זוכר עמוד מה טענת לגבי זה שאין מה לדאוג לקלף המיקוח של ביבי?

סטילהוק

New member
זוכר עמוד מה טענת לגבי זה שאין מה לדאוג לקלף המיקוח של ביבי?

זוכר עמוד מה טענת לגבי זה שאין מה לדאוג לקלף המיקוח של ביבי, כי הנשיא ריבלין מתכוון להחליט על מי להטיל ראשון להרכיב את הממשלה רק בשבוע הבא? אז שים לב מה קרה כבר היום בערב:

ראובן ריבלין הטיל על נתניהו את המנדט להרכבת הממשלה
https://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/769248

"מסיכום ההתיעצויות עולה כי אין 61 קולות המספיקים להרכבת ממשלה, לא לנתניהו ולא לגנץ. היכולת של נתניהו להרכיב ממשלה גבוהה יותר כרגע", טען הערב רבלין. לפיד: בני גנץ יהיה ראש ממשלה וביבי ילך לטפל בתיקיו הפליליים"

לאחר שנכשל בשלכנע את הצדדים להקים ממשלת אחדות, נשיא המדינה ראובן ריבלין הטיל הערב (ד') את המנדט להרכבת הממשלה הבאה על יו"ר הליכוד בנימין נתניהו.

"לאחר שנוצעתי עם נציגי כל הסיעות הריני להודיע כי ראש הממשלה היוצא, ח"כ בנימין נתניהו, יקבל מידיי הערב את המנדט להרכבת הממשלה", אמר ריבלין והוסיף כי "מסיכום ההתיעצויות עולה כי אין 61 קולות המספיקים להרכבת ממשלה, לא לנתניהו ולא לגנץ. היכולת של נתניהו להרכיב ממשלה גבוהה יותר כרגע".

נכון, כי השיחות בין הליכוד לכחול לבן נתקעו והמועמדים עצמם

ביקשו מהנשיא לתת את המנדט כבר השבוע.
ועדיין טענתי על קלף המיקוח עומדת בעינה.
כי אין שום סיכוי שעד השימוע תהיה ממשלה חדשה.

אתה זוכר שמראשון עד שלישי זה חג?
השימוע מתחיל ביום רביעי.

כרגיל, אתה מתייחס למה שנוח לך ומתעלם ממה שלא נוח לך.

תחזור אליי אם ביום רביעי הבא תהיה ממשלה חדשה.
מבטיח לך שאני לא אפרסם הודעה בסגנון שלך אם זה לא יקרה.

והנה קישור לדברים המפורשים של הנשיא בהם הוא אומר, בין השאר, שנתניהו וגנץ ביקשו ממנו לא לדחות את הטלת המנדט.
[URL]https://www.facebook.com/ReuvenRivlin/videos/515309109308958/[/URL]

תמשיך לפרסם הודעות כאלה מזלזלות המעידות על השטחיות והמגמתיות שלך.

סטילהוק

New member
לפי מה שהבנתי לרוטציה גנץ היה מוכן להסכים אך נתניהו לא הסכים

לקבל את הדרישות של דת ומדינה המתואמות גם עם ליברמן ומפלגתו של כחול-לבן. מה שאומר שאין סיכוי שיצטרף אליו ולממשלתו, אם ינסה לצרפו לממשלה צרה בראשותו. וזה מצויין, כי זה אומר שאין לו סיכוי להרכיב ממשלה.

לפיד ויעלון הטילו וטו על הצטרפות לממשלה כלשהי בראשות נתניהו

לכן אין שום משמעות למו"מ בין כחול לבן (יותר נכון גנץ) לבין הליכוד בראשות נתניהו.

ולגבי הדרישות של דת ומדינה אני כתבתי מראש שאין סיכוי שהליכוד יקבל דרישות כאלה.
אתם תאלצו להשלים עם זה שהליכוד (בלי קשר לנתניהו) לא פרטנר לאג'נדה כזו.
מי שרוצה אג'נדה כזו ימצא לה אוזן קשבת אצל "הקומוניסטים" במחנה הדמוקרטי, לא בליכוד.

לא נעים לומר אבל הדרך היחידה של ליברמן ליישם את האג'נדה שלו בכנסת ה-22 היא באמצעות קואליציה עם עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס, ה"קומוניסטים" ורחמנא ליצלן בתמיכה מבחוץ של ה"אוייבים".

