, הדבר היחיד שבאמת מעניין אותך. אם החלת הריבונות כל כך חשובה ודחופה לך יש לי הצעה בשבילך: או שתעשה העתק הדבק לחוק שהגישה "ישראל ביתנו" ותעביר אותו ביום אחד בשלוש קריאות, כפי שמנחם בגין ז״ל העביר בזמנו את חוק רמת הגולן, או אם זה ממש דחוף לך, תעביר בצו ממשלתי באשרור הכנסת. באותה ההזדמנות אני קורא לך להחיל ריבונות גם על מעלה אדומים, גוש עציון, גבעת זאב ואריאל, ואולי סוף סוף תפנה גם את חאן אל-אחמר וסוסיא.
העברת החוק רק בקריאה ראשונה זה לא יותר מספין זול.
"
[URL]https://www.facebook.com/AvigdorLiberman/[/URL]

תגובה של בנט:

"
הדיבורים על החלת הריבונות בבקעת הירדן, בשומרון וביהודה הם מבורכים.
אך אלו, כאמור, בינתיים רק דיבורים.

המבחן היחיד הוא המעשה:
אני קורא לראש הממשלה להביא להצבעת הממשלה ביום ראשון הקרוב צו להחלת הריבונות,
ואחר כך להביא את הצו לאישור הכנסת ביום שלישי.

רק מעשים בפועל יקבעו.
"
[URL]https://twitter.com/naftalibennett/status/1219872738397081600[/URL]

שר החוץ ישראל כ"ץ מודה שזה חלק מתעמולת הבחירות

[URL]https://103fm.maariv.co.il/programs/media.aspx?ZrqvnVq=HLGHFD&c41t4nzVQ=FEG[/URL]

"מצבים יכולים להיווצר. אם יהיו בה אלמנטים שמכירים בזכות של ישראל, אולי זה ההזדמנות שלנו לממש את החלק שלנו גם אם הפלסטינים יסרבו. אני חושב שראש הממשלה מומחה בזה ומנווט את זה. נכון שזה חלק מתעמולת הבחירות אך עדיין צריכה להיות מהות אמיתית לדבר הזה. יש כאן הזדמנות. אם נצליח להכיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן, זה יהיה רגע היסטורי כמו הכלת הגולן. זה נושא שהיה בקונצנזוס תמיד בין המרכז לימין. ההתיישבות שם הייתה מפא"יניקית מלכתחילה. קביעת הגבולות היא דבר בלתי רגיל".
"אנחנו אנשים הגיוניים. אנחנו נמצאים בבחירות וברור שכשאתה עושה דבר שאתה חושב שהוא נכון מבחינה מדינית והוא גם מועיל לקו ההסברה שלך בעוד שהצד השני מסרבל את עצמו – בוודאי שחייבים לחשוף את זה. יש כאן ניסיון של כחול לבן להיות ימניים אחרי שבבחירות הקודמות הם היו אנטי חרדים. אני חושב שזה דבר נלעג לשנות עמדות. זה לא מחזיק מעמד וזה מתפוצץ".

מעניין מה יהיה גורל המיחזור הנוכחי של ספין בקעת הירדן

[URL]https://13news.co.il/item/news/politics/state-policy/jordan-valley-annexation-989173/[/URL]

"
בכירים בבית הלבן: "נתנגד לסיפוח הבקעה טרם הצגת תוכנית השלום"

הגורמים האמריקנים התייחסו בשיחה עם חדשות 13 לרצונו של ראש הממשלה נתניהו לקדם את החלת ריבונות ישראל באזור, ואמרו כי "ממשלת ישראל מודעת לחלוטין שזו עמדתנו"

בכירים בבית הלבן אמרו היום (רביעי) לחדשות 13 כי ממשל טראמפ מתנגד לביצוע מהלכים חד-צדדיים מצד ישראל, בהם סיפוח בקעת הירדן, לפני הצגת תוכנית השלום האמריקנית. לדבריהם, "ארצות הברית הבהירה את התנהגותה, וממשלת ישראל מודעת לכך לחלוטין".

דברי הבכירים בבית הלבן מגיעים אחרי שאתמול הודיע ראש הממשלה נתניהו כי ברצונו לקדם הצבעה בכנסת בנוגע לסיפוח הבקעה. הצבעה כזו עשויה להתקיים כבר בשבוע הבא.
"

יש לך הצתה מאוחרת. הפרסום הזה היה לפני הפרסום של ההזמנה ליום

שלישי הקרוב. זה כבר לא רלוונטי.

סטילהוק

New member
יש לי חדשות בשבילך: תוכנית המאה עצמה אוסרת צעדים חד-צדדיים

מדובר בעסקת חבילה שאו שאתה מקבל את כל תנאי עסקת החבילה או אף אחד מהם. אי אפשר לבחור מה כן ומה לא, זה מגיע כעסקת חבילה. ועל פי מה שהבנתי הפעם יוטלו גם סנקציות לסרבנים,קרי מי שלא יקבל את התוכנית יוטלו עליו סנקציות כמו גם מי שיפעל באופן חד-צדדי. מה שאומר שלא יהיה שום סיפוח מצד השקרלטן השקרן ומפר ההבטחות מבלפור ללא יישום מלא של התוכנית, ובטח לא לפני החתימה ואישור התוכנית בין שני הצדדים. כך שכל הספין הזה של סיפוח בקעת הירדן לפני הבחירות במרץ זה לא יותר מקאלם פאדי של השרלטן מבלפור וחותמות הגומי העלובים שלו שכנראה חושבים את כל אזרחי ישראל מטומטמים כמו הביביסטים שקל מאוד לעבוד עליהם ולהוליכם שולל שוב ושוב ושוב.

למעלה