חברי ישראל ביתנו: נתניהו רצה מאיתנו רק דבר אחד שלא הסכמנו לו

סטילהוק

New member
חברי ישראל ביתנו: נתניהו רצה מאיתנו רק דבר אחד שלא הסכמנו לו

חברי ישראל ביתנו: נתניהו רצה מאיתנו רק דבר אחד שלא הסכמנו לו: חסינות. כל השאר לא באמת עניין אותו. ואנחנו לא בכנסת בעסקי חסינות. שיואיל ויוכח את חפותו בבית משפט כמו שעשה ליברמן. אנחנו לא ניתן חסינות לנתניהו, כמו גם לא לדרעי, ליצמן, ביטן וכץ. אם הם רוצים חסינות שיחפשו במקום אחר.

כעת ברור שאת נתניהו/ליכוד, מעניין רק הנתניהו.

אני נוטה להאמין שגישתם לעניין של ליברמן וגנץ אמיתית, כאשר הליכוד/נתניהו לא ברורים ותמוהים.
העניין פשוט מבחינת החסינות:
עניין החסינות בכלל כבר בעייתי! לא כל אחד מבין למה זה נדרש, למה הח"כים מעל החוק וכאילו יש להם האפשרות לצפצף על החוק.
חוק החסינות לא תקף על כל עבירה! הוא תקף רק לספק עבירות שנעשו במסגרת מילוי התפקיד.
לדוגמה: אם ח"כ ינהג במהירות מופרזת, הוא לא יוכל לבקש חסינות בטענה שמיהר לבצע משהו וזה היה במסגרת תפקידו...
לכן בכל עניין של מחלוקת בעניין חסינות יש וועדה בכנסת והצבעה גם במליאה במקרה והוועדה קבעה שיש להעניק חסינות.
וגם באם יימצא בכנסת הרוב לאפשר חסינות לח"כ, מכאן שבמקרה ואזרח יעתור לבג"ץ בבקשה לבטל את ההחלטה, בג"צ יכול לקבל את ההחלטה ולבטל את ההחלטה של הכנסת.
למה כך?
תארו לכם ח"כ/ראש ממשלה שלוקח שוחד ומפעיל את כוחו הרב על ח"כים בוועדה ואחר כך בכנסת ואלו מאשרים לו חסינות...
המחוקק ידע שהאופציה הזאת קיימת ולכן הערים קשיים בעניין ובצדק.

ברור לכל ילד שהאישומים נגד נתניהו אינם קשורים לביצוע עבודתו, מכאן שאפילו לא ראוי שתתבצע בקשה לחנינה, את זה נתניהו יודע וסביר גם שכל אחד שתומך בנתניהו יודע, או אמור לדעת.

ולכן, מה מנע מנתניהו עד היום להצהיר על שהוא מוותר על בקשת חסינות בהתייחס לאישומים?
הרי זה "נשק" משתמשים בו נגדו! הוא יכל "לנטרל" את ה"נשק" הזה במיידי ולצאת גדול....
לא רק, אם "לא היה כלום", למה הוא כה משתוקק לחסינות?

התשובה ברורה! נתניהו מחפש "בלאגן". בלאגן שיעודו הוא "להרוויח זמן".
ועל הדרך להמר, אולי המהלך יצליח?
כמובן שהוא מהמר "בכסף לו שלו"! הרי אם יפסיד בהימור לא הוא יפסיד, הליכוד יפסיד!!! אבל מה אכפת לו הליכוד כשהוא בדרך לכלא?

ואם במהלך קמפיין הבחירות הוא יינסנ לצאת גדול כשהוא מצהיר שיוותר על החסינות, הציבור בצדק ישאל: "אז למה לא קודם, לפני הבחירות ובכך היו נמנעות הבחירות?

אם בוחנים את העניין מכל הכיוונים, כל אחד מבין שעניין החסינות היה "אבן הנגף" שמנע ממשלת אחדות ואפילו מנע ממשלת ימין צרה.
לליכוד אין ולא תהיה תשובה ראויה לעניין! ולכן יקרוס בבחירות הבאות ובצדק.
אלא אם כן...
יערכו פריימריז ונתניהו לא יינצח בהן, אז הליכוד ייפגע אבל לא יקרוס, זה תלוי בעמדות שיציג זה שיינצח אותו.