ליברמן מציג עצמו כאדם פרגמטי. אם הוא אכן כזה הוא יודע היטב שהאג'נדה שלו מעולה כאג'נדה אופוזיציונרית אבל חסרת כל סיכוי כאג'נדה קואליציונית.
וכחול לבן בסך הכל משמשים כלי משחק של ליברמן.
מה איכפת לליברמן לדחוף לכחול לבן רשימת מכולת לגשת עימה לליכוד כשהוא יודע היטב שבסופרמרקט הליכודי אין את המוצרים המופיעים ברשימה הזו.
הוא מסתכל מהצד ונהנה.

סטילהוק

New member
אתם? מה קרה לאנחנו עמוד? כבוחר כחול-לבן פתאום אתה מוציא עצמך

מהכלל? וכמו כשכבר אמרתי לךעמוד, אם לא תקום ממשלת אחדות חילונית לא תקום שום ממשלה, ואני ממש לא מדבר רק על הבחירות האחרונות. כדאי מאוד שתתחיל להבין ולהפנים שהמפה הפוליטית בישראל השתנתה והיום יש שני גושים חדשים שמרכיבים אותה: הגוש החרדי-מתחרד ומולו גוש חוסם מדינת הלכה, של החילונים וכל שאר הציבור הישראל שאינו חרדי או מתחרד. כי אם נרצה או לא נרצה הגענו אל צומת דרכים גורלית שתקבע איך תראה המדינה שלנו מכאן והלאה, או שאנחנו נשארים מדינה דמוקרטית ציונית וליבראלית, או שאנחנו בדרך להפוך למדינת הלכה חשוכה, מפגרת, נכשלת, ודיקטטורית נוסח איראן שבראשה יעמדו אייטולות ממוצא יהודי המקבילים לעמיתיהם באיראן. וכל אזרח ישראלי יצטרך מעתה לבחור בכל מערכת בחירות בקלפי לאיזה כיוון הוא רוצה שהמדינה שלנו תלך.

אך דבר אחד צריך לזכור, אם חס וחלילה תקום כאן מדינת הלכה, הלכה המדינה. ועל כן מבחינתי לפחות כל דבר עדיף על זה. מדינת הלכה לא תקום במדינת ישראל ואנחנו נעשה הכל בכדי שזה לא יקרה. לפחות לא בדורנו. מה שיעשו הדורות הבאים, זה כבר שלהם.

אני מעריך וכמובן מקווה שלאחר "לכתו" של נתניהו, יהיה שינוי

"הגוש המתחרד" יסיים את דרכו, יען הליכוד ייקבל החלטה להפסיק להיות חלק מה"גוש" ויצטרף לגוש החילוני/יצרני למענו הוא, למען הימין, למען המדינה.
פשוט ראייה מפוכחת של המציאות לאחר "לכתו" הצפוי של נתניהו.

סליחה, אני לא הכנסתי את עצמי ל"כלל" של "ממשלת אחדות חילונית"

גנץ בקושי עשה את זה רק בשבוע האחרון של מערכת הבחירות כדי להחזיר קולות שברחו לליברמן.
אני לא הכנסתי עצמי ל"כלל" ההיסטרי שלך שעוד שתיים וחצי דקות תהיה כאו מדינת הלכה.
כן, אני בוחר עצמאי עם מחשבה עצמאית ודיעות עצמאיות.
זה שיצא שאתה ואני בחרנו באותו פתק בשבוע שעבר לא אומר שאנחנו שייכים לאיזשהו "כלל" קשיח, או שבנסיבות אחרות לפעמים אוהבים להשתמש לא במילה הנחמדה "כלל" אלא במילה אחרת, "עדר".

אל תערב בין מה שאתה רוצה שיקרה, למה שצפוי שיקרה

ליברמן יעדיף עוד בחירות ולהתחזק, מאשר "להחיות" את השמאל שדי "מת".
ליברמן מחכה לבחון את התנהלות הליכוד לאחר "לכתו" הצפוי של נתניהו, הוא מוכן לכל תרחיש!!! ובגלל שהוא מוכן, אני מעריך שייצא חזק ומשפיע יותר בכל תרחיש.

זה לא מה שאני רוצה שיקרה

אני רציתי ממשלת אחדות כחול לבן - ליכוד
אבל מי שרוצה ממשלה חילונית לא יכול להשיג אותה כממשלת אחדות חילונית אלא רק בהרכב שכתבתי עליו.

