לפיד מסרב לשבת בכל ממשלה בה נתניהו ראש ממשלה

לפיד מסרב לשבת בכל ממשלה בה נתניהו ראש ממשלה

[URL]https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5596407,00.html[/URL]

כחול לבן (בהסכמה של כל הרביעיה כולל לפיד) צריכה לנסות טקטיקה חדשה - להעביר מסרים חשאיים לבכירי הליכוד שאם נתניהו יוחלף, כחול לבן תסכים לממשלה בראשות אדם אחר מהליכוד ללא רוטציה.
למצביעי כחול לבן אכן מאוד חשוב להחליף את נתניהו. לחלק גדול מהם (אם לא לרובם) לא חשוב שהמחליף יהיה דווקא גנץ, שלא לדבר על לפיד.

אז לא יהיה בכנסת הנוכחית ראש ממשלה מכחול לבן אבל החלפת נתניהו תירשם אצל מצביעי המרכז-שמאל לזכות כחול לבן.

בכירי הליכוד יצטרכו להכריע האם הם באש ובמים עם נתניהו או שהם שומרים את הליכוד בשלטון ועוצרים את המערבולת שהמדינה נמצאת בה כבר שנה בגלל אדם אחד.

אם כך, הליכוד יכול להרוויח יותר! אז למה לא?

קיומו של נתניהו במערכת הפוליטית הוא זמני, אני מעריך שכל מי שאחראי במערכת כבר מצוי במוד של "אחרי נתניהו".
מי שלא, לדעתי מנותק מהמציאות, נתק שיכול להסב לו נזק רב ביום שבסבירות מאוד גבוהה יגיע ויהיה זה בקרוב מאוד.

אין נתניהו, מה הליכוד עושה?
אופציה 1. כפי שאתה היצגת.
אופציה 2. כפי שאני מציע, יען "להצניח" את ליברמן ואז הוא ראש הממשלה ללא רוטציה.

מה לדעתך עדיף לליכוד?
כמובן רציונלית ולא אמוציונלית?
וחשוב לזכור שלא תמיד ניתן לבחור מבין אופציות טובות, לעיתים מתחייב לבחור בפחות גרועה...
ואם תבחר שלא לבחור, מישהו יבחר במקומך! וסביר שאז תצא הכי גרוע...

אין בעיה - תציע לבכירי הליכוד את האופציה שלך

מעניין האם הם יעדיפו את האופציה שאתה מציע על פני האופציה שאני מציע.

מה לדעתי (וגם לדעת צורי80 שהוא איש ליכוד) עדיף לליכוד אני חושב שברור לגמרי ממה שאנחנו כותבים בפורום.
אתה לא צריך לחזור שוב ושוב ולשאול אותנו מה לדעתנו עדיף לליכוד. אתה לא צריך לבדוק - שטיפת המוח שלך לא משכנעת אותנו.

איזו תפקידי שרים בכירים יותר יקבלו שרי הליכוד?

בממשלה בראשות גנץ כאשר היחס הוא 33 מול 32, או בממשלה בראשות ליברמן מטעם הליכוד ואז היחס הוא 40 מול 33?

מה עדיף לח"כי הליכוד:
- קואליציה עם רוב ימני מובהק, או קואליציה ללא רוב ימני פוליטי?
- ניהול "קרבות פרסונליים" מתוך היות מפלגת שלטון, או מתוך מפלגת "כינור שני" שכבר "חבוטה"?

בנתיים, השמאלנים הם אלו ש"שוטפים את המוח", כך שעל הליכוד לאחר ביבי להיכנס לממשלת אחדות בעמדה נחותה...
אם לא היתה ברירה, אז מילא.
אבל יש ברירה!!!! ברירה אפילו טובה מאוד.
הברירה הזאת היא שמהווה את הסיוט הגדול ביותר לשמאל ועוד יותר למלכלכי השמאל... לכן אתה טוען שמדובר במשהו "הזוי" ו"שטיפת מוח"...

צורי, כמו כל תומך ליכוד, מצוי במצב משברי ואתם השמאלנים פועלים לנצל את המצב הזה כך שהם יעשו טעויות שאתם תרוויחו מהן.
צורי יודע שנתניהו "מקשקש", הוא "משחק פוקר" אם קלפים שכולם רואים, קלפים לא טובים מספיק. היריב פשוט לא פרייאר, הוא ימשוך את נתניהו להמר עוד ועוד ולהפסיד עוד ועוד...
צורי יודע שהסיכויים שנתניהו יברח ממשפט בזמן הקרוב שואף לאפס.
האהבה לנתניהו חזקה, עזיבת נתניהו תגרום ללא ספק לטראומה לא קלה בליכוד! וכאן מתגלה הכוח של המנהיגים... איך למזער את התופעות השליליות הקשורות לטראומה וכמובן להימנע מתוצאות שליליותלנוכח הטראומה.
מנהיגים אמיתיים צריכים להכין את ההתנהלות מראש! כך שהיא תופעל מיד עם בוא הטראומה ולא אחר כך לאחר שהטראומה תביא לנזקים שבספק ניתן יהיה לתקנם.

