בנט שר הבטחון והליכוד והימין החדש יפעלו כסיעה משותפת בכנסת

סטילהוק

New member
בנט נפל גם הוא במלכדת הדבש שטמן לו נתניהו השרלטן המושחת

לא יאומן איך כולם בזה אחר זה לא לומדים שום לקח מקודמיהם חותמות הגומי של נתניהו ונופלים בזה אחר זה במלכודות הדבש שטומן להם השרלטן נתניהו.

אבל לא נורא, כי גם בנט ילמד זאת על בשרו בדרך הקשה, כפי שכבר למדו ליברמן, לפיד וכחלון. וכדאי שנתניהו יזכור שסך השלם קטן מסך חלקיו. ולראייה הליכוד-ביתנו.

אבל היי, זו ההלוייה שלהם. אז שתהיה להם קבורה נעימה בבחירות הבאות.

הליכוד יחד עם כולנו, הימין החדש וההסכם עם זהות חזר לאותו

גודל בכנסת שהיה לו באפריל השנה בלעדיהם.

אבל כעת, אם יש עוד איזושהי רלוונטיות לממשלת אחדות, הליכוד יכול לטעון שסיעתו זו הסיעה הגדולה ביותר בכנסת ולכן נתניהו צריך להיות ראשון ברוטציה.
וכחול לבן לא יכולה לטעון נגד הטיעון הזה.

סטילהוק

New member
אני לא מבין ממתי מותר להקים מפלגות חדשות אחרי הבחירות

מפלגות מקימים לפני הבחירות, לא אחריהן ובהתאם לתוצאותיהן. נתניהו מוכיח שוב ושוב ושוב שהוא רמאי שרלטן ונוכל שמצפצף על החוק והמדינה כולה עושה מה שבא לו, כולל חותמות הגומי העלובים והמושחתים שלו. והיועמ"ש פשוט נרדם בעמידה אל מול ההפקרות הזאת של נתניהו ומושחתיו.

זה לא הקמת מפלגה. מותר לסיעות בכנסת להתפצל ולהתאחד

אין ליועץ המשפטי שום דבר לעשות בקשר לכך. אין כאן שום דבר נגד החוק.
סיעת הליכוד וסיעת הימין החדש בכנסת בהחלט יכולות להחליט לפעול כסיעה משותפת בכנסת כפי שסיעת הבית היהודי - האיחוד הלאומי - הימין החדש (או בקיצור "ימינה") יכלה להחליט להתפצל ולפעול כשתי סיעות נפרדות: הבית היהודי - האיחוד הלאומי והימין החדש.

כעת זו עובדה שסיעת הליכוד - הימין החדש תהיה הסיעה הגדולה ביותר בכנסת ה-22 ובאופן חוקי לגמרי (ואגב גם לא מפתיע, כבר דובר ונכתב על האפשרות הזו גם בפורום הזה לא מעט מאז הבחירות האחרונות).

סטילהוק

New member
זו הקמת רשימה משותפת בניגוד לחוק הבחירות

נתניהו השרלטן ראה שקיבל פחות קולות מכחול-לבן, אז בניגוד לחוק שהוא מצפצף עליו ועושה זאת כבר מהמקפצה האולימפית, הוא הקים רשימה משותפת כדי להגדיל את קולותיו מול כחול-לבן. עוד לא היה דבר כזה בכל תולדות מדינת ישראל מאז הקמתה. הרי מי שהצביע לשקד ובנט לא הצביע לליכוד, הוא הצביע לימינה והימין החדש. זו פשוט גניבת קולות, גם של בנט ושקד שרימו את בוחריהם וגם של נתניהו.

ממש לא. זו הקמת סיעה משותפת וזה חוקי לגמרי

לאיזה סעיף בדיוק בחוק הבחירות זה מנוגד?
כבר היו הרבה מקרים של איחודי סיעות בכנסות שונות.
למשל איחוד של סיעת ישראל בעליה עם סיעת הליכוד אחרי בחירות.

סטילהוק

New member
תמשיך לישון בעמידה כמו היועמ"ש ולהתעלם מהפרת החוק.

מעולם לא היה מצב כזה כמו שקורה עכשיו, שהמפלגה שקיבלה פחות קולות בבחירות מגדילה את גודלה באמצעות הקמת רשימה משותפת מול המפלגה שקיבלה יותר קולות. הרי אם ציבור הבוחרים היה רוצה שהליכוד יקבלו יותר קולות מכחול-לבן הוא לא היה נותן אותם לשקד ובנט וימינה, הוא היה נותן אותם לליכוד. מה שקורה עכשיו זה עבודה בעיניים וגניבת קולות. אבל כמו שכבר אמרתי לא פעם ולא פעמיים, נתניהו מעולם לא בחל בשום אמצעי בכדי להשיג את מטרותיו, חוקי או לא חוקי, אותו זה ממש לא עניין ולא מעניין, חוקים בשבילו זו המלצה בלבד, בדיוק כמו הדמוקרטיה.

אין בזה שום הפרת חוק ואינך מסוגל להביא שום סעיף חוק שמופר

בעקבות איחוד הסיעות.

אבל אני אביא לך סעיף חוק שדווקא כן מאפשר מיזוג סיעות:
סעיף 60 בחוק הכנסת

אני מבין שמפריע לך שכחול לבן כבר לא תהיה הסיעה הגדולה ביותר בכנסת, אבל אם תרצה בכך גם לה עומדת אפשרות כזו, למשל להתאחד לסיעה אחת עם סיעת העבודה - גשר, אם שתי הסיעות תרצנה בכך. אני די בטוח שמיזוג כזה לא ממש יפריע לך ולא תטען שאינו חוקי.

אתה משתמש יותר מדי וללא שום בסיס במונח הפרת החוק.
לא כל מה שלא מוצא חן בעיניך מהווה הפרת חוק.

סטילהוק

New member
מעניין איך הגעת לזה שהסעיף הזה מאפשר מיזוג סיעות אחרי בחירות

כי אני לא מצאתי אפילו רמז לזה בסעיף שציינת. יכול להיות שיש בעיה בהבנת הנקרא עמוד? איפה ראית שכתוב מיזוג סיעות אחרי בחירות ועוד לפני הקמת ממשלה? בסעיף 60 ביקום מקביל? תראה לי עוד מקרה כזה בתולדות המדינה, שהמפלגה שקיבלה פחות קולות מיריבתה הגדילה את עצמה אחרי הבחירות מול המפלגה היריבה שקיבלה יותר קולות ממנה. תתחיל לבדוק מ 1948 שנת הקמת המדינה...

יכול להיות שיש לך בעיה בהבנת הנקרא

"
אישור ועדת הכנסת (תיקון מס' 18) תשס"ד-2004
60. (א) נמסרה לועדת הכנסת הודעה בכתב מטעם סיעה או חלק ממנה על התפלגות כאמור בסעיף 59(1) או (2), או על מיזוג של סיעות במסגרת סיעתית חדשה, תאשר ועדת הכנסת את השינוי.
"

"או על מיזוג של סיעות במסגרת סיעתית חדשה..."
זה בדיוק המקרה ושינוי בהרכב סיעות בכנסת תמיד נעשה אחרי בחירות - יכול להיות יומיים אחרי ויכול להיות שנתיים אחרי.

קורס בעברית לא סלקטיבית אולי יעזור לך...

אני מבין שכואב לך מאוד על אובדן מעמד הסיעה הגדולה ביותר, אבל זה חוקי לחלוטין.

אני מחכה שתביא את סעיף החוק שמופר במקרה הזה. טענת להפרת חוק? תוכיח או שתודה שטעית.

סטילהוק

New member
זה לא המקרה, עובדה שהליכוד-ביתנו הוקמה לפני הבחירות ולא אחרי

וכך לגבי כל רשימה גדולה שהוקמה מאז הקמת המדינה. תמיד לפני הבחירות ולא אחריהן כשהתוצאות ידועות. זה הרי כמו להריץ מניות כשיש לך מידע פנימי. וזו עבירה על החוק. תשאל את דנקנר...

זה לא משנה אם הרשימה גדולה או קטנה - מותר לסיעות בכנסת

להתאחד לסיעה אחת ואין שום קשר להרצת מניות ולדנקנר.
אין לך כבר מה לטעון אז אתה מתפזר לדברים לא קשורים.

והעובדה שהליכוד - ביתנו הוקמה לפני הבחירות לא סותרת את האפשרות החוקית למהדרין לסיעות בכנסת להתאחד במהלך כהונתה.
מותר להתפצל (בתנאים מוגדרים) ומותר גם להתאחד.

קבל דוגמה מהכנסת ה-16:

[URL]https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%94[/URL]

"
הכנסת ה-16
לבחירות לכנסת ה-16, בשנת 2003, רצה המפלגה תחת הסיסמה "שרנסקי. ימין. שפוי. נקי", במטרה לפנות לישראלים ותיקים מאוכזבי הליכוד. המפלגה ציפתה לשחזר את ההצלחה בשתי מערכות הבחירות האחרונות; בפועל, המפלגה נחלה כישלון כאשר הצליחה לקבל שני מנדטים בלבד. בעקבות כישלון זה הודיע נתן שרנסקי על התפטרותו מהכנסת, ופינה את מקומו לחברת הכנסת מרינה סולודקין, שהייתה במקום השלישי ברשימה
לאחר הדיונים הקואליציוניים הסכימה מפלגת ישראל בעלייה להצטרף למפלגת הליכוד בתמורה למינוי נתן שרנסקי כשר ללא תיק האחראי על ענייני ירושלים והתפוצות בממשלה העתידה לקום.
בעקבות התמזגותה עם מפלגת הליכוד חדלה המפלגה מלהתקיים.
"

והליכוד שהייתה בכנסת ה-16 סיעה בת 38 חברי כנסת גדלה עוד יותר לסיעה בת 40 חברי כנסת.
זה מותר וגם לסיעה בת 32 חברי כנסת מותר לגדול לסיעה בת 35 חברי כנסת ולא משנה כלל שקיימת באותה כנסת סיעה אחרת בת 33 חברי כנסת.

סטילהוק

New member
איך שקד לא מתביישת ללכת בלי כיסוי ראש בין כל הדתיים והמשיחים

שתגלח את ראשה החילונית ותשים שביס. הרי היא בעד מדינת הלכה חשוכה, מפגרת ונחשלת שמונהגת ע"י אייטולות, אז לפחות שתנהג בהתאם, ולא תשחק לנו אותה חילונית, כי אף אחד במרכז כבר לא קונה את הבלוף הזה גב' איילת שקד.

סטילהוק

New member
התעמולה היחידה היא של אדונך השרלטן נתניהו

ואף אחד מהחילונים בכל רחבי הקשת הפוליטית כבר לא קונה את התעמולה שלו. אבל היי, הוא תמיד יכול לנסות למכור אותה לשותפיו הטבעיים שהוא נותן פרוטקשן בעזה. אותם אלה שהוא הבטיח והתחייב לפני יותר מעשור להביא למיטוט שלטונם. אני בטוח שהם יקנו בדיוק כמוך ליכודניק כל מה שיש לאדונך נתניהו למכור.

צורי80

New member
הללויה - עם חשש פוליטי

שנים שאני קורא בפורום הזה למנות את בנט לשר ביטחון,
שנים שאני מחכה שבנט ושקד יצטרפו לליכוד בכדי שאחד מהם יוכל להחליף את נתניהו אחרי 120, או 101 אם יחייה כמו אבא שלו.

אין ספק שמדובר באדם המתאים ביותר בישראל לתפקיד, ומדובר בשלב טוב ומשמעותי לניסיון הנדרש עבור ראש ממשלה,

יחד עם זאת יש לי חשש משמעותי - הוכח כבר שבפוליטיקה של ישראל השלם קטן מסכום חלקיו,
יתכן שהמהלך יקטין את גוש הימין.

למעלה