אין דבר כזה ממשלה חילונית עם הליכוד וזה לא ישתנה כשנתניהו יפרוש.
אנשי הליכוד, מתפקדי הליכוד ובוחרי הליכוד לא יהפכו לשומרי החילוניות, רק בגלל שנתניהו כבר לא יעמוד בראש הליכוד.

אנחנו "אחרי" הבחירות, הח"כים כבר קיבלו את הכוח

"אחרי" הבחירות שרון ביצע את הגירוש בעזה בניגוד מוחלט לדעת המתפקדים למפלגה.

נתניהו כנראה נסחט על ידי השחורים ולכן הוא מתקשה לבצע את המהלך/התאמה.
אבל לאחר לכתו של נתניהו, לדעתי זה יתבצע!!! כי זה פשוט כדאי מאוד למפלגה

סטילהוק

New member
אולי תתפלא, אך רוב הליכוד חילונים מהמרכז

להוציא הגרעין הקשה שמצביע לש"ס ולליכוד גם יחד, זו גם הסיבה שפעם הליכוד מקבלת את המנדטים שלהם ופעם ש"ס, כמו שקרה בבחירות האחרון ודרעי חגג מנדט נוסף על חשבון חברו נתניהו. ואתה יודע למה? בגלל שש"ס ויהדות התורה המפלגות היחידות שביבי לא ערך נגדן קמפיין הסתה.

וגם הח"כים של הליכוד רובם חילונים, כי להוציא חובשי כיפות בודדים בחברי הליכוד, הרוב חילונים ונגד כפייה דתית. הבעיה שלהם היא לא שהם בעד החרדים וכפייתם הדתית, אלא שהם שפוטים של נתניהו ופוחדים ממנו פחד מוות, ובעיקר אחרי שראו מה שקרה לכל מי שניסה להמרות את פיו ולהפסיק לשמש חותמת גומי שלו, שלא לדבר בככלל על מי שהעז להתמודד מולו על ראשות הליכוד. אבל העיקר שמספרים לנו שהם מפלגה דמוקרטית. תאר לעצמך שאצל הרפובליקנים בארה"ב טראמפ היה מתמודד רק נגד עצמו וזוכה. אי אפשר לקרוא לזה דמוקרטיה, אם כבר אפשר להקביל את זה למה שקורה בסוריה, שאסד לא מתמודד מול אף מועמד אחר ולמפלגת הבעת' שבשלטון כבר עשרות שנים אין מתחרים. בדיוק כמו הליכוד בעשור האחרון.

אתה בעצמך טענת שהחילונים עזבו את הליכוד

או שאתה טוען שהליכוד מתחרד או שאתה טוען שרוב הליכוד חילונים מהמרכז.
לפי איך שנוח לך.

סטילהוק

New member
כתבתי בפירוש שהמוני חילונים עזו את הליכוד וחזרו חזרה למרכז

אך עדיין לא כולם, ממש לא. כי אם כולם היו עוזבים את הליכוד וחוזרים אל המרכז, היית רואה את הליכוד מצטמקת וחוזרת למימדיה הטבעיים רק עם הגרעין הקשה של המזרחיים ששמים מח"ל בקלפי רק בגלל שהוריהם שמו מח"ל בקלפי כל חייהם, וגם אם חמור גרם יעמוד בראש הליכוד הם ימשיכו לשים.

הרי ברור לך עמוד, שאת מרבית הקולות שחיזקו והגדילו את כוחו של הליכוד נתניהו קיבל מגוש המרכז, ולא מהימין. זה גם למה גוש הימין היה הגוש הגדול יותר עד לא מזמן. אך כפי שכבר אמרתי ואני חוזר ואומר, המפה הפוליטית בשנים האחרונות השתנתה לחלוטין ומה שהיה עד היום כבר לא יהיה. כי היום אם נרצה או לא נרצה מרכיבים את המפה הפוליטית במדינת ישראל שני גושים אחרים לחלוטין. שמאל-ימין אאוט. חילונים-חרדים/מתחרדים אין. וכך גם לגבי צומת הדרכים הגורלית שאליה הגיעה המדינה הזאת, שהיום נראה לחלק מהציבור כמו פלונטר פוליטי, אך למעשה מדובר בצומת גורלי ומשמעותי שיכריע איך תראה המדינה שלנו מכאן והלאה. וזה לא מצב שאנחנו בחרנו, אלא מצב שנכפה עלינו.

