כחול לבן - הינה שלוש פשרות שלנו, תבחרו מה אתם מעדיפים.

צורי80

New member
כחול לבן - הינה שלוש פשרות שלנו, תבחרו מה אתם מעדיפים.

גם הליכוד וגם כחול לבן יצטרכו להתפשר, אין מה לעשות, אף אחד לא קיבל 61 ח"כים.
הליכוד קיבל 55, וכחול לבן 44+13

הינה 3 פשרות, תגידו באיזה מהן אתם בוחרים.
1. רוטציה בין נתניהו לגנץ, נתניהו ראשון לשנתיים עם חקיקת הקפאת ההליך המשפטי שלו למשך אותם שנתיים. לאחר מכן גנץ ראש ממשלה לשנתיים.

2. רוטציה בין גנץ לנתניהו, גנץ ראשון לשנתיים, עם חקיקת הקפאת ההליך המשפטי של נתניהו לארבע שנים.

3. ממשלת אחדות בראשות הליכוד עם נתניהו כשר חוץ או אוצר עם שינוי חקיקה שתאפשר המשך כהונה של שר עם כתב אישום עד לגזר דין חלוט. ממשלה שתחיל את החוק הישראלי בבקעת הירדן ובהתיישבות היהודית, תשריין את חוק הלאום, תגביל את בג"ץ ועוד.

כל אחת מהאופציות האלה היא פשרה שלנו וגם שלכם, תחליטו איזה מהן אתם מעדיפים.

ההצעה השלישית לא באה בחשבון וברור שבין הראשונה לשניה

עדיפה הראשונה.
אם כחול לבן תקבל את ההצעה הראשונה, אני אתמוך בה.
אבל צריך לבדוק בדיוק מה המשמעות של החקיקה והאם היא בכלל אפשרית חוקתית כי מדובר בחקיקה פרסונלית. לדעתי בג"צ יפסול אותה.
אם יש חלופה אחרת לא באמצעות חקיקה, למשל לבקש מהיועץ המשפטי להשהות את ההליכים למשך שנתיים, לדעתי זה עדיף.

פשרה של לסבול את נתניהו כראש ממשלה עוד שנתיים, אם זה מה שימנע בחירות נוספות, בנסיבות הפוליטיות הנוכחיות זה רע במיעוטו מבחינתי.

צורי80

New member
בג"ץ לא יקבל את הסמכות לפסול זאת

הכנסת תגיד בקול ברור וצלול ברוב של 80 או יותר ח"כים לבג"ץ ששר יכול לכהן עם כתב אישום.

זה לא בא בחשבון

כחול לבן לא תתן יד לפתוח פתח כזה.
אם זו ההצעה שלך אז היא לא באה בחשבון.

דחיית הליכים נגד נתניהו לשנתיים זה דבר אחד. שינוי חקיקה שמשמעותו פתח לכהונת שרים עם כתבי אישום זה דבר אחר לגמרי.

כי לא בא בחשבון לפתוח פתח ששרים יכהנו תחת כתבי אישום

ראש ממשלה זה מקרה מיוחד כי התפטרות ראש הממשלה משמעותה התפטרות כל הממשלה ולכן החוק מתייחס באופן אחר לראש הממשלה.
ההצעה השלישית תהיה רלוונטית לא רק לגבי נתניהו אלא גם לגבי חיים כץ, אולי לגבי דרעי ואולי לגבי ליצמן.
אי אפשר לחוקק חוק ספציפי לנתניהו.

סטילהוק

New member
עוד לא הבנת שלצורי האינטרסנט ממש לא איכפת משחיתות ומושחתים?

מבחינתו שאפילו ראשי העולם התחתון ייכנסו לכנסת וינהלו את המדינה. השחיתות ממש לא מפריעה לו ולאנשים כמוהו.

סטילהוק

New member
למה צורי? כי גם אתה יודע שנתניהו אשם בהאשמות שמיוחסות לו?

