יכול להיות שהפתרון של צורי לערביי יו"ש זה הפתרון עבור כל

יכול להיות שהפתרון של צורי לערביי יו"ש זה הפתרון עבור כל

אזרחי ישראל - טריטוריה ערבית, טריטוריה דרוזית, טריטוריה חילונית, טריטוריה דתית לאומית וטריטוריה חרדית.
אזרח של כל טריטוריה יצביע לממשלה של אותה טריטוריה.
לחרדים תהיה ממשלה חרדית, לדתיים לאומיים תהיה ממשלה דתית לאומית, לחילונים תהיה ממשלה חילונית, לדרוזים תהיה ממשלה דרוזית ולערבים תהיה ממשלה ערבית.
נושאי הבטחון יופקדו בידי מועצת בטחון על טריטורית שבה תהיה דומיננטיות לדתיים לאומיים, לחילונים ולדרוזים שנושאים בעיקר נטל הבטחון.
נושאי ההגירה יחולקו בין מועצת העל לממשלות הטריטוריות, כפי שקיים למשל בקנדה.

כור ההיתוך של ישראל אבד עליו הכלח. כיום ישראל היא כפי שנשיא המדינה מתאר אותה - שבטים שונים.
חרדים ינהלו את חיי החרדים
דתיים לאומיים ינהלו את חיי הדתיים לאומיים
חילונים ינהלו את חיי החילונים
דרוזים ינהלו את חיי הדרוזים
וערבים ינהלו את חיי הערבים

אולי המבנה הזה יעזור לפתור גם את הבעיות עם ערביי יו"ש.

אחדות לא תהיה כאן וממשלה של חלק מהשבטים לא יכולה לנהל את חיי השבטים האחרים.

אם לערביי יו"ש תהיה טריטוריה משלהם, אני לא רואה סיבה למה שלחילונים לא תהיה טריטוריה משלהם.
לא יבחרו לכנסת? ממילא אין הרבה טעם במצב הנוכחי להצביע לכנסת משותקת.

סטילהוק

New member
אפשר לצרף את הליכודניקים לשותפיהם הטבעיים האנטי-ציוניים?

כי מקומם איתם, לא עם האזרחים הנורמלים והציוניים.

כל אחד יוכל לבחור לחיות תחת הטריטוריה שתתאים לו בעיני עצמו

החלוקה אינה לפי מפלגות אלא לפי לאומיות, דת ואורח חיים.
ושים לב שבחלוקה כזו כבר לא תהיה ממש משמעות לציונים ואנטי-ציונים. כל טריטוריה תוכל להגדיר עצמה כיצד שתרצה ולחוקק אילו חוקים שתרצה.
וגם לכל טריטוריה תהיה מערכת משפט משלה.
טריטוריה מסויימת תוכל למשל לחוקק חוק שמעניק חסינות לראש ממשלת הטריטוריה לכל ימי חייו.

אגב, הטריטוריות לא צריכות להיות רציפות מבחינה טריטוריאלית.
צורי לא מתכוון שטריטוריית פורטו ריקו ביהודה ושומרון תהיה רציפה.
כך גם הטריטוריות שאני מציע לא צריכות להיות רציפות.
המעבר בין האזורים השונים של כל טריטוריה יהיה בדיוק כפי שצורי חושב שצריך להיות המעבר בין האזורים השונים של טריטוריית פורטו ריקו ביהודה ושומרון.
יכול להיות אפילו רחוב אחד בעיר מסויימת בטריטוריה אחת ורחוב אחר באותה עיר בטריטוריה אחרת.
אני מניח שצורי לא מתכוון למשל שכל חברון תהיה בטריטוריית פורטו ריקו שהוא מציע וגם לא מציע להוציא מהגדרת אותה טריטוריית פורטו ריקו את רבבות ערביי חברון.

סטילהוק

New member

לא. התוכנית הזו מבוססת על קנטונים קטנים עם חלוקה גיאוגרפית

ודמוגרפית בין יהודים לערבים.
אני מתכוון יותר לחלוקה פונקציונלית ופחות לחלוקה גיאוגרפית ולכן החלוקה שלי לא דורשת רציפות טריטוריאלית וכל כך הרבה קנטונים קטנים.

למעלה