גנץ וכחול לבן לא צריכים להשתתף בתחרות וצריכים לתת לנתניהו

זה לא מה שהיועץ אמר.

היועץ קבע שלנתניהו עומדים 30 יום לבקש חסינות
אם לא יבקש במשך ה 30 יום בגלל כל סיבה שהיא, לא יוכל לבקש אחרי.

לדעתי זה יותר מרמז, פשוט לשלם את המחיר, פשוט להתפטר....
יישלם את המחיר, תקום וועדה ו"סביר" שהיא תאשר לו חסינות.
אבל...
אז יבואו בג"צים ולך תדע, הרי לא מדובר בעניינים הקשורים לתפקיד...

תבחין בין הבקשה לדיון בבקשה

אם נתניהו ירצה לבקש הוא יצטרך לעשות את זה תוך 30 יום.
הדיון בבקשה יהיה כאשר תהיה ועדת כנסת.

סטילהוק

New member
ובגלל זה לנתניהו אין שום אינטרס שתקום וועדת כנסת

כי הוא יודע שאין לו רוב בכנסת לחסינות גם אם יבקש.

צורי80

New member
נשמע מצויין, נתחיל עם להפסיק תקציבים להבימה והקאמרי.

נמשיך עם קרנות קולנוע שמעלות בדעתם לשקול שיתוף של סרטים על מחבלים ועוזריהם.
אחרי כל זה אם עדיין יהיה חסר כסף אפשר לשקול קיצוץ במוסדות יהדות.

בבקשה! אם יהיה לכך רוב, קדימה!

אם נתניהו רוצה, נתניהו עושה... לא?
כשתקום ממשלת אחדות ללא נתניהו, תקציבי השחורים יירד בצדק לאפס.
הרי צריך להחזיר לקופה הציבורית את הכספים הרבים שהלכו לנוכח מערכות בחירות הנובעות מהחזירות שלהם...

צורי80

New member
כשתפנימו שאנחנו אלה שבוחרים את היו"ר שלנו

נוכל לעשות קואליציה.
לא נצרף אליה כאלה שמתייחסים בסוג של גזענות כלפי החרדים והכיפות הסרוגות.
נמשיך את התיקצוב למוסדות יהדות ואולי נצמצם את התקציב למוסדות כמו הבימה והקאמרי.

בימין אוהבים לומר שהבעיה אינה עם הערבים אלא עם נציגיהם בכנסת

כשנוח לימין לפסול נבחרים אין עם זה שום בעיה.
אבל כשאחרים פוסלים את נתניהו בגלל כל מיני סיבות זה לא בסדר.

כשהימין יפנים שהרשימה המשותפת נבחרת על ידי אזרחי ישראל הערבים אחרים יפנימו שאתם אלה שבוחרים את היו"ר שלכם.

לפסול את נתניהו כראש ממשלה לא פחות לגיטימי מלפסול את הרשימה המשותפת כשותפה לגוש חוסם או לקואליציה.

כחול לבן פוסלת השתתפות של עצמה בקואליציה כאשר נתניהו ראש הממשלה.
הליכוד לעומת זאת פוסל איזושהי השתתפות של הרשימה המשותפת בגוש חוסם של כחול לבן שהוא עצמו לא שותף בה.
אז מי כאן מכתיב למי?

אם אתם רוצים את נתניהו כראש הממשלה תחת כתב אישום בבקשה תקימו קואליציה שתתמוך בכך.
ואם אתם לא יכולים אל תבואו בטענות לכחול לבן שמתנגדת לראש ממשלה תחת כתב אישום.

צורי80

New member
מצביעי הרשימה המשותפת הם חד משמעית חלק מהבעיה.

לבוא ולטעון שטיבי שטוען שאין דבר נעלה מהשהדא, זו בפרשנות מאוד זהירה בגידה אל נוכח פני האויב בשעת מלחמה, שדינה אם נאהב את זה או לא, לפי חוקי מדינת ישראל - מוות.
אפשר לשנות את החוק הזה, אבל זה החוק, גם אם זה לא מתאים לדת הPC.
מי שמצביע לבוגד אל נוכח פני האויב בשעת מלחמה, הוא הבעיה, ולא ראוי להחזיק אזרחות ישראלית.