אדם חף מפשע שאין לו שום דבר להסתיר לא מפחד לעמוד לשימוע וגם לא למשפט, שהרי הוא חף מפשע ואין לו מה להסתיר. לעומת זאת רק עבריין מושחת שיודע שהוא אשם וגם כל הסובבים אותו יודעים זאת, ולכן גם יש לו הרבה מאוד מה להסתיר וגם מה להפסיד, יבקש למשוך כמה שיותר זמן עד המשפט.

ולאדון עמוד שדרה, תרשה לי להזכיר לך לפני שאתה קופץ ומסכים להצעה המושחתת הזאת, שמנדלבליט הרי לא יישאר יועמ"ש לנצח וגם לו יש תאריך תפוגה שבה הוא פורש מתפקידו, ולשם מכוון נתניהו המושחת, למשוך את זה עד שמדלבליט יפרוש מתפקידו והוא ימנה את אחד הבולדוגים השפוטים שלו במקומו לתפקיד שידאג לסגור את כל תיקיו. כך שרק משוגע או מתאבד שיעי ייפול בפח הזה של נתניהו וייתן לו עוד שנתיים שלמות של הקפאת ההליכיים המשפטים והפליילים נגדו. לא יקום ולא יהיה. גם אם זה אומר בחירות נוספות שבהן נתניהו כבר לא יוכל להשתתף מכוח כתב האשמה שיוגש נגדו עד סוף השנה הנוכחית.

נתניהו לא ימנה את היועץ המשפטי הבא. אם נתניהו יהיה ראש

הממשלה, תיק המשפטים יהיה בידי כחול לבן.
ונתניהו בהחלט יוכל להתמודד בבחירות אם יהיו. אין שום איסור על התמודדות לכנסת בעקבות כתב אישום. רק הכרעת דין עם קלון מונעת זאת.

סטילהוק

New member
אוי כמה שאתה תמים, אם נתניהו יהיה ראש ממשלה כל השאר יהיו

חותמות הגומי שלו. תשאל את לפיד שעשה את טעות חייב כשהסכים למרות כל ההזהרות להיכנס לממשלת נתניהו ולשמש כחותמת הגומי של נתניהו באוצר, מה שגרם לו בבחירות הבאות לאבד יותר מחצי מהמנדטים של יש עתיד, תראה את כחלון שהסכים להתבזות ולהפוך לחותמת הגומי של נתניהו ונאלץ לזחול בבחירות האחרונות חזרה לליכוד אחרי שברח ממנו בגלל נתניהו והקים כבר מפלגה עצמאית. על בגידה בבוחרים משלמים ומשלמים ביוקר, וגם לפיד גם כחלון שניהם כבר חשו זאת על בשרם. גם נתניהו עצמו איבד מנדטים על בגידתו בבוחריו שממערכת בחירות אחת למישניה הולכים ומצטמצמים כי מבינים עם איזה שקרן נוכל ומושחת יש להם עסק, ועל כן מתפכחים בזה אחר זה מאשליית נתניהו ומגיעים לתובנה שנתניהו הוא הבעיה ולא הפיתרון.

נתניהו הוא אכן הבעיה, אבל יש נסיבות פוליטיות שיוצרות מבוי

סתום ולכן צריך להתפשר.
כחול לבן שהיא הסיעה הגדולה בכנסת לא תהיה חותמת גומי של נתניהו שגם אם יישאר ראש ממשלה יהיה ראש ממשלה מקוצץ כנפיים.
אני מעדיף שנתניהו יפרוש היום, אבל המציאות אינה תוכנית כבקשתך.

סטילהוק

New member
אני לא הצבעתי לגנץ וכחול-לבן בשביל שיעבירו את קולי לנתניהו

ושהוא ימשיך לכהן כראש ממשלה. אני הצבעתי לגנץ וכחול-לבן, ורבים מהחילונים מימין, משמאל ומהמרכז עשו זאת כמוני בשביל למנוע מנתניהו את ה 61 מנדטים שאיתם הוא תכנן להקים ממשלת חסינות מושחתת ובתמורה לתמיכה בחקיקת חוק החסינות לחרדים האנטי-ציוניים ולסמוטריצ'ים המשיחיים ההזויים להקים פה מדינת הלכה חשוכה מפגרת ונכשלת נוסח איראן, ואז הלכה המדינה.. אני הצבעתי לגנץ ולקדימה בשביל שנתניהו יעמוד סוף כל סוף למשפט ויקבל את עונשו וייכנס לכלא, או לחילופין אם הוא חף מפשע כפי שחזר וטען (לא יהיה כלום כי לא היה כלום) שיואיל ויוכיח את חפותו על כל פרשיות השחיתות החמורות והפליליות שבהן הוא נחשד בבית המשפט ולא בשום מקום אחר.

חוץ מזה, הרי שמעת בעצמך איזה הצעות מושחתות מציע צורי עבור אדונו נתניהו, וזה רק מוכיח את טענתי לגבי זה שהוא שפוט של נתניהו שמעריץ אותו הערצה עיוורת כמו אל, לאורך כל הדרך. ולא משנה כמה הוא יכחיש זאת, זאת עובדה.

זה בסדר גמור. אנחנו לא חייבים להסכים בכל דבר

גם גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי לא מסכימים על כל דבר.
זו דמוקרטיה :)

סטילהוק

New member
לא מדובר בהסכמה, מדובר בעיקרון שעליו התבססו הבחירות האחרונות

אתה אולי לא בחרת בכחול-לבן מאותן הסיבות, אך אני וחילונים רבים אחרים, מימין, משמאל ומהמרכז שהבנו שמדובר בצו השעה ובעת חירום התגייסנו כולנו והצבענו לגנץ וכחול-לבן כדי למנוע ולבלום את ממשלת כתב האישום ומדינת ההלכה של נתניהו, החרדים והסמוטריצ'ים, ועל הדרך הצלנו גם את הליכודניקים העיוורים השפוטים של נתניהו מעצמם ומהאסון שעמד להתחולל גם על ראשם, למרות שאצלהם ישנים בעמידה והכל סובב סביב המנהיג בהערצה עיוורת כמו לאל.

אני הצבעתי לכחול לבן גם מהסיבות הללו

אבל אני לא מתייחס לנתניהו כדמון שבכל מקרה צריך להחרים בצורה קטגורית.
לאור תוצאות הבחירות, נתניהו בכל מקרה הוגבל וידיו קשורות מבחינה פוליטית.
יכול להיות שאני יותר פשרני ממך וזה בסדר.
יכול גם להיות שאתה חושש מנתניהו יותר ממני וגם זה בסדר.

העקרון הוא שלא יכהן ראש ממשלה תחת כתבי אישום. אתה רוצה שיהיה משפט מהר - בסדר. לי פחות דחוף עיתוי המשפט, אם יהיה כזה.

אגב, אני גם תמכתי בדרישה של הליכוד שכתב החשדות לא יתפרסם לפני הבחירות באפריל ואם אני זוכר נכון אתה התנגדת.
כך שהניואנסים ביחס שלנו לנתניהו לא חדשים.
אני מקבל את זכותך לגישה שלך. ועומד על זכותי לגישה שלי.

סטילהוק

New member
אתה רק רוצה להתיר את ידיו שקשורות מאחורי גבו

לאפשר לו שוב את ראשות הממשלה, למרות שאין לו הפעם מנדט ציבורי ואמון הציבור כבר לא איתו כמו שהיה באפריל האחרון, שלא לדבר על לפני זה.

3 שנים היועמ"ש מושך את החקירות כמו מסטיק ועד שסוף סוף הוא עומד להגיש כתב אישום נגד נתניהו, מה שכל יועמ"ש אחר שאינו מקורב לנתניהו היה עושה כבר לני הרבה מאוד זמן, וחוסך מאיתנו מכולנו את שתי מערכות הבחירות האחרונות שהביאו אותנו לפלונטר הפוליטי שבו מדינת ישראל נמצאת בגלל נתניהו, שהוא הבעיה ולא הפיתרון, ואת זה אפילו אדלסון הספונסר הגדול שלו כבר הפנים, אתה רוצה להקפיא לו לעוד שנתיים את כל ההליכים המשפטיים. תגיד לי, התחלקת על השכל? הרי מה אתה חושב שהוא יעשה בשניים האלה? הוא יעשה הכל כדי להעביר חוק חסינות שימנע ממנו וממושחתים כמוהו לעמוד למשפט לנצח. הוא ימשיך ויעסוק בשחיתות, הוא ימשך וימכר את המדינה ולפגוע באזרחיה, הוא ימשיך להרוס כל דבר טוב שעוד נשאר במדינה, לעשות דה לגיטימציה לרשויות החוק, שאותם הוא גם ידאג להחליף על הדרך, לבתי המשפט ולרשות השופטת, למוסדות הממלכתיים של המדינה, ליועמש, למבקר מינה, לנשיא המדינה, ולמי לא... וגם ימשיך לחוקק חוקים אנטי דמוקרטים, לאפשר כפייה דתית מתמשכת וגוברת, לצמצמם ופגוע בזכויות אזרח, ולקרב את הקמת מדינת ההלכה.

אני לא "רוצה", אני מוכן להתפשר על כך

הוא לא יוכל לעשות את כל מה שאתה כותב כי אין לו רוב לכך.

אתה רוצה שנתניהו ייעלם מייד. אני מוכן לנצל עוד שנתיים את היתרונות שלו (וכן יש לו יתרונות) מבלי שהוא יוכל להביא לידי ביטוי את החסרונות שלו.
זה ההבדל בינינו.

אצלך הכל שחור או לבן. אצלי יש גם אפור.

סטילהוק

New member
אני לא מוכן להתפשר על כך, כי להתפשר על כך זה להמר על המדינה

על בטחונה, על אזרחיה ועל המשך קיומה. ואני מעולם לא הייתי מתאבד שיעי להמר על המשך קיומה של המדינה כמדינה חופשית ודמוקרטית. ונתניהו מבחינתי מאיים על כל אלה. כי כפי שכבר ציינתי, נתניהו הוא הבעיה ולא הפיתרון, ומי שעוד לא מבין את זה יבין גם הוא את זה במשך. ותתפלא, אך גם אצלי יש גם אפור, אך לא כשזה נוגע למדינה ולהמשך קיומה.

יש אנשים שחושבים בדיוק כמוך, רק הפוך

הם לא מוכנים להמר על המדינה, על בטחונה, על אזרחיה ועל המשך קיומה ולכן לא רוצים שגנץ יהיה ראש ממשלה.

אני לא שייך לבעלי דיעות האפוקליפסה הללו משני הצדדים.
גנץ לא מאיים על המשך קיומה של המדינה וגם נתניהו לא מאיים על המשך קיומה של המדינה.
נתניהו ראש ממשלה כבר עשר שנים ברציפות ותמיד כשירד מהפסים היו גורמים שהחזירו אותו לפסים. גם בבחירות נתניהו מעולם לא קיבל כוח בלתי מוגבל.
לאחר הבחירות השבוע נתניהו נשאר עם הרבה פחות כוח מזה שהיה לו בארבע השנים האחרונות.

כפי שכבר כתבתי - אני מעדיף שיפרוש היום, אבל אני לא חושש בצורה אפוקליפטית מעוד שנתיים שבהן יהיה ראש ממשלה מוכחל-מולבן (בסגנון "רבין מומרץ" של מרץ).
נתניהו שהיה בין 2015-2019 כבר לא יהיה.

אבל עזוב, בכל מקרה ההצעה הזו של צורי די בודאות לא תתרחש מכיוון שאני לא באמת רואה דרך ישימה לדחות את ההליכים המשפטיים נגד נתניהו.

הכיוון שכחול לבן מציעה הוא שגנץ יהיה ראשון ברוטציה ונתניהו יוכל לכהן כשר, מתוך ידיעה ששר לא יכול לכהן תחת כתב אישום, ולכן אם יוגש כתב אישום נתניהו יהיה חייב להתפטר או להיות מפוטר.

אתה אולי רואה את הסיכוי בכך בגלל שיש לך דיעה מוצקה לגבי מה יקרה בשימוע ובמשפט שאחריו.
אבל אתה לא חושב על תרחיש אחר שיכול לקרות בסבירות שאינה נמוכה יותר:
שלאחר השימוע יוחלט לא להגיש כתב אישום או שנתניהו יזוכה במשפט.
תאר לעצמך שיש רוטציה שבה גנץ ראשון ויו"ר הליכוד שני ונתניהו חוזר לראשות הממשלה לאחר שהתברר שטענותיו בנושא האישומים התבררו כנכונות. אז נתניהו יחזור לראשות הממשלה כמלך באמת ומי יודע לעוד כמה שנים.
לעומת זאת, אם כחול לבן תגלה כעת נדיבות כלפיו ותאפשר לו עוד שנתיים כראש ממשלה ולאחר מכן יחודשו ההליכים המשפטיים כשנתניהו פורש מהחיים הפוליטיים והליכוד בוחר יו"ר חדש, נתניהו כבר לא יחזור לראשות הממשלה.

תחשוב על זה.

סטילהוק

New member
לא, אני ממש לא רואה כזה סינריו שנתניהו יוצא בלי כלום מהשימוע

ואתה יודע למה? בגלל התנהלותו של נתניהו עצמו, כל העניין עם ניסיון הפוטש להשיג 61 לממשלת כתב אישום וחקיקת חוק חסינות,דחיית השימוע פעם אחר פעם, משיכת החקירות פעם אחר פעם, ניסיונות התחמקות מלהתעמת פנים מול פנים עם עדי המדינה פעם אחר פעם. חוץ מזה גם מנדלבליט וגם פרקליט המדינה שניהם טענו שעם כאלה האשמות חמורות נתניהו לא יוכל לצאת עם פחות מכתב אישום 1 לפחות, וזה במקרה הטוב, אך רוב הסיכויים שיוגשו נגדו כל 3 כתבי האישום, וזה יקרה עד דצמבר שאז פרקליט המדינה עומד לפרוש מתפקידו, ומנדלבליט התחייב הפעם שלא ימשוך את קבלת ההחלטה אחרי השימוע מעבר למועד הזה, ואולי אפילו יקבל החלטה הרבה לפני. כי גם למנדלבליט יש תאריך פרישה והוא לא יסכים למשוך את זה בלי סוף עד שגם הוא יפרוש מתפקידו, ולתת לנתניהו להמשיך להתפרע ולפגוע בדמוקרטיה ובמוסדותהמדינה כאילו כלום, ועוד עכשיו כשכבר אין לו מנדט ציבורי ואת האמון של הציבור בחפותו, שאותו הוא איבד, ובצדק, לאור התנהלותו ופיזור הכנסת האחרונה, שלא לדבר בכלל אם ייעז לפזרה שוב, מה שמקל מאוד על מנדלבליט למלא את תפקידו כראוי ולהגיש כתבי אישום נגד מי שאיבד את אמון הציבור ואת המנדט הציבורי וכבר לא מאיים כפי שאיים בעבר... אבל לתת לו עוד שנתיים לצבור שוב כוח ולהמשך ולהסית ולהרוס כל דבר טוב שעוד נשאר במדינה, זה בשום פנים ואופן לא בא בחשבון. ולגנץ אסור ליפול בפח של נתניהו ולעשות זאת, גם במחיר של הליכה לסבב שלישי של בחירות, שיהיה כבר ללא נתניהו.

למעלה