זה בהחלט נראה רע

evglev1

Well-known member
מנהל
מי יודע אם התוכנית של ג'ון קרי הייתה נשארת רק על הנייר

אם גם אבו מאזן היה מקבל אותה, כשציפי לבני הייתה שרת משפטים היה נראה שנאום בר אילן בהחלט לא מס שפתיים וביבי הולך בדיוק באותם הצעדים שהלכו ברק ובן עמי בשטוקהולם ועד לקמפ דיוויד. אני לא בטוח שביבי ידע שמחמוד עבאס כל כך טיפש כשהוא נתן הסכמה שבשתיקה למפה של ברק בקמפ דיוויד.

סטילהוק

New member
המזל שלנו שהמתקראים פלסטינים מצילים אותנו בכל פעם מחדש

כי אם זה היה תלוי רק בנתניהו תהיה בטוח שכבר היתה קמה בלב מדינת ישראל מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים. למזלנו הם אלה שתמיד אומרים לא, גם כשברק בזמנו הציע להם את הכי הרבה שאפשר לתת, ואפילו יותר עם חולות חלוצה.

צורי80

New member
לי ולאחרים בליכוד זה בהחלט היה נראה מס שפתיים

אני זוכר ראיון שעשו עם איוב קרא יומיים שלושה אחרי נאום בר אילן,
הוא אמר שביבי היה צריך להגיד את זה בשביל להשביע את רצונו של אובמה, אבל זה לא יקרה.
גם אני טענתי על גבי פורום זה שנאום בר אילן הוא מס שפתיים וטוב עשה נתניהו שנאם אותו.
לשם הגילוי הנאות, אני לא זוכר אם אמרתי את זה מייד או אחרי כמה חודשים שראיתי מה קורה.
לאובמה לקח שנתיים להבין שעבדו עליו.

אני מניח שאתה מבין שהבדל כזה לא יכול להחזיק בידול בין

רשימות כאשר אחוז החסימה הוא 3.25.
חוץ מהבדלים טקטיים בתחום המדיני, יש עוד הבדלים מהותיים יותר?
או שאנחנו שוב חוזרים להבדל האחד והיחיד שסביבו סובבת כל המערכת הפוליטית כיום - היחס לנתניהו?
שזו בעצם הסיבה היחידה לכך שבנט ושקד מחוץ לליכוד ושאתה מנסה בכלל להצדיק רשימה שלהם מחוץ לליכוד.
הרי שנינו יודעים שלא היית כותב את כל ההסברים הללו אם נתניהו לא היה מונע את צירופם לליכוד.

תראה איזה בלאגן נתניהו גורם לכל הימין.
אם בנט ושקד וכהנא היו בליכוד, הייתה מימין לליכוד רשימה אחת עם פרץ וסמוטריץ' ובן גביר והימין לא היה מאבד קולות.

דווקא את הבידול שכן הייתם צריכים לשמר מחקתם - את הבידול מכולנו שיכלה לקחת קולות מהמרכז וגם אם לא הייתה עוברת את אחוז החסימה הייתה שורפת לגוש של כחול לבן קולות.

פשוט טעויות קולוסליות.

evglev1

Well-known member
מנהל
דווקא ההבדל בין הימין בליכוד למפלגות מימין לליכוד זה בקרדיט

שנותנים לכל ראש ממשלה ולא רק לביבי. גם גאולה כהן ז"ל ושאר מפלגת התחייה ורחבעם זאבי הי"ד לא היו מוכנים לקבל שוועידת מדריד זה מס שפתיים שאפילו אריה אלדד אומר שיצחק שמיר ז"ל הוא יוצא מהכלל שעמד על האידיאולוגיה שלו ובניגוד למיתוס לא התקפל גם לא בוועידת מדריד. אבל תחיה ומולדת חשבו ששמיר ז"ל הולך להמשיך את דרכו של בגין ז"ל ולהמשיך עם הנסיגות והעקירות והפילו אותו. כך גם בהסכם וואי הליכודניקים נשארו להיאבק מבפנים והמפד"ל וצומת פרשו ובני בגין ומיכאל קליינר פרשו כבר בהסכם חברון.