אם אחמד טיבי עבר על חוקי המדינה שהמשטרה תחקור אותו

ושיועמד לדין.
כל עוד הוא לא נחקר, מואשם, נשפט ונגזר דינו הוא אזרח בעל זכות לבחור ולהיבחר.
אלה חוקי המדינה.
לי אין שום בעיה שכל חבר כנסת מהרשימה המשותפת וכל אזרח ערבי שניתן להאשימו בבגידה יואשם בבגידה.
אבל מי שלא מואשם לא ניתן לשלול את זכות הבחירה וההיבחרות שלו.
ואזרחי ישראל הערבים בוחרים בנציגים שלהם אם נאהב אותם או לא.
בכל מקרה אף אחד מהם אינו מועמד להיות ראש ממשלה בכלל ותחת כתב אישום בפרט.

כפי שזה לגיטימי לא לראות בחברי הכנסת הערבים שותפים אפשריים לשלטון במדינה כך זה גם לגיטימי להתנגד לראש ממשלה שיש נגדו כתב אישום.

בכל מקרה לא ידוע לי שיש איזשהו חבר כנסת מבין 55 חברי הכנסת של גוש ה-55 שמציע לשלול מאזרחי ישראל הערבים את זכות הבחירה או את האזרחות.
אנשי ימין שבים ומדגישים שהבעיה אינה אזרחי ישראל הערבים (וביתר שאת עושים זאת שרים וחברי כנסת של הליכוד) אלא חברי הכנסת של הרשימה המשותפת.
באותה מידה הבעיה אינה בוחרי הליכוד ואפילו לא חברי הליכוד, אלא ראש ממשלה שיש נגדו כתב אישום. האמת שלמתנגדי נתניהו יש הרבה בעיות נוספות איתו מעבר לכתבי האישום, אבל הענין של ראש ממשלה מכהן תחת כתב אישום זה עניין עקרוני שלא נוגע רק לנתניהו.

צורי80

New member
הבאת דוגמה מעולה לבעיה במערכת אכיפת החוק.

אחמד טיבי אמר שאין דבר נעלה יותר מהשהדא,
מישהו עצר אותו לחקירה על כך?
אם מישהו בימין היה אומר דברים הרבה הרבה פחות חמורים הוא היה עצור, אם לא כלוא ואם לא עובר עינויים.

רוב חברי הרשימה המשותפת אינם לגיטימים, לא בגלל שהם ערבים, אלא בגלל מעשיהם ודעותיהם.
איוב קרא הוא ערבי והוא אדם זהב שטוב למדינה, הוא כמו הדומים לו חייב לקבל את המקום הראוי לו בממשלה.

איוב קרא לא ערבי, הוא דרוזי. הדרוזים אינם ערבים

מישהו דאג שאחמד טיבי ייעצר לחקירה?
נדמה לי שאף אחד גם לא הציע בועדת הבחירות לפסול אותו מהתמודדות.
אם אחמד טיבי לא לגיטימי ואם רוב חברי הרשימה המשותפת לא לגיטימיים אז שיפעלו נגדם ואל תתן לי את התירוץ של בג"צ.
כשמדובר במעשים מערכות הבטחון במדינה יודעות לטפל במעשים.

ואם מדובר רק בדיעות אז השאלה באיזה חוק מפורש ניתן להשתמש כדי לפסול אדם בגלל דיעותיו. אולי החוק במקרים כאלה צריך להיות מפורש יותר.

אני למשל סבור שלבל"ד אין מקום בכנסת ישראל אבל כנראה אין חוק שמקנה יסודות מוצקים להרחיק את המפלגה הזו מהכנסת.

אני גם סבור שיש טעם לפגם שאדם שהיה יועץ של ערפאת יהיה חבר כנסת, אבל החוק לא מונע את זה.

אבל יש לי שאלה אליך: זוהיר בעלול היה לגיטימי?
אני זוכר את הדה-לגיטימציה שעשו בימין למפלגת העבודה כשזוהיר בעלול ויוסי יונה היו חברי כנסת מטעמה. אז השאלה עד לאן מגיע גבול הפסילה מכיוון ימין בגלל דיעות.

צורי80

New member
הם לא מגדירים את עצמם ערבים

אבל אני חושב שקשה להגיד שאתנית הם לא ערבים.

מה שאחמד טיבי אמר זה הסתה פר אקסלנס, אין שום הצדקה לכך שהוא לא הועמד לדין.
לפי החוק המפלגות הערביות לא יכולות להשתתף בבחירות, או לכל הפחות בל"ד, רע"ם ותע"ל, כי מפלגה שמתנגדת למדינת ישראל כיהודית או דמוקרטית במפורש או במשתמע לא יכולה לרוץ לכנסת.
הם אכן נפסלו מלרוץ, אך בג"ץ החזיר אותם.