אגב, נתניהו לא מתכוון לשחק לפי החליל של מי שמקווה למסמס

את הזמן עד שהמשיח מנדלבליט "יתקע" אותו והוא לא מתכוון לנצל את כל הזמן.
במקום קלף מיקוח ייתכן שאתה תראה כבר בשבוע הבא את נתניהו מודיע שנכשל.
ואז תוכניות ממסמסי הזמן יתקצרו בשלושה או חמישה שבועות.

מי שמצפה לכתב אישום לפני סיום כל השלבים של הרכבת ממשלה צפוי להתאכזב.
מלבד זאת שאני לא ממש מבין את אלה שששים לבחירות המלוות בכתב אישום. לכל אלה אני מזכיר מה קרה כשהייתה מערכת בחירות שלוותה בכתב אישום בשנת 1999.
אז מפלגת "השחורים" הנוראים קיבלה 17 מנדטים, יותר מפי 2 ממספר המנדטים שיש כיום למפלגת "האחדות החילונית".
תזכורת:
[URL]https://main.knesset.gov.il/mk/elections/Pages/ElectionsResults15.aspx[/URL]

אם הליכוד יילך לבחירות עם נתניהו ועם כתב אישום...

הליכוד פשוט יתרסק! גם בגלל שהציבור יראה בו כאחראי לכך שאין אחדות, הכל למען נתניהו ובגלל נתניהו...

גם היועץ המשפטי לממשלה לא פרייאר, אני מעריך שהוא יפרסם את החלטתו בסמיכות מאוד גבוהה לשימוע, לא מין הנמנע שההחלטה כבר מוכנה אך לא מפורסמת...

לליכוד כבר אין מהיכן לקחת עוד מנדטים, הוא יכול רק להפסיד!!!
אם המפלגה תבחר "להתאבד" עם נתניהו, מכאן שבהחלט מגיע לה להתרסק בבחירות.

יכול להיות. ויכול להיות שהליכוד דווקא יתחזק

רוב הציבור לא רוצה עוד בחירות. ואם יהיו בחירות הפעם גם כחול לבן תחטוף.
הציבור נחשף להתנהלות של כחול לבן השבוע.
ממלכתיות ופוליטיקה חדשה לא ממש היו שם.
גם לא כל בוחרי כחול לבן מתלהבים מכך שהיא הופכת לבת ערובה של ליברמן, שבסופו של דבר גם הוא חושב למען ליברמן.

בוחרי כחול לבן שהתחלחלו מהתמרונים שהיא עשתה עם הרשימה המשותפת יברחו ימינה.
בוחרי כחול לבן שהסתייגו מאופן ההתנהלות שלה עשויים/עלולים לעבור שמאלה.
ויש עובדה אחת נוספת - כחול לבן ניהלה ואולי עדיין מנהלת משא ומתן עם נתניהו.

הבוחרים רואים, שומעים וזוכרים.

וגם לא בטוח שכחול לבן תגיע לבחירות, אם יהיו, ככחול לבן.
ההליכה המשותפת של גנץ ולפיד מגיעה לצומת דרכים.

הציבור כבר הבין את "סכנת ה 61" מכאן שלא יאפשר לליכוד להתחזק

אני טוען שליברמן יתחזק מאוד על חשבון הליכוד את תהיינה בחירות נוספות, יתכן שייקבל עוד חיזוק על חשבון כחול לבן.

אגב, האם לדעתך ליברמן צריך להמשיך לשתף פעולה עם כחול לבן

לאחר שנחשף הקשר של כחול לבן עם ה"אוייבים"?

ליברמן לא משתף פעולה עם אף אחד, ליברמן דבק בדרכו

ליברמן יצטרך אך ורק לקואליציה שתעמדו ב 2 התנאים:
1. ממשלת אחדות לאומית חילונית, ליכוד+כחול לבן+ישראל ביתינו.
2. ממשלה שתתחייב לבצע את הדרישות הידועות והמוכרות.

2 אלו לא מתקיימים, ליברמן לא זמין לקואליציה.
וזהו

הליכוד לא זמין לקואליציית אחדות לאומית חילונית ובמיוחד לא

זמין לקבלת כל הדרישות הידועות והמוכרות.
וזהו.

למעלה