כך שקשה לדעת עם בנט ושקד כחברי ליכוד היו מפנימים את כללי המשחק והיו נוהגים כמו חוטבלי בלוין, או שהיו נוהגים כמו בני בגין ומיכאל קליינר והיו פורשים מהממשלה ואולי אחר כך מהליכוד בעקבות הסכמה טקטית למהלך מדיני. מה גם שאצל ביבי אי אפשר לדעת מה טקטי ומה אסטרטגי כי הסכם חברון כן יצא לפועל ובחסות ממשלת נתניהו הראשונה הישוב היהודי בחברון וקריית ארבע מוקפים בשטחי A.

אני רוצה להבהיר: התסריט ששתי הרשימות לא תעבורנה את אחוז

החסימה מתייחס למערך המעוות של רשימת בנט-שקד-סמוטריץ' ורשימת פרץ-בן גביר.
בחלוקה של הרשימות לרשימה ליברלית ורשימה חרד"לית ברור שאחת מהן לפחות כן תעבור את אחוז החסימה.

לגבי ה-61, אין כנראה סיכוי בשום מקרה ל-61. אין כיום בגוש התומך בנתניהו גוף פוליטי שיכול לקלוט קולות שכולנו קלטה ב-2015 ובאפריל.
אתם מתעלמים מכך שאין כיום שום רשימה משמאל לליכוד ששייכת לגוש של הליכוד.
תנסה לבדוק מתי היה מצב שלגוש הימין היו לפחות 61 מנדטים כשהליכוד היה המפלגה השמאלית ביותר בו ללא ישראל ביתנו (לצורך העניין נתייחס לישראל ביתנו כמפלגה משמאל לליכוד למרות שבעבר לעיתים הייתה ימינה מהליכוד).
באפריל הגוש הזה עם כולנו וללא ישראל ביתנו הגיע ל-60, ב-2015 ל-61.
בספטמבר לא הייתה כבר כולנו והגוש ירד ל-55.

אם היה סיכוי של איבוד קולות משמעותי בשמאל זה היה יכול לקרות. אבל בשמאל לא יהיה איבוד קולות ולכן הימין חייב קולות מחוץ לימין כדי להגיע ל-61 ואין היום גוף שיכול לקלוט קולות כאלה.

evglev1

Well-known member
מנהל
לפני הופעת קדימה ב-2003 הליכוד הייתה המפלגה השמאלית ביותר

בגוש והגוש קיבל 69 מנדטים, אבל זה היה לפני שהליכוד התפצל לימין ומרכז ולפני שלמפלגות המרכז הייתה עליונות על מפלגת העבודה.

אתה מתייחס לתקופה של הליכוד בראשות שרון

זה לא רלוונטי לתקופת הליכוד בראשות נתניהו ואחרי הפיצול הגדול בליכוד.
מאז 2009 גוש הימין לא הצליח להשיג רוב ללא ישראל ביתנו או מפלגה משמאל לליכוד כמו כולנו.
והמספרים מדברים בעד עצמם.
ללא ישראל ביתנו ב-2015 הגוש השיג יחד עם כולנו רק 61 מנדטים ובאפריל 2019 רק 60 מנדטים.
ב-2013 כשהליכוד וישראל ביתנו התמודדו ברשימה אחת היו לגוש הימין-חרדים 61 מנדטים בלבד.
ב-2009 היו לגוש 65 מנדטים, כאשר 15 מתוכם לישראל ביתנו.
המספרים הללו מראים בבירור מה היכולת של גוש הימין-חרדים להשיג רוב ללא ישראל ביתנו. יכולת כזו קיימת רק אם יש בגוש מפלגה משמאל לליכוד שמקבלת מנדטים מהמרכז.