זוהיר בעלול היה ח"כ לגיטימי, הוא כן הפך את המחנה הציוני לפחות ציוני, אבל הוא היה לגיטימי, לא יכלת לשמוע ממנו את האמירות ההזויות של הרשימה המשותפת.

מתי רע"ם ותע"ל נפסלו?

במרץ נפסלה רשימת רע"ם-בל"ד ונפסל עופר כסיף מרשימת חד"ש-תע"ל
[URL]https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5474781,00.html[/URL].

אבל אני לא זוכר שתע"ל נפסלה או שרע"ם נפסלה בפני עצמה כשלא התמודדה עם בל"ד.
רע"ם זו דווקא המפלגה הערבית שמפלגות גוש הימין הכי משתפות איתה פעולה.

צורי80

New member
אני חושב שבעבר, וגם אם לא, חייבת הייתה להיפסל.

משתמע מהמצע שלהם שהם נגד מדינה יהודית.

ולגבי התנגדות למדינת ישראל כמדינה דמוקרטית

חבר כנסת שמצהיר במפורש "ישראל צריכה להתנהל לפי משפט התורה" ו "מדינת העם היהודי תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך"
לא בדיוק תומך בישראל כמדינה דמוקרטית לא במפורש ולא במשתמע.

אני בטוח שאתה מתנגד נחרצות לפסילתו של אותו חבר כנסת ולטענה שהוא לא יכול לרוץ לכנסת ולהשתתף בבחירות.

ובניגוד לחברי הכנסת של הרשימה המשותפת, אותו חבר כנסת מכהן כיום כשר די בכיר בממשלת ישראל.

סטילהוק

New member
ערוץ 20 המתחרד: לעולם לא נחזור לשלטון כי איבדנו את המרכז

ריקלין ושות' יום א' 1.12 התכנית המלאה
https://www.20il.co.il/תוכניות/ריקליןסגל/ריקלין-ושות-יום-ה-1-12-התכנית-המלאה/

כך שתמשיכו לקרוא ליכודניקים שפוטים של נתניהו לאנשי מרכז חילונים וליבראלים "שמאלנים" ואז לא כבר תחזרו לעולם לשלטון יותר. בינתיים תיהנו מחברתם של שותפכם הטבעיים הפראזיטים, המשתמטים, החשוכים והאנטי-ציוניים המוצהרים ותשבו איתם ועם הערבים ביחד באופוזיציה. עד שיימאס לכם מהם ותבינו שאם אתם רוצים לחזור לשלטון אתם צריכים את המרכז ולא את החרדים הפראזיטים האנטי-ציוניים.

כל אדם דתי מתנגד למדינה דמוקרטית?

אתה היית זה שהסתמך על סעיף 7א לחוק יסוד הכנסת בהקשר של חברי הכנסת של הרשימה המשותפת.
אז כעת אתה טוען שצריך לפסול את כל חברי הכנסת הדתיים?

אי אפשר להשתמש בסעיף מסויים כשהוא נוח ולהתעלם ממנו כשהוא לא נוח.

אבל נעזוב כל אדם דתי. אדם דתי אחד אמר אמירות מפורשות שמהן משתמע שהוא מתנגד למדינה דמוקרטית. אותו אדם לפי סעיף 7א לחוק יסוד הכנסת צריך להיפסל מהתמודדות לכנסת.

סטילהוק

New member
שאתה מדבר על גזענים כדאי שתביט במראה ליכודניק

כי אין יותר גזענים ממכם הליכודניקים בכל המדינה כולה.
וכשאתה מדבר על אנטי-ציוניים כדאי שתביט על מי שאתם קוראים להם שותפיכם הטבעיים. אך כנראה שמרוב שפיטותך לנתניהו גם הציונות נשכחה ממך, ליכודניק מתחרד שפוט של נתניהו.

צורי80

New member
מערכניק, זה שתקרא לנו צ'חצ'חים גזעניים, רק יוכיח שאתה הבעיה

הביטויים הסמי-אנטישמים שאתה מרבה להשתמש בהם כנראה מבטאים רגשי נחיתות, אחרת לא היית משתמש בביטויים שאפילו אבו מאזן וקורבין לא מעיזים להשתמש.

קודם כל תתנער מקואליציית: אחמד 'אין דבר נעלה מהשהדא' טיבי-בני גנץ,
ואחרי זה תדבר איתנו על ציונות.
הח"כים החרדים הרבה יותר ציונים מהחברים שלך שבעד הקמת מדינה איסלמית בתוך יהודה ושומרון.

למעלה