להיכנס לממשלת אחדות בראשות אדם אחר מהליכוד ללא רוטציה זו

עמדת נחיתות?

המחשת יפה למה הנדנודים שלך זו שטיפת מוח.

יש רק ביבי
יש רק לא ביבי
ואתה המצאת את: רק ליברמן

ליברמן ליברמן ליברמן ליברמן ליברמן

לא תמיד ניתן לבחור מבים האופציות שנוחות לך, זה מצב הליכוד

ליכוד+שחורים לא קיבלו את ה 61 שלהם קיוו וכעת עליהם לבחור את ההתנהלות הטובה ביותר האפשרית טכנית.
הליכוד לא יכול להתנהל במוד של "מה לא", הליכוד חייב להתנהל במוד של "מה כן"!
כי כל "לא" להצעה, הוא "כן" להצעה אחרת, כאשר סביר שההצעה האחרת תהיה פחות טובה מהראשונה עליה נאמר "לא".

אני כותב בפורום הזה כבר עשור ברצף. מי שמנצל את המצב זה אתה

ורק אתה. אני לא קובע לצורי שהוא נמצא במצב משברי ולא מטיף לו מה הוא צריך לעשות לטובתו. אתה חושב שאתה יודע הכי טוב בשביל כולם.
אתה רוצה לאנוס בכוח את הליכוד לבלוע את ליברמן שלך.

תשמע, צורי אפילו לא צריך להגיב על זה - אני יודע היטב את מה צורי מעדיף, את הדברים שלך ש"דואג לטובתו" או את הדברים שלי ש"פועל לנצל את המצב הזה כך שיעשה טעויות שארוויח מהן".

צורי עוד לא השלים עם זה שנתניהו עוזב... קשה לו לחשוב "הלאה".

ואם מציעים לו לחשוב הלאה, ברור שהוא חושב אמוציונלית ולא ריאלית.
למה? כי מדובר בדיונים הקשורים ל"אחרי ביבי" והוא עוד לא השלים עם כך שסביר שבקרוב מאוד לא יהיה בליכוד את ביבי...

אני חושב שבהדרגה הוא מתחיל להבין שבקרוב מאוד היועץ המשפטי לממשלה יקבע שנתניהו יילך להישפט, כך שאם לא יהיה ראש ממשלה תחת כתב אישום, הוא לא יוכל להיות אפילו שר...
אלו הם חוקי המדינה.
ברגע שצורי ישלים עם כך שאנחנו בוודאות הולכים לימים של "אחרי נתניהו", אז צורי יתחיל לחשוב רציונלי "מה כן", מה הכי טוב "כן", לא האמוציונלי "מה לא".
ואני בהחלט מעוניין שביום הזה צורי יבחן ויראה שצדקתי, יען אופציית ליברמן היא שיטת ההתנהלות שיש בה כדי להביא תוצאות מובטחות וטובות.
תמיד טוב לשאוף ליותר!
אבל להסתכן בלהפסיד המון בתמורה לסיכוי להשתפר מטוב מאוד למעולה, לדעתי מהווה הימור גרוע.

להערכתי, מה שאני הצעתי זה גם מה שליברמן רוצה

ליברמן יודע שהוא לא יכול להיות ראש ממשלה עם 8 מנדטים ושהוא לחלוטין לא מקובל על ידי הליכוד.
אני לא מאמין שהוא באמת רוצה שגנץ או לפיד יהיו ראשי ממשלה.
הוא רוצה שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה ובקונסטלציה הפוליטית והאלקטורלית שנוצרה גנץ ולפיד מהווים אמצעי נוח עבורו להשיג את המטרה הזו שלו.
אין לי שום ספק שבין מועמד אחר מהליכוד (אדלשטיין, כץ, סער, ברקת ועוד) לבין גנץ ולפיד, ליברמן מעדיף שראש הממשלה יהיה אחד מהאחרים בליכוד.

ליברמן בהחלט יכול להיות ראש ממשלה. כיו"ר הליכוד או לא

אם הוא יו"ר הליכוד לאחר הסכם בין הליכוד לישראל ביתינו, מכאן שאין בעיה.
יש גם מצב שגנץ ונתניהו ייכשלו להרכיב קואליציה ואז הנשיא יטיל על ליברמן את משימת הרכבת הממשלה.
ואז נראה מי ייסרב לליברמן...
הציבור לא יסלח לו!!!! כי הציבור יבין שמדובר בפוליטיקה קטנה ואין כמו ליברמן כדי לשכנע את הציבור החילוני/יצרני שאכן כך.

סטילהוק

New member
ליברמן לא יכול להקים ממשלה עם 8 מנדטים וגם לא יקבל את המנדט

מהנשיא להרכיבה.

עם מי ליברמן עם 8 המנדטים בלבד יקים ממשלה? עם עצמו?