המצב היום מבחינת מפת המפלגות לא שונה מהותית מזה שהיה בספטמבר 2019, אז הגוש השיג רק 55 מנדטים. מה יביא עוד 6 מנדטים?
זה לא יקרה. להיתלות באלה שנשארו בבית זה חלום באספמיה כי בכל בחירות יש את אלה שנשארים בבית או נמצאים בחו"ל. נניח שיצליחו לדרבן עוד כמה רבבות להצביע. אז יהיו עוד מנדט או שניים (תלוי כמובן גם במידת מוטיבציית ההצבעה מחוץ לגוש), לא שישה.

evglev1

Well-known member
מנהל
לכן רציתי שסער יינצח בליכוד

כי בחירות נוספות זה בזבוז זמן והתוצאות ישתנו אולי ב-2 מנדטים וגם אם בן גביר היה נכנס לימינה זה לא היה מגדיל את הגוש מעבר ל-58-59 וזה עוד בנס. מנהל הפורום צדק, התקווה היחידה הייתה שהימין החדש תגייס לתוכה את שרידי כולנו וזהות שלא מוכנים להיטמע בליכוד ואת בוחרי תל"ם שלא סלחו לגנץ את הפלירטוט עם הרשימה המשותפת וכך תוכל לגדול ואולי לקחת מישראל ביתינו. כשימינה הוקמה מחדש, מר"צ והעבודה התאחדו וסתיו שפיר פרשה כך שלא יישרפו מנדטים של השמאל, חלום ה-61 נגוז. בשנה האחרונה ביבי מבקיע שערים עצמאיים ללא הרף ולא רואה איזה נזק הוא גורם למחנה הלאומי.

ימין חדש וכולנו לא הולכים ביחד

שים לב מה כתבת: שהימין החדש תגייס לתוכה את שרידי כולנו וזהות...
הימין החדש וזהות מייצגות את הקצה הימני של האידיואלוגיה הכלכלית ואילו כולנו הייתה מפלגה חברתית. מה יש למצביעי כחלון לחפש אצל איילת שקד ומתן כהנא ומה להם ולתומכי זהות?

מעבר לכך שחלק גדול ממצביעי כולנו ב-2015 היו אנשי מרכז ואפילו שמאל מתון שהימין החדש תומכת נתניהו לא מתקרבת אליהם בכלל, גם אנשי ימין חברתי שתמכו בכחלון לא באמת יכלו למצוא מענה בימין החדש.

המחשבה שהימין החדש לבדה כמפלגת ימין ליברלי אבל שתומכת באופן מוצהר בנתניהו יכולה לסחוף אחריה מצביעים רבים של ישראל ביתנו או של כחול לבן הייתה מאוד מופרזת.

גם אם היו שתי רשימות מימין לליכוד, לאחר שהשמאל נערך באופן שמונע איבוד קולות, מעשית אבד הסיכוי לגוש הימין-חרדים להשיג 61 מנדטים.

סתיו שפיר החליטה לא לבזבז קולות לשמאל

האם יש בימין "שפירים" ו"לבנים" שיחליטו שלא לבזבז קולות לימין עדיף על מאבק על כסא בכנסת?

evglev1

Well-known member
מנהל
לצערי הגרעין הקשה של בן גבירים סולדים מבנט ושקד

אם בן גביר היה בחמישיה הראשונה הם היו בולעים כדור נגד בחילה ומצביעים כדי להכניס את בן גביר לכנסת בתקווה שינהג כמו בנט ושקד אחרי בחירות ספטמבר ויתפצל מיד לאחר הבחירות. אבל נראה שגם אם בן גביר יגיד להם להצביע לימינה כדי להציל את הגוש הם לא יהיו מסוגלים לכך נפשית. כי הם טהרנים ושמו איקס על כל מי שישב בממשלה כלשהי שביצעה נסיגות או פינוי מאחזים ומבחינתם בנט מייצג את ההידבקות לכיסא בממשלה בכל מחיר והם גם לא סלחו לבנט ושקד את הגיבוי שנתנו לשב"כ בחקירת הפיגוע בדומא.

evglev1

Well-known member
מנהל
למה שכחול לבן לא תחבור לעבודה-גשר-מר"צ כך כל גוש אנטי ביבי

יתאחד לרשימה אחת וזה יביטיח את היותם המפלגה הגדולה ביותר וכך גם כל הסולדים גם מהשמאל וגם מביבי ילכו לליברמן וכך זה יבטיח למפלגת השמאל-מרכז + ליברמן 61 מנדטים בלי הרשימה המשותפת.

