לפזר תחזיות לא עולה כסף, ואולי זו הבעיה.

צורי80

New member
לפזר תחזיות לא עולה כסף, ואולי זו הבעיה.

לפני הבחירות הפורום הוצף בעשרות אם לא מאות הודעות שחזו מה יקרה אחרי הבחירות.
התחזית הייתה שאם לנתניהו לא יהיו 61 ממליצים, מיד ישלפו הסכינים בליכוד ונתניהו יודח.

במציאות ההיפך קרה, הליכוד צופף שורות.
ומה עם עשרות או מאות ההודעות שכשלו בתחזית?

בתחילת הקיץ היו עשרות הודעות שחזו שהחל מה-1 לאוגוסט החרדים יתחילו להתגייס.
הגיע ה-1 לאוגוסט, הגיע ה-1 לספטמבר ועוד שבוע יגיע ה-1 לאוקטובר, והחרדים כמובן לא התגייסו.
ומה עם עשרות ההודעות שכשלו בתחזית?

כעת הפורום מלא בהודעות שחוזות שהליכוד יבחר בליברמן לעמוד בראשו בעוד כחודשיים,
ומה עם כל ההודעות האלה כשהן יכשלו בתחזית?

לפזר תחזיות לא עולה כסף, וזו אולי הבעיה.

היו עוד תחזיות שכשלו, במיוחד של נתניהו.

נתניהו ביצע את מהלך פיזור הכנסת מתוך אמונה שיישפר את מצבו הפוליטי.
ו... ההימור נכשל.

ל"מיד" יש מרווח זמן... בוא נחכה איזה שבועיים עד שהיועץ המשפטי לממשלה יקבל את ההחלטה.

בעניין הגיוס:
כרגע שר הביטחון מבזה את בית הדין כשהוא לא מבצע פסק דין לפיו יש למחוק מספר החוקים את הסעיף שמאפשר את השתמטות השחורים מגיוס.
בית המשפט כרגע מגלה סבלנות סגלל הבחירות, אבל יש גבול לסבלנות!
בכל שניה יכול בית המשפט להורות לעצור את ראש הממשלה ולהביאו למשפט על בזיון בית המשפט...
על מה אתה בדיוק עולז?
מזכיר לי איזה אחד שצוחק על שהוא נוהג 130 היכן שמותר 90 במשך שנים, עד ליום שהוא נתפס... ואז?

זה שנתניהו/ליכוד נכשלו לנוכח מהלך פיזור הכנסת זה יותר מברור.
בעצם, אני משוכנע שנתניהו והשחורים מצטערים היום על שלא עשו בזמנו "דא ליברמן"...
וכעת המערכת מדבר על ממשלת אחדות ועניין גיוס השחורים יותר מברור וכל דרישותיו של ליברמן תתבצענה ואפילו באופן מחמיר יותר.
אז מה הרוויח הליכוד מהמהלך?

צורי80

New member
הסברים לכשלון התחזית תמיד אפשר למצוא

גם כשהליכוד לא יבחר בליברמן לעמוד בראשו יהיו הסברים ש"בחרו באמוציונאלי במקום ברציונאלי" וכדומה.

בשורה התחתונה התחזיות לא מתממשות.

מבחן התוצאה יקבע. אני לא הייתי לוקח סיכון

אם הליכוד יקח את הסיכון ולא יילך לליברמן, ה"פתרון המיידי הבטוח", מכאן שהליכוד מאמין שבאמצעות תהליך איטי/מסוגר יצליח להביא לעצמו לתוצאה טובה יותר.
במצב הזה אפשר לצאת עם צל"ש או טר"ש... הימור של ממש.

לקחת סיכון כשיש את הבטוח, זה ממש אמוציולני...
כמו לרדת לדרך עפר במקום לנסוע בכביש המהיר הפקוק, יש מצב שתרוויח כמה מטרים, אבל יש גם מצב שתיתקע כך שבכלל לא תגיע ליעד.

צורי80

New member
לקחת מישהו בעל מחלוקת אידיאולוגית עם הליכוד, זה אמוציונאלי.

הליכוד מלא באנשים מדהימים עם נתונים מצויינים.
זה לא פחות מהזוי לקחת מישהו מבחוץ, עם אידיאולוגיה שונה ובלי הישגים לתפקיד יו"ר וראש ממשלה.

אם יש מו"ם ונקבעים קווי יסוד מוסכמים, אין מחלוקת.

אם הליכוד יפתח במו"ם מול ישראל ביתינו במטרה להגיע לאיחוד, רק המו"ם יכניס את כל המערכת הפוליטית ללחץ וחרדות...
אם תוצאות המו"ם תיינה חיוביות, מכאן שהליכוד ביתינו יהיה 40 מנדטים!!!
עניין המנהיגות של הרשימה המאוחדת ייבדק במו"ם ואני מושכנע שהצדדים יגיעו למסקנה שלמען מניעת "בלאגן" במפלגה ולמען הצלחת הרכבת קואליציה ימנית במסגרת ממשלת אחדות לאומית חילונית בראשות המפלגה ללא רוטציה ולמען שה"אנשים המדהימים עם הנתונים המצויינים" יצברו ניסיון לנוכח ה"דיכוי" שעבר בתקופת שלטון נתניהו, ליברמן יהווה הבחירה הטובה ביותר לתפקיד, כמובן שייקבע תאריך לפריימריז לקראת הבחירות הבאות.
ההתנהלות הזאת מבטיחה ניצחון ענק בכל החזיתות!!!
ניצחון למפלגה, ניצחון לימין, ניצחון למדינה.

המפלגה תימנע מסיכון התרסקות, השמאל יתרסק מחוסר רלוונטיות בהיותו המפלגות הקטנות ביותר בשולי קיצון האופוזיציה, תופעת מלכלכי השמאל תסתיים כי לא יימצא לה עוד מימון....
תחשוב על ה"חבילה"!!!! וזה וודאי.
האם שווה "להמר על כל הקופה" כדי להשיג יותר?
מה ה"יותר" שלדעתך אפשר להשיג ואם עבור ה"יותר" הזה שווה לקחת סיכון כל כך גדול?

שאלה:
ביטוח מקיף לרכב וביטוחי בריאות מורחבים, אתה עושה לעצמך ולמשפחתך?
אני מעריך שכן, למרות שאתה לא אוהב לשלם את הפרמיות, יתכן שגם למרות שהשכן שלך לא עושה ביטוחים ונוסע לטיול גדול פעם בשנה עם הכספים שחסך תוך שהוא צוחק עליך...
אחדות בין הליכוד לישראל ביתינו מהווה "ביטוח"!!! לליכוד, לימין, למדינה.
מי שלא עושה ביטוח יתכן שירוויח מעט, אבל יתכן גם שיפסיד הרבה.

אמוציונלית אנו נוטים שלא לשלם פרמיות ביטוח. אבל את האמוציות מחליף הרציונליות ובכל זאת אנחנו מבטחים.
זה בדיוק מה שצריך הליכוד לעשות היום.

בין 2009 ל 2013 לליכוד וישראל ביתנו היו 42 מנדטים (27 ו 15)

לאחר שהם התאחדו לרשימה אחת ב-2013 הם ירדו ל-31.

במקרה שלפנינו מדובר באחדות לאחר בחירות

השמאל "מת", השחורים כבר לא לשון מאזניים, הליכוד חייב לבצע התאמות למציאות החדשה

"חייב" כן. לדעתי הרצון שלי מהווה את האופציה הטובה ביותר

טובה ביותר לא רק לקיום רצוני, אלא טובה ביותר עבור הליכוד.

צורי80

New member
אתה לא רוצה להבין, אין על מה לעשות משא ומתן, זו האידיאולוגיה

אנחנו נגד מדינה פלסטינית,
אנחנו בעד עירוב דת ומדינה.

אנחנו לא נפתח את זה למשא ומתן איתכם.
מי שרוצה להצטרף לליכוד כמו שהוא, מוזמן.
מי שלא רוצה, להתראות.

ליברמן הולך לאופוזיציה וכבר לא יהיה רלוונטי כנראה.

ליברמן הלך לאופוזיציה כי נתניהו הפר מולו הסכם.

ולא רק, נתניהו הוא זה שברח מערכי הימין כשאימץ את מדיניות הפרוטקשיין/הכלת הטרור ושינה את עמדתו בעניין חוק הגיוס.

ליברמן מצדד במדינה פלסטינית, זה ממש בולשיט שאפילו לתקופת הבחירות לא היה מתאים.
אם יתקיים מו"ם ואפילו הידברות בלבד, גם אתה תשתכנע שהטענה הזאת מופרכת מיסודה והיא פשוט מהווה חלק ממסע ההסתה למען צרכיו של נתניהו.

אני משוכנע כי מחליפו של נתניהו אם זה לא יהיה ליברמן, ללא ספק לא ימשיך בפרוטקשיין/הכלת הטרור.
אני חוזר, זה רק אמוציונלי.

נשאל אותך שאלה ותנסה לענות עליה עניינית, שאלה שאינה קשורה לליברמן:
נניח שגנץ אומר לנתניהו: "אני מסכים שאתה תהיה ראשון ברוטציה, אבל זאת בתמורה לכך שאתה מסכים למימוש כל הדרישות של ליברמן בתוספת כמה דרישות שלנו, כדי שזה ייראה כאילו שלנו..."
האם לדעתך נתניהו ייסרב? תהיה הוגן...
אני מאמין שהוא ירוץ!!! יגיד "כן" עם הלשון בחוץ וישמח לספר לשרה על ההישג...
אצל ביבי, הבחירה בין אמוציונלי לרציונלי קשורה לאינטרס של ביבי...
הגיע הזמן שהליכוד ילמד מביבי!!! כי בקרוב סביר שהליכוד יישאר ללא ביבי...

צורי80

New member
מתוך האתר של ישראל ביתנו:

חילופי שטחים ואוכלוסיות -
ההסדר המוצע היום כולל בתוכו תביעה מישראל לפינוי כל ההתיישבות היהודית ביו"ש, בדומה למה שקרה עם יישובי גוש קטיף. קרי, הקמת מדינה פלשתינאית הומוגנית ללא יהודי אחד, בעוד שמדינת ישראל תהפוך למדינה דו לאומית עם למעלה מ - 20% בני מיעוטים בתוכה. מודל כזה אינו בר קיימא. במידה ויתממש, מיד עם הקמת המדינה הפלשתינאית יבואו תביעות נוספות מצד ערביי ישראל, בשלב הראשון לאוטונומיה בגליל ובנגב, ובשלב השני פירוקה דה פקטו של מדינת ישראל כמדינה יהודית וציונית.
לכן, גם ברמה התיאורטית חייב ההסדר להיות סימטרי ולהבטיח יציבות לטווח ה ארוך, בניגוד לכזה שרק ינציח את הסכסוך, שסיבתו היא, בין היתר, חיכוך בין שני העמים. בכל מקום בעולם בו חיים זה לצד זה שני עמים, המאמינים בשתי דתות שונות, ומדברים שתי שפות שונות, קיימים קונפליקטים. מאזור הקווקז ברוסיה, דרך הבלקנים, מבלגיה ועד קנדה. בשל כך, כל פתרון חייב לכלול הפרדה מקסימאלית בין שני העמים.

זה בדיוק מה שאביגדור ליברמן אמר בראיונות לפני 15 שנה ומאז לא הכריז שהוא חזר בו.

נתניהו במצב סחיט עכשיו, ולכן אני לא יודע אם יצליח לסרב לדרישות לא סבירות בתמורה לרוטציה. יתכן שיכנע לדרישות אלו ויתכן שלא.
השאלה הגדולה היא האם ועד כמה כחול לבן ירצו להתאבד על ליברמן והאידיאולוגיה שלו. במילים אחרות, עד כמה יש עתיד תקבע את המהלכים של כחול לבן.

לגבי המשכת ההכלה, כל מנהיג של הליכוד תופס את חיבור עזה ליו"ש כירייה ברגל. אני מניח שכל אחד בצורה כזו או אחרת ימשיך את המדיניות של ניתוק הקשר בין שתי הישויות.

כרגע, ה"מתאבד" היחיד הוא נתניהו, "מתאבד" על השחורים

בעצם יש 2 "מתאבדים"
נתניהו מתאבד על השחורים, הליכוד מתאבד על נתניהו...

נתניהו מתאבד על טפילים/משתמטים, הליכוד מתאבד על מישהו שבסבירות גבוהה ביצע מעשי שחיתות קשים.
זה מה שהציבור רואה ומבין, את זה לא ניתן לטייח.
עניין "התאבדות" גנץ על ליברמן, באמת בולשיט....
התרגילים האלו לא עובדים על אף אחד, האמת ברורה.

אז בקרוב...
הבלתי נמנע כנראה יקרה, נתניהו יילך להישפט ולא יוכל להיות ראש ממשלה.
ואז נראה אם הליכוד "יתאבד" על אמוציות, או שהליכוד יבחר ברציונליות, יען באפשרות חבירה לליברמן ולהרכיב ממשלת אחדות חילונית/יצרנית בראשות ליברמן.

אם נתניהו לא הצליח להרכיב ממשלה עם 60 מנדטים יחד עם כחלון והשחורים, אין מצב שיצליח עם 55.
בעצם, נתניהו יכול לפנות לליברמן ויחד עם השחורים להתחייב ל"דא ליברמן" ולהקים ממשלת ימין אמיתית, אבל אני לא בטוח שכעת ליברמן יסכים.

צורי80

New member
נראה שגנץ לא הולך להתאבד על ליברמן ולכן הוא ישאר באופוזיציה

אם כחול לבן לא יתעקש שליברמן יכנס לממשלה, אין סיכוי שהליכוד יסכים לעשות זאת בהתנדבות.

לגנץ יש עכשיו דילמה קשה

האם לפרק את הרשימה שלו בשביל הסיכוי להיות תוך מספר חודשים או שנתיים ראש ממשלה או לוותר על הסיכוי הזה ולשמור (בערבון מוגבל) על הרשימה.
יש לגנץ שלושה חישוקאים - שניים בתוך כחול לבן ואחד מחוץ לכחול לבן שמנצל את ראשי כחול לבן למטרותיו הוא.

הנה דברי החישוקאי השני בכחול לבן:
https://twitter.com/bogie_yaalon/status/1176918802258452486
"

אבל, בהקשר זה צריך לציין עובדה מסויימת: לשלושת החישוקאים יש נסיון בעבודה פוליטית עם נתניהו. לגנץ אין. לחישוקאות שלהם יש בסיס, כך שגנץ צריך לבחור בין נסיון שלהם מהעבר לבין סיכוי שלו עצמו אין נסיון לגביו.

בכל מקרה ברור שבסיבוב הזה נתניהו מוביל עליהם בנקודות כי הוא הצליח לגייס את הנשיא לצידו ולהעמיד את כחול לבן בעמדת מגננה.

גנץ יעשה לנתניהו "מעשה ליברמן"

אם ליברמן עשה לנתניהו "בית ספר" עם 4 מנדטים, קל וחומר שגנץ יעשה לו את זה עם 33 מנדטים.
בינתיים נתניהו "יזיע" לקראת התחלטת היועץ...

היועץ מחליט, הכל משתנה...
והאמת, כולנו די יודעים מה יחליט היועץ...
נתניהו כ"בחור בשכונה" שאומר "תחזיקו אותי"...
לא עושה רושם על אף אחד.

ועובדה נוספת שקשורה להצעת הנשיא ולחוסר האמון בנתניהו:

לכל אורך שנות כהונתו נתניהו הקפיד לא למנות ממלא מקום קבוע לראש הממשלה.
כשיש הצעה שמשמעותה מיוי ממלא מקום לראש הממשלה עם מעמד וסמכויות עוד יותר משמעותיים מאלה שבגינן נמנע נתניהו למנות ממלא מקום בעקביות, אז טבעי שגם יהיו ספקות לגבי מימוש ההצעה בממשלה בראשות נתניהו.

סטילהוק

New member
כדאי מאוד לגנץ ללמוד לקח גם ממה שקרה ללפיד וגם לכחלון

שמיהרו לבגוד בבוחריהם ונכנסו לממשלת נתניהו רק בשביל לשמש בה כחותמת גומי של נתניהו באוצר, להשניא עליהם את רוב הציבור ואף את בוחריהם, שכבר בשלב הראשוני איבדו למעלה ממחצית מהם, כי מי כמו נתניהו הרי יודע כמה שנוא שר אוצר שפוגע בציבור ומביא עליו קיצוצים ושורה של גזירות כלכליות, ואם הספקת לשכוח, להזכירך את 11 המנדטים שקיבל הליכוד בראשות נתניהו לאחר שכיהן כשר אוצר בממשלת שרון השנייה, ואת הקריאות בליכוד ובמרכז הליכוד: עדיף טיבי על ביבי!

למעלה