הרי אם הוא ינסה להקים ממשלה רק עם גנץ וגוש חוסם נתניהו/מדינת הלכה הוא צריך לשבת גם עם הערבים וגם עם מר"צ החדשה, מה שהוא לא רוצה וגם גנץ לא. ואפילו הערבים בעצמם לא רוצים.

ואם הוא ינסה להקים ממשלה רק עם נתניהו ונגוש החרדי-מתחרד, הוא יצטרך לשבת גם עם החרדים האנטי-ציוניים וגם הסמוטריצ'ים המשיחיים ההזויים, מה שהוא לא רוצה וגם הם לא ממש. ואם היה רוצה היה יושב איתם כבר בכנסת הקודמת שנתניהו פיזר.

שלא לדבר על כך שאם מועמד עם 33 מנדטים ומועמד עם 32 לא יצליחו להרכיב ממשלה, אז מועמד עם 8 מדטים על אחת כמה וכמה אין לו בכלל סיכוי.

הנשיא יקבע ולדעתי ליברמן יקבל את המנדט ויצליח.

אם וכאשר היום הזה יגיע לאחר כישלונם של נתניהו וגנץ, מכאן שיום זה יהיה אחרי החלטתו את היועץ המשפטי לממשלה בעניין נתניהו ובסבירות גבוהה נתניהו פשוט לא יהווה פאקטור.
ואז...
יש סיכוי שהליכוד יתפכחו ויבטלו את הקשר עם השחורים, בדיוק כפי שהיה לנוכח ברית לפיד/בנט.

לדעתי מוטב לליכוד להתאחד עם ישראל ביתנו היום ולהקים ממשלת אחדות בראשות ליברמן היום, מאשר שליברמן יקבל את המנדט ואז יקים את הממשלה.

הנשיא לא יכול לקבוע במצב כזה. צריך חתימות של 61 חברי כנסת

לאחר ששני המועמדים שהומלצו נכשלים.
בהצלחה לליברמן בהשגת 61 חתימות.
נניח לרגע תיאורטית שמבצע הצנחת ליברמן לליכוד יצליח. אז יהיו לו 40 חותמים
האם המפלגות החרדיות יחתמו לו?
האם "המשיחיים" יחתמו לו?
האם המחנה הדמוקרטי יחתמו לו?
האם הערבים יחתמו לו?
האם אורלי לוי אבקסיס ועמיתיה החדשים יחתמו לו?
האם כחול לבן שבראשה עומדים שני אנשים שרואים בעצמם ראשי ממשלה בפוטנציה יחתמו לו?

סטילהוק

New member
אל דאגה, יבואו בלילה 61 גמדים ורודים ויחתמו לו.

אבל האמת שזה ממש לא נראה לי שליברמן מעוניין בכלל להרכיב ממשלה.בשביל מה הוא בכלל צריך את זה על הראש שלו? בשביל להזיע 28 יום ללא שום הצלחה?

אין שום 28 יום במקרה כזה, רק 14

אחרי הכשלונות הראשונים, 61 חברי כנסת רשאים להציג בכתב מועמד תוך 21 יום. אם מוצג מועמד כזה יש לו 14 ימים בלבד.

מאיפה המצאת את עניין 61 החתימות? הנשיא ממש לא חייב

על פי חוק, הנשיא אפילו לא חייב להתייעץ, הוא יכול להטיל את הרכבת הקואליציה על כל ח"כ שלדעתו הוא זה שיש לו מרבית הסיכויים להרכיב קואליציה, פרט לאלו שנכשלו לפניו.

"רשאים חברי הכנסת"... ואם לא, הנשיא קובע מי.

הנשיא קובע בהתייחס לראשון לאחר התייעצות.
אם הראשון נכשל, הנשיא מחליט מי יהיה השני, בתנאי שהשני יסכים.
אם גם השני ייכשל, הנשיא מחליט על זהותו של השלישי בתנאי שהשלישי יסכים.
אם גם השלישי ייכשל, אז מפזרים את הכנסת לבחירות.

אם במשך זמן הנסיונות יגיעו לנשיא 61 חתימות הממליצות על ח"כ מסויים, מכאן שלאחר תום אחת מתקופות הנסיונות, הנשיא יטיל את הנדט על זה שחתמו עבורו.

זה החוק והוא פשוט.
הנשיא קובע "מי", כל עוד אין 61 חתימות שממליצות על "מי".

לא. יש שלושה שלבים - סעיפים 7 ו-8, סעיף 9 וסעיף 10

אם מי שקיבל את המנדט לפי סעיפים 7-8 וגם מי שקיבל את המנדט לפי סעיף 9 נכשלו אז ברירת המחדל זה פיזור הכנסת, אלא אם 61 חברי כנסת מציעים תוך 21 יום מועמד משלהם.
אי אפשר לחזור על סעיף 9 מספר פעמים.
סעיפי החוק מאוד מסודרים בהקשר הזה.

למעלה