עמיר פרץ הציע את זה אבל הנדל וזנדברג לא יכולים להיות ברשימה

אחת.
החלוקה צריכה להיות אחרת:
יש עתיד (בלי שלח וגרמן) וישראל ביתנו יחד
חוסן לישראל והעבודה-גשר יחד
מרצ עם שלח וגרמן ואולי באיחוד עם חד"ש ותע"ל כאשר רע"ם ובל"ד נשארות בנפרד.
הבעיה זו תל"ם שלא באמת שייכת לגוש המרכז-שמאל ונמצאת שם רק בגלל נ-ת-נ-י-ה-ו.

בנט בדקות האחרונות:

https://www.facebook.com/396697410351933/posts/2817404061614577/
"
כיושב ראש מפלגת הימין החדש שמתמודדת לכנסת,
וכשר החינוך לשעבר של מדינת ישראל,
לא אכלול ברשימה שלי מי שמחזיק בסלון ביתו תמונה של אדם אשר רצח 29 איש חפים מפשע.
זה כל-כך מובן מאליו, שאני נדהם שאני נדרש להסביר זאת בכלל.
דמיינו חבר קונגרס אמריקאי שהיה תולה על קיר ביתו תמונה של מי שרצח עשרות יהודים בבית כנסת בזמן התפילה.
זה נשמע לכם הגיוני?
לא אכפת לי כמה ילחצו עליי.
זה בכלל לא עולה על דעתי.
זה לא יקרה.
זו החלטתי הסופית.
**
אני יהודי. ישראלי. ימני.
הוריי עלו לארץ מבחירה, מתוך אידיאלים. מתוך ציונות.
הם חינכו אותנו, שלושת הבנים, לאהבת הארץ, העם והתורה.
הם חינכו אותנו לאהבה עמוקה למדינת ישראל.
הם החדירו בנו את ההבנה שמדינה יהודית זה דבר ממש לא מובן מאליו,
וצריך לשמור עליה מכל משמר.
הם נחרדו מהסכמי אוסלו לחלוקת הארץ, והם יצאו להפגין כל יום שישי, בשמש ובגשם, במרכז אחוזה בחיפה.
גם כאשר זלזלו בהם או לעגו להם.
הכל כדי למנוע מסירת סנטימטר מאדמת הארץ לאויב.
הם נפעמו בכל פעם מחדש מהיופי של ארץ ישראל שלנו.
הם לימדו אותנו לעמוד זקופים בכל שבת בעת שהחזן אמר את המילים: ״אבינו שבשמיים, צור ישראל וגואלו, ברך את מדינת ישראל, ראשית צמיחת גאולתנו״.
עד היום אני מתרגש ממילים אלו.
בזכות הערכים שאבא ז״ל ואמא נטעו בי, התנדבתי לשרת כלוחם וכמפקד ביחידה מובחרת.
בזכות הוריי הטובים בחרתי חיים לא פשוטים בפוליטיקה, כדי לשרת את עם ישראל ואת המדינה שאני כל כך אוהב.
**
ישנם שאוחזים קו אידיאולוגי הפוך.
במקום לבנות, שוברים.
במקום לתקן, מתפרעים.
זו תפיסה של בוז עמוק למדינת ישראל ולמוסדותיה.
זלזול במפקדי צה"ל ובאנשי כוחות הביטחון.
לתפיסתם, אלימות זה בסדר.
להעביר סדנאות לפורעי חוק כיצד להתל בחוקרים זו ברכה.
חברים, זה איום ונורא.
**
לא שבנו מהגלות לארץ ישראל בשביל לחיות כמו מיליציות פרועות שעושות דין לעצמן.
**
זה לא ימין. זו אנרכיה.
לטעמי אין הבדל בין עברייני תג מחיר שתוקפים חיילים לבין עברייני השמאל האנרכיסטי שזורק אבנים על חיילי צה"ל בגדר.
**
אנחנו מאמינים במדינת ישראל, גם כשאנו רואים את פגמיה.
אנחנו פועלים לתקן את המדינה; לא להחריב אותה.
**
צריך לתקן את מערכת המשפט, דבר שלא קרה משך 40 שנות הליכוד עד שהגיעה איילת שקד.
צריך לבטל את נאום בר אילן להקמת פלסטין, ולהחיל את הריבונות על ארץ ישראל.
צריך להחזיר את רוח הניצחון וההכרעה להנהגת המדינה.
לא שוברים את המדינה; מתקנים אותה.
**
אכן, יש פלונטר פוליטי.
אך יש לכך פתרון פשוט ומיידי: שראש הממשלה יזמן אליו את ידידי הרב רפי פרץ, יסייע לו להצטרף אלינו, ושיקרא לבן גביר להסיר את התמודדותו לכנסת.
אם רה"מ יצליח, הימין לא יאבד אף קול.
אם בן גביר יחליט בכל זאת לרוץ, ראש הממשלה יבהיר לציבור שהפעם שאין לבן גביר שום סיכוי לעבור את אחוז החסימה.
יהיו מעט מאד אנשים שיבזבזו את קולם.
זכרו: בבחירות הקודמות ראש הממשלה פעל הפוך.
הוא סבר שיש לבן גביר סיכוי טוב לעבור, ולכן הוא דווקא עודד אנשים להצביע לבן גביר.
רבבות אכן נרתמו בתמימות "להצביע בן גביר כדי להציל את הימין", ושרפו את קולותיהם.
בן גביר לא התקרב בכלל לאחוז החסימה. חסרו לו 60,000 קולות שזה המון.
הפעם אפשר למנוע את בזבוז הקולות.
זה בידי ראש הממשלה, ורק בידיו.
**
הקריאה של הליכוד כלפיי להכניס לרשימה בהנהגתי את בן גביר אינה ראויה.
חבריי בליכוד—אם אתם כל כך רוצים אותו, שריינו אותו אצלכם!
**
חברים יקרים,
אם אתם רוצים את איילת שקד, את בצלאל ואותי—תצביעו לנו ותנו לנו כוח גדול.
אם לא, זו זכותכם.
אמשיך להילחם על ערכיי.
**
יש לנו בחירות לנצח.
הרימו את הראש.
אנחנו הולכים להילחם ולנצח!
"

https://twitter.com/naftalibennett/status/1217479891853160449
"
חבריי בליכוד—אם אתם כל כך רוצים אותו, שריינו אותו אצלכם!
"

התגובה של איתמר בן גביר:

[URL]https://twitter.com/itamarbengvir/status/1217488698264248323[/URL]
"
נפתלי שלום.

קראתי את דבריך. הסברתי אינספור פעמים כי אני נגד פגיעה בחפים מפשע.

לאור העובדה שגורל עם ישראל וארץ ישראל מונח על כף המאזניים, ועל הפרק סכנה של הקמת ממשלה שתגרש יהודים מהבית, אני מודיע כי לטובת האחדות וניצחון הימין בבחירות אני מסיר את התמונה בסלון.

אני קורא לך ולשר סמוטריץ' לגלות אחריות ולהציל את שלטון הימין.
"

evglev1

Well-known member
מנהל
נראה שביבי לא הקשיב לך, לי, למיקי זוהר, לדוד ביטן

וממש דרש מבנט להתאחד ומצד שני פייגלין מנע מבנט להתחסן מאחוז החסימה על ידי צירוף זהות לבלוק טכני של ימין ליבראלי. נראה שביבי רוצה להוריד את מפלגת הימין המאוחדת ל-4-6 מנדטים שבקושי יאפשרו לנציג אחד מכל מפלגה כי הוא מתכנן כהרגלו את המשתה הגדול, הוא רוצה להגיע ל-40 מנדטים ולא מוכן להשאיר לאלה שמימינו יותר משישה.

למעלה