צורי80

New member
היה מגיע לו, אבל לא על זה העניין נפל.

היה צריך לתת לנתניהו חסינות, לאור תוכן התיקים, אבל לא
זה מה שהפיל את העניין.

מה פתאום? חסינות זה רק על דברים הקשורים למילוי תפקיד

לא ראוי אפילו להגיש בקשה לחסינות...
בטח במציאות בה היועץ המשפטי לממשלה החליט שיש די בהותר בחומר הראיות כדי להשיג הרשעה בבית המשפט.

ב-2 במרץ הבוחרים יחליטו אם לתת לנתניהו חסינות או לא

כמובן אם בכלל יגיש עד סוף החודש את בקשת החסינות.
אם יעשה זאת, הבחירות במרץ יהוו משאל עם על החסינות לנתניהו.

אם גוש תומכי נתניהו ישיג לפחות 61 מנדטים - יקבל חסינות.
אם לא - כנראה לא יקבל.

ולאור מה שאומרים אנשי ישראל ביתנו, לכל בוחר צריך להיות ברור שהצבעה לישראל ביתנו זו הצבעה גם נגד החסינות לנתניהו.

ליברמן אומר היום שיתמוך בחנינה לנתניהו תמורת פרישה שלו

[URL]https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5641586,00.html[/URL]
"
ההצעה של יו"ר ישראל ביתנו לרה"מ: בריאיון לאולפן ynet אמר ליברמן כי יתמוך במתן חנינה לנתניהו אם זה יעזוב את החיים הפוליטיים. "לא חסינות, הסדר תמורת פרישה בכבוד", הדגיש ליברמן. "אף אחד לא רוצה לראות ראש ממשלה בכלא, אבל כל כדורגלן צריך לדעת מתי לתלות את הנעליים"
"

"הניסיונות היו רק בתוך הליכוד. מי שהגיע לנתניהו בלילה מטעם כל שרי הליכוד היה לא אחר ממי שעומד בראש צוות המשא ומתן שלהם, שר התיירות יריב לוין, עם דרישה שנתניהו יוותר על החסינות. נתניהו התפרץ. אגב, ראיתי את דוברי נתניהו מתנפלים על דוד ביטן שדיבר שם באחד הריאיונות ואמר שזו הזדמנות אחרונה של נתניהו להגיע ל-61. אני חושב שכל מי שהסתובב הרגיש את תחושת המיאוס. נתניהו הפך לצערי לנטל. אף אחד לא רוצה לראות אותו בכלא, אבל אף אחד גם לא רוצה לראות אותו במערכת הפוליטית - וכולם מוכנים באמת לתת לו אפשרות לצאת בכבוד. אם תבוא אפילו לצורך זה יוזמת חקיקה בכנסת, אין לי ספק שתהיה הסכמה מקיר לקיר. בסופו של דבר לנתניהו באמת הייתה תרומה חשובה למדינת ישראל".

"לשחרר אותו הביתה בכבוד".

"אף אחד, כולל אותי, לא רוצה לראות אותו בכלא. אף אחד לא רוצה לראות שום ראש ממשלה בכלא. אבל אתה יודע, כמו בכדורגל - כל כדורגלן הכי טוב צריך לדעת מתי לתלות את הנעליים".

"אני רק מצטט גם את דוד ביטן וגם את יריב לוין, אפילו לא צריך את דעתי. גם ביטן אמר בשידור שזאת ההזדמנות אחרונה, לא תהיה אחרת. ואני חושב שבאמת כולנו פה בתחושה שהאיש תרם לא מעט וצריך לשחרר אותו בכבוד הראוי, אבל אף אחד כבר לא רוצה לראות אותו".

"לא יהיה לו רוב לחסינות, גם בתוך הליכוד יש לא מעט התנגדויות".

"פרישה בהסדר כזה או אחר. צריך כרגע לתת לו אפשרות לפרוש בכבוד".

עכשיו המצב ברור לגמרי - כדי שתהיה חסינות גוש נתניהו חייב 61

מנדטים.
נתניהו והליכוד יצטרכו להבין אחרי הבחירות במרץ שאם אין 61 לפחות, ההכרעה של הבוחרים משמעותה "לא לחסינות" ו"כן לפרישה של נתניהו".
רק תוצאה של לפחות 61 מנדטים משמעותה תהיה שרוב הבוחרים רוצים בהמשך כהונת נתניהו כראש הממשלה.

הכנסת לא יכולה לתת חנינה, מדובר בספין (טוב) של ליברמן

הכנסת יכולה לתמוך בחנינה, אבל אין לזה שום ערך, רק הנשיא יכול לתת חנינה.
כמובן שזה רק לאחר המשפט וכמובן זה כפוף במינימום לחרטה.

אילו הייתי אני הנשיא במקרה של בקשת חנינה לאחר הרשעה של נתניהו, הייתי בהחלט מסכים בכפוף ל:
1. הבעת חרטה מלאה וברורה.
2. כיסוי מלא של כל ההוצאות הקשורות לחקירה/משפט של נתניהו.

חנינה לא חייבת להיות לאחר משפט. היה את תקדים פרשת קו 300

זה לא ספין בכלל. זו אמירה שיש לה משמעויות פוליטיות וציבוריות.
המשמעות הפוליטית - ישראל ביתנו יוצאת ב-100% מכל חישוב של תמיכה בחסינות.
המשמעות הציבורית - שיש תמיכה בהסדר פרישה עם נתניהו שיחסוך משפט נוסף של ראש ממשלה.

אם נתניהו עצמו יהיה מוכן לקבל הסדר כזה, תהיה לו תמיכה רחבה בכנסת. אני משער שגם בכחול לבן תהיה לכך תמיכה רחבה.
הנשיא אינו האדם שהעמדה שלו תכריע בנושא הזה, אלא היועץ המשפטי לממשלה. אם היועץ המשפטי לממשלה יתמוך ובג"צ לא יפסול ותהיה לכך תמיכה רחבה בכנסת, הנשיא יתן את החנינה.
אם היועץ המשפטי לממשלה יתנגד, לא תהיה חנינה, כי במקרה כזה בג"צ יצדד בעמדת היועץ המשפטי והנשיא גם לא יוכל לפעול בניגוד לעמדת היועץ המשפטי.

סטילהוק

New member
אסור לתת לנתניהו שום חנינה כל עוד הוא לא מודה בפשעים שביצע

היינו כבר בסרט הזה וראינו איך זה נגמר. הפעם חובה על המדינה להתעקש שהוא יודה בכל מה שביצע ויביע חרטה פומבית עמוקה על כל המעשים, בכך גם תיפסק ההסתה הפרועה שניהל הוא ושפוטיו כנגד מערכת החוק והמשפט בישראל והתקפת כל מוסדות המדינה הממלכתיים ע"י נתניהו ושפוטיו העיוורים. רק בתנאי הזה יש לאפשר לו קבלת חנינה, ולא פחות מזה. כמובן שהוא יתחייב בקולו ובנוסף יחתום על מסמך אצל היועמ"ש שהוא פורש לצמיתות מהפוליטיקה הישראלית ולא מתקרב יותר לקופה הציבורית.

לא מספיק, מישהו צריך לשלם גם כסף.

כמה עלו החקירות? כמה עלו הפעלת עורכי הדין?
אתה כל הכסף הזה נתניהו צריך להחזיר!!!
אם יחזיר, לא צריך להתעקש על מאסר בפועל.

היועץ המשפטי החליט להעמיד לדין. איך ימליץ על חנינה?

יש כתב אישום! אי אפשר לבטל כתב אישום, אלא אם כן תעמוד לנתניהו החסינות.
כדי שתעמוד לנתניהו החסינות, מתחייב שיהיה לכך רוב בוועדה מיוחדת ובנוסף רוב בכנסת ובנוסף את אישור בג"צ באם תהיה עתירה בעניין ובוודאות תהיה.

הטוב ביותר עבור המערכת היא שנתניהו יתפטר ועורכי דינו ייחלו לדון מול הפרקליטות על עסקת טיעון מקילה.
אבל אם נתניהו באמת באמת באמת יודע שהוא חף מפשע, מכאן שעליו ללכת בכוח למשפט ולצאת משם זכאי.

למעלה