כמו שהזהרתי, הפיצול פגע אנושות בגוש הימין.

צורי80

New member
ברור שאין ניצחון, עם ישראל הפסיד.

איימן עודה ואחמד טיבי המנצחים.

לאור התוצאות הליכוד לא צריך את ליברמן (כי הוא פוסל אפשרות לקואליציה של המחנה הלאומי), לליכוד וכחול לבן יחד בלי אף אחד אחר יש כבר כ-64 מנדטים, אין סיבה להכניס את ליברמן.
שמעתי אתמול את חגי בן ארצי אומר שיש להציע רוטציה לליברמן, אני מתנגד בכל תוקף, גם אם המחיר יהיה פרישת נתניהו.

סטילהוק

New member
מה שחשוב שלנתניהו אין מנדט ציבורי שהוא ציפה לקבל לחסינות

הרי נתניהו הצהיר (למרות שכבר מזמן אפילו הוא עצמו לא מאמין בהצהרותיו), שאם הציבור הישראלי ייתן לו מנדט להמשיך להיות ראש ממשלה (לפחות 61 מנדטים) יש לו חסינות ציבורית. אז עכשיו מתברר שהציבור הרבה יותר חכם ולא מוכן לתת לנתניהו שום חסינות ציבורית. מה שאומר שנתניהו מגיע לשימוע בתנאים הרבה פחות טובים ועם קלפים הרבה פחות חזקים ממה שהיו לו בבחירות הקודמות, שלא יספיקו לו אפילו לעסקת טיעון. בקיצור: נתניהו סוס מת שרוב הציבור נגדו ולא מאמין בו.

שוב אתה כבר קובע מה יהיו תוצאות השימוע? אתה קובע מוקדם מדי

את סופו הפוליטי של נתניהו.
נתניהו התרומם מחדש אחרי תבוסה שהביאה את הליכוד ל-12 מנדטים וחזר כראש ממשלה למשך יותר מעשור.
תמתין עם הקביעות הללו. נתניהו ספג אתמול מכה פוליטית אבל הוא עדיין ראש הממשלה ועדיין שחקן חזק ומרכזי מאוד במערכת הפוליטית שעומדים מאחוריו בסביבות 56 מנדטים (לפי מצב התוצאות כרגע).

סטילהוק

New member
תרצה או לא תרצה, ו עובדה שנתניהו לא קבל את המנדט הציבורי

לחסינות שבנה עליה ובגלל זה פיזר את הכנסת האחרונה והלך לסיבוב שני מכתחילה. ותראה את מצבו עכשיו... וזו עובדה. ואני לא קובע שום דבר מוקדם מדי. אם נתניה היה חף מפשע שאין לו מה להסתיר הוא היה מתנהל אחרת לחלוטין. ואפילו מכריז על נבצרות עד שיסדר את עינייניו המשפטיים שעליהם להזכירך הוא חזר ואמר שלא יהיה כלום כי לא היה כלום, ואז במידה ויוכיח את חפותו יוכל לחזור ללא שום עננה כבדה של 3 כתבי אישום פליליים חמרים תלויים מעל ראשו ונקי מכל חשד. כמובן, רק אם הוא באמת חף מפשע.

הערבים לא ניצחו כלום. ממשלת אחדות ויש רוב ימני גם באופוזיציה

נראה לך הגיוני שהליכוד ייכנס לממשלת אחדות ללא נתניהו, כאשר הרוטציה תהיה בין גנץ ללפיד?
רוב הציבור בישראל הוא ימני ולקואליציה לא יהיה רוב ימני?

די כבר...
ברגע שנתניהו "נופל", "נופלים" גם כל המשקעים האישיים הקשורים לנתניהו, יורדים גם כל ה"בייביז" של נתניהו.
במילים אחרות: צריכה להסתיים האיבה עם ליברמן שבמערכת הבחירות התנהל מאוד בכבוד ובממלכתיות מול נתניהו למרות שנתניהו תקף/עלב בליברמן ברמה אישית.
בנוסף צריך להסתיים הקשר הגרוע עם השחורים, קשר שמאוד הזיק למפלגה.

אני חוזר שוב:
ליכוד וישראל ביתנו שוב מתאחדים לרשימה אחת בראשות ליברמן.
הולכים לממשלת אחדות כאשר ליברמן ראש ממשלה ללא רוטציה, ממשלה עם רוב ימני מובהק, ממשלה שתקדם יחד עם כחול לבן חוקה, החרדים יתגייסו ויעבדו כמו כולם, מצויין!!!! במקרה הזה אפילו באופוזיציה יהיה רוב לימין...
- זה הנצחון המוחלט של הימין!!!
- ממשלה בת כ 73 ח"כים, יציבה ביותר.
- אין אופוזיציה של ממש
- השמאל בשולי קיצון האופוזיציה נטול כל יכולת השפעה.

פרט לאמוציות, איזו סיבה יש לך או לתומכי ליכוד אחרים לסרב להצעה כזאת?

אם תהיה ממשלת אחדות בין הליכוד לכחול לבן גם ללא נתניהו

הרוטציה לא תהיה בין גנץ ללפיד אלא בין גנץ למי שיחליף את נתניהו בליכוד.
בין אם ישראל ביתנו תהיה שותפה בממשלה כזו ובין אם לא.

ממש לא ואני אסביר.

כולנו יודעים שאם הליכוד יטרפד כל בצעה לאחדות כך שלא תוקם ממשלה לאחר 3 נסיונות (על פי חוק), נלך לבחירות חדשות בהן הליכוד יתרסק לחלוטין!!!! הרי נתניהו לא דאג "לגדל" יורש, הוא דיכא את כולם...
והאמת, אין אחד בליכוד פרט לנתניהו שיש לו הכישורים והנסיון הניהולי הנדרש כדי להיות ראש ממשלה...

אז הליכוד הוא זה שבלחץ!
וגם לפיד ידרוש לקיים את ההסכם בינו לבין גנץ...
ובקיצור: כחול לבן תגיד לליכוד: "אחדות בלי רוטציה, או נלך לבחירות ושם נרסק אתכם". והליכוד יצטרך לקבל, אין לו ברירה.
אלא אם כן...
יתבצע מה שהצעתי! ואז הליכוד עם 41 מנדטים וכחול לבן עם 32, אין שום רוטציה...
מה עדיף?

כך שהאפשרויו

התרחישים הללו קיימים אך ורק אצלך

כחול לבן לא תרסק את הליכוד ובמצב הפוליטי הנוכחי כחול לבן לא תתנגד לרוטציה עם הליכוד. כן, יש בעיה עם נתניהו, אבל יש דרכים לפתור גם את זה.
אם נתניהו יפרוש, כחול לבן והליכוד יוכלו להקים קואליציה מהר מאוד ובלי עזרת ליברמן.

שים לב להצעתך. ציבור שרובו ימני, קואליציה ללא רוב ימני...

אני די יודע שהבעיה שלך עם ליברמן היא רק אמוציונלית.
לא נתקלתי בתומך ליכוד אחד שמתנגד לדרישותיו של ליברמן ואני בטוח שגם אתה לא.

הבחירות מאחרינו, האמוציות תרגענה... הן כבר נרגעות... יופי.
כעת, תאכלס!!!!
- ליכוד+ישראל ביתנו יחד בהנהגת ליברמן = ראש ממשלה מטעם הליכוד, ממשלת אחדות עם רוב ימני.
- ממשלת אחדות ללא ליברמן = כינור שני בקואליציה ללא רוב ימני.

שחרר את האמוציות ותחשוב "עסקי"...
מה עדיף לליכוד?
וכמובן, למה...
לא אמוציות, רק רעיונית.

אין לי בעיה עם ליברמן ואני לא תומך ליכוד ולא תומך בנתניהו

אני גם לא מתנגד לדרישות של ליברמן, אבל אין לי ספק שהליכוד לא יסכימו לקבל אותן במלואן, חלקית כן.

אם לא הבנת את זה עד עכשיו מכל הדברים שכתבתי, אני לא בצד של הליכוד ולא בצד של נתניהו אלא בצד של כחול לבן.
אבל אני אזרח במדינה שהספיק להכיר דבר או שניים לגבי מפלגת השלטון הותיקה במדינה. ועובדה שהדברים שאני כותב לך בקשר לליכוד תואמים את הדברים שצורי80, שכן מהצד של הליכוד ונתניהו, כותב לך.

כל אמירת "לא", משמעותה אמירת "כן" למשהו אחר

כל מי שיש לו נסיון וחכמת חיים יודע את זה.
אפשר להגיד שוב "לא" על ה"כן" החדש ואפילו שוב "לא" על ה"כן" החדש חדש,
אבל...
מי שיגיד שוב ושוב "לא", שלא יתפלא באם יקרה תרחיש לפיו מישהו אחר יקבע עבורו מה "כן" ויתכן שה"כן" הזה יהיה גרוע מבחינתו מההצעה הראשונית עליה אמר "לא"...

לדוגמה:
הליכוד/שחורים אמרו "לא" לדרישות ליברמן, תראה איפה הם עכשיו...
נתניהו יכל להיות ראש ממשלה אילו היה אומר "כן", השחורים היו נפגעים קצת והיו בקואליציה עם תקציבים וכעת ייפגעו הרבה באופוזיציה נטולי תקציבים.

אני חושב שאתה מערב את האינטרסים שלך בפסילה תרחיש כל כך הגיוני ומתבקש כפי שהצגתי.
ברור שאתה כתומך כחול לבן, לא מעוניין שהליכוד יחבור לישראל ביתנו כך שליברמן יהיה ראש ממשלה בממשלת אחדות ללא רוטציה...
אני גם חושב ודי בטוח שצורי80 עם שוך האמוציות, יבדוק את ה"מצב בבנק" וייווכח בעצמו שאופציית החבירה לישראל ביתנו ובדרך הזאת ללכת לממשלת אחדות, היא הטובה ביותר עבור הליכוד/הימין/המדינה.
אצל צורי80 אני מעריך שזה רק עניין של זמן, אבל זה יבוא.אני מעריך שלא רחוק היום בו נראה ונשמע את פעילי הליכוד צועקים בעצרת "איווט איווט, או אה מי זה בא...."

אני צופה שגם אתה כתומך כחול לבן מבין שליברמן הוא כרגע האיש הנכון.
הפרלמנטר המנוסה ביותר שעשה את כל התפקידים הבכירים ביותר.
מדובר ב"ממשלת חירום" ואין הרבה זמן לאפשר למישהו ללמוד ו"להשתפשף"...
זה יכול לעלות לנו ביוקר!!!

בוא נהיה אופטימיים

אין לי שום בעיה שהליכוד וישראל ביתנו יחברו

אין לי גם בעיה שהליכוד ימליך על עצמו את ליברמן.

אני כבר כתבתי שלא איכפת לי שראש הממשלה יהיה אדם אחר מהליכוד שאינו נתניהו ולא גנץ. בתוצאות בחירות מסויימות לא הייתה לי שום בעיה שכחול לבן תהיה בממשלה בראשות הליכוד ללא רוטציה.
בתוצאות הנוכחיות, כאשר לכחול לבן יש מנדט אחד יותר מאשר לליכוד ולגוש לא נתניהו ללא ליברמן יש מנדט יותר מאשר לגוש כן נתניהו לא נראה לי סביר שלא תהיה רוטציה, אבל הרוטציה לא מאוד חשובה לי.
לי חשוב שיהיה סוף לשלטון נתניהו.

אבל מנקודת ראות של הליכוד ותומכיו, אין שום סיבה שהם ימליכו את ליברמן על הליכוד. גם אם הם יחליטו להחליף את נתניהו יש להם מספיק אפשרויות אחרות מתוך הליכוד ונאמנות יותר לליכוד.

עוד משהו, אפתיע אותך:

אם ליברמן יצליח לשכנע את הליכוד להחליף את נתניהו באדם אחר, אני אישית אפילו מעדיף שישראל ביתנו תיכנס לקואליציית ימין של 64-65 מנדטים מאשר שתהיה ממשלת אחדות בין כחול לבן לליכוד.

ישראל ביתנו לא רוצה קואליציה כזו, אבל אני מבחינת ההעדפה שלי מעדיף שכחול לבן תהיה באופוזיציה כאשר יש אפשרות לקואליציית ימין צרה, כי עקרונית קואליציות כאלה יציבות יותר (רק שליברמן משבש את העקרון הזה).

הסיבה היחידה שאני תומך בממשלת אחדות נובעת מהסיבה שאין אפשרות לממשלה צרה יציבה. אבל עקרונית אני לא מאמין שקואליציות כאלה יכולות להחזיק מעמד הרבה זמן.
לי אין שום בעיה שהמפלגה שבחרתי בה תהיה באופוזיציה.
מבחינתי, אם ליברמן יצליח לגרום להחלפת ראש הממשלה, הבחירות עשו את שלהן גם אם כחול לבן תהיה באופוזיציה.

אבל זו עמדה אישית שלי והיא לא מייצגת את רצון כחול לבן או את רצון רוב בוחרי כחול לבן.

סטילהוק

New member
ליברמן לא יכול להרשות לעצמו להפר את הבטחת הבחירות שלו

צריך לזכור שליברמן אמנם שתה מנדטים מהליכוד ונתניהו והימין, אך רוב הבוחרים החדשים שהתווספו לישראל ביתנו הגיעו דווקא מהמרכז, בגלל הבטחת הבחירות והטיקט שליברמן הלך איתו לבחירות האחרונות, של סדר יום אזרחי חדש, והפרדת דת ממדינה, מה שהביא לו את המנדטים הנוספים שבדר"כ לא מצביעים לישראל ביתנו. ואם הוא יבגוד בבוחריו גורלו יהיה כמו גורלו של כחלון שבגד בבוחריו, עד שהגיע למצב שהיה צריך לחזור עם הזנב בין הרגליים חזרה לליכוד תחת הבוס נתניהו שאותו הוא מתעב, בגלל שידע שהפעם אין סיכוי שיעבור אפילו את אחוז החסימה. ולליברמן אין אפילו את הפריבילגיה הזאת, כי אחרי המהלך האחרון הוא הפך לפרסונה נון גרטה בליכוד ומוסדותיו. כך שהוא חייב להישאר נאמן להבטחת הבחירות שלו ולבוחריו ולא להתפתות לבגוד בהם. מה שנתניהו ללא ספק ינסה לגרום לו לעשות, ובקרוב מאוד, כי הזמן פועל לרעת נתניהו והשעון מתקתק...

צורי80

New member
אז עכשיו התחלפה המנטרה של "ליכוד+שחורים מעל 60" בפונט מודגש?

לליברמן ראש ממשלה מטעם הליכוד?

נסכם את זה כך,
ליברמן שרף את עצמו בליכוד, הוא לא יהיה ראש ממשלה, ואם כחול לבן לא יתאבדו בשבילו, הליכוד גם לא יכניס אותו לקואליציה אם תהיה ממשלת אחדות.

תתעורר, הליכוד כבר לא קובע כלום... ללא ליברמן הוא גם לא יקבע

אני משוכנע שאם ייערך משאל בקרב חברי מרכז הליכוד וגם תומכי הליכוד, תגלה שלא תמצא שום התנגדות לדרישות שליברמן העלה במו"ם הקואליציוני.
הקונפליקט בין הליכוד לישראל ביתנו הוא אמוציונלי!!! על שום שליברמן "העז" שלא להיכנע בפני נתניהו ולהקים מדינת הלכה/הכלה/חסינות...

אז עכשיו אין יותר נתניהו... הקשר עם השחורים אל מחייב, עובדה שאתה כמו להיכוד מדברים על ממשלת אחדות רק עם כחול לבן, כמובן ללא השחורים....

אין נתניהו, מכאן שכל האמוציות צריכות להסתיים וצריך לעבור למוד של "ביזניס".
מה הכי טוב לליכוד/לימין/למדינה.

צורי80

New member
ממשלת האחדות תהיה עם החרדים "השחורים" וימינה "המשיחיים"

אבל ללא ליברמן,
בוקר טוב, התכוונו למה שאמרנו במערכת הבחירות, צר לי בשבילך.

חשבתם שתוכלו לגרור את ישראל לבחירות, לוותר על ממשלה לאומית ושבשניה אחרי הבחירות נשכח הכל?
טעיתם.

אז כחול לבן תדרוש שהיא תהיה גם עם ניצן הורוביץ, סתיו שפיר,

יאיר גולן ותמר זנדברג.
אם אתם מתעקשים שהיא תכלול את הקצה הימני, כחול לבן תדרוש שהיא תכלול את הקצה השמאלי.
אין לכם בכורה ועדיפות בדרישות. אתם כבר לא מפלגת שלטון יחידה.

צורי80

New member
בלי ליברמן, עם כל מי שיהיה מוכן לעקרונות שלנו

אם הורוביץ יסכים לשבת בממשלה שתחיל את החוק הישראלי על בקעת הירדן, סבבה.

אני חושב שהעבודה-גשר בהחלט יכולים להיות חלק ממשלת האחדות, המחנה הדמוקרטי יתקשה לקבל את דרישות המינימום של הליכוד, אני לא מדבר על הדרישות של ימינה.

וסמוטריץ ופרץ יסכימו לקבל את דרישות המינימום של כחול לבן?

ליצמן ודרעי יסכימו לקבל?
במקום ללכת סחור סחור, לא היה צריך לעשות את הצגת גוש ה-55 ומה שצריך לעשות זה שהליכוד וכחול לבן יישבו יחד ויסכימו ביניהן על קווי היסוד של הממשלה ולאחר מכן להזמין אחרים להצטרף על בסיס אותם קווי יסוד.
נתניהו לא נוהג כך, כי קו היסוד הראשון שלו נובע משיקולים אישיים ולא משיקולים ממלכתיים.
קו היסוד העיקרי של נתניהו זה: נתניהו ראש הממשלה